PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AP 106 GTİ ve xx POLO GTİ Rolling

Yalcin54
03-01-2014, 21:26
Arkadaşlar aniden denediğimiz için vidiyolar bu şekildedir.Yakın zamanda tekrar denenip içten çekilecektir.

AP 480 106 GTİ: Portpolis - ince conta- düz boru, orjinal şanzuman,orjinal egsoz -- yazılım vs yok.

Polo GTİ :Stock sadece son susturucu

Vidiyoda 180 le falan gidiyoruz 4 viteste.4 bitip 5 'e atıldığında polo yanıma geliyor 190 dan sonra polo kalıyor 106 nın burnu cıkarıyor ve gitmeye başlıyor 200 e geldiğimiz 106 hala burun ile götürüyor .200 den sonra yol bittiği için basamadık. (Yalan dolan ile işimiz yok neyse o ! )

Arkadaşlar yorumları seviyeli bir şekilde yapalım....!!

Her iki aracada MAŞALLAH larınızı unutmayalım :)

AP 106 GTİ vs xx POLO GTİ rolling - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=uHnxLy1Q2Pc)

AP 106 GTİ ve xx POLO GTİ rolling - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=VjScto0UC7s)

urukain
03-01-2014, 21:30
106ya maşallah

emirzukak
03-01-2014, 21:37
Efsaneler ölmez maşallah 106ya:icon_tup:

yns_emre
03-01-2014, 21:44
yalçınım adamlığına ve arabana kocaman maşallah allah nazarlardan saklasın kardeşim... sabah konuda boş muhabbet yapanlar görsünler.. poloyada maşallah...

ProdriveSTI
03-01-2014, 21:46
106'nın ölüsü bile yürüyor.Polo ile yürüyemez diyenlere gelsin.Heyecanım arttı benim iyice.

Kocaman Maşallah aracına,kazasız belasız.

SEÇKİN172
03-01-2014, 21:56
eee hanii pola ayırırdı :)

yns_emre
03-01-2014, 21:57
eee hanii pola ayırırdı :)

yanlışlıkla kuzeni yazmıştır kesin :)

Alper_
03-01-2014, 21:59
maşallah ikisine de 106 nın bakımlarını kim yaptı ?

ferroo
03-01-2014, 22:03
deneyen 2 aracada maşallah cekısmeli olmuş ama 200 den sonrasını acıkcası daha merak edıyorum.

ggtoker
03-01-2014, 22:04
Adam hayatinda 106nin icine binmemis bol keseden salliyor... masallah iki aracada allah tekerinize tas deydirmesin.... varsa atarli rs bekleriz

yns_emre
03-01-2014, 22:12
Adam hayatinda 106nin icine binmemis bol keseden salliyor... masallah iki aracada allah tekerinize tas deydirmesin.... varsa atarli rs bekleriz

herkezin zevkine göre renk renk desen desen 106 elimizde mevcut ortaya karışık yapılır...

ggtoker
03-01-2014, 22:13
herkezin zevkine göre renk renk desen desen 106 elimizde mevcut ortaya karışık yapılır...

Aynn birde rs cileri gorelim boy boy

yns_emre
03-01-2014, 22:16
maşallah ikisine de 106 nın bakımlarını kim yaptı ?

alper abi alındıgından beri rutin bakımları haricinde ayar işleri hiç yapılmadı timing falan yok diye biliyorum arkadaş yazar zaten gördüğünde

gokcell13
03-01-2014, 22:20
Deneyen araclara maşşallah.Yanlız ben filtre eksozlu ve saglık bir typer ile stock polo ile denedim.Ben aracta 2 kişi polo tek kişi biraz arkamdan geliyordu.Aynı halde K Gti Alper abinin gırtlak dolu 106 GTI la teke tek deniyordum.190 200 gibi kopabiliyordum.Yani bu speclere göre 106 GTI cok cok iyi gitmis bana göre.

brkkksln
03-01-2014, 22:20
araç içi çekim daha güzel olur. 3 korna ve ardından 250nm torklu makineyi taş çatlasa 160nm tork çıkarcak makineyle nasıl geçtiğini net olarak görmüş olurduk.

aracınada maşallah poloyada maşalah diyelim.

kısa 13/59 mu var?
biz boşa araba yaptık conta port ve kısa işi çözermiş demekki :)

GÖKTÜRK
03-01-2014, 22:23
106'nın ölüsü bile yürüyor.Polo ile yürüyemez diyenlere gelsin.Heyecanım arttı benim iyice.

+1 :icon_tup: 106ya kocaman maşallah

orhan_guney
03-01-2014, 22:30
diğer konuyada yazdım, burayada yazıyorum, 106 gti geçerse tebrik ederim diye ve geçmiş tebrik ediyorum,bir gün olurda 106 gti alırsam tekrardan,ilk işim conta koymak baya fark ettiriyor aracı, Maşallah deneyen araçlara, yıllar öncesi kendisi üye serkan nın siyah aracı görünce yazar plakayı kendisi bir o arabayı bilirim sene 2004 yanlış hatırlamıyorsam,bir gecen 6 -7 ay önce eh vtec ile yalçındı sanırsam y 106 bilirim çiğerli bu kadar giden, birde bunu gördüm maşallah Allah kaza bela vermesin.

KOSEREN
03-01-2014, 22:32
Polo yine bekleneni veremedi :D

Tuncay
03-01-2014, 22:39
Masallah 106 ya
Yolunuz istanbula duserse stok cupram ile denemek isterim
Hem 106 nin devrinde hemde cupranin

orhan_guney
03-01-2014, 22:41
aynen bende beklerım denemeye uygun isenız yarın gece bir çaya bekleriz.
Masallah 106 ya
Yolunuz istanbula duserse stok cupram ile denemek isterim
Hem 106 nin devrinde hemde cupranin

guwen_ar
03-01-2014, 22:43
Masallah diger konuya yazdim zaten soledigim gibi olmus.
106 ya conta en az 3-4 boy katar ee bide port polish war deneme gayet normal.
Nazar degmesin araclara.

emirarslan34
03-01-2014, 22:43
Masallah araclara. ALLAH kaza bela vetmesin. 106 kadar firlama bir araba yok :D

GökhanK
03-01-2014, 22:51
Kimseye yalancı falan demiyorum ama bu setupta bi 106 nın polo gti geçmesi bana biras zor geliyor anatalyadaki stock pololar çok gidiyo heralde maşallah araçlara

ggtoker
03-01-2014, 22:52
araç içi çekim daha güzel olur. 3 korna ve ardından 250nm torklu makineyi taş çatlasa 160nm tork çıkarcak makineyle nasıl geçtiğini net olarak görmüş olurduk.

aracınada maşallah poloyada maşalah diyelim.

kısa 13/59 mu var?
biz boşa araba yaptık conta port ve kısa işi çözermiş demekki :)

ap de kısa ve timing yok :D

ggtoker
03-01-2014, 22:59
Kimseye yalancı falan demiyorum ama bu setupta bi 106 nın polo gti geçmesi bana biras zor geliyor anatalyadaki stock pololar çok gidiyo heralde maşallah araçlara

yakında rollden sonra kapak acacaz insanları ınandırmak için :D

yns_emre
03-01-2014, 23:00

geçme geçilme yok 200 lerde kafa burun gidiliyor o yoldada daha fazla gidemezler zaten yol bitiyor

iynn-RS
03-01-2014, 23:09
Oncelikle kazasiz belasiz denemissiniz tebrik ediyorum.

Diger konudada yazdim burayada yaziyim

Polo da ciddi bi sorun yoksa bu speclerde (timing,yazilim,kisa yok , ici sökük degil) bir 106 nin boyle gitmesine imkan yok

Kimse beni bu fikrimden vazgeciremez.

Rs flan hafiften ti ye alinmis kendine guvenen varsa gelin deneyelim hazirim her zaman full stock rs ;)

3rk4n
03-01-2014, 23:11

Polo da ciddi bi sorun yoksa bu speclerde (timing,yazilim,kisa yok , ici sökük degil) bir 106 nin boyle gitmesine imkan yok

Rs flan hafiften ti ye alinmis kendine guvenen varsa gelin deneyelim hazirim her zaman full stock rs ;)

Şunu bi geçinde kliyöyu alim 17 ye :D

iynn-RS
03-01-2014, 23:15

Murat araban bitsin bi deneyin erdi nin poloyla, rs lede deneriz.

Ben yanilirim insallah :)

brkkksln
03-01-2014, 23:16
ap de kısa ve timing yok :D

O zaman kusura bakmada hayal gormeye gerek yok.senelerdir bu makinelerin icindeyim.o speclerde gti vts in haddine degil polo gti ile yurumek burun cikarmak falan.
Teklifte bulunan arkadaslarla denemek olaya noktayi koyar.poloda sikinti yok deniyosa soforde is yok diyecegim makine kendi vites atiyo kabiliyetede gerek yok.

