PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WV POLO Hakkında

EfeTorunu
08-01-2014, 07:22
Selamlar Arkdaslar Wv polo 1.6 TDI Nasıl Bir Arçtır Kronik Hastalığı varmıdır öncelikle turbosu nasl sıklıkla arıza verebilir mi?

EmrahERKAN
08-01-2014, 08:16
Hiç bir kronik arızası yok benim gördüğüm. Hard bir yazılım ile 25bin kmdir kullanıyorum. Daha çok şükür turbosu herhangi bir arıza vermedi. Alınabilecek en güzel araçlardan birisi.

EfeTorunu
08-01-2014, 08:25
Hiç bir kronik arızası yok benim gördüğüm. Hard bir yazılım ile 25bin kmdir kullanıyorum. Daha çok şükür turbosu herhangi bir arıza vermedi. Alınabilecek en güzel araçlardan birisi.

tmm tşk ederim düşüncelerde var

Eworen
08-01-2014, 08:29
Fiyat/fayda oranı düşük
Güvenlik ve konfor donanımı nerdeyse yok denilebilir..
Çerezleri atıp bütün donanımlarını yazıyorum varsa bi yanlışlık arkadaşlar düzeltsin lütfen
2 hava yastığı
Abs
Manuel klima.

Dsg nin hatrına alınabilir belki ama manuel ise başka araçlara yönelmekte fayda var..

Sezgin
08-01-2014, 08:35
Fiyat/fayda oranı düşük
Güvenlik ve konfor donanımı nerdeyse yok denilebilir..
Çerezleri atıp bütün donanımlarını yazıyorum varsa bi yanlışlık arkadaşlar düzeltsin lütfen
2 hava yastığı
Abs
Manuel klima.

Dsg nin hatrına alınabilir belki ama manuel ise başka araçlara yönelmekte fayda var..
Katiliyorum. Cok cok cam tavan opsiyonu falan alinabilir. Benzinlide chrome edition var ama dizel icin 50.000 tl poloya vermek bana mantiksiz geliyor

EfeTorunu
08-01-2014, 08:37
Peki Bunun Yerine Golf Düşünsek arkdaslar TDİ arac şehir içi kullanmda kullnılacak veya TSi Motor şehir içinde TDi den farkı cokmudur

Sezgin
08-01-2014, 08:47
Peki Bunun Yerine Golf Düşünsek arkdaslar TDİ arac şehir içi kullanmda kullnılacak veya TSi Motor şehir içinde TDi den farkı cokmudur

Golf ic aksam olarak daha gosterisli. Ozellikle golf 7 icin konusuyorsak. Ancak vw ye gelen zamlardan sonra golfunde fiyati ciddi ucuk durumda. Tsi bmt versiyonuna bakilabilir aslinda. Dizel gibi az yaktigini soyleyen kullanicilar gordum golf forumlarında

Eworen
08-01-2014, 08:52
Golf 7 1.2 ile Polo 1.6 TDI ın fiyatları çok yakın
Eğer ciddi km ler yapılmayacaksa kesinlikle Golf 7 alırım
Golf ün en boşu denilen midline plus un std gelen donanıma bakın özellikle güvenlik donanımına neden Polo dan kaçın dediğimi anlarsınız..
Sonra Polo düşmanı ilan edilmeyeyim :)
Sadece güvenlik donanımı yazıyorum çerezler hariç. Konfor donanımları Polo comfortline dan az değil daha fazla zaten..

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi (XDS)
Elektronik Motor Çekiş Kontrolü (MSR)
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP)
Dinamik Direksiyon Önerisi (DSR)
İkincil çarpışma freni (Multi-collision Brake)
Piroteknik ön emniyet kemerleri
Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon
Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları
Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları
Perde hava yastıkları
Sürücü diz hava yastığı
Yorgunluk tespit sistemi

by.gkn
08-01-2014, 09:26
yaklaşık 6 aydır polo kullanıyorum 8 bin km yol yaptım aracımdan oldukça memnunum. tamam donanım boş olabilir ama benim gibi donanımı ikinci planda tutup yakıt ekonomisi, görsellik, performans, sınıfına göre oldukça iyi sayılabilen malzeme kalitesi aracın kendine bağlamnasına yetiyor. fiyatı yakın olsada bir c segment ile karşılaştırmada polonun üstün gelmesi pek beklenemez zaten. tamam fiesta, ibiza, fabia,jazz hatta getz bile sınıfında daha dolu araçlar olabilir ama hiç birinde "bana göre" poloda aldığınız kalite hissini alamıyorsunuz. ben aldığımda 42 ye almıştım normal denebilir bir fiyattı piyasaya göre ama şuandaki 47 bin liralık fiyatı gidip ikinci el bir golf 6 tdi almaya yönlendirebilir.

