PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefonla konuştuguma dair eve gelen cezaya itiraz

ahmet43
19-12-2013, 18:11
Bugün Arabada Telefonla Konuştuğuma Dair Trafik Cezası Geldi Eve Ben Buna İtiraz Etmeyi Düşünüyorum Ne Gibi Bi Kanıt Sunabilirler Sis Farına İtiraz Etmiştim Bundan 3 Ay Önce Cezam İptal Edilmişti Gene Aynı Polis Eve Telefonla Goruştu Gerekçesiyle Ceza Gondermiş Resimli Yada Farklı Bi Açıklama Yok Bunun İçin Bilgilendirirmisiniz Yada Daha Önce Karşılaşan Varmı ?

Mutlu Değerli
19-12-2013, 18:41
Araba sürerken telefonla konuşmak ceza zaten, neresine itiraz ediceksin ?

lnd_samet
19-12-2013, 18:41
yapmadım- konusmadım diye olabilirmi sence?

Emir_b16a
19-12-2013, 18:49
polis hakkında şikayette bulunmayı dene de kime şikayet ediceksin :D

bu adam bana asılsız cezalar yolluyo die kanıtıda yok elinde

levent
19-12-2013, 18:49
görüntülü kanıt iste, daha önceki itirazına benzer bir itiraz dilekçesi ver..

şu şu tarihte evime gelen trafikte telefonla konuştuğum için kesilen ceza tutarının iptalini görüntülü kanıt olmadığı gerekçesi ile istiyorum tarzı bir yazı olur sanırım..

GÖKTÜRK
19-12-2013, 18:51
abi bold yazmak yasaktı bildiğim kadarıyla istersen onu düzelt ceza yemeden

senna
19-12-2013, 19:34
her kelimeyi nasıl büyük yazabiliyorsun okurken zorluk çekiyorum

AşkınS.
19-12-2013, 19:45
Levent açıklamış zaten aynen o şekilde..görüntüsüyle yollasın kabullenmek zorundasın ama görüntü olmadığı için bişey yapamaz.ama sana kafayı fena takmış demekki.

tayreep_john
19-12-2013, 20:18
aynı cezayı bende yedim geçen hafta mudanyada paşa paşa ödedim :) itiraz ettim ama bi işime yaramadı. Hem park yapılmaz yerde durduğum için hemde telefonla konuştuğum için yazmışlar 154 lira işin kötüsü aracın içindeydim aracım çalışıyodu :(

Thracian
19-12-2013, 20:29
Eğer o polisin size taktığını düşünüyorsan, dilekçeye o gün saattte başka yerde olduğunu ispat et. Ve şikayetçi ol

kskrhnegatif
19-12-2013, 20:55
Bugün seyir halinde iken, polisle yaşadığım diyaloğu uzun uzun yazdım, sildim. Anlatsam " Yok canım sallama olm" dersiniz içinizden. Allah ıslah etsin toplumumuzu sözde koruyan bu polis arkadaşları. İstisnaları dahil etmiyorum. Benim gördüğüm, bir veyahut birkaçı hariç.

Maxiboost
19-12-2013, 20:56
Eğer o polisin size taktığını düşünüyorsan, dilekçeye o gün saattte başka yerde olduğunu ispat et. Ve şikayetçi ol

Görüntülü kanıt olmadığından yola çıkarak üstüne birde iptal olan cezayı emsal gösterip yüklen gitsin yazana.

ahmet43
19-12-2013, 21:57
Araba sürerken telefonla konuşmak ceza zaten, neresine itiraz ediceksin ?
Araba sürerken telefonla hiç konuşmadım demiyorum ama o tarihte arabaya binmedim ve polisle sorun yaşadığım için burdan fikir almak istedim

yapmadım- konusmadım diye olabilirmi sence?
Bende nasıl itiraz ederim bilemedim

polis hakkında şikayette bulunmayı dene de kime şikayet ediceksin :D

bu adam bana asılsız cezalar yolluyo die kanıtıda yok elinde
Polisle zaten en buyuk sıkıntım da bu adamın bana 2.kez eve gönderdiği trafikte yazdıklarını daha demiyorum da

görüntülü kanıt iste, daha önceki itirazına benzer bir itiraz dilekçesi ver..

