PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İş kurmak...

BoOoM
28-12-2013, 01:35
Öncelikle herkese merhaba :)

Bazi olumsuzluklardan dolayi , çok acil bir şekilde iş kurmam gerekiyor. Bu konu hakkinda yardimci olabilecek abilerime kardeşlerime sormak istedim. Tech Türkiye'yi forumdan ziyade güzel bir sosyal ortam olarak tanimliyorum bununda samimiyetine dayanarak ;

Bir dükkan açmak istiyorum ama çok ne iş yapicağim hakkinda bir fikir oluşturamadim , daha önce forumda bu tarz konular açilmişti hepsini okudum ama o iş kurucak kişilerin maddi anlamda benim cok cok üstümde olduğunu gördüm. Benim elimde 50-60 bin tl (max 100bintl) gibi bir param var ve esnafliğa resmi anlamda ilk adimim olucak Allah nasib ederse ilerde işler değişebilir ve büyüyebilir. Halen okul okuyorum ve part time işlerin yani sira Oto-Alim satim ve Rental işi ile uğraşiyorum. Bu artik bi meslekten çikmiş halde ve herkes arabaci olmuş durumda bunun yüzünden bu işlede uğraşma isteyi yok içimde zaten. Daha farkli ve çok büyük olmicak,mesela bir Giyim-teksil veya misal bir çiğköfteci dükkani gibi farkli dallarda bütçeminde yeticeği kadar hem sektör hemde lokasyon anlaminda fikirlerinize çok ihtiyacim var. Akil danişabileceğim yardim alabileceğim arkadaşlara yada abilerime şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Saygilar.

Ozgu_Akcan
28-12-2013, 01:45
bana kalırsa yıyecek ısınden sasma derım ben bugun baktıgımızda ara sokaktakı lahmacuncular bıle uzunnnn yıllar boyunca ayakta kalabılıyolar yemek ısınde onemlı olan 1 temız olucaksın 2 servısını hızlı yapıcaksın gerısı gelır zaten

mert_can 41
28-12-2013, 02:00
2 yıldır esnafım giyim teksil işi çok riskli batma ihtimali yüksek olan bir iş bir ihtimal bayan giyim ve marka olursa ayakta kalır ama zor bir dal çiğ köfteci de her köşe başında var yine riskli mesleklerden ama bir lise karşısında ve yakınlarında çiğköfteci yoksa büyük kar elde edersiniz oda bir gerçek allah kolaylık versin birde ufak bir tavsiye biz çok sıkıntı çektik elinizdeki tüm parayla kurmayın işi sizi 1 sene rahatlıkla kiranızı giderinizi çıkarıcak bir para ayırın biz zamanında yapmadık çok canımız yandı allah kolaylık versin :)

dahan
28-12-2013, 02:05
ayakkabı dükkanı olabilir,akrabam yapıyor uyduruk bi yerde ,güzel para kazandıgını söylüyor,

cookies
28-12-2013, 02:05
Kurtköy'e Süleyman şah üniversitesi yeni kampüs kurdu öğrenciler için alternatif bir yiyecek şekli yok.. Çiğ köfte şehir içinde ölü doğan çocuk gibi artık ama bu şekilde uzak yerlerde ilk açan alternatifsiz ipi göğüsler..

Bayan aksesuar, ayakkabı işi giderli.. Herkes aynı şeyi söylüyor ama iş ciddiye binince kimse o riski de almıyor..

Bulut Y.
28-12-2013, 02:13
Sanayi içine tükürük köfteci açıcan fast delivery olsun yeter

Antalya sanayide köfteci kerim var bilen bilir saat 1 de yicek bişey bulamazsın adam Bi saatte abartısız 30-40 kilo köfte satıyor. Önündeki kuyruktan sokakta trafik oluşuyor yeminlen

Burak K.
28-12-2013, 02:14
Kurtköy'e Süleyman şah üniversitesi yeni kampüs kurdu öğrenciler için alternatif bir yiyecek şekli yok.. Çiğ köfte şehir içinde ölü doğan çocuk gibi artık ama bu şekilde uzak yerlerde ilk açan alternatifsiz ipi göğüsler..

Bayan aksesuar, ayakkabı işi giderli.. Herkes aynı şeyi söylüyor ama iş ciddiye binince kimse o riski de almıyor..

Yeni kampüsün etrafına veya iş yapabileceğiniz başka bir yere kafe de açabilirsiniz... Ya da kahve dünyası,gönül kahvesi tarzı ana teması "türk kahvesi" olan yerler son yıllarda gözlemlediğim kadarıyla iyi iş yapıyor...

Eyüp
28-12-2013, 02:34
Yeni kampüsün etrafına veya iş yapabileceğiniz başka bir yere kafe de açabilirsiniz... Ya da kahve dünyası,gönül kahvesi tarzı ana teması "türk kahvesi" olan yerler son yıllarda gözlemlediğim kadarıyla iyi iş yapıyor...

Bende kahve temalı bir cafe diyecektim ama bütçe müsait değil..

Bayan takı , bujiteri tarzı bir yer işlek bir caddede iyi olabilir yani benim aklımda o var :)

SinanAdalı
28-12-2013, 02:47
Valla ticaret esnaf falan çok anlamam ama bildiğim bişey var, şans eseri kız arkadasımla birlikte beylikdüzünde halk pazarına cıktık. Allah seni inandırsın emitasyon Louis Vuitton, Prada vs gibi çantalar tezgahta 70 ile 250 lira arasında değişiyordu yok efendim bire bir aynısıymış falan filan. Ben şaştım kaldım. Bu işin piyasasıda merter ve beyazıt gibi yerlerde akar. Toptan alır pazarda satarsın. Bayan çalıştığın sürece aç kalmazsın diye düşünüyorum.

cookies
28-12-2013, 02:50
Aslında 300m2 starbucks olarak da bakmamak lazım butik cafe, çikolatalı, meyveli muffinlerin satıldığı, paranın yetmediği için değil, sanki şirin görünmek için yapıldı izlenimi veren bir işletme çekici gelir.. Nasıl yapacağınız size bağlı ip ucu: IKEA ))

Kira giderleri ve diğer sarf giderleri de kollamak lazım tabi.. Bugün doluluktan kahve içecek yer bulamadım sinir oldum inanın.. :D

Gençler, bayanlar ve çocuklar pramidin tepesinde ki tüketiciler..

BoOoM
28-12-2013, 02:58
50-60 bin tl gibi rakamin üstüne yine cebten yiyecek bi bütçe ayirmak gerektiğinin farkindayim :) Ama tekstil de sizin de bahsettiğiniz giib bu çakma Kovalski lv gibi ürünlerin ayakkabilari ve buna benzer kifayetler inanilmaz satiliyor. Kar marjlarida çok yüksek örn ; bir ayakkabiyi 25 tl den aliyorsan 120tl etiket yaziyosun ????? Aklimda öyle birşey vardi fakat lokasyon anlaminda neresi olucağini bulamiyorum. Esnaflarin tavsiyeleride çarşilar. Çok afedersiniz kadiköy çarşida *** koysan satarsin diyorlar. Aklimda böyle bir iş var.. Ve maliyetide düşük.

Bu üniversite muhabbeti iyiymiş yanliz teşekkürler

Bu tarz isimli firmalarin franchisingleri beni aşiyor zaten , olucaksada dediğiniz gibi yekten bi dükkan kurulur. Kahve ağirlikli..

İbrahim33
28-12-2013, 08:37
al sana çok sağlam bir öneri : 2.el ve sıfır mobilya beyaz eşya işi yap spot olarak.100-150 metre kare bir dükkan tut.birde depo.içerisine gücün yettiği sıfır mal yığ. (yatak odası , yemek odası , şifonyer , baza vs. ) kenara bi 10 lira ayır , 2.el satmak isteyenlerin eşyalarını al.bi eve girersin beyaz eşyasından , mobilyasına aklına gelebilecek bütün herşeyi a'dan z'ye 1500-1800 liraya alır çıkarsın.sana dönüşü 3000 civarında olur.

RickPierOneiL
28-12-2013, 08:40
Hocam Araç Aksesuarları satan bir dükkan tavsiye ederim.

ozgurluk
28-12-2013, 09:02
alibabaexpress gibi sitelerden alışveriş - gümrük olayını çözebilirsen eğer bujiteri işi mantıklı.

incik boncuk gibi gelebilir belki ama işin içine girersen kar marjının çok yüksek olduğunu sende göreceksin.

+soner
28-12-2013, 09:16
Bence paranın tamamıyla iş kurmak gibi bir riske girme.Ne olacağı hiç belli olmaz işini şansa bırakma asla.

Gönül kahvesi,kahve diyarı,kahve durağı vs vs bu tarz bir sürü yer var. Konseptleri aşağı yukarı aynı. Sende böyle bir şey kurabilirsin.Kendindende bir şeyler katarak onlardan bir tık önde olmak kaydıyla. Lokasyon olarak saçmasapan bir yer olmadıkça ve müşterilerine karşı hizmeti herzaman en iyi şekilde verdiğin sürece tutunmamak gibi bir şey söz konusu bile olamaz.

Birde insanlar artık düşük fiyat/yüksek verim politikası izlemiyorlar. Kendilerini farklı hissettikleri anda o çaya,pastaya,böreğe harcadıkları parayı gözleri görmüyor.

Yine lokasyon konularına gelirsek iş merkezlerinin yoğunlukta olduğu veya üniversitelerin kurulduğu bölgelerde iş yapabilirsin. Örneğin Kozyatağı'na Acıbadem Üniversitesi açıldı. Orası şuanda altın :)

Herkes akıl verecektir. Asla acele etme karar vermek için uzun uzun düşünerek karar ver derim ben.

oguzhankutlu
28-12-2013, 09:24
40.000 bütçe ile ikitelli sanayide simit ve börekçi tarzı bi yer açabilirsin.güzelde iş yaparsın.

ghibli06
28-12-2013, 09:32
bence bu konuda karar verecek kişi sensin, yönlendirmeyle vs ile olmaz... öncelikle şirketlerle alakalı yönetmelik ve kanunlara hakim misin? SGK vergi stopaj vs bunları kendin hesaplayabiliyor musun? yani para kazandın kazanmadın olayından bağımsız olarak bir işletmeyi, sahibi olarak idare etmeyi biliyor musun? öğrenirsin mutlaka atla deve değil fakat, sermaye olarak düşündüğün rakam bir bakmışsın elinden 4-5 ayda gitmiş daha hiç bir şey yapmadan...muhasebeciye elemana dükkan kirasına vergiye stopaja ayda öpe öpe yaparsın ödemelerini, sonra iş güç istediğin gibi gitmezse canın sıkılır... TR şartlarında açtın hemen 2-3 ayda oturttum şimdi iyi kazanıyorum diyebileceğin bir iş kolu yok...

halen öğrencisin, kafadan kendi işimi kuracağım demeden önce, ya eğitiminle alakalı ya da çocukluğunda hayalini kurduğun işle alakalı bir şirkette 2-3 sene geçirmekte fayda var, emin ol çoğumuz bu şekilde yaptı eğer babadan dededen kalan bir şirket iş vs yoksa...

bomonti
28-12-2013, 09:33
Dün gece Skytürk360 mı öyle bir kanalda ''hangi işte para var'' adlı bir program vardı. İlgimi çekti ve izledim, adı geçen programı bulup takip etmenizi öneririm öncelikle.

Bölümün konusu olarak keçi ve keçi sütünü ele almışlardı..

Ve işe girmek için 15 bin lira yeterli oluyormuş.. Hayvanın tanesi 800-1200 arası değişirken her sene 1 tane doğuruyormuş. Günlük verdiği süt miktarını da söylemişlerdi ama hatırlamıyorum bir şey söylesem yalan olur..

Ayrıca dikkat ederseniz son 1-2 senedir keçi sütü çok rabette. Bu arada kilosu 1.5 TL olması lazım ;)

Maliyeti göz önünde bulundurarak 1-2 sene içerisinde ciddi denemeyi düşündüğüm bir iş.

Bende aynı sizin bütcenize sahip olan ufak bir yatırımcıyım, bakalım allah herkesin gönlüne göre versin.

bomonti
28-12-2013, 09:37
bence bu konuda karar verecek kişi sensin, yönlendirmeyle vs ile olmaz... öncelikle şirketlerle alakalı yönetmelik ve kanunlara hakim misin? SGK vergi stopaj vs bunları kendin hesaplayabiliyor musun? yani para kazandın kazanmadın olayından bağımsız olarak bir işletmeyi, sahibi olarak idare etmeyi biliyor musun? öğrenirsin mutlaka atla deve değil fakat, sermaye olarak düşündüğün rakam bir bakmışsın elinden 4-5 ayda gitmiş daha hiç bir şey yapmadan...muhasebeciye elemana dükkan kirasına vergiye stopaja ayda öpe öpe yaparsın ödemelerini, sonra iş güç istediğin gibi gitmezse canın sıkılır... TR şartlarında açtın hemen 2-3 ayda oturttum şimdi iyi kazanıyorum diyebileceğin bir iş kolu yok...

halen öğrencisin, kafadan kendi işimi kuracağım demeden önce, ya eğitiminle alakalı ya da çocukluğunda hayalini kurduğun işle alakalı bir şirkette 2-3 sene geçirmekte fayda var, emin ol çoğumuz bu şekilde yaptı eğer babadan dededen kalan bir şirket iş vs yoksa...

Çok haklısınız :icon_tup:

Söylediklerinize özet olarak ''Tecrübe'' herşeyden önemli. Bende ticarete atılma isteğinde olan gençlerden bir tanesiyim.

Şuan özel bir şirkette dış ticaret departmanında çalışıyorum ve görülmesi gereken tecrübe edilmesi gereken bir çok şey var.

Dediğiniz gibi damdan düşer gibi ticaret yapılmamalı.

blackk35alp
28-12-2013, 09:53
4 yıllık işletme sahibiyim bu işe girerken sadece çalışarak kazandığım bir 2.4 Accord um vardı bir gece rakıyı fazla kaçırıp patronuma rest çekip gece aracımı satıp ertesi gün tüm paramla yaptığım işle alakalı mal aldım ve bu işe girdim. rabbime şükürler olsun hiç pişmanlık duıymadım. sadece sana dosthane bir tavsiye sen kafana ticareti zaten koymuşsun sadece yapman gereken şey cesaret edip harekete geçmen. şunu unutma kaç parayla girdiğin bir yere kadar önemli esas önemli olan ne kazanmayı ve ne yapmayı istediğin. bugün kafe de açsan tekstilcide açsan işine önem ver herşeyi en iyi şekilde yap para sonradan gelicektir.
ha bütçene gelince o paraya iyi bir oto kuaförü olabilir, küçük ama ayak altında çok kişinin geçtiği sandvich büfesi olabilir. bayanlar için bijuteri ,küpe takı ws yada gene işlek bayanların geçtiği bir yol üstünde açık parfüm işi mantıklı fikirler arasında geliyor.unutma ki göze batmayan minik paralar hep büyük paraları getirir.
şimdiden hayırlısı olsun Rabbim utandırmasın kardeşim

Doğu
28-12-2013, 10:00
her işin bir çok püf noktası.

ne yapmak istiyorsan acele etme, gocunma ve o sektörde en alt seviyede de olsa bi süre çalış bence.

ne nereden alınır, ne kadara, ne kadar alınır, hangi zaman ne gider vs. bunları tecrübe etmek önemli.

