PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2013 model fb 7 kasa cıvıc için coil spring seçimi

BAŞAR
10-12-2013, 11:59
Arkadaşlar merhaba.
2013 model fb7 kasa cıvıc için coil spring takmayı planlıyorum.
skunk_2 nin coil sprigini buldum almayı düşünüyorum fakat bunun konforu hakkında bilgisi olan var mı?
zıplama sekme olur mu aracımızda.
Amortisörler de herhangi bir problem yaratır mı ?
Başka markaların coil springlerin den tavsiye edebilecek olduklarınız var mı?
Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim . Herkes'e teşekkürler...

BAŞAR
10-12-2013, 16:54
Arkadaşlar yok mu yardımcı olabilecek olan.

wiesmann
10-12-2013, 18:50
merhaba arkadaşım;
bende senin gibi coili çok düşündüm. megan racing ez yi düşük fiyatından dolayı tercih etmek istedim ama girişimde de bulunmadım henüz.(bir alt kasanın ki tam olmuyor eğer aklına böyle bir çözüm geldiyse bilgi vereyim.denge çubuklarından vazgeçmek zorunda kalıyorsun deneyenler pek bir fark olmadığını söylemiş ben açıkçası cesaret edemem)
yay için HR ın çok sert olduğunu biliyorum, eibach ise arkayı hiç düşürmüyor.(bir alt kasanın yaylarıda izolatör denilen fd6 kauçuk takozuyla oluyor ama onun fiyatı amerikada 20$ iken TR'de 200tl)
aşağıdaki linkte ürünler ve nasıl görünüm sağladıkları hakkında bilgiler var kafana takılan bir şey olursa özelden yaz.

2012+ Honda Civic Suspension Options With Product Info & Links | 9th Generation Honda Civic Forum (http://9thcivic.com/forum/threads/2012-honda-civic-suspension-options-with-product-info-links.6860/)

BAŞAR
10-12-2013, 22:18
merhaba arkadaşım;
bende senin gibi coili çok düşündüm. megan racing ez yi düşük fiyatından dolayı tercih etmek istedim ama girişimde de bulunmadım henüz.(bir alt kasanın ki tam olmuyor eğer aklına böyle bir çözüm geldiyse bilgi vereyim.denge çubuklarından vazgeçmek zorunda kalıyorsun deneyenler pek bir fark olmadığını söylemiş ben açıkçası cesaret edemem)
yay için HR ın çok sert olduğunu biliyorum, eibach ise arkayı hiç düşürmüyor.(bir alt kasanın yaylarıda izolatör denilen fd6 kauçuk takozuyla oluyor ama onun fiyatı amerikada 20$ iken TR'de 200tl)
aşağıdaki linkte ürünler ve nasıl görünüm sağladıkları hakkında bilgiler var kafana takılan bir şey olursa özelden yaz.

2012+ Honda Civic Suspension Options With Product Info & Links | 9th Generation Honda Civic Forum (http://9thcivic.com/forum/threads/2012-honda-civic-suspension-options-with-product-info-links.6860/)

Merhabalar;
Ebay dan yay aldım araca taktım düşüklüğü falan çok iyi oldu ama yayların baklaları birbiri üzerine oturdu ve direksiyonu tam sağ ve tam sol yaptığında çok acayip sesler çıkarmaya başladı. Bu yüzden yay dan vazgeçtim ve coil e yöneldim.
Eklediğin siteye baktım yay ve coil konusunda güzel fikirler veriyor.
Ben bu skunk 2 nin coil sprigini almaya karar verdim bakalım ne olacak herşeyin hayırlısı olsun.
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

wiesmann
10-12-2013, 23:50
rica ederim. coili taktıktan sonra görüşlerini paylaşırsan bende senden örnek alıp girerim coil işine.

yasinkarahan
11-12-2013, 00:03
öncelikle coil springle coilover farklı şey coilover yay amortisör beraberdir eğer bu tarz bi işlem düşünüyosanız kesinlikle yapmanız gereken işlem ama coil spring farklı sadece yayı kısaltabildiğiniz bi sistem. çok zıplama sekme konforsuz olduğuna dair söylemler yoğunlukta.

BAŞAR
11-12-2013, 10:12
rica ederim. coili taktıktan sonra görüşlerini paylaşırsan bende senden örnek alıp girerim coil işine.

tabiki paylaşırım. iyi veya kötü yönleri neymiş göreceğiz. Hakkımızda hayırlısı olsun.

BAŞAR
11-12-2013, 10:12
öncelikle coil springle coilover farklı şey coilover yay amortisör beraberdir eğer bu tarz bi işlem düşünüyosanız kesinlikle yapmanız gereken işlem ama coil spring farklı sadece yayı kısaltabildiğiniz bi sistem. çok zıplama sekme konforsuz olduğuna dair söylemler yoğunlukta.

kardeşim ikinisinin farklı şeyler olduğunun farkındayız açıklaman için teşekkür ederim.