PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung Galaxy S4 KNOX zıkkımı acil yardım

BoraRS
07-12-2013, 07:07
Arkadaşlar küfür etmek terbiyemi bozmak istemiyorum ama bu Kodumun KNOX' unu nasıl kaldırıcaz?

KNOX Nedir?
Bu kodumun KNOX' u, Samsung firması tarafından Android işletim sistemlerini daha güvenli hale getirmek için kıçlarından uydurdukları birtakım anlamsız ve gereksiz güvenlik politikalarını küçük bir uygulamanın içine sokaraktan Samsung kullanıcılarına en son Android 4.3 güncellemesi ile zoraki çaktıkları bir güvenlik yazılımı.

Geçen hafta telefonumu güncelleyince malesef bu KNOX zıkkımını bana da çaktı sevgili Samsung. O gün bu gündür ne Watsup' ta resim alıp gönderebiliyorum, ne Facebooktan resim indirebiliyorum, telefonumu wireless access point yapıp iş laptopumdan bağlanarak işlerimi ofis dışında heryerde halledebilirken şimdi bu kodumun KNOX' u sayesinde onuda yapamaz hale geldim.

Ulan Dear Mr. Samsung Family, ben sosyal medyayı senin bu salak yazılımın yüzünden kullanamıyosam ne diye gittim dünya para verip daha çıkar çıkmaz senin smart phone' nunu aldım. Gider kendime eski bi Nokia alırdım. Ayrıca sen kimsin ki kafana göre iş yapıp benim sosyal hayatımı kısıtlıyosun. Burası küfür için en ideal kısım ama etmicem.

Peki bu KNOX' un en eğlenceli kısmı nedir?

Bu kodumun güvenlik yazılımının en eğlenceli kısmı da zaten beni bukadar sinirlendiren kısımdır. Malesef ne kaldırabiliyosunuz, ne silebiliyosunuz, ne deaktive edebiliyosunuz hiçbi halt yiyemiyosunuz. Android 4.3 ile birlikte size bi çakıyolar pir çakıyolar. Çocuğunuz oluyo.

Sırf bu zıkkımdan kurtulabilmek için sıfır gibi telefonu satıcam. Var mıdır yardımcı olabilecek bir Müslüman? Dua ederim, tost ayran ısmarlarım.

Argo için de özür. Ama fena daraldım sinirden.

CLIORS
07-12-2013, 07:20
Arkadaş sen IT dept çalışmıyormusun :D Çöz kendi işini :D

CLIORS
07-12-2013, 07:22
Bora en temizi telefonu restore et, bence sorunların düzelir. Aynı program benim s4 dede var hiç müdahele etmiyor.

BoraRS
07-12-2013, 07:22
Hacı neler yaptım bi bilsen. Restore olayı nasıl oluyor?

CLIORS
07-12-2013, 07:28
Hacı Samsungun Kies yazılımını pc ye kur, hepsi içerisinde var, yedek almayı unutma, sinir halinden datalar uçmasın.

chatlaxs
07-12-2013, 07:39
Samsung Knox nasıl kaldırılır? Nasıl silinir?

Knox'u kaldırmanın çeşitli yöntemleri olsa da bunlarda sayacı tekrar sıfırlamak pek mümkün görünmüyor.

Öncelikli olarak Samsung'un kendi destek sayfalarında Knox'u devre dışı bırakmanın yolları şöyle anlatılmış:

Knox uygulamasını açıp "Ayarlar" seçimini yap.
"Knox Ayarlar"a dokun.
"Knox'u Kaldır"ı seç.
Knox'u kaldırırken telefonunuz size bilgileriniz yedeklemek isteyip istemediğinizi soracak. Kaldırma aşamasında söz konusu bilgiler cihazınıdaki Knox klasörüne kopyalanacak. Eğer bunun olmasını istiyorsanız "şimdi yedekle"ye, istemiyorsanız "OK" göstergesine basmanız gerekiyor.
Aman dikkat! Bu kaldırma işlemi sırasında, fotoğraf, müzik, kontaklar, takvime girdiğiniz etkinlikler gibi önemli kişisel bilgileriniz zarar görebilir.
Şifrenizi girip "Devam Et"e dokun.
"Sonraki"ye dokunursanız bilgileriniz kaydedilecek ve kaldırma işlemi tamamlanacaktır.
Knox'u kaldırmak için "OK"e dokun.
Menü > Dosyalaım > Hepsi > Knox seçimini yaptığınızda tüm kişisel bilgilerinizin bir zip dosyası olarak burada bulunduğunu göreceksiniz.
Önemli Not: Eğer ilave bir microSD kartınız varsa, Hepsi > Saklama Cihazı > Knox seçimini yapmanız gerekiyor.
Root Explorer yöntemi

Eğer bu yöntem sizi ikna etmediyse ve root işinden anlıyorsanız, şu yöntemi de deneyebilirsiniz:
"Root Explorer" adlı uygulamayı telefonunuza kurun.
Uygulamayı çalıştırıp Knox adını taşıyan dosyaları aratın.
İçinde Knox geçen tüm dosyaları işaretleyin.
Uygulama daha sonra bunları kaldırıp sistemi yeniden başlatacaktır.
Bu gibi teknik konularda tek adres olan XDA Developers forumda da Knox'u devre dışı bırakmak için önerilen çeşitli yöntemler bulunuyor.