Mr.K
28-12-2013, 12:55
bayan ;

çanta,cüzdan,kına seti vs bu tarz şeylere gir sırtın yere gelmez inan bana.(marka vs replika olmasına gerek yok)

3liraya ufacık cüzdan alıyosun 15-25ten iteliyosun..En kötü çanta 100lira sana maliyeti 15-45tl..

iyi araştır,hele birde kiralık vs verirsen falan fişman aman sabahlar olmasın(kına seti-takımı vsvs)

asulus
28-12-2013, 13:30
bayan çanta bijuteri falan gideri var bencede. birde satış sonrası çok uğraştırmayacak bir sektör seçilmeli. para çokemel sadece. :)

BoOoM
28-12-2013, 13:51
Hepinizden Allah binlerce kere razi olsun :) Ilginize cok tesekkur ederim.
Tecrube edinmek gercekten en onemli kismi soylediginiz gibi ama tecrube etmek birazda isin icine girince ogrenilen birsey.. Bende bi sekilde baslayip ogrenmek istiyorum. Allah nasib ederse mesela kurucagim bu dukkani oturtabilirsemneger daha sonra baska daha buyuk bir ise girmek istiyorum.

Abi istanbul cok garip bir sehir herkes cakal herkes akrep olmus. Izmirde belki oyle degildir ama burda bisey yapicakssan 2 kere dusunmen ve cok iyi arastirman gerekiyor. Aklimda hep izmirde yasamak vardi izmire mi tasinsam acaba :D

agirlikli olan bayan canta bujiteri gibi urunler konusulmus hem fikiriz gibi ama ben +olarak ayakkabi da düşünüyorum

Yok mu artiran ? :)

yesil
28-12-2013, 14:06
bende son günlerde rüzgar santrali işine merak saldım. tabi ki çok yüksek maliyetli bir iş ama bankalar çok düşük faizli 10 yıllık kredi veriyor bu iş için. 1 megawatt kapasiteye kadar lisanssız olarak kurulabiliyor. herhangi bir yerde elektrik aboneliğiniz olması yeterli ama mantıklı mı değil mi bir türlü karar veremiyorum. benim hesaplarıma göre mantıksız ama rüzgar tribünü üreticilerinin hesaplarına göre çok mantıklı. kimin hesabı doğru bir türlü çözemedim :)

serkanOC
28-12-2013, 14:26
ghibli nin yazdıkları bence daha iyi anlaşılması için tekrar okunmalı..

Tr de eşimin uğraştığı hediyelik eşya üretimi yapan 3-4 firma var ve hiç biri bu firma kadar güçlü değil.. buna rağmen üreticilik bu ülkede zaten neredeyse yasaklanmış gibi bişi.. yani sen üretince de seni besleyen yada destekleyen bi kurum kuruluş yok tamamen kendi imkanlarınla ayakta kalmaya çalışıyorsun.. buda dışarıdan tahmin edildiği gibi değil emin ol.. tecrübemi ben böyle edineyim dersen aç bi kafe o paraya da gitti gözüyle bak..

BoOoM
28-12-2013, 14:43
ghibli nin yazdıkları bence daha iyi anlaşılması için tekrar okunmalı..

Tr de eşimin uğraştığı hediyelik eşya üretimi yapan 3-4 firma var ve hiç biri bu firma kadar güçlü değil.. buna rağmen üreticilik bu ülkede zaten neredeyse yasaklanmış gibi bişi.. yani sen üretince de seni besleyen yada destekleyen bi kurum kuruluş yok tamamen kendi imkanlarınla ayakta kalmaya çalışıyorsun.. buda dışarıdan tahmin edildiği gibi değil emin ol.. tecrübemi ben böyle edineyim dersen aç bi kafe o paraya da gitti gözüyle bak..

Abi üniversite yaninda kafede işlettim ortakklik şeklinde yürüttük ama oda kapandi. Kafede tutucak bişey değil ya.. Kurumsal bi işletme olasinki kahve dünyasi vs gibi o tarz yerlerde eyvalah ayaktada kalirsin ama diğer türlüsü çok zor.
İstediğim biraz daha farkli yani insanlar giyim üzerinden bir şekilde yürüyor. Ayakkabi satan üst baş satan güzel bi dükkan açmak daha mantikli yeni yerleşim merkezlerinde olmasi çarşilarin içinde olmasi + katacaktir , ghibli abimizin dediğini çok iyi anladim ama işe girmeden de öğrenilmiyo bazi şeyler. Sonuçta ticaret kumardan ibaret risk alicaksin zaten. Yoksa başka türlü kurumsal bir firmada işe girerim aydan aya maaşimi alirim..

Onur Fatih
28-12-2013, 14:52
Sevdiğim bi abimle 3-4 ay önce çiğ köfteci açacaktık. Maliyet olarak 35 bin lira fiyat çıkmıştı. Bana yarsını ver sende ortak ol beraber götürelim dedi ben çok düşündüm ama gerek okulum gerekse tutunamayacağını düşününce pek yanaşamadım. babam verdiğim kararlara karşı çıkmaz ve yapmak istediğim her şeyin arkasındadır. o da onaylamıştı okul bitene kadar takıl bakalım diye.
Şimdi keşke ortak olsaydım diyorum. Her zaman uğruyorum yanına boş durmuyor adam muhabbet etmeye vaktimiz yok. Komagenenin bayiliğini aldı. Hatta komagene ile ben görüştüm dükkanı ben buldum mobilyanın ölçüleri tabela ölçülerini vs ben aldım ama cesaret edemedim işte..
Şimdi sadece keşke diyorum. Verdiğim parayı 5-6 ayda kazanacaktım. Risk alamadım almak gerekiyomuş onu anladım. Komagenenin bayiliği düşünülebilir. Bizim burası küçük bi ilçe 6-7 tane çiğ köfteci var. Artık insanlar bilinçli tüketici olmuş herkes kalitesine hijyenine bakıyor.
Yardımcı olabilirim eğer böyle bi bayilik düşünürseniz. Ama aceleye gerek yok kesinlikle.

F.Dogan
28-12-2013, 15:00
Ben de önümüzdeki 6 ay içinde şirket kuracak genç girişimcilerden birisiyim. Yapacağım işi anlatmak isterim belki aklınıza başka fikirler getirir.

Memleketimiz Mersin-Silifke. Anne ve baba tarafından kalan toplam 30 dönüm limon bahçemiz var.

Limon piyasasını az çok bilirsiniz bazen öyle pahalı olur ki tane fiyatı üzerinden satılır. şimdi de kilosu 2.5 3 tl diye biliyorum.

Bir limon bahçeden üretilip mutfağınıza girene kadar bir çok kez zam görüyor abilerim kardeşlerim. Ve bu işte en az kazanan çiftçi, en kazıklanan vatandaş oluyor.

Bu zinciri biraz açmak gerekirse;

Biz limon bahçesine senelik misal 20 milyar masraf ederiz. 30 a satarsak şükrederiz. (çoğu seneler kurtarıp kurtarmadıgını hesaplardık.)

Meyveyi komisyoncu gelir bizden 30 a alır. Limonu ağaçtan toplatmak paketlemek ve soğuk hava deposunda bekletmek için masraf eder. Yani oda bu işe 50 milyar yatırır.

E komisyoncu da kar edecek. oda en az 60 milyara büyük şehirlere limonu pazarlar.

Bu sefer haldeki çalışan abilerimiz 60 a aldıgı limonu istanbul pazarına 70 e pazarlar.

Esnaf manav pazarcı vs kim satıyorsa o da kazanmak isteyecek 70 in üstüne karını koyar.

Sonrasında siz en son o fiyattan limonu alırsınız.

Rakamlar tamamen sallama usulü arkadaşlar ama sunu biliyorum. Memleketimde limon kasasını 15 e alabilirken burada o kasa 35 e dükkanlara esnaflara dağıtılıyor.

Şirketimi kurup bu aradaki köprüleri tek düze indirmeyi planlıyorum. ucuz kaliteli bir limon pazarı oluşturabilirsem gerçekten hayallerime büyük oranda yaklaşabilirim.

Zamanında 2-3 sene olmuştur bu sitede de limon satmaya çalışmıştım :) çiftçi gerçekten zor durumda komisyoncular analarını ağlatıyorlar çiftçi 1 kazanıyorsa komisyoncu 3-4 kazanıyor. Yazık günah.

bu iş için nakliye kamyon elimde var. ham madde elimde var. tek eksiğim limonu istanbulda tutacak bir soguk hava deposu ve dağıtımı yapıp paraları toplayacak güvenilir bir eleman. O da Allah izin verirse hallolacak.

Pazar birden oluşmaz biliyorum ama limon bu kokmaz etmez. Biz müşteriye sözümüzde durursak o bizim reklamımızı zaten yapar. Kim istemez ki ucuz limon alıp karını artırmayı?

Bu iş üzerinde düşünün derim. Çiftçi kazanırsa biz de kazanırız 2+2=4 :)

Ome_RS
28-12-2013, 15:32
Benimde aklımda var bir süre sonra ufak çaplı bir iş kurmak gıda sektörü bana cok mantıklı geliyor okul yanı veya cadde üzeri ufak bir dukkanda hızlı lezzetli bir ürün şeklinde çiğ köfte hadi patladı buna alternatif birşey gerekli
aynı tantuni kumru döner gibi
mesela kadıköyde zurna diye bir dürüm döner var 70cm lavasa adamlar döner sarıyo çok hijyenik değil kalıteli bir yerde değil ama her daim full çekiyo 7tl mi ne
baska ilde veya semtte bu tarz birşey yapılsa bence tutar maliyette çok gerekmez
döner makinası tencere tava iki masa bi sandalyve vs max 20bin tl
yada izmitliler binir katık döner var yada ne bilim bi çok ilde donas bu tarz şeyler yani dola ver yesin millet :D

by_BuRoCk
28-12-2013, 16:23
kardeşim öncelikle merhaba,
bundan 3 sene önce bende böyle bir konu açmıştım hatta geçen gün gördüm hala faal yazışmalar var.
ben kendi meslegim olan elektrik elektronik dalında iş yapmaya karar verdim.
günümüzün en revaşta işlerinden olan güvenlik ve uydu işi üzerine kendi dükkanımı açtım.
Allah'a çok şükür işlerim iyi gidiyor. dükkanı açtıktan sonra dsmart bayiliğinide aldım koşturmaca dewam ediyoruz.
bu iş için senin çok fazla bir sermaye koymana gerek yok. işlek biyerde güzel bir dükkan tutarsın
sonrasında müşteriye göstermek için demolar oluşturursun perakende satılacak ürünlerden alırsın.
yani tahmini olarak sana maliyeti 15 bin civarı olur. detay istersen pm veya bktech_@hotmail.com üzerinden ulaşabilirsin.

Gko
28-12-2013, 18:00
Dün gece Skytürk360 mı öyle bir kanalda ''hangi işte para var'' adlı bir program vardı. İlgimi çekti ve izledim, adı geçen programı bulup takip etmenizi öneririm öncelikle.

Bölümün konusu olarak keçi ve keçi sütünü ele almışlardı..

Ve işe girmek için 15 bin lira yeterli oluyormuş.. Hayvanın tanesi 800-1200 arası değişirken her sene 1 tane doğuruyormuş. Günlük verdiği süt miktarını da söylemişlerdi ama hatırlamıyorum bir şey söylesem yalan olur..

Ayrıca dikkat ederseniz son 1-2 senedir keçi sütü çok rabette. Bu arada kilosu 1.5 TL olması lazım ;)

Maliyeti göz önünde bulundurarak 1-2 sene içerisinde ciddi denemeyi düşündüğüm bir iş.

Bende aynı sizin bütcenize sahip olan ufak bir yatırımcıyım, bakalım allah herkesin gönlüne göre versin.

evde bebek oldugu için keçi sütü alıyoruz ve 1 şişesi 7 lira :)

babamla konuştum az önce keçinin çok çok az süt verdiğini söyledi yani biraz zahmetli bir iş olabilir o

Onurkk06
28-12-2013, 18:47
sağlam bi dönerci her yerde işi yapar ama etin güzel olucak hazır döner olmayacak bence güzel bi dönerci iyi para getirir

ahmet43
28-12-2013, 19:01
bu konuda bende çok fikirsiz kaldım konuyu okudum askerden geldikten sonra ne iş kuracağıma bir türlü karar veremedim bu konu üzerinden bende fikir alabilirim çanta bujiteri işi banada çok mantıklı geliyor ama kütahya kucuk bir şehir oldugu için cesaret edemiyorum bir turlu

By Respect
28-12-2013, 19:38
Senin sermayen varmış ama sermayesi olmayıp da iş kurmak isteyenler için koskebin güzel destekleri var. 30 bin lira hibe 70 bin lira sıfır faizle 4 sene geri ödemeli destekleri var .

Faruk_Vtec
28-12-2013, 21:45
bende farklı bı bakış açısı onerım, kendınden yola çık bence, nasl mı? en çok neye para harcıosun? emın ol o konu hakkında bılgın ve tecrüben vardır.. ;)

_yekta_
28-12-2013, 22:24
arkadaşlarımdan kendi işlerini yapmak istiyende var , işi olup , çarşıda illa bir dükkanım olsun diyende var kimisinin az parası var kimisinin hiç parası yok , ilginç fikirler var aslında , herkes düşüncesini paylaşmış benimde söylemek istediklerim arasında bütün parayı asla bir işe yatırma , ve eğer imkanın varsa düşündüğün iş kolunda yada düşünmediğin hiç bilmediğin iş kolunda basit işçi olarak çalışarak belli bir süre kafanda birşeyler canlandırabilirsin , kimi insan var hazır pazara çalışmak ister mesela toplu yemek pişirip fabrika şirket vb yerlere satış yapmak gibi yada halka satış yapıp teker teker para toplamak gibi bazı şeyleri biraz burnunuzu işin içine sokmadan belirleyemeyeceğinizi düşünüyorum

ne olursa olsun gıda olur tekstil olur belirli konularda üretim yada hizmet alanında satış olur biraz ucundan tutmak gerek , belkide eksikliklerinizi görüp dışarıdan eğitim alabilirsiniz mesela hamur işleri için gidipte aşçılık hakkında eğitim almak gibi ,

piyasada illa birileri para kazınacak , ve insanlar sıkıntılara dayanarak o yada bu sebep için çalışıp para harcamak istiyolar ve bazı konularda zevk alıyolar , işte size uygun ve hakkında araştırma yapıp , doğru bilgilere ulaşabileceğiniz birşeyler düşünebilirsiniz

örnek vermek gerekirse edirnede ciğerciler güzeldir iyi iş yapar ama lüleburgazda aynı zamanda çorbacı , köfteci ve ciğerci olupta güzel iş yapmak olabiliyor , yada insanlara bu şekilde kabul ettirebilmek , tekirdağ da ise sadece köfte satan yerler var o kadar çok ki ufaklı büyüklü ama en iyi lezzeti veren her zaman için güçlü adı bilinen bol parası olan firma olmuyor , halbu ki hepsi trakya içinde , dışardan bakan adam için hepsi aynı ama inanılmaz bir çeşitlilik var trakya içinde ve türkiyenin her yerinden insanın ağız tadı için bir köfe yada köfteci olmadı illa etli bir yemek kokoreç , ciğer , farklı baharatlı büyük sucuk vb....

her yerin kendine özgü alışkanlıkları var yada yeni alışkanlık kazanmak isteyen yerler var

mesela bundan belirli bir zaman önce sadece bir çeşit tatlı satan dükkanlar yoktu tekirdağ da ama şimdi adam sadece bir çeşit tatlı satıyor ama yanında dondurmalısı var fırınlanmışı var tahinlisi var , ama bunun yanında her çeşit tatlıyı satıpta iyi iş yapanıda var

umarım basit bir şekilde düşüncelerimi ifade edebilmişimdir (karnım aç olduğu için galiba hep yemekten gittik) ki çok fazla düşünülmesi gerekn detay var hakkınızda hayırlısı olur umarım

EserBodrum
28-12-2013, 22:36
Kendi okulumdan örnek veriyim. Kemerburgaz üniversitesinde okuyorum. Okulun etrafında cafe yok temiz yemek yiyecek yerde yok. Ya kantinden yada 212 avm de yemek yiyoruz. Etrafa güzel bir mekan açılırsa öğrenciler gidebilir :)

cookies
28-12-2013, 22:58
Arkadaşlar, İstanbul'da işler diğer şehirler gibi yürümüyor pek.. Burada ki potansiyel çok farklı, bazı iş kollarında uçmuş bir şehir, aç olduğu şey artık kalmadı gibi bir şey.. Burada dükkan açarken bile ortalama bir semtte cebinden 250-300m2 lik bir yer için cadde üzerndeysen (herhangi bir ara cadde) 10000 lirayı gözden çıkarman gerekiyor.. Kıyaslama ve oranları buna göre yapmak daha sağlıklı olur görüşündeyim.. Fizibl iyi yapılmalı, genelde evdeki hesaplar çarşıya uymaz ama sağlıklı, mantıklı düşünülmüş bir yatırım 3 aşağı 5 yukarı hesapları şaşırtmaz.. İş çevirecek sıcak para hususu da göz ardı edilmemeli..

