PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kosgeb kredileri

prodorian
01-01-2014, 21:29
Arkadaşlar merhaba
koısgeb in hibe ve faizsiz kredileri hakkında bilgisi olan var mı ?

kredi almak için mutlaka işletme sahibimi olmak kazım yoksa girişimci olup proje üretmekmi gerekli bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

By Respect
01-01-2014, 21:42
hibe alabilmeniz için girşimci olmanız lazım 70 bin lira faizsiz krediyide 30 bin hibeyi almadan vermiyorlarmış . Fakat hibe için de işkurdan girişimcilik sertifikanızın olması gerekiyor.

_Emre_
01-01-2014, 21:43
Girişimcilere is kurmak icin veriken kredidir. İşletme olma şartı aranmiyor bir is fikriniz olmasi ve is plani hazirlayip basvurabilirsiniz. Çıkacak hibe veya kredi is fikrinize göre degisim gosterebiliyor.

blackeagle3434
01-01-2014, 21:48
Sanırım bu işinizi görür

KOSGEB (http://kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=8&refContent=69)

mert_can 41
01-01-2014, 21:53
işletme sahibi olanlar alamıyo girişimci olmak gerekiyo size belli bir dönem kurs veriyolar daha sonrasında dükkanızın kirasının yarısını falan da karşılıyolar diye biliyorum biz geçen sene denedik ama dükkanı açtığımız için alamadık :)

Ferhat_V
01-01-2014, 21:54
daha önce yapılan bir işe para vermiyorlar haberin olsun..yani o parayla tişört alcam satıcam iş kurucam dükkan açıcam diyorsan unut..adamları etkileyebilecek bir sektörle kendi fikrinle bir iş oluşturup başvuruyorsun..

LnchCntrl
01-01-2014, 21:58
Bi ara niyetlenmiştik, bi kursu vardı geçmiş zaman hatırladığım kadarıyla 3 ay kadar, aylık cüzzi bi miktar sana para ödüyorlardı..

Onun dışında yapmak istediğin işi proje şeklinde heyete sunuyordun, heyet kabul ederse paran geliyordu.

Yalnız şöyle bi durum var tık 30 bin kimse vermiyor sen heyetten geçersen harcamaların kadar ödeme yapılıyordu. O da epey bi gecikmeli gelebiliyordu. Ben vazgeçmiştim aslında göründüğü kadar açık seçik bi durum değil kağıdı küreği çok.. En güzeli Kosgeb e gidip bire bir konuşmak. Kolay gelsin.

altima
01-01-2014, 22:03
ben bunu araştırdım üstad..

olay şöle oluyor... heyete bi proje sunuyorsun,, heyet kabul ederse sana parayı veriyorlar..

ancak şöle bir sorun war,, son 2 aydır kosgeb kredi vermiyor.. ayrıca kredi başvurusu yapan kadın olursa 9 milyar hibe veriyorlar,,, 27 milyar düşük faizle kredi veriyorlar..

Yalnız,, bu parayı uzun bir zaman sonra veriyorlar,,, alana kadar akla karayı seçiyorsun...

bir diğer olay,,, işletmeyi kuruyorsun harcamalarını yapıyrosun,, kosgebe gidip kredi istiyorsun, (projeni heyete sunmak) heyet kabul edersede harcadıgın parayı (70 milyara kadardır galiba) sana veriyorlar...

ama dediğim gibi çok uzun sürüyor...

en iyi bilgiyi kosgebe gidip alabilirsin...

tşk
Rıdvan.

M_PROJECT
01-01-2014, 22:12
kosgeb hic bir zaman elinize para saymaz , mal alirsiniz faturalandirirsiniz ve bulundugunuz bolgenin yuzdesi uzerinden bir miktarini geri alirsiniz , yahut proforma fatura ile yaparsiniz . 30 bin hibenin hic bir zaman 30 unu vermezler , 15 21 arasi yada daha az dusuk , yapacaginiz is plani ile kurula gidersiniz kurul onay verirse sirasiyla yukardaki islemler gerceklesir . bu arada is yeriniz acik ve faaliyette olmak zorundadir siz kurula gittiginiz de .

fasterhan
01-01-2014, 22:54
kosgeb hic bir zaman elinize para saymaz , mal alirsiniz faturalandirirsiniz ve bulundugunuz bolgenin yuzdesi uzerinden bir miktarini geri alirsiniz , yahut proforma fatura ile yaparsiniz . 30 bin hibenin hic bir zaman 30 unu vermezler , 15 21 arasi yada daha az dusuk , yapacaginiz is plani ile kurula gidersiniz kurul onay verirse sirasiyla yukardaki islemler gerceklesir . bu arada is yeriniz acik ve faaliyette olmak zorundadir siz kurula gittiginiz de .

aynen yazılanlar gibi.... yani eger hibe para almak istiyorsanız yaptığınız işlemlerin yada aldıgınız malların hepsinin faturası olmak zorunda.... kısaca önce devlet sen parayı harca bize bunları bunları aldım de bizimde bu iş aklımıza yatarsa sana birazını geri verelim diyor.. ... ve bu kredinin hibe kısmı vaad edilen para kadar çıkmıyor kesintiler oluyor... Dükkanı açmadan degil açtıktan sonra en az 6 ay işlemiş vaziyetde olması gerekiyor.... yani vergi levhası ıvır zıvır istiyorlar... Bunların hepsini kosgeb görevlisinden öğrenmiştim...

mkerim
02-01-2014, 02:07
Bu hibe desteği işi biraz karışık. Bu güne kadar yapılması gerken ödemeler hiç bir zaman düzgün yapılmadı. Tam bir memur zihniyeti ile çalışıldığından işler aksak aksak yürümekte. Bu kurumda şaibeli işler olduğundan başkanları dahil birbirlerine rüşvetten mahkemelerde yargılanıp cezalar aldılar.
Böylesi ancak Türkiye'de olur | GAZETE VATAN (http://haber.gazetevatan.com/Boylesi_ancak_Turkiyede_olur/296607/2/ekonomi)
Kurum içi yolsuzluk en baştan başlıyor. Bu kurumla iş yaparken dikkat etmek gerekir. Ben uzak durulmasını tavsiye ederim.
Daha detay isteyen olursa bilgi verilir.
bunlarda başka haberler...

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/genel_kurul.cl_getir?pEid=20572

http://www.denizliyeniolay.com.tr/tr/haberler-yalanlamaya-belgeli-cevap.html~incele

XSi
02-01-2014, 07:18
Ne ureteceksin? Kosgeb ticari isletmeler icin destek olmaz. Sanayi isletmelerine olur.

ozgurluk
02-01-2014, 08:21
çevresinde hayvancılık sektöründen olupte kosgeb desteği alan var mı ?