PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağlı cild problemi hk. yardım

JackJones
11-01-2014, 16:47
Abilerim arkadaşlarım Cildim çok yağlı özelikle yüzüm aşırı derece 2 doktora gittim ilaç verdi kullandım faydasını görmedim.Haliyle yüzümde yağdan kaynaklı sivilcede oluyor.Böyle problemi olan bitkisel yollarla haletmiş ben uyguladım bunu problemi çözdüm diyen varsa ne uyguladıysa yardımcı olursa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

bkaraca
11-01-2014, 16:51
Nilera okyanus sabunu harika tavsiye ederim.benimde problemim vardı çok iyi su an. Sabun ayrıca doğal.

McKrop
11-01-2014, 16:52
Buyuyunce gecer :D

Kahn23
11-01-2014, 16:55
Abilerim arkadaşlarım Cildim çok yağlı özelikle yüzüm aşırı derece 2 doktora gittim ilaç verdi kullandım faydasını görmedim.Haliyle yüzümde yağdan kaynaklı sivilcede oluyor.Böyle problemi olan bitkisel yollarla haletmiş ben uyguladım bunu problemi çözdüm diyen varsa ne uyguladıysa yardımcı olursa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Karaciğer fazla yağ salgılıyor. Zamanında ben de "roaccutane" ı kullanmıştım.
Baya faydalı olmuştu. Benim aldığım zaman yapılan kan testine istinaden doz'u belirlenip reçete ile veriliyordu.

levent
11-01-2014, 17:01

aynen..

benim ciltte yağlı, ilaç vs kullanmadım. bi kükürt sabunu almıştım lise zamanında onu kullanıyodum haftada 2-3 kez.

cilt hala yağlı ama sivilce derdi yok yani 21-22 den sonra tamamen geçiyor..

gökberk
11-01-2014, 17:06
Daha da kötüsü ince telli saçlar... Bir gün yıkama ertesi gün kafamda fritöz varmış gibi oluyor.
Bu arada benim de cildim yağlı ama çok değil. Yine de şu sabunu deneyelim.

Kadyr
11-01-2014, 17:29
saç olayında bende muzdaribim. yağlı oluyor sacım 2. gun ığreniyorum kendımden oyuzden hergun yıkamak zorunda kalıyorum.

BerkinG
11-01-2014, 17:31
Benim de cildim çok yağlı ve aynı problemleri yaşıyorum.4 sene önce roaccutane kullandım.Sivilcelerim inanılmaz derecede azaldı.Tedavi sırasında ve sonrasında "avene" marka ürünleri kullandım.Halen kullanmaktayım.

Size "Avene CLEANANCE GEL " ürününü tavsiye edeceğim.Çok faydalı oluyor cildi derinlemesine temizliyor.

Yağlı Cildler için ürünler : Cleanance | Avene (http://www.avene.it/tr_TR/gamme?id=10)

Temizleme jeli : Cleanance Gel nettoyant | Avene (http://www.avene.it/tr_TR/product/41)

"Avene markası
Eau Thermale Avène, dermatolojiye adanmış termal bir tesis
-Özel olarak korunmuş bir çevre
-Uluslararası bir ün
-Su üzerine bir Araştırma merkezi

Avène Termal Suyu, 1874’ten bu yana kamu yararına çalışan bir kaynak
-Sürekli kontrol edilen, aktif bir su
-Eşsiz bir kompozisyon

Bakım ürünlerinin kaynağında Avene Termal Suyu
-En hassas ve düşük toleranslı ciltler için tasarlanmış
-Etkinlik, dayanıklılık ve alerji testlerinden kesin olumlu sonuçlarla geçerliği kabul edilmiş
-Dermatolojik ve pediatrik kontroller altında test edilmiş
-Cildin en üst düzeyde rahatlığı için geliştirilmiş ürün dokuları

Pierre Fabre Araştırma Merkezinin Gücü
-Özenle seçilmiş, aktif yenilikçi içerikler
-Uluslararası uzmanlar
-En ileri seviyede dermo-kozmetik beceri "

BerkinG
11-01-2014, 17:32
double post oldu kusura bakmayın..