Bijuteri yada ayakkabıcı açacaksın, kurumsal bir firma değilsin ve bu da müşterinin senin daha geç tanımasına, eş dost tavsiyelerinin daha geç geri dönüş yapmasına sebep olacak.. +Lokasyon faktörü ipi göğüsleyen diğer unsur.. Yani detaylandırma yapınca o kadar çok etken var ki aslında insanlar battıkları zaman bile anlayamıyor abi biz niye battık ya oluyor..

Ama bazende senin kadar semayesi olmayan adamda uçup gidiyor.. Bazı noktalarda şans faktörüde devreye girecektir.. Her e olursa olsun yolun açık olsun inşallah başarır ve business week'te bir başarı öyküsü olarak görürüz ))

BoOoM
29-12-2013, 03:19
Arkadaşlar, İstanbul'da işler diğer şehirler gibi yürümüyor pek.. Burada ki potansiyel çok farklı, bazı iş kollarında uçmuş bir şehir, aç olduğu şey artık kalmadı gibi bir şey.. Burada dükkan açarken bile ortalama bir semtte cebinden 250-300m2 lik bir yer için cadde üzerndeysen (herhangi bir ara cadde) 10000 lirayı gözden çıkarman gerekiyor.. Kıyaslama ve oranları buna göre yapmak daha sağlıklı olur görüşündeyim.. Fizibl iyi yapılmalı, genelde evdeki hesaplar çarşıya uymaz ama sağlıklı, mantıklı düşünülmüş bir yatırım 3 aşağı 5 yukarı hesapları şaşırtmaz.. İş çevirecek sıcak para hususu da göz ardı edilmemeli..

Bijuteri yada ayakkabıcı açacaksın, kurumsal bir firma değilsin ve bu da müşterinin senin daha geç tanımasına, eş dost tavsiyelerinin daha geç geri dönüş yapmasına sebep olacak.. +Lokasyon faktörü ipi göğüsleyen diğer unsur.. Yani detaylandırma yapınca o kadar çok etken var ki aslında insanlar battıkları zaman bile anlayamıyor abi biz niye battık ya oluyor..

Ama bazende senin kadar semayesi olmayan adamda uçup gidiyor.. Bazı noktalarda şans faktörüde devreye girecektir.. Her e olursa olsun yolun açık olsun inşallah başarır ve business week'te bir başarı öyküsü olarak görürüz ))

Allah razi olsun , ya resmen kafamdakileri yazmişsin. İstanbul gibi metropol olan yerlerde işler çok daha farkli yürüyor kanaatindeyim. Lokasyon bence her mal için en büyük avantaj olucak bir konu. Ne koyarsan koy saticağin yerler var ama kiralar vs tutunabilmek için küçük esnaf için çok zor.

Bu arada ben şans'a çok inanmiyorum. Çalişan insan vardir rizkini kazanan insan vardir. Özetle sana yine Allah'in açtiği kapılar vardir , kazanirsan eğer :)

Sıkıntı şu ki tek atimlik kurşunum var. Bi 60 binliram varsa diğer cebimdede bi 60imdaha var ondan yana sıkıntı yok ama.. Eğer böyle birşeyde başarili olamazsam maaşli memur kafasi beni bekler.. En azindan bazi şeyleri amorti edene kadar. Ki yapmak istediğim en son şeydir..

arifba
29-12-2013, 03:49
28 yaşındayım.Ciddi bir plan programla babamdan bi kuruş almadan çok cüzzi bir parayla iş kurdum. Su an iki şirketim toplamda 24 çalışanım var.

ilk önce ne yapman gerektiğine karar ver.
Lokasyon analizi yap
Maliyet analizi yap

kafana uyuyor ise kosgeb'e başvur. Alabileceğin kadar teşvik kredisi (Raklam+personel eğitimi+sistem vs vs) almaya çalış. Mevcut paranının bir kısmını B planına ayır. 30 senelik bir şirket olsan bile mutlaka b planın olmalı.

Öneri olarak konsept bir kafe düşünebilirsin.

cookies
29-12-2013, 04:23
Allah razi olsun , ya resmen kafamdakileri yazmişsin. İstanbul gibi metropol olan yerlerde işler çok daha farkli yürüyor kanaatindeyim. Lokasyon bence her mal için en büyük avantaj olucak bir konu. Ne koyarsan koy saticağin yerler var ama kiralar vs tutunabilmek için küçük esnaf için çok zor.

Bu arada ben şans'a çok inanmiyorum. Çalişan insan vardir rizkini kazanan insan vardir. Özetle sana yine Allah'in açtiği kapılar vardir , kazanirsan eğer :)

Sıkıntı şu ki tek atimlik kurşunum var. Bi 60 binliram varsa diğer cebimdede bi 60imdaha var ondan yana sıkıntı yok ama.. Eğer böyle birşeyde başarili olamazsam maaşli memur kafasi beni bekler.. En azindan bazi şeyleri amorti edene kadar. Ki yapmak istediğim en son şeydir..

Çünkü neler yaşadığını, düşündüğünü tahmin edebiliyorum.. Bazen o kadar çok kafamda yap boz beyin fırtınası oluyor ki çevremdekilerin bile tepkisini çekiyorum.. Bir ara mobil olarak mini cooper'a yada vw t1'e takılı bir römork karavanda subway cafe tarzı bir konsept oluşturmak istedim zaten kendim tasarımcıyım konsept ve kurumsal kimlik oluşturmayı severim ama ufak bir eksiğim vardı.. Finansman ))) Allah gönlümüze göre versin.. Ne diyeyim.. İnşallah mevcut şartları oluşturabilirsem gerçekleştireceğim bu hayalimi de :) Avrupa trendlerine göz at farklılık iyidir, ilgi çekecektir.. Aksi taktirde Kpss ve memur adayı :icon_wack :D

BoOoM
29-12-2013, 04:54
28 yaşındayım.Ciddi bir plan programla babamdan bi kuruş almadan çok cüzzi bir parayla iş kurdum. Su an iki şirketim toplamda 24 çalışanım var.

ilk önce ne yapman gerektiğine karar ver.
Lokasyon analizi yap
Maliyet analizi yap

kafana uyuyor ise kosgeb'e başvur. Alabileceğin kadar teşvik kredisi (Raklam+personel eğitimi+sistem vs vs) almaya çalış. Mevcut paranının bir kısmını B planına ayır. 30 senelik bir şirket olsan bile mutlaka b planın olmalı.

Öneri olarak konsept bir kafe düşünebilirsin.

Maşallah , Allah nazardan saklasin :) Ne işle uğraştiğinizi merak ettim özel değilse paylaşirmisniz?

Kosgeb güzel bir teşvik fakat sonucunda borçlu kalmak var...

"ilk önce ne yapman gerektiğine karar ver."

Sorunda orda başliyor , cafe işleri riskli işler.. Biraz daha sağlam temelli birşeyler yapmak istiyorum. En azindan sermayemi hizmet üzerine değilde ürün/mal ağirlikli birşey üzerine olmasini istiyorum. Zaten bu konuyu açmamdaki asil soru şu

Allahini seven bi sektör göstersin :D

arifba
29-12-2013, 05:43
Pm attım...

gfb01
29-12-2013, 08:24
İşlek caddede cep telefonu aksesuari dukkani ac arkadasim acali 1 yil olmadi 3 sube acti 2 tane c serisi mercedes aldi 1 tanede 300 bine ev aldi maliyet cok dusuk 1 2 dolara aliyir kilifi 19.90 14.90 24.90tl olarak satiyor kilifcim ismiyle sadece kilif satiyor dukkana aylik 9000 lira kira veriyor sadece 1 tanesine niye bukadar pahali tutttun dedigimde fazlasiyla kar ediyorum dedi

İbrahim33
29-12-2013, 08:27
Ben de önümüzdeki 6 ay içinde şirket kuracak genç girişimcilerden birisiyim. Yapacağım işi anlatmak isterim belki aklınıza başka fikirler getirir.

Memleketimiz Mersin-Silifke. Anne ve baba tarafından kalan toplam 30 dönüm limon bahçemiz var.

Limon piyasasını az çok bilirsiniz bazen öyle pahalı olur ki tane fiyatı üzerinden satılır. şimdi de kilosu 2.5 3 tl diye biliyorum.

Bir limon bahçeden üretilip mutfağınıza girene kadar bir çok kez zam görüyor abilerim kardeşlerim. Ve bu işte en az kazanan çiftçi, en kazıklanan vatandaş oluyor.

Biz limon bahçesine senelik misal 20 milyar masraf ederiz. 30 a satarsak şükrederiz. (çoğu seneler kurtarıp kurtarmadıgını hesaplardık.)

Meyveyi komisyoncu gelir bizden 30 a alır. Limonu ağaçtan toplatmak paketlemek ve soğuk hava deposunda bekletmek için masraf eder. Yani oda bu işe 50 milyar yatırır.

E komisyoncu da kar edecek. oda en az 60 milyara büyük şehirlere limonu pazarlar.

Bu sefer haldeki çalışan abilerimiz 60 a aldıgı limonu istanbul pazarına 70 e pazarlar.

Esnaf manav pazarcı vs kim satıyorsa o da kazanmak isteyecek 70 in üstüne karını koyar.

Rakamlar tamamen sallama usulü arkadaşlar ama sunu biliyorum. Memleketimde limon kasasını 15 e alabilirken burada o kasa 35 e dükkanlara esnaflara dağıtılıyor.

Şirketimi kurup bu aradaki köprüleri tek düze indirmeyi planlıyorum. ucuz kaliteli bir limon pazarı oluşturabilirsem gerçekten hayallerime büyük oranda yaklaşabilirim.

Zamanında 2-3 sene olmuştur bu sitede de limon satmaya çalışmıştım :) çiftçi gerçekten zor durumda komisyoncular analarını ağlatıyorlar çiftçi 1 kazanıyorsa komisyoncu 3-4 kazanıyor. Yazık günah.

bu iş için nakliye kamyon elimde var. ham madde elimde var. tek eksiğim limonu istanbulda tutacak bir soguk hava deposu ve dağıtımı yapıp paraları toplayacak güvenilir bir eleman. O da Allah izin verirse hallolacak.

Pazar birden oluşmaz biliyorum ama limon bu kokmaz etmez. Biz müşteriye sözümüzde durursak o bizim reklamımızı zaten yapar. Kim istemez ki ucuz limon alıp karını artırmayı?

Çok doğru yoldasın.Sadece komisyoncular bile çok tatlı para kazanıyor.Kaldı ki sen hem üreticiliğini hem komisyonculuğunu yapacaksın ürünün.Güzel fikir :icon_tup:

asot
29-12-2013, 08:46
konu mükemmel olmuş, takipteyim..

BoOoM
29-12-2013, 15:42
İşlek caddede cep telefonu aksesuari dukkani ac arkadasim acali 1 yil olmadi 3 sube acti 2 tane c serisi mercedes aldi 1 tanede 300 bine ev aldi maliyet cok dusuk 1 2 dolara aliyir kilifi 19.90 14.90 24.90tl olarak satiyor kilifcim ismiyle sadece kilif satiyor dukkana aylik 9000 lira kira veriyor sadece 1 tanesine niye bukadar pahali tutttun dedigimde fazlasiyla kar ediyorum dedi

Kadiköy çarşişnin içerisinde dükkanlari var ayni bu işi yapiyolar ama onlarda telefonda var 3 ortaklar 2 dükkanlari var hepsinin altinda f10 kasa 5 var :D bi düükkanin kirasi 4bin$ bitanesi ayni 9 lira kira veriyolar....

erhanarici18
29-12-2013, 21:49

9000 TL kira
2 tane C serisi ve ev
fikir olarak acayip cazip geldi ama günde kaç tane kapak satılabilir ki bu kadar kâr elde edilsin

İbrahim33
29-12-2013, 21:57
9000 TL kira
2 tane C serisi ve ev
fikir olarak acayip cazip geldi ama günde kaç tane kapak satılabilir ki bu kadar kâr elde edilsin

bizim buradada var bir tane , çok işlek bir noktada.ne zaman önünden geçsem içerisi ana baba günü.o işe girenler çok kazandı bence.

gfb01
29-12-2013, 22:32
9000 TL kira
2 tane C serisi ve ev

1 2 tl ye mal ettiğin bişeyi 20 30tl den aşagı satmıyor 3 dukkan 1 tanesı 9000 dıgerıde 3000 4000 vardır dıgerını bılmıyorum ama işin özü çok kazanıyorlar

erhanarici18
29-12-2013, 22:36
1 2 tl ye mal ettiğin bişeyi 20 30tl den aşagı satmıyor 3 dukkan 1 tanesı 9000 dıgerıde 3000 4000 vardır dıgerını bılmıyorum ama işin özü çok kazanıyorlar

peki kira ve ürünün alım maliyeti hariç bu işin extra giderleri nedir
resmi giderler (devlet giderleri)

gfb01
29-12-2013, 23:00
peki kira ve ürünün alım maliyeti hariç bu işin extra giderleri nedir
resmi giderler (devlet giderleri)

Senin muhasebecine bagli kestigin fis kadar girdi gosterirse 300 500 odersin muhasebeci arkadaslar daha iyi bilir

BoOoM
31-12-2013, 02:06
bugün bi arkadaşimla konuştum kendisinin bi teknisyen tanidiği varmiş , telefon işi merkezlerde çarşilarda acaip kazandiriyormuş çok düşük maliyetlerle dükkan açip kazanan insanalr var. Bana söyledikleri tek dükkan günlük bin tl gibi getirisi oluyomuş. Tabi iş yapmiyacağin günlerde vardir illaki..

İbrahim33
31-12-2013, 08:54
bugün bi arkadaşimla konuştum kendisinin bi teknisyen tanidiği varmiş , telefon işi merkezlerde çarşilarda acaip kazandiriyormuş çok düşük maliyetlerle dükkan açip kazanan insanalr var. Bana söyledikleri tek dükkan günlük bin tl gibi getirisi oluyomuş. Tabi iş yapmiyacağin günlerde vardir illaki..

telefon bayiliği mi ? yoksa 2.el al-satmı ?

