PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yapı kredi bankası kapatılamayan hesaplar!

Maxi
09-01-2014, 10:38
Pazartesi yani 6 ocak 2014 tarihinde şubeye giderek hiç kullanmadığım tüm hesapları kapatmak için talimat verdim, imzalı formlar.
toplam 6 hesap, hepsi 0 bakiye.

bugün perşembe, 4 gün geçti hala hesaplar aktif ne yapmalı sizce ?

luca55
09-01-2014, 10:39
abi bildiğim kadarıyla hesapta hıcbır para hareketı olmadıgı surece sıkıntı olmuyor.bankacı arkadaşlar daha ıyı yorumlarlar tabi.

cembozbey
09-01-2014, 10:39
yapi kredi 6 senedir aktif olarak calısıyorum kira ödemelerim vs orda kk vermiolar =)

yıllık hesap kesim ucetleri kesmeler eft ler ucretlii

kuveyt turke geciyorum hersey ucretsiz =)

hesabımıda kapatmıcam acık kalsın ne zararı olabilir para olmadıktan sonra ?

Maxi
09-01-2014, 10:53
hee haberiniz yok galiba artık senelik hesap ücreti kesilecek boş-dolu fark etmez.

yada ben öyle biliyorum
ama neyse ne, ben kapatmak istiyorum bu yeterli olması gerekir

5500
09-01-2014, 10:54
hee haberiniz yok galiba artık senelik hesap ücreti kesilecek boş-dolu fark etmez

yeni mi geldi bu icat? senelerdir kullanmadığım garanti hesabım var.

Kahn23
09-01-2014, 10:59
yeni mi geldi bu icat? senelerdir kullanmadığım garanti hesabım var.

Her türlü alırlar :(
Hatta bu sene 52TL mi ne...

Edit : Bu sene 58TL.

luca55
09-01-2014, 11:02
valla benım bankacı arkadasım var bana ılk postta yazdıgımı soylemıstı.yakın zamanda sormadım ama.öğreneyım.

luca55
09-01-2014, 11:04
şimdi konuştum arkadasımla garantı bankasında çalısıyor.hesaba para gırmedıgı surece hıcbısey olmaz dedı.ama 3 senedır kullanmadıgın hesaba para yatırırssan sadece son senekı ucretı alırlar anında dedı.

rahmi
09-01-2014, 11:12
Yk de kullanmadığım bir hesabım vardı karşı taraf yk hesabı olursa iyi olur dedi verdik hesap noyu, para hesaba gecti 50 küsür tl kesmişler hemen.

typh10
09-01-2014, 11:21
vadesiz hesap, kredili mevduat hesabı gibi bir kredi hesabı veya bir fon hesabı gibi bir yatırım hesabı değildir. Hesap hareketi olmadığı sürece( bakiyenin sıfır olarak stabil olması) bankanın yasal olarak eksiye düşürme hakkı yoktur. İstediği kadar sözleşme ıvır-zıvır desinler.Hesabın doğası gereği hesabın eksiye düşürülmesi mantıksızdır. 100 TL var diyelim 150 gönderebiliyor musunuz vadesiz hesaptan? Garanti-Yapı Kredi gibi bankalar düşürüyorsa, BDDK'ya sadece bir dilekçe yazmanız yeterli.

ayku82
09-01-2014, 12:02
Yapıkredi ile olan hesaplarımın kredi kartı dahil bende kapatılması için dün talimat verdim. Yapıkredi kadar sömürücü bir banka heralde Garanti vardır dini imanı para olan.. Normalde birçok banka 2 tane otomatik fatura talimatı verince hesap işletim ücreti almıyor ama Yapı Kredi nuh diyip peygamber demiyor. Tutturmuşlar bir meşe hesabı açın yılda 60 TL verin hem kredi kartına hem vadesiz mevduat hesabına para ödemeyin..

Dün telefon açtım 444'lü numaraya bana diyor 60 TL sizden almayalım kapatmayın kredi kartınızı ? Sağolun eyvallah bizde kerizdik yedik. 3 yıl çatır çatır hesap işletim ücreti al kapattırıcam diyince 60 tl sizden almayalım..