JackJones
11-01-2014, 18:20

:D ben dayanamayacağım artık 3 yıldır iğreniyorum son zamanlarda iyice arttı çözüm yolu bulmak şart :)

JackJones
11-01-2014, 18:21
Baya faydalı olmuştu. Benim aldığım zaman yapılan kan testine istinaden doz'u belirlenip reçete ile veriliyordu.

Bu ilacı duydum ancak korkuttular işte kalp ritmini bozuyor vs vs. diye ama yine aklımda bulunsun başka bi doktora gidersem söylerim ilacı gerekli görürse kullanırım artık. Teşekkürler...

i-vtec07
11-01-2014, 18:21
aynı sorun bendede var :D

JackJones
11-01-2014, 18:23
aynen..

benim ciltte yağlı, ilaç vs kullanmadım. bi kükürt sabunu almıştım lise zamanında onu kullanıyodum haftada 2-3 kez.

cilt hala yağlı ama sivilce derdi yok yani 21-22 den sonra tamamen geçiyor..

kükürt sabunu bende kullandım sadece yüzümdeki yağı temizliyor sivilce için bi yararı olmadı. Bide yıkıyordum 45 50 dk sonra tekrar yağlanma oluyor bıraktım sonra öyle olunca. Teşekkürler...

JackJones
11-01-2014, 18:24
Daha da kötüsü ince telli saçlar... Bir gün yıkama ertesi gün kafamda fritöz varmış gibi oluyor.
Bu arada benim de cildim yağlı ama çok değil. Yine de şu sabunu deneyelim.

Benim saçlarda ince telli akşam yıkıyorum sabah kalkınca sanki zeytinyağı boşalttılar hadi bi daha yıka bu sefer... Ben alıştım hergün yıkamaya yapacak bişey yok :) Bende deneyeceğim 20 tl imiş hiç bişey değil :)

JackJones
11-01-2014, 18:29
aynı sorun bendede var :D

Baş belası kardeşim bu yaşlarda fazlaca oluyo maalesef :icon13:

JackJones
11-01-2014, 18:30
Benim de cildim çok yağlı ve aynı problemleri yaşıyorum.4 sene önce roaccutane kullandım.Sivilcelerim inanılmaz derecede azaldı.Tedavi sırasında ve sonrasında "avene" marka ürünleri kullandım.Halen kullanmaktayım.

Size "Avene CLEANANCE GEL " ürününü tavsiye edeceğim.Çok faydalı oluyor cildi derinlemesine temizliyor.

Yağlı Cildler için ürünler : Cleanance | Avene (http://www.avene.it/tr_TR/gamme?id=10)

Temizleme jeli : Cleanance Gel nettoyant | Avene (http://www.avene.it/tr_TR/product/41)

"Avene markası
Eau Thermale Avène, dermatolojiye adanmış termal bir tesis
-Özel olarak korunmuş bir çevre
-Uluslararası bir ün
-Su üzerine bir Araştırma merkezi

Avène Termal Suyu, 1874’ten bu yana kamu yararına çalışan bir kaynak
-Sürekli kontrol edilen, aktif bir su
-Eşsiz bir kompozisyon

Bakım ürünlerinin kaynağında Avene Termal Suyu
-En hassas ve düşük toleranslı ciltler için tasarlanmış
-Etkinlik, dayanıklılık ve alerji testlerinden kesin olumlu sonuçlarla geçerliği kabul edilmiş
-Dermatolojik ve pediatrik kontroller altında test edilmiş
-Cildin en üst düzeyde rahatlığı için geliştirilmiş ürün dokuları

Pierre Fabre Araştırma Merkezinin Gücü
-Özenle seçilmiş, aktif yenilikçi içerikler
-Uluslararası uzmanlar
-En ileri seviyede dermo-kozmetik beceri "

Öneri için teşekkürler sabunu denedikten sonra bunu da deneyebilirim :) Bu arada ürünün fiyatları ne kadar ?

TigeR
11-01-2014, 19:22

roaccutane hemen sivilceyi bitiriyor ama biraz sıkıntılı dönem dudak kuruması,saçda kepek ve her ay kan vereceksin mecbur 6ay böyle çekmen gerek sonra sıkıntı yok

BerkinG
11-01-2014, 19:27
Öneri için teşekkürler sabunu denedikten sonra bunu da deneyebilirim :) Bu arada ürünün fiyatları ne kadar ?

