PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alkol ve Polis.

BoOoM
22-12-2013, 18:39
Dün gece saat gece 3sulari nişantaşinda çevirmeye girdim arabamda bir adet yüksek alkollu bira vardi. Yarisini içmiştim ve herşey gayet normaldi.. Vel hasil kelam memur arkadaş çevirdi. Alkol var dedim bilerek gösterdimde ama içemedim dedim duruyor hesabi. Sonra ufletti ve memur arkadaşimiz 63promil alkol olduğunu söyledi beni Ekip otosunun yanina çağirdi gel cezani keselim gibisinden sonra bende tabi konuşmaya başladim bi şekil yapalim çözeriz hesabi sıkıntı olmasin falan komiseri görelim falan baktim lavuk götüm götüm yanima yanaşiyo suratinda gülücükler falan ya dedim göstersene şu alkol metreyi bakiyim kaç çıkmış falan , göstermedi 63 kardeşim diyo görmedim ki diyorum vel hasil kelam dedim ki kardeş 10lira param var (R) istiyosan. Sonra yavşak yavşak gülerek alkol çıkmadi ha falan filana bağladi..

o yarim kalmiş biradan bir yudum almiştim ki zaten yeterince sıcakti , içmedim de fulya shellin orda tekrar Memur Arkadaşlarla karşilaştik çıkmadiği için gayet rahat bi tavirda nişantaşinda girdim ama sıkıntı yok dedim arkadaşlar birakti beni gibisinden. Bi üfledim 80 promil (03.35) alkol çıktı. Ben tabi kavga kıyamet bağirinmaya başladim , oda dediki burdan sonra hastahaneye git Test yaptir bende hastahanenin yolunu tuttum dedimki alkol testi yapiyomusunuz (Haydarpaşa numune) Evet yapiyoruz dediler ve ordada cihaza üfledim 0 promil çıktı (04.20) Ben evraklari alip tekrar fulyaya geri döndüm ve ekibi aradim fakat gitmişti başka bir Trafiğe denk geldik dedim ki böyle böyle alkolsuzum yalandan yere el konuldu hesabi ne yapabiliriz dedim tamam dedi sen bu belgeleri almişsan sıkıntı yok dedi ama

SORUN ŞU ; bana kan testi yaptir dediler ama kan testi yaptirmadim hastahanede cihaza üfledim ? Saat farklari yüzünden yada kan testi ile cihaz arasindaki fark yüzünden Elimdeki belgelerin geçerli olmama gibi şansi var mi ?

Teşekkürler..

cash
22-12-2013, 18:45
en iyisi kan testi yaptırmandı saat geçti olyı var hakkında hayırlısı olsun.

turbo&quattro
22-12-2013, 18:47
Kan testinde Hergecen saat icin belirli bir miktar promil ekleniyordu ki eklense bile yasal sinirin altinda kalacaksin. Ben sorun yasayacagini sanmiyorum.

lncdlt
22-12-2013, 18:50
Sizinkisi buyuk sanssızlık olmuş.
Geçmiş olsun.

Jem89
22-12-2013, 18:52
Ben zaten o aletlere hiç güvenmiyorum..

Bende ehliyetimi 2 tane miller la kaptırmıştım zamanında..

Time-R
22-12-2013, 18:59
48 promil'den geri donmustum, nasil cikti o promilde anlamis degilim ama en iyisi trafikteyken kolonya bile surmemek, enerji icecegi bile icmemek. Makinalar skntili olabiliyor.

SGTI
22-12-2013, 19:08
Bende konu altinda baska soru sorim 2 bira ictim ortamda en alkolsuz olan ben oldugum icin ben kullandim 0.15 promil cikti fakat polis ehliyetip alip biseyler yapti devam edebilirsiniz dedi ehliyeti iade ederek.ne islem yaptigini biliyormusunuz ?

mehmetRS
22-12-2013, 19:08
bir kere başıma gelmişti.. bir 15 dakika talep ettim, temiz hava aldım.. ( bir bira içmiştim sadece).. ve 15 dakka sonra bir daha üflediğimde cok düşük bir değer çıkmıştı. Polisede durumun fizyolojik olayını açıkladım, anladı gibi yaptı yolladı beni :)

Kapalı alanda uzun süre temiz hava almadan kalır, hele hele sigara v.s. gibi şeyler içip üflersenizde promil değeriniz yüksek çıkabilir. " her zaman olmayabilir, genelde tutar ama".

