PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakadaki Hasar Kaydı Hakkında

RSBurak
02-12-2013, 00:22
Yeni bir araba aldım plakasını sorgulatınca hasar kaydı çıktı ancak mesajda gelen şase numarasının son haneleri benim arabanın şase numarasıyla uyuşmuyordu birde şase numarasından sorgu yapayım dedim hasar kaydı çıkmadı.Önceki sahibi isminin baş harfleri olsun diye kullanımdan düşme bir plaka almış o plakanın takılı olduğu araçta her yıl sağlam bi şekilde bir yerlere girmiş.O hasar kayıtları gözüküyor.Aracın satışını almadım.Alırken plaka değiştirsem o hasar kayıtları aracın üstünden düşermi ? Nasıl bir yol izlemeliyim

driftboy
02-12-2013, 00:49
Şase numarasında çıkmadıysa bi sorun yok, plakadan çıkmasının sebebi daha önce o plakanın takıldığı araçlardan dolayı . İlla plakayı degistirmene gerek yok. Gidip plakanın üzerinden düşürebilirsin.

RSBurak
02-12-2013, 00:55
Şase numarasında çıkmadıysa bi sorun yok, plakadan çıkmasının sebebi daha önce o plakanın takıldığı araçlardan dolayı . İlla plakayı degistirmene gerek yok. Gidip plakanın üzerinden düşürebilirsin.

teşekkürler. nerede yapacağım bu işlemi ?

aliergun
02-12-2013, 01:20
Sigortayi kestirdiniz mi? Sigorta kesilince plaka sorgulamada sizin sase numaraniz cikmaya basliycaktir

oğuzk
02-12-2013, 11:02
Sigortacınızdan sorgulama yapın motor ve şase numarasından.

RSBurak
02-12-2013, 13:16
Sigortayi kestirdiniz mi? Sigorta kesilince plaka sorgulamada sizin sase numaraniz cikmaya basliycaktir

yok daha satışı almadım ama alırken plakayı değiştirsemmi diye düşünüyorum. 34 mü daha iyi 54 mü karar veremedim.

Sigortacınızdan sorgulama yapın motor ve şase numarasından.

sigortacıdan sorgulatmadım aracı ben biliyordum daha önceden. plakadaki hasar kaydını görünce çok şaşırmıştım.satış esnasında sorgulatırım yinede.

oğuzk
02-12-2013, 20:41
yok daha satışı almadım ama alırken plakayı değiştirsemmi diye düşünüyorum. 34 mü daha iyi 54 mü karar veremedim.

sigortacıdan sorgulatmadım aracı ben biliyordum daha önceden. plakadaki hasar kaydını görünce çok şaşırmıştım.satış esnasında sorgulatırım yinede.

Satın almadan önce motor ve şaseden sigortacıdan sorgulatın benim başıma gelmişti.

Plakada ve şasede hasar gözükmüyordu,motor numarasında gözüküyordu.