PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ağır hasar kaydı olan Subaru İmpreza alınır mı?

Merthan
22-12-2013, 23:09
Arkadaşlar,sevdiğim bi arkadaşım bütçesine uygun bi WRX almak istiyor.
Bu konuyu açmam aynı zamanda benim içinde faydalı çünkü bende merak ediyorum.
Hemen sizlere sormak istedim ne düşündüğünüz gerçekten önemli dostlarım.

Hem sahibinden'de hemde ilan dışı bazı arabalar var. Örneğin kimi araba tek seferde 30.000 tl kaza yapmış ama şuan gayet düzgün yürüyor gidiyor.
Plaka sorguladığın zaman ağır hasarlı diye çıkıyor.
Kimi araç var 4-5 sefer kaza yapmış,tüm kazaların toplamı 30-35 bin civarlarında bu böyle gidip geliyor.
Veya kimi araç var bi 10.000 bi 20.000 lik kaza yapmış. Şaseye kadar gelen var gelmeyen var. Fakat pert olanlar için konuşmuyorum öyle bir düşünce yok.
Subaru ***** parçaları pahalı olan bi araç. Bu hasarlar bu arabalar için fazla mı?

Şimdi benin öğrenmek istediğim bu araçlar alınır mı? Yani aslında amaç sadece bu araçtan zevk almak,öle gezmek tozmak heves almak sıkılıncada satmak...
Roll veya Pist zorlamak için alınıcak bi araç gibi görmüyor arkadaş tamamen zevk için.
Böyle bir araç almanın eksileri nedir? Varsa artıları nedir?
Satarken,alırken,gezerken ne gibi dezavantajlar olur?

dragon07
22-12-2013, 23:11
son sahibi olabilme ihtimaliniz çok yüksek mertcim :) zevk için binilir ama satılması çok güç

TarikS
22-12-2013, 23:13
Her aracin bir alicisi vardir, uyguna alirsaniz uyguna da satarsiniz, illa ki heves edip almak isteyen olacaktir sizin gibi

qatrio
22-12-2013, 23:13
Ben olsam o hasar kaydı olan aracı pist için baştan yapardım asıl :) satması zor olur araç gerçekten temizde olsa insanlara anlatamazsın durumu bence

Ferhat_V
22-12-2013, 23:14
satmak başlı başına dert..bir tanıdığımda komple boyalı bir kanatlı var..nerden baksan 2 senedir ilanda..fiyatı düşüyo yine satılmıyor..hasarı ve komple boyası var ama şuan duruşu 10 numara..

yani proje için yada 5 sene binicem diyosa alsın..

Merthan
22-12-2013, 23:39
son sahibi olabilme ihtimaliniz çok yüksek mertcim :) zevk için binilir ama satılması çok güç
Banada öyle geliyor ama fiyatı uygun olanlar satılıyor Dragon ama tabi uyguna almak lazım

Her aracin bir alicisi vardir, uyguna alirsaniz uyguna da satarsiniz, illa ki heves edip almak isteyen olacaktir sizin gibi
Bende aslında böyle düşünüyorum sonuçta öle arabaların fiyatlarıda ona göre oluyor.

Ben olsam o hasar kaydı olan aracı pist için baştan yapardım asıl :) satması zor olur araç gerçekten temizde olsa insanlara anlatamazsın durumu bence
Öle düşüncesi yok,tam bütçesinde alan adam nasıl yükleme yapsın:) Sadece ön tamponu serviste 3.000 liraymış doğrumu acaba?

satmak başlı başına dert..bir tanıdığımda komple boyalı bir kanatlı var..nerden baksan 2 senedir ilanda..fiyatı düşüyo yine satılmıyor..hasarı ve komple boyası var ama şuan duruşu 10 numara..

yani proje için yada 5 sene binicem diyosa alsın..
İşte bu yorum göz korkutur cinsten :) yalnız 2 sene çok ciddi bir süre sanırım fiyatı baya baya fazla yazmış.