Eczanelerde 38-44 TL arası değişiyor.İnternette daha uyguna bulunabilir.

fevzi
11-01-2014, 19:36
aynı dertten bende muzdariptim kullanmadıgım ılaç kalmaıştı en son çare "roaccutane" yada "zoretanin" adlı ilaçlarla 1 yıl tedavi gördüm şükür geçti fakat şu aralar tekrar yağlanma var bende de bence iyi bi dermatologa gitmende fayda var bü arada kükürtlü sabun v.s bende kullandım fakat bi yararı olmadı sanırırm vücuttan vücuda göre değişiklik gösterebiliyor etkisi

atituti
11-01-2014, 19:56
ne yaparsan yap istersen yüz derin erisin kesinlikle tetra yada roaccutane bu ikisini kullanma , yağlı yeme sac sampuanını degistir ıvır zıvır yeme ve belli bi yaşa gelince kendi kendine dengeye girer

Canselmo
11-01-2014, 20:02
Yagli cilt in varsa cozumu yok ama sabun vs.kulanarak azaltabilirsin.

Gunde 2 veya 3 kez yuzunu yika fazla yikama sen cildni kuruladikca daha cok yaglanicak ,

Asitli icecekleri birak ,karacigeri yoran icki vs icme , cikolata yiyeceksen bitter , ceviz i yeme , badem yiyebilirsin :D

En guzeli de kafana takmiyacaksin , cok yagli oldugu zaman temiz bir pecete ile biraz.bastirabilirsin

Splendour
11-01-2014, 20:22
bende 6 ay kadar roaccutane kullanmıştım 5 yıl kadar önce,sivilceleri tamamen bitirmişti.kalp ritmi bozukluk vs sıkıntı olcagını sanmam zaten her isteyen alamıyordu hatırladıgım kadarıyla bi takım testlerden geçiyorsun.

OnurÖzden
11-01-2014, 20:34
Zoretanin, bünye seçen bir hap ama sıkıntını çözer.

JackJones
11-01-2014, 20:43
Eczanelerde 38-44 TL arası değişiyor.İnternette daha uyguna bulunabilir.
Teşekkürler :)

JackJones
11-01-2014, 20:45
aynı dertten bende muzdariptim kullanmadıgım ılaç kalmaıştı en son çare "roaccutane" yada "zoretanin" adlı ilaçlarla 1 yıl tedavi gördüm şükür geçti fakat şu aralar tekrar yağlanma var bende de bence iyi bi dermatologa gitmende fayda var bü arada kükürtlü sabun v.s bende kullandım fakat bi yararı olmadı sanırırm vücuttan vücuda göre değişiklik gösterebiliyor etkisi

bu ilaç için iyi bi doktor bulup gitmek şart ;) kükürtlü sabunda kişiden kişye göre bence nette kimisi çok iyi yazmış kimisi işe yaramadı yazmış...

psikolojikdeli
11-01-2014, 20:48
Zoretaninde 8 ayımin bitmesine 15 gün kaldı benim skıntım yüzde değildi kulak arkası ve sırttaydı, yüzde 99.5 temizlendi hemen hemen her ay doktor istemese bile kan tahlillerimi yaptırdım çeşitli yan etkileri var evet fakat sabırlı olunursa tedavi olumlu sonuç veriyor kişilere göre yan etkisi değişmekte
bendeki yan etkileri :

kilo kaybı : 86 dan 72 ye
dudaklarda kuruluk çatlama ( blistex med ) dudak kremi tek kullanacağın ürün
burun çepherinde kuruma sonucunda kanama
Aşil tendonunda ve dirseklerde ağrı
kolestrolün yükselmesi sonucunda halsizlik
çeşitli psikolojik yan etkileri var bunlardan bahsetmeme gerek yok burdan okuyup kafanda kurma sonra ilacı eczaneye gidip testlerini yaptırmadan alma sorununun ciltte olduğu kesinleşsin

JackJones
11-01-2014, 20:48
ne yaparsan yap istersen yüz derin erisin kesinlikle tetra yada roaccutane bu ikisini kullanma , yağlı yeme sac sampuanını degistir ıvır zıvır yeme ve belli bi yaşa gelince kendi kendine dengeye girer

Valla üniversite hayatında ne bulursan onu yeme gibi bi problem olduğu için yağlı yemeye yapacak bişey yok :) Öneriniz için teşekkürler...

