PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rover hakkında..

soneryildzz
10-01-2014, 08:53
***** sitede dolaşırken donanımları ve fiyatları dikkatimi çekti bende hemen araştırmaya başladım. Sizlerle bu konu hakkında konuşmak istiyorum daha doğrusu sizden bilgi almak istiyorum :) sanırım motorlarını honda yapmış ve şuan parçaları birbirine cok yakınmış. ***** hondaların piyasası çok yüksek honda yerine rover olabilir mi + lar - leri ne olur sizlere danışmak istiyorum. Bu konu hakkındaki görüşleriniz neler ? :beuj::beuj:

Oldschool
10-01-2014, 08:59
Rover alacagın arabaya baglı arama temiz se mekanik motor aksamı pek kurcalanmamıssa yıllarca sorun cıkarmyan bir araç fakat kurcalanmış ve ilgi gösterilmemiş bir rover sürekli başına bir sorun cıkartabilir hangi modelinden almayı düşünüyorsun bende daha önce 400 si modeli vardı ve bu konuda yardımcı olabilecek forum mevcut MGROVERTURK (http://www.mgroverturk.com)

bu arada 96 modellerinde honda motoru var 97 98 modellerinde Rover ın kendi üretimi K serisi motor mevcuttur 400 lerden bahsediyorum

soneryildzz
10-01-2014, 09:06
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Aslında kafamda tam bi model yok cünkü kötü söylentiler var hep. Mesela yedek parça durumu nedir ?

mirafiori
10-01-2014, 09:09
Sahibindede görüldüğü üzere piyasaları düşük bende arada incelerim. Rover 400 honda euro civic aynı araçtır ortak üretimdir. Daha sonra Roverı Tata aldı, Tatanın Fiat destekli(palio) indicaları Rover olarak ingilterede ve bazı ülkelerde sattığını biliyorum, karmaşık bir durum yani :) Rover markası bir imaj kaybına uğradı ve en son Rover ismi ile araç ürelmediğini biliyorum Genel olarak sorunsuzdur fakat kısmen parça sıkıntısı yaşanabilir, parçaları pahalıdır bu eksi yönüdür, tercih konusuna gelirsek şahsen tercih edebileceğim bir markadır.

soneryildzz
10-01-2014, 09:16
Cidden büyük karışıklık söz konusu :) çünkü donanım olarak bakınca klimasız 90 model honda ef kasalara 7-9 bin tl arası vermektense bu dolulukta araçlara binmek daha cazip geliyor. Biraz daha bilgi toplamak lazım :) Konu hakkında bilgi sahibi abilerimi bekliyorum :) :)

tylan
10-01-2014, 09:54
roverın yanın da proton da düşünebilirsin

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-dogan-oto-dan-416-glxi-beyaz-lpg-li-149651080/detay)

soneryildzz
10-01-2014, 09:58
roverın yanın da proton da düşünebilirsin

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-dogan-oto-dan-416-glxi-beyaz-lpg-li-149651080/detay)

İlginiz için teşekkür ederim. İzmir deki arabalara istenilen paralara göre bu araçlar gerçekten daha mantıklı duruyor. Bu yüzden bizde keşif edilmemiş tatlar peşindeyiz :D

_cAgdAsH_
10-01-2014, 10:03
2.18 cupe rover vvt-ı ıle cok ugrastım bı zamanlar orjınal parcalar ınanılmaz pahalı..ıtecek sesını kesemedım ıkı sefer motor yaptım araca.cok yordu benı.yaz aylarında cok cabuk ısınıyor hararet sorununu cok yasadım..kullanımı ne kadar keyıflı olursa olsun bence - lerı artılarından cok..satılmasıda bı o kadar zor..kısacası benım tavsıyem baska bı arac bak kendıne

asulus
10-01-2014, 10:04
benimde 98 model rover 420 si 'm vardı mekanik aksam olarak euro civic ler ile nerdeyse aynı dış kapı kolları dahi aynı motoru 2.0 litre 136 HP doch motor vardı üzerinde ve çok az yakıyordu şuan şehir içi 30-35 arası yakar diye düşünüyorum 2litrelik motor. bildiğim kadarıyla rover 400 serisi euro civicle 600 seriside accord serisiyle ortak üretimdi. ama 200 serisi ve otomatik şanzımana hiç bulaşmayın diyorlar örnek olarak şanzımanda bir problem çıktığında aracı manuele çevirmek daha az maliyetli oluyormuş. hala tadı damağımdadır 420 nin güvenlik konfor yakıt çok çok iyi fakat ustası az kaporta parçaları sıkıntı oluyor biraz. satılmaz konusu görecelidir ben rover i 106 dan daha çabuk satmıştım.