şu şu tarihte evime gelen trafikte telefonla konuştuğum için kesilen ceza tutarının iptalini görüntülü kanıt olmadığı gerekçesi ile istiyorum tarzı bir yazı olur sanırım..
Elinde görüntü olma imkanı yok o tarihte arabam otoparkta gun boyunca

her kelimeyi nasıl büyük yazabiliyorsun okurken zorluk çekiyorum
Telefondan yazmıştım :)

abi bold yazmak yasaktı bildiğim kadarıyla istersen onu düzelt ceza yemeden
Duzeltiyim telefondan yazmıştım ondan olsa gerek teşekkür ederim

Levent açıklamış zaten aynen o şekilde..görüntüsüyle yollasın kabullenmek zorundasın ama görüntü olmadığı için bişey yapamaz.ama sana kafayı fena takmış demekki.
Bana kafayı taktı daha öncesinde aracımı yere basık diye men etti birinde fenni muayeneye göndermek istedi Allah'tan tanıdıklar yardımıyla kurtardık ama bu ilk cezası değil plakaya göndermesi beni kızdıran itiraz etmek istememde bu sebepten zaten

aynı cezayı bende yedim geçen hafta mudanyada paşa paşa ödedim :) itiraz ettim ama bi işime yaramadı. Hem park yapılmaz yerde durduğum için hemde telefonla konuştuğum için yazmışlar 154 lira işin kötüsü aracın içindeydim aracım çalışıyodu :(
Büyük geçmiş olsun sizede ama bnm o tarihte aracımın otoparkta tutuyordum

Otoparkta kamera kayıtları var polisin bana taktığına dair bişey sonuç alabilirmiyim ?

Bugün seyir halinde iken, polisle yaşadığım diyaloğu uzun uzun yazdım, sildim. Anlatsam " Yok canım sallama olm" dersiniz içinizden. Allah ıslah etsin toplumumuzu sözde koruyan bu polis arkadaşları. İstisnaları dahil etmiyorum. Benim gördüğüm, bir veyahut birkaçı hariç.
Benim artık sabrım kalmadı son care kaçıyorum hiç diyalog içine girmiyorum bile

Görüntülü kanıt olmadığından yola çıkarak üstüne birde iptal olan cezayı emsal gösterip yüklen gitsin yazana.
Yüklenmek istiyorum buna susarsam bn gibi kaç kişinin canını yakar Hakan adı polisin de

erturul çiçek
19-12-2013, 22:09
O güne ait görüntü varsa elinde itiraz hakkını kullan

ahmet43
19-12-2013, 22:22
O güne ait görüntü varsa elinde itiraz hakkını kullan

Otoparktan isticem inş kayıtları tutuyolardır

ulasoztas1
19-12-2013, 22:30
aynısı geçenlerde bana geldi, 3 ay önce telefonla konuşmaktan arkadan yazmış cezayı. adliyeye gidip itiraz dilekçesi ile itiraz ettik sonucu beklemedeyiz..

Mikrop_Ali
19-12-2013, 22:32
Bugün Arabada Telefonla Konuştuğuma Dair Trafik Cezası Geldi Eve Ben Buna İtiraz Etmeyi Düşünüyorum Ne Gibi Bi Kanıt Sunabilirler Sis Farına İtiraz Etmiştim Bundan 3 Ay Önce Cezam İptal Edilmişti Gene Aynı Polis Eve Telefonla Goruştu Gerekçesiyle Ceza Gondermiş Resimli Yada Farklı Bi Açıklama Yok Bunun İçin Bilgilendirirmisiniz Yada Daha Önce Karşılaşan Varmı ?

itiraf et o gün konuştunmu konuşmadın mı?

eğer konuşmadıysan o cezayı yollayan adi bir adamdır.

ahmet43
20-12-2013, 12:36
aynısı geçenlerde bana geldi, 3 ay önce telefonla konuşmaktan arkadan yazmış cezayı. adliyeye gidip itiraz dilekçesi ile itiraz ettik sonucu beklemedeyiz..
sonucunu pm atarmısınız bende bugun itiraz dilekçesini verdim sabah adliye ye sonuçu bekliyoruz bakalım

itiraf et o gün konuştunmu konuşmadın mı?

eğer konuşmadıysan o cezayı yollayan adi bir adamdır.

ben diyorum hiç konuşmadım arabada telefonla demem ama o gun arabama hiç binmedim ki telefonla konuşayım gonderen polisin bnmle sıkıntısı var buyuk ihtimalle

lncdlt
20-12-2013, 12:41
eger bu cezaniz da iptal edilirse mantiken zaten polis hakkinda suc duyurusunda bulunmaniz dogal karsilanacaktir ve olumlu yanit bulacaktir.

