PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltuk ısıtıcılarına dikkat edin

aykt22
13-12-2013, 20:24
Embriyoloji ve Androloji Laboratuvarları Şefi Dr. Elif Ergin, üreme organlarındaki ısı artışıyla sperm sayısı, hareketliliği ve kalitesinde azalma olduğunun altını çizerek; “Erkeklerde sperm üretimi vücut normal ısısının 1 derece altında gerçekleşir. Oysa son yapılan araştırmalar, wi-fi kullanan dizüstü bilgisayarlar ile araç koltuk ısıtıcılarının erkek üreme organlarındaki ısıyı, normal vücut ısısının 2 derece üzerine çıkardığını tespit etti. FertilityandSterility dergisinde yayımlanan bir deneysel çalışmanın sonucuna göre; eğer bacaklar kapalı bir şekilde kucakta dizüstü bilgisayar ile oturulursa 11 dakika, bacaklar kapalı bir şekilde, koruyucu ped ile oturulursa 14 dakika sonra ve bacaklar açık şekilde koruyucu ped ile oturulduğunda 28 dakika sonra ısı 1 derce artıyor” dedi.

Dr. Elif Ergin, kablosuz internete bağlı dizüstü bilgisayarı ile ilgili yapılan araştırma sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

“Bu çalışma kablosuz internete bağlı dizüstü bilgisayar kullanımının erkek spermi üzerine olan etkisinin incelendiği ilk çalışmadır. Araştırma sonucunda radyasyon altında kalan spermlerin ileri hareketlerinde azalma, hareketsiz sperm oranında ise artma tespit edildi. Ayrıca wi-fi’ye bağlı bilgisayara yakın duran spermlerde, yüksek oranda DNA hasarı tespit edildi.”

Kaynak : Araç kullanırken spermlerinize dikkat edin (http://www.kemalistgazete.net/saglik/arac-kullanirken-spermlerinize-dikkat-edin-h16465.html)

i-vtec07
13-12-2013, 20:46
tşk ler bilgi için

buz koydum şuan üzerine

ibooo
13-12-2013, 20:51
tşk ler bilgi için

buz koydum şuan üzerine

Ahahahahahhaahahahah iiyiydi bu :D

Onamdar
13-12-2013, 21:02
tşk ler bilgi için

buz koydum şuan üzerine

Hakaten fatality oldu bu :D:D

bilalMW
13-12-2013, 21:05
fakirliğin güzel yanlarından biri her zaman formdasın.

Day Walker
13-12-2013, 22:10
tşk ler bilgi için

buz koydum şuan üzerine

Ahahahahha :hehe:

Mikrop_Ali
13-12-2013, 22:12
doğmamış çocuklarım için güzel bir bilgi teşekkürler.

mert_can 41
13-12-2013, 22:13
Ahahaha konuya cidice yazıcaktım ama sondaki link başlığı bitirdi beni :D koltuk ısıtma okadar fazla ısıtmıyo yazan saçmalamış okadar arabanın koltuk ısıtmayı çalıştırdım her birinde tam ısınıcakken gitçeğim yere varmıştım işsizlikten haber yapıyolar :)

rodya
13-12-2013, 22:14
tşk ler bilgi için

buz koydum şuan üzerine

ahahahahahaha yarımdım :D

Faruk_Vtec
13-12-2013, 22:19
sperm sayısı komple bıtsede, korunmadan rahat rahat ışımızı görsek.. :D

EREN34
13-12-2013, 22:21
Daya rezistansı öldür işini gör, buza yatır kaldığın yerden devam...

Buraya geyik diye yazdık ama bu çılgın prof.lar onuda yapar:)

HondatugraL
13-12-2013, 22:25
tşk ler bilgi için

buz koydum şuan üzerine

ahsuujshuahs çok iyidi :D

MBuğra
13-12-2013, 22:26
Allah'tan Renault müyendizleri benim arabayı yaparken bu bilimsel gerçeği görmüşlerde, koltuk ısıtma koymamışlar :D

crazydog
13-12-2013, 22:29
Neyse koltuk ısıtmam yok olanlar dikkat edin :D:D

mayday
13-12-2013, 22:30
tşk ler bilgi için

buz koydum şuan üzerine

Yarıldım diyebilirim :D

SOMEONESPECIAL
13-12-2013, 22:30
Taşak geçmeyin doğruluk payı olabilir :D

MuraTeg
13-12-2013, 22:51
tşk ler bilgi için

buz koydum şuan üzerine

ahahahahahaa biz Türkler yokmuyuz :)