Kimse bozulmasin yazdiklarima.gercekleri gormek lazim sadece.

ggtoker
03-01-2014, 23:16

walla en sonunda bu inat yuzunden rollden sonra kapak actırırsınız... kımsenın kımseye yalan borcu yok... ap ile bende ck denedım az cok anlıyoruz yanı neyın olup olmadıgını :D

ben yazılım filtre egzozlu rs le denedım 1-1.5 boy onde oluyorum.. şimdi sonucu bıle bıle oralara kadar hiç gelemem.. hee olurda yolum duserse veya senin yolun düşerse misafir ederim..

H4ro06
03-01-2014, 23:17
Maşallah canavar gibi

ggtoker
03-01-2014, 23:19
O zaman kusura bakmada hayal gormeye gerek yok.senelerdir bu makinelerin icindeyim.o speclerde gti vts in haddine degil polo gti ile yurumek burun cikarmak falan.
Teklifte bulunan arkadaslarla denemek olaya noktayi koyar.poloda sikinti yok deniyosa soforde is yok diyecegim makine kendi vites atiyo kabiliyetede gerek yok.

Kimse bozulmasin yazdiklarima.gercekleri gormek lazim sadece.

walla bende ilk defa dün oturmadım 106 nın koltuguna veya 106da tek arabam olmadı... bizde neyın ne oldugunu az cok bılıoruz.. arabayı bılmesem ınan bende snn gıbı tepkı verırdım.. ap ilede gezmişliğim war yani

GökhanK
03-01-2014, 23:21
yakında rollden sonra kapak acacaz insanları ınandırmak için :D
Bak dostum sölediğimi çarpıtma ben 106 da başka bi iş var demiyorum kaçta basılıyor ? 106 sökükmü ? Kameranın önünden 2 araba kafa burun geçiyo biri 180 hp diğer 120 hp yazılı olanlarla 60 hp mi alındı :eek: bunları bi söle sadece kapağa mapağa gerek yok baştada yazdım kimseye yalancı demiyorum diye

geçme geçilme yok 200 lerde kafa burun gidiliyor o yoldada daha fazla gidemezler zaten yol bitiyor

Pardon yanlış yazmışım :D

atilla54
03-01-2014, 23:21
APye kocaman maşallah içten video daha güzel olur

bence bu poloyu farklı 106larlada denemek lazım mesela HZG,AG vs. :D

driftboy
03-01-2014, 23:23
AP'de gizli nos var. Ondan böyle sonuç. Bide turbo var, bagajda daha takamadık ama oda +15 hp.

Tuncay
03-01-2014, 23:24
Deneme teklifimiz hala gecerli :)

yns_emre
03-01-2014, 23:24
Bak dostum sölediğimi çarpıtma ben 106 da başka bi iş var demiyorum kaçta basılıyor ? 106 sökükmü ? Kameranın önünden 2 araba kafa burun geçiyo biri 180 hp diğer 120 hp yazılı olanlarla 60 hp mi alındı :eek: bunları bi söle sadece kapağa mapağa gerek yok baştada yazdım kimseye yalancı demiyorum diye

estf. ben geçme geçilme yok diye yazdım ortaya sana istinaden cvp deil...

Suleyman
03-01-2014, 23:25

Ben de varım :p

ggtoker
03-01-2014, 23:25

kardeşim 200 e kadar basılmıs zaten 200 den sonra polo yurur gider onu kımse ınkar etmez... 106 sokuk değil die bılıorum ondan emın değilim ama 106 devrınde basıldıgını bılıorum...

zaten c.tesi geceside buyuk ıhtımalle yenı deneme olur daha cok vıdeo ıle konusuruz.

yns_emre
03-01-2014, 23:26
aynen ati kardeşim ag hzg zn hazırda poloda nasılsa dener aynı Aksam denensin video konulsun kimsenin kafada soru işareti kalmasın konu tartışmaya dönmemiş olur hem kalp kırmaya gerek yok...

ggtoker
03-01-2014, 23:29

ndn olmasın ap nın sahıbıyle konusuruz ok derse ortada bulusur hem tanısırız çay çorba içeriz hemde deneyip araçları goruruz..

Tuncay
03-01-2014, 23:31
ndn olmasın ap nın sahıbıyle konusuruz ok derse ortada bulusur hem tanısırız çay çorba içeriz hemde deneyip araçları goruruz..

Aynen hem tartismalarada noktayi koymus oluruz

aLperTunga
diğer konuyada yazdım, burayada yazıyorum, 106 gti geçerse tebrik ederim diye ve geçmiş tebrik ediyorum,bir gün olurda 106 gti alırsam tekrardan,ilk işim conta koymak baya fark ettiriyor aracı, Maşallah deneyen araçlara, yıllar öncesi kendisi üye serkan nın siyah aracı görünce yazar plakayı kendisi bir o arabayı bilirim sene 2004 yanlış hatırlamıyorsam,bir gecen 6 -7 ay önce eh vtec ile yalçındı sanırsam y 106 bilirim çiğerli bu kadar giden, birde bunu gördüm maşallah Allah kaza bela vermesin.

orhan saglıklı 106 böyle yürür zaten bak ben ilk sahibinden 106 altım çok saglıklı bir aracım var bakımları tam ve titizlikle yapılıyor tarafımdan saydığın arabalar gibi gidiyor.

senin arac bu 106 ya fazla gelir denemenize gerek yok yani.

atilla54
aynen ati kardeşim ag hzg zn hazırda poloda nasılsa dener aynı Aksam denensin video konulsun kimsenin kafada soru işareti kalmasın konu tartışmaya dönmemiş olur hem kalp kırmaya gerek yok...

1 çuval civata kalp kırmaya gerek yok işin zevkindeyiz geçse nolur geçilse nolur ortada video var zaten bencede laf kavgalarına hiç gerek yok:icon_tup:

yns_emre
03-01-2014, 23:34
denemeye gidelimde beraber çay içelim yoksa sizin buraya geliceğiniz yok yüzünüzü gören cennetlik amuja :)

aLperTunga
03-01-2014, 23:36

senin bu sabit fikrinden vaz geçip geçmemen burada kimseyi ilgilendirmez değil mi?

ama konunun en başında aynı speclerde araçları denedik sonuç aynen böyle oldu ve en başındada yazdım değil mi???? ben bu deneme yapan adamları tanımam etmem ama specler ortada olunca bende olacakları yazdım ve aynısı olduda doğrumudur?

İlk sahibinden 106 aldık conta polish yaptık aynı specteki 2013 polo ile kafa burun yürüdük.. benim sana yalan borcummu var yalan söyliyim..senin gördüğün tanık olduğun 106lar yürümüyorsa bizim ne kabahatimiz var ve gizli spec oluyoruz????

bence bu denemede senin için bir tecrübe olsun,çok sabit düşünüyorsun..2013 model arabada ne sorun olabilir allah aşkına yaaa :)

aLperTunga
03-01-2014, 23:40

106 nın poloyu geçmesi gibi bir durum olmadığını belirtmişler zaten kafa burun yürüyorlar.aynı speclerde antalyada 106-polo denemesi yaptınız mı?

Tuncay
03-01-2014, 23:40
senin bu sabit fikrinden vaz geçip geçmemen burada kimseyi ilgilendirmez değil mi?

ama konunun en başında aynı speclerde araçları denedik sonuç aynen böyle oldu ve en başındada yazdım değil mi???? ben bu deneme yapan adamları tanımam etmem ama specler ortada olunca bende olacakları yazdım ve aynısı olduda doğrumudur?

İlk sahibinden 106 aldık conta polish yaptık aynı specteki 2013 polo ile kafa burun yürüdük.. benim sana yalan borcummu var yalan söyliyim..senin gördüğün tanık olduğun 106lar yürümüyorsa bizim ne kabahatimiz var ve gizli spec oluyoruz????

bence bu denemede senin için bir tecrübe olsun,çok sabit düşünüyorsun..2013 model arabada ne sorun olabilir allah aşkına yaaa :)

Alper ibizami aldigimda ilk kullanim ile son kullanim arasinda 4-5 boy fark etti dsg kendi gitmiyor
Onunda puf noktalari var

GökhanK
03-01-2014, 23:41
estf. ben geçme geçilme yok diye yazdım ortaya sana istinaden cvp deil...
Eywallah kardeşim sıkıntı yok

kardeşim 200 e kadar basılmıs zaten 200 den sonra polo yurur gider onu kımse ınkar etmez... 106 sokuk değil die bılıorum ondan emın değilim ama 106 devrınde basıldıgını bılıorum...

zaten c.tesi geceside buyuk ıhtımalle yenı deneme olur daha cok vıdeo ıle konusuruz.

