PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 gt yardim...

v207gt
03-12-2013, 09:46
arkadaşlar merhaba,

2007 model 207gt aracımda sıkıntı yaşıyorum. araç sabah ilk çalıştırmada çok titreşimli çalışıyor, aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor ama ilk hareketlerde düşük devirde gaz yemiyor araç. sarsıntı buji, bobin kaynaklı olabilir diye hepsini değiştirdim. sente ayarını yaptırdım. yetkili servis zincir için biraz bollaşmış dedi bu arada. birde benzin deposu çeyreğin altına düştüğünde DEPULLATION SYSTEM FAILURE hatasını veriyor ve depoyu tam doldurduğumda hata gidiyor. performansı da düştü aracımın bu arada. servis ile yaptığım görüşmede depodaki kirlilikten olabileceğini belirttiler ve benzin katkısı koymamı söyledir. bende WÜRTH'ün benzin katkısından koydum depoya. daha depo tam bitmedi koyduktan sonra ama problem devam etmekte. sizde bu sorun neden olabilir.

yardımlarınızı bekliyorum.

Emre Ekrem
03-12-2013, 09:59
turbo yada enjektör alakalı olabilir.

dragon07
03-12-2013, 10:05
bobin ve bujilerine baktır

zekky
03-12-2013, 10:08
Arac kac model?
Senteye baktirdinizmi?
Ekranda yazan motorda verdigi her arizada aynisi yaziyordu bende.

_driver_
03-12-2013, 10:08
arkadaşlar merhaba,

2007 model 207gt aracımda sıkıntı yaşıyorum. araç sabah ilk çalıştırmada çok titreşimli çalışıyor, aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor ama ilk hareketlerde düşük devirde gaz yemiyor araç. sarsıntı buji, bobin kaynaklı olabilir diye hepsini değiştirdim. sente ayarını yaptırdım. yetkili servis zincir için biraz bollaşmış dedi bu arada. birde benzin deposu çeyreğin altına düştüğünde DEPULLATION SYSTEM FAILURE hatasını veriyor ve depoyu tam doldurduğumda hata gidiyor. performansı da düştü aracımın bu arada. servis ile yaptığım görüşmede depodaki kirlilikten olabileceğini belirttiler ve benzin katkısı koymamı söyledir. bende WÜRTH'ün benzin katkısından koydum depoya. daha depo tam bitmedi koyduktan sonra ama problem devam etmekte. sizde bu sorun neden olabilir.

yardımlarınızı bekliyorum.

bobin ve bujilerine baktır

arkadaş değiştirmiş zaten

v207gt
03-12-2013, 10:16
Arac kac model?
Senteye baktirdinizmi?
Ekranda yazan motorda verdigi her arizada aynisi yaziyordu bende.

araç 2007 model 63000km de....sente ayarı yapıldı 2 hafta önce.

karsiyakaliozi
03-12-2013, 10:25
thp motorlarda katkı pek önerilmiyor servis garip geldi katkı koy demesi turbodan giden boruları kontrol et genelde esneyıp yırtılablıyor hareket halınde temazsızlık olabiliyor sente kronık sıkıntı ılk nesılde ama ayarlattım dıyorsun egzantrik gergisi sıkıntısı vardı ama oda sarsıntılı çalışma yapar enjektor işemesi yıne karsılasılan bir sıkıntı ceyrek depoda arıza vermesı normal deyıl benzın bıtmeye yakın pis benzin cekerse arızaya gecer motor korumaya alır kendını bıraz nazık motorlar ,hava fitresini kontrol etmek de fayda var son olarak dump valve kontrol et kacak olabılır dıyafram yırtılıyor yuksek basıncda depoyu temızletmek çözüm olabilir aklıma gelenler bunlar.

dragon07
03-12-2013, 12:46
bujilerin gap aralıgına bakılabilir yazılım varmı araçta?

dostum bende izmirden gelirken aynı arızayı verdi.depodaki kirli benzin olma ihtimali yüksek ki bnm aracın deposu 1haftalık yeni depo taktırdım araca hep shell 97 nitro aldım.yakıtı cok seçiyor bu namussuzlar,bp 97 kullanmaya başladım düzeldi araba .

v207gt
03-12-2013, 13:05

dostum bende izmirden gelirken aynı arızayı verdi.depodaki kirli benzin olma ihtimali yüksek ki bnm aracın deposu 1haftalık yeni depo taktırdım araca hep shell 97 nitro aldım.yakıtı cok seçiyor bu namussuzlar,bp 97 kullanmaya başladım düzeldi araba .

bende genelde Shell den almayı tercih ediyordum, izmir çıkışı bir shellden almıştım ondan sonra başladı sanırım. opetten almaya başladım ama onlarda da 97 bulunmuyor, BP den hiç almadım aslında

v207gt
03-12-2013, 13:24

bu arada araç stock, herhangi bir yazılım, egzoz, açık hava filtresi...vs hiçbirşey yok...
sadece 3,5cm yay var.

v207gt
03-12-2013, 21:34
arkadaşlar az önce aracı tekrar denedim, ilk çalıştırma daha az titreşimli idi. ama park yerinden çıkmak için ileri geri yaparken yokuş bir yerde arac ileri gitmeye çalışırken gaz yemedi veya torku veremedi motor titredi bende zorlamadım. yardımlarınızı bekliyorum.
bu arada hava dışarıda 4 derece idi.

v207gt
04-12-2013, 16:37
bu tarz bir problemle karşılaşan yok mu arkadaşlar?

m. ali öz
04-12-2013, 18:41
Enjektörle alakalı olduğunu düşünüyorum

okan fn2
04-12-2013, 21:46
benim aracımda meydana geldi 2008 rc system hatası verdi yetkili serviste benzin pompasını değiştirdim 800 tl arac düzeldi aynı hata 1 ay sonra 2007 rc arkadaşımda verdi ve yetkili servis dahil kac yere götürdük olmadı en son iki aracıda bıraktık tektek parcaları değiştirip baktılar sonuç turbaya giden borularda basıncın az geldiğini buldular bende arkadaşın dediği gibi turboya giden borulara baktırmanı tavsiye ederim.

v207gt
04-12-2013, 21:59
benim aracımda meydana geldi 2008 rc system hatası verdi yetkili serviste benzin pompasını değiştirdim 800 tl arac düzeldi aynı hata 1 ay sonra 2007 rc arkadaşımda verdi ve yetkili servis dahil kac yere götürdük olmadı en son iki aracıda bıraktık tektek parcaları değiştirip baktılar sonuç turbaya giden borularda basıncın az geldiğini buldular bende arkadaşın dediği gibi turboya giden borulara baktırmanı tavsiye ederim.

Tesekkurler haftasonu turboya giden boruları kontrol ettiririm.

ErK_aY
04-12-2013, 22:01
Elektrovana degıstr. Basınc hortumları var elektrovananın onları kontrol ettı. Turbo üzerindeki dumpvalve var onuda kontol ettır. Makınaya baglanmadımı servıste hata fıln hıcmı yok?

v207gt
11-12-2013, 20:05
Arkadaslar arıza benzin pompasındaymış, değiştiriyoruz...

ferroo
11-12-2013, 20:08
gecmıs olsun cozuldugune sevindim :)

v207gt
11-12-2013, 20:55
gecmıs olsun cozuldugune sevindim :)

Eyw tesekkurler...