JackJones
11-01-2014, 20:52
Yagli cilt in varsa cozumu yok ama sabun vs.kulanarak azaltabilirsin.

Gunde 2 veya 3 kez yuzunu yika fazla yikama sen cildni kuruladikca daha cok yaglanicak ,

Asitli icecekleri birak ,karacigeri yoran icki vs icme , cikolata yiyeceksen bitter , ceviz i yeme , badem yiyebilirsin :D

En guzeli de kafana takmiyacaksin , cok yagli oldugu zaman temiz bir pecete ile biraz.bastirabilirsin

Teşekkürler...

JackJones
11-01-2014, 20:59
bende 6 ay kadar roaccutane kullanmıştım 5 yıl kadar önce,sivilceleri tamamen bitirmişti.kalp ritmi bozukluk vs sıkıntı olcagını sanmam zaten her isteyen alamıyordu hatırladıgım kadarıyla bi takım testlerden geçiyorsun.

o ilaç için doktor şart anlaşıldı sabunlada baş edemezsem doktora gidip yazdıracağım bu ilacı.teşekkürler...

Canselmo
11-01-2014, 21:03
Yalniz roccutane vs ilaclar asiri sivilce ve iltihapli buyuk sivilcen varsa doktorlar veriyor,eger suratinda ufsk tefek kirmizi sivilceler varsa.sakin kullanma derim . Hatta yoksa kesinlikle klullanma

BerkinG
11-01-2014, 21:03
Valla üniversite hayatında ne bulursan onu yeme gibi bi problem olduğu için yağlı yemeye yapacak bişey yok :) Öneriniz için teşekkürler...

Cild doktoruna gittiğimde yağlı yeme konusunda konuşmuştuk.Bilimsel olarak yağlı gıdalar tüketmenin, akne oluşturduğuna dair kanıtlanmış bir araştırmanın olmadığını söyledi.Örnek olarak,benden önceki hastanın cildi aşırı kuruluk ve çatlama vardı.Yağlı yeme cild yağlanması yapıyorsa kuru cildli olanların yağlı yiyerek cilde yağlanma yapması gerekir gibi birşeyler söyledi.Fakat yağlı yeme,cild nemlendirme ürünleri kullanması bile sonuç vermemiş.Ben açıkcası ikna oldum.Yağlı yiyecek,çerez gibi gıdaların yağlanma ve sivilce yaptığına inanmıyorum.

aykt22
11-01-2014, 21:04
aynı sıkıntı bendede var 19 yasındayım bıtsın artık dedım tahlil yapıldı suan roaccutane baslayalı 5. gün henüz çatlaklar falan baslamadı baslayıncada napalım gezicez biraz sonrası güzel olucak inşallah

atituti
11-01-2014, 21:04
istanbulda kolsuz agop var bi ona muayene ol böyle kimyasal ilaçlara gerek kalmadan tedav ieder seni , ama ücreti bayagı pahalı.ben gitmiştim tüm doktorların roaccutane tavsiyelerine ragmen adam reddederek reçeteye eczanede yaptırılacak ilaç yazdı bana , 3 ayda cildim düzeldi.doktorlar firmalardan tonla hediye tatil ıvır zıvır kazandıgı için belli firmaların ilaçlarını her hastaya yazıyolar, tuzağa düşme

psikolojikdeli
11-01-2014, 21:10
zoretanin = roaccutane aynı bokun sarısıdır, doktora kim daha fazala destek çıkmıssa o firmanın ilacı yazılır

SGTI
11-01-2014, 21:10
istanbulda kolsuz agop var bi ona muayene ol böyle kimyasal ilaçlara gerek kalmadan tedav ieder seni , ama ücreti bayagı pahalı.ben gitmiştim tüm doktorların roaccutane tavsiyelerine ragmen adam reddederek reçeteye eczanede yaptırılacak ilaç yazdı bana , 3 ayda cildim düzeldi.doktorlar firmalardan tonla hediye tatil ıvır zıvır kazandıgı için belli firmaların ilaçlarını her hastaya yazıyolar, tuzağa düşme

