PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vestel beyaz eşya kullanan???

brkkksln
16-12-2013, 20:58
evdeki buz dolabı ve çamaşır makinesini değiştirelim derken artık ömrünü tamamlamaya ramak kala olan bulaşık makinesinide değiştirelim diyoruz.hatta el değmişken tv bile değişebilir.

evdeki beyaz eşyalar bosch. ama vestelden aldığım fiyatlar karşısında acaba vestelemi geçsek diye düşündüm.

beyaz eşyasını kullananların diğer forumlardaki yazdıklarını okuyuncada para çöpede gidebilir diyede aklıma gelmedi değil hani.

tv de evde 7000 serisi 40' samsung var. artık biraz daha büyütelim dedik onuda yine vestelden 55pf9090 yahut 55pf9060 olan modellerinden biriyle yenilesekmi dedik.

var mı vestel ürünlerini kullanıpta lanet olsun diyen?

şimdi bosch iyi hoş ama evdeki çamaşır makinesi 7 senelik.artık utanmasa salona yanımıza tv izlemeye gelcek zıplaya zıplaya.sonuçta çok uzun ömürlü değil artık yeni beyaz eşyalar.arada bosch ile vestel fiyatları olarak uçurum var neredeyse. değeri o kadar para dökülmeye?

ondertopcu
16-12-2013, 21:02
Tv yi bilmem ama ben 2 senedir buzdolabi, camasir ve bulasik makinesii kullaniyorum cok sukur bir problem cikarmadilar. Elektronik esya birazda sans isi

i-vtec07
16-12-2013, 21:06
evdeki tüm elektronik ev eşyaları bosch ve sorunsuzlar

sadece 1 tane vestel lcd var 8 yıldır ondada hiç bir sorun çıkmadı

şanş işi elektronik

şaman
16-12-2013, 21:07
teknolojinin türkçesi diye reklam yaparlardı zamanında evet dedikleri gibi gerçekten türkiş, zamanında çalıştım vestelde ordan don bile almam açık ve net işçisine değer vermeyen bir şirketin yaptığı üründen hayır bekleme...

freelife
16-12-2013, 21:08
vestel ürünlerine herzaman öncelik vermişimdir ve pişman değilim..( son çıkan led tv dende aldım ve gayet memnunum )

dahan
16-12-2013, 21:11
tvde,lg, veya samsung,,beyaz eşyada arçelik

boosted_pug
16-12-2013, 21:15
Vesteli bosch u bilmiyorum ama arçelik aldım 3 kere bulaşık 1 kere çamaşır 4 kere buzdolabı bozuldu ( şuan yine arızalı) kesinlikle şans işi ama bile bile lades olmayada gerek yok

onursumer
16-12-2013, 21:32
1 kere vestel aldım lcd full hd bi tv çıktığı donemlerde ps3 de kullanıyorum 3. yılda arızalandı yenisi ile değiştirdiler uzerine 2 yıl geçti hala sağlam

açıkcası biraz şans işi ama artık fiyat olarak bana çok cazipmiş gibi gelmiyorlar

geçen ay bulaşık ve çamaşır makinesi için arçelikten fiyat aldım

peşinden samsung a girdim daha iyi cihazları daha uyguna aldım diyebilirim :)

brkkksln
16-12-2013, 21:42
yerli malı hani az katkımız olsun diyorum ama beni çileden çıkaracaksa gerçekten yazık olur.

arçelik konusunda buzdolabı 3 kere değişip 4. yü kullanan tanıdığım var. bu değişimler ayrı sıkıntı tabiki.hani yenisini getirmeleri güzel ama sıkıntı sonuçta.

vestel ile samsung beyaz eşyasında çok uçurum fiyat farkı yok ama totale vurunca yine çıkıyor fark...

samsung 55f8500 lerede baktım.4500 ortalama fiyatarda seyir halinde ama vestel 55pf9090 modeli 3300tl.
vestelde ışık sızması beyazda patlama falan tarzı şikayetler okudum.ayar ile düzeliyormuş gerçi onuda belirtenler olmuş.

aynen dediğiniz gibi şans işi ama şansı zorlamaya gerek var mı yoksa şans vermekmi lazım vestele bilemiyorum.

vallahi ikilemde kaldım :)

by.gkn
16-12-2013, 21:42
biz arçelik-beko ve vestelde aldığımız ürünlerde sorun olduğunda hep servis kısmında sorun yaşadık o yüzden artık yeni alınan beyaz eşya vb. ürünlerde bu markalar dışında alıyoruz. şahsen ben tavsiye etmem.

ykavcioglu
16-12-2013, 21:44
Çamaşır Samsung buzdolabı ariston derim

darkmoon
16-12-2013, 21:45
evde 3 tane vestel var tv bir tanesi 2 yıl sonra ufak bir arıza yapdı servis geldi tv nin arka kapağını açdığında gösterdi abi bak dedi vestel bütün tv panellerini anakartlarını samsung dan alır dedi .. panelin üstündede samsung yazıyordu zaten..

