PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e36 hk. (klima-rolanti) - Sarıyer yakınlarında usta ??

driftboy
13-12-2013, 02:07
e36 ısıtmamaya başladı sağ tarafta soğuk üflüyo polen vs temiz temizlettim ama hala aynı sarıyer yakınlarında halledebilecek olan varmıdır ? Yada neden yapar bu ısıtmama ? klima gazında sıkıntı yok dedi elektrikci. Musluk filan geldi aklıma?

driftboy
13-12-2013, 02:09
+olarak arabanın rolantide bi sıkıntı var, 2500 3000 devire kadar patırdatma yapıyo, bazen rolantide stop ediyo. Akışmetrede bi sıkıntı yok, değiştirdik yine aynı. LPG ve Benzinde'de aynı, yüksek devirler sıkıntısız. Kat vs iptal bu arada, son susturucuda orjinal degil.

ruudvan
13-12-2013, 02:12
klima ısıtmaz zaten. klima gazıda sogutmaya yarar. eger ac tusuna basıp sıcak ufletmeye calısıyorsan yanlıs dusunuyorsun.
ısıtma radyatorun ısınmasıyla alakalı.
motor suyu ısınır ıse kalorıferde sıcak ufler.
sıcak uflemıyorsa eger ya motor suyunda bı garıplık var yada kalorıfer petegınde.

Oznsrl
13-12-2013, 02:12
klima gazının hatta klimanın ısıtmayla bi ilgisi yok diye biliyorum. radyatörde su yoksa sıcak üflemez heralde yada dediğin gibi muslukta bi sıkıntı vardır

driftboy
13-12-2013, 02:14
klima gazının hatta klimanın ısıtmayla bi ilgisi yok diye biliyorum. radyatörde su yoksa sıcak üflemez heralde yada dediğin gibi muslukta bi sıkıntı vardır

Radyatörüde temizledim demişti usta, ozaman sadece musluk kalıyo geriye

klima ısıtmaz zaten. klima gazıda sogutmaya yarar. eger ac tusuna basıp sıcak ufletmeye calısıyorsan yanlıs dusunuyorsun.
ısıtma radyatorun ısınmasıyla alakalı.
motor suyu ısınır ıse kalorıferde sıcak ufler.
sıcak uflemıyorsa eger ya motor suyunda bı garıplık var yada kalorıfer petegınde.

klima ve ısıtma derken neyden bahsettiğimi anlamışsınızdır heralde suan tam anlamıyla cümle kuramadım kafam biraz karısık diye :)

ruudvan
13-12-2013, 02:21
Radyatörüde temizledim demişti usta, ozaman sadece musluk kalıyo geriye

klima ve ısıtma derken neyden bahsettiğimi anlamışsınızdır heralde suan tam anlamıyla cümle kuramadım kafam biraz karısık diye :)

ya musluk ya kalorifer petegi(radyatörü) sen sarıyeri boşver maslak sanayiye geç orda bi baksınlar.

driftboy
13-12-2013, 02:22
varmıdır tanıdık yer bakabilecek ? bide su rolanti işine ? maslakta uyar

d3Li
13-12-2013, 03:27
Musluktandır o rolanti için havaakışa bi bakın

ReßeL
13-12-2013, 05:20
Atesleme sistemi ve akismetre komple kontrol edilip de bir sey bulamazsaniz elektrik kacagi yapabilir bu stop olayini.

kaloriferin ariza sebebi de denildigi gibi musluk-müşürdur.

SerkanKurt
13-12-2013, 06:45
Ufakta olsa bir ihtimal rölantide patlamalar yapması ve klimanın soğutmaması motor yağına su karışmış olabilir. Buda conta yaktığınız anlamına gelir. İnşallah musluktur sorun.

mrtysn
13-12-2013, 07:22
Maslak'ta Bmw Abarth Servis - Talha usta halleder buyuk ihtimal.

1.8 turbo
13-12-2013, 07:43
ısınma sorunun muslukla alakalı. sureklı antfrız kullanırsan musluklar kolay kolay sorun yasatmaz. zaten musluk dedıklerı bıldımız selonıd bobın, bobın pas yapıp arızalanabılıyor antıfrız kullanmayınca. tamır edılır skıntı olcak bır sey degıl..

arabanın dusuk devırde patırdaması ateslemeden rolantıde stop etmesı rolantı valfınden kaynaklanıyor olabılır.
rolantı valfını bı temızlet buyuk ıhtımal duzelır. patırdama ıcın ucuz olandan basla ılk once sarj dınamonu olctur,bloka şase tam olarak gecıyor mu onu olctur, bujılere baktır, bobınlerın lastıklerı yırtıksa deforme olmussa degıstır muhakkak. en son care bobınler degıscek.

akısmetrenın yenı ve sorunsuz oldugunu varsayarak yazdım bunları. kolay gelsın