Hem hesap ücreti ödeyicem hem de hiç bir avantajım olmayacak ne anladım ben bu işten. Gerçi emin olun ki, zerre bu pzevenklerin umrunda değil müşteri hesap kapattırmış kapattırmamış. Çünkü müşteri memnuniyeti diye bir olay yok, adamlar resmen mahalle bakkalı hesabı işine gelirse bizle çalış gelmezse çalışma mantığında. Yurtdışında çalıştığım bankaya hesabımı kapattırıcam diyince bir ağlamadıkları kalıyor aman müşterimiz rakibe geçiyor diye burda kimsenin umrunda değil neden çünkü hesabımda trilyonum yok. Olsa eminim ki gelir sakso bile çekerler ama zenginin borusunun ötmesi kadar aşşağılık bir olay yok ülkemizde.. Paran varsa her kapı açılır, azsa kimse seni adam yerine koymaz.. Herşeyden öte bu iğrenç algıyı yıkmak lazım..

ozgurluk
09-01-2014, 12:09
benden hem kart ücreti kesmişler hemde bu meşe üyeliği mi ne ..

diyorum ki üyelik ücreti nedir ? (meşe vs. )

cevap : bu ürünle kart aidatı , hesap işletim ücreti ödemiyorsunuz.

tamam diyorum bunu ödedik o zaman niye kart ücreti kestiniz ? (70 tl )

cevap : efendim hata olmuş iadesini gerçekleştireceğiz..

üzerinden tam 2 ay geçti hala kart ücretini iade etmediler.

sonuç olarak hem üyelik kestiler hemde kart ücreti.

garantideki hesaplarımı kapatıp geçmiştim ykb ye .. yemin ediyorum bin pişman oldum bu kadar dangalak bir çalışma tarzı olamaz.

aliaslanim
09-01-2014, 12:27
14 yıldır garanti kredi kartı kullanıyorum. 1 kere bile kesmedi kart ücretini. Ama y.kredi öyle değil doymuş artık. İptal ettirmek istediğinizde tabii deyip hemen kapattılar kartı. Üstelik 30.000 tl limitliydi ve aktif kullanıyordum. Garantiye devam. Her köşe başında atm si var.

Maxi
09-01-2014, 13:03
bakın telefonuma gelen ziraat bankası mesajını aynen buraya yazıyorum
buna benzer garanti ve ve ykb den de gelmişti ama silmişim

02 ocak 2014
Bankamızdaki hareketsiz hesaplarınızı 31 ocak a kadar kapatmanız halinde
bu hesaplara 20TL olan işletim ücreti yansıtılmayacaktır.
Ayrıntılar şubelerimizde.

ersandeniz
09-01-2014, 15:11
beni de garanti aramıştı, oradaki hesabı kapattım, bir tek iş bankasında hareketsiz hesabım kaldı, 5 yıldır kullanmıyorum, oradan gelmez umarım birşeyler, şube de çok yavaş sıra beklemeye üşeniyorum

ayku82
09-01-2014, 15:21
Banka'nın call centerinda da çalışmak zor iş hergün bir sürü insan arayıp fırça kayıyor, 7ceddine dümdüz gidiyor telefonda. Bir bankalar , bir de digiturk zaten en çok küfür yiyen kurumlardır heralde.

Ama bankalar ayrı bir tinetsiz, ayrı bir pislik.. Ulan koskoca bankasın 3 kuruşun hesabını yapıyorsun ama gel gör ki mesela banka bana borçlu olsa ödememek için 40 takla atarlar, ödemedikleri hergün için normalde bana faiz ödemeleri gerekir ama ben isteyince haksız onlar isteyince haklı, sistemin amk Türkiye'deki.. Kime sorsan zaten sistemin hatası beyefendi , sistem sanki bağımsız kendi kendine hareket ediyor bu ulkede her işte..

darkmoon
09-01-2014, 15:26
iyide hesapda para yoksa neye hesap işletim icreti kesebilirler.. para olmayan bir hesabın neresinden para alıcaklar..

o ancak hesap yeniden aktif olursa yani işlem yapılırsa olabilir para falan yatarsa direk o paradan keserler benimde başıma gelmişdi iş bankasında yıllardır kullanmadığım iş banaksı hesabım vardı adama parayı oraya yatır dedim benden 40 tl küsurlu para kesmişler işletim hesap ücreti altında sonraki ay bir 15-16 tl dahah kesdiler bir daha kullanmadım o hesabı...

Ome_RS
09-01-2014, 15:34
hsbc den bir kartım vardı borcu bitti sonra kart icreti kestiler 70 tl sinir oldum aradım kapattırmak istiyorum dedim ödiceksiniz bilmemne sonra bi öneri yaptılar bu hesabı kapatalım kart ucretide odemeyein daha az özellikli su kartı gönderelim bunun yıllık ucretide yok dediler ok dedim eski kartı ucret odemeden kapattırdım hesabı sildidrdim şimdi yeni kart göndericekler ama onuda almıcam :)

aslan
09-01-2014, 15:43
Hakan abi tamamen talimatı verdiğin şubenin gevşekliğinden kaynaklanıyor bu işler

Burak
09-01-2014, 15:48
Taze bilgi. Bugun garantide isim vardı bunu da sordum, vadesiz hesaba para koymadiginiz sürece hesap işletim ucreti alınmıyor. Alamıyorlar yani. Ama 3 sene kullanmadınız, sonra bi 200 lira atsanız tüm gecmise yönelik hesap işletim ücretlerini aliyorlar.

