PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw 1

Semii
29-12-2013, 10:27
1 serisi almayi dusunuyoruz.sizlerden ricam bu araca bakarken dikkat etmem gereken opsiyonlar vs nedir ?

Opsiyon olarak olmazsa olmazlari nedir bmw 1'in vs ? Help me :)

Sert@ç
29-12-2013, 10:37
1 xenon kesinlikle
2 buyuk ekran navi
3 m paket
Gerisi ses sistemi renk vs seylere giriyor

Ama xenon kesinlikle olmali yoksa cok cirkin duruyor buyuk ekran icin butce lazim
M paket tampon kolay ama ic doseme zor(antrasit tavan vs)

darkmoon
29-12-2013, 10:38
imkanınız varsa almayın..

Semii
29-12-2013, 10:46
1 xenon kesinlikle
2 buyuk ekran navi
3 m paket
Gerisi ses sistemi renk vs seylere giriyor

Ama xenon kesinlikle olmali yoksa cok cirkin duruyor buyuk ekran icin butce lazim
M paket tampon kolay ama ic doseme zor(antrasit tavan vs)

Tesekkurler dikkat edicem :)

imkanınız varsa almayın..

Neden :) ?

gp74
29-12-2013, 11:41
Yeni aldim. 120d
Kesinlikle oneririm. Ozellikle m47tu2 163 hp lik motor kodlu ve eger mumkunse m paket.

metin_1989
29-12-2013, 11:49
dun aksam gordum 1,20 yesılkoyde en son yan yan gıdıyordu duz gıdemıyor sanırım :D

AdemAr
29-12-2013, 12:09
Kesinlikle M paket olsun... Bütçe problemınız yoksa Bütün opsiyonları işaretleyin :))) Harman Kordon , xenon , ışık paketi , büyük ekran navi , elektrikli koltuklar ısıtmalı koltuklar m fren diskleri m spor süspansiyonlar sunroof uzaar gider bu liste :)

01ayk01
29-12-2013, 12:12
oncelik olarak olmasi gerekenler sertac yazmis zaten. kesinlikle xenon'suz almayin..

efe_
29-12-2013, 12:13
O liste uzadıkça aracın fiyatı mantık çerçevesini zorluyor, yani gereksiz artıyor...

onursumer
29-12-2013, 12:31
bence sonradan takılabilicek opsiyonlar varsa fiyatına bakılarak listeden çıkartıp onceliği diğer onemli opsiyonlara vermek gerekiyor diye düşünüyorum bence büyük ekran navi,ses sistemi,xenon ve koltuklar alınmalı

vtec26
29-12-2013, 12:44
bunda olması gereken neler var ? ya da ideal mi ?
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2006-bmw-1-16-i-premium-hatasiz-isik-paketli-sunroof-lu-borusan-148399684/detay)

Burak K.
29-12-2013, 13:03
bunda olması gereken neler var ? ya da ideal mi ?
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2006-bmw-1-16-i-premium-hatasiz-isik-paketli-sunroof-lu-borusan-148399684/detay)

Işık paketi ve Sunroof dışında hiç bir şey yok. :D Ben şahsen xenonsuz BMW'ye karşıyım arabanın kalitesini öldürüyor. Sunroof,ışık paketi,xenon/bixenon far olmazsa olmazdır.

Berkan
29-12-2013, 13:47
yanlız eski kasa konuysa ekran yıj onun dısında sertaca ek olarak mümkünse 1.6 da olmasın yakıyor yaktıgı kadarı bırak hiç gitmiyor fıtık eder adamı tamam ucup kacmasını bekleyen ama tam bir eşşek hızlanma namına

dolu denecek kıvamda boyle diyebilirz

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-turkiye-de-tek-hatasiz-full-plusfull-sunroflu-18-binde-triptonik-146952316/detay)

abartırsak :D

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-emsalsiz-bmw-1-serisi-130-i-tekkkkkkkkkkkkkkkkkkk-148705855/detay)

darkmoon
29-12-2013, 14:11
Neden :) ?

kasti erken yazmadım biraz başkaları yazsın istedim.. nedeni ne gelince arkadaşların yazdığı mesajların içinde sırıtıyor zaten.. :)
tabi mesajları okurken bahsedilen aracın bir fiat yana renault olmadığı bilincinde okursan nedeni görebilirsin sevgiler :)

blumenberg
29-12-2013, 14:24
türkiye paketine ek olarak;m paket, sunroof, deri koltuk, koltuk ısıtma, xenon, harman kardon, 18 veya 19 inç jant, parlak siyah iç trim

BoOoM
29-12-2013, 15:55
eski kasa 1.16 falan almada... Çok üzdü beni zamaninda yenisine dicek bişeyim yok :) e87 1.20d de akar bu arada çok geçerli ve eğlenceli makinalar.

