PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Duzgun Taksi

Eriador
09-01-2014, 23:18
Yakin bir tanidigim Istanbul'a 1 haftaligina tatile geliyor onu ve ailesini her tarafa goturup gezdirecek dolandirmayacak bir taksi lazim.Bunun icin duzgun birini taniyan varsa iletisim bilgilerini versin lutfen.Tesekkurler

Runo
09-01-2014, 23:21
Malesef İstanbulda öyle bir taksici henüz yok :)

Kahn23
09-01-2014, 23:25
Yakin bir tanidigim Istanbul'a 1 haftaligina tatile geliyor onu ve ailesini her tarafa goturup gezdirecek dolandirmayacak bir taksi lazim.Bunun icin duzgun birini taniyan varsa iletisim bilgilerini versin lutfen.Tesekkurler

Pm at kardeşim bana. Babam yapıyo işi.

Eriador
09-01-2014, 23:32
pm atildi bro sagollasn

brs852
09-01-2014, 23:32

bizde taksicilik yapıyoruz kimseyi dolandırdığımız yok ağzından çıkan kelimelere dikkat et. taksi araya arkadaşa'da o şekilde biraz zor taksici bulursun indirmesi beklemesi sorun kimse kendini tek müşteriye bağlamak istemez..

Mutu
09-01-2014, 23:35

18bin taksi ve onları kullanların hepsiyle tanışıyorsunuz sanırım?

Genelleme yapıp, tartışma çıkarıyorusunuz, sonra görüşümüzü yazdık diyorsunuz.

Runo
09-01-2014, 23:35
bizde taksicilik yapıyoruz kimseyi dolandırdığımız yok ağzından çıkan kelimelere dikkat et. taksi araya arkadaşa'da o şekilde biraz zor taksici bulursun indirmesi beklemesi sorun kimse kendini tek müşteriye bağlamak istemez..

Benim yazımda taksiciler dolandırıcı diye birşey var mı ? Veya sadece sen mi görüyorsun ? Ben çoğunun trafikteki hâl ve hareketlerine, ellerinin kornaya yapışık olmasından dolayı yazdım.

Kahn23
09-01-2014, 23:37

Diyelim ki 1şoförün günlüğü 100-150Tl. Adamlar verdi sana günlük 250tl kabul etmezmisin? Ki taksi arayan kişiler de sadece taksimetrenin yazdığı parayı vermezler hrh :p

coastguard
09-01-2014, 23:39

Senin yaptığın genellemede yanlış sen tanıyor musun 18 bin kişiyi?

İstanbul taksicileri için görüş bellidir kimin babası amcası yada kendisinin taksici olmasının bir önemi yok !

Runo
09-01-2014, 23:39

Tartışma çıkarıcak birşey olduğunu düşünmüyorum açıkcası öyle bir niyetimde hiç olmadı şu ana kadar. Herkese denk gelmiştir trafikte sinirleri bozan bir taksi şöförü, sizede gelmiş olabileceğini düşünüyorum da, denk gelmediysede geldiğinde bana hak verirsiniz belli başlı konularda.

brs852
09-01-2014, 23:40
Benim yazımda taksiciler dolandırıcı diye birşey var mı ? Veya sadece sen mi görüyorsun ? Ben çoğunun trafikteki hâl ve hareketlerine, ellerinin kornaya yapışık olmasından dolayı yazdım.

kıvırma istersen.. arkadaş yukarı dolandırmıcak taksici var mı yazmış sende öyle biri var mı demişsin şimdide trafikte ki hal hareketlere bağlamışsın olayı..

brs852
09-01-2014, 23:42
Diyelim ki 1şoförün günlüğü 100-150Tl. Adamlar verdi sana günlük 250tl kabul etmezmisin? Ki taksi arayan kişiler de sadece taksimetrenin yazdığı parayı vermezler hrh :p

öyle taksiciliği herkes yapar kaç tane gördün öyle müşteri 23 yazar 20 olur mu 19 yazar 15 olur mu diye gider çoğunluk :) keşke senin dediğin gibi olsa valla bana uyar :)

Runo
09-01-2014, 23:44
kıvırma istersen.. arkadaş yukarı dolandırmıcak taksici var mı yazmış sende öyle biri var mı demişsin şimdide trafikte ki hal hareketlere bağlamışsın olayı..