Bak sen bana poliş+ince conta+ düz boru= 60 hp mi diyosun poloda sıkıntı falan yok ölemi ? Bak neden böle sorduğumu açıklıyım antalyada bi arkadaş poloyla vtec deniyor vtec in 200 de 1 araba önüne çıkıyor nasıl olur falan derken öğrendikki polo 7 ci vites 60 da bekliyor 3 kornada gaza basıyor araba algılıyor falan filan vites düşüyor kendini kaldırıyor 200 de yakalıyor falan filan nese yaa deniyen araçlara maşallah

ProdriveSTI
03-01-2014, 23:42
Murat araban bitsin bi deneyin erdi nin poloyla, rs lede deneriz.

Ben yanilirim insallah :)

Est. abi sana laf çarpıtma gibi birşey söz konusu değil yanlış anlama. :)

Dört gözle bekliyorum bitsinde deneyecem herkesle inş.

driftboy
03-01-2014, 23:44
ne olay oldu amuja ya yarın aksam otobanda bulusalım beyler gelsin ne kadar adapazarında 106 polo gtı varsa hepsi ayrı ayrı deneyip videoları ben koycam yok dsg nin püf noktası var yok 106 bu specte yürüyemez filan. adama sabah polo geçer seni dediniz denedi koydu video bahane buluyonuz hala. Yarın aksam yine deneriz yine koyarız. Polocu basmadı desek hadi kusura bakmayın ama gerizekalı degil kendi adını arabasının adını çıkaracak kadar.

GökhanK
03-01-2014, 23:44
106 nın poloyu geçmesi gibi bir durum olmadığını belirtmişler zaten kafa burun yürüyorlar.aynı speclerde antalyada 106-polo denemesi yaptınız mı?

Antalyada o setupta bi 106 yok

aLperTunga
03-01-2014, 23:45
Alper ibizami aldigimda ilk kullanim ile son kullanim arasinda 4-5 boy fark etti dsg kendi gitmiyor
Onunda puf noktalari var

ya tuncay arkadaşım poloyu sıfır aldı. aldığı hafta rodaj yaptı 500-1000 gazlamadı sonra denedik sonuç aynen dediğim gibi oldu. sonra 3-5bin sonra tekrar denedik zevkine yine aynı gittik öyle dediğin gibi 4-5 boy fark etmedi. ama benim burada kızdığım insanlara yalancı muamelesi yapılması.

Şöyle söyliyim feh li vtec ef li 106dan üstündür. ama 106ya conta koyduğun zaman 106 bu defa üstünlük sağlıyor bunuda bilmenizi istedim.

FEH li vtec EF contalı 106 çok zevkli oluyor.Conta gerçekten can katıyor 106 ya,nasılki sizde headers işe yarıyorsa aynı şekilde 106 nın canıda conta.

MeRtCaN
03-01-2014, 23:46
Stock polo gti ile filtre eksozlu saglıklı vti denemiştik 2 boy net polo geciyordu

saglıklı iyi yuruyen bir 106 ile polo nun boyle gitmesi bence normal unutmayın 106 gti 950 kg doğuştan ;)

ggtoker

Bak sen bana poliş+ince conta+ düz boru= 60 hp mi diyosun poloda sıkıntı falan yok ölemi ? Bak neden böle sorduğumu açıklıyım antalyada bi arkadaş poloyla vtec deniyor vtec in 200 de 1 araba önüne çıkıyor nasıl olur falan derken öğrendikki polo 7 ci vites 60 da bekliyor 3 kornada gaza basıyor araba algılıyor falan filan vites düşüyor kendini kaldırıyor 200 de yakalıyor falan filan nese yaa deniyen araçlara maşallah

keske onlarla 60 hp alabılsek :D :D ben oyle bir şey demedim diyende zaten bu işlerden anlamayan apaçi tiplerdir... 2013 poloda nasıl bır sıkıntı olabilir... polo nun sahibi arkadaşta bu işleri bilen bi arkadasımız.... zaten senın dediğin gibi olmus olsa fark daha fazla olmaz mı???

Tuncay
Dsg s modunda gazlarsa araclari ayarlarken vitesi ustlere ceker birden basincada vites dusurur ve 7000 e kadar cevirir halbuki 6500 den sonra bosa doner
Manuel modda beklersin 6500 de kendin atarsin
Sacmalama falan yapmiyorum olay budur bilmeyen ogrensin

taytay
03-01-2014, 23:47

Hp hesabı yaparken kiloları da hesapla arkadaşım. 180 hp 106 çok tehlikerli olur zaten.

yns_emre
03-01-2014, 23:48

yol hakkındada. açıklık getireyim ışıktan kalkıyorsun direk yan yana 60a gelindiği gibi basılıyor mantiken 7e gecemez yani çünkü yol oladar kısaki denedin denedin ilk seferde yoksa yol bitiyor ikinci deneme yapamıyoruz ilk kavşaktan geri dönüp öyle denenir ben varsayımları yazdım ama 7e geçebilme imkanı yok yani ama senin dediğin denemede kesinlikle olabilir ona lafım yok

serhatayasli
03-01-2014, 23:49
bian gözümde eskiden vtec vs 106 konuları canlandı.. hey gidi aybek...emrah...

aLperTunga
03-01-2014, 23:50
Antalyada o setupta bi 106 yok

madem öyle bir 106 yok daha önce böyle bir deneme yapmamışsınız neye göre yorum yapıyorsunuz ya? valla ben anlamıyorum ya yok vtecle denenmiş 7. vitesten 2 ye düşmüş zaman kaybı olmuş 200de yakalamış. vtec hangi vtec nasıl giden bir vtec bu vtecin bu speclerde 106 ile denemesi varmı? falan filan saçma sapan kıstaslar alarak yorum yapmayın.

MeRtCaN
03-01-2014, 23:51
sımdı konuya dbs polo ve kankılerı dahıl olur ve konu kılıt :)

guwen_ar
03-01-2014, 23:51
Bak dostum sölediğimi çarpıtma ben 106 da başka bi iş var demiyorum kaçta basılıyor ? 106 sökükmü ? Kameranın önünden 2 araba kafa burun geçiyo biri 180 hp diğer 120 hp yazılı olanlarla 60 hp mi alındı :eek: bunları bi söle sadece kapağa mapağa gerek yok baştada yazdım kimseye yalancı demiyorum

Bunu anlamdim ya.2 ayri arac hp leri ayni olunca mi denk gitmesi gerekio.cok sacma.
180 hp veren bi 106 nin plakasini bile okuyamaz stock polo gti :icon_tup:

aLperTunga
03-01-2014, 23:53
Stock polo gti ile filtre eksozlu saglıklı vti denemiştik 2 boy net polo geciyordu

saglıklı iyi yuruyen bir 106 ile polo nun boyle gitmesi bence normal unutmayın 106 gti 950 kg doğuştan ;)

sağlıklı e f li vtecinde stok polo ile böyle olması çok normall.:icon_tup:
adamlar anlamıyorlar ya contalı polshli 106nın nasıl gideceğini

MeRtCaN
03-01-2014, 23:54

sıkıstırma kapak ıyı tımıng yapılmıs 106 gerçekten tehlıkelı olur
+ 106 zaten hafif bir araba kondisyonu yerınde ise bu video gayet normal :)

ggtoker
03-01-2014, 23:54

anlamaları ıcın 106 sahıbı olmaları gerek...

yns_emre
03-01-2014, 23:55

boşuna yorma kendini ya yarın akşam nasip olursa contalı kısalı timingli 106 ile aynı polo denersek eğer video koyar konuyu kaparız uzatmanın anlamı yok

aLperTunga
03-01-2014, 23:55

kardeşim senin kafanmı güzel yoksa bu işlere daha yeni giriyorsun beygirleri eşitliyorsun kafana göre aradaki kilo farkını neden hesaplamıyorsun?

aLperTunga
03-01-2014, 23:58
boşuna yorma kendini ya yarın akşam nasip olursa contalı kısalı timingli 106 ile aynı polo denersek eğer video koyar konuyu kaparız uzatmanın anlamı yok

ya boşver bunlara ne videosu koyarsan koy anlamazlar. at gözlüğü ile bakıyorlar olaya.. 2 3 tane leş 106 larla deneme yapıp kafalarına göre kıstas alıyorlar.

aLperTunga
04-01-2014, 00:01
Heeee bu arada yazmadan edemeyeceğim zor tuttum kendimi ama yazıcam..

106 poloya tutunamaz,polonun benzinine yazık,polo geçer gider, 106 ya şans vermeyenler vs vs vs.....