bugün national geographic chanelle da bile mega fabrikalar kızmında vestel city nin belgeseli var..

bir arçelik beko ile bence karşılaştırılmaz adamlar artık bencede o yönde dünya markasılar..

tabiki bir bosch siemens in argesi hiç birinde olmaz adamlar beyaz eşya tarhini başlatan firmalar imkan varsa tv de samsun lg buzdolabında amana süpürgede rainbow her markanın kendi dalında prof olduğu işler var onlarda şaşmazdım ama maddi bütçeler hepimizi engelliyor..

coolvtec
16-12-2013, 21:45
arçelik beko alma da. biz beyazları lg ile yeniledik. memnunuz.

melihyilmaz
16-12-2013, 21:56
kısmetse agustosta evlenicem bende bulasık makinesini vestel tercih ettim hem yerli hemde A+++ oldugu ve diğer A+++ lara göre yarı fiyata oldugu için ve 3 sepetli son teknoloji bi ürürn insallah yüzümü kara çıkartmaz 3 sene garantisi var servise 100 lira verip 4 sene daha alıyosun 7 sene oluyo 7 seneden sonra zaten bozulursa bozulsun.

link

http://www.hepsiburada.com/liste/vestel-bma-xxl1007-a-10-programli-paslanmaz-inox-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtvesbmaxxl1007&categoryId=22156

FATİH
16-12-2013, 22:04
4 sene önce evlenirken tüm beyaz eşyayı ve led tv'yi vestel'den almıştık. çok şükür çamaşır makinesi haricinde sorun çıkaran olmadı. onda da biz hatalıydık; azami yıkama ağırlığını çok fazla aşmışız, kazan yuvasında sorun çıkmıştı. tv'nin görüntü kalitesi ve netliği elbette bi samsung ya da panasonic değildi ama yeterliydi. ayrıca sağlamdı. çamaşır makinesi annemin ve hanımın (aşırı titizler) eziyetlerine daha fazla dayanamayıp 4. yılda arıza verdi ve satıp samsung aldık. (ondan da çok memnunuz.) kısacası vestel'den memnun kaldık. ;)

murat-m
16-12-2013, 22:15
mesleğim icabı dayanıklı tüketim malları satan birçok tanıdığım var.ben evlenirken televizyonu vestel'den,çamaşır makinasını beko'dan,buzdolabı ve bulaşık makinesini samsung'tan,küçük ev eşyalarını tefal ve arzum'dan seçtim.hepsinden şimdilik çok memnunum.diğer arkadaşlar çok haklı, bu tip eşyalar şans işi..şimdiden hangi markayı seçersen seç güzel günlerde kullan.

volume81
16-12-2013, 22:24
Evde tv buzdolabı ve çamaşır makinesi vestel hepsi yılı dolmadan garanti içi dışı fark etmeksizin arıza verdi yapıldıktan sonra buzdolabının sesli çalışması dışında bi yamukları yok biraz şans işi ama alman markalarından şaşmayın bence :)

ef186
16-12-2013, 22:26
Bosch ile vestel yada arçelik arasında dağlar kadar fark yok . Ama dersenki uzun seneler Sorun çıkartmasın ve adam gibi yıkasın ozaman Miele alıp konuyu kapatıcaksın . Tuzlu ama başarılı diyebilirim. 2 farklı marka çamaşır makinasının yıkadığı kıyafetlerde fark olurmu derseniz cevabı mielede okadar söliyim .

brkkksln
16-12-2013, 22:46
farklı cevaplar gelmiş.teşekkür ederim ilginize.

şimdi tv de paneli lg vestelden alıyormuş samsung lg den alıyormuş falan diyenler var. bu aşçı bahçıvana bahçıvan kahyaya gibi bir durum :)

miele kullanan tanıdıklarımız var gerçekten memnunlar sorunsuzluk açısından ama tamam uzun ömürlüde bulaşık makinesini 20 yıl zaten kulanamazsın.hem hijyen açısından hem makinenin yüzü eskiyor.

vestelin A+++ olayınında samsungun yahut bosch un A+++ olayıyla benzerlik taşımadığınıda iddia edenler var...

vestelnde ıncık cıncık teknoloji özelliği çok. mesela internete giren buz dolabı zaman ayarı yapılabilen bulaşık makinesi airmouse uzaktan kumanda vs. biz millet olarak böyle şeyleri severiz zaten.adamlarda bunu iyi kullanıyor.