Kolsuz agop bu işte son nokta.Fiyatıda öyle malesef.Memnun olmayan duymadım

psikolojikdeli
11-01-2014, 21:11
aynı sıkıntı bendede var 19 yasındayım bıtsın artık dedım tahlil yapıldı suan roaccutane baslayalı 5. gün henüz çatlaklar falan baslamadı baslayıncada napalım gezicez biraz sonrası güzel olucak inşallah
1 aydan önce başlamaz 20 mg ile başlamıssındır diye düşünüyorum blistex med plus al

keskinsirke
11-01-2014, 21:11
Üniversiteye başladığım sene ben de sivilceler yüzünden zoretanin kullanmıştım.
Tavsiyem dışardan çok farklı şeyler kullanma (ot, çöp, krem, jel, bitki vs. herkes bir şeyler önerir ve her cilt aynı değildir çünkü) karıştırma yani bir sürü şey. Sadece bol bol yıka, temiz tut. Sabun kullanılabilir ama geçirir diye bir şey yok.

Eğer rahatsız oluyorsan hastaneye bir cilt doktoruna görün o da zaten uygun görürse tahlil vs.den sonra ilaç verir.
Bir de o ilaçlar müthiş kuruluk yapıyor. :D Dudaklar, burun, ciltte kurumalar oluyor baya. :)
Bana ilaçla birlikte bepanten merhem de yazmıştı şaşırmıştım cilt zaten yağlı diye :D ama o kuruluğa arko, nivea kremler falan pek yaramıyor bile. :)

Bir de o ilaçları güneşli, sıcak mevsimde tavsiye etmiyor doktorlar. Yani en uygun dönem ekim-mayıs arası gibi kullanırsan aksatmadan faydasını görürsün.
Ama tabi iş gittiğin doktorda biter, görüp onun yorumlaması lazım. ;)

JackJones
11-01-2014, 21:12
Cild doktoruna gittiğimde yağlı yeme konusunda konuşmuştuk.Bilimsel olarak yağlı gıdalar tüketmenin, akne oluşturduğuna dair kanıtlanmış bir araştırmanın olmadığını söyledi.Örnek olarak,benden önceki hastanın cildi aşırı kuruluk ve çatlama vardı.Yağlı yeme cild yağlanması yapıyorsa kuru cildli olanların yağlı yiyerek cilde yağlanma yapması gerekir gibi birşeyler söyledi.Fakat yağlı yeme,cild nemlendirme ürünleri kullanması bile sonuç vermemiş.Ben açıkcası ikna oldum.Yağlı yiyecek,çerez gibi gıdaların yağlanma ve sivilce yaptığına inanmıyorum.

Anladım benim en büyük sıkıntım cips ve kola bunları maalesef çok tüketiyorum buda benim gözlemlerime göre yağlanmaya etki ediyor biraz ama aşırı değil bence

aykt22
11-01-2014, 21:13
1 aydan önce başlamaz 20 mg ile başlamıssındır diye düşünüyorum blistex med plus al

30mg kullanıyorum şuan bende kullanma taraftarı değildim ama çevreye bakınca yaşıtlarların mecburen bir karşılaştırma içinde oluyorsun bir süre sonra sıkıntı yaratmaya başlıyor ilaç kullanan arkadaşlarım vardı şuan bebek gibi yüzleri var dudak çatlaklığı dısındada yan etkıler oluşmamış

Caesar
11-01-2014, 21:15
O yaşlarda fazla salgılanan testesteron yüzünden Elizabeth diye hayali bir karakterle fazla içli dışlı oluyor gençler.

Doğal olarak bu ilişkinin geride bıraktığı; sinir, stress, ihtiras, şevk, ihanet yüze vuruyor sivilce olarak.

İlişkileri gözden geçirmek lazım :D

JackJones
11-01-2014, 21:29
Üniversiteye başladığım sene ben de sivilceler yüzünden zoretanin kullanmıştım.
Tavsiyem dışardan çok farklı şeyler kullanma (ot, çöp, krem, jel, bitki vs. herkes bir şeyler önerir ve her cilt aynı değildir çünkü) karıştırma yani bir sürü şey. Sadece bol bol yıka, temiz tut. Sabun kullanılabilir ama geçirir diye bir şey yok.