Diye yazanlar ne oldu???????????????? gözleriniz mi doldu ;)

ggtoker
04-01-2014, 00:02

106 poloya tutunamaz,polonun benzinine yazık,polo geçer gider, 106 ya şans vermeyenler vs vs vs.....

töbe töbe kavgada sölenmez böyle şeyler:D

driftboy
04-01-2014, 00:03

polo tüpte basmış diyen çıkacak mı diye bekliyorum.

aLperTunga
04-01-2014, 00:05
töbe töbe kavgada sölenmez böyle şeyler:D

ya ben normalde bu tarz muhabbetlere girmem bu tarz yazmamda ama çok zorladılar..

Gizli specçiler ne oldu he??? :)

Tuncay
04-01-2014, 00:05

Konuda hirs a gerek yok forum ortaminda herkes istedigini yazar herkesin farkli marka fanatikligi vardir tipki senin 106 fanatikligin gibi
Arac sahibi numarasini yazsin orta noktada deniyip bakalim ozaman nasil bir sonuc cikacak hicbir iddiam yok araclar kacta basildi kimin devrindeydi o bile belli degil

yns_emre
04-01-2014, 00:06
bende 1.6 tdi yaZılımlı dicekler diye çok korktum :)

M3CSL
04-01-2014, 00:07
kısa yazılım olsadı bırde tam carsı pazar karısırdı, stage 2 tsı lar devreye gırerdı, sonrada allmotor 106lar konu 15 sayfa:P

ggtoker
04-01-2014, 00:08
Konuda hirs a gerek yok forum ortaminda herkes istedigini yazar herkesin farkli marka fanatikligi vardir tipki senin 106 fanatikligin gibi
Arac sahibi numarasini yazsin orta noktada deniyip bakalim ozaman nasil bir sonuc cikacak hicbir iddiam yok araclar kacta basildi kimin devrindeydi o bile belli degil

daha önceki postlarda veya diğer konuda yazmıştım gliba 106 nın devrınde basılıor....

driftboy
04-01-2014, 00:08
bende 1.6 tdi yaZılımlı dicekler diye çok korktum :)

bu araba dizel gti zaten ondan böyle :D

yns_emre
04-01-2014, 00:09
kısa yazılım olsadı bırde tam carsı pazar karısırdı, stage 2 tsı lar devreye gırerdı, sonrada allmotor 106lar konu 15 sayfa:P

işte nasipse onuda yarın akşam yapıcaz bakalım sonra neler olcak korkmaya başladık şimdiden :)

GökhanK
04-01-2014, 00:09
Hp hesabı yaparken kiloları da hesapla arkadaşım. 180 hp 106 çok tehlikerli olur zaten.
Haklısınız o sebepten sökükmü diye sordum pardon

yol hakkındada. açıklık getireyim ışıktan kalkıyorsun direk yan yana 60a gelindiği gibi basılıyor mantiken 7e gecemez yani çünkü yol oladar kısaki denedin denedin ilk seferde yoksa yol bitiyor ikinci deneme yapamıyoruz ilk kavşaktan geri dönüp öyle denenir ben varsayımları yazdım ama 7e geçebilme imkanı yok yani ama senin dediğin denemede kesinlikle olabilir ona lafım yok
Benimki sadece bi örnekti öle olmuştur demiyorum :D

madem öyle bir 106 yok daha önce böyle bir deneme yapmamışsınız neye göre yorum yapıyorsunuz ya? valla ben anlamıyorum ya yok vtecle denenmiş 7. vitesten 2 ye düşmüş zaman kaybı olmuş 200de yakalamış. vtec hangi vtec nasıl giden bir vtec bu vtecin bu speclerde 106 ile denemesi varmı? falan filan saçma sapan kıstaslar alarak yorum yapmayın.
Nasıl yorum yapıcamı sana sormucam

Bunu anlamdim ya.2 ayri arac hp leri ayni olunca mi denk gitmesi gerekio.cok sacma.
180 hp veren bi 106 nin plakasini bile okuyamaz stock polo gti :icon_tup:
Eyvallah öle bi şey demiyorum illa kafa burun gitmesi için eşit güçte olcak diye Poloda 2 ton deil yani

anlamaları ıcın 106 sahıbı olmaları gerek...

Hahahaha 106 Neki ilk defa duydum

Dün 2 roll izledik geldik burda yorum yapıyoz bizdede var sıkıntı herkeze iii akşamlar :D:D:D

ggtoker
04-01-2014, 00:10

yarın bı aksılık olmazsa polo nun sahıbı arkadasımızda kabul ederse kısa yazılım polısh ince timing olan 106 ılede denıcez..

aLperTunga
04-01-2014, 00:11

ya yemin ederim tuncay ben fanatiklik olarak yorum yapmıyorum. sadece herkesin kafasına göre yorum yapıp iddaa etmesine takılıyorum.

hayır birde şunu anlamıyorum vtecciler rs ciler dürüst oluyor ama 106 cılar hep kolpa yalancı gizli spec yada 106nın geçtiği arabada kesin bir promlem vardır edasıyla yaklaşılması benim takıldığım nokta.. yoksa benimki fanatiklik felan değil. herkesin her arabanın hakkını vereceksin 106 böyle işte 140 beygir yaparsın 180 beygir arabayla kafa burun yürürsün..nedenini de oturup bir düşünmek gerekir değil mi?

ggtoker
04-01-2014, 00:12
Haklısınız o sebepten sökükmü diye sordum pardon

Benimki sadece bi örnekti öle olmuştur demiyorum :D

Eyvallah öle bi şey demiyorum illa kafa burun gitmesi için eşit güçte olcak diye Poloda 2 ton deil yani

Hahahaha 106 Neki ilk defa duydum

Dün 2 roll izledik geldik burda yorum yapıyoz bizdede var sıkıntı herkeze iii akşamlar :D:D:D

sen izlemeye devam et kardesım :D güzel yorumlarınıda esırgeme bizden...

yns_emre
04-01-2014, 00:14
ya yemin ederim tuncay ben fanatiklik olarak yorum yapmıyorum. sadece herkesin kafasına göre yorum yapıp iddaa etmesine takılıyorum.

hayır birde şunu anlamıyorum vtecciler rs ciler dürüst oluyor ama 106 cılar hep kolpa yalancı gizli spec yada 106nın geçtiği arabada kesin bir promlem vardır edasıyla yaklaşılması benim takıldığım nokta.. yoksa benimki fanatiklik felan değil. herkesin her arabanın hakkını vereceksin 106 böyle işte 140 beygir yaparsın 180 beygir arabayla kafa burun yürürsün..nedenini de oturup bir düşünmek gerekir değil mi?

full yüklü 106 ile m3 denemesi veya 106 s2000 denemesi gibi :)

Tuncay
04-01-2014, 00:14

Adi cikmis bikere neyapicaksin :)

aLperTunga
04-01-2014, 00:16

Canım bak off topic videolarda çok güzel kamera şakaları,rusya araç kameralarına takılan kazalar var sen git bu değerli yorumlarını orada paylaş.. hadi güzelim byeeeee

ggtoker
04-01-2014, 00:21
Dsg s modunda gazlarsa araclari ayarlarken vitesi ustlere ceker birden basincada vites dusurur ve 7000 e kadar cevirir halbuki 6500 den sonra bosa doner
Manuel modda beklersin 6500 de kendin atarsin
Sacmalama falan yapmiyorum olay budur bilmeyen ogrensin

Polo nun puf noktalarini iyice yazarmisin... polonun sahibine aktarayim bakalim sonuc degisecek mi

Tuncay
04-01-2014, 00:22
Polo nun puf noktalarini iyice yazarmisin... polonun sahibine aktarayim bakalim sonuc degisecek mi

Sen bana onun telefonunu ver veyahutta ordan arasin bizahmet anlatmak isterim
Telimi pm atiyorum

yns_emre
04-01-2014, 00:24
bu telefon modasıda yeni başladı galib bende polo almak istiyorum mesela buray yazamıyormusun çokmu özel illa telefondamı anlaşıcaz ?

Tuncay
04-01-2014, 00:27
bu telefon modasıda yeni başladı galib bende polo almak istiyorum mesela buray yazamıyormusun çokmu özel illa telefondamı anlaşıcaz ?