samsungda garanti uzatma var ama ürün başına 400 gibi fark alıyor. vesten bazı ürünlerde 100 bazılarında 150 fark alıyor. bosch yok öyle bir şey bizde dedi.
7 yıl garanti hani cazip ama çamaşır makinesi bozulsa bir dert buzdolabı bozulsa ayrı dert.ha bu yukarıdada dediğim gibi bosch bozulmucak demek değil ki evimdeki çamaşır makinesi buna örnek.

evde köpek var.çamaşırımız minik adam sağolsun hiç eksik olmaz.koltuk örtüleri haftada bir yıkanır.buzdolabı desen ben tırtıklamayı severim durmadan aç kapa.tv olarak e hd filmlerde blueray filmlerde tatmin eder ps4 gt6 oynasan acaba amaaan dedirtir mi?

biraz riske girmek lazım gibi şansı zorlayıp :)

KOSEREN
16-12-2013, 22:55
Arçelik Vestel mühendisleri önce makinelerinin yürüme problemini çözsünler.Sene olmuş 2013 makine sıkmaya geçince ayaklanıp yürüyor.Hiçmi mekanik titreşim diye bişe bilmiyorlar,rezonans hesabı yapmıyorlar.Bu,tercih etmemek için yeterli bir sebep.Bende Alman miele diyorum.

academian97
16-12-2013, 23:05
Çamaşır makinesinden (indesit) çok çektim hala da çekiyoruz, kazanı kayışla motora bağlı olan anam babam usül makineler yerine motoru kazana direk bağlı olan "direct drive" türünden çamaşır makinalarını öneririm, annem LG kullanıyor gayet sessiz ve sarsıntısız bir makine, bizimkinin miadı seneye dolunca ben de o tür bir makinaya geçmeyi düşünüyorum.

cookies
16-12-2013, 23:24
Vestel arçelik alacağıma regal alırım.. Almanlardan şaşmam.. Fakat samsung çamaşır makinesi aldık beklediğimden iyi bir makine ses sorunu da yok.. Yani rahatsız etmeyecek kadar az..

made ın JAPAN
16-12-2013, 23:26
dediğiniz firmaların hepsinin yetkili servisinde çalışıyorum şuanda da arçelikte çalışıyorum arçelikten şaşmayın bence :)

Mertİ.
16-12-2013, 23:27
bende bütün herşey siemens eski evdede öyleydi çamaşır, kurutma, bulaşık, fırın falan hiç sorun çıkarmadı gayet memnunum. servislik bi durumumda olmadı o yüzden o durum hakkında yorum yapamam.

darkmoon
16-12-2013, 23:30
şimdi tv de paneli lg vestelden alıyormuş samsung lg den alıyormuş falan diyenler var. bu aşçı bahçıvana bahçıvan kahyaya gibi bir durum :)

bunu diyen adamdan mal ürün falan alma.. :) Lg ayrı bir panel üreticisi firmadır samsung ayrı ikiside dünyadaki az sayıda lcd paneli üreten firmalar.. ve dünyadaki pek çok markanında panel tedarikçileri.. mesela sharpda kendi panellerini üretir..

Bizde adet var komple bir markadan gitmek gibi ama her markanın prof olduğu adını duyurduğu alanlar var.. buzdolabında amana çamaşır makinesinde miele süpürgede rainbow ufak ev aletlerinde rowenta v.b gibi..

cabrioleter
16-12-2013, 23:35
yerli malı hani az katkımız olsun diyorum ama beni çileden çıkaracaksa gerçekten yazık olur.

arçelik konusunda buzdolabı 3 kere değişip 4. yü kullanan tanıdığım var. bu değişimler ayrı sıkıntı tabiki.hani yenisini getirmeleri güzel ama sıkıntı sonuçta.

vestel ile samsung beyaz eşyasında çok uçurum fiyat farkı yok ama totale vurunca yine çıkıyor fark...

samsung 55f8500 lerede baktım.4500 ortalama fiyatarda seyir halinde ama vestel 55pf9090 modeli 3300tl.
vestelde ışık sızması beyazda patlama falan tarzı şikayetler okudum.ayar ile düzeliyormuş gerçi onuda belirtenler olmuş.

aynen dediğiniz gibi şans işi ama şansı zorlamaya gerek var mı yoksa şans vermekmi lazım vestele bilemiyorum.

vallahi ikilemde kaldım :)

yerli malı yurdun malı eskidendi hocam. din iman para olunca insanı soğutuyorlar bu yaklaşımdan. yukarıda biri yazmış işçisine değer vermiyor diye bırakın işçiyi bu adamlar geçtiğimiz dönemde Türkiyede yapılabilecekken maden aramak için çinden kazan ithal ettiler üstelik doğanın anasını ağlatıyorlar. onlar bizi düşünmüyorsa biz onları niye düşünelim ki?

chaylak
16-12-2013, 23:37
Evdeki tüm tvler vestel, cuma günü 120cm bi led smart tv daha aldık o da vestel.