he şunuda yanlış anlaşılmamak için belirteyim kesinlikle polo fanatiği değilim eksik olduğu yönleri zaten belli ben bana göre artı olan yönlerini belirtmek istedim :)

MDeniz
08-01-2014, 09:31
full+full ünü almam comfortline yeterde artar neden diyecek olursanız tam doluları 57 bin tl lere kadar çıkıyor o fiyatlara süper arabalar var o yüzden 37 verir comfort alır rahatıma bakarım piyasası geniş kronik arızası yok saglam ve uzun önürlü iç aksam kaliteside oldukça başarılı bir araç benzinlisini kullandım 20 bin km mükemmeldi

EfeTorunu
08-01-2014, 09:54
Golf 7 1.2 ile Polo 1.6 TDI ın fiyatları çok yakın
Eğer ciddi km ler yapılmayacaksa kesinlikle Golf 7 alırım
Golf ün en boşu denilen midline plus un std gelen donanıma bakın özellikle güvenlik donanımına neden Polo dan kaçın dediğimi anlarsınız..
Sonra Polo düşmanı ilan edilmeyeyim :)
Sadece güvenlik donanımı yazıyorum çerezler hariç. Konfor donanımları Polo comfortline dan az değil daha fazla zaten..

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi (XDS)
Elektronik Motor Çekiş Kontrolü (MSR)
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP)
Dinamik Direksiyon Önerisi (DSR)
İkincil çarpışma freni (Multi-collision Brake)
Piroteknik ön emniyet kemerleri
Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon
Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları
Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları
Perde hava yastıkları
Sürücü diz hava yastığı
Yorgunluk tespit sistemi

uzun yol olarak en fazla 100 binde bir de olrsa 1000 km olr fakat çekiş nasıldır işte hiç denk gelmedi test aracıda yok firmada siz daha önce test ettiniz mi

EfeTorunu
08-01-2014, 09:56
Golf ic aksam olarak daha gosterisli. Ozellikle golf 7 icin konusuyorsak. Ancak vw ye gelen zamlardan sonra golfunde fiyati ciddi ucuk durumda. Tsi bmt versiyonuna bakilabilir aslinda. Dizel gibi az yaktigini soyleyen kullanicilar gordum golf forumlarında

golf 7de 1.4 olan motoru az yakıyor dimi ve çarşı içi için de düşünelim yognlk öyle olacak benzn kurtarır mı

Ahmet Saraçoğlu
08-01-2014, 09:59
ikinci el mi düşünüyorsunuz?Bütçe ne kadar?

Berkan
08-01-2014, 10:25
0 için bahsediyorsan 8 ocak güncelli fiyat listesi 2013 model için 47.500 TL elindede ççok büyük ihtimal olmayıp bilmem kaç ay sonraya sıra vercegni düşünürsek o polo 2014 model 52 den aşağı olmaz yazık günah

Aktaş61
08-01-2014, 11:02
1.5 ay önce arkadaşıma aldık 2.el 1.6 tdı comfortline kırmızı. çocuğun ilk arabası gayet severek biniyor yakıt olsun gidiş olsun iyiki bunu aldırmışsınız diyip duruyor:)

EfeTorunu
08-01-2014, 11:35
ikinci el mi düşünüyorsunuz?Bütçe ne kadar?