AlpEren
22-12-2013, 23:54
Kanka satısı nüfus memurluğundan alırsın yapma gül gibi araban var..

Merthan
22-12-2013, 23:58
Kanka satısı nüfus memurluğundan alırsın yapma gül gibi araban var..
:hahaha: Kanka bana değil bizim uzuna bakıyoruz :)

onn_dear
23-12-2013, 00:06
2-3 parca lokal boyali araba icin millet caz yapar bizim memlekette gazlayacaksada temiz baska biseylee baksin

Merthan
23-12-2013, 00:07
2-3 parca lokal boyali araba icin millet caz yapar bizim memlekette gazlayacaksada temiz baska biseylee baksin
Ne önerirsin abi mesela? maximum 35.000 TL bütçe var.
Megane Rs diceksin biliyorum :)

levent
23-12-2013, 00:15
Bence yürür aksamda sıkıntı yoksa, kuleleri kaynaklı değilse, direksiyonu bıraktığında düz gidiyorsa alınır.. Tabi uzun vadeli binmek ise amaç..

30 bin toplam tramer hasarı 5-6 defada olduysa 5-6bin tl hasar yapar ki tek seferde, 2 far, 1 tampon 2500 tl tutar subaruda sanırım, toyotada 2000 tl tutuyor en azından.. kaputu da hafif büktüyse tamam işte 5000 çıktı zaten düz hesap :)

Ama sonuç olarak şöyle de birşey var, 30-35'e geçmişi çok temiz olmayan araba almam açıkçası, azıcık daha sıkarım dişimi bütçeme 3-5 daha ekleyip ellenmemiş, 1-2 tık haricinde birşeyi olmayan bir araba bakmaya çalışırım..

Merthan
23-12-2013, 00:30
Bence yürür aksamda sıkıntı yoksa, kuleleri kaynaklı değilse, direksiyonu bıraktığında düz gidiyorsa alınır.. Tabi uzun vadeli binmek ise amaç..

30 bin toplam tramer hasarı 5-6 defada olduysa 5-6bin tl hasar yapar ki tek seferde, 2 far, 1 tampon 2500 tl tutar subaruda sanırım, toyotada 2000 tl tutuyor en azından.. kaputu da hafif büktüyse tamam işte 5000 çıktı zaten düz hesap :)

Ama sonuç olarak şöyle de birşey var, 30-35'e geçmişi çok temiz olmayan araba almam açıkçası, azıcık daha sıkarım dişimi bütçeme 3-5 daha ekleyip ellenmemiş, 1-2 tık haricinde birşeyi olmayan bir araba bakmaya çalışırım..
Nerdesin Levent bende seni bekliyordum :) Alınır mı diyorsun yani?

Bütçe yok maksimum 35.000 yani öye düşün. 35 'a aldın,2 sene bindin kaça satarsın?

Sana abartmıyorum,ben 17 yaşındayken WRX piyasası yine böyleydi. Ne arttı ne de düştü bugüne kadar.
Bide tek seferde maksimum hasar kaç olmalı sence? Gerçi önden mi yandan mı ona göre değiştir.
Mesela biz Bravo ile kaza yaptık genç bi arkadaş vurdu,arabada tam 30000 hasar çıktı kaskodan yapıldı.
Arabanın ne şase,ne motor da gram darbe yok, Şuan sıfırdan farksız :)

Masterpiece
23-12-2013, 00:39
Bizde daha önce komple boyalı araç aldık malesef , malesef diyorum çünkü satarken oldukca sıkıntı oldu , bizde sizin gibi alıp binicez dedik hani sıkıntı olmaz diye düşündün fakat satmaya kalktığımızda illallah dedirtti ki zaten satamadık takasa verdik değeri daha düşük bir araçla .

35 e aldığınız aracı bir kaç sene sonra max. 32-33 e verirseniz belki satılma ihtimali olur fakat her halükarda zarar edeceğiniz muhtemel.