Televizyonun biri 15 senelik hala çalışıyor, annem artık ben incelerden istiyorum diye diye aldırdı, düşünün :))

coastguard
17-12-2013, 01:32
işçisine tutumundan ve patronunun hal,hareketlerinden dolayı vestel almam ! En basiti ofisteki tvnin kumandası kırıldı vestel bayisinde bulamadık kaç yere telefon açıldı başka bayiden %50 özelliklerini çalıştıran bir kumanda ile idare ediyoruz .Sorarsan bir dünya markasıyız diyorlar.

GörkemT.
17-12-2013, 01:41
beyaz eşya sans işi arcelik beko yetkili servisinde calıstım servis ağı cok güzel fakat ürünlerde sıkıntı olabiliyor tabi ben genellikle klima bölümündeydım ama yinede ariston lg samsung gibi markaları öneririm, vestel servisinde calısan arkadaslarımda elektronik olarak süper ama beyaz esyaya bulasmayın dıyorlar.

DOHC
17-12-2013, 07:20
Elektronik şans işi. Bence önemli olan sizinle muhattap olacak servis ayağı. Ben birşey almadan önce şikayetvar gibi sitelerden şikayetlere, çözümlere bakıp, değerlendiriyorum.

brkkksln
17-12-2013, 07:58
şikayet siteleri ilginçtir servislerin tatmin etmediğinden dolayı oluşan şikayetlerle dolmuş taşmış...
servis ağı yoğun ama müşteriyi sallamıyorlarsa durumun bunun gibi olması normal.
arıza olarak vestelde, samsung ve bosch dan daha fazla şikayet var.

bunu diyen adamdan mal ürün falan alma.. :) Lg ayrı bir panel üreticisi firmadır samsung ayrı ikiside dünyadaki az sayıda lcd paneli üreten firmalar.. ve dünyadaki pek çok markanında panel tedarikçileri.. mesela sharpda kendi panellerini üretir..

Bizde adet var komple bir markadan gitmek gibi ama her markanın prof olduğu adını duyurduğu alanlar var.. buzdolabında amana çamaşır makinesinde miele süpürgede rainbow ufak ev aletlerinde rowenta v.b gibi..

haklısın hocam valla.sırf malı satabilmek için mağaza uyduruyor demekki bu işi.

Skyhawk34
17-12-2013, 07:59
Vestelden aldigimiz beyaz esyalarin ve mutfak arac gereclerinin hepsinde illaki sorun cikti
Tv aldik daha bozulmadi hayatta aalmamdahada

İbrahim33
17-12-2013, 08:32
Televizyonda philips ve panasonic.
klimada ve buzdolabında sharp
çamaşır ve bulaşıkta siemens öneririm.

evde arçelik çmş. ve buzdolabı var ikiside traktör gibi çalışıyor.birde hazır konusunu bulmuşken sorayım toshiba klima kullanan var mı aramızda ? hani şu ampül kadar elektrik tüketen klimalardan.acaba doğru mu ?

Berkan
17-12-2013, 08:53
Televizyonda philips ve panasonic.
klimada ve buzdolabında sharp
çamaşır ve bulaşıkta siemens öneririm.

evde arçelik çmş. ve buzdolabı var ikiside traktör gibi çalışıyor.birde hazır konusunu bulmuşken sorayım toshiba klima kullanan var mı aramızda ? hani şu ampül kadar elektrik tüketen klimalardan.acaba doğru mu ?

odamda vestel tv var kendinden dvdli falan ufak hoş bişey memnunum gayet

keza hala gazetenin verdigi vestel duruyo anten girişini kırdım gerci :D

----

darkmoon da yazmıs buzdolabı ısısan amana

fırın/ocak ariston

fritoz tefal actifry :p :D

klima mitsubishi

tv samsung bence ceptelefonuda samsung

camasır bulasık kısmıyla işim yok daha :D

Emre Abdik
17-12-2013, 09:39
Bosch ile vestel yada arçelik arasında dağlar kadar fark yok . Ama dersenki uzun seneler Sorun çıkartmasın ve adam gibi yıkasın ozaman Miele alıp konuyu kapatıcaksın . Tuzlu ama başarılı diyebilirim. 2 farklı marka çamaşır makinasının yıkadığı kıyafetlerde fark olurmu derseniz cevabı mielede okadar söliyim .