SPEEDY
09-01-2014, 15:54
3 Ay hareket olmayan hesap dondurulur ve hesap işletim ucreti kesilmez. Bankasına göre 6 ayda bir yada yıllık hesap aidat kesım yapılır. Bende birçok bankanın hesabı var çoğunu hiç kullanmıyorum borç bakıyesı dıye bir durumla hiç karsılasmadım. Fakat para yatırırsam hesabıma 24 saatten uzun tutmuyorum. O zaman içinde para gorduklerı ıcın kesiyorlar :D :D

SPEEDY
09-01-2014, 15:58
Taze bilgi. Bugun garantide isim vardı bunu da sordum, vadesiz hesaba para koymadiginiz sürece hesap işletim ucreti alınmıyor. Alamıyorlar yani. Ama 3 sene kullanmadınız, sonra bi 200 lira atsanız tüm gecmise yönelik hesap işletim ücretlerini aliyorlar.

Bence orda yanlış bılgı var. Ben 3 sene boyunca sadece 3. sene hesabı aktıf olarak kullandım ve diğer 2 seneyi hiç kullanmayıp hizmet almadıysam onları kesme hakları yok diye dusunuyorum. Tahminimce sadece o döneminkini keserler ki iş bankasında 6 yıldır hesabım var. Gecen sene ıcınde bir miktar para bıraktım kestikleri tutar 40 lira gibi birseydi. O dönemin ücretiydi.

vectra-tuner
09-01-2014, 17:08
Pazartesi yani 6 ocak 2014 tarihinde şubeye giderek hiç kullanmadığım tüm hesapları kapatmak için talimat verdim, imzalı formlar.
toplam 6 hesap, hepsi 0 bakiye.

bugün perşembe, 4 gün geçti hala hesaplar aktif ne yapmalı sizce ?

Dilekçe yazılarak altına imza attıktan sonra şubenize Fax çekin. , Fax yolladığınız yere geri bildirim gönderiliyor. Ben bu şekilde şirket hesabını kapattırmıştım., Nedeni ise anormal derece para kesmiş olması idi. Komisyon-Masraf - Başka komisyonlar vs. bir daha da asla.

coolvtec
09-01-2014, 17:22
bu banka ile olan hertürlü işlemleremi son vereli baya oluyor. konut kredisi vardı, elime para geçer geçmez onu d kapattım çok şükür. işte başıma gelenler;
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/130249-yapi-kredi-bankasindan-nefret-ediyorum.html

fatiii
09-01-2014, 17:50
şimdi konuştum arkadasımla garantı bankasında çalısıyor.hesaba para gırmedıgı surece hıcbısey olmaz dedı.ama 3 senedır kullanmadıgın hesaba para yatırırssan sadece son senekı ucretı alırlar anında dedı.

sana bu yaz başıma gelen olayı anlatıyım iş bankası kredi kartının hesabını kullanıyım dedim ertesi gün 96 tl eksikti 3 yıllık ücreti almışlar ne yaptıysam geride alamadım :)

m. ali öz
09-01-2014, 19:33
iyide hesapda para yoksa neye hesap işletim icreti kesebilirler.. para olmayan bir hesabın neresinden para alıcaklar..

o ancak hesap yeniden aktif olursa yani işlem yapılırsa olabilir para falan yatarsa direk o paradan keserler benimde başıma gelmişdi iş bankasında yıllardır kullanmadığım iş banaksı hesabım vardı adama parayı oraya yatır dedim benden 40 tl küsurlu para kesmişler işletim hesap ücreti altında sonraki ay bir 15-16 tl dahah kesdiler bir daha kullanmadım o hesabı...

:icon_tup: aynen öyle.

kullandığın an kesiyor 50 küsur tl

Dou
09-01-2014, 19:55
Ben 3-4 kere Yapı kredideki aynı hesabın iptali için başvurdum

Bana ilk seferinde iptal işleminizin reddedilme sebebi hesabı açarken ki imzanızı atmamışsınız dediler (ne alakaysa?)