Eğer rahatsız oluyorsan hastaneye bir cilt doktoruna görün o da zaten uygun görürse tahlil vs.den sonra ilaç verir.
Bir de o ilaçlar müthiş kuruluk yapıyor. :D Dudaklar, burun, ciltte kurumalar oluyor baya. :)
Bana ilaçla birlikte bepanten merhem de yazmıştı şaşırmıştım cilt zaten yağlı diye :D ama o kuruluğa arko, nivea kremler falan pek yaramıyor bile. :)

Bir de o ilaçları güneşli, sıcak mevsimde tavsiye etmiyor doktorlar. Yani en uygun dönem ekim-mayıs arası gibi kullanırsan aksatmadan faydasını görürsün.
Ama tabi iş gittiğin doktorda biter, görüp onun yorumlaması lazım. ;)

bana verdikleri ilaç imex isotrexin valla başka ilaç vermiyorlar delirecem bu imex hiç bişeye yaramıyo vıcık vıcık yağlandırıyor tek yaptığı şey bu isotrexin de fena değil ama küük divilcelerde etkili büyüklere faydası yok maalesef... Ben bi sabunu deneyeceğim bakalım etkisi olursa ilaca bulaşmayım istiyorum ama faydası olmazsa seve değil öbür türlü mecburen başlarım doktor tavsiyesiyle tabi... Yorum için teşekkürler...

JackJones
11-01-2014, 21:32
O yaşlarda fazla salgılanan testesteron yüzünden Elizabeth diye hayali bir karakterle fazla içli dışlı oluyor gençler.

Doğal olarak bu ilişkinin geride bıraktığı; sinir, stress, ihtiras, şevk, ihanet yüze vuruyor sivilce olarak.

Yapma bunu abiiii :D :D Elizabeth dönemi geçeli çok oldu :D

keskinsirke
11-01-2014, 22:03
bana verdikleri ilaç imex isotrexin valla başka ilaç vermiyorlar delirecem bu imex hiç bişeye yaramıyo vıcık vıcık yağlandırıyor tek yaptığı şey bu isotrexin de fena değil ama küük divilcelerde etkili büyüklere faydası yok maalesef... Ben bi sabunu deneyeceğim bakalım etkisi olursa ilaca bulaşmayım istiyorum ama faydası olmazsa seve değil öbür türlü mecburen başlarım doktor tavsiyesiyle tabi... Yorum için teşekkürler...

O dediğin imex'i ben de kullanmıştım fondöten gibi bir şey. :D
Isotrexin de kullanmıştım yanlış hatırlamıyorsam, sivex diye bir şey de kullanmıştım.
En sonunda ilacı ben de duyduktan sonra doktora gibi söyledim böyle böyle bir ilaç varmış diye, o da baktı etti, zoretanin yazmıştı.

Umarım bulursun sen de çözüm yolu. Çok takma ama kafana. ;)

:D Lise zamanlarında millet baby face gezerken üç, beş sivilce olunca ilk damga belli zaten. :D

İbrahim33
11-01-2014, 22:07
valla bu sorun bendede var , özellikle çene bölgemde ve burnumda.bugüne kadar sivilce sorunum hiç olmadı ama bu yağlanma ciddi sıkıyor canımı.allahtan cips , kızartma , çekirdek vs. zararlı yiyecekler yeme alışkanlığım yok.zaten olaki maç izlerken falan biraz çekirdek yedim ertesi gün hemen hissediyorum yağlanmayı.asıl şu tuzlu fıstığıda bırakabilsem , ciddi derecede azalacak gibi.

JackJones
11-01-2014, 22:30
valla bu sorun bendede var , özellikle çene bölgemde ve burnumda.bugüne kadar sivilce sorunum hiç olmadı ama bu yağlanma ciddi sıkıyor canımı.allahtan cips , kızartma , çekirdek vs. zararlı yiyecekler yeme alışkanlığım yok.zaten olaki maç izlerken falan biraz çekirdek yedim ertesi gün hemen hissediyorum yağlanmayı.asıl şu tuzlu fıstığıda bırakabilsem , ciddi derecede azalacak gibi.

yağ olup sivilce olmaması ilginç keşke benimde öyle olsa yüzüm sadece yağlansın razıyım ben hergün düenli temizlerim ama sivilceler can sıkıcı... Bu arada cips kızartma çekirdek vs. yememeniz çok iyi ben kızartma cip asitli içecek çok tüketiyorum maalesef tetikliyor tabi haliyle...

