PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gümrükten geçemeyecek bir ürün hakkında (Header Seçimi de içerir)

Aranel Ciryatan
07-01-2014, 10:46
Merhaba arkadaşlar;

Ebay üzerinden yasal sınırlarda devamlı ürün almaktayım. Fakat Sportex header almak istiyorum arabama. Nasıl bir yol izlemeliyim. Daha önce bu tarz ürün almış olanlardan destek bekliyorum. Supersprint ile Sportex arasında kalmış durumdayım. İngiliz forumlarını takip ettiğimde sportex kullananlar çok memnunlar ve supersprint'e o kadar fiyat farklı ödemenin mantıksız olduğunu söylüyorlar.

Sizinde fikirlerinizi almak isterim. Uğraşıp Sportex mi yoksa direk supersprint mi

Manifold Stainless steel<br>(for Kat. replacement), CITROEN C2 VTS 1.6i 16v ( 125Hp ) '05 -> '09 (http://www.supersprint.com/en/IT/prod-c-244-7056-8561-citroen_c2_vts_16i_16v__125hp___05____09.aspx)

Citroen C2 2003> Exhausts at Sportex @ Motorspeed Performance Exhaust Manifold MC13 (http://www.sportex-exhausts.com/Performance-Exhaust-Manifold-MC13/cat/2/sub/13/subsub/14/product/19)

clioGT
07-01-2014, 10:56
valla biz 2 sene evvel aldıydık headers emreye ebayden

gidip ptt de ödeyip vergisini yüzde 18 mı ne aldıydı

darkmoon
07-01-2014, 11:51
siparişi ver kargonu takip et evine kağıt gelmesini bekleme internetten bak zaten gümrüğe takılırsa nette yazıyor tracking yaparken.. gider gümrüğü neyse öder alırsın ürüne ödediğin mevlanın %20 sini vergi olaarak veirsin.. takılmassa zaten görürsün benim arkadaşım headers aldı takılmadı gitti postaneden aldı..

verdiğin ana paraya bakarlar eğerki shipping var ise ve yüksekse onu ana ürünün parasından ayrı öde... ana paranın içinde shipping varsa onu ayrı ödemessen shipping de dahil olmak üzere toplam ödediğin mevla üzerinden %20 vergi verirsin..

levent
07-01-2014, 14:01
artık gümrük işleri halledilip kapıda %20 ödenip alınabilecek deniliyordu? bu tarz ürünlerde olmuyor mu bu iş :)

darkmoon
07-01-2014, 14:05
valla öyle olsa şahane olur mükemmel olur işimizi gücümüzü bırakıp gümrükde sıra bekle falan filan yarım günün gidiyor..

turbogsi
07-01-2014, 14:08
yaklaşık 1 ay önce ptt kargo ile manifold getirdim
satıcı ürünün değeri eksiksiz beyan etmiş
ptt elamanı ürünü getirdi kapıma kadar vergisini aldı gitti
artık kapıda tahsilat yapıyorlar fakat fiş fatura makbuz vermeden ücreti istiyorlar.

darkmoon
07-01-2014, 14:29
iyimiş umarım alıcağım bir iki parça var 300 dolarlık ve 150 dolarlık kapıya getirirler bendede..

Aranel Ciryatan
07-01-2014, 14:33
kargo ücretini konuşayım bakalım bi ingilteredeki firma ile eğer uygun olursa yine herşey dahil şekilde şu sportex'i sipariş edeyim.

brkkksln
07-01-2014, 15:27
satıcıyla konuş ücreti düşük göstersin kapına gelsin tırt diye.
gümrük ücreti artık kapıda alınıyor.
ss mi bu malzememi dersen diğerini kullanmadım yorum yapamıyorum ama manifold demek boruları kıvırıp aşağıya indirmek demek değil.kaynak ve malzeme kaliteside önemli.en önemlisi kıvrılma açıları runner uzunlukları vs.bunlar hesap kitap işi.

c2 vts e saxo vts in oem headers ının iyi geldiğini yazanlar vardır.aslı varmıdır bilmem.

Aranel Ciryatan
07-01-2014, 15:46
ingiliz forumlarında bu header için güzel yorumlar yapmışlar. fakat benimde kafamda hala soru işaretleri var. ara borularımı zaten supersprint kit ile birebir aynı yapıyoruz sıfır kaynak ile yapıcaz hemde komple tek boru olarak.

gemsazr9
07-01-2014, 16:02
Ebay çıktısında shipping ayrı gözüksede faturada yinemi total ödediğin para üzerinden alıyorlar vergiyi