Thracian
31-12-2013, 10:53

Fikir çok güzel, araçlarınıza baktığımda bir nebze sermayeniz vardır diye düşünüyorum. Kendi tecrübeme istinaden gördüğüm noksanı söyleyim. Güvenilir eleman, bulmakta kaybetmekte sadece zaman meselesi, o yüzden bu işi siz yapmalısınız. İlk satım noktasında uygun fiyatlı satışlar yapıp ekonomik pazar isimleriyle zincir manavlarla görüşün. Kaliteli ürün-uygun fiyatta onlar sizin peşinizi bırakmaz.

AoS
31-12-2013, 11:31
Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun.Bende 1 senedir esnaflık yapan biri olarak size tecrübelerimi aktarmak isterim.İstanbul gibi bir yerde olaylar asıl gelişir çok hakim değilim ancak; işi kuracağınız bölgeye göre hareket etmenizde fayda olduğunu düşünüyorum..Bir nevi nabza göre şerbet olayı.Ticaret dışardan göründüğü kadar kolay değil maalesef.

geçen sene 15 ocak ta forumdanda tanıyacağınız "dest" nickli arkadaşımla ortak bir işletme açtık.
O web sitesi kurumsal kimlik çalışmalarında ben ise düğün fotoğrafçılığı sektöründe uzun yıllar çalıştık.

bir fotoğrafçıda tam 8 sene bir fiil çalıştıktan sonra anca cesaret edebildim işyeri açmaya.
Maalesef bütçemizde düşüktü.20 bin civarı idi.
Bir fotoğrafçı stüdyosu yerine şehir içi merkeze yakın bir yerden 15 m2 lik bir ofis tutarak işe başladık.
Ozan web kısmıyla ben ise düğün fotoğrafçılığıyla ilgili koşturmaya başladık.
1 sene oldu ancak halen çok eksiğimiz var..Allah'ın izniyle işimizi büyütüp bize kazandıran kısmın fotoğrafçılık olduğunu düşündüğümüzden stüdyo açmaya karar verdik ancak borca girmeden elimizde biriktireceğimiz parayla yapacaz inşallah..

Neyse kısaca hikayemiz bu.Çok zorlandığımız zamanlar oldu mesela düğün sezonu kapalı olduğu şu günlerde sıkıntılıyız maalesef.

Gelelim önerime..

Size düğün nişan doğum sünnet sektörünü tavsiye edebilirim..

iki yan dükkanımda LORA isimli nikah bebek sünnet şekeri satan bir firma var.Lora'yı internetten araştırabilirsiniz.
Bildiğim kadarıyla 30 bin lira para istiyorlar ve işyerinizi tabelasından iç dizaynına kadar hazılaryıp teslim ediyorlar.

Neler satıyorsunuz?
düğün,nikah ,bebek,sünnet şekerleri
Düğün davetiyeleri
bindallı
çikolata

Bunu yanına siz kendinizden bir şeyler katabilirsiniz.

Mesela doğum odası süsleme
mesela doğum günü mekanı süsleme gibi sizin ufkunuza kalmış şeyler.

Şimdiden Allah utandırmasın yolunuz açık olsun.

BoOoM
31-12-2013, 15:32
telefon bayiliği mi ? yoksa 2.el al-satmı ?

alim satim bayilik + parça + aksesuar

Ali Özdoğan
01-01-2014, 16:14
Geçtiğimiiz temmuz ayına kadar bende aynı durumdaydım
hiç bir kimsenin yardımı olmadan ve hiç bir mal varlığım olmadan yaklaşık 40 bin tl kredi ile
İddaa ve tekel bayisi açtım.kredileri kullanırkende %10 avanta verdim aracılara
Rabbime çok şükür işlerim iyi hem 1000 tl kira hemde 1000 tl kredi ödeyebiliyorum rahatlıkla.Tabi bunların yanında veregileride ödüyoruz.bütün bu ödemelere rağmen çok şükür kazanıyorum.

benim bulunduğum yerle diğer ganyan bayi arası 465 metre yani 35 mt ile ganyanı kaybettim fakat ilk ganyana başvurmuştum iddaa olsaydı ganyanda şuan mevcuttu bir sonrakı müracatlarda inşallah ganyan makınesınıde getırıcem.

Yani güzel bir nokta bulabilirsen ciddi paralar kazanabilirsin bu işleride düşün bence.

BoOoM
01-01-2014, 16:26
hiç bir kimsenin yardımı olmadan ve hiç bir mal varlığım olmadan yaklaşık 40 bin tl kredi ile
Rabbime çok şükür işlerim iyi hem 1000 tl kira hemde 1000 tl kredi ödeyebiliyorum rahatlıkla.Tabi bunların yanında veregileride ödüyoruz.bütün bu ödemelere rağmen çok şükür kazanıyorum.

benim bulunduğum yerle diğer ganyan bayi arası 465 metre yani 35 mt ile ganyanı kaybettim fakat ilk ganyana başvurmuştum iddaa olsaydı ganyanda şuan mevcuttu bir sonrakı müracatlarda inşallah ganyan makınesınıde getırıcem.

Yani güzel bir nokta bulabilirsen ciddi paralar kazanabilirsin bu işleride düşün bence.

Galiba izmirde açtiniz işletmenizi peki lokasyon olarak konumu nedir ? Birde istanbul da kiralar çok yüksek sizin bin tl gibi verdiğniz kira burda 3-4 liradir en kötü.

serkan_2120
01-01-2014, 17:52
4 senedir bijuteri işi yapıyorum elindeki para bu iş için yeterli bu işi yapmayı düşünürsen her konuda yardımcı olurum 4 sene önce 20 m2 bi dükkanla başladım şimdilerde biri 40 biri 45 m2 iki dükkanım var

evren22
01-01-2014, 18:25
15.000 tl ile nasıl bir iş yapabilirim? il edirne

Thracian
01-01-2014, 18:45

İddaa, ganyan ve diğer şans oyunlarınını almak için neler yapmak gerekir? Ne kadar bir sermaye gerekir. Şartlar nedir ?

raptor
01-01-2014, 18:50
40.000 tl kredi + ne kadar nakite iddia bayisi açılıyor ?

brs852
01-01-2014, 18:59

şuan sıfır makine vermiyorlar devir olanlardan alabiliyorsun galiba teminat falan istiyorlar

brs852
01-01-2014, 19:00
Spor Toto Teşkilatı’nın 20. 03. 2009 tarihli Yönetim Kurulu kararı gereğince bayilik devirleri Teşkilat’ın uygun görüşüne bağlı olup, devrin gerçekleşmesi için bayiliği devralan kişinin 10. 000 Amerikan Doları bayilik devir bedeli, 3. 330 Amerikan Doları terminal teminatı ve 13. 000 Amerikan Doları hasılat teminatını yatırması gerekmektedir.”

raptor
01-01-2014, 19:03
Spor Toto Teşkilatı’nın 20. 03. 2009 tarihli Yönetim Kurulu kararı gereğince bayilik devirleri Teşkilat’ın uygun görüşüne bağlı olup, devrin gerçekleşmesi için bayiliği devralan kişinin 10. 000 Amerikan Doları bayilik devir bedeli, 3. 330 Amerikan Doları terminal teminatı ve 13. 000 Amerikan Doları hasılat teminatını yatırması gerekmektedir.”

İddia bayisi açıp devreden var mıdır ki ? Devretse niye devreder ? Nasıl devreder , ne kadar hava parası ister ? göründüğü gibi kazandırmıyor mu iddia bayileri ? 40.000 i görünce balıklama atladım :D Neden bir ek iş olmasın ?

brs852
01-01-2014, 19:12
İddia bayisi açıp devreden var mıdır ki ? Devretse niye devreder ? Nasıl devreder , ne kadar hava parası ister ? göründüğü gibi kazandırmıyor mu iddia bayileri ? 40.000 i görünce balıklama atladım :D Neden bir ek iş olmasın ?

bence artık eskisi gibi kazandırmıyor. internetten oynatan çok site var ve kıbrıs üzerinden oynayanda çok var. benim gözlemlerime göre artık internetin pek kullanılmadığı yaş ortalamasının daha yüksek olduğu kesimlerde tutar gibi geliyor ama bu kesimlerde çoğu kişide 2-3 liralık oynayınca sıkıntı çıkıyor ben hesabın içinden çıkamıyorum. sahibinden.com'da devredenlere bakabilirsin çok bayi var.

rodya
01-01-2014, 19:23
bir arkadaşım istanbuldaki farklı 30 lokasyona seyyar kahvaltı aracı gönderiyor. çalışanların tamamına boş kagıda imza attırdı. günde 2 saat kadar kalıyorlar ve günlük cirosu 10ooo+ :)

asot
01-01-2014, 19:30
bir arkadaşım istanbuldaki farklı 30 lokasyona seyyar kahvaltı aracı gönderiyor. çalışanların tamamına boş kagıda imza attırdı. günde 2 saat kadar kalıyorlar ve günlük cirosu 10ooo+ :)

seyyar kahvaltı aracı nedir? Biraz daha detaylı bilgi varsa memnun olurum.

brs852
01-01-2014, 19:32

10 bin ciddi bir rakam değil mi ? kim bir araba için boş kağıda imza atar ki ? biraz daha açabilir misiniz acaba ?

Thracian
01-01-2014, 19:34

seyyar kahvaltı aracı nedir? Biraz daha detaylı bilgi varsa memnun olurum.

Aynen bende bilgi alabilirmiyim. Aklıma kuzey güney deki araçlar geldi bilemedim

burkaykalyon
01-01-2014, 19:35
İş kurmak için şu düşünceden kurtulun bir kere.

''Dın dının oğlu bilmem kim gitmiş telefon şubesi açmış, parayı bulmuş şunu almış. 3 ayda lambo almış, 5 ayda villa almış. Demek ki bu işte para var yapayım bu işi.''

Geçin o ayakları. Bilmediği şekilde işlerle, sektörde başarılı olanların oranı 100 kişi içinden %10'dur %15'tir max. Elinizden ne gelir ne işi yaparsınız ona karar verin önce.

Misal babanız, amcanız veya akrabanız ne iş yapıyor? Diyelim ki ayakkabı tamircisi. Tamamen örnek. Günümüzde ayakkabı tamirciliği ile alakalı ne sektör var? Hiç bir şey yok. O zaman neymiş? Az çok bildiğin işi günümüze uyduracaksın. Yani ayakkabı tamirciliği ile alakalı ne kadar araştırma yaparsan, bugüne uydurursan o kadar çok kazanırsın.

Bence bu yollardan gidin ve bilmediğiniz çok yabancı olduğunuz sektörlere girmeyin. Az çok ta olsa bildiğiniz işi yaparsanız ilk önce tanıdıklara iş yaparsınız sonrasında dışarıya açılırsınız.

Hedefler çok önemli. Hep kendinize bir hedef koyun ancak bu ulaşabileceğiniz bir şey olsun. Örnek veriyorum. 10 m2 'lik dükkan tutup ta ''ben bu dükkanla Lambo alırım'' demeyin yani :) en çok yanıldığımız nokta bu. 10m2'lik dükkan açtığında hedef 50m2'lik dükkan olur. 50 olduğunda ev alayım dersin. Evi aldıktan sonra merkezi bir yerde 150m2'lik dükkanım olsun dersin. Böyle böyle gidin.

Sadece fikir vermek istedim. :)

brs852
01-01-2014, 19:39
Aynen bende bilgi alabilirmiyim. Aklıma kuzey güney deki araçlar geldi bilemedim

kahvaltı aracından kastı böyle bir araç 30 tane araçla günde 10 bin kazanmak biraz hayal gibi geldi bana iş yapabilceğin yerlerde cafeler pastahaneler oluyor onlarda kendi araçlarını çıkarıyorlar zaten kapının önüne..

http://i44.tinypic.com/e96yyx.jpg

rodya
01-01-2014, 19:41
bikaç farklı araç kullanıyorlar.
bi tanesi bildiginiz pilavcılardaki gibi el arabaları
digeri ise minik minibüs ya da doblovari araçlar.
bildiginiz ekmek arası kahvaltılık satıyorlar. maliyet 1,5 lira civarı(ydı) satış ise 3,5
ilk araçta kendisi çalıştı. 450 liraya bi araba yaptırdı ve demirciler sitesinde bizzat kendisi sattı.
şimdiyse işçi kesiminden plaza çalışanlarına kadar pek çok kesime satış yapıyor.
kafamı zikim benim neden aklıma gelmedi dedirten en büyük etken ise yatırdıgı minik de olsa sermayeyi daha ilk haftasında çıkartmış olmasıydı.

rodya
01-01-2014, 19:43
kahvaltı aracından kastı böyle bir araç 30 tane araçla günde 10 bin kazanmak biraz hayal gibi geldi bana iş yapabilceğin yerlerde cafeler pastahaneler oluyor onlarda kendi araçlarını çıkarıyorlar zaten kapının önüne..

http://i44.tinypic.com/e96yyx.jpg
evet bu tarz araçlar çogu.
ve muhtemelen bazılarının oldugu yerlerde de cafeler pastaneler vardır.
simit 1,5 lira:)

hellchaosdead
01-01-2014, 19:53
herkese slm..soyle bı dusuncem var olumlu yada olumsuz fıkırlerınızı beklıyorum...esenler tulumba bolgesınde oto ses sıstemı led dızayn mercek takma vs.. bu tarz bı fıkrım var..bu meslekle ılgılı calısmıslıgım yok..kendı aracım arkadasların aracı es dost araclarında baya bı tecrubem oldu bu konularla ılgılı..ortalama ses sıstemlerı cam fılmı ıc trımlerı kaplama farlara sıslere mercek yerlestırme zenon ıc ambıyans aydınlatma tarzı custom ısler yamanın pesındeyım..25 30 mk bı dukkan tutucam en basta kırası benı yormucak..ıs potansıyelı musterı devamlılıgı sezonu vs.. bu tarz konularda bılgı ve tecrubelerınıze ıhtıyacım var...15 yasımdan berı munubusculuk yapıyorum..artık ınsanların bakısları hayvan meslektaslarım ve e kadar ıt ugursuz varsa munubus soforu oldu malumunuz..cok sevmeme ragmen kesınlıkle bu ısı bırakmaya nıyetlıyım...yapıcagım dukkanda + lar - ler vs.. nelere dıkkat etmelıyım sızce musterımı nasıl artırabılırım musterı memnunıyetını nasıl saglayabılırım ? ıscılıgım temızdır bu arada...:)...ıyı kotu butun yorumlara ıhtıyacım var sımdıden tesekkurler....

asot
01-01-2014, 19:55
bikaç farklı araç kullanıyorlar.
bi tanesi bildiginiz pilavcılardaki gibi el arabaları
digeri ise minik minibüs ya da doblovari araçlar.
bildiginiz ekmek arası kahvaltılık satıyorlar. maliyet 1,5 lira civarı(ydı) satış ise 3,5
ilk araçta kendisi çalıştı. 450 liraya bi araba yaptırdı ve demirciler sitesinde bizzat kendisi sattı.
şimdiyse işçi kesiminden plaza çalışanlarına kadar pek çok kesime satış yapıyor.
kafamı zikim benim neden aklıma gelmedi dedirten en büyük etken ise yatırdıgı minik de olsa sermayeyi daha ilk haftasında çıkartmış olmasıydı.

eyvallah bilgiler için fikir hırsızlığı gibi olacak ama, maliyeti 1,5 lira olan kahvaltıda neler var? :)

benim gördüğüm kadarıyla sabah işe gidenlerin güzergahında simit,börek satan hiçbir yer batmadı. Kahvaltı olayı da iyi bir fikir gibi geldi.

rodya
01-01-2014, 19:56
Hocam cidden hiç mi kahvaltı ekmegi yaptırmadınız bi yerlerde?

oğuz
01-01-2014, 19:59
kahvaltı sandviç yazınca çıkıyor..