Semii
29-12-2013, 16:11
Gidip baktim bugun.yeni yil zammini gordukten sonra sanirim vazgecicem :) 100+ lardan bahsediyorlar 1.16i ler icn :)

onur_S
29-12-2013, 16:25
kasti erken yazmadım biraz başkaları yazsın istedim.. nedeni ne gelince arkadaşların yazdığı mesajların içinde sırıtıyor zaten.. :)
tabi mesajları okurken bahsedilen aracın bir fiat yana renault olmadığı bilincinde okursan nedeni görebilirsin sevgiler :)

Pahalı araba fullmu gelmeli yani bunu mu demek istiyorsunuz net anlatırsanız?

Semii
29-12-2013, 16:28

Anlamadigim ben oraya bi fiyat araligi belirtmismiyim ?

derece43
29-12-2013, 16:32
1 ay önce aldık özgörkeyden arkadaşa sadece sunroof ve sport koltuk yok 1.16d oldukça rahat ve sessiz kaliteli bi araç fiyatına göre... geri görüş kamerası zenon paket ışık paketi dijital klima var baya bi özellik falan filan dolu araç 78 liraya aldı.. Gayet güzel fiyat bu özelliklerde

blumenberg
29-12-2013, 16:47
1 ay önce aldık özgörkeyden arkadaşa sadece sunroof ve sport koltuk yok 1.16d oldukça rahat ve sessiz kaliteli bi araç fiyatına göre... geri görüş kamerası zenon paket ışık paketi dijital klima var baya bi özellik falan filan dolu araç 78 liraya aldı.. Gayet güzel fiyat bu özelliklerde

standart paket zaten hepsi, neresi dolu :) hayırlı olsun bu arada, sunroof yoksa diğer tüm özellikleri at zaten çöpe, tabi bu benim görüşüm

derece43
29-12-2013, 16:56
standart paket zaten hepsi, neresi dolu :) hayırlı olsun bu arada, sunroof yoksa diğer tüm özellikleri at zaten çöpe, tabi bu benim görüşüm

Yani araba uçmadıktan sonra bu saydıklarım fazla bile bence.. Dolu deyince ne olmalı daha merak ettim dostum.. Bence sunroof gereksiz cam tavan olmadıktan sonra..

darkmoon
29-12-2013, 17:13
Anlamadigim ben oraya bi fiyat araligi belirtmismiyim ?

Fark etmez fiyat aralığınız alıcağınız ikinci el 2006 model 30 bin tl ye E87 de olsa
sıfır 80 bin tl ye F20 de olsa benim fikrimce parasını hak eden bir araç değil bu benim şahsi fikrim ve yorumum..

Neticede altı üstü C segmenti D yada E segmenti değil..

verdiğiniz paraya bakın aldığınız donanıma bakın akranlarına bakın..
sunduğu iç hacime bakın.. Eğerki E87 alıcaksanız uzun uzun yazmak istemiyorum netten genel sıkıntılarını okuyabilirsiniz..

Bmw badge olmasa kaputun üstünde fiyatının ancak yarısına satılıcak bir araç benim fikrim.. :)

aracın kalitesine gidişine en ufak bir lafım yok neticede bmw.

Sıfırda olsa ikinci elde olsa o fiyatlarda o Fukara donanıma bana göre fiyatı çok şahsi fikrim tamamen üstünde bmw badge olmasından.. :)

Ama alıcaksanız tabiki hayırlı olsun güzel araç altını kalın kalın çiziyorum kötü değil yazdığımdan öyle diyormuşum gibi bir izlenim kimse çıkartmasın.. :)

Karakuş
29-12-2013, 17:51
Yeni kasa 1 ile şehir içi-dışı yol yaptım, sessiz ve konforlu. Ama İç mekanı çok boğucu bir otomobil. içinde, içim sıkılıyor. 1.16i çok yakıyor, 1.18 daha mantıklı, aralarında çok fiyat farkı yoksa. M paket, teknoloji paketi ve sunroof olmalı bence. Sunroof sevmem normalde ama dediğim gibi iç mekanı daha ferah hale getiriyor.