2nci el olr ama endüşük model 2012 olr fiytm 45 tavan fiytım

EfeTorunu
08-01-2014, 11:39
0 için bahsediyorsan 8 ocak güncelli fiyat listesi 2013 model için 47.500 TL elindede ççok büyük ihtimal olmayıp bilmem kaç ay sonraya sıra vercegni düşünürsek o polo 2014 model 52 den aşağı olmaz yazık günah

sıfırı daha sormadm firmaya ama soracagım eger dedğinz gibyse oo paralar deymez

Ahmet Saraçoğlu
08-01-2014, 11:49

c4 üm varken kaza yapınca kasko sıfır polo 1.2 verdi , bayıldım , arabayı satma niyetime sebep o polo dur.İlana verip araba araştırdığım süreçte gözdem poloydu , başka hiçbi araçla ilgilenmedim.Ama biraz araştırınca leonun aynı rakama bir sınıf daha üstte ve daha donanımlısını alabildiğimi görünce araştırdım ve leon 1.2 tsi aldım.Kendimi bildim bileli dizel alıp sattığım için sıkılıp benzinli aldım , şu an ne modelden ne leondan en ufak bi pişmanlığım yok ama dizelle ilgili kararınızı değiştirme niyetinde değilim.O fiyatlara çok güzel 1.6 tdi lar da var çünkü.Aynı teknoloji , aynı motor , daha geniş , daha oturaklı , daha donanımlı.Bi düşünün derim.
Polo cidden sınıfının en güzeli ama o donanım fiyatının arabası değil doğuş sağolsun...

by.gkn
08-01-2014, 12:17

İlanlara bakınırken denk geldim eğer yazılan gibiyse düşünülebilir sıfırında 4500tl karda olursun

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-volkswagen-1.6-comfortline-2013-model-0dan-farksiz-acil-satilik-149635328/detay)

EfeTorunu
08-01-2014, 16:56
İlanlara bakınırken denk geldim eğer yazılan gibiyse düşünülebilir sıfırında 4500tl karda olursun

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-volkswagen-1.6-comfortline-2013-model-0dan-farksiz-acil-satilik-149635328/detay)

tşk ederm bi görüşelim

KMR2-GT
08-01-2014, 17:03
turbosu degılde wastagate ı bozuldu benımkının 2 aydır ugrasıyorum cıkma bulamadık.bırı 700 lıra ıstedı uyduruk wg e.çıkma komple turbo aradım gene bulamadık gıttım 0 aldım komple turbo sırf bı wastegate yuzunden.

araç kalte hissi veriyor ama azık daha kalıtesız ve donanımlı olmasını tercıh ederdım.ınsan bazen lan kac lt yaktık dıye bakmak ıstıyor yada uzun yolda hız sabıtlıyıcı arıyor.vw kaliteli kasacam diye habire ondan bundan kısmış.bence alınmaz ben pişmanım nefret ederek kullanıyorum.

Taykun
08-01-2014, 17:46
2011 mart ayinda bayiden sıfır cıkarttım sis farlari üstünde fabrikadan cıktığı gibi geldi 65bin kmde 60bin bakımından cıktı tık hatası yok sınıfının en iyi araci..

http://i.hizliresim.com/eWrnRm.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Hakan_Si
08-01-2014, 18:56
45.000 TL ye bir üst segment araçlar da bulunabilir,mesela babamın 1.6tdi dsg leonunu 5x,xxx km de iken o fiyat aralığında sattık.Tabi bu bütçeye Polo düşündüğünüzde KM olarak daha düşük bir araca sahip olmanız mümkün. Arkadaşların da dediği gibi donanım olarak çok ekstra beklentiniz yok ise sınıfının en başarılı aracı denilebilir Polo için.:icon_tup:

exca-
08-01-2014, 19:29
comfort polo da iki hava yastığı mı var? :( bi de sonradan esp yapmak çok mu kasar :D ben de tdi dsg polo alayim diyodumda..

EfeTorunu
08-01-2014, 20:09
Seat sevmyrm wv yakn ve kalite olark göryrm ama yinede terchler farklıdır bu gidişle golf olabilir diyrum

ferroo
08-01-2014, 20:17
sıfır turbosu ne kadar?

KMR2-GT
08-01-2014, 22:13
4600 lira serviste

ferroo
08-01-2014, 22:15
polonun orjınal turbosu gt 4202 flnmı benmı bılmıyorum :D sımdı bıısy dıcem olmucak töbe töbe...:)

EfeTorunu
09-01-2014, 00:23
Firmalar uçuyor ya bizde caddy var turbo arıza yapmştı ozamn için 2500 lira idi kronik oldgu için connect sormustk 4500 liraydı :)

cabrioleter
09-01-2014, 01:43
2011 mart ayinda bayiden sıfır cıkarttım sis farlari üstünde fabrikadan cıktığı gibi geldi 65bin kmde 60bin bakımından cıktı tık hatası yok sınıfının en iyi araci..

http://i.hizliresim.com/eWrnRm.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

polo sınıfının en iyi değil nerdeyse en geri aracı..

