PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mtv iptali hakkinda yardim biraz acil

metin_1989
13-01-2014, 17:16
Merhaba abilerim bgun ban garantiden msj geldi mtv odemeniz taksitlendirilsinmi diye bende gecen hafta kendi araciminkini odemistim o sandim evet dedim 3 taksit yapsin ztn ogrenciyiz tmm dedim msji cwpladim gelen dekont msjnda plakaya bi baktim eski sattigim aracima ait alo garantiyi aradim biz yapamayiz subeye gidin dedi isten ciktim gittim onlarda biz yapamayiz dedi bu isleme saat 12de basladim saat 6 Hala ugrasiyorum ya banka simdi iptal yapmiyor vergi dairesine gidin diyor vergi dairesi iptal iade etcek diyor yaparmi hic yaa devlet aldigi parayi geriye verirmi yaa napcam bi akil verin lutfen ya ?

ontheair
13-01-2014, 17:18
Eski aracına ait olduğu kısmını atlamışım...

Vergi dairesine git. Dekontu göster, plakayı yanlış yazmışım de Temmuz badrolüne mahsup ettir.
Nakit istersen çok uğraştırırlar.

Ahmet Saraçoğlu
13-01-2014, 17:19
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/165366-vergi-dairesinde-problem-araci-muayene-ettiremiyorum.html

boşe gezme , tek yapacağın yeni sahibini bulmak ve itiraz dilekçesi ile daireye müracat etmesini rica etmek.Yada zaten onun ödeyeceği miktarı birazdaha düşüğü ile vermesini rica etmek.

metin_1989
13-01-2014, 17:46
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/165366-vergi-dairesinde-problem-araci-muayene-ettiremiyorum.html

boşe gezme , tek yapacağın yeni sahibini bulmak ve itiraz dilekçesi ile daireye müracat etmesini rica etmek.Yada zaten onun ödeyeceği miktarı birazdaha düşüğü ile vermesini rica etmek.

Alamazmiyim yani ?

VW6R
13-01-2014, 17:53
Benzer durumu babam yaşadı internetten yanlışlıkla iki kere üst üste çektirmiş parayı vergi dairesine gidip itiraz etmiştik yanlış hatırlamıyorsam bir ay sonra kredi kartına iade etmişlerdi parayı. Vergi dairesine dilekçe vermen gerekiyor bankalık bi durum yok

metin_1989
13-01-2014, 18:44
Hangi vergi dairesine gittiniz yani umraniye nakil araclar vergi dairesinemi gitmeni gerekiyor yoksa herhangi bi vergi dairesimi?

ontheair
13-01-2014, 19:12

Bu arada sizin sorununuz ne oldu çözüldü mü?

metin_1989
13-01-2014, 20:11
Nasil cozucem bilgisi olan yol gostericek olan yokmu ?

snan1910
13-01-2014, 21:47
Arabayı satarken 2013 2nci tasiti ve 2014 ilk taksitini ödemem gerekiyordu. Ziraat bankasi atm sinden yatırırken 2 taksit çıktı önüme bende ikisinide yatırdım, meğer 2013 çıkmıyormuş atm de, her neyse bu gibi durumlarda yeğenbey vergi dairesine gidiyorsunuz,
Düzeltme bölümü var dairede oraya gidiyorsunuz derdinizi anlatıyorsunuz hallediyorlar. Ben 2014 ilk taksitini 2013 2nci taksitine aktarttim. 10dk anca sürdü.
Parayı nakit istersenizde dilekçe veriyorsunuz ama iade işlemi yaklaşık bir ay sürüyormuş.
Sizde dekontla beraber vergi dairesine gidin

Ahmet Saraçoğlu
14-01-2014, 00:03
Bu arada sizin sorununuz ne oldu çözüldü mü?
ben eski sahibini buldum , ödediğim dekontların asıllarını ona yollarım , sonra hafta başı hafta ortası hafta sonu rica minnet şeklinde bir ay boyunca da onun peşinden koştum , sonunda dilekçe yazıldı izmir daireye , halloldu.Sattım aracı.Şuan yen, arabada ne vergi ne pul ne muayene , cam filmi bile yapmam , ankaralı memur emeklisi gibi eksiğini gediğini sektirmeden takılıyorum :D

metin_1989
14-01-2014, 07:50
Arabayı satarken 2013 2nci tasiti ve 2014 ilk taksitini ödemem gerekiyordu. Ziraat bankasi atm sinden yatırırken 2 taksit çıktı önüme bende ikisinide yatırdım, meğer 2013 çıkmıyormuş atm de, her neyse bu gibi durumlarda yeğenbey vergi dairesine gidiyorsunuz,
Düzeltme bölümü var dairede oraya gidiyorsunuz derdinizi anlatıyorsunuz hallediyorlar. Ben 2014 ilk taksitini 2013 2nci taksitine aktarttim. 10dk anca sürdü.
Parayı nakit istersenizde dilekçe veriyorsunuz ama iade işlemi yaklaşık bir ay sürüyormuş.
Sizde dekontla beraber vergi dairesine gidin

Umarimm bnimkide hallolur tesekkurler