Anlatayim bekle biraz uzun olabilir
Yaziyorum

yns_emre
04-01-2014, 00:28
cidden eyw bilmemek ayıp deil öğrenmemek ayıp saolasın

GökhanK
04-01-2014, 00:33
Canım bak off topic videolarda çok güzel kamera şakaları,rusya araç kameralarına takılan kazalar var sen git bu değerli yorumlarını orada paylaş.. hadi güzelim byeeeee

Abimle yaşıtsın saygılar ;)

Tuncay
04-01-2014, 00:34
Araci bundan 5 ay once aldigimda plaka vermiyeyim stage 2 plus sahibi bir arkadas bana s modda gazlamami soyledi
Ok bende s moda alip tanidigim arkadaslarimla bu sekilde gazliyodum
Sonra bir arkadasim kirmizi bir polo gti aldi
İkimiz kendi aramizda deneme yanilmalar yaptik
Denemelerin en sonunda devir 3500-400 arasi manuelde 2 veya 3. Vites farketmiyor aracin daha tepkili oldugunu gorduk 6300-6500 arasi fark etmiyor vites buyutunce maximum verimin devam ettigini gorduk
Birde ornek 106 yi ornek vereyim 106 nin devrinde 2. Viteste dsg 3 te 3000 devirde kaliyor indirsen 2. De 6000 de kaliyor yani devirler uyusmuyor 106 nin devrinde bu videoyu kistas alalim boyle gidiyorsa polonun devrinde 106 2 de 4000 de falan oluyor tahmini soyluyorum
Ozaman polo 106 nin devrinde yanyana gidiyosa polonun devrinde en az 3 boy acar en az
Bu sekilde kullanirsa eger arkadas 106 nin devrinde bile olsa onceki gazlamasini bilmiyorum fark edecektir

Tuncay
04-01-2014, 00:37
Yani 106 nin devrinde bile bassa 6300 ile 6500 arasi manuel vites yukseltmesi gerekir
S te gazliyorsa eger arkadas gaza ilk tepkide arac 1 konum assagiya dusuruyor arabayi buda dakka 1 gol bir modeli oluyor :)

ggtoker
04-01-2014, 00:38
Yani 106 nin devrinde bile bassa 6300 ile 6500 arasi manuel vites yukseltmesi gerekir
S te gazliyorsa eger arkadas gaza ilk tepkide arac 1 konum assagiya dusuruyor arabayi buda dakka 1 gol bir modeli oluyor :)

Faydali bilgiler icin saol...

yns_emre
04-01-2014, 00:39
hemen hemen söylediklerinde zaten 106 2de 4000dd falan oluyor bu zaten 106 için güzel bir devir yinede söylediklerini değerlendirmek lazım

Tuncay
04-01-2014, 00:42
hemen hemen söylediklerinde zaten 106 2de 4000dd falan oluyor bu zaten 106 için güzel bir devir yinede söylediklerini değerlendirmek lazım

Tahmini dedim 4000 i belki 3500 ya da 3000 olur
Kistaslari biz iki tsi de denedik
5 ileri araclarla uyusmuyor

çetinnn
04-01-2014, 00:53
maşallah 2 aracada...

çetinnn
04-01-2014, 01:01

adamın dibidir :D

Tuncay
04-01-2014, 01:11
adamın dibidir :D

Harikasin :)
Orhan guney yat sende artik seninde gazini alicam yarin :)

iynn-RS
04-01-2014, 08:06

Aynn birde rs cileri gorelim boy boy

walla bende ilk defa dün oturmadım 106 nın koltuguna veya 106da tek arabam olmadı... bizde neyın ne oldugunu az cok bılıoruz..

ap ile bende ck denedım az cok anlıyoruz yanı neyın olup olmadıgını :D

ben yazılım filtre egzozlu rs le denedım 1-1.5 boy onde oluyorum.. şimdi sonucu bıle bıle oralara kadar hiç gelemem..

ÇOK BİLGİLİ arkadaşım şimdi sen benim sorularım bi cevap ver bakalım.

hani siz arabadan çok anlıyosunuz ya,speclere bakıp şıp diye denemenin sonucunu soyluyosunuz ya, hemen çıktılar denediler sizin dediğiniz gibi çıktı ya sonuç.

bana bi söyle bu deneme ne zaman yapıldı ?????

brkkksln
04-01-2014, 08:28
Simdi kamera onunden 190 200 gecince gti almis ok.ama arac icinden cekim ve polo konusunda kendini gelistirmis sanzimanin nasil kullanilacagini ogrenmis birisiyle yapilmis deneme olaya renk katacaktir.burada birbirinize laf sokmalarla satasmalarla kimse bir yere varamaz.
Su isi agiz tadiyla dostluk cercevesi icinde halletme taraftariyim.
ankarada olsaydiniz duzgun bir havada denemek isterdim.

ggtoker
04-01-2014, 08:32
ÇOK BİLGİLİ arkadaşım şimdi sen benim sorularım bi cevap ver bakalım.

hani siz arabadan çok anlıyosunuz ya,speclere bakıp şıp diye denemenin sonucunu soyluyosunuz ya, hemen çıktılar denediler sizin dediğiniz gibi çıktı ya sonuç.

bana bi söyle bu deneme ne zaman yapıldı ?????

deneme ya carsamba akşamı yada persembe akşamı yapılmıs... kımseye haber vermeden denemişler kendı aralarında....

Simdi kamera onunden 190 200 gecince gti almis ok.ama arac icinden cekim ve polo konusunda kendini gelistirmis sanzimanin nasil kullanilacagini ogrenmis birisiyle yapilmis deneme olaya renk katacaktir.burada birbirinize laf sokmalarla satasmalarla kimse bir yere varamaz.
Su isi agiz tadiyla dostluk cercevesi icinde halletme taraftariyim.
ankarada olsaydiniz duzgun bir havada denemek isterdim.

tuncay abiden polonun püf noktalarını aldık... bu akşam bı aksılık olmazsa tekrardan deneme olacak... araç içi çekimlerde olur... 106 devrı polo devre deneyip sizlerle paylaşırız.... konu 106 - polo konusu sagolsun arkadaslar rs sokuyorlar araya konu kaynıyor sonra :D aslında 106 almısda denmez kafa burun gıdıyorlar polo 106 nın kapısında

Görkem.Y
04-01-2014, 08:34
İki tarafıda tanımam etmem 106 yürümüş tebrik etmek kimsenin zoruna gitmesin maşallah !

iynn-RS
04-01-2014, 08:59
deneme ya carsamba akşamı yada persembe akşamı yapılmıs... kımseye haber vermeden denemişler kendı aralarında....

Demek öyle olmuş :beuj::beuj::beuj:

o zaman sıradan başlayalım diğer konudan alıntılara.

diğer konu perşembe saat 12:49 da açılıyor

Perşembe 13:17

Reis ne zaman deniyceniz beni haberdar et geceyim poloyu :)

Perşembe 13:23

Tmm oğuz bu hafta sonu bir şeyler olabilir ararım ;)

Perşembe 16:56

deneme ne zaman?

Perşembe 17:07

Bu hafta sonu olabilir.

Cuma 01:17 DENEME HALEN OLMAMIS !!!!!!!!!!!

Yeni aldı arkadaş barış 4 kapılı stock yani. Senin giderin yanında biz hic bir sey yapmıyoruz öylesine takılıyoruz işte ama eğlencisine bir iddiamız olmadı yok ta yani.eywallah yorumun için bakalım deneyip görecez.

Cuma 14:03

yalcınım deneme günü haber verin bende geleyim.... arada boy boy fark olacagını sanmıyorum ama 180 e kadar onde olursun... sonra polo gelip gecer...

Cuma 15:53 VE DENEME GERÇEKLEŞİR.

çok bilen arkadaşlar dikkatlice okusun...

106 yarım boy önde olacak sekılde deneme sonuçlanmıs.. vıdeo yu bulabılırsem koyacagım...

Arkadaşlar araçları denedik gördük akşamın ilerleyen saatlerinde vidio koyacam .

Herkese teşekkür ler değerli vaktinizi ayırdığınız için. Ortamı germeye gerek yok.Herkesin arabası kendine göre iyidir,Saygı duymak lazım.;)

Çarşamba yada perşembe diyosun,diğer konu perşembe gunu açılmış.

hadı perşembe olsun adam cuma gunu daha denemedeık hafta sonu deneyecegız dıyor.

Cuma günü saat 15:53 de sana haber gelıyokı deneme olmuş. tamda sızın tahmın ettıgınız sonuç cıkmıs.

dıger konuya 15:53 de yazmışsın.

http://i.hizliresim.com/xA27vL.jpg

videoya bakıyoruz hava zifiri karanlık.

http://i.hizliresim.com/KDX2rv.jpg

peki bakalım bakalım adapazarında hava saat kaçta kararıyor ???

16:47 ?????

http://i.hizliresim.com/wLPA6o.jpg

http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-fatal-error.png

Chn53
04-01-2014, 09:26
ibo abi criminal minds angara edition :D

ggtoker
04-01-2014, 09:26
Demek öyle olmuş :beuj::beuj::beuj:

o zaman sıradan başlayalım diğer konudan alıntılara.

diğer konu perşembe saat 12:49 da açılıyor

Perşembe 13:17

Perşembe 13:23

Perşembe 16:56

Perşembe 17:07

Cuma 01:17 DENEME HALEN OLMAMIS !!!!!!!!!!!

Cuma 14:03

Cuma 15:53 VE DENEME GERÇEKLEŞİR.