İbrahim33
01-01-2014, 20:02
alim satim bayilik + parça + aksesuar

aksesuara birşey diyemem ama , 2.el alım satımı çakal işi bence...çoğu para satıyor zaten.

özellikle metropol şehirlerde gelecek görmüyorum ben o işte.herkes internetten görüyor işini.cepten , bilgisayardan vs.adam ne diye uğraşsın ki bayide.

asot
01-01-2014, 20:05
Hocam cidden hiç mi kahvaltı ekmegi yaptırmadınız bi yerlerde?

çok yer gezdim ama gerçekten hiç denk gelmedim, belki yeme içme konusunda kıl biri oldugumdan bilemiyorum. :)

coastguard
01-01-2014, 20:12
Bu seyyar kahvaltıcılar için belediye logolu yazdığını gördüm bir sitede ,

Acaba bunlarda istanbulda simitciler gibi belirli bir ücret karşılığında belirli noktalarda seyyar açma izni gibi bir şey veriliyor mu belediye tarafından bilen var mı?

brs852
01-01-2014, 20:13
Bu seyyar kahvaltıcılar için belediye logolu yazdığını gördüm bir sitede ,

Acaba bunlarda istanbulda simitciler gibi belirli bir ücret karşılığında belirli noktalarda seyyar açma izni gibi bir şey veriliyor mu belediye tarafından bilen var mı?

valla ben şirinevlerdeyim trafiğe kapalı caddede sabahları 8-10 tane araba var. izin gerekmez diye düşünüyorum.

rodya
01-01-2014, 20:15
başka yerde kendi yediklerimden örnek vermek gerekirse ; içinde zeytin ezmesinden, acılı ezmesine, beyaz/ kaşar peynirinden haşlanmış yumurtsına, domatesinden rus salatasına kadar pek çok şey oluyor. pek tabiki içine nelerin koyulup koylmayacağını yine kendin belirliyorsun ki buna rağmen ödediğiniz rakam max 4 lira civarında oluyor. o yüzden simirçisiyle börekçisiyle kıyaslamamak lazim.
Bu tarz bişey bu saatten sonra istanbulda zengin edecek olsa zaten buraya yazmazdım.
Ancak elinde minik sermayesi olup da fabrika ve/veya çok fazla insanın toplu halde çalıştıgı yerlere yakın olanlar bi yoklayabilirler.

brs852
01-01-2014, 20:17
başka yerde kendi yediklerimden örnek vermek gerekirse ; içinde zeytin ezmesinden, acılı ezmesine, beyaz/ kaşar peynirinden haşlanmış yumurtsına, domatesinden rus salatasına kadar pek çok şey oluyor. pek tabiki içine nelerin koyulup koylmayacağını yine kendin belirliyorsun ki buna rağmen ödediğiniz rakam max 4 lira civarında oluyor. o yüzden simirçisiyle börekçisiyle kıyaslamamak lazim.
Bu tarz bişey bu saatten sonra istanbulda zengin edecek olsa zaten buraya yazmazdım.
Ancak elinde minik sermayesi olup da fabrika ve/veya çok fazla insanın toplu halde çalıştıgı yerlere yakın olanlar bi yoklayabilirler.

şehir dışında ki üniversitelere yakın yerlerde denenir. seyyar ufak bir araba yapılıp.

ecz_murat
01-01-2014, 21:26
Varoş sayılabilecek bir semtte insan trafiğinin yoğun olduğu bir yerde 20-30 metre kare bir dükkan tut paranın yarısını dekora harca şirin sıcak bir ortam olsun bir tatlı üretisi ile anlaş çeşit çeşit tatlı sat lokma simit v.s..dekora para harca unutma harcyamazsan açma..

cookies
01-01-2014, 21:56
O tarz seyyar satışlar için izin gerekir.. Belediyeye başvuru yapın muhtemelen red cevabı alırsınız ama seçim öncesi şansınızı deneyebilirsiniz.. Bende mobil starbucks için istedim ama vermediler.. Dedim millet deli gibi termosla çay satıyor meydanda, ertesi gün operasyonla mevzu bahis bütün semti temizlediler seyyardan.. Haberiniz olsun.. Gerekiyor yani kayıt dışı ekonomi bahsettiğiniz olay..

brs852
01-01-2014, 21:59
Varoş sayılabilecek bir semtte insan trafiğinin yoğun olduğu bir yerde 20-30 metre kare bir dükkan tut paranın yarısını dekora harca şirin sıcak bir ortam olsun bir tatlı üretisi ile anlaş çeşit çeşit tatlı sat lokma simit v.s..dekora para harca unutma harcyamazsan açma..

geceleri açık olan ciğer pilav sosisli ıslak hamburger satar tarzı bir yerde olabilir biraz lezzet önemli ayak alışması için.

bu aralar pazarda kiralık tezgah kovalıyorum güzel mal alıp dökmek için..

Le10ur
01-01-2014, 22:09
arkadaşlar bırde bırsey duydum mega holdıng mı ne varmıs para yatıyomussun sonra bundugun adam kadar para kazanıyomussun bunun dogrulugu nedır adı saadet zıncırı mı ne dıyorlar ?

cookies
01-01-2014, 22:15
arkadaşlar bırde bırsey duydum mega holdıng mı ne varmıs para yatıyomussun sonra bundugun adam kadar para kazanıyomussun bunun dogrulugu nedır adı saadet zıncırı mı ne dıyorlar ?

Öyle bir kazanma şekli yok arkadaş rica ediyorum yapmayın etmeyin, para sizin ama yazık günah ağzı laf yapan, beyni pert tiplere para kaptırmayın.. Yok quest net yok o, yok bu.. Altına adam bul 3 sene sonra sonra borsaya yatır fln fıstık öyle bir kazanma şekli mantığına yatıyor mu Allah aşkına..

Phuket adalarında hayali ada almış birisiyim o yüzden söylüyorum :D

GÖKTÜRK
01-01-2014, 22:19

abi titan saadet zincirinin şimdi yasallaştırılmış hali gibi bişey bence ordan para kazanmak mümkün değil

bilmeyenler için Titan saadet zinciri - Vikipedi (http://tr.wikipedia.org/wiki/Titan_saadet_zinciri)

cookies
01-01-2014, 22:23
abi titan saadet zincirinin şimdi yasallaştırılmış hali gibi bişey bence ordan para kazanmak mümkün değil

bilmeyenler için Titan saadet zinciri - Vikipedi (http://tr.wikipedia.org/wiki/Titan_saadet_zinciri)

O çok eski mevzu o da yasal-dı sözde bu şirketlerin (paravan) hepsinin ofisi var orada burada, asıl yasal ofisleri Honkong v.b yerlerde grey marketing gibi düşünün..

Ayrıca Titan zincirinin son hali: Facebook'tan oyun isteği gönderiyor :D
https://www.facebook.com/kenanseranoglu

GÖKTÜRK
01-01-2014, 22:26
beter olsunlar abi binlerce insanın hakkını yemişler 11 sene yatıp çıkmış adamlar ülkedeki adalet bu kadar . neyse konuyu dağıtmayayım telefon kap işini düşünüyorum bende bi yerden atılmak lazım ticarete

brs852
01-01-2014, 22:28
beter olsunlar abi binlerce insanın hakkını yemişler 11 sene yatıp çıkmış adamlar ülkedeki adalet bu kadar . neyse konuyu dağıtmayayım telefon kap işini düşünüyorum bende bi yerden atılmak lazım ticarete

o işte'de rekabet çok adam köprüye döküyor 5 lira diyor sen kira falan ödüyorsun o fiyatlara verme imkanında yok.. ama dediğin gibi bir yerden başlamak lazım..

GÖKTÜRK
01-01-2014, 22:34
abi benim amacım dükkan açmak gibi falan değil hani internet üzerinden forumlar üzerinden yakın çevreme satmak gibi. en azından aylık harçlığımı çıkartır banada uğraş olur

brs852
01-01-2014, 22:41
abi benim amacım dükkan açmak gibi falan değil hani internet üzerinden forumlar üzerinden yakın çevreme satmak gibi. en azından aylık harçlığımı çıkartır banada uğraş olur

zarar etmeni istemem ama internet üzerinde rekabet çok daha fazla değil mi ? adamlar 500 tane aynı ilandan veriyorlar. bence tekstil işi daha mantıklı olur sahibinden.com'da bir sanal mağaza kursan yada ilan dopingi tarzı şeylerle öne çıksan en fazla maliyeti 100 lira falan 300 liralıkta mal alsan bence çok daha iyi olur..

GÖKTÜRK
01-01-2014, 22:49
şansımı deneyeceğim abi en kötü elimde kalan kapları aldığım fiyata satarım

brs852
01-01-2014, 22:52
şansımı deneyeceğim abi en kötü elimde kalan kapları aldığım fiyata satarım

allah utandırmasın.

GÖKTÜRK
01-01-2014, 22:53
sağolasin abi cümlemizi utandırmasın

Omak
02-01-2014, 00:09
bu seyyar kahvaltı işi nasıl oluyor bende hiç yemedim kahvaltı sandviçi yaptırmadım.

belediyeden izin alınıyor mu bu iş için? yoksa kafada belirlenen noktalara her sabah yolluyormu adamları? zabıta maliye problemini nasıl çözüyor acaba? birde bu işin diğer yüzü vardır illaki bu simitçilerin su cuların hepsinin bir yere bağlı olduğu gibi rant mant

evren22
02-01-2014, 15:26
2.el hasarlı araç alım satım işi yapılır mı? mesela şu araçtaki gibi Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-2014un-ilk-firsatlari-devam-ediyor-plakali-ruhsatli-scirocco-148991567/detay)
plakalı ruhsatlı az hasarlı araç alınıp piyasa fiyatında satma işinde kazanç var mı yani araçlar elden çabuk çıkabiliyor mu? Aracın model yılına göre piyasası +50.000 den başlıyor. Aracın masrafı falan toplam 45.000 e geldiğinde 5bin gibi bir kazanç bırakıyor.

Ers
02-01-2014, 15:54
2.el hasarlı araç alım satım işi yapılır mı? mesela şu araçtaki gibi Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-2014un-ilk-firsatlari-devam-ediyor-plakali-ruhsatli-scirocco-148991567/detay)
plakalı ruhsatlı az hasarlı araç alınıp piyasa fiyatında satma işinde kazanç var mı yani araçlar elden çabuk çıkabiliyor mu? Aracın model yılına göre piyasası +50.000 den başlıyor. Aracın masrafı falan toplam 45.000 e geldiğinde 5bin gibi bir kazanç bırakıyor.

sizce o ilanı verenler o 5000 i size bırakırmı, pert kaydı yazılmıştır araca bence.

Mr.K
02-01-2014, 15:55
pert araba işinde eskiden paara vardı öyle bi arabadan 5000falan hikaye hayal görmeyin...

eskiden böyle değildi şimdi ipin ucu puştun elinde.Pertçi olmayın benden size/lere tavsiye.

brs852
02-01-2014, 22:28
bende bu miniyi düşünüyordum alıp yapıp satmayı para bırakmaz mı acaba ?

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-atmaca-car-dan-2008-mini-cooper-s-yilbasina-ozel-fiyatiyla-148701895/detay)

BoOoM
02-01-2014, 23:10
Çok hayali şeyler okudum.. Açikçasi tatmin edici öneriler yok gibi :) Olanlarda benim aklimda var zaten. Şöyle gireyim konuya ;

İdda bayi demişsiniz , çengelköyde bu işi yapan bi arkadaşim var çok hayrini görmedi. Bir araba pert etti üstüne aracini yaptirdi cebinden sonra bi çocuga çarpti. Dedesi zamaninda açarken Hayrini görmiceksin dedi hatta.. Sonuç hala dükkani var ama giden çok oldu. Bende çok merakli değilim açikcasi idda midda falan.. Ki tutucak şeyler değil kanımca.

Kahvaltici ; Araba işinde belediyeden onaysiz hiç bir şey koyamazsiniz aninda zabitalar tarafindan araciniza el koyulur. Bilmeyen arkadaşlar biraz atip tutmuşlar metropol olan bu şehirde herşeye vergi aliyor adamlar. Ve büyükşehir gerçekten çok farkli oluyor Başka illerde olsaniz belki dicem zaten başka illerde olan arkadaşlar kahvaltici bu tarz bi olay görmemiş :D Ama babamdan bir öneri geldi bayadir da yapmak istedğii birşey , konspet bi cafe veya kahvaltici olarak düşünüyordu Özel marka sucuklarla güzel bir dekorla büyük iş yerlerinin plazalarin olduğu yerlere ufak bi dükkan ama Marka olucak özel afyon sucuk ekmek , yumurtali sucuk ve kahvaltiliklarla beraber bri dükkan önerdi.

Dediğinize kesinlikle katiliyorum anlattiğimla nerdeyse ayni kafada ;

Şu anda esnaflarin ve arkadaşlarimin tavsiyesi çok fakat tek bir ortak yani var. Nakit akişi durmuş durumda. İnsanlar ekonomik bir buhran kafasina girmiş ve kendilerini kısmış galiba.. Sabr etmemi söylediler iyi düşünüp zamaninda açmami söylediler. İstanbul hala durmadan gelişen bir şehir. Bazi yerlerin yerel çarşilari bile çok güzel bir gelir kapisi sağlayabilir. Parfümcülerle görüşüyorum. Bargello DP gibi franchising verenlerle bakalim Allah C.C. inşallah kismetimizi rizkimizi hak ettiğimiz kadar vericektir. Ama doğru zamanda doğru yerde bir iş yapmak kaydiyla tabi :)

BoOoM
02-01-2014, 23:20
bende bu miniyi düşünüyordum alıp yapıp satmayı para bırakmaz mı acaba ?

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-atmaca-car-dan-2008-mini-cooper-s-yilbasina-ozel-fiyatiyla-148701895/detay)

Heyecanli bir insansin anladiğim kadariyla ,yakalaman gereken ince noktalar var. Oto-alim satim işi içerisindeyim bostancida kazali araç işi yapan arkadaşlarim da var. Piyasayi ne kadar takip ediyosun yada raconu ne kadar biliyosun bilmiyorum bu arac bayadir satişta ve senin gibi düşünen bir çok insan var.. Bir araçta ekmek olsa çoktan senin kafanda olan biri alir araci yaptirir ekmeğini yerdi.
Fakat zaten bu araç ilana düşmeden para kazanicak başka bi esnaf araci alir karini koyar ve ondan sonra ilan açar + Fotoğraflardan iş yapilmaz araci görmen gerekir. Yani sen kazanmadan önce işin içindeki esnaf zaten arabayi çevirir. Mesela bazi araçlar vardir ki sadece esnaflar arasinda vitrinlerde döner. Ama aracin kullanilcak bi durumu yoktur :)

Bak mesela

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-calisir-yurur-mazda-rx-8-2010-model-148019995/detay)

Al araci yaptir sat. O zaman belki para kazanirsin.. Birde aracin 2.500 lira masrafi var yazmiş. O paralara da bakma her zaman bir sürprizle karşilaşabilrisn :icon_tup: ;)

cookies
02-01-2014, 23:28
Düğün, kongre v.b salonu işi.. Aklıma gelmişken yazayım, mekanı olan için bence iyi.. Artık pek sezonuda yok yaz kış düğün görüyorum )) Maşallah..