Merthan
23-12-2013, 00:42
Bizde daha önce komple boyalı araç aldık malesef , malesef diyorum çünkü satarken oldukca sıkıntı oldu , bizde sizin gibi alıp binicez dedik hani sıkıntı olmaz diye düşündün fakat satmaya kalktığımızda illallah dedirtti ki zaten satamadık takasa verdik değeri daha düşük bir araçla .

35 e aldığınız aracı bir kaç sene sonra max. 32-33 e verirseniz belki satılma ihtimali olur fakat her halükarda zarar edeceğiniz muhtemel.
Araç neydi bu da önemli. Çünkü Wrx lerin çoğu komple boyalı zaten 'temizlik boyası' :D

Masterpiece
23-12-2013, 00:58
Araç neydi bu da önemli. Çünkü Wrx lerin çoğu komple boyalı zaten 'temizlik boyası' :D

2006 Corsa Enjoy idi , C kasanın en son modeli ve en dolu paketinin bi altı ayrıca tramer 0 gözüküyordu , tabiki Subaruyla aynı kefede deil subarunun amacı belli ''Gazlamak'' bunun için normal binek araçlara göre tabiki farklı olur ama yinede satışında dediğim hususlar geçerli bana göre zarar muhtemel.

Sadece komple boyalı olsa bir nevi iyi fakat yaklaşık 30 bin Tl hasar kaydı çok uğraştırır..

levent
23-12-2013, 01:01
Nerdesin Levent bende seni bekliyordum :) Alınır mı diyorsun yani?

Bütçe yok maksimum 35.000 yani öye düşün. 35 'a aldın,2 sene bindin kaça satarsın?

Sana abartmıyorum,ben 17 yaşındayken WRX piyasası yine böyleydi. Ne arttı ne de düştü bugüne kadar.
Bide tek seferde maksimum hasar kaç olmalı sence? Gerçi önden mi yandan mı ona göre değiştir.
Mesela biz Bravo ile kaza yaptık genç bi arkadaş vurdu,arabada tam 30000 hasar çıktı kaskodan yapıldı.
Arabanın ne şase,ne motor da gram darbe yok, Şuan sıfırdan farksız :)

35 bütçe ile cepte ekstra kalmadan ben Subaru işine girişmezdim öncelikle :)

Bence alınır ama eğer dediğimiz gibi ise, iyi kontrol etmek lazım. WRX ler 3 aşağı 5 yukarı dediğin gibi senelerdir böyle, ki böyle olmaya devam da eder bence, en kötü ihtimalle 5 sene sonra 30'a satılır o zaman da 15 yaşında araba olcak ortalama, boya hata kabul edilebilir yine bir nebze halk arasında :)

subarunun amacı belli ''Gazlamak''

Ben tamamen katılmıyorum, madem gazlamak amaçta senelik 20 bin km ortalama yol yapmış bir sürü subaru dolaşıyo, benim dizelle it gibi geziyorum daha yeni 100k oldum :D Sorarlar adama sen abdest bozmaya da mı bunla gittin diye :)

Merthan
23-12-2013, 02:23
35 bütçe ile cepte ekstra kalmadan ben Subaru işine girişmezdim öncelikle :)

Bence alınır ama eğer dediğimiz gibi ise, iyi kontrol etmek lazım. WRX ler 3 aşağı 5 yukarı dediğin gibi senelerdir böyle, ki böyle olmaya devam da eder bence, en kötü ihtimalle 5 sene sonra 30'a satılır o zaman da 15 yaşında araba olcak ortalama, boya hata kabul edilebilir yine bir nebze halk arasında :)
Senede 1000 tl kayıpta aman aman bi kayıp değil wrx için bence ama dimi sonuçta 5 senede kimse binmez orasıda ayrı bi konu.
Zaten wrx alıpta sti almayan kişilerde nadirdir yani :)