dnr1
12-01-2014, 15:34
Gulsuyu ile yuzunu sil ...sabah aksam,saclarini ise novocrin plesanta sebum salgisini duzenler diye yazan sampuani al..sampuan watsons ve eczanede var 30 tl..2-3 ay gider..gulsuyu cildin yag salgilamasini bloke ediyor..taaki aksama kadar,sampuanda kafa derisindeki yaglanmayi bloke ediyor..sabundan,kukurtten uzak dur..yarim saat sonra cild eyvah kurudum der ve ve basar yagi...orjinal gulsuyunu kesinlikle kullan bana dua edicen..

34btr1907
12-01-2014, 16:14
https://eksisozluk.com/agop-kotogyan--457601?p=1

alyekrm
12-01-2014, 16:22
kil maskesi ve bıttım sabunu kullanmak faydalı olabilir lise zamanımda kil maskesi bana ciddi fayda sağlamıştı

therev
12-01-2014, 18:04
roaccutane ben cok onermem yan etkileri cok ciddi universite hayatini derinden baltaliyabilir cunku kullanirken icki tuketmek fln yasak bildigim. bence guzel bir yuz temizleme sabunu ile hem sabah hem aksam yuzunu yika. ben clinique in sabununu kullanmistim. mumkun oldugunca yuzunu ellememeye calis(aynisi sac icinde gecerli sacinizi cok elliyosaniz ondan yaglaniyo olabilir) ve sakin ama sakin sivilcelerini sikma :)

ilker_yusuf
12-01-2014, 18:19
İstanbulda mısın bilmiyorum ama İstanbuldaysan Teyzem sarıgazi bölge hastanesinde cilt doktoru. Belki bir yardımı dokunabilir. Muayene için yardımcı olabilirim.

senna
12-01-2014, 18:55
benim hala sırtımda var mesela karaciğer değerlerim pek iyi değil perhiz yapmam gerekli yapamıyorum o yüzden ilaca başlayamadım

sezar niye öyle dedin la ahuaua:D

JackJones
12-01-2014, 19:50
Gulsuyu ile yuzunu sil ...sabah aksam,saclarini ise novocrin plesanta sebum salgisini duzenler diye yazan sampuani al..sampuan watsons ve eczanede var 30 tl..2-3 ay gider..gulsuyu cildin yag salgilamasini bloke ediyor..taaki aksama kadar,sampuanda kafa derisindeki yaglanmayi bloke ediyor..sabundan,kukurtten uzak dur..yarim saat sonra cild eyvah kurudum der ve ve basar yagi...orjinal gulsuyunu kesinlikle kullan bana dua edicen..

Deneyeceğim tavsiye için teşekkürler :) :icon_tup:

JackJones
12-01-2014, 19:52
kil maskesi ve bıttım sabunu kullanmak faydalı olabilir lise zamanımda kil maskesi bana ciddi fayda sağlamıştı

Tavsiye için teşkkürler :icon_tup:

JackJones
12-01-2014, 19:57
roaccutane ben cok onermem yan etkileri cok ciddi universite hayatini derinden baltaliyabilir cunku kullanirken icki tuketmek fln yasak bildigim. bence guzel bir yuz temizleme sabunu ile hem sabah hem aksam yuzunu yika. ben clinique in sabununu kullanmistim. mumkun oldugunca yuzunu ellememeye calis(aynisi sac icinde gecerli sacinizi cok elliyosaniz ondan yaglaniyo olabilir) ve sakin ama sakin sivilcelerini sikma :)

yani yan etkileride fazla biraz son çare olarak görüyorum onu bide illaki alkol alınıyor ynai ortam olduğu zaman millet içerken senin böyle bakman olmaz :D Yüzüme sürekli elliyorum sivilceyle oynuyorum ister istemez bazen sıkıyorum zevkli oluyor ama iz kalıyor maalesef :)

JackJones
12-01-2014, 20:08
İstanbulda mısın bilmiyorum ama İstanbuldaysan Teyzem sarıgazi bölge hastanesinde cilt doktoru. Belki bir yardımı dokunabilir. Muayene için yardımcı olabilirim.

maalesef konyada okuyorum normalde ankaradayım :/

JackJones
12-01-2014, 20:09
benim hala sırtımda var mesela karaciğer değerlerim pek iyi değil perhiz yapmam gerekli yapamıyorum o yüzden ilaca başlayamadım

sezar niye öyle dedin la ahuaua:D

Sanada geçmiş olsun abi düzelir inşallah :icon_tup:

onn_dear
12-01-2014, 23:31
Benim cildimde yagli defalarca dr gittim. Yagli cilt iyidir yaslaninca kirisik olmaz yuzunde dedi :) bol bol yikayacaksin dedi.