MehmetCanA.
02-01-2014, 23:30
Bugün aklıma gelen fikir. Merkezi ve güzel bi yerde ufak bi dükkan. Sadece Pringles marka cips satıcaksın abi. Ama işte her çeşidi vs olucak. Belki yanında cipsle birlikte gidicek soslar vs. Yasal prosedürü, bayilik ıvır zıvır gerekir mi bilmem ama güzel para kazandırır gibi geliyor.

Onur Fatih
03-01-2014, 00:31
Lora nikah şekeri bayiliği iyi fikir bizim burda hiç yok bu tür bi işle ilgilenen
sizin o tarafı bilemiyorum

twstr
03-01-2014, 08:45
Alkollu mekan açma ile ilgili sorunlar nelerdir bilgisi olan var mı ?
Kafamda uzun zamadnır olan fikir bir şarap evi açma (izmir) Şarap yanına peynir ve kuru et satışı olacak sadece..

Ama bu tarz işlerde hiç tanıdığım yok. Eskisi gibi mafyanın gelip çökmesi taşkınlık çıkarıp işlerini etkilemesi gibi olaylarla karşılaşma oranı nedir ?
Sonucta 25 yaşında kavga gürültüden uzak yetişmiş biriyim. Bana gelen mafya tiplerine karşı nasıl davranacağımı hiç bilmiyorum

İbrahim33
03-01-2014, 09:01
bu pert işinde her zaman derim yenecek ekmek olsa önce galericiler yer , kimseye bırakmaz diye.boşverin uğraşmayın bu işlerle bi zeki siz misiniz sanki piyasada.

yesil
03-01-2014, 09:03
Alkollu mekan açma ile ilgili sorunlar nelerdir bilgisi olan var mı ?
Kafamda uzun zamadnır olan fikir bir şarap evi açma (izmir) Şarap yanına peynir ve kuru et satışı olacak sadece..

Ama bu tarz işlerde hiç tanıdığım yok. Eskisi gibi mafyanın gelip çökmesi taşkınlık çıkarıp işlerini etkilemesi gibi olaylarla karşılaşma oranı nedir ?
Sonucta 25 yaşında kavga gürültüden uzak yetişmiş biriyim. Bana gelen mafya tiplerine karşı nasıl davranacağımı hiç bilmiyorum

bende bir ara küçükparkta alköllü mekan açmayı düşünüyordum arkadaşla. ilk araştırdığım şeyde mafyavari tiplerin mekana çökmesi haraca bağlaması olaylarıydı. eskisi gibi kalmamış, öyle olaylar yaşanmıyormuş artık. diğer semtlerde durum nedir bilmiyorum ama olacağınıda sanmıyorum.

Ferhat_V
03-01-2014, 14:34
bu nargile cafeler ne kazandırır acaba..Maltepe sahildeki şato yalı vb. yerler gittiğimde hep full çekiyor ve en az 20 çalışan var..yemekti içkiydi nargileydi derken iyi para bırakıyor günlük...ufaktan öyle bir yerle başlayıp iş durumuna göre büyütülmezmi sonuçta kimse 3 4 katlı yerle başlamamıştır..

BoOoM
03-01-2014, 14:51
bu nargile cafeler ne kazandırır acaba..Maltepe sahildeki şato yalı vb. yerler gittiğimde hep full çekiyor ve en az 20 çalışan var..yemekti içkiydi nargileydi derken iyi para bırakıyor günlük...ufaktan öyle bir yerle başlayıp iş durumuna göre büyütülmezmi sonuçta kimse 3 4 katlı yerle başlamamıştır..

Aynen 3-4 katli yerlerle başlamişlar. Kardeşim para parayi getirir :) Varlikli insanlarin açtiği yerler oralar Şato yokken yanindaki yalı para basiyordu şato geldi iş koydu sonra üstüne benzin geldi ki sahilde 2 tane benzin var hepside iş yapiyor :) Büyük paralar ;)

Yapman gereken okul lise veya üniversite karşisi öyle işlere girmen konu içerisinde arkadaşlar söylemiş Suleyman şah üni. ve Acibadem üni açilmiş onlarin etrafi uygunmuş

oğuz
03-01-2014, 14:55
Aynen 3-4 katli yerlerle başlamişlar. Kardeşim para parayi getirir :) Varlikli insanlarin açtiği yerler oralar Şato yokken yanindaki yalı para basiyordu şato geldi iş koydu sonra üstüne benzin geldi ki sahilde 2 tane benzin var hepside iş yapiyor :) Büyük paralar ;)

kahpe bi piyasa diyesim geldi :)
cafe işi çok kişiye hitap ediyor,
kimi kız kesmeye,kimi kaliteli yerde takılmaya,kimi sakin yerde takılmaya geliyor.
fiyat hem çok ucuz olmıcak her önüne gelen girmesin diye.ne de çok pahalı olcak.
dekorasyon çok onemlı,ziverbeyin ilersinde de var benzin ama bence hiç iyi değil

Ferhat_V
03-01-2014, 15:03

Yapman gereken okul lise veya üniversite karşisi öyle işlere girmen konu içerisinde arkadaşlar söylemiş Suleyman şah üni. ve Acibadem üni açilmiş onlarin etrafi uygunmuş

valla geçmişlerini bilmiyorum ben daha yeni yeni gidiyorum her cumartesi yalı da nargilede olurum genelde..dikkatimi çekti öyle ufak bir semtte çay kahve okey nargile yemek vb iş yapar ama yapamayıp patlamakta var..kendi semtimde bende düşünüyorum daha yeni mc donalds açılıyor cadde üstüne bakalım iş yapıcakmı..

BoOoM
03-01-2014, 16:11
valla geçmişlerini bilmiyorum ben daha yeni yeni gidiyorum her cumartesi yalı da nargilede olurum genelde..dikkatimi çekti öyle ufak bir semtte çay kahve okey nargile yemek vb iş yapar ama yapamayıp patlamakta var..kendi semtimde bende düşünüyorum daha yeni mc donalds açılıyor cadde üstüne bakalım iş yapıcakmı..

Semt neresi ?

ozgurluk
03-01-2014, 17:06
Çok hayali şeyler okudum.. Açikçasi tatmin edici öneriler yok gibi :) Olanlarda benim aklimda var zaten. Şöyle gireyim konuya ;

İdda bayi demişsiniz , çengelköyde bu işi yapan bi arkadaşim var çok hayrini görmedi. Bir araba pert etti üstüne aracini yaptirdi cebinden sonra bi çocuga çarpti. Dedesi zamaninda açarken Hayrini görmiceksin dedi hatta.. Sonuç hala dükkani var ama giden çok oldu. Bende çok merakli değilim açikcasi idda midda falan.. Ki tutucak şeyler değil kanımca.

Kahvaltici ; Araba işinde belediyeden onaysiz hiç bir şey koyamazsiniz aninda zabitalar tarafindan araciniza el koyulur. Bilmeyen arkadaşlar biraz atip tutmuşlar metropol olan bu şehirde herşeye vergi aliyor adamlar. Ve büyükşehir gerçekten çok farkli oluyor Başka illerde olsaniz belki dicem zaten başka illerde olan arkadaşlar kahvaltici bu tarz bi olay görmemiş :D Ama babamdan bir öneri geldi bayadir da yapmak istedğii birşey , konspet bi cafe veya kahvaltici olarak düşünüyordu Özel marka sucuklarla güzel bir dekorla büyük iş yerlerinin plazalarin olduğu yerlere ufak bi dükkan ama Marka olucak özel afyon sucuk ekmek , yumurtali sucuk ve kahvaltiliklarla beraber bri dükkan önerdi.

Şu anda esnaflarin ve arkadaşlarimin tavsiyesi çok fakat tek bir ortak yani var. Nakit akişi durmuş durumda. İnsanlar ekonomik bir buhran kafasina girmiş ve kendilerini kısmış galiba.. Sabr etmemi söylediler iyi düşünüp zamaninda açmami söylediler. İstanbul hala durmadan gelişen bir şehir. Bazi yerlerin yerel çarşilari bile çok güzel bir gelir kapisi sağlayabilir. Parfümcülerle görüşüyorum. Bargello DP gibi franchising verenlerle bakalim Allah C.C. inşallah kismetimizi rizkimizi hak ettiğimiz kadar vericektir. Ama doğru zamanda doğru yerde bir iş yapmak kaydiyla tabi :)

geçen yıl antalya'da aynı anda üç adet parfümeri dükkanı açtık, her biride antalya'nın insan trafiğinin en çok olduğu yerlerdeydi.

kağıt üzerinde %100 gibi bir kar bırakıyor ama gel gör ki işin içerisi pek öyle olmadı..

birinci problem çok fazla açık parfümeri bayisi var.. bargello d&p şu bu büssürü ..

ikinci problem ise önceleri 10 tl civarı olan parfümler 5 tl ye gerilemiş durumda..

5 tl lik parfüm varken çoğu kimse 10 liralık olanlara bakmıyor bile..

5 tl lik parfümde aşşağı yukarı 2.5 tl bırakıyor diyelim..

100 satış yapsan günde 250 tl kar yapar ki inan zor bi rakam. en azından biz hiç göremedik..

1 yıl devam ettik elimizdeki stoklar erimedi bile öyle diyim.. en son eşe dosta dağıttık hediye olarak kalan parfümleri :(

velhasıl kelam mutlaka kar eden vardır ama şu an ki piyasada zor gibi görünüyor.

açıkcası tavsiye etmiyorum..

Ferhat_V
03-01-2014, 18:33
Semt neresi ?

kartal / soğanlık.

korkmazz
03-01-2014, 20:37

abi bence parfum işinden kesinlikle uzak durmalısın.ben iç çamasırı işi ile ugrasıyorum dukkana aşağı yukarı 100 çesitlik bir parfum standı aldık.almaz olaydık şimdi süs olarak duruyo oyle:)ki yani dp vs gibi franchısıng alsanız günde max. kaç adet satabileceksiniz???? daha bunun kirası,vergisi fln cok gereksiz bişey bence:)

erhanarici18
03-01-2014, 23:21
bizim burda da bi DP var. açıkcası ben kaliteli buluyorum ve her ay alırım başka bayilere gitmem bile (27TL) olmuş fiyatı
sahibiyle konuştum biraz öyle; Dp çok ciddi para istiyomuş bayilik adı için bu saatten sonra almaya değmez dedi eskiden alanlar yaşadı diyo

RafetAraç
03-01-2014, 23:26
istanbul - silivri tarafnda ne iş yapılır çoğu şey mevcut artk silivride. imkan var ama yapacak iş yok buralarda. sahil kesimine yada merkez tarafa bi simit sarayı açılsa iş yaparmı acaba.

aTaBeY
04-01-2014, 00:39
Bende gaziantepde 6 aydır ağır işsizim. Bu zamana kadar hep kendi işlerimi yaptım yönettim ancak çeşitli şımarma iş üstünde durmama gibi sebepler ve gençlik hatalarından kapattım hepsini...

Şimdi araştırıyorum hakikaten ekmek aslanın ağzında tekrar bir iş yeri açmaya ki bu 3 olacak gözüm kesmiyor. Gerçekten esnaf kan ağlıyor. Ben işin içinden birtürlü çıkamadım. Maaşlı iş bakıyorum o da yok lise mezunu adamız eski işlerim yıkama dükkanı ve Performans araçları parçaları(sinek garajda yılmaz doğanla ortaktım belki bilen bilir)... Adamlara gidip bana iş ver de diyemiyorsun deneyim diyorlar... Araba işlerinden artık sıkıldım hem antepde tutmuyor zaten aksesuardan başka....

Ben birtek şey bilirim 28 yaşındayım geç kaldım birçok şeye şu saatden sonra çevreden eş dost tanıdık gel burda başla sana işi örğretelim öğrettikden sonra hakkını verelim diyecekde çalışıcam. Yoksa çok zor. Allah herkese yardım etsin herkesin gönlüne göre versin

BoOoM
04-01-2014, 01:41
bizim burda da bi DP var. açıkcası ben kaliteli buluyorum ve her ay alırım başka bayilere gitmem bile (27TL) olmuş fiyatı
sahibiyle konuştum biraz öyle; Dp çok ciddi para istiyomuş bayilik adı için bu saatten sonra almaya değmez dedi eskiden alanlar yaşadı diyo

35bin€ şu anda.

Küçük esnaf şu ara gerçekten çok sıkıntılı...

Ya Sabir dan başka yapicaklari bişey yok gibi. Bizde sabr edelim bakalim..

cookies
04-01-2014, 02:58
İş kurmak isteyen, iş bulamayan arkadaşlar.. Gelin ortak kooperatif tarzı bir işletme kuralım, Parayı havuza koyalım herkes koyduğu para kadar pay alacak %lik dilimlere bölelim ))

turbo&quattro
04-01-2014, 03:19
Buralar sahte parfum satmiyorlarmi sahte olan birseye bayilik nasil oluyor?

BoOoM
04-01-2014, 04:21
Buralar sahte parfum satmiyorlarmi sahte olan birseye bayilik nasil oluyor?

Parfumler sahte değil - ayni kokulari kendileri kendi malzemeleriyle üretiyorlar.

turbo&quattro
04-01-2014, 04:58
Parfumler sahte değil - ayni kokulari kendileri kendi malzemeleriyle üretiyorlar.

Armani, dolce gabbana vs.. diye satmiyorlarmi bunlari?

ozgurluk
04-01-2014, 07:44

doğru diyosun aslında orası da bir muallak..

parfümlerin üzerinde kodlar var. yani bi nevi isim olarak kod kullanıyorlar.

ama satarken armani falan fistan...

hukuki olarak çok da sağlıklı gelmedi bana en başından beri..

tylan
04-01-2014, 08:06
Mutfak Sanatları Akademisi (http://www.msa.com.tr/okul-aciliyor.aspx?gclid=CJ7t14v647sCFclQ3godr3sASQ)

valla parası olan bı baksın ben cıddı cıddı gıtmeyı dusunuyorum şu sıralar. Zaten benım işi yiyecek üzerine az buçuk biliyorum elim yatkın sizin de merakınız varsa öneririm. Hiç bir zaman aç kalınmayacak bir meslektir ahçılık heleki profesyonel olursanız

spree1903
04-01-2014, 09:26
e bebek aç kar etmezsen bende fenerliyim

rebel
04-01-2014, 09:44
Mutfak Sanatları Akademisi (http://www.msa.com.tr/okul-aciliyor.aspx?gclid=CJ7t14v647sCFclQ3godr3sASQ)

valla parası olan bı baksın ben cıddı cıddı gıtmeyı dusunuyorum şu sıralar. Zaten benım işi yiyecek üzerine az buçuk biliyorum elim yatkın sizin de merakınız varsa öneririm. Hiç bir zaman aç kalınmayacak bir meslektir ahçılık heleki profesyonel olursanız
Aslında güzel fakat eğitim gideri çok yuksek

ayku82
04-01-2014, 09:49

Cok haklisin iste biz boyle bir milletiz :) 100 yillik Armani kendi adina parfum yapar cikartir bizim millet sahtesini yapar kaldi ki vatandasta gider alir. Pratik zekayla umarim isim olayinada bir kilif bulmuslardir eminim ki, ordan da yirtmislar ki heryerde futursuzca dukkan aciyorlar..