Mutu
23-12-2013, 02:31
Bence hasar kaydı takıntısı gereksiz. Araç uygun fiyata veriliyorsa, hasarı da çok büyük değilse, düzgün bir şekilde toplanmışsa, gönül rahatlığıyla alır gazlarım. Sonra da aldığım gibi uyguna veririrm. Otomobil işi keyif işiyse eğer böyle de olmalı. Şahsen kazasız boyasız alıp kaza yapsam çok koyar. Ki bizim aracın tek boyalı parçası arka tampon o da kadın şöförün tekinin arkadan vurmasıyla oldu. Normalde çok ufak bi olay ama değişensiz boyasız aracın ilk boyalı parçası olunca koyuyor. :D

ygtrn
23-12-2013, 02:34
mümkünse motor arızalı bi subaru bulup ucuza alıp motorunu komple forget olarak toplamak çok daha avantajlı, forged motor satarken çok büyük bir avantaj....

gel görki motor arızalı bulmakta bi mesele :)

Merthan
23-12-2013, 02:38
Bence hasar kaydı takıntısı gereksiz. Araç uygun fiyata veriliyorsa, hasarı da çok büyük değilse, düzgün bir şekilde toplanmışsa, gönül rahatlığıyla alır gazlarım. Sonra da aldığım gibi uyguna veririrm. Otomobil işi keyif işiyse eğer böyle de olmalı. Şahsen kazasız boyasız alıp kaza yapsam çok koyar. Ki bizim aracın tek boyalı parçası arka tampon o da kadın şöförün tekinin arkadan vurmasıyla oldu. Normalde çok ufak bi olay ama değişensiz boyasız aracın ilk boyalı parçası olunca koyuyor. :D
Aslında bizcede gereksiz ama senin benim gibi düşünen adam çok az var piyasada.
Allah korusun acil satmak gerekirse o zaman cidden sıkıntı,çok ciddi zararlar yaşatabilir adama.
Ama keyif arabası olarak alınacağı için alınabilir diye düşünüyorum bende.
Peki çok büyük kazadan kastınız nedir? 30-35 tl hasar kaydı olan araçlardan bahsediyoruz,şaseden mi kastınız?

Merthan
23-12-2013, 02:40
mümkünse motor arızalı bi subaru bulup ucuza alıp motorunu komple forget olarak toplamak çok daha avantajlı, forged motor satarken çok büyük bir avantaj....

gel görki motor arızalı bulmakta bi mesele :)
Oda doğru :) Ama işte binmeye aranıyor yani uğraşmak değil,sen bilirsin o boxer sesini ciğerlerine çekmek istiyor :)

Mutu
23-12-2013, 02:49
Aslında bizcede gereksiz ama senin benim gibi düşünen adam çok az var piyasada.
Allah korusun acil satmak gerekirse o zaman cidden sıkıntı,çok ciddi zararlar yaşatabilir adama.
Ama keyif arabası olarak alınacağı için alınabilir diye düşünüyorum bende.
Peki çok büyük kazadan kastınız nedir? 30-35 tl hasar kaydı olan araçlardan bahsediyoruz,şaseden mi kastınız?

Büyük kaza ön konsol kullanılmaz hale gelecek kadar girmesi, direklerin hasar görmesi, alt tarafın işlem gerektirmesi vs.

VWci
23-12-2013, 03:25
Oda doğru :) Ama işte binmeye aranıyor yani uğraşmak değil,sen bilirsin o boxer sesini ciğerlerine çekmek istiyor :)

Bir suru boxer sesi var :D;
1- Oem manifold ile gelen boxer sesi,
2- UEL (unequal lenght manifold) ile gelen boxer sesi,
3- EL (equal lenght manifold ) ile gelen boxer sesi,
4- Twin scroll manifold + twin scroll turbo ile gelen boxer sesi,
5- 1.5 twin scroll manifold dediklerinden cikan ses (bunu daha duyamadim)

Hepsinde ses tonu ve sesin kendisi farkli...

Oem manifold ile cikan ses gercekten muhtesemdir...