Çarşamba yada perşembe diyosun,diğer konu perşembe gunu açılmış.

hadı perşembe olsun adam cuma gunu daha denemedeık hafta sonu deneyecegız dıyor.

Cuma günü saat 15:53 de sana haber gelıyokı deneme olmuş. tamda sızın tahmın ettıgınız sonuç cıkmıs.

dıger konuya 15:53 de yazmışsın.

http://i.hizliresim.com/xA27vL.jpg

videoya bakıyoruz hava zifiri karanlık.

http://i.hizliresim.com/KDX2rv.jpg

peki bakalım bakalım adapazarında hava saat kaçta kararıyor ???

16:47 ?????

http://i.hizliresim.com/wLPA6o.jpg

http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-fatal-error.png

ne şimdi bu bi anlam veremedım????

biz denemenın c.tesi akşamı olacagını zannediyorduk.. arkadaşlar kımseye haber vermeden denemişler......

madem bu kadar kafan calısıo sonucunda boyle olması gerektıgını ıyı bılmen gerekır...

yaptıgın calısma sonu persembe günü denedıklerını goruyoruz ..

ggtoker
04-01-2014, 09:40
zaten polo nun sahibi arkadaşta siteye uyeliğinin onaylanmasını beklior.. uyeliği kabul oldugunda persembe akşamı denedıklerını kendısındende öğrenirsin...

kendisiylede şimdi konustum.. deneme yapıldıgında aracın ustunde kışlık lastıkler 1.5 lt fazla yag şahin orta susturucusu varmış.. lastıkler değişti fazla yağ alındı ve orj orta susturucu takıldı... akşama deneme yapılacak yandan hırs yapan arkadaşlarda gorurler...

Chn53
04-01-2014, 10:06
bahaneler bahaneler :heyoo:

MeRtCaN
04-01-2014, 10:08
Ankara da fıltre eksoz port polısh lı bır 106 gti varsa bizim 2013 Polo ile deneyelim bi merak ettim ne olacak :)

brs_odbs
04-01-2014, 10:09
maşallah araçlara .

wekoo
04-01-2014, 10:11
daha önce ibizayla kalttıgımdada yine aynı laflar aynı polamilkler polada sıkıntı war denilmesi maşallah saglıklı bir 106 heleki 1600cc de denilecek tek laf tebrik etmektik....

http://www.techturkey.com/forum/videolar/162915-bfz-106-amp-dc-cupra.html

brs_odbs
04-01-2014, 10:17
zaten polo nun sahibi arkadaşta siteye uyeliğinin onaylanmasını beklior.. uyeliği kabul oldugunda persembe akşamı denedıklerını kendısındende öğrenirsin...

kendisiylede şimdi konustum.. deneme yapıldıgında aracın ustunde kışlık lastıkler 1.5 lt fazla yag şahin orta susturucusu varmış.. lastıkler değişti fazla yağ alındı ve orj orta susturucu takıldı... akşama deneme yapılacak yandan hırs yapan arkadaşlarda gorurler...

millete bukadar niye açıklama yapıyosun ki izleyen izlesin izlemeyen izlemesin araç sahibi yazarsa söler kanka bukadar uğraşmaya değmez ortam geriliyor sonra kimseyle kötü olmaya gerek yok ;)

guwen_ar
04-01-2014, 10:22
Ankara da fıltre eksoz port polısh lı bır 106 gti varsa bizim 2013 Polo ile deneyelim bi merak ettim ne olacak :)

Ankara'da farkli olur ki bu 106 da conta da var

ggtoker
04-01-2014, 10:28
bahaneler bahaneler :heyoo:

pokemon oynamaya git abisi sen boş boş konuşma....

ıkı araçta bızım aracımız.. zoruna gıden varsa buyursun gelsın akşama... oyle oturdugunuz yerden yazmakla olmuyor.

ggtoker
04-01-2014, 10:31
millete bukadar niye açıklama yapıyosun ki izleyen izlesin izlemeyen izlemesin araç sahibi yazarsa söler kanka bukadar uğraşmaya değmez ortam geriliyor sonra kimseyle kötü olmaya gerek yok ;)

kaale alıp kotu olunacak kım war allahını seversen barışım... bu işten az cok anlayanlar zaten tebrık edıp kenarı cekılıyor.. ıkı aracta bızım arac sonucta gecme gecılme problemı yok.. tuncay abı sağ olsun ne yapmamız gerektıgını soyledı akşama deneriz videoyuda gormesı gerekenler gorur zaten.

sipsak
04-01-2014, 10:32
maşallah 2 aracada... valla bende zamanında ıbıza cuprayla denedim ozamanda polemikler çoğalmıştı..hep derim sağlıklı bir 106 çok can yakar

http://www.techturkey.com/forum/videolar/162646-ys-106-amp-ibiza-cupra.html

ggtoker
04-01-2014, 10:37
maşallah 2 aracada... valla bende zamanında ıbıza cuprayla denedim ozamanda polemikler çoğalmıştı..hep derim sağlıklı bir 106 çok can yakar

http://www.techturkey.com/forum/videolar/162646-ys-106-amp-ibiza-cupra.html

maşallah aracına....

ibizada sorun vardır sen gizli specsindir :D :D

MK8800
04-01-2014, 10:55
Sitenin kurallarina Polo gecilemez gecilmesi teklif dahi edilemez maddesi eklenmiştir :D

Chn53
04-01-2014, 10:56
pokemon oynamaya git abisi sen boş boş konuşma....

ıkı araçta bızım aracımız.. zoruna gıden varsa buyursun gelsın akşama... oyle oturdugunuz yerden yazmakla olmuyor.

Gel beraber oyniyalim ;)

Aklin mantigin aliyormu 1.5 litre fazla yag nedemek??? Şahin susturucuyu muayneden gecmek icinmi takmis??:soru:

M3CSL
04-01-2014, 11:12
70 75 km hızlarda yanı 106nın devırlerınde polo 3te ve mın 4000 devırde olur, 3000de olsa 2den 3 e gecerken o devre duserkı sacma olur.
o kısa sanzımanla zaten her hız hemen hemen polonun devrı olur sıkıntı olmaz, ztn turboda..

iynn-RS
04-01-2014, 11:15
Aklin mantigin aliyormu 1.5 litre fazla yag nedemek???

hfl4FgvcwaU
Motor Yağı ve Sarışın Kadın - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=hfl4FgvcwaU)

yns_emre
04-01-2014, 12:12
burda bukadar ince hesap kitap yapacagınıza adam gibi bakımlı 106 ile çok övdüğünüz kendi arabanızı deneyinde ondan sonra kıstas alın yeter hakketten bıktırıyorsunuz insanları illa karşı çıkacak 3 5 kişi oluyor her konuda illa sizin tatmin olmanızmı gerekiyor konuda eğer inanmayan varsa kimse ayağına çağırmayacak inanmayan gelecek burda deneyecek bakacak sonra işine uzatmanın anlamı yok ...

CeM öZeR
04-01-2014, 12:23
Kamera araç içi konumlanırsa daha iyi olur. polo gti antipatinajı kapatmalı, deneme öncesi bir iki dip gaz yapıp aracı ekonomi modundan çıkarmalı. Kış lastiği aracı çok tutar,orta susturucu iptali 1-2 boy kayıp. Vitesi 6600 rpm civarı kendi atarsa aracın normal devri sona dayayıpta atmasına göre 2 boy hızlı olur. Bunlar göz önünde bulundurun. Polo gti'ı küçümserken standart haliyle 200 hp altında bir çok araca geçilmediğinide unutmayın. Tamam aracınıza maşallah güzel yürüyor ama daha adaletli bi karşılaştırma olursa sizde kendinize sağlıklı bir kıstas almış olursunuz. Örnek veriyorum siz ilerde kısa şanzuman ve yazılım yaparsınız. Polo gti şu anki - leri + ya çevirse bu sefer siz yine aynı sonuçla karşılaşırsanız ulan boşa mı yaptık bunu demeyin. :) Hadi iyi denemeler size...

Volkann
04-01-2014, 12:30
kavga yok içinizden geçerim :)))) şfk : 105 ;)

bu arada iki araçta bizim aracımız kimseyi kimseye düşürmeyin.

qatrio
04-01-2014, 12:36
Kamera araç içi konumlanırsa daha iyi olur. polo gti antipatinajı kapatmalı, deneme öncesi bir iki dip gaz yapıp aracı ekonomi modundan çıkarmalı. Kış lastiği aracı çok tutar,orta susturucu iptali 1-2 boy kayıp. Vitesi 6600 rpm civarı kendi atarsa aracın normal devri sona dayayıpta atmasına göre 2 boy hızlı olur. Bunlar göz önünde bulundurun. Polo gti'ı küçümserken standart haliyle 200 hp altında bir çok araca geçilmediğinide unutmayın. Tamam aracınıza maşallah güzel yürüyor ama daha adaletli bi karşılaştırma olursa sizde kendinize sağlıklı bir kıstas almış olursunuz. Örnek veriyorum siz ilerde kısa şanzuman ve yazılım yaparsınız. Polo gti şu anki - leri + ya çevirse bu sefer siz yine aynı sonuçla karşılaşırsanız ulan boşa mı yaptık bunu demeyin. :) Hadi iyi denemeler size...
Katilmayan hak vermeyen varmi ? 106 gti olmasi gerektigi gibi gitmis bence o speclerde ne bir eksik ne bir fazla maşallah araclara.