miele nin fırın fiyatına arçelikten nerdeyse üçünü alırsınız :D Arçelik bayiim var Servis bolluğundan dolayı kafanız rahat eder. Vestel den uzak durun. Bosch alternatif olarak güzel bi markadır. Ayırdığınız bütçe önemli. Bosch ve Arçelik birbirine hem maddi olarak hemde kalite olarak çok yakındır. Ama satış sonrasında ki parça ve hizmet fiyatları Arçelikte baya uygundur. Ve parça bekleme süreniz en aza indirgenir. Miele Teka gibi markalar fiyat olarak farklıdır aynı oranda kalite olarak da çok iyidir. kolay gelsin :)

brkkksln
17-12-2013, 10:12
miele nin fırın fiyatına arçelikten nerdeyse üçünü alırsınız :D Arçelik bayiim var Servis bolluğundan dolayı kafanız rahat eder. Vestel den uzak durun. Bosch alternatif olarak güzel bi markadır. Ayırdığınız bütçe önemli. Bosch ve Arçelik birbirine hem maddi olarak hemde kalite olarak çok yakındır. Ama satış sonrasında ki parça ve hizmet fiyatları Arçelikte baya uygundur. Ve parça bekleme süreniz en aza indirgenir. Miele Teka gibi markalar fiyat olarak farklıdır aynı oranda kalite olarak da çok iyidir. kolay gelsin :)

dostum yanlış anlama ama çevremdeki insanların arçelik konusunda çektiklerini görünce listeye alsammı diye düşünmedim bile.ama yanlış anlama lafımı gerçekten.

maddi olarak sıkıntı yok.fakat bosch dan beyaz eşya totalde 10 civarı tutuyor vestelde 4.5 civarı. aradaki 5.5 e az daha zorlayıp zrp 1,8 turbo stroker alınır :)

Kadir54
17-12-2013, 10:35
Bu iş bizim dede mesleğimizdir arkadaşlar. Müsaade ederseniz ben sizi aydınlatayım. Tamam eyvallah Vestelin TV'lerine lafım yok. Ama beyaz eşyada vestel - arçelik - beko gibi markaları Bosch ve siemensle kıyaslamanıza gülüp geçiyorum. Biz bu işin yıllardır servis kısmındayız ( Yetkili ) Arçelik - vestel - beko dediğiniz markalar daha şunun şurasında 5-10 senedir kendi teknolojilerini üretmeye başladılar. Bunun öncesinde çoğu cihazı siemens patentiyle üretiliyordu.
Birde imkan varsa miele tabiki 1 numaradır üstüne kimse konuşamaz. Ayrıca bazı arkadaşlar Bosch ve siemensin yedek parça durumuyla alakalı yorum yapmış, şunu söyleyeyim 1 parça siparişi verildiği taktirde maxsimum 2 gün içerisinde elinizde olur. ( Bazı istisna durumlar hariç )
Kısacası sonuca gelecek olursak şunu söylerim Orta bütçeli bir insan için Bosch Veya Siemens öneririm. Birde 4 yıl ek garanti yaptırın toplam 7 yıl garantiniz olsun mis gibi. Olay bu kadar basit.

DOHC
17-12-2013, 10:48
Bu iş bizim dede mesleğimizdir arkadaşlar. Müsaade ederseniz ben sizi aydınlatayım. Tamam eyvallah Vestelin TV'lerine lafım yok. Ama beyaz eşyada vestel - arçelik - beko gibi markaları Bosch ve siemensle kıyaslamanıza gülüp geçiyorum. Biz bu işin yıllardır servis kısmındayız ( Yetkili ) Arçelik - vestel - beko dediğiniz markalar daha şunun şurasında 5-10 senedir kendi teknolojilerini üretmeye başladılar. Bunun öncesinde çoğu cihazı siemens patentiyle üretiliyordu.
Birde imkan varsa miele tabiki 1 numaradır üstüne kimse konuşamaz. Ayrıca bazı arkadaşlar Bosch ve siemensin yedek parça durumuyla alakalı yorum yapmış, şunu söyleyeyim 1 parça siparişi verildiği taktirde maxsimum 2 gün içerisinde elinizde olur. ( Bazı istisna durumlar hariç )
Kısacası sonuca gelecek olursak şunu söylerim Orta bütçeli bir insan için Bosch Veya Siemens öneririm. Birde 4 yıl ek garanti yaptırın toplam 7 yıl garantiniz olsun mis gibi. Olay bu kadar basit.

Garanti konusu biraz şaibeli. Kanunlarda garanti belgelerinin standart maddeleri var, herkes onu yazıyor. Olası bir olayda müşteri carlamazsa ne yazık ki garanti dahili işlem yapmamak için direniyor servis.
Örneğin kart yandı hemen voltaja suç atılıyor, hortum çatladı su içindeki kirece suç atılıyor gibi.

ersandeniz
17-12-2013, 10:56
Arçelik Vestel mühendisleri önce makinelerinin yürüme problemini çözsünler.Sene olmuş 2013 makine sıkmaya geçince ayaklanıp yürüyor.Hiçmi mekanik titreşim diye bişe bilmiyorlar,rezonans hesabı yapmıyorlar.Bu,tercih etmemek için yeterli bir sebep.Bende Alman miele diyorum.

bizim bosch da öyle böyle değil tangur tungur banyoyu gezmişti, denge betonunu tutan tırnak kırılmış, garantiye de sokmamıştı servis..
boschun fabrikasında staj yaptım, adamlar kaliteye önem veriyorlar ancak, beyaz eşya şans işi, babamlar bosch marka ne aldıysa sorun çıktı, arçelik aldıkları da sorunsuzluk rekoru kıracak nerdeyse, benimkiler bosch çok memnunum..

ne marka alırsanız alın süpürgeyi arçelik almayın..

