PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağlık Sigortası Sorunu

BTU38
02-01-2014, 16:07
Geçen yıl 18 yaşını doldurdum . Dolayısıyla da ailemin üzerinden sağlık sigortam düştü . Şimdi sigortam yok yani bildiğim kadarıyla hastaneye gittiğimde muayeneden tutunda ilacına kadar hepsini cebimden ödemem gerekiyor . Tamam kabul . Fakat derdim o konuyla ilgili değil . Merak ettiğim sanırım aylık 40-50 lira gibi bi paraya özel sigorta yapmam gerekiyor deniliyor . Bazı yerlere sorduğumda gerek yok denirken bazı sorduklarim ise de yeniden ailemin üzerine geçene kadar sigorta yaptırmadigim her ay en yüksek özel sigorta ücreti üzerinden borç yazılacağıni ve faiziyle birlikte ödemezsem tekrar sağlık sigortası yaptıramayacagimi söylüyorlar .

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim . Teşekkürler

oğuz
02-01-2014, 16:10
gelir tespiti yaptırman gerekiyor.bu işide sosyal yardımlaşma vakıfları yapıyor il ilçe hangisi yakınsa sana
edit:vakıf ismi yanlış olabilir tam hatırlayamadım gelir tespiti yazıp araştırabilirsin..

mustiiiii
02-01-2014, 16:58
Arkadsın dediği gibi yaptırman gerekıyo.sana G1 45 tl G2 120 tl G3 230 tl fiyatlar bunlara yakın yanı asagıda olabılır yukarısıda basvuru yaptıktan 2 hafta sonra sgk dan sonucu ogrenbılırsınız.gecıktırmeyın yoksa direk G3ten cezalı en yuksek parayı odersınız.bence yarın ilk işiniz bu olsun genelde herkesin dıkkat etmesi bi durum yoksa yuklu mıktarda borclarla karşılaşmak mümkün.

fatihcakin
02-01-2014, 17:47
SGK gidip, Genel Sağlık Sigortası yaptıracaksın.Aile fertlerinin bütçesini araştırıp ortalama bir gelir düzeyi çıkartılıyor ona göre sigorta ödüyorsunuz.Google'ye GSS nedir diye yazarsanız zaten her şey dökülüyor.