Gittim onuda attım

Bir daha gittim, yanlışlık oldu dediler, tüm işlemleri baştan bir daha yaptılar

Yine kapanmadı

Artık sallamıyorum dursun

turbo16
09-01-2014, 20:58
senelik 120 tl işletim ücreti var ortalama bankalarda kullanmasınız bile atıyorum ilk para yatırdığınızda bu para gidiyo garanti bankasında basıma geldi

maxi arkadaşım ziraat 20 tl 3 aylık bilgine geçen sordum bende;)

keskinsirke
09-01-2014, 21:42
Benim de halkbank'ta hesabım var ama aylık 5,25tl hesap işletim ücreti kesiliyor diye artık kullanmıyorum, para koymuyorum. En son ekimde kullanmıştım sanırım. Şimdi ben para koyunca o zamandan bu zamana aylık ücretleri kesilecek mi.? Öyleyse kapatırım ben o hesabı. :D Demek böyle zengin oluyor bankalar. :)

Maxi
10-01-2014, 06:46
arkadaşlar şikayetvar a baktım baştan aşağı şikayet
ykb de aylarca hesabını kapatamayan var
rezillik diz boyu

garanti deki kullanmadığım hesaplarımı internet bankacılığı üzerinden bizzat ben kapattım bunuda arada yazayım. yani sıkıntı bankadan bankaya değişiyor.

levent
10-01-2014, 06:51
babam şubeden talimat vermişti bizim kart hesapları için geçen yıl, geri dönüş olmadı gitti müdüre çıktı..

sonra müşteri hizmetlerini arayıp onaylıyor musunuz sorusunu cevaplamamız istendi, müşteri hizmetleri 4. denemede bize sıra getirebildi, her deneme takribi 15dk beklemeli olmak üzere bu arada tabi.. en sonunda çıkana konuşma kayıt muhabbetinde bi güzel giydirdi bunlar da kayıt edilsin lütfen diye sonuna ekleyerek güç bela kapattık, kurtulduk resmen..

ben ek kart kullanıyorum babam gold kullanıcısıydı, harcadıklarımızın fişlerini saklarız ay sonuna hesap kitap ona göre yapılır, adet böyledir bizde ki her hesabın üzerine minimum 150-200 lira fazladan harcama çıkıyordu nasıl olduğuna anlam veremiyorduk ki meğersem yok işlem işletim vs ücretleri aralarda serpiştiriyorlarmış.. en son müdürle görüşürken aldığı sayfalarca aylık geçmiş dökümlerinde ortaya çıktı..

axess le mutluyuz şuan için..

asulus
10-01-2014, 06:53
arkadaşlar şikayetvar a baktım baştan aşağı şikayet
ykb de aylarca hesabını kapatamayan var
rezillik diz boyu

garanti deki kullanmadığım hesaplarımı internet bankacılığı üzerinden bizzat ben kapattım bunuda arada yazayım. yani sıkıntı bankadan bankaya değişiyor.

Bizde YKB den hesap açtırdık adam açtı kapatmak istedik evrak eksik dedi hesapta 50 TL gibi bişey vardı o evrak 100 TL tutuyordu noter vs ile, ne olacak bu hesap ücretleri vs var dedik. boş verin hesap 0'lanır öyle kalır dediler borç vs de çıkmaz dedi.

Ama o hesabı birgün kullanmak isterseniz bakiye olduğu anda o güne kadar olan ücretleri keserler. ama hareket olmazsa 0 da kalıyor diye biliyorum

EEE
10-01-2014, 08:30
havaleli dilekçe verin kapatılmayan hesap ücretleri için sonra hakem heyetine gidin gene halledemezseniz ailenizin avukatı olan bana müracaat edin

Oldschool
10-01-2014, 09:02
50 lirada benim hesaptan almışlardı fakat bir türlü geri alamadım

ozgurluk
10-01-2014, 09:16
havaleli dilekçe verin kapatılmayan hesap ücretleri için sonra hakem heyetine gidin gene halledemezseniz ailenizin avukatı olan bana müracaat edin

hakem heyetine başvurayım dedim 2-3 ay önce. şu an ki yasalara göre iade etmek istemezlerse etmiyorlar, bakanlarla görüşme halindeler 1 ay kadar bekleyin demişlerdi..

öyle olunca lanet olsun artık dedim..

resmi bir yazı yazdım ykb ye iadeli taahhütlü gönderdim.

cevaben resmi yazı göndermişler (yasalar falan fistan büssürü)

kısacası ödemiyoruz gardaş diyorlar..

bugün ykb ye olan tüm kk borcumu kapattım allahın izniyle, bonusdur şu dur bu dur ne varsa 1 kuruş bile bırakmadan kullanıp tam takır iptal ettirecem..

karsiyakaliozi
10-01-2014, 09:32
garantıde 10 yıldır kullanmadıgım hesaplarım var 100 kere talımat verdım internet v.s kapatmadılar hesap işletim parası kesmeden kapatmıyorlar benım anladıgım hesap da hareket olsun diye bekliyor sistem programlamışlar para oldu mu kesıcek hemen .