:) :) Eyvallah üstat sen haklısın.

Mutu
09-01-2014, 23:45
Senin yaptığın genellemede yanlış sen tanıyor musun 18 bin kişiyi?

İstanbul taksicileri için görüş bellidir kimin babası amcası yada kendisinin taksici olmasının bir önemi yok !

Ben genelleme yapmadım ki. Nerede genelleme gördünüz o yazdığımda? Arkadaş yapmış. Öyle bir taksici yok diye. Ben 2 taksici tanıyorum ilk mesajdaki olumsuzlukları taşımayan, ki taksici çevrem yoktur(akraba vs.) Demek ki 30-40 taksici görüp genelleme yapılmaması gerekiyor diyerekten belirttim. Yanlış da birşey yazmadım, illa ki yanlışlıklar olur, fakat genelleme yaparak bütün taksicilere tü kaka demek yanlış olur.

Dodoo
09-01-2014, 23:47
Tartışma çıkarıcak birşey olduğunu düşünmüyorum açıkcası öyle bir niyetimde hiç olmadı şu ana kadar. Herkese denk gelmiştir trafikte sinirleri bozan bir taksi şöförü, sizede gelmiş olabileceğini düşünüyorum da, denk gelmediysede geldiğinde bana hak verirsiniz belli başlı konularda.

Örnekler mışlı mişli cümleler ihtimaller vs. vs. :)

Her meslekte var işin layıkıyla yapan veya tam tersi şekilde işi çakallığa vuran.

Runo
09-01-2014, 23:50
Örnekler mışlı mişli cümleler ihtimaller vs. vs. :)

Her meslekte var işin layıkıyla yapan veya tam tersi şekilde işi çakallığa vuran.

:) sende haklısın dostum

levent
10-01-2014, 00:03
Sinir bozan kadar acelesi olana yol açan, kaza bela durumunda ilk yardıma koşanlar da var.

Hepsini bir tutmamak lazım.. Ben gayet kullanıyorum İstanbul'a geldikçe, hiç memnuniyetsizlik duymadım bindiğim taksicilerden :)

prodorian
10-01-2014, 00:09
kendi plakamız var babam tek şöför kullanıyor isterseniz yardımcı olabilirim.

barti
10-01-2014, 00:10
bizde taksiciyiz babam 40 senelik taksici.amcam haric 7 sülalemde taksicidir bizim sülaledede mevcut ama genelleme yapmayalım her meslegin cakalı var.

AEAlmas
10-01-2014, 01:06
Bazi taksici iyi hoş istanbul da ama su beyazitta kapali carsi yakini turist degilsen taksi bulmak zor adamlarin bazilari turist i resmen ... icinde taksi metre acmamis cok kisa mesafe icin 50 $ diyende var ki adam a dion taksim e gidecen begenmeyip gitmem diyor bos arac gelip dolu diyip tekrar isim cikiyor yarina atmayip gidiyorum geliyorum benle yan yana yuruyen turist biniyor :) adama suraya gidicem diyor bin bin biliyorum diyor hatta bindigim taksiciler seçeneği yok aslinda direk plaka yi şikayet dediler denk gelirse bu şekilde tipler ediyorum adam gibi taksicinin tel i alip kayıt ediyorum hangi civarda ise müsait seniz sizle gitmek isterim diyorum tamam diyip alip işleri görüyorum

cabrioleter
10-01-2014, 01:23
y9rPWJ4Gb1c

buyrun dünyanın en iyisi istanbulda araştırsanız bulursunuz :)

turbo&quattro
10-01-2014, 01:37
2 ay once Tr de iken hic arac kullanmadim gibi bitsey heryere taksi ile gittim . Cogunlukla gidecegim mesafeler hep kisa mesafeydi ve nasil olduysa hep sofor degisim saatlerine denk gelmisim!! ki geneli almadi zaten. Bindiklerimde de zaten surekli Abd li yakinimlaydim ve turkce konusmuyorduk. Gecirmeye calisanmi, alakasiz yerlere gidenmi ... Tamam her meslegin curuk elmalari var ama bu taksicilik mesleginde daha fazla kimse kimseyi kandirmasin.