tibet
10-01-2014, 10:24
herkes alma bosver der benım gıbı :)
bızım arkadas aldı bı tane 216 otomatık o kadar alma etme dedık satamazsın dıye aldı cocuk.1 sene sonra aldıgı fıyata sattı 1 ay ıcınde agzımız acık kaldı :))

serkan_2120
10-01-2014, 13:41
1 seneden fazla 220 turbosunu kullandım pek bi sorun yaşamadım parçaları biraz zor buluyordum ilk başlarda ama sonra satan yerleri kişileri bulunca hiçbir parçasında sorun yaşamadım sorunu parçadan ziyade ustasını bulmaktı hondacılar pek el sürmek istemiyor bu araçlara temiz bi 220 turbo bulamadım istediğim fiyatlara yoksa kardeş olarak almayı düşünüyorum diğer seriler hakkında bi fikrim yok ama duyduğum kadarıyla 1.6 motorları honda ile ortak yapımmış alınırmı dersen bence alınır keyifle binilir 8 9 bine alıyorsunuz bence mantıklı

Thracian
10-01-2014, 15:19
98 model 216 si aracımız var. İlk sahibiyiz. Parca sorunu, arayacagın yeri bildikten sonra son derece kolay ve bulunabiliyor. Çok sık arızalanmaz. Yakıtı iyi. Satıldığı fiyatların olduğu banttaki diğer arsçlarla kıyaslandınmı 2 gömlek üstün. 1. Elden yaşanan sorunlara eyvallah ama birde sadece dedikodudan adını karalayan var. ( dayımın kayınçosunun patronun damadında vardı, şöyle oldu böyle oldu gibi)

3-4 sene önce ***** siteye ilan verdim. 3 günde 15 kişi aradı almak için. Sonra satmaktan vazgeçtik. Memleket istanbul işyeri antalya da. Satıp 0 araba almaya niyetimiz var. Sonra düşünüyoruz. Satsak 11-12 para verecekler. Yıllık sigorta 300 civarı. Mtv 110. Toplam 500 tl masrafı var. Satmayıp garaja koyalım geldiğimizde yedek araba olur, geçmişini biliyoruz kazası belası yok.

Niyetin varsa yaz yardımcı olurum. Belki ***** siteye yine ilan koyarım

soneryildzz
10-01-2014, 16:05
2.18 cupe rover vvt-ı ıle cok ugrastım bı zamanlar orjınal parcalar ınanılmaz pahalı..ıtecek sesını kesemedım ıkı sefer motor yaptım araca.cok yordu benı.yaz aylarında cok cabuk ısınıyor hararet sorununu cok yasadım..kullanımı ne kadar keyıflı olursa olsun bence - lerı artılarından cok..satılmasıda bı o kadar zor..kısacası benım tavsıyem baska bı arac bak kendıne

Eğer hararet sorunu varsa çok büyük sıkıntı ***** İzmir de yaşıyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim

soneryildzz
10-01-2014, 16:07
benimde 98 model rover 420 si 'm vardı mekanik aksam olarak euro civic ler ile nerdeyse aynı dış kapı kolları dahi aynı motoru 2.0 litre 136 HP doch motor vardı üzerinde ve çok az yakıyordu şuan şehir içi 30-35 arası yakar diye düşünüyorum 2litrelik motor. bildiğim kadarıyla rover 400 serisi euro civicle 600 seriside accord serisiyle ortak üretimdi. ama 200 serisi ve otomatik şanzımana hiç bulaşmayın diyorlar örnek olarak şanzımanda bir problem çıktığında aracı manuele çevirmek daha az maliyetli oluyormuş. hala tadı damağımdadır 420 nin güvenlik konfor yakıt çok çok iyi fakat ustası az kaporta parçaları sıkıntı oluyor biraz. satılmaz konusu görecelidir ben rover i 106 dan daha çabuk satmıştım.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Direk manuel düşünüyoruz zaten biz temizi üzmez gibi geldi söylediklerinizden sonra tekrardan teşekkür ederim

soneryildzz
10-01-2014, 16:08
herkes alma bosver der benım gıbı :)
bızım arkadas aldı bı tane 216 otomatık o kadar alma etme dedık satamazsın dıye aldı cocuk.1 sene sonra aldıgı fıyata sattı 1 ay ıcınde agzımız acık kaldı :))