EEE
10-01-2014, 10:11
hakem heyetine başvurayım dedim 2-3 ay önce. şu an ki yasalara göre iade etmek istemezlerse etmiyorlar, bakanlarla görüşme halindeler 1 ay kadar bekleyin demişlerdi..

öyle olunca lanet olsun artık dedim..

resmi bir yazı yazdım ykb ye iadeli taahhütlü gönderdim.

cevaben resmi yazı göndermişler (yasalar falan fistan büssürü)

kısacası ödemiyoruz gardaş diyorlar..

bugün ykb ye olan tüm kk borcumu kapattım allahın izniyle, bonusdur şu dur bu dur ne varsa 1 kuruş bile bırakmadan kullanıp tam takır iptal ettirecem..

o başka birşey

sen bankaya havaleli dilekçeni ver sonra kapanmasın sonra hakem heyetine dilekçeyi ver almak zorunda hakem heyeti istediğimiz kararı vermezse dava acılır

ozgurluk
10-01-2014, 10:17
o başka birşey

sen bankaya havaleli dilekçeni ver sonra kapanmasın sonra hakem heyetine dilekçeyi ver almak zorunda hakem heyeti istediğimiz kararı vermezse dava acılır

saolasın.

bu dediklerini sırasıyla yapacağım.

brs852
10-01-2014, 10:28
hee haberiniz yok galiba artık senelik hesap ücreti kesilecek boş-dolu fark etmez.

yada ben öyle biliyorum
ama neyse ne, ben kapatmak istiyorum bu yeterli olması gerekir

öyle bir şey yok abi nişanlım bankacı yaklaşık 3-4 bankada'da hesabım var bu hesaplara artı para kurtaran hesap vs tanımlı eğer hesaba para giriş çıkışı olmuyor ise oradan bile düşmüyor senin dediğin gibi bir şey olsa o hesapları bana yedirir valla nişanlım :)

Maxi
16-01-2014, 22:13
güncelleme yapayım
kapandı hesaplar sonunda

ykb nin internet sayfasında "sizin için buradayız" diye bir bölüm var
oraya şikayet yazdım
dedim şubaye gidip ıslak imzalı ayrı ayrı hesap kapatmak için dilekçe verdim hala neden kapanmadı?

baktım 2 gün sonra kapanmış
ama ne kapanmış? o gittiğim şubedeki hesapları kapamışlar sadece

tekrar gene şikayet yazdım
baya bi dokunaklı oldu ama bu

bir bayan aradı
birde sözlü anlaştık
sonra geri kalan işlemler yapıldı

tekrar yazıyorum
garantiyide sevmem ama orada internet şubesi üzerinden kendim kapattım boş hesaplarımı.

ykb ayrı bir dünya, pardon gezegen
önce şubeye gitmek zorundasın
dilekçe vermek zorundasın
yetmiyor, şikayet formu dolduracaksın
yetmiyor, telefonda konuşup açıklama yapacaksın
bunları yapanın interneti olmalı ve internete girmesi şart
yani herkesin interneti yok, 70 yaşında klavye kullanamayan insanda var
??????

Frid
10-04-2014, 15:37
Bankalar, kullanılmayan mevduat hesaplarını kapatmayan müşterilerinde hesap işletim ücreti alacak. Bu hesapları kapatmak için son tarih ise 28 Nisan.

Kullanılmayan Banka Hesaplarından Ücret Alınacak - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=SSVOkklPiR4)

SSVOkklPiR4

Boş hesabı kapatın! - Hürriyet EKONOMİ (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26189584.asp)

VİDEO HABER: Kullanılmayan Banka Hesaplarına Dikkat Haberi Videosu (http://yeni.haberler.com/video-haber/video.asp?id=5887317)

s2k
10-04-2014, 15:42
hangi bankalarda hesabımız var öğrenebileceğimiz bir merkez var mıdır ?

teggy
10-04-2014, 16:22
Bu dilekçeyi illa elden mi vermek gerekiyor. Ben yurtdışındayım mesela...Geçenlerde eve göndermiş çok şerefli yapı kredi, taa 2007 den beri kullanmadığım hesaptan para istemişler...Uzaktan halletmenin bir yolu yok mu bu işi ???