Merthan
23-12-2013, 03:33
Bir suru boxer sesi var :D;
1- Oem manifold ile gelen boxer sesi,
2- UEL (unequal lenght manifold) ile gelen boxer sesi,
3- EL (equal lenght manifold ) ile gelen boxer sesi,
4- Twin scroll manifold + twin scroll turbo ile gelen boxer sesi,
5- 1.5 twin scroll manifold dediklerinden cikan ses (bunu daha duyamadim)

Hepsinde ses tonu ve sesin kendisi farkli...

Oem manifold ile cikan ses gercekten muhtesemdir...
Downpipe ardından komple düz boru,sona HKS hi power dinleme yanında uyu :)

Sen ne diyorsun abi bu konuya?

S.Özeren
23-12-2013, 04:14
piyasasının 10 lira altında ise al

levent
23-12-2013, 04:17
Senede 1000 tl kayıpta aman aman bi kayıp değil wrx için bence ama dimi sonuçta 5 senede kimse binmez orasıda ayrı bi konu.
Zaten wrx alıpta sti almayan kişilerde nadirdir yani :)

Ben yarın alsam binerim heralde ya garibim ben bu konularda, uzun vadeli düşünüyorum tüm alternatiflerimle :D

Prodrive kitli olsun full, oem wrx görünümde kalmış olsun yeter de artar bana valla :)

Equal Lenght Manifold ile gelen seste çok iyi bu arada :D

Ome_RS
23-12-2013, 09:01
Evlat olarak alınır yıllarca düzeyli bir ilişki yaşanır :)

cihan_06MLC60
23-12-2013, 09:12
toplam 30 bin kaydı olan ve sizin ilgilendiğiniz araç benim eski aracım. şaselerinde herhangi bir sıkıntısı yoktu. kaza fotolarıda vardı size gönderdim ama siz tam göremediiniz herhalde kazayı. bir kaput bir çamurluk değişimi tramerde 17000 tl olarak yansıtıldı. bu işlere subaru da kasko ile girersen böyle fiyatlar çıkabiliyor.ki bu subaru da değil mercedes bmw tarzı araçlarda da böyledir bir far bir tampona 10 bin tl yazılabilir kaskodan yapıldığında doğaldır.

ben bu sıkıntısını bilerek aldım aracını ki piyasadan düşük fiyatlı alınır böyle araçlar. ha varsa 40 bin veya üstü o zaman araştırıldığında temiz sıkıntısızı da bulunur.

varsa araç ile sorunuz cevaplayım. ama gidip yeni sahibine yok buna şaseden girildi ben biliyorum eski sahibi de söyledi bana bunları diye ithamlara gerçek olmayan laflara gerek yok. etik değil.

LnchCntrl
23-12-2013, 09:12
Ben hasarlı araç almak durumundan daha çok 3-5 ucuz olsun gözüyle alınacak en son arabanın subaru olduğunu düşünüyorum. Yanlış anlamayın lütfen hasar kaydı olan arabayı ucuza aldım diye sevinirken veya ona razı olurken çıkabilecek şanzıman ve motor sıkıntılarında hepten sorunlar yaşanmaması için sadece bi uyarıda bulunmak istedim.

obenR
23-12-2013, 09:13
sizin alcağınız araç kaç model kaç binde ekstrası varmı motoru yapılmışmı konuyu biraz daha açarsan belki daha faydalı olur gelen yorumlar

Sert@ç
23-12-2013, 09:22
35e leon sport up 2.0 tfsi alin parcasi bol motoru saglam butceniz biraz daha artsaydi benimkini verirdi

batucan
23-12-2013, 09:26
Kemal usta kendi aracını satıyor eğer ilgilenirseniz görüşün derim... Kendisi İzmir'deki Özel Subaru servisidir...