Enes-x
09-01-2014, 07:19
Ben 3 senedir kullanıyorum , polo gerçekten göründüğünden çok daha iyi bir araçtır.Alıp kullanınca parasını hakkettiğini anlıyorsunuz.

Bu sınıfda kullanmadığım araç kalmadı donanımları görmezden gelirseniz polonun bir üst sınıf olduğunu zannedebilirsiniz :)

İki negatif yönü var bana göre gereksiz sert süspansiyonu ve arka koltukların dar ve rahatsız oturuş pozisyonuna sahip olması.

Esp,cam tavan ve airbag hariç neredeyse tüm donanımları sonradan ekleyebilirsiniz hemde servis fiyatının yarı fiyatlarına.

1.6 tdi zaten efsanevi bi motor 150 hp olupta 5.5-6 lt yakıt tüketmek şehiriçinde bilmiyorum çok övülen 128 tane donanımı olan sınıfındaki araçlarda bu imkan var mı :)

Poloyu beğenmeyip negatif yorum yapanlar sadece satış fiyatını haketmediğini düşünenlerdir, oda tercih meselesi saygı duymak lazım.

EfeTorunu
09-01-2014, 07:38
Ben 3 senedir kullanıyorum , polo gerçekten göründüğünden çok daha iyi bir araçtır.Alıp kullanınca parasını hakkettiğini anlıyorsunuz.

Bu sınıfda kullanmadığım araç kalmadı donanımları görmezden gelirseniz polonun bir üst sınıf olduğunu zannedebilirsiniz :)

İki negatif yönü var bana göre gereksiz sert süspansiyonu ve arka koltukların dar ve rahatsız oturuş pozisyonuna sahip olması.

Esp,cam tavan ve airbag hariç neredeyse tüm donanımları sonradan ekleyebilirsiniz hemde servis fiyatının yarı fiyatlarına.

1.6 tdi zaten efsanevi bi motor 150 hp olupta 5.5-6 lt yakıt tüketmek şehiriçinde bilmiyorum çok övülen 128 tane donanımı olan sınıfındaki araçlarda bu imkan var mı :)

Poloyu beğenmeyip negatif yorum yapanlar sadece satış fiyatını haketmediğini düşünenlerdir, oda tercih meselesi saygı duymak lazım.

test sürüşü şart ozamn :)

slowmotion
09-01-2014, 07:44
bende sırf donanım yüzünden 1.6tdi ve 1.2 bm arasında gittim geldim. 1.2 aldım :D bence iyi araç ama donanım konusunda rakiplerinden geride...

EfeTorunu
09-01-2014, 07:46
bende sırf donanım yüzünden 1.6tdi ve 1.2 bm arasında gittim geldim. 1.2 aldım :D bence iyi araç ama donanım konusunda rakiplerinden geride...

donanım pek önmli değil bnm için bu yazı idare edecek zaten şirkette kullanıcaz çarşı için yakıt ve konfor önmli içi

1.2 lt ile 1.6 tdi yakt farkı nedir bilginz var mı test ettnz mi

Enes-x
09-01-2014, 09:17
Bir depo (45lt ) 1.6 tdi 800 km 1.2 tdi 1000 km menzile sahip ortalama.

KMR2-GT
09-01-2014, 09:20
enes banada aşırı yumuşak geliyor araba ya.yol tutuşundan memnunum ama.frenler biraz kötü

Enes-x
09-01-2014, 09:31
Salınım yapıyor fazlasıyla o konuda yumuşak süspansiyon ama ani çukurlar kasislerde geçtiğini hissettiriyor.