Kaan taksiden ziyade araci olupta vakti olan birini bulmaya calis yani bir nevi 1 hafta beraber takilabilecek. Iki tarafinda isi sorunsuzca gorulebilir bu sekilde.

E.ORANLI
10-01-2014, 02:10
turizm işi yapanlarla ufak araç tahsis edip yada Caravella tarzı araçda olabilir, şöforlü şekilde onlarla anlaşılsa daha iyi olur gibime geliyor.

Hazır kış sezonu yogun değillerdir..

İbrahim33
10-01-2014, 08:28
taksiden ziyade bu forumdan öğrenci bir arkadaş size yardımcı olabilir diye düşünüyorum hemde kendi harçlığını çıkartır.Bizim burada falan taksi bekler müşteriyi , ama ***** İstanbul metropol şehir ve taksi müşteriyi beklemez.bide taksiyle ne işiniz var abi , bizim buradaki gibi 60-70 liralık sıfır araçlarla çalışan yok istanbulda , 15-20 liralık dandik albealar en kabadayısı olsun hadi linealar var hep.araç kiralama yada buradan bir arkadaşla anlaşma yöntemine gidin derim.

free-hifi
10-01-2014, 08:30
taksiden ziyade bu forumdan öğrenci bir arkadaş size yardımcı olabilir diye düşünüyorum hemde kendi harçlığını çıkartır.Bizim burada falan taksi bekler müşteriyi , ama ***** İstanbul metropol şehir ve taksi müşteriyi beklemez.bide taksiyle ne işiniz var abi , bizim buradaki gibi 60-70 liralık sıfır araçlarla çalışan yok istanbulda , 15-20 liralık dandik albealar en kabadayısı olsun hadi linealar var hep.araç kiralama yada buradan bir arkadaşla anlaşma yöntemine gidin derim.

Mantıklı yazmışsın

Ome_RS
10-01-2014, 09:21
Sinir bozan kadar acelesi olana yol açan, kaza bela durumunda ilk yardıma koşanlar da var.

Hepsini bir tutmamak lazım.. Ben gayet kullanıyorum İstanbul'a geldikçe, hiç memnuniyetsizlik duymadım bindiğim taksicilerden :)

birgün aracım bozulmustu avrupa yakasında kuzenımın aracıyla cekiyoruz anadoluya geçicez tam köprüden gişeden geçtik 10mt gitmeden halat koptu ortada kaldım indim ittiricem aracı bi taksici hemen cekti emniyete indi ittirmemize yardım etti sonra yardıma ihtiyacınız varmı akümü bitik vs diye sordu durumu anlattık teşekkür ettik iyi geceler diledi gitti
normalde bende taksici ve minibüscülere ön yargılıyımdır ama bu adam ve tanıdıgım bir kaç insan minibüs şöförü sayesinde ön yargım biraz kırıldı her sektörde işini iyi yapan dürüst insanlar var :)

Ufuk
10-01-2014, 09:36

geçenlerde iyi niyet sonucu beleşe dv alıp forumda konu açıp satmaya çalışan sen değilmiydin ? Buna dolandırıcılık denmiyor heralde ?

CTG
10-01-2014, 09:46
sözüm meclisten dışarı mesafe beğenmeyen taksicinin lastiklerini yarasım geliyo

brs852
10-01-2014, 10:45
geçenlerde iyi niyet sonucu beleşe dv alıp forumda konu açıp satmaya çalışan sen değilmiydin ? Buna dolandırıcılık denmiyor heralde ?

konunun detayını bilmeden ileri geri yorum yapma aramızda olan anlaşmazlıktan dolayı olan bir şeydi kimsenin kimseyi dolandırdığı falan yok !