Araç WRX

Telefon: (232) 461 44 64
Cep Tel: 0.535 690 40 06

gselcuk
23-12-2013, 14:32
Ben zor sattım arabayı Bro daha bugün. Servis e expertiz e gittik nokta hata bile çıkmadı kaporta-şanzıman - motor da ama gene de zor sattık. Satış olarak yanlış düşünce olur ama alıp tepe tepe kullanmak için bence problem yok geçmişi bilinuyorsa.

Tahir
23-12-2013, 14:54
Günümüzde standart araç bile satarken yaşanan zorluklar ***** bir de bu Subaru ve ağır hasar kaydı olması bence büyük dezavantaj olur.

sportwagon
23-12-2013, 15:03
toplam 30 bin kaydı olan ve sizin ilgilendiğiniz araç benim eski aracım. şaselerinde herhangi bir sıkıntısı yoktu. kaza fotolarıda vardı size gönderdim ama siz tam göremediiniz herhalde kazayı. bir kaput bir çamurluk değişimi tramerde 17000 tl olarak yansıtıldı. bu işlere subaru da kasko ile girersen böyle fiyatlar çıkabiliyor.ki bu subaru da değil mercedes bmw tarzı araçlarda da böyledir bir far bir tampona 10 bin tl yazılabilir kaskodan yapıldığında doğaldır.

ben bu sıkıntısını bilerek aldım aracını ki piyasadan düşük fiyatlı alınır böyle araçlar. ha varsa 40 bin veya üstü o zaman araştırıldığında temiz sıkıntısızı da bulunur.

varsa araç ile sorunuz cevaplayım. ama gidip yeni sahibine yok buna şaseden girildi ben biliyorum eski sahibi de söyledi bana bunları diye ithamlara gerçek olmayan laflara gerek yok. etik değil.

size zamanında iyi bir fiyat teklifinde bulunmuştum takasa verdiniz herhalde aracı.... araç sizdeki araçsa iyi bir pazarlıkla alınabilir aracın kasası çok düzgün standart kullanılmış bir araç

cihan_06MLC60
23-12-2013, 15:25
Ben zor sattım arabayı Bro daha bugün. Servis e expertiz e gittik nokta hata bile çıkmadı kaporta-şanzıman - motor da ama gene de zor sattık. Satış olarak yanlış düşünce olur ama alıp tepe tepe kullanmak için bence problem yok geçmişi bilinuyorsa.

gümrah sanada hayırlı olsun kardeşim. bu ara çok suby satıldı

cihan_06MLC60
23-12-2013, 15:28
size zamanında iyi bir fiyat teklifinde bulunmuştum takasa verdiniz herhalde aracı.... araç sizdeki araçsa iyi bir pazarlıkla alınabilir aracın kasası çok düzgün standart kullanılmış bir araç

hatırlıyorum teklifinizi hat daha ilk tekliflerdendi . takas aracılığı ile verdim aracı . siz eski sahibi ile iletişim kurmuştunuz kazaları geçmişi hakkında detaylı bir bilgi almıştınız . araç için söyledikleriniz için de teşekkürler.:icon_tup: yalnız bazı arkadaşlar bilgi sahibi olmadan atıp tutunca hoş olmuyor işte. ben her zaman aracımın arkasındayım satmış olsam da.

Emre Ekrem
23-12-2013, 15:44
Alınır kullanılır çok fazla bir beklenti olmadan alınan fiyata verilir.

VWci
23-12-2013, 15:45
Downpipe ardından komple düz boru,sona HKS hi power dinleme yanında uyu :)

Sen ne diyorsun abi bu konuya?

