PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara yeni egp kartı

Le10ur
10-12-2013, 17:38
Ankara'lı arkadaşlar biliyordur belki artık ego kartlarından kurtuluyoruz.Bu sebebden şu yeni çıkan kartlardan alan arkadaş var mı? Varsa bu konu hakkında bizi bilgilendirirse seviniriz.Öğrenci kartı sanırım yılbaşından önce 5 tl sonrasında 40 tl miş var mı bilgisi olan? ; Ve Öğrenci kimliği almak için ne gerekiyor?

Chn53
10-12-2013, 17:41
çok saçma bi uygulama olmuş , egoyu ayda yılda 1 kullanan veya şehir dışından 1-2 günlüğüne gelenler ne yapıcak.

Mikrop_Ali
10-12-2013, 17:50
kızılay metronun içinde ekmek kuyrugu gibi millet sıraya girmiş bekliyor o kart için sanırım kimlik fotokopisi 2 adet vesikalık foto filan isteniyor kuyruktaki insanların ellerinde onları görebildim.

Dr.Rs
10-12-2013, 17:50
Ve Öğrenci kimliği almak için ne gerekiyor?

öğrenci olman gerekiyor diyesim var. ego merkezden alınıyor sanırm.

Redfish16V
10-12-2013, 17:52
Öğrenci belgesi + 2 adet vesikalık gerekiyor.Almadım almayıda düşünmüyorum,oldukça saçma bir uygulama bence.

Mikrop_Ali
10-12-2013, 17:54
https://www.ankarakart.com.tr/

GÖKTÜRK
10-12-2013, 17:57
melih gene boş işler peşinde

wiesmann
10-12-2013, 18:42
uzun süredir eski ego kartlarının baskı işlerini melih in matbaasının yaptığı yönündeki dedikodu son buluyor o zaman.
açıkçası diğer şehirlerdeki gibi herkesin belgesiz alması gerektiğini düşünüyorum.
şehir dışından gelenler ne yapacak?

MeJo
10-12-2013, 18:43
akbil mantığı. istanbul kart gibi

ferroo
10-12-2013, 19:28
uyuz oldum ben o akbile 2 ayda 1 ıstanbula gelıyorum sınır oluyorum :)

Eren G.
10-12-2013, 19:52
Ankara'lı arkadaşlar biliyordur belki artık ego kartlarından kurtuluyoruz.Bu sebebden şu yeni çıkan kartlardan alan arkadaş var mı? Varsa bu konu hakkında bizi bilgilendirirse seviniriz.Öğrenci kartı sanırım yılbaşından önce 5 tl sonrasında 40 tl miş var mı bilgisi olan? ; Ve Öğrenci kimliği almak için ne gerekiyor?

Ankara da izmir gibi kentkarta geçiyor bir nevi. Öğrenciler için öğrenci belgesi, vesikalık ve 5 lira istiyorlar. Kızılay metroda direk ptt nin arkasında 8-9 gişe var numaratörden sıra alıyorsunuz, sıra size gelincede 2-3 dkk da kartınızı veriyorlar. Öğrenci olmayanlara 40 tl sanırım 2014 te de herkese 40 tl olucakmış.

HellRot06
10-12-2013, 19:54
Yeni başladığım işimden sonra otobüse binmek felan hikaye oldu bana :) haftasonlarıda gidecek olursam paralı otobüsle giderim artık kim uğraşcak bunlarla :) :)

brkkksln
10-12-2013, 20:33
güzel uygulama bence.çok otobüs kullanan biri değilim ama uygulama güzel.uyduruk kağıttan kartlardansa sürekli otobüsü kullananlara ideal

bursaya en son gittiğimde kullanılıyordu bu karttan.dıt diye okutup devam.tabi okuttuğun zımbırtıya yakın durunca sürekli dıt dıt dıt dıt dıt diye ses geliyor.bir bakmışsın bütün para bitmiş :D

dışarıdan gelenler için yine kağıt kart satışı devam edecektir bence.

melihci değilim başkasıda yapsa yerinde bir uygulama bana göre.

