PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 Audi A4 Anlayan var mı?

pashaboy
17-12-2013, 07:39
aracım 2.0 tdi çalıştırıyorum biraz hareket edip P konumuna alıp kapıyı açınca aracım stop ediyor N konumuna Alınca Stop ediyo bunun bi çözümü var mı stop etmesini istemiyorum ***** kış günlerinde çalışıtıroyrum bi sigara içeyim ısınsın diyorum ne mümkün araba kapıyı açıyorum 2 sn sonra stop ediyor.çözümü varmıdır.

lncdlt
17-12-2013, 08:46
In the 2013, the engine will turn off when you open the door regardless if you leave the key in the car or take it with you. If you turn off the engine and it is restarted before the car is moved, the engine will stay running when you open the door. Try it.

p ye aldiktan sonra motoru kapatip, bir daha calistirip hareket etmeden aractan inersen o zaman calisacagini soyluyor.

MK8800
17-12-2013, 08:51
Start - Stop özelliği ile alakalidir belki . Start tusunun altinda kapama tusu vardi basili tutunca kapaniyordu . ( F10 )

MDeniz
17-12-2013, 09:18
:D özür dilerim o kadar güldüm ki anlatamam inip sigara içmek ne mümkün içme diyor işte araba aşık olmuş size :) bırakma beni diyor şaka bir yana orada vites kolunun yanında kapatma tuşu olması gerek

YasinTEMUR
17-12-2013, 09:32
2012 A5 dede aynı olay var bende kafayı yemiştim :) o dediğiniz tuşa basıncada geçmiyo sanırım bi kaç defa start stopu kapatıp denemiştim aynısı olmuştu bazen oluyo bazen olmuyo uzun yoldan gelince aracı hemen stop etmek istemiyorum ama ne mümkün kapıyı açıp indin mi gidiyo :)

fevzi
17-12-2013, 16:38
Bendeki a4 te de oluyordu evet sinir bozucu bir durum fakat ben şöyle bir çözüm yolu bulmuştum eğer kısa süreli durakladıgımda mesela bagajdan bir eşya vs. İndireceğimde N konumuna alıp el frenini çekiyordum sıkıntı olmuyordu . Bence aracın bu şekilde tepki vermesi bildiğimiz üzere P konumu Park anlamına geliyor ve siz P konumuna getirip kapıyı açtığınızda araç park edilmiş ollarak algılıyor olabilir . Bence bu yüzden oluyor tabi başka alternatif yöntemler var ise sizlerden bekliyorum diğer alternatifleri

bahadırtelli
17-12-2013, 19:00
Bende aynı sorunu arac d iken elfrenini cekip kapıyı acıp sonra parka alarak cozuyordum sanki

Burak K.
17-12-2013, 20:23
Anahtarsız çalıştırma var mı aracınızda? Varsa eğer anahtarı arabanın içinde bırakıp inmeyi denediniz mi? Not: Denerseniz eğer kapıyı kapatmayın.

FRTDI
17-12-2013, 23:17
Aracı çalıştırdıktan sonra inmeden önce Start stop off düğmesine basmanız yeterli olacaktır

CaNeR44
17-12-2013, 23:26
Benim a3 de aynı sürekli stop ediyor bırakmıyor motor ısınsın bi tuş var basınca stop etmiyor ama kapıları açtınmı yada her binişinizde tekrar tekrar basmak gerekiyor sürekli deaktif olmuyor