STP
13-12-2013, 22:54
gun gelıp cocuk yapma nıyetıne gırdıgınızde deneyıp deneyıp olmadıgında hıssetıklerınızı bu konuyla anımsarsınız... cocuk ıcın ugrasan bır dolu tanıdıgım mevcut ruh hallerını yasamanızı ıstemem...

paylasım ıcın ben tesekkur ederım bunları baska yerlerde okumustum dıkkat edılmesı gerekıyor ve dar kot turevı seylerınde gıyılmesı onerılmıyor

fastchild
13-12-2013, 23:00
koltuk ısıtmada var wifi kullanan laptopumda
8 kardeşli bir ailenin iki erkek çocuğunun birinin oğlu ve bu saatten sonra çocuk olaylarına girme ihtimali olan tek erkek torun olarak b*ku yemiş durumdayım sülalenin gözü üzerimde biz hala wifi kullanan laptopla yazı yazıyoruz

bason
13-12-2013, 23:12
gun gelıp cocuk yapma nıyetıne gırdıgınızde deneyıp deneyıp olmadıgında hıssetıklerınızı bu konuyla anımsarsınız... cocuk ıcın ugrasan bır dolu tanıdıgım mevcut ruh hallerını yasamanızı ıstemem...

paylasım ıcın ben tesekkur ederım bunları baska yerlerde okumustum dıkkat edılmesı gerekıyor ve dar kot turevı seylerınde gıyılmesı onerılmıyor

Katılıyorum. Günümüz de bu sorunları yaşayan çok kişi var. Tedavileri, doktor peşinde koşmaları geçtim psikolojik etkisi çok yıpratıyor insanları. Sonuç hüsran olunca yıkılan yuvalar biliyorum. Aslın da şu kısa hayatımızın yegane amaçlarından biri hakkında bile ne kadar kolay dalga geçilebiliyor olması üzücü.

SOMEONESPECIAL
13-12-2013, 23:23

Bende buna benzer birşeyler yazacaktım iyi oldu senin yazdığın...
Bende şahit oldum bu tarz bir olaya... kaç sene tedavi yediğin yüzlerce iğneden
sonra baba olamamak insanı sevdiğinden de ayırıyor. Allah kimseye yaşatmasın.

http://u1312.hizliresim.com/1j/g/vhk0b.png (http://bit.ly/c25MCx)

Faruk_Vtec
13-12-2013, 23:24
mevsım dışı yedığımız herşey kısırlık yapıo, her urunde kanserojen madde var..

sağlık sorunu olanlara allah acıl şıfalar versın..

SmT
14-12-2013, 00:01
Her konuda olduğu gibi gene dalga geçilmiş,ciddi birşey paylaşılmıyor bu forumda...

erdem325
14-12-2013, 00:14
enteresan bi bilgi, tesekkurler paylasim icin..
bir de keciboynuzu tuketmenin sperm sayisinda artis yaptigi dogrumudur? yoksa sehir efsanesimidir?

darkmoon
14-12-2013, 00:24
benden geçdi zaten çocuk moçuk işleri benim için sıkıntı yok :)

oselami
14-12-2013, 00:33
abi o zararlı bu zararlı. neye elimizi atsak bi zararı çıkıyo. en iyisi gidip ormanda yaşamak bu devirde :)

AEAlmas
14-12-2013, 01:23
:) antremanli olursaniz sperm kalitesi artmakta bilginoz olsun :)

Ö.mert
14-12-2013, 01:28
:) antremanli olursaniz sperm kalitesi artmakta bilginoz olsun :)

Antreman konusunu biz gençler icin biraz acabiliyiz :)

levent
14-12-2013, 01:45
ben de okumuştum 1-2 yerde benzer bilgiyi ancak ikinci mesaj yıktı beni gülmekten :)

Allah sağlık, kilo sorunu olanlara yardımcı olsun. Ama bir de gerçek var ki tavşan gibi üreyenler mevcut, cehaletin de önüne geçmek lazım aslında..

düzenli seks hayatı ;)

AEAlmas
14-12-2013, 01:57

Sperm kalitesi icin üroloji doktoru nun onerisi gun asiri veya en az 2 gun e bir :) ha hamilelikte bayanlarda yumurta tembelligi olma ihtimali var 25 yas uzeri veya 1 seneden fazla cinsel iliski de bulunan bayanlarda ilk basta hamile kalmadiysa esiniz korkmayin adet e gore takvim hazirlayip 10 ila 18. Gunler arasi en verimli gunlerdir

Ramiz
14-12-2013, 08:50
Babalık ayri bir duygu buradaki her arkadaşımızın bir gün bu duyguyu yaşamasını isterim