JackJones
12-01-2014, 23:44
Benim cildimde yagli defalarca dr gittim. Yagli cilt iyidir yaslaninca kirisik olmaz yuzunde dedi :) bol bol yikayacaksin dedi.

İlginç doktorlar hep bizi buluyor heralde :D Yıkadık yine bi sonuç alamadık ne olacak şimdi :)

Erukay
13-01-2014, 00:07
Benimde cildim yağlı, sivilce probleminden çok saçımla ilgili sıkıntım var. Telleri ince ve seyrek olduğu için yağlanınca hemen açıklıklar belli oluyor her gün veya 2 günde 1 yıkıyorum. Sömestrda bende bi cildiye doktoruna görüneceğim.

JackJones
13-01-2014, 00:49
Benimde cildim yağlı, sivilce probleminden çok saçımla ilgili sıkıntım var. Telleri ince ve seyrek olduğu için yağlanınca hemen açıklıklar belli oluyor her gün veya 2 günde 1 yıkıyorum. Sömestrda bende bi cildiye doktoruna görüneceğim.

saça alıştım artık ben zaten hergün şekil verip wax sürdüğüm için mecburen yıkıyorum o alışkanlık oldu ama cildin yağlı oluşu can sıkıyor. Doktora giderseniz saç için ne ilaç yazarsa bi pm atarsanız sevinirim :icon_tup:

Karakuş
13-01-2014, 01:29
Benimde cildim yağlı, çok problemli bir durum gerçekten. Sivilceler Allah'tan azaldı, ama çene bölgesinde devam ediyor ne hikmetse. Bu yaşta da cidden sinir bozuyor. Kil, temizleyici jel, doğal ya da marka sabunlar, bioderma'nın temizleyici jeli vs hepsini kullandım. Yararı oldu ama halen devam ediyor.

15 gün önce doktora gittim, 30 yaşına kadar olur normaldir dedi. Yine de "benzalin" diye bir krem yazdı, 1 hafta kullandım pek fazla etki etmedi diye bıraktım. Belki tedavisi uzun sürüyor, bilmiyorum.

Gül suyunu hiç denememiştim, bir de onu denerim doğal bir gül suyu bulunca. Tavsiye için teşekkürler :icon_tup:

JackJones
13-01-2014, 02:07
gül suyunu bende deneyeceğim bide bi yöntem daha buldum onuda uygulamayı düşünüyorum herşeyi yaptık bide bunu deneyelim :)

eger yagi sabun vs ile kurutursak bu daha cok yaglanma anlamina gelir...
yagi su degil ancak yag soker...

sivilce, beyaz, siyah noktalardan da muztaripsen su formule denemeni oneririm:

yuzde 30 hint yagi
yuzde 70 aycicek yagi

yukaridaki yaglari karistiriyorsun...

yarim kapak kadar avcuna alip yuzune masaj yapiyorsun...

dairesel hareketlerle... 5-10 dakika boyunca yap....

uzanarak yaparsan daha da rahat olur...

bu esnada siyah noktalarin ve gozenekler icindeki birikintilerin ciktigini goreceksin...

resmen sokuyor birikitileri...

masaj bittikten sonra sicak su ile islattigin havlu ile de kompres yapiyorsun.. yalniz bunu yaparken havluyla yuzu yukari asagi ya da saga sola silmek degil, hafifce bastirip yagi ve diger kalintilari almak gerek.... yani havluyla yuzu tahris etmeden.... kompres 2-3 kez yapilinca yuzdeki yag alinmis olacaktir...

bu metodun adi "oil cleanse" olarak geciyor yurtdisinda... (Alıntıdır)

Bu da denenebilir yani doğal bişey sonuçta...