Dodoo
04-01-2014, 11:25
Armaniye ormani yazinca sikinti kalmiyor :D

rodya
04-01-2014, 11:49
Öncelikle herkese merhaba :)

Bazi olumsuzluklardan dolayi , çok acil bir şekilde iş kurmam gerekiyor. Bu konu hakkinda yardimci olabilecek abilerime kardeşlerime sormak istedim. Tech Türkiye'yi forumdan ziyade güzel bir sosyal ortam olarak tanimliyorum bununda samimiyetine dayanarak ;

Bir dükkan açmak istiyorum ama çok ne iş yapicağim hakkinda bir fikir oluşturamadim , daha önce forumda bu tarz konular açilmişti hepsini okudum ama o iş kurucak kişilerin maddi anlamda benim cok cok üstümde olduğunu gördüm. Benim elimde 50-60 bin tl (max 100bintl) gibi bir param var ve esnafliğa resmi anlamda ilk adimim olucak Allah nasib ederse ilerde işler değişebilir ve büyüyebilir. Halen okul okuyorum ve part time işlerin yani sira Oto-Alim satim ve Rental işi ile uğraşiyorum. Bu artik bi meslekten çikmiş halde ve herkes arabaci olmuş durumda bunun yüzünden bu işlede uğraşma isteyi yok içimde zaten. Daha farkli ve çok büyük olmicak,mesela bir Giyim-teksil veya misal bir çiğköfteci dükkani gibi farkli dallarda bütçeminde yeticeği kadar hem sektör hemde lokasyon anlaminda fikirlerinize çok ihtiyacim var. Akil danişabileceğim yardim alabileceğim arkadaşlara yada abilerime şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Saygilar.

bu parayı nasıl kazandıysanız aynı işe devam etmeyi neden düşünmüyorsunuz?
Baba parasıysa da yine geldiği işe devam edebilirbilirsiniz.
Belli bir iş yaparak gelmediyse eger henüz ne yapacağınızı bilmediginiz, daha da önemlisi sektörüne uzak oldugunuz bi iş yaparak riske atmayın bence

rdmmm
04-01-2014, 16:03
parfüm işinde isim hakkıyla hazır mal alıp satmakla fazla kar edilmez esansları kendin alıp üretimi kendin yapacaksın o zaman para bırakır.

BoOoM
04-01-2014, 16:23
doğru diyosun aslında orası da bir muallak..

parfümlerin üzerinde kodlar var. yani bi nevi isim olarak kod kullanıyorlar.

ama satarken armani falan fistan...

hukuki olarak çok da sağlıklı gelmedi bana en başından beri..

Hukuki anlamda bi sıkıntılari yok. :) Olsaydi şimdiye ortalik karişmişti satarken HugoBossun kokusu diye B4 koduyla satiyor mesela.. Ben orjinal parfum kullaniyordum kaçak getirtiyordum. 160 liralik parfümü 80-90 liraya aliyordum ama DP de 20 liraya ayni kalitede parfum varken :) neden orjin alayim ki dedim kendime o gün bugündür de DP kullaniyorum :D Parfümle duş aliyorsaniz eğer bence en mantiklisi o :D

İş kurmak istememdeki sebeb Babami işten çikarticak olmalari... Zaten iş kurucaktim ama bu planlar bu yüzden bu kadar erkene çekildi. #136

e bebek aç kar etmezsen bende fenerliyim

e-bebek ?

Thracian
04-01-2014, 19:14
istanbul - silivri tarafnda ne iş yapılır çoğu şey mevcut artk silivride. imkan var ama yapacak iş yok buralarda. sahil kesimine yada merkez tarafa bi simit sarayı açılsa iş yaparmı acaba.

Doğma büyüme silivri-gümüşyakalıyım. Silivride neyin tutup tutmayacagı hiç belli değil. 100 bin sermayeyle bende aynı şeyi düşünüyorum. Yaz sezonu için ayrı bi işim var kışları için bakıyorum. Sezonluk işler kovalamak daha iyi silivri için.

Bi ara çaykahve bi şeyler içelim sohbet ederiz

Thracian
04-01-2014, 19:17
İş kurmak isteyen, iş bulamayan arkadaşlar.. Gelin ortak kooperatif tarzı bir işletme kuralım, Parayı havuza koyalım herkes koyduğu para kadar pay alacak %lik dilimlere bölelim ))

En güzel gelir kapısı ama türk ticaret düstürüna göre belkide en zor iş yapısı. Bu parayı kim yönetecek? V.b. Bir çok sorun var

RafetAraç
04-01-2014, 22:35
Doğma büyüme silivri-gümüşyakalıyım. Silivride neyin tutup tutmayacagı hiç belli değil. 100 bin sermayeyle bende aynı şeyi düşünüyorum. Yaz sezonu için ayrı bi işim var kışları için bakıyorum. Sezonluk işler kovalamak daha iyi silivri için.

Bi ara çaykahve bi şeyler içelim sohbet ederiz

evet hocam bi ara oturup tanışıp konuşmak lazım. bende yerlisiyim silivri-selimpaşanın. silivri kalabalık bi nüfusa sahip. yazın her sektörden dükkanlar iş yapıyor zaten ama kışın çok ölü ve çoğu marka çoğu dükkan var artık silivride. acaba napılır ne edilir hep düşünüyorum. aklıma bi simit sarayı geliyor merkez tarafına açmak için. ama çok sermaye + kar bırakacakmı o belli değil.

BaybuRtlu69
04-01-2014, 23:48
Yatırım yapmak isteyen arkadaşlar düşünürse;

Kartal'da minibüs yolu üzerinde 5 yıldır hizmet vermekte olan cafemiz var, düşünen olursa ortak alabiliriz mekanı yenilemeyide düşünüyorum bazı noktalarda,

komple alıp işletmeyi düşünen biri varsada bu konuyla ilgilide görüşebiliriz

barti
05-01-2014, 01:31
benimde kafada iş kurma var en azından üniv bitene kadar deneme amaclı.kafamdaki plan işlek bir yerde (bir semtin çarşısı gibi) çakmacı giyim dükkanı açmak.italyan marka sahteleri.bu işi yapan eden tanıdığı olan varmıdır?bu isin piyasası merter galiba toptancıları ama kupon mal satan bi dukkan istiyorum pazar işi olmayan birebir yani.

brs852
05-01-2014, 23:00
benimde kafada iş kurma var en azından üniv bitene kadar deneme amaclı.kafamdaki plan işlek bir yerde (bir semtin çarşısı gibi) çakmacı giyim dükkanı açmak.italyan marka sahteleri.bu işi yapan eden tanıdığı olan varmıdır?bu isin piyasası merter galiba toptancıları ama kupon mal satan bi dukkan istiyorum pazar işi olmayan birebir yani.

istanbul'da tutunması zor iş o kadar çok mağaza var ki yaklaşık 7-8 arkadaşımın mağazası var çoğuda kan ağlıyor ama bayan giyimde tutunmak çok daha kolay.

BoOoM
13-01-2014, 00:44
Anlaşilan aç kalicaz :) Türkiyede kapisini kapatik.. Canadaya mi gitsem ?

TigeR
13-01-2014, 02:10
Anlaşilan aç kalicaz :) Türkiyede kapisini kapatik.. Canadaya mi gitsem ?

Canada hangi sartlari istiyor oturma izni icin?

coastguard
13-01-2014, 10:05
Kanada için biraz geç kalındı, eğer göçmenlik olayı düşünülüyorsa. Bir 10 yıl önce kolaydı ancak 2013'de dünyada çıkan olaylar (Arap baharı-suriye )vb yüzünden kanadaya aşırı giden oldu bu yüzden artık bir liste yayınlıyor ve genellikle nitelikli üniversite mezunu ve iyi derece ingilizce yada fransızca bilen nitelikli göçmen arıyor.

Yinede öğrenci gibi gitmek yada göçmenlik denenebilinir.

blackweb
13-01-2014, 10:10
Barış gel arabaları birleştirip galeri açalım, hiç yoksa 6 tane araba ikimiz çıkarırız zaten satamasak da bineriz anasını satim :D:D

rebelh
04-02-2020, 12:05
Ben kafaya koydum arkadaşlar kendi işimi kurup kendi emeklerimle kendim için çabalayıp para kazanacağım. Galeri işine girmeyi de çok düşündüm ama aşırı derece eksiklerim var. Bu nedenle farklı işler aramaya başladım şöyle bir yazı buldum: İş Kurmak İstiyorum, Ne İş Yapabilirim Diyenler icin 15 Farklı Oneri | Paratic (https://paratic.com/is-kurmak-ne-is-yapabilirim/) iş kurmak isteyenlere ilham verecek cinsten öneriler yer alıyor. Açıkçası aklıma en çok Trüf mantarı yetiştirmek ve küçük bir restoran açmak var. Sizden de öneriler bekliyorum.

aç aç restoran aç :D
ben açtım çok süper bişi 15 ay patronluk yaptım
sonra oğlum 2 aylıkken haciz memurları gelip "senin masa sandalye eskimiş sen yenisini alırsın" dediler

Vintage
04-02-2020, 13:23
Kendiniz üreteceğiniz alıcıları hemen hemen belli olan yani bir nevi alıcılar için üretim yapan bir iş olabilir
İşi kuracağınız bölgede o sektörde bariz bir ihtiyaç-açık olabilir bu tarz bir iş olabilir

onun haricinde bence iş kurmak hiç mantıklı değil yani kazanacaksan evet çok güzel ama kazanmanın kaybetmenin garantisi yok devir risk için pek uygun bir devir değil

KÖROĞLU
04-02-2020, 16:37
elde altın bilezik varsa iş kurma işi denenebilir, en kötü kendi işinize geri dönersiniz.

Ben mobilya dekorasyon işini denedim, 1 sene sonra devrettim ortağa. Şimdi taksit taksit para almaya uğraşıyoruz.
Verilen emek ve ettiğim zarar kocaman bir TECRÜBE Olarak yanma kar kaldı.

Ders 1: Ortak iş yapma.
Ders 2: Çıraklığını yapmadığın işin ustalığı zorlar, dikkat et.
Ders 3: Çevre gerektiren, usta gerektiren bir işe girme, yapabiliyorsan kendin yapacaksın.

+soner
05-02-2020, 00:42
Şuan ana halterler dışında tüm yollar kapalı. Yani büyükl firmaların desteğiyle yol alabilecekseniz girin yoksa sonunuz pek hayırlı olmaz. Köklü sistemi oturmuş firmalra taşeronluk yapmak gibi düşünün.

ardicli2000
05-02-2020, 08:27
Girişim konusunda en kıl olduğum şey de haberlere çıkar ya "arkadaşın tavsiyesi üzerine kurdu, şimdi paraya para demiyor", "çoban oldu ayda 5bin tl kazanıyor"... Haber yapacağınız kadar siz girişseneniz ya o işe madem o kadar çok kazandırıyor. Milleti saf saf kandırıyorlar....

ghibli06
05-02-2020, 08:30
Şuan ana halterler dışında tüm yollar kapalı. Yani büyükl firmaların desteğiyle yol alabilecekseniz girin yoksa sonunuz pek hayırlı olmaz. Köklü sistemi oturmuş firmalra taşeronluk yapmak gibi düşünün.

taşeşronluk bu ülkede en berbat iştir, ana firma istediği kadar adamı batırır ödemesini yapmaz, gider dava açarsın 10 senede sonuçlanmaz...

Evrenoz
05-02-2020, 09:42

Mekanı bedavaya buldun
Çalışanlar bedava çalışıyor
Elektrik, su, köz de bedava

Tütün işini ne yapacaksın? Sürekli orjinal al fakher bulabilecek misin?

Bunu beceremez ve stabiliteyi sağlamazsan kaparsın dükkanı. Tütünü değişken, tütünü çakma olan yere 1 gidilir 2 gidilmez.

220T
05-02-2020, 09:49
Şuan ana halterlerdışında tüm yollar kapalı. Yani büyükl firmaların desteğiyle yol alabilecekseniz girin yoksa sonunuz pek hayırlı olmaz. Köklü sistemi oturmuş firmalra taşeronluk yapmak gibi düşünün.

Bilgilendirme: Arter :)

Ferhat_V
05-02-2020, 09:55
Mekanı bedavaya buldun

Bunu beceremez ve stabiliteyi sağlamazsan kaparsın dükkanı. Tütünü değişken, tütünü çakma olan yere 1 gidilir 2 gidilmez.

ben bunu yazalı bayağı olmuş yaw :D ülkede her taraf nargileci oldu zaten o zamanlar cazipti tabi :)
krizin bitmesini bekleyip inşaattan devam edicez..attığım cv lerin hiç birinden dönüş alamıyorum çünkü :)

ghibli06
05-02-2020, 10:06
Mekanı bedavaya buldun

aynen şu anda nargilecafelerin en büyük derdi tütün... yoksa en az 35-50 tl den başlıyor, maliyeti şişe başına 10 tl yi geçmez, yanında yemesi içmesi vs güzel iş diyorsun ama bir bakmışsın bütün cafe öksürüyor, bir daha zor getirirsin o kitleyi...

anıl turan
05-02-2020, 10:30
Mekanı bedavaya buldun

Bende nacizane birkac sey eklemek isterim
Nargile Cafe, Restoran, Kahve Dukkani, Bar, Pavyon farketmez mekancilik cok zor bir iş...

1 seneyi aşkın eşimin Erenkoy'de kahve dukkani var, Allaha cok sukur guzel bir kitle yakaladı, ama gece gunduz tatil yok...
Adeta ikinci cocugumuz gibi birşey oldu, mekan açmaya niyeti olan varsa bazı şeylerden feragat etmeyi göze alsın derim...

mikelazi
05-02-2020, 10:42
3 ay önce künefeci açtı yanıma...

dün akşam maceranın sonu

kado
05-02-2020, 10:44
Yer seçmek en önemli şey mekan açmakta. Biz mekanı açarken hata yaptık. Şuan anca dükkan kendini döndürüyor. Bulabilirsek bir yer taşınacağız.

Omak
05-02-2020, 19:46
3 ay önce künefeci açtı yanıma...

dün akşam maceranın sonu

Ben anlamıyorum bu künefe dir nargile dir kahvedir yenimi icat edildi? Her yerde zebil gibi sonra batan batana alin bir örnekte lokma işine ;

https://www.youtube.com/watch?v=GtSs5euk5Kk

Yahu gelmişler izmir de lokmacı açıyorlar, izmir de sokakta bedava dağıtılıyor bu lokma para verir mi millet yahu. insan bir duşunur akıl var mantık var hesap var kitap var.

Bu ülkede niye herkez bir mekan açma peşinde?

Millet ne çok seviyor oturduğu yerden para kazanmayı, hem kendi aksama kadar mekanda takılacak yıyıp içecek birde para kazanacak oh ne guzel.

Niye kimse birşeyler üretmeyi imal etmeyi düşünmüyor? Çin mekan aça aça mı bu hale geldi?

Tüm millet mekan açsın sonra Her yer mekan, herkes açtı peki bu mekana kim gelecek gelen parayı nereden bulacak. bu kahvedir kafedir nargiledir bana göre cacık işler ömürsüz işler verimsiz işler. vardır illaki kazanan eden ama her önüne gelen açıp kazansın yok öyle bir dunya.