Öncelikle genel bir yedekleme işlemi yapın.
XDA Developers forumunda paylaşılan aşağıdaki uygulamayı indirip çalıştırın: KNOX removerV2.1.zip
Adında Knox geçen tüm dosyaları silin.
Sistemi yeniden başlatın.

demişler bi sitede

MDeniz
07-12-2013, 07:56
bende knoxtan kurtuldum ama nasıl kurtulduğumu anlatamam çünkü sinirden deli olmak üzereydim rastgele basıyordum geçmiş olsun

kelalper
07-12-2013, 08:00
note 3 de knox yok heralde ya da bende sıkıntı yok.

Evrenoz
07-12-2013, 08:03
Telefonu wipe - factory reset yaptıktan sonra, arzu edersen knoxu yüklemeyebilirsin.

Wipe - reset sonrası knox ikonu menüde duruyor lakin sen tıklamadıkça 120-130 MB'lik program setubını indirmiyor, kurmuyor..

Ayrıca Knox yüzünden dediklerini niye yapamıyorsun merak ettim, Knox öncesi ve sonrası hayatımda hiçbirşey değişmedi. Aynı applicationları, aynı sosyal medyayı çalıştırabiliyorum. Değişen en ufak şey; aksine, şirket mailimi Knox içindeki maile kurdum, şirket maillerine ulaşacağım zaman güvenlik katmanını bir kez daha arttırıp ek şifre ile ulaşılabilen bir yer kullanıyorum. Ha istemezsen kurmazsın, normal maillere 2. ya da 3. olarak tanımlarsın.

Bahsettiğin sorunların Knox ile alakası yok. Telefonunda başka bir sorun var. Knox varken de telefon Access point olabliyor, whats app twitter veya facebooktan resim indirilebiliyor, kısaca herşey knox yokken nasıl ise knox varken de öyle.. Sorununun kaynağı tahminimce güncelleme, bazı güncellemeler sonrası (knox olsun ya da olmasın) android saçmalayabiliyor. Bunun çözümü wipe ve factory reset. Ayrıca bazı durumlarda da güncelleme dosyası sorunlu olarak publish ediliyor. Böyle bir durum varsa da official farklı bir ülke ROM'unu ODİN ile yükleyebilirsin. Ben official Rusya Rom'u kullanıyorum, son derece memnunum.

senna
07-12-2013, 08:10
dertlere bak 3310 dan nerelere geldik :D bende ayfonla güreşiyorum

geyik için özür dilerim

MMMacit
07-12-2013, 08:24
Google a Knox Kaldırma Yazarsanız Bir Çok Döküman Çıkıyor Karşınıza. Kaldırması Çok Basitti.

ERY98
07-12-2013, 12:53
Bende S4 kullanıyorum aynı şekilde banada zoraki kitlediler knox u ama biraz kurcalayınca deactivite kısmını çok rahat bulmuştum şuan nekadar hatırlamasamda. Şimdi öyle boşu boşuna bir app gibi duruyor menümde.. silsen silemiyorsun atsan atamıyorsun.. ben knox la yaşamayı öğrendim :D şakası bir yana çok basit bir kaldırma tuşu vardı, ben hala eskisi gibi kullanıyorum telefonumu yani.. ama gerçekten nekadar gereksiz bir uygulama yapmışlar ya.. Buarada ilaveten Evrenoz abimin dediği gibi guncellemeden sonra bendede forsquare ve birkaç app daha çalışmaz oldu kaldıki knox oturumumda kapalıydı. Dediği gibi guncellemeden sonra sapıttı, knox la bi ilgisi yok, tekrardan silip yükledim forsquare i sıkıntı çözüldü.

63owen63
07-12-2013, 13:03
S4 le normal uygulama yoneticisinden deactivate yaptim. Hic müdahele etmedi aktifken bile. Niye acaba

F.Dogan
07-12-2013, 13:06
abi fabrika ayarlarına dönsen yazılımın ilk aldıgın zamanki yazılım oluyor bildiğim kadarıyla.

ben öyle yapmayı düşünüyorum yazılım da güncellemeyeceğim nasıl bir yazılımsa her halt bozulmuş.

ben senin telefondaki sorunları yasamıyorum lakin. tek sıkıntım wifi.

sakhee
07-12-2013, 14:04
bizde de 2 aylik s4 var
gelen cagrida sonradan indirilmis bir sarki caliyor
ama bir turlu calamiyor sarkiyi :) kesik kesik, takila takila calmaya calisiyor
fotograf cekiminde bazen cekip kayit etmiyor, whatsup tan resim yollamiyor bazen
2 aylik makine sacma sacma donmalar takilmalar yapiyor baska menulerde de

uzerinde 1-2 oyun ve whatsup disinda hic uygulama yok desem yeridir
konuyu kirlettigim icin bende ozur dilerim

bana kolayindan bir oneri var mi?