blumenberg
29-12-2013, 19:44
Yani araba uçmadıktan sonra bu saydıklarım fazla bile bence.. Dolu deyince ne olmalı daha merak ettim dostum.. Bence sunroof gereksiz cam tavan olmadıktan sonra..

dolu deyince baya bi dolu olmalı mesela soğutmalı koltuk :) zaten hiçbir zaman dolu bi bmw göremezsiniz.

satıcılar hep ayak yapar genelde dolu diye. hatta tam dolu, dopdolu, gırtlak dolu vs diye gidiyo bunlar

Sert@ç
29-12-2013, 19:55
dolu deyince baya bi dolu olmalı mesela soğutmalı koltuk :) zaten hiçbir zaman dolu bi bmw göremezsiniz.

satıcılar hep ayak yapar genelde dolu diye. hatta tam dolu, dopdolu, gırtlak dolu vs diye gidiyo bunlar

Dolular bmwde ya ilk cikanlar yada sonlarda oluyordu
Bende e60 530d vardi ilk giren parti isitma-sogutma-masajli konfor koltuk,navi-dvd,cift cam,vakumlu kapi,arka isitma vs sonraki hic bi modelde gormedim bu dolulugu(hala keske satmasaydim diyorum)

Selim.Y
29-12-2013, 22:42
Fark etmez fiyat aralığınız alıcağınız ikinci el 2006 model 30 bin tl ye E87 de olsa
sıfır 80 bin tl ye F20 de olsa benim fikrimce parasını hak eden bir araç değil bu benim şahsi fikrim ve yorumum..

sunduğu iç hacime bakın.. Eğerki E87 alıcaksanız uzun uzun yazmak istemiyorum netten genel sıkıntılarını okuyabilirsiniz..

Bmw badge olmasa kaputun üstünde fiyatının ancak yarısına satılıcak bir araç benim fikrim.. :)

Sıfırda olsa ikinci elde olsa o fiyatlarda o Fukara donanıma bana göre fiyatı çok şahsi fikrim tamamen üstünde bmw badge olmasından.. :)

Ama alıcaksanız tabiki hayırlı olsun güzel araç altını kalın kalın çiziyorum kötü değil yazdığımdan öyle diyormuşum gibi bir izlenim kimse çıkartmasın.. :)

Abi yanlış anlamada sen çok biliyorsun herşeyi her konuda bi yorumun var :confused:

aron76
29-12-2013, 22:48
biz 2 hafta önce 116 aldık.
aracın donanımları, joy edition, far yıkama, bi-xenon, sunroof, 8 ileri servotronik, aydınlatma paketi.
en önemli özelliği -satıcının demesi- motor yeni nesilmiş. Diğer motorlara göre yakıtı daha az.
101.289 tl iken biz 81.400 tl ye aldık

SmT
30-12-2013, 00:28

Valla abi ne dediğin anlaşılmıyor ve gereksiz noktalara değiniyorsun..
Hem kalitesine,gidişine lafım yok neticede BMW yapmış diyorsun hemde parasını hak etmiyor diyorsun.Pahalı olmasının bir sebebi vardır değil mi ? BMW ambleminin bu kadar popüler olmasının bazı sebepleri var değil mi ? Hiçbirşey durduk yere popüler olmaz.. Kimisine göre kalitesi,kimisine göre sunduğu sürüş zevki..Kimisine göre tarzı,tipi uzar gider bu..
Donanımı bir kenara bırakalım, siz bana bu aracın 'yarı fiyatına' arkadan itiş ,bu aracınki kadar kaliteli motora,şanzımana ve görünüme sahip bir araç bulun bizde onu alalım...
Diğer konu ise herkesin ihtiyacı farklıdır..C segmentine o kadar para verilir mi diye bir mantık olamaz bence..

blumenberg
30-12-2013, 00:44
Dolular bmwde ya ilk cikanlar yada sonlarda oluyordu
Bende e60 530d vardi ilk giren parti isitma-sogutma-masajli konfor koltuk,navi-dvd,cift cam,vakumlu kapi,arka isitma vs sonraki hic bi modelde gormedim bu dolulugu(hala keske satmasaydim diyorum)

arka ısıtma da varsa gerçekten dolu imiş araç, gelen gideni aratırmış, arkadaşım mesela 335ini satmak istiyor, ama satsam yerine ne alacam diye feryad ediyor, iyi düşünmek lazım satmadan önce :)