PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E 39 m5 genel bİlgİ

Yns_Emr
30-12-2013, 11:44
arkadaşlar yakın bi zamanda e39 kasa m5 almayı planlıyorum günlük hayatta binmek gerektiğinde drift gerektiğinde piste çıkmak istiyorum yaşım itibariyle her zaman istediğim bi araçtır :)
aracın kronik bi rahatsızlığı varmıdır?
vanosları sıkıntı yapsa çözüm süreci nedir ?
stage 3 ve stage 4 yüklemeleri maliyetlerini bilen varmıdır ?
yardımlarınız için teşekkürler

blackweb
30-12-2013, 12:21
Vanos ve olası bir yağ yakma sorununda 15 milyara kadar çıkabiliyor diye biliyorum, sonuçta motor içi.

Ama aslan besleyen lafını da unutmayalım :)

Yns_Emr
30-12-2013, 12:40
Vanos ve olası bir yağ yakma sorununda 15 milyara kadar çıkabiliyor diye biliyorum, sonuçta motor içi.

Ama aslan besleyen lafını da unutmayalım :)
:icon_tup:

Emre İlbi
30-12-2013, 17:31
arkadaşlar yakın bi zamanda e39 kasa m5 almayı planlıyorum günlük hayatta binmek gerektiğinde drift gerektiğinde piste çıkmak istiyorum yaşım itibariyle her zaman istediğim bi araçtır :)
aracın kronik bi rahatsızlığı varmıdır?
vanosları sıkıntı yapsa çözüm süreci nedir ?
stage 3 ve stage 4 yüklemeleri maliyetlerini bilen varmıdır ?
yardımlarınız için teşekkürler

Abi merhaba, arkadaşım yaklaşık 1 yıl bindi, bende indim-bindim haliyle,
aracı aldığımızda Vanoslar gidikti, hep gözümüzü korkuttular, 15 bin lira, en az 10bin gider,
bilmem neee, arkadaşım artık nolacaksa olsun dedi, herşeyi göze aldı,
ve Ankara Efe mekanik Uğur abiye aracı çekiciyle gönderdik, 1800 liraya mal oldu,
aracın o zaman ///M5 olduğunu hissetmeye başladık :)

Not:Solenoid sorunu çıkmıştı, Vanoslarda sorun olsaydı yaklaşık 3500e falan mal olacaktı.

Abi size tavsiyem, ufak tefek kazasına, belasına bakmadan, içi düzgün, hırpalanmamış, motoru, vanosu, diferansiyeli, şanzımanı sağlıklı bir araç almanız :)

I-HANN
30-12-2013, 17:35
aracı aldığımızda Vanoslar gidikti, hep gözümüzü korkuttular, 15 bin lira, en az 10bin gider,
ve Ankara Efe mekanik Uğur abiye aracı çekiciyle gönderdik, 1800 liraya mal oldu,

Not:Solenoid sorunu çıkmıştı, Vanoslarda sorun olsaydı yaklaşık 3500e falan mal olacaktı.

Abi size tavsiyem, ufak tefek kazasına, belasına bakmadan, içi düzgün, hırpalanmamış, motoru, vanosu, diferansiyeli, şanzımanı sağlıklı bir araç almanız :)

bizdede bi m5 var 1800 tl ye gonderırlemı vanoslarını istesek ?

Emre İlbi
30-12-2013, 17:42
bizdede bi m5 var 1800 tl ye gonderırlemı vanoslarını istesek ?

Solenoid olduğunu belirttiğimi okumadınız sanırım

SerkanYazgan.
30-12-2013, 19:32
Vanos tamamen işlemini yitirmemişse 80 liralık oringlerin değişimiyle önlemini çok kolay alabilirsiniz diye biliyorum. Alırken aracı iyi ve bilgisine güvenilir bir ustaya gösterirsen başınızı ağrıtacağını sanmıyorum. :)

AdemAr
30-12-2013, 20:18
en kötü 10-11 yaşında sağlam bi performans aracı alacaksınız. Titizlikle inceleyip ucuza kaçmassanız bence sıkıntı yaşamassınız.

Yns_Emr
31-12-2013, 07:43

Saol bilgilendirme için kayserideki m5 plakasını hatırlıyormusun

Yns_Emr
01-01-2014, 09:37
Yokmu başka destek arkadaşar

Firat.M3
01-01-2014, 17:33
Yağ pompası, depo havalandırma valfi, selenoidler, yakıt pompası gibi şeyler dışında problem çıkartmaz. Yağ pompasının sağlam olduguna emin olun. Pahalı parçalardan birisidir. yaklaşık 3-4 bin tl olabileceğini tahmin ediyorum.

selenoidler dahil olmak üzere diğer parçalarda uçuk rakamlar söz konusu olmaz. E39'un tüketimi E60'dan fazla olabiliyor. 18-19 LT civarında sakin modda gezersiniz.

E39 gerçek bir bmw'dir. O sağlamlığın hissin ve keyfin alternatifi yoktur. ;)

Yns_Emr
01-01-2014, 23:23
Yağ pompası, depo havalandırma valfi, selenoidler, yakıt pompası gibi şeyler dışında problem çıkartmaz. Yağ pompasının sağlam olduguna emin olun. Pahalı parçalardan birisidir. yaklaşık 3-4 bin tl olabileceğini tahmin ediyorum.

selenoidler dahil olmak üzere diğer parçalarda uçuk rakamlar söz konusu olmaz. E39'un tüketimi E60'dan fazla olabiliyor. 18-19 LT civarında sakin modda gezersiniz.

E39 gerçek bir bmw'dir. O sağlamlığın hissin ve keyfin alternatifi yoktur. ;)

Teşekkürler

Yns_Emr
03-01-2014, 19:49
Yokmu bilgi sahibi başka

sinan-s
03-01-2014, 19:53
Valla kesın al derim..Bende E 46 M3 düşünüyorum...