PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hurda belgesi hk. Yardım.

arkın_aLLen
11-01-2014, 08:31
Arkadaşlar merhaba biraz araştırdım fakat somut bir bilgiye ulaşamadım.

Durum kısaca şu şekilde maliye tarafından haczedilmiş ve milli emlağa geçmiş araçlar var
bunlardan satın almak istediklerim var. Fakat bu araçların hiçbirinin ruhsatı yoktur. Milli emlak satış belgesini filan veriyor. Her şey resmi ben bu araçlara hurda belgesi çıkartmak araçların bende kalmasını istiyorum.
Ruhsatı bulunmayan bu araçlara bu işlemi nasıl yapabilirim.
Bu arada araçların içerisinde tır - minibüs ve otomobil var.

Konuyla ilgili yardımcı olabilecek müşavir - trafik memuru - tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

senna
11-01-2014, 09:42
satış belgesi ve diğer evrakları ruhsat çıkarmak için kullanabilirsin, ama bunun için muayeneye girmesi gerekiiyor sanırım, direk hurdaya çıkarmak için satış yapıldıktan sonra emniyetle konuşabilirsin tescille nasıl bir yol izleneceğini onlar söyler

arkın_aLLen
11-01-2014, 16:35
Ilk önce evraklarla çıkarılabileceği söylendi. Fakat muayene sıkıntısı var. Bir de tır ve minibüsleri ÖTA merkezleri filan varmış oralara teslim etmek gerekiyormuş arabayı biz parçalıyamıyor muşuz?
Yok mu hiç bilen?

senna
11-01-2014, 17:30
hurdaya ayırırsan sanırım devlet sana belirli bir miktar para veriyor o merkezlere götürürsen ama kendin ayırıp satabilirsin galiba

evraklarla çıkabilirmi çıkmazmı pazartesi öğreneyim sana

arkın_aLLen
11-01-2014, 17:51
Çok iyi olur öğrenebilirsen eğer teşekkürler şimdiden...

saqwert
11-01-2014, 19:17
bende takipteyim

Schumi
12-01-2014, 19:12
E ruhsatı yoksa adi bir mal kapsamına girip sadece satın alman yetmiyor mu. Ruhsat yok vergi dairesi kaydı yok yani bir yerden sildirmen gerekmiyor. He blok satışı yapamazsın evrak yok diye orası başka. Yani bu benim fikrim bir dayanak yok. :)

arkın_aLLen
12-01-2014, 20:32
:) aslında bence de aynı fikirdeyiz fakat devlet amca bizimle aynı fikirde değil maalesef...
Araç devlet tarafından haczedilmiş anahtar ruhsat yok. Bir kısmını (atıl olan kasa vb) işim dolayısıyla hurda Demir olarak da kullanabiliyorum fakat hurda belgeli olması şart diyorlar. Çıkamadım işin içinden...

senna
12-01-2014, 20:38
şöyle olabilir belki illa muayene olmadan tespit ile belki trafikten çekebilirsin yada hurdaya ayırabilirsin o zaman hurda belgeli olur yarın haber edecem

arkın_aLLen
13-01-2014, 17:17
şöyle olabilir belki illa muayene olmadan tespit ile belki trafikten çekebilirsin yada hurdaya ayırabilirsin o zaman hurda belgeli olur yarın haber edecem

Öğrenebildiniz mi acaba ?