PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti bankası yeni hesap açılışı soru?

Maxi
29-11-2013, 09:15
normal bir dolar hesabı açmak istiyorum
fakat menüde bu hesaba bağlanmasını istediğiniz kartları seçin diye bir seçenek var.

hesaba kredi kartımı bağlayınca ne olur? yada bankamatik kartımı ?
ne gibi getirisi olur?
ne demek istiyorlar?
biz bankacımıyız, altta açıklama yazsa olmazmı?

aslan
29-11-2013, 09:19
Abi bankamatik kartın varsa eğer onu bankamatiği kullanırken görmek istermsin diye soruyor hani artık bankamatiklerden dözivde çekilebiliyorya o yüzden soruyor

Kahn23
29-11-2013, 09:22
Bi de y.dışında alışveriş yaparsan $ olarak ekstrene yansır. Tanımlatmazsan TL olarak kur çevirir..

Caesar
29-11-2013, 09:29
O kart ile ATM üzerinden bu hesabı yönetmek ister misin demek o. Bankacı olmana gerek yok reis basitçe sormuş zaten.

Maxi
29-11-2013, 09:53
Bi de y.dışında alışveriş yaparsan $ olarak ekstrene yansır. Tanımlatmazsan TL olarak kur çevirir..

aslında bu cevap beni ilgilendiriyor
mesela paypal aliş verişlerimde bana getirisi olacakmı ?
kredi kartı paypalde tanımlı
***** kur çevirisi sırasında baya bir kayıp oluyor

Maxi
29-11-2013, 09:54
O kart ile ATM üzerinden bu hesabı yönetmek ister misin demek o. Bankacı olmana gerek yok reis basitçe sormuş zaten.

bence yanlışın olabilir çünkü kelime içinde atm lafı bile geçmiyor

Kahn23
29-11-2013, 09:57
aslında bu cevap beni ilgilendiriyor
mesela paypal aliş verişlerimde bana getirisi olacakmı ?
kredi kartı paypalde tanımlı
***** kur çevirisi sırasında baya bir kayıp oluyor

Şöyle. Sen döviz hesabı tanımlatırsan döviz olarak çeker. Bundan kaybın olmaz. Ama tanımlatmazsan tutarı o günkü Merkez Bankası kurundan TL'ye çevirir..

Evrenoz
29-11-2013, 09:57
Sanırım şu;

Mevcut garanti hesabın var ise; o hesaptan para çekeceğin bir de bankamatik kartın vardır. Bir de kredi kartın olduğunu ve kredi kartına da banka hesabının tanımlı olduğunu varsayalım.

Bu durumda ister bankamatik, ister kredi kartınla ATM'ye gittiğinde vadesiz hesabında işlem yapabilirsin..

Sorduğu soru, bu hesabın hangi kart ya da kartlara tanımlı olması. Yani ister bankamatik kartına tanımlatır, o bankamatik kartla ATM'ye gittiğinde vadesiz TL hesabı yanında USD hesabını görürsün, ister kredi kartına tanımlatırsın istersen her ikisine..

Benim anladığım bu şekilde..

bkaraca
29-11-2013, 10:56
Abi otomatik ödeme için fln. Kredi kartına hesap tanımlamakta bunun için de.