PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : isci sagligi ve isci guvenligi uzmanligi hakkinda

caner41
21-12-2013, 07:25
Merhabalar bu sene universite kosusturmalari basladigi icin guzel bolum arayislarina girdim ve bu bolumde karar kildim diyebilirim.rehberlik hocama sordum en basitindeb gayet guzel bir bolum dedi ileride maaslari flan da guzel dedi. Tabi bnlar 2. Plan gibi gorunsede onemli.benim yardim almak istedigim konu ise bu isi yapan abilerim var mi onlarin goruslerini almak istiyorum. Bu arada unilerin taban puanlarina baktigimda 290 yaziyor bu bolum icin ygs2 den ama arkadasim 220 ile girdi gecen sene yildiz teknige. Internette ki puanlamalar hikaye mi ? Bu bolume girenler kac puanla nereye yerlestiler ? Simdiden tesekkur ederim

ersandeniz
21-12-2013, 07:29
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/171171-is-guvenligi-uzmani-olmak-icin.html
Eğer bu konuda yer alanlardan farklı bilgiler almak istiyorsanız, sorularınıza yardımcı olabilirim

caner41
21-12-2013, 07:43
Vallahi sayfadaki tum mesajlari okudum. Kafam karmakarisik oldu

cusse
21-12-2013, 08:53
Ben iş ve işçi güvenlik uzmanı olmak için ilk çıktığı dönemde Sırf şantiyede beraber çalıştığım arkadaşım yanlız eğitime gitmesin diye beraber vakit harcayıp iş ve işçi güvenlik uzmanı oldum hemde zorlanmadan,İyide para verdiler yakın zamanında ancak yapılacak iş değil riski bir yana muhattap olduğun insan gerçekten çok cahil ve laftan anlamayan ve ben bu işi 40 senedir yapıyorum modunda bir insan olduğundan adama saç-baş yolduran bir iş(söylediklerim lütfen yanlış anlaşılamasın insanları küçümsediğimden değil) deymez onu okuyacağına git 2 yıllık teknik bir okul oku daha iyi benim şuan kendi işyerim var,uzamnlık belgeme aylık 2000 TL kira veriyorlar ancak ben vermiyorum çünkü çalışma alanında bir kaza olduğunda direk seni alıyorlar yani,arabayla giderken bisikletli bir çocuğun sana çarpması ve senin sorumlu gösterilmenle aynı şey....

Yinede kara senin kardeşim...:)

Anıl E.
21-12-2013, 08:57
Mali Müşavirlik işiyle uğraşıyoruz,son yıllarda iş güvenliği uzmanlığı hakkında biraz kapsamlı kurallar çıkardılar . Güzel araştırmanı tavsiye ederim .

caner41
21-12-2013, 09:14
Cok tesekkur ederim abilerim ancak internette herkes farkli bir sey yazmis . Ileride stres dolu bir iste calismak hicte keyifli olmaz gkrusundeyim. Hic rahat etmeyecek mi bu meslek grubu. Sadece fabrika ortaminda mi calisabilirler ? Kafasi rahat olan isini iyi yapan bir kimse var midir bu meslek grubunda ? Nette biride yazmis ki odasi var odasindan cikmazlar ara sira sunu boyle yap bunu boyle yap der gider yazmis ... kafamda deli sorular

sweap07
21-12-2013, 09:22
Cok tesekkur ederim abilerim ancak internette herkes farkli bir sey yazmis . Ileride stres dolu bir iste calismak hicte keyifli olmaz gkrusundeyim. Hic rahat etmeyecek mi bu meslek grubu. Sadece fabrika ortaminda mi calisabilirler ? Kafasi rahat olan isini iyi yapan bir kimse var midir bu meslek grubunda ? Nette biride yazmis ki odasi var odasindan cikmazlar ara sira sunu boyle yap bunu boyle yap der gider yazmis ... kafamda deli sorular

gsm sektorunde staj goruyorum suan bır taşoren sırketındeyım sırkette 2 tane iş guvenlık uzmanı var uzaktan bakınca rahat calısıyorlar gıbı gozukurlar ama nasıl calısıyor bılemıyorum

ersandeniz
21-12-2013, 09:27
konuyla ilgili en büyük forumlar:
TÜİSAG - isgFoRuM, Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu (http://www.isgfrm.com/)
ISGforum.net :: İSG sektörünün iş ve bilgi ağı (http://www.isgforum.net/)
bu forumlardan da ayrıntılı bilgi alabilirsin

caner41
21-12-2013, 09:39
Cok tesekkur ederim hemen goz atiyorum

caner41
21-12-2013, 17:59
yarında dershanedeki rehberlik hocasıyla tekrar bir randevu aldım sorucam tüm kafamdakileri burayada eklerim