Shadow_Dancer
22-12-2013, 19:16
Geçen pazar abime gittim, akşam yemeginde 3 duble rakı üzerine de 2 tane bira içtim.. Bostanbı lunparkın önünde çevirmeye girdim.. Üfle dedi memur.. Üfledik tabi mecburen, sonra alete sinirli sinirli bakmaya başladı.. Hayırdır dedim, limitin altında çıktı, kaydedicez dedi..

Bu aletlere pek güven olmuyor o yüzden...

Jem89
22-12-2013, 19:32
Geçen pazar abime gittim, akşam yemeginde 3 duble rakı üzerine de 2 tane bira içtim.. Bostanbı lunparkın önünde çevirmeye girdim.. Üfle dedi memur.. Üfledik tabi mecburen, sonra alete sinirli sinirli bakmaya başladı.. Hayırdır dedim, limitin altında çıktı, kaydedicez dedi..

Abi sen okuyup üflemişsin :)

Time-R
22-12-2013, 19:37
Bende konu altinda baska soru sorim 2 bira ictim ortamda en alkolsuz olan ben oldugum icin ben kullandim 0.15 promil cikti fakat polis ehliyetip alip biseyler yapti devam edebilirsiniz dedi ehliyeti iade ederek.ne islem yaptigini biliyormusunuz ?

Fisliyorlar. :)

Gercekten helal olsun, masallah. :)

Shadow_Dancer
22-12-2013, 19:39
Abi sen okuyup üflemişsin :)

Fisliyorlar. :)

Gercekten helal olsun, masallah. :)

Valla bi gram abartıyosam namerdim, yemekten 2.5 saat sonra çıktım evden.. Aynısı yıllar önce adanadaykende olmuştu..

SGTI
22-12-2013, 20:03
Fisliyolar derken ? Gbt ye mi kayıt ediyolar napıyolar tam olarak

Faruk_Vtec
22-12-2013, 20:30
arkadaşın sorduğu soru arada kaynadı ama benım merak ettığımde alkol etkısını kaç saat sonra yıtırıo? mısal akşam saat 12de bı 70lık bıtırdık, saat 3 te dışarı çıktım cevırmeye gırdım alkol çıkar mı..?

ramo35
22-12-2013, 20:45
kanka geçmiş olsun dün gece farkettim nelerle uğraştığını
bence haydarpaşa numunede artık ne belgesi verdilerse, belgede saat tarih belirtiliyorsa fulyada çevirme yapan trafik polislerinin bağlı olduğu şubeye git. bana böle böle işlem yapıldı teste gittim geldim yerinizde yoktunuz buyrun sonuç de kem küm ederlerse bence yapçak bişi yok ama genede git bir bilgi al kan testiyle ilgili bir kere o promil çıktımı sınırın üstünde o cihazda 1 tane ehliyet gidecek diye biliyorum kimin olursa olsun tekrar geçmiş olsun..

ramo35
22-12-2013, 20:50
arkadaşın sorduğu soru arada kaynadı ama benım merak ettığımde alkol etkısını kaç saat sonra yıtırıo? mısal akşam saat 12de bı 70lık bıtırdık, saat 3 te dışarı çıktım cevırmeye gırdım alkol çıkar mı..?

bir keresinde 2 bomonti içmiştim 2 nci şişe bitti 10 dakika sonra çevirmeye girdim 7 promil çıkmıştı 45 dakika sonra nasıl olsa girdim çevirmeye mantığıyla çevirme olmasını bildiğim halde bir yola girdim tekrar alkol varmı dedi var dedim hemen uzattı:D 12 promil çıktı 1-2 arkadaşın daha başına geldi aynı şekilde 1 tanesi 3 promil yüzünden ehliyetini kaptırdı bence zaman aralığına bağlı olarak aldıktan belli bir süre sonra artmaya başlıyor hemen içtiğiniz gibi promil tavan yapmıyor

mhuratboz
22-12-2013, 21:00
Artık Sınır Yok Arkadaşlar Kaldırıldı İtiraz Ettiğiniz Zamanda Direk 100 Promil Alkollü Sayılıyorsunuz.
Geçmiş Olsun Ne Diyelim Umarım Ehliyetiniz Gitmez Gidersede 2 Yıl Alıyolar Direk.Fulyanın Yukarısında Gayrettepeye Emniyet Müdürlüğü Var Olsa Olsa Orasıdır.

levent
22-12-2013, 22:07
Fisliyolar derken ? Gbt ye mi kayıt ediyolar napıyolar tam olarak

GBT değil de üfletilen kişilerin ehliyet bilgileri not alınıyor kurallar gereği, polisler bunu yapmak zorunda yani keyfiyen üfletemez. Üflettiğini ispatlıyor o da amirine öyle diyeyim..