En guzel rumble zaten oem manifold ile aliniyor... Ancak diger sesler de guzel. Diger yandan oem manifold turbo buyudukce yetersiz kalmaya basliyor bir de oem manifoldun esit uzunlukta olmayan yollari surucu tarafindaki silindirlerin 2 ve 4 ozellikle de 4 un fazla isinmasina yol aciyor zaten genelde subarularda oem manifold veya unequal lenght manifold da egt yi 4. cikisina takiyorlar...Cunku en cok isinan silindir o.:icon_tup: 4.silindir arizasina genelde daha fazla rastlanir.:icon_tup:

http://www.valvulita.com/web/sites/default/files/subaru-firing-order1.jpg

Merthan
24-12-2013, 22:54
Başkan haklısın ama senin arabanın satılmaması hakkaten enteresan. Nokta hatasız bi WRX ve fiyatta uygun. Neyse hayırlı olsun bro yeni işinde allah yüzünü güldürür inşallah :)

Merthan
24-12-2013, 22:55
En guzel rumble zaten oem manifold ile aliniyor... Ancak diger sesler de guzel. Diger yandan oem manifold turbo buyudukce yetersiz kalmaya basliyor bir de oem manifoldun esit uzunlukta olmayan yollari surucu tarafindaki silindirlerin 2 ve 4 ozellikle de 4 un fazla isinmasina yol aciyor zaten genelde subarularda oem manifold veya unequal lenght manifold da egt yi 4. cikisina takiyorlar...Cunku en cok isinan silindir o.:icon_tup: 4.silindir arizasina genelde daha fazla rastlanir.:icon_tup:

http://www.valvulita.com/web/sites/default/files/subaru-firing-order1.jpg
Çok öğretici oldu teşekkürler. Benim sevdiğim ses kalın ses,hks hi power sesine hasta oluyorum.

RSBurak
24-12-2013, 23:37
konu sapacak ama benim aracımda tomei headers düz boru ve hks hipower egzoz var sesi güzel ama buralarda çok dikkat çekiyor daha gür ve tok insancıl bir ses için nasıl bir çözüm önerirsiniz. ?

VWci
25-12-2013, 04:30
en sona ya orjinal susturucu ya da prodrive susturucu ile biraz insancillastirabilirsin.

GokhanRS
26-12-2013, 12:33
önden şaseye gelmeyen kazası vardı benim sti ın. kaput tampon 1 çamurluk + radyatör alt u demiri v.s gibi bazı parçalar değişti.

piyasası o zamanlar 2004 sti ın 55 liraydı ben 40a sattım aracı. yani kazasız olanından 15bin tl daha ucuza sattım 3 ayda satıldı. değerinin 15 lira altına 3 ayda satabilirsin olarak düşünerek alınır. ona göre sıkı pazarlık gerekir. kazasız boyasızların piyasasını araştırın en uygun veren kaça verebiliyorsa en az 10 15bin altına satılır bu araçlar. wrxlerde sti piyasası gibi. ancak sti daha kolay satılıyor bence wrxlerden.

Yiğit G.
26-12-2013, 12:47
Hasarlarında önemli noktaları hasar görmediyse yani araç düzgün gidiyorsa düzgün tutunuyorsa isterse bomba patlamış olsun içinde bence yine alınır.Zaten subaru evo vs gibi araçları alan adamlar aman nasıl satarım ben bunu diye düşünmez sanmıyorum.

RSBurak
26-12-2013, 12:50
en sona ya orjinal susturucu ya da prodrive susturucu ile biraz insancillastirabilirsin.

teşekkürler :) varex düşünüyordum ama prodrive egzoz yada oem egzoz çevirmelerde sorun olmayacaksa daha mantıklı .

VWci
26-12-2013, 13:21
prodrive susturucu ile muayyeneden gectim. prodrive son susturucu ve scoprion ara boru ile. Simdi ise hem downpipe hem de uppipe var eskisinden birazcik daha fazla ses cikariyor... Bu sistemle bir kac kez uzun yola bile gittim...Yani cok memnunum. Ses insancil...

RSBurak
26-12-2013, 13:32
prodrive susturucu ile muayyeneden gectim. prodrive son susturucu ve scoprion ara boru ile. Simdi ise hem downpipe hem de uppipe var eskisinden birazcik daha fazla ses cikariyor... Bu sistemle bir kac kez uzun yola bile gittim...Yani cok memnunum. Ses insancil...

teşekkürler.turboya egt ye olumsuz etkisi yok değilmi.td04 turbo var :D