Kadir54
17-12-2013, 10:59
Garanti konusu biraz şaibeli. Kanunlarda garanti belgelerinin standart maddeleri var, herkes onu yazıyor. Olası bir olayda müşteri carlamazsa ne yazık ki garanti dahili işlem yapmamak için direniyor servis.
Örneğin kart yandı hemen voltaja suç atılıyor, hortum çatladı su içindeki kirece suç atılıyor gibi.

O size bakan servisin insiyatifine kalmış. Biz şahsen elimizden geldiği kadarıyla müşteriden taraf olmaya çalışıyoruz. ( Bariz kullanım hatası olmadıkça. ) Makineye fare girmişse veya eşyaların cebinde bozuk para vs toka unutulmuşsa tabi ki müşteriden talep edilir.

ido
17-12-2013, 11:02
türkiye şartlarında beko-arçelik 'den sasma beyaz esya için derim..

aykutsafakyaman
17-12-2013, 11:04
1 sene apartta kaldığım dönemde çamaşır makinesi vesteldi . göya yeni makineydi ama 5 kg zor alıyordu . yıkama da pek iyi değildi . tabi bu düşük bi modeldi . Dayım beyaz eşyacı durumu açıkladım ona . Vestelin beyaz eşyasını bedava olmadığı sürece almıyorum dedi . Televizyon için onu diyemem o sektörde iyiler ama beyaz eşyada kesinlikle uzak durulması gereken bi firma dedi dayım .

B.cihangir
17-12-2013, 13:33
maddi açıdan sıkıntın yoksa kaliteli bir şeyler istiyorum diyorsan makineyi miele'den gerikalanlarıda gaggenau'dan alıcaksın biraz cebini yorabilir bütçenizi bilmiyorum ama sağlamlık yönünden problemi olmaz

Fatih
17-12-2013, 13:55
Ben Vs outletten 3 tane Led tv aldım.

Bendeki Techwood babamdaki Linsar amcamdaki de Techwood.

Hepsini çok uygun fiyata aldım bendeki 94 ekran 700 tl Linsar 82 ekran 600 tl amcamdaki 119 ekran 1369 Tl hepside Full Hd stereo çıkışşı hdmı falan birtek panel üreticileri Samsung zaten ayarlar menüsünden gösteriyor üretici firmayı.

Bu 3 televizyondan bir tek bendeki 4.gün açılmadı servis geldi besleme ünitesi değişecek dedi.
1 hafta sonra değişti geldi 5 aydır sıkıntı yok kullanıyorum.

Birde evimde ankastre seti var Vestel onunda davlumbazı bozuldu geçenlerde henüz servis çağırmadım.

Beyaz eşyam hepsi Grundig nazar değmesin daş gibi çalışıyor hepsi.

Elektrik süpürgem, ütüm ve el mikseri Philips.
sabah işe gelirken el mikserini servise bıraktım.

Babamlarda hepsi arçelik buzdolabı ilk hafta yenisiyle değişti 10 senedir sıkıntı yok çalışıyor.
İlk evlendiklerinde aldıkları Arçelik çamaşır makinesi tam 22 sene çalıştı 6-7 sene önce bozuldu.
Gittim onlara Samsung aldım sıkıntı yok çalışıyor.

Klima Siemens güya çok kaliteli Alman malı 2 kez bozuldu.

Yani işin özü evet elektronik biraz şans işi.

Bir markanın bazı ürünleri sorunlu olabiliyor. Her ürünü sorunlu diye birşey yok.

Kombileride yazayım bende Bosch var 1 kez ısıtmama sorunu yaptı servis geldi yaptı.

Babamlarda 4 senedir Ariston var hiç sorun yaşatmadı.

Umarım kararını vermende biraz yardımcı olur bunlar.

FATİH
17-12-2013, 14:08
Ben Vs outlet'ten 3 tane Led tv aldım.

Bendeki Techwood babamdaki Linsar amcamdaki de Techwood.

Hepsini çok uygun fiyata aldım bendeki 94 ekran 700 tl Linsar 82 ekran 600 tl amcamdaki 119 ekran 1369 Tl hepside Full Hd stereo çıkışşı hdmı falan birtek panel üreticileri Samsung zaten ayarlar menüsünden gösteriyor üretici firmayı.