Faruk_Vtec
22-12-2013, 22:08
bir keresinde 2 bomonti içmiştim 2 nci şişe bitti 10 dakika sonra çevirmeye girdim 7 promil çıkmıştı 45 dakika sonra nasıl olsa girdim çevirmeye mantığıyla çevirme olmasını bildiğim halde bir yola girdim tekrar alkol varmı dedi var dedim hemen uzattı:D 12 promil çıktı 1-2 arkadaşın daha başına geldi aynı şekilde 1 tanesi 3 promil yüzünden ehliyetini kaptırdı bence zaman aralığına bağlı olarak aldıktan belli bir süre sonra artmaya başlıyor hemen içtiğiniz gibi promil tavan yapmıyor

kafası ve promılı sonra gelıo dıosn.. :D

TarikS
22-12-2013, 22:15
.50 promil siniri halen var, 1.00 cikarsa mahkemeye cikiyorsunuz sadece :)

.50'den dusuk deger ciktiginda kayda almalarinin sebebi de, ticarilerde sinir 0.00 oldugu icin sizin hususi arac surucusu oldugunuzu kayda almalari gerekmesi.

SGTI
22-12-2013, 23:27
şimdi oldu teşekkürler iki cevabada

mrtngn
23-12-2013, 00:09
Kan testi istedikleri halde gidip üflediysen kabul ederler mi etmezler mi bisey diyemem ama gecen sene bu zamanlarda alkolden yakalandığımda itiraz edip kan testi istedim saat başına 15 promil ekleniyordu..Eğer prosedür vs değişmediyse ve senin üfleme raporunu kabul ederlerse bisey olacağını sanmıyorum ki inş olmaz :)

Geçmiş olsun

BoOoM
23-12-2013, 13:24
Ilginize tesekkur ederim , alkol ilk icildiginde kana karismadigi icin cihazda cikmama gibi olanagi varmis fakat soyle bi durum var agiz alkolu dedikleri bisey varmis.. Bende cozemedim bundan sebeb promil ciktigini soyledi arkadaslar bgn gayrettepeye gidiyorum bakalim ne dicekler :/

blackweb
23-12-2013, 13:31
Yeni kanuna göre saat başı 20 promil ekleniyor.
Ama senin yaptırdığın test geçerli olur muhtemelen.

murat-m
23-12-2013, 14:00
3 hafta önce eşim,ablası ve eniştesi beyoğluna gittik. 3.5 duble rakı içtim trafik kalabalık olduğundan da eşime güvenemedim ve direksiyona ben geçtim.beşiktaş vapur iskelesine akrabaları bırakıp mecidiyeköy'den e-5 bağlanamaya ramak kala çevirdiler.2.5 yıl kapmasınlar diye üflememek için başladım ağlamaya ama yemedi. sonrada dalga geçer gibi "kafamı buluyosun hemşerim 0.36 dedi" o gün inancımı kaybettim o alete.

BoOoM
23-12-2013, 14:19
Boyle aptal saptal muhabbetlerden ugrastigimiz seye bak bi alet kafasina gore calisiyo diye... Her kafasina gore calisan seye gore haraket etseydik oOoOoO :D

slowmotion
23-12-2013, 21:11
Alkol testine polis ile birlikte gitmeniz gerekiyor diye biliyorum. Yoksa gecersiz olabilir

TT_BOY
24-12-2013, 15:26
Sonuç nedir ?

BoOoM
24-12-2013, 15:26
Gayrettepe trafik şubeden bizlik bişey yok gidip dava açicaksiniz dendi. Numune hastahanesine gerekli açiklamayi yaptim fakat onlarda bana Alkolmetre üfletti benlik bişey olucağini zannetmiyorum. 3.Sulh ceza mahkemesinden dava açtim , iş uzadikça uzadi... Sonuc hakimin dudaklari arasinda :D
Hayirlisi olsun..