ProdriveSTI
04-01-2014, 13:07

Var var geliyor az kaldı.Erdiyle denicem zaten.:D

MeRtCaN
04-01-2014, 13:15
Var var geliyor az kaldı.Erdiyle denicem zaten.:D

Zevkli olur maşallah :heyoo:

MrtYILDIZ
04-01-2014, 13:20
Maşallah her ikissinede önemli olan dostluk çerçevesinde olmuş geriside yalan :)

ggtoker
04-01-2014, 13:21
Gel beraber oyniyalim ;)

Aklin mantigin aliyormu 1.5 litre fazla yag nedemek??? Şahin susturucuyu muayneden gecmek icinmi takmis??:soru:

ben pokemon oynamayı 5 yasında bıraktım sen devam et oynamaya :hahaha:

şahin susturucuyu ses almak ıcın takmıs.. fazla yağda alındı kıslık lastıkler cıkartıldı işte bu gece göreceğiz...

yns_emre
04-01-2014, 15:46
amcam gillere söyle deneme ne zamansa haber verinde bizde gelelim :)

Turboğuz54
04-01-2014, 16:05
Ne cok tatava yaptınız ayarlayın poloyu içten video çekip atayım

Onur Fatih
04-01-2014, 17:07
bugün deneme var mı???

DRIVE34
04-01-2014, 17:29
mevzuya bak sinemaya gitmeye gerek yok tam makara , 106 nerde yolda,yol nerde otobanda, otobanı kım almıs cıkmacı mustafa,pekı para nerde,türk parası yok dolar var ,e polo napıyo, eksozcuda dowpıpe'ta ,e pekı eksoz nerde, sahıne takmıslar, sahın nerde muayeneye gitmis oooo yandı bitti kül oldu ....

ggtoker
04-01-2014, 19:58
bugün deneme var mı???

Haber bklioruz

Onur Fatih
04-01-2014, 21:36
Haber bklioruz

gti bizim buranın arabası mı yeni geldi diye duydum bugün bende
eğer dengim araba çıkarabilirseniz bende deneyebilirim

ggtoker
04-01-2014, 22:54
gti bizim buranın arabası mı yeni geldi diye duydum bugün bende
eğer dengim araba çıkarabilirseniz bende deneyebilirim

polıs yuzunden pek bi deneme yapamadık artık baska sefere otobanda deneriz.

Turboğuz54
04-01-2014, 23:00
Editttt : 16 ag 125 : ) sıkıntı yok hallettik ..

atilla54
04-01-2014, 23:08
polıs yuzunden pek bi deneme yapamadık artık baska sefere otobanda deneriz.

edit: Deneyemedik sağlık olsun herhangi bir sorun yok :)

driftboy
04-01-2014, 23:28
Edit: bidahakine kısmet :D

yns_emre
04-01-2014, 23:58
bu akşam neden heryerde polis var arkadaş savaşmı çıktı eve bile hatay üzerinden geldim şimdi ayıptır ya :)

Onur Fatih
05-01-2014, 00:01
Adapazarı yok mu hızlı dizel stock roccoda olabilir.....

driftboy
05-01-2014, 00:01
ortalık karışık bu akşam serdivanı tarayan tarayana en son samet e. yanyan yokustan cıkıyodu sen düşün artık :D

aLperTunga
05-01-2014, 03:12
mevzuya bak sinemaya gitmeye gerek yok tam makara , 106 nerde yolda,yol nerde otobanda, otobanı kım almıs cıkmacı mustafa,pekı para nerde,türk parası yok dolar var ,e polo napıyo, eksozcuda dowpıpe'ta ,e pekı eksoz nerde, sahıne takmıslar, sahın nerde muayeneye gitmis oooo yandı bitti kül oldu ....

olm kafan mı güzel senin :D

Jeandan-R
05-01-2014, 03:58
walla en sonunda bu inat yuzunden rollden sonra kapak actırırsınız... kımsenın kımseye yalan borcu yok... ap ile bende ck denedım az cok anlıyoruz yanı neyın olup olmadıgını :D

ben yazılım filtre egzozlu rs le denedım 1-1.5 boy onde oluyorum.. şimdi sonucu bıle bıle oralara kadar hiç gelemem.. hee olurda yolum duserse veya senin yolun düşerse misafir ederim..

Ben egzli sökük pistonlu vs. red106 ile denediğimde red benden bir kaç boy önde oluyordu. Ki benim aracım ağırlık olarak oemden çok daha ağırdı.

Sende egz piston felan varsa doğrudur ama yoksa sağlıklı yürüyen bir clio rs'i geçmen zor. Geçmiş geçmemiş gel geçeyim davasına gerek yok benim düşüncem bu yönde.

ggtoker
05-01-2014, 08:40
Ben egzli sökük pistonlu vs. red106 ile denediğimde red benden bir kaç boy önde oluyordu. Ki benim aracım ağırlık olarak oemden çok daha ağırdı.

Sende egz piston felan varsa doğrudur ama yoksa sağlıklı yürüyen bir clio rs'i geçmen zor. Geçmiş geçmemiş gel geçeyim davasına gerek yok benim düşüncem bu yönde.

Sen egz pistondan bahsediorsun ama bn diorumki denedigim rs yazilim f e var... bnde egz ve piston olsa fark daha cok olurdu...

spree1903
05-01-2014, 09:03
enteresan.180 hp yalan mı oldu

toolqa
05-01-2014, 09:14
hep sölüyorum yine sölüyorum.. 106 gtı hafife alınacak bir araç değil ... ince conta ve kısa yla taze kan gelio arabanın damarlarına ...

dc_crx
05-01-2014, 11:52
Tam tahminim gibi polo geçer diyenler vardı diğer konuda :) 106 Helal bu speclerle hiç şaşırtmadı beni :D

BurakCengizhanoğlu
05-01-2014, 12:20
Hemşolar maşşalah öncelikle..Yalnız şöyle bir durum var bir tane dışardan çekimle kıstas alınmaz.İçerden çekim olursa hem 106 hem polodan daha net olucaktır.He birde aracınız güzel gidiyordur eyvallah ama tam okuyamadım fakat sanki rs i küçümseyenler olmuş bnce şaşırmayın :)

ggtoker
05-01-2014, 14:15
dün akşam deneme yapıldı... video araç sahipleri koyar...

ilk denemede polo 2boy ondeydı manuelde polo devrınde basılmış.

ikince denemede kafa burun gidiyorlardı...

Jeandan-R
05-01-2014, 14:23
Sen egz pistondan bahsediorsun ama bn diorumki denedigim rs yazilim f e var... bnde egz ve piston olsa fark daha cok olurdu...

Bende de yazılım filtre eksoz vardı. 106da olanları da söyledim. Clio dursaydı denerdim yine.

driftboy
05-01-2014, 15:01
dün akşam deneme yapıldı... video araç sahipleri koyar...

ilk denemede polo 2boy ondeydı manuelde polo devrınde basılmış.

ikince denemede kafa burun gidiyorlardı...

ilk deneme 50, ikinci deneme 60 da yapılmıştı sanırım. Video'yu izledim 60 ta bastıklarında 106 nın kafa cok az önde geçiyolar kameranın önünden. Ama iki araç sahibide basamadık tam anlamıyla bidaha deneyeceğiz dediler. Polis filan gelmiş ortalık biraz karışmış.