Emre-Dylan
06-02-2020, 19:55
Lokma, künefe, çiğ köfte, tütüncü bunlar benim gözümde boş işler stabilliği yok.

individual
06-02-2020, 20:26
https://www.youtube.com/watch?v=TPYOKQsvwdo

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=TPYOKQsvwdo)

Lee-on!
07-02-2020, 02:34
Ben anlamıyorum bu künefe dir nargile dir kahvedir yenimi icat edildi? Her yerde zebil gibi sonra batan batana alin bir örnekte lokma işine ;

https://www.youtube.com/watch?v=GtSs5euk5Kk

Yahu gelmişler izmir de lokmacı açıyorlar, izmir de sokakta bedava dağıtılıyor bu lokma para verir mi millet yahu. insan bir duşunur akıl var mantık var hesap var kitap var.

Millet ne çok seviyor oturduğu yerden para kazanmayı, hem kendi aksama kadar mekanda takılacak yıyıp içecek birde para kazanacak oh ne guzel.

Niye kimse birşeyler üretmeyi imal etmeyi düşünmüyor? Çin mekan aça aça mı bu hale geldi?

Tüm millet mekan açsın sonra Her yer mekan, herkes açtı peki bu mekana kim gelecek gelen parayı nereden bulacak. bu kahvedir kafedir nargiledir bana göre cacık işler ömürsüz işler verimsiz işler. vardır illaki kazanan eden ama her önüne gelen açıp kazansın yok öyle bir dunya.

Kiz kardeşim ic mimar ben muhendisim en yakın arkadasim işletmeci ki gerçekten isinde iyidir. Kardesim çalışmıyor. İsletmeci olan arkadasim is bulamayip garsonluk yapmaya baslayinca farklı bir sektöre gecti bense 3 4 yil piyasada çalışıp durumun icler acisi oldugunu gorunce son isimi teslim edip yuksek lisansa basladim. Siz ne isle mesgulsunuz bilemiyorum hocam ama Türkiye'de yasiyoruz. Farkinda olduğunuzu umuyorum... Bu ülkede "tek basina" ve "paran\destekcin" yoksa hicbir sey yapamazsın. Ve oturmus bir kültürü de kolay kolay değiştiremezsin. Yurtdışında take away meşhurdur yani ürünü alır gidersin ama burda bir kioks açın bakalim tutuyor mu. Milletimiz oturmayi yemeyi içmeyi ve konusmayi sever. Ve bu isten cok iyi paralar kazanılabiliyor. Kose basi bi cafe acmayip franchise ile isi yuruturseniz 30 yil calisip kazanamayacaginiz parayı 3 5 yıldan kisa surede kazanabilirsiniz. Adanada yaşıyorum ve burasi yeme icmenin başkentidir. Mekan açıp sonra kapayan nadir olur. İdealist olmam gereken yasi ufak ufak geride biraktim, biraktirildik hocam... Gerçekler acı maalesef. 3 4 ortak bir sermaye oluşturabilirsem meslegimi de birakip franchise veren bir firmanin işletmesini kesinlikle alirim.

ghibli06
07-02-2020, 08:27

hocam tespitler çok doğru, ben de üretim olmayan ekonominin aynen şimdi olduğu gibi patlayacağını çok önceden öngörüyordum ama yanlış politikalar maalesef buna sebep oldu, 'halkımız neden pahalıya alsın, üç kuruşa ürün ithal edebiliyoruz, herkes aklını başına alsın!' diyen bakanlarımız oldu, 3 kuruşa Çinden oyuncak geldi, bütün oyuncak fabrikaları battı, Çinden ayakkabı ithalatı patladı, ülkedeki bilindik markaların çoğu konkordato ilan etti, sarmısak pirinç bile ithal edildi güya halka ucuz ürün vermek için, çiftçi battı!!! ülkedeki yağ-su firmaları içecek firmaları yabancılara satıldı, resmen yerli markamız yok şu anda, böyle bir ortamda ne üretelim? iş kuracaklara o nedenle diyorum, paranızı koruyun şu anda çünkü devlet politikası üreticiyi korumuyor...

altugkocer
07-02-2020, 08:40
şu her köşe başına açılan ucuz et dönerciler de yakında batar sanırım

kado
07-02-2020, 08:48
şu her köşe başına açılan ucuz et dönerciler de yakında batar sanırım

6 liraya yarım et veriyorlar. 6 lirayı yerim daha sağlıklıdır.

altugkocer
07-02-2020, 08:52

1 kere merak ettiğim için deneme maksatlı yedim, yiyemedim daha doğrusu bu kadar yağlı ve lezzetsiz bir döner olamaz

Tunacan
07-02-2020, 08:52
Et görünümlü yağ yediriyorlar..

Anıl E.
07-02-2020, 08:53

Üzülüyorum aslında yapacak bir şey yok,millet ucuza karnını doyuruyor bir yandan sağlığından oluyor. Karnı aç şekilde yaşamayacağına göre bir şekilde yiyor.

3.5 tl +ayran tavuk döner falan . Liseli çocuklar kapısında kuyruk.

Ben de hiçbir şey bulamazsam sokak simiti yiyorum :)

Emre-Dylan
07-02-2020, 10:43
Kavaklıdere gop tarafında çalışıyorum en kötü yemek en ucuz yemek 18 lira(tavuk döner), 2 lahmacun olmuş en kötü 24 lira. Millet artık damak tadını kaybetti fakirlikten, b*ku yedik iyice dibin dibini gördük. Mecburiyetten en ucuz en sağlıksız olanı tercih ediyoruz günden güne, 4 5 liraya tavuk döner veren yerler batmaz bu yüzden.

KÖROĞLU
07-02-2020, 10:47
Tavuk döner dediğiniz şey o kadar maliyetli bir ürün değil. Zamanında hem et hem tavuk döner işi yaptık.
Düzgün malzeme ile bile günde 100+ ekmek satan yer para kazanır. Ama bizim çok şerefli milletimiz içinde kıymayı basıyor, deriyi basıyor.

Olması gerektiği gibi yapsa yine kazanır, ama aç gözlülük varken neden uğraşsın.

enesy
07-02-2020, 11:45
Et görünümlü yağ yediriyorlar..

Yağ yemeye razıyım. Evde kavurma yaparken kavram yağı istiyorum kasaptan , kilosunu 45 Liradan tartıyor adam gibi dana kavram yağının.

6 liraya yedirdikleri Et yağı ise ona da şükür.

Tunacan
07-02-2020, 11:50
Yağ yemeye razıyım. Evde kavurma yaparken kavram yağı istiyorum kasaptan , kilosunu 45 Liradan tartıyor adam gibi dana kavram yağının.

6 liraya yedirdikleri Et yağı ise ona da şükür.

Satılan şeyin et olduğunu iddia edip, yağ yedirmelerine ben razı değilim.

rebelh
07-02-2020, 11:57
et dönerde sattım tavuk dönerde
100 gr et döneri hakkıyla yapıp 10 liraya satabilirsiniz
eğer sürümünüz günde 200kg üstü ise güzel para kazanırsınız paranoyak olmaya gerek yok %85 dana but %15 kuyruk yağı kullanarak 8 liraya kıymasız et döner vermiştim vaktinde kimseyi de zehirlemedim

hesaplayacak olursak; etin kilosu 45 lira yağın(kuruk) kilosunu da 45e bulmak mümkün 1 kg dönerin maliyeti sosuyla falan 52 lirayı bulsun, et döner %35 fire verir yani 52 kiraya 650 gr döner alırsınız 100 liraya 13 ekmek gibi bir şey çıkar, 13 ekmekte ekmek maliyetiniz 7 lira soğan maliyetiniz de 3 lira tutsa döner başına 2 lira para kalır.
200kg döner takarsanız 1300 ekmek satarsınız bu da size ekmek başına günlük 2600 lira net kar yapar
ayda 26 iş günü çalışsanız sabit kar 26*2600= 67,600 tl yapar
buradan da sabit giderleri düşersiniz mesela 10bin tl kira, max 20 bin tl personel(200 kg döner için 2 usta 1 kasiyer bir komi yeter) 5000 tl elektrik-gaz-su gideri, 5000 tl paketleme gideri, 5000tl de görünmez maliyetlere yazarsanız elinize ay sonu temiz 22,600 lira para kalır..
bu adamlar içecek te satıyor orada kar marj ları %60larda ve biz bunu hesaba katmadık
1300 ekmekten sadece yarısı 1.50 kuruşa ayran alsa 750*0,75 lira bırakır günlük extra..

rebelh
07-02-2020, 12:00
eğer sürümünüz günde 200kg üstü ise güzel para kazanırsınız paranoyak olmaya gerek yok, %85 dana but, %15 kuyruk yağı kullanarak 8 liraya kıymasız et döner vermiştim vaktinde kimseyi de zehirlemedim

hesaplayacak olursak; etin kilosu 45 lira, yağın(kuruk) kilosunu da 45e bulmak mümkün 1 kg dönerin maliyeti sosuyla falan 50 lirayı bulsun(ki bulmaz sosa sıvı yağ, tuz, soğan girer genelde), et döner %35 fire verir, yani 50 liraya 650 gr döner alırsınız 100 liraya 13 ekmek gibi bir şey çıkar, 13 ekmekte ekmek maliyetiniz 7 lira, soğan maliyetiniz de 3 lira tutsa; döner başına 2 lira para kalır.
200kg döner takarsanız 1300 ekmek satarsınız, bu da size ekmek başına günlük 2600 lira net kar yapar
buradan da sabit giderleri düşersiniz mesela 10bin tl kira, max 20 bin tl personel(200 kg döner için 2 usta 1 kasiyer bir komi yeter) 5000 tl elektrik-gaz-su gideri, 5000 tl paketleme gideri, 5000tl de görünmez maliyetlere yazarsanız elinize ay sonu temiz 22,600 lira para kalır..
bu adamlar içecek te satıyor orada kar marj ları %60larda ve biz bunu hesaba katmadık
1300 ekmekten sadece yarısı 1.50 kuruşa ayran alsa 750*0,75 lira bırakır günlük extra..

edit imla ve virgül

BARR
07-02-2020, 12:10
eğer sürümünüz günde 200kg üstü ise güzel para kazanırsınız paranoyak olmaya gerek yok %85 dana but %15 kuyruk yağı kullanarak 8 liraya kıymasız et döner vermiştim vaktinde kimseyi de zehirlemedim

hesaplayacak olursak; etin kilosu 45 lira yağın(kuruk) kilosunu da 45e bulmak mümkün 1 kg dönerin maliyeti sosuyla falan 52 lirayı bulsun, et döner %35 fire verir yani 52 kiraya 650 gr döner alırsınız 100 liraya 13 ekmek gibi bir şey çıkar, 13 ekmekte ekmek maliyetiniz 7 lira soğan maliyetiniz de 3 lira tutsa döner başına 2 lira para kalır.
200kg döner takarsanız 1300 ekmek satarsınız bu da size ekmek başına günlük 2600 lira net kar yapar

Bu hesapla hala döner satman gerekiyordu :)

rebelh
07-02-2020, 12:15
Bu hesapla hala döner satman gerekiyordu :)

sürüm :D
ben restoranı ilk lüks bir yer olarak açtım sanayi ortasında 9 personel çalıştırdım iş yapamadım yani karşılamadı ama o zamanlar döner yoktu ızgara sulu yemek vs falandı, sonra baktım batıyorum herkesi kovdum işi basitleştirdim satana kadar dedim dükkan para çevirsin zarar yazmasın bari, 1 usta, 1 komi, 1 de paketçi aldım kasaya da ben geçtim sadece pakete ve gel-al olarak et-tavuk döner sattım en basit haliyle fiyatı kıstım yakında içecek ikram ettim, 15 ay zarar yazan dükkan 3 5 bişiler kazandırmaya başladı sonrada hemen devrettim
o gündern beri kulaklarımda ingilizlerin meşhur sözü çınlar hep "simple is the best" :)

rebelh
07-02-2020, 12:19
bizim sorunumuz dönerciler değil kasaplar ve et üreticileri
bugün en güvendiğiniz migros bile devletin fazla fazla ithal ettiği etleri satıyor, eski sağlıklı hayvan kalmadı her şey kar mantığına büründü insanların gözü doymuyor
ankaranın eti ile meşhur cins bir ilçesinde 3 buçuk sene çalıştım her kasap en az e 350 cdi'a biniyor, o da 2. araba falan ama hayvanlar hep ucuz gdo lu yemle besleniyor sadece kesim için yetiştiriliyor haliyle bizde o hayvanları yiyoruz

cookies
07-02-2020, 12:26
Ucuz dönercilerin genel merkezinde çalışıyorum.. Ürün kalitesiz değil, 7-20 arası fiyat skalamız var..
Sırf ''ucuz dönerci'' olmak için fiyatlar bu şekilde.. Normal şartlarda 12-30 arası olması gerekiyor..
Markalaşma bilinci OUT, macera peşinde koşmak IN..
bu yüzden günü kurtarıyoruz.. Hep başa baş hesabı..

BARR
07-02-2020, 12:29
Techturkey dönercisi açsak maslakta tutar mı beyler?

cookies
07-02-2020, 12:36
Techturkey dönercisi açsak maslakta tutar mı beyler?
Belki paket servise oynarsın.. Çoğunun maaş skalası 3500 bandı olsa da pek tutmazlar..:o

BARR
07-02-2020, 12:45
Belki paket servise oynarsın.. Çoğunun maaş skalası 3500 bandı olsa da pek tutmazlar..:o

Varımı yoğumu bu işe yatırmak istiyorum, Maslak sanayide tek olucaz Teçtörki ile el ele hadi Teç dostları dönercimiz için 10'ar TL bağış kampanyası...

Iban'ı XoR bey ileticek.

enesy
07-02-2020, 13:26
Varımı yoğumu bu işe yatırmak istiyorum, Maslak sanayide tek olucaz Teçtörki ile el ele hadi Teç dostları dönercimiz için 10'ar TL bağış kampanyası...

Iban'ı XoR bey ileticek.

XoR bey var ise ben +1

ConciergeDöner

BARR
07-02-2020, 14:10
XoR bey var ise ben +1

ConciergeDöner

.::Sixsenses Dönerci Başı::.

ghibli06
07-02-2020, 14:21
ponzide deneyimliler var, onlara bir danışın, daha karlı birlikteliklerin anahtarı olabilir :)

Emre-Dylan
07-02-2020, 14:24

Iban'ı XoR bey ileticek.

Ankara bayiisi bende o zaman. Önce şaşmaza sonra sitelere açabilirim :D

S.Özcan
07-02-2020, 14:29
Bu aralar çine maske ihraç edenler baya kazanıyormuş, 1e 10 kazanan var diyolla

XoR
07-02-2020, 14:39
XoR bey var ise ben +1

ConciergeDöner

.::Sixsenses Dönerci Başı::.

Plajda yer verelim size bu yaz :D

BARR
07-02-2020, 14:39
Beyler köşe olucaz katılım payı 20tl oldu döneri 75TL'den satabiliriz.

Emre-Dylan
07-02-2020, 14:49
Bu aralar çine maske ihraç edenler baya kazanıyormuş, 1e 10 kazanan var diyolla

Evet öyle medikal aletleri imalatı yapan bir müşterim işlerin çok yoğun olmasından şikayetçiydi kendisi pazarlama müdürü

Anıl E.
07-02-2020, 14:52
Evet öyle medikal aletleri imalatı yapan bir müşterim işlerin çok yoğun olmasından şikayetçiydi kendisi pazarlama müdürü

neyinden şikayet ediyor,millet para kazanamıyor :) daha ne istiyor acaba :)

Emre-Dylan
07-02-2020, 14:56
neyinden şikayet ediyor,millet para kazanamıyor :) daha ne istiyor acaba :)

Bende aynı şeyi söyledim kararında yoğunluk olsa daha iyi olur diyor şirketin sahibi olsa görürdüm kendisini :D