Bu 3 televizyondan bir tek bendeki 4.gün açılmadı servis geldi besleme ünitesi değişecek dedi. 1 hafta sonra değişti geldi 5 aydır sıkıntı yok kullanıyorum.

Birde evimde ankastre seti var Vestel onunda davlumbazı bozuldu geçenlerde henüz servis çağırmadım.

Beyaz eşyam hepsi Grundig nazar değmesin daş gibi çalışıyor hepsi.

Elektrik süpürgem, ütüm ve el mikseri Philips.
sabah işe gelirken el mikserini servise bıraktım.

Babamlarda hepsi arçelik buzdolabı ilk hafta yenisiyle değişti 10 senedir sıkıntı yok çalışıyor. İlk evlendiklerinde aldıkları Arçelik çamaşır makinesi tam 22 sene çalıştı 6-7 sene önce bozuldu. Gittim onlara Samsung aldım sıkıntı yok çalışıyor.

Klima Siemens güya çok kaliteli Alman malı 2 kez bozuldu.

Kombileride yazayım bende Bosch var 1 kez ısıtmama sorunu yaptı servis geldi yaptı.

Babamlarda 4 senedir Ariston var hiç sorun yaşatmadı.

Umarım kararını vermende biraz yardımcı olur bunlar.
hocam katı meyve sıkacağınızı unutmuşsunuz, ne markaydı? :D

aRSLaN
17-12-2013, 14:18
Evde Vestel marka termosifon kullanıyorum. 3 sene oldu. Bir kez termostat arızası verdi. Yoğun olmalarına rağmen 1 gün sonra geldiler 10 dakikada parça değişimini gerçekleştirdiler.

Gördüğüm, duyduğum, kullandığım kadarıyla Siemens, Bosch, Beko tavsiye ederim ama satış sonrası destekleri sebebiyle bence Vestel çok mantıklı. Hem uygun fiyatlı hem de hızlılar.

lacticacid
17-12-2013, 15:21
Arkadaşlar ben doğma büyüme manisalıyım ki manisada vestel ürünlerini çok daha uygun elde etme şansınız oluyor. ama daha bu güne kadar hiç vestel ürünü almadım. çevremdeki hiç kimsenin bu markayı tercih ettiğini edeninde memnun kaldığını görmedim.Ayrıca eğer vestel ürünü alıcak olsam en başta sahibinin çalışanlarına yaptığı muameleden dolayı vaz geçerim.

brkkksln
17-12-2013, 15:28
maddi açıdan sıkıntı yok şükür fakat en baba kullansak kullansak 7 yıl kullanılacak ürünler içinde fazla para vermek istemem kimse gibi.
bir kaç saat önce konuştum verdikleri fiyat güzeldi.aralık ayı olduğu için kotada dolduramamışlar geçen ayda sıfır satışları varmış(vestel). bende tüm hepsini nakit alacağımı belirttim.inanılmaz fiyatlara geliyor.garanti uzatmayıda dahil ederiz dediler.

vallahi 7 yıl ve garanti verdikleri fiyat çok cazip geldi.
şansımı deneyeceğim vestelden. bosch almak isterdim eskiler gibi ama fiyat uçurum farklı.

yazan fikir beyan eden bütün arkadaşlara teşekkür ederim.elleriniz dert görmesin.
konu devam daha sonra kullanacak arkadaşlar içinde belki bir fikir oluşturur.

HondatugraL
17-12-2013, 15:34
Annem devlet okulunda öğretmenlik yaparken velisinden indirimli şekilde beyaz eşya almıştık.
Aldığımız fırının ocakları sağır. Saatlerce üstünde çay dursun çayı kaldır çat dıye soğumaya başlıyor adam akıllı ısıtamıyor başka akrabalarda içiyorum çayı ağzıma deydiremiyorum sıcaklıktan ama bizim evde fondıp yapsam koymaz sanırım :)

Zamanında çok popüler olan bide buzdolabı var çalışmaya başlayınca buharlı tren gibi ses çıkartıyor gece uyurken yan odadan sesını dınleyerek uykuya dalmışlığım bile var.

Kısacası vestelden beyaz eşya alırsan beyaz eşyadan soğuyabılırsın benım görüşüm bu yönde :) Siemens bosch arçelik gibi markalar olabilir tv yide samsung öneririm.

Fatih
17-12-2013, 16:08
hocam katı meyve sıkacağınızı unutmuşsunuz, ne markaydı? :D

Hocam hatırlattığın için sağol:D O kenwood marka.
Japonda sıkıntı yok tıpkı otomobil gibi.:D

_FrKn_
17-12-2013, 16:11
zamanında aldığımız bi çamaşır makinesinin başımıza açtıklarından sonra tamamen soğudum vestelden.