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim :=) bunun gibi bir sürü olay duydum biraz garip bir araç :D

soneryildzz
10-01-2014, 16:11
1 seneden fazla 220 turbosunu kullandım pek bi sorun yaşamadım parçaları biraz zor buluyordum ilk başlarda ama sonra satan yerleri kişileri bulunca hiçbir parçasında sorun yaşamadım sorunu parçadan ziyade ustasını bulmaktı hondacılar pek el sürmek istemiyor bu araçlara temiz bi 220 turbo bulamadım istediğim fiyatlara yoksa kardeş olarak almayı düşünüyorum diğer seriler hakkında bi fikrim yok ama duyduğum kadarıyla 1.6 motorları honda ile ortak yapımmış alınırmı dersen bence alınır keyifle binilir 8 9 bine alıyorsunuz bence mantıklı

İlginizden dolayı teşekkür ederim :) Eğer böyle bir araç alma gibi bir girişimde bulunursam size ulaşsam usta konusunda ve tecrübe konusunda yardımcı olur musunuz ?

soneryildzz
10-01-2014, 16:14
98 model 216 si aracımız var. İlk sahibiyiz. Parca sorunu, arayacagın yeri bildikten sonra son derece kolay ve bulunabiliyor. Çok sık arızalanmaz. Yakıtı iyi. Satıldığı fiyatların olduğu banttaki diğer arsçlarla kıyaslandınmı 2 gömlek üstün. 1. Elden yaşanan sorunlara eyvallah ama birde sadece dedikodudan adını karalayan var. ( dayımın kayınçosunun patronun damadında vardı, şöyle oldu böyle oldu gibi)

3-4 sene önce ***** siteye ilan verdim. 3 günde 15 kişi aradı almak için. Sonra satmaktan vazgeçtik. Memleket istanbul işyeri antalya da. Satıp 0 araba almaya niyetimiz var. Sonra düşünüyoruz. Satsak 11-12 para verecekler. Yıllık sigorta 300 civarı. Mtv 110. Toplam 500 tl masrafı var. Satmayıp garaja koyalım geldiğimizde yedek araba olur, geçmişini biliyoruz kazası belası yok.

Niyetin varsa yaz yardımcı olurum. Belki ***** siteye yine ilan koyarım

Çok teşekkür ederim. Eğer almaya kalkarsam İzmir içi düşünürüm yinede ilginiz için teşekkür ederim. Ama bilgi birikim konusunda her zaman yardımınıza ihtiyacım olucak sanırım :) Sizin ki gibi temiz düşürsem sıkıntısız olur diye düşünüyorum. Yakıt konusuna gelince lpg / benzin de şehir içi ortalama kaç krş yakıyordu eğer hesapladıysanız yazar mısınız ?

Thracian
10-01-2014, 18:48
Antalya - istanbul arası 3 kişi + full eşya dolu tıka basa 235 tl yaktı. Yaklaşık 0.29 krş/km

Oldschool
11-01-2014, 00:17
satamassın diye bir sıkıntın yok yeterki ucuk fiyatlara alma ve fazla masraf etme rover 400 aracımı 3 günde 40 kişi favoriye ekledi vede arayanların haddi hesabı yok artı ölücü msj gönderenler de vardı ben deki rover 1.4 si full sunrooflu paket di 11 bin e verdim 5 ay kullandım 1000 lira masrafımız oldu kullandıkca ordan burdan arızalar cıkardı işimizi gördü sonra sattım yinede masrafı vardı bi ön tampon degişeyim dedim 400 liradan aşagı bulamassın oda yan sanayi cıkması 300 tl sag sol camurluklar ucuz 100 tl arka tampon 500 tl
ikitellideki cıkmacı rovercılar zaten adam şeyapmaya yer arıyorlar biri kapı cam krikosuna 150 diyordu digeri 300 diyor ve fiyatta inmiyorlar sanki almak zorunda kalacakmışım gibi gittim bende 80 liraya cam krikomu tamir ettirmiştim maceralarım oldu keyifle kullandıgım oldu
sunrooftan su kacırıyodu arka koltuk islanmıştı tamir ettim gider borusu tıkanmıştı yagmur yagdıgında sabahın 06:00 sında kalkıp arabanın koltugu islandı mı diye kontrol ettigimi bilirim gecenin 2 sinde arabayı kapının önünde yıkadıgımda oldu :D :D :D

Oznsrl
11-01-2014, 00:23
yakın bi arkadaşım hb 3 kapı 1.4 kullanıodu aynı arkadaşım snra 200 vi diolar heralde 1.8 yine hb 3 kapı olanını aldı hiç abartmıorm hiç sakin sürdüğünü görmedm hep tapa gaz hep tapa gaz gidiyodu hatta biyere geldiğinde arabadan resmen hararet kokusu geliyodu :D ona rağmen hiç bi arabasına hiç bişey olmuyodu hayret ediyodum :D

soneryildzz
12-01-2014, 12:24
Bu konudan sonra rover fiyatları da artıyormuş :D Çok teşekkür ederim önerilerinizi abimle değerlendirmeye alıcaz :)