Fren konusunda da ben çok memnunum gerçi absyi hissetmeyeli çok zaman oldu sakin kullanıyorum genelde, ve bana en çok garip gelen fabrikadan çıktığı fren balatalarını kullanıyorum 35 bin km oldu hala bitmiş değil ,kore malı bi araç olsa bırak balatayı diskleri bile değiştirmek gerekirdi bu kmlerde.

bugra_0101
09-01-2014, 09:35
ilanlarda bir tane araba var tokatta galiba full araba dijital klima sis farı hız sabitleyici 41 lira gibi fiyatı vardı

bugra_0101
09-01-2014, 09:36
Bir depo (45lt ) 1.6 tdi 800 km 1.2 tdi 1000 km menzile sahip ortalama.

248 tl mazot aldım kurban bayramında yaklaşık olarak 1450 km filan yaptım :D

Enes-x
09-01-2014, 09:39
Olm yola çıkmadan önce enjektörlerle konuşup motive mi ettin naaptın :D

Berkan
09-01-2014, 09:44

üst sınıf var kanka :D

Salınım yapıyor fazlasıyla o konuda yumuşak süspansiyon ama ani çukurlar kasislerde geçtiğini hissettiriyor.

Fren konusunda da ben çok memnunum gerçi absyi hissetmeyeli çok zaman oldu sakin kullanıyorum genelde, ve bana en çok garip gelen fabrikadan çıktığı fren balatalarını kullanıyorum 35 bin km oldu hala bitmiş değil ,kore malı bi araç olsa bırak balatayı diskleri bile değiştirmek gerekirdi bu kmlerde.

i30da ilk. 15 binde değiştim dogrudur. ondan sonraki kısmet olmadı degiştirmek bidaha pert oldugu ana kadar hala gayet iyidi 53-55 bin km civarı.

c coupe ve sedanı olan çook arkadasımın artık sansmıdır nedir biri daha 13 binde arka balata bitik diye uyarı cıkardı 4ü birden değişti. baska bir diğeri 15de degişti 30 da degismiyom dedi 42-43bin gibi isyan etti artık balatalar seri sekilde degişti :D

olayı koreye bagladın kalbimi kırdın haha :p:D almanda aynı mok

buarada şuan 2500kmlerdeyim 180 TL ye 620-630 gibi bişey gittim.210küsür fullendi mazotla(exellium) 750-800 de biter gibi full şehir içi geneli 10dk iş-ev-iş bahçeşehir içi kullanımımdır

Enes-x
09-01-2014, 09:47
Poloda bi kere değiştiğin rakamla korede 2 kere değişebiliyosun diyip gönlünü alıyım hadi :)

Berkan
09-01-2014, 09:50
Poloda bi kere değiştiğin rakamla korede 2 kere değişebiliyosun diyip gönlünü alıyım hadi :)

haha hakketen nekadar tutuyor poloda ? (alakasız ama chiplisinde dimi sen :D)

ceed için bilemiycem daha ama

i30 un 900-1000 gibi bişey tutmuştu ön silecek+4disk+4balata+bakım

Enes-x
09-01-2014, 09:52
Değişmediğim için bilmiyorumda baksana adam turbo değişmiş 4500 papel , yağ bakımı 500 papel :)

by.gkn
09-01-2014, 10:45
248 tl mazot aldım kurban bayramında yaklaşık olarak 1450 km filan yaptım :D

bende eylülde 210tlye 1250 km (istanbul-kastamonu gidiş geliş) yaptım daha araç 2000km idi sonrasınde uzun yol şansım hiç olmadı ama şehiriçinde full depo 800km rahatça görüyor sakin kullanımla. 45 litre depo ve soğuk havalar için gayet normal geliyor bana.

KMR2-GT
09-01-2014, 10:55
550liraya 2350 km :D

EfeTorunu
09-01-2014, 13:39

çukurlarda sert hisstmsi biraz normal ben bndgm arabalrda en iyi süspansiyon e kasa mercedes de gördm bnm pederin var sanki araba yer çekimdn bariz :)

EfeTorunu
09-01-2014, 13:41
Değişmediğim için bilmiyorumda baksana adam turbo değişmiş 4500 papel , yağ bakımı 500 papel :)

işte böyle bir durumda var bakımları ve yedek parçarl bayide cok yüksek nese bi test birde iyi arştrma sonucu karar vericez yardımalrnz için tşk ederm

bugra_0101
09-01-2014, 14:11
Olm yola çıkmadan önce enjektörlerle konuşup motive mi ettin naaptın :D

tabi lan inandırdım onlarıda :D