Mikrop_Ali
10-12-2013, 21:03
bencede otobüslerin girişinde deli gidi sıra beklemek yerine dıt dıt geçmek daha seri ve hızlı olabilir halen kartı makınaya takmayı bilmeyenler var.

ferroo
10-12-2013, 21:10
gereksiz gereksiz işler yinee

Le10ur
10-12-2013, 21:48
bı de bıze bunu hersene yenıletırler lan varya eskısının nesı vardı sankı bunlar vvarya para kazanmak ıcın bokuna bıle sekıl verıp satacaklar nerdeyse

snan1910
10-12-2013, 22:16
Gereksiz demek bence anlamsız, dünyanın çoğu yerinde, Tr nin çoğu büyük kentinde kentkart uygulaması zaten mevcut.
Tek kullanımlık kartlar hem çevre için hemde kullananlar için kullanışsız.
Yıl olmuş artık 2014 manyetik karta yeni geçiyoruz bide bunu yapıyoruz diye reklam yapıyorlar. Başkent Ankara burası yıllar önce yapılması gereken bir işlem bu.
Ayrıca başka şehirlerde okuyan öğrencilerde bu uygulama ile ego da öğrenci tarifesi kullanabilecek sonunda.

Birde değinmeden edemicem ankarakart nedir yahu çok mu düşünmüşler :) doğru düzgün bir isim olaymış iyiymiş.

Almak isteyenler için ben dikimevi ankaray durağından aldım, bomboştu 3dk felan anca sürmüştür. kızılay metro ve akköprü metroda da gördüm bir kaç yerde daha varmış sanırım.
Ogrenci arkadaşlar için şimdiden alın ki sonrasında boşuna 40tl vermeyin. Tek kullanımlık kartlar kalkıp kentkart sistemi gelicek çünkü.

Umarım seneye belediye başkanı insafa gelir veya değişirde fahiş fiyatlarla almayız,

Ayrıca istenenler , yeni bandröllü öğrenci kimliği+ bir adet vesikalık
Bandrol yoksa öğrenci belgesi isteniyor
Işlemden sonra
Bu belgelerin hepsini size geri veriyorlar

dqn
10-12-2013, 22:29
Öğrenci belgesi ve 1 adet vesikalık yetiyor.Pcde tarattıktan sonra ikisini de size geri veriyor zaten.Ücret 5 lira.

Bence de mantıklı bir uygulama.İkide bir ego kartı almaktan iyidir.Tek kullanımlık kartlar yine olacak tabiki.

ersandeniz
11-12-2013, 07:52
Gereksiz demek bence anlamsız, dünyanın çoğu yerinde, Tr nin çoğu büyük kentinde kentkart uygulaması zaten mevcut.
Tek kullanımlık kartlar hem çevre için hemde kullananlar için kullanışsız.
Yıl olmuş artık 2014 manyetik karta yeni geçiyoruz bide bunu yapıyoruz diye reklam yapıyorlar. Başkent Ankara burası yıllar önce yapılması gereken bir işlem bu.

o çok eleştirdikleri İzmir'de daha 2002 yılında vardı-ki öncesi de vardır İzmirliler bilir, ben o sene üniversiteye başladığım için o zamanı biliyorum sadece- ben kağıt biletlerden melihin sağlam bir çıkarı olduğunu düşünüyorum zaten

Ers
11-12-2013, 08:04
edit: 40 tl olduğu kesin değil sanırım.

ama kartın ederi 5 tl dir en fazla.

Berkan
11-12-2013, 08:13
ya her şehirin ayrı bir kartı var bun hgs gibi niye tek bir sisteme baglamıyolar herşehirde ayrı ugrasyıoruz sonra

Emre Ekrem
11-12-2013, 08:15
çok lazım çok çok fena lazım acaip lazım yani öyle böyle değil, şaka bir yana yapılan iş doğru da işte yapandan kaynaklı bir antipati oluyor, attığın adım verdiğin selam başına para almayı planlayan biri olunca....