54TK434
07-01-2014, 09:24
polo gti sanzıman ve beyne yazılım atarsa standartın üstüne cıkar üzücü olur gibi sonucta 106 gti motor yapılmıs portpolıhs 2 vites 42 dişli gaz kelebegi genişletilmiş 2 aracta aynı standart fabrika cıkısı standartında denmez ama zevkli bir yarıs geçirmiş iki kankimide tebrik ediyorum

alper1001
08-01-2014, 01:19
106 lar gerçekten güzel yürüyen araçlar, polo gti ı pek tatbik edemediğim için yorum yapamıyorum tam olarak, ama benzer bir araç kullanan biri olarak, 106nın devrinde basmak, polo ya ciddi haksızlık, zaten elektronik gaz kelebeği yüzünden ciddi bir kayıp var, üstüne bir de ölü devir denk geliyor, araba twincharger dahi olsa, aşırı beslemenin bir geciktirmesi var. Bunlar bahane gibi gözükebilir, fakat sonuçta burada yapılan olayda , sonuç ahmet mehmeti geçmiş değil, araçların kapasitelerini ölçmek, videoda emeği geçenlerin eline sağlık.

ates_54
08-02-2014, 15:51
Burda şimdi herkes kafasına göre yorum yapmış ama bu speclerde bi 106'nın polo ile yürüyemeyeceğini bu işlerden az çok anlayan herkes bilir.
zaten daha sonra polonun eksiklerinin giderilerek ve aracın hakkı verilerek yapılan yarışta polo 5 boy geçti.
ayrıca en son yapılan bir yarışta 106 ya 5 boy koyan araca polo 3 boy atmıştır.bu da 8 boy anlamına giriyor.
hani travego muhabbeti vardı ya 8 boya kaç travego girdiğini elinize metre alıp ölçersiniz artık. :)

pologti54
08-02-2014, 16:33
Üyeliğim nihayet onaylandı 1 ay oldu sanırım?
Polo gti'nin sahibi benim.bu konuda ve diğer konuda gıyabımda çok fazla konuşuldu o dönem çok sinirlenmiştim iyiki üyeliğim onaylanmamıştı ağır konuşcaktım.
şimdi gelelim asıl meseleye.burda bahsi geçen vidyo polonun sabah alınıp akşam hiç bir şeyine bakılmadan hiç bir değer ölçülmeden bodoslama yapılan yarışın vidyosudur.arkadaşa vidyoyu koyma dememe rağmen koydu neyse o konuyu biz aramızda hallettik.
bahsi geçen yarışta poloda motorda 1 litreye yakın fazla yağ,kış lastiği vardı ayrıca orta susturucuda yan sanayi bir malzemeydi.
en önemli sorun da polo vites S modundayken bastım.bu nedenle devir yarışın başında düşüyordu çünkü otomatik modda olduğu için araç kendi kendine biz daha yan yana gelmeye çalışırken vites atıyordu.bunlar bahane değil yaşadığımız gerçekler.
bu sıkıntıları hallettikten sonra 2. vites 50 km hızda polo triptonicde kullanıldığında yani araç tam randımanda kullanıldığında Polo 4-5 boy arası bir fark koymuştur.
daha sonra başka araçlarla yapılan yarışlarda bahsi geçen 106 ya 4-5 boy atan araca polo 2-3 boy atmıştır.
bu speclerde bi 106 poloyu zaten geçemez bu konuda araç sahipleride hem fikir 106 nın çok fark yemeden yürüyebilmesi bile başarıdır ki bahsi geçen 106 Sakarya'nın en sağlam birkaç 106 gti'sinden biridir :icon_tup:
sanırım akıllardaki soruların hepsine cevap vermiş oldum.

emirarslan34
08-02-2014, 17:23
Polo gti'nin sahibi benim.bu konuda ve diğer konuda gıyabımda çok fazla konuşuldu o dönem çok sinirlenmiştim iyiki üyeliğim onaylanmamıştı ağır konuşcaktım.
şimdi gelelim asıl meseleye.burda bahsi geçen vidyo polonun sabah alınıp akşam hiç bir şeyine bakılmadan hiç bir değer ölçülmeden bodoslama yapılan yarışın vidyosudur.arkadaşa vidyoyu koyma dememe rağmen koydu neyse o konuyu biz aramızda hallettik.
bahsi geçen yarışta poloda motorda 1 litreye yakın fazla yağ,kış lastiği vardı ayrıca orta susturucuda yan sanayi bir malzemeydi.
en önemli sorun da polo vites S modundayken bastım.bu nedenle devir yarışın başında düşüyordu çünkü otomatik modda olduğu için araç kendi kendine biz daha yan yana gelmeye çalışırken vites atıyordu.bunlar bahane değil yaşadığımız gerçekler.
bu sıkıntıları hallettikten sonra 2. vites 50 km hızda polo triptonicde kullanıldığında yani araç tam randımanda kullanıldığında Polo 4-5 boy arası bir fark koymuştur.
daha sonra başka araçlarla yapılan yarışlarda bahsi geçen 106 ya 4-5 boy atan araca polo 2-3 boy atmıştır.
bu speclerde bi 106 poloyu zaten geçemez bu konuda araç sahipleride hem fikir 106 nın çok fark yemeden yürüyebilmesi bile başarıdır ki bahsi geçen 106 Sakarya'nın en sağlam birkaç 106 gti'sinden biridir :icon_tup:

aramıza hosgeldın kardeşim benı yanlıs anlama ama eksiklerin varsa deneme kımseyle. çok samimi arkadasların hariç kımseyede güvenme.

geçilmissin bunun lamı cimi yok , eksiklerın varsa denemıceksın. sonra bu tip polemıkler oluyor işte.

Turboğuz54
08-02-2014, 19:54
Burda şimdi herkes kafasına göre yorum yapmış ama bu speclerde bi 106'nın polo ile yürüyemeyeceğini bu işlerden az çok anlayan herkes bilir.
zaten daha sonra polonun eksiklerinin giderilerek ve aracın hakkı verilerek yapılan yarışta polo 5 boy geçti.
ayrıca en son yapılan bir yarışta 106 ya 5 boy koyan araca polo 3 boy atmıştır.bu da 8 boy anlamına giriyor.
hani travego muhabbeti vardı ya 8 boya kaç travego girdiğini elinize metre alıp ölçersiniz artık. :)

Kafasına göre yorum yapan yok o speklerde 106 bende var getir poloyu basalım

driftboy
08-02-2014, 20:05
bakkal hesabına gerek yok

Bigün 10 boy geçen ertesi gün 10 boy geçilir. bukadar dert etmeyin

pologti54
08-02-2014, 22:38
Kapışmak isteyen bana Gökhan Toker üzerinden ulaşsın.

ggtoker
08-02-2014, 22:53
Kapışmak isteyen bana Gökhan Toker üzerinden ulaşsın.

kanka siz yeterki denemek isteyin ben organize ederim :D

ferroo
08-02-2014, 22:55
ndn bu kadar uzuyo bu konular anlamıyorum...

ggtoker
09-02-2014, 00:00
ndn bu kadar uzuyo bu konular anlamıyorum...

uzamıyor uzamıyor :D :D

deneme olmazsa bu işin keyif kısmı nerde :D

ferroo
09-02-2014, 00:27
uzamıyor uzamıyor :D :D

deneme olmazsa bu işin keyif kısmı nerde :D

allahtan uzamamış yanı :D uzasa dusunemıyorum :D

pologti54
09-02-2014, 23:45
kanka siz yeterki denemek isteyin ben organize ederim :D

Organization by gtoker :D

ggtoker
09-02-2014, 23:53
Organization by gtoker :D

c.tesi akşamı görüşürüz kanka :D :D fazla kalabalığa gerek yok :D

taytay
09-02-2014, 23:59
Sonuç olarak polo 5 boymu geçti şimdi en son güncel deneme :D yukarda bi ince matematik hesapları var çıkamadım işin içinden :P

ggtoker
10-02-2014, 00:22
Sonuç olarak polo 5 boymu geçti şimdi en son güncel deneme :D yukarda bi ince matematik hesapları var çıkamadım işin içinden :P

son denemede polo geçti...

c.tesi akşamı bizim 106 ile deneyecez bakalım o zmn sonuc ne olacak :D

pologti54
10-02-2014, 09:20
son denemede polo geçti...

c.tesi akşamı bizim 106 ile deneyecez bakalım o zmn sonuc ne olacak :D

Hep öyle diyoz sonra 30 kişi oluyoz sanayide hep :D

Tuncay
10-02-2014, 10:25

Ben tahmin etmistim zaten alir almaz bastigini kullanimdan kaynakli bir hata oldugunu
Bende araci ilk aldigim zamanla simdiki arasinda kullanimdan kaynakli 5 biy kazanmistim dsg deyip gecmeyin onunda bir stili kullanim tarzi var

Volkann
12-02-2014, 20:38
vay vay biz askerdeyiz ortalik yaniyor :)

life is life
13-02-2014, 13:09
Maşallah deneyen araçlara..

rene54
06-03-2014, 21:19

Talhacım sen beni 8valf mk4 u geç önce hatırlatırım :))

Şaka bi yana araclarin ikisininde maşallah i var konuyu yeni gördüm baslarini okudum kafa burun gitmesine hayret ettim 106 nın evet 106 da yabana atilacak makine degil ama polo gti den bahsediyoruz 106 kadar olmasada hafif ,180hp, guclu oldugu kadar torklu lanet bi araba sorunlarini halledince benim kafamda cizdigim fark oluşmuş ki normal olanda bu.

Sen soft bi yazilimda attinmi ona ohh miss.

Sapancanin misafirperver kardesleri volkan ve gokhanada selamlar