Emre Ekrem
20-12-2013, 12:47
Delil yoksa Suçta yok, elinde belge olması gerekiyor artık, itiraz edin derim gerçekten yapmadıysanız.

ahmet43
20-12-2013, 12:47
eger bu cezaniz da iptal edilirse mantiken zaten polis hakkinda suc duyurusunda bulunmaniz dogal karsilanacaktir ve olumlu yanit bulacaktir.

ceza sonuçlansın zaten onuda dusunuyorum ama korkum da var yani daha çok takarlarsa kafayı diye :soru:

ahmet43
20-12-2013, 12:49
Delil yoksa Suçta yok, elinde belge olması gerekiyor artık, itiraz edin derim gerçekten yapmadıysanız.

sabah itiraz ettik cezaya sonuç bekliyoruz inş olumlu sonuç çıkar artık otoparktan kamera kayıtlarını ben delil olarak dilekçeye yazdım aracım o gun o saatde otoparkta park halinde olduguna dair

Sezgin
20-12-2013, 12:52
bu cezalara itiraz nereden yapılıyor ?

ahmet43
20-12-2013, 13:03
bu cezalara itiraz nereden yapılıyor ?

adliye başvuruyosun trafik cezası için dilekçe ile birlikte 3.sulh mahkemesi bakıyor bnm ilk itirazıma o bakmıştı

İug
04-02-2014, 15:42

Aynı durumla ağabeyim de karşı karşıya. Mudanya'da telefonla konuştuğuna dair ceza gelmiş fotoğraf yok. Nereye nasıl itiraz ettiniz sonuç ne oldu, bilgi verebilir misiniz?

Emre Ekrem
04-02-2014, 15:47
İlla Polis olmak zorunda değil, gönüllü müfettişlerde bu şekilde ceza kesebiliyor.

İug
04-02-2014, 16:03
İlla Polis olmak zorunda değil, gönüllü müfettişlerde bu şekilde ceza kesebiliyor.

Cezayı kimin kestiği değil, nasıl itiraz edileceği ve iptal oluyor mu konusunda bilgi ihtiyacım var.

Evrenoz
04-02-2014, 16:16
Normal hukuk devletlerinde, suç işlendiğini iddia eden suçun işlendiğini belgesi / delili ile kanıtlamak zorundadır. Bizde ise, biri suç işlediğini söyler sen de suçu işlemediğini kanıtlamak / ispat etmek zorunda kalırsın..

thedevil
04-02-2014, 22:18
Normal hukuk devletlerinde, suç işlendiğini iddia eden suçun işlendiğini belgesi / delili ile kanıtlamak zorundadır. Bizde ise, biri suç işlediğini söyler sen de suçu işlemediğini kanıtlamak / ispat etmek zorunda kalırsın..

Kikikikikiki bu iymiş :D

onursumer
04-02-2014, 22:20
geçen gün banada geldi akmerkezin onunde yazmış telefonla konuşuyor diye ki %100 konuştuğumdan emin olduğumdan itirazla uğraşmadım bile yatırdım direk :D

ulasoztas1
05-02-2014, 08:43
sonucunu pm atarmısınız bende bugun itiraz dilekçesini verdim sabah adliye ye sonuçu bekliyoruz bakalım

Aradan baya zaman geçti bize gelen yada bildirilen bir sonuç yok. Ancak geçen gün annem vergi dairesine gidiyor orada soruyor ceza gözüküyormu diye aracın cezası yok diyorlar. Büyük ihtimalle cezanın düştüğünü düşünüyorum..

imprezaWRC
05-02-2014, 09:13

+1 , çamur at üstünde kalsın, bırak o temizlesin modeli var.

S.Özeren
05-02-2014, 09:19
yeni konu açmadan burdan soriyim bende bilgi verirseniz sevinirim

14.08.2013 ' te ceza yemişim ne olduğunu bilmiyorum ancak sanırım radar çünkü o gün uzun yoldaydım

bu ceza bana 17.11.2013 ' te tebliğ edilmiş ancak elime gelen bi ceza makbuzu yok

benim yapabilcek bişeyim varmı bu cezaya ? iptal veya gelen faize itiraz gibi

ahmet43
05-02-2014, 15:01
Aynı durumla ağabeyim de karşı karşıya. Mudanya'da telefonla konuştuğuna dair ceza gelmiş fotoğraf yok. Nereye nasıl itiraz ettiniz sonuç ne oldu, bilgi verebilir misiniz?
adliye başvuruyosun trafik cezası için dilekçe ile birlikte 3.sulh mahkemesi bakıyor ben itiraz ettim elimde belirli deliller vardı otopark kayıtları o gun aracımı çıkartmadıgıma dair onları sundum şuanda sonuç bekliyorum bana bunu yapan polisin kasıtlı yazdıgını one surdum ben ama benim oylede bir sorunum var

aynen oyle oldu abi ellerinde bi fotoğraf yada bulunduguma dair kayıt yok bana kasıtlı yapılan bişi benim elimde otopark kayıtları vardı mahkemeye suç duyrusunda bulundum ama halen bi sonuç yok

Aradan baya zaman geçti bize gelen yada bildirilen bir sonuç yok. Ancak geçen gün annem vergi dairesine gidiyor orada soruyor ceza gözüküyormu diye aracın cezası yok diyorlar. Büyük ihtimalle cezanın düştüğünü düşünüyorum..

benim cezamda gozukmuyor ama mahkemeden herhangi bir sonuç bildiren bi belge gelmedi banada