FATİH
17-12-2013, 16:17
Hocam hatırlattığın için sağol. :D O kenwood marka.
Japonda sıkıntı yok tıpkı otomobil gibi. :D
şaka maka japon'ların tıpkı otomobilleri gibi teknolojik ürünlerinde de sorunsuz olduğunu düşünüyorum. elbette sıkıntılı ürünleri vardır ama diğer ülkelerin üretimlerine kıyasla daha sorunsuzdurlar.

Fatih
17-12-2013, 16:24
şaka maka japon'ların tıpkı otomobilleri gibi teknolojik ürünlerinde de sorunsuz olduğunu düşünüyorum. elbette sıkıntılı ürünleri vardır ama diğer ülkelerin üretimlerine kıyasla daha sorunsuzdurlar.

Kesinlikle öyle üretim mantaliteleri sorunsuzluk üzerine kurulu.

Klimada örneğin en sağlam, sorunsuz Daikin ve Mitsubishi.

Sony teypler ve televizyonlar.

Otomobil sektöründen Pioneer, Kenwood, Alpine ve Türkiyede pek bilinmeyen ama Dünyada çok ünlü olan Clarion.

darkmoon
17-12-2013, 23:08
küçük ev aletlerinde bende rowentayı tek geçiyorum.. bizde bir meyve sıkacağı var 90 lılardan kalma maşallah tıkır tıkır çalışıyor bir tane tost makinesi var 80 li yıllardan beri mutfağımızda hala bir fiil kullanırız tıkır tıkır çalışıyor..

hani şimdi alsan eminim şimdide rowento ev aletlerinde akranlarına göre baya bir pahalıdır ama pahalılığının bedelini zaman içinde akranları bozulup çöp oldukca karşılığını veriyor..

coastguard
18-12-2013, 00:37
Japonların her şeyde iyi olmasının sebebi toplam kalite yönetimi ve kaizendir.

Kaizene göre bir ürün sürekli kademeli olarak iyileştirilmelidir.bu anlayışa göre japonlar bugünün bir önceki günden iyi geçirmeyi düşünürler .

Schumi
18-12-2013, 00:48
Evdeki televizyon ve PC monitörü Samsung geri kalan bütün eşyalar Vestel.

Buzdolabı gündüz duyulmayan ama gece herşey kapalı iken duyulan bir sesi var. Amerikan mutfak diye çok duyuluyor diyen var. Mutfak dolabı sistemi içine gömme orada yankı yapıyor diyen var. Normal diyen var anormal diyen var. Servis hiç çağırmadım çünkü gündüz duyulmuyor. :)

Çamaşır ve bulaşık makinasında hiç sorun yaşamadık ki bunlar o kadar sık ve yoğun kullanılıyor ki anlatamam. :)

Kliması gayet iyi sorunsuz.

Elektrik süpürgesi ev eşyalarını alırken bedavaydı fiyat farkını verip en iyisini aldık. Torbası yeni değişince halıyı tutup yerden kaldırıyor ama yarım saat sonra torbası %10 dahi dolu olsun çekmiyor. Hiç memnun değilim en kısa zamanda torbasız Dyson felan alıcam paraya kıyıp.

Ama şu bir gerçek ki bu tarz eşyalar şans işi. 15 küsür bin TL para saydığı Loewe TV'si için 4-5 kere servis çağıran bir müşterim var. :)

Emre Abdik
18-12-2013, 08:50
dostum yanlış anlama ama çevremdeki insanların arçelik konusunda çektiklerini görünce listeye alsammı diye düşünmedim bile.ama yanlış anlama lafımı gerçekten.

maddi olarak sıkıntı yok.fakat bosch dan beyaz eşya totalde 10 civarı tutuyor vestelde 4.5 civarı. aradaki 5.5 e az daha zorlayıp zrp 1,8 turbo stroker alınır :)

Arçelikçi olarak değil de forumdan bi arkadaş olarak fikirlerimi söyledim sıkıntı yok :D Aradaki fiyat farkı uçuk turbo yapılır, stroker yapılır, komple restorasyon yapılır :D Ama çektiğin çile ediceğin karı burnundan getirebilir. Ama beyaz eşya büyük bi piyangodur. Bosch Arçelik Miele vs gibi markalarda büyük ikramiye bulman daha olasılıklı.. Regal Vestel Altus gibi markalarda amorti tutturman bile zor olabilir :D

Buarada Samsung Tv'de mükemmel beyaz eşyada kötü demiyim de fena değil diyim.

şaman
18-12-2013, 16:38
Vestel arçelik alacağıma regal alırım.. Almanlardan şaşmam.. Fakat samsung çamaşır makinesi aldık beklediğimden iyi bir makine ses sorunu da yok.. Yani rahatsız etmeyecek kadar az..

Hocam ici vestel etiket regal montajdaydim bilgi icin yazdim

Kahn23
02-07-2014, 18:35
Aramızda "Ariston" teknik servisi olan var mı?