HondatugraL
10-01-2014, 11:09
sözüm meclisten dışarı mesafe beğenmeyen taksicinin lastiklerini yarasım geliyo

Al benden de okadar. İst de okurken yaz festivallerı zamanında 10 liralık yola kız arkadaşı bırakıcaktık gecenın 2 sınde rıca ettık neymıs gıdemezmıs yakınmış. :ofk:

Emre Ekrem
10-01-2014, 11:13

Ahanda polemik merhaba.

Eriador
10-01-2014, 11:44
Ilgilenip yorum yazan herkese cok tsk ederim.Konuda bir kac bilinmeyen denklem var taksi ne kdar mesgul edilecek ve ne kadar odenmek isteniyor gibi onemli seyler bunlar tam belli olunca ilk msg yazan sirasina gore saygizsizlik olmasn diye geri donus yapicam umarim burdan biri ile ortak bir yol bulunur . Tekrardan cok tskler

brs852
10-01-2014, 12:08
taksicinin gidemem deme gibi bir lüksü yok beyaz masaya şikayet ettiğiniz zaman adresine direk ceza gidiyor her meslekte var dün akşam bir konu vardı yine sitede müzik sistemi 300-400 lira gibi fazla bir rakam söylenmiş o zaman bütün oto müzik işi yapanlar dolandırıcı böyle bir mantık yok.

Dodoo
10-01-2014, 12:21
taksicinin gidemem deme gibi bir lüksü yok beyaz masaya şikayet ettiğiniz zaman adresine direk ceza gidiyor her meslekte var dün akşam bir konu vardı yine sitede müzik sistemi 300-400 lira gibi fazla bir rakam söylenmiş o zaman bütün oto müzik işi yapanlar dolandırıcı böyle bir mantık yok.

Bunu öğrendiğim iyi oldu bak. :)

Eskiden avrupa yakasında çok denk gelirdim bu kısa mesafe muhabbetine, almayan çok oluyordu. Anadolu yakasında en fazla ağız burun büküp devam ediyolar. :)

brs852
10-01-2014, 14:22

Eskiden avrupa yakasında çok denk gelirdim bu kısa mesafe muhabbetine, almayan çok oluyordu. Anadolu yakasında en fazla ağız burun büküp devam ediyolar. :)

taksi sizi almadı ve hemen yakında da ekip otosu var ise gidip şikayette bulunduğunuz zaman araçları bağlamaya kadar gidebiliyor olay. taksi plakamız var çok taksi şikayet etmişimdir arada ki çürükler temizlensin.

by.gkn
10-01-2014, 14:28

bu almama olayı cidden avrupa yakasında daha fazla anadoluda alıp uzun yolda götürmeye çalışma hastalığı var özellikle ataşehir bölgesinde çok denk geliyorum bu olaya. palladium önünden bindim soyak yenişehir dedim otobandan mı gideyim diyo he dedim kadıköyden gidelim. :D

SGTI
10-01-2014, 14:30
Şikayet olayını ciddiye alıyorlar.Bende bir kaç tane şikayet ettim otobüs/taksi.Bundan bikaç ay önce birisi kısa mesafe muhabbeti yaptı yine takside pek geçmiyor geç saat olmuş peki ben bir telefon görüşmesi yapayım o zaman diyince,gel gel gideriz yine dedi :) o zaman gerçekten cezai işlem muhabbetinin uygulandığını anladım.

Dodoo
10-01-2014, 14:30
bu almama olayı cidden avrupa yakasında daha fazla anadoluda alıp uzun yolda götürmeye çalışma hastalığı var özellikle ataşehir bölgesinde çok denk geliyorum bu olaya. palladium önünden bindim soyak yenişehir dedim otobandan mı gideyim diyo he dedim kadıköyden gidelim. :D

Otoban açık olur trafiğe kalma diye seni düşünmüş :D :p

Onur Fatih
10-01-2014, 14:36
bi taksiciyle ufak bi yolculuğum oldu adamla ahbap olduk ziyaretime geldi. bayramda seyranda ararım. Genelleme yapmayın :)