PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Esnafın Güncel Sigara ZAM Çakallığı

Sayfa : 1 [2]

Ahmetfikri
05-08-2019, 10:09
dün gece 12tlye winston slender aldım bakkal istersen fazla al zam gelebilir dedi inanmadım bu sabah 15 olmuş bu sabah önünden geçerken nuri alço gibi sırıtıyordu :)

Sezgin
05-08-2019, 12:04
mentollüler kalkacaksa sigarayı hepten bırakıcaz ozaman ben normalini içemiyorum çok kötü tadı

Patlatmalılar kalkacak, daimi mentollü olanlar devam galiba.

GokhanRS
05-08-2019, 16:10
avrupadan çok çok daha ucuz ülkemizdeki sigara fiyatları vol.2138921830912

:D :D

trolleri banlaya banlaya bitirdiniz tartışacak adam kalmadı.

+soner
05-08-2019, 16:35
İyikide sigara içmiyorum :D Oh amk :D

Berkan
05-08-2019, 18:56
Dun aksam banada 15den cakti saolsun bu uyanik zam ogleden sonra 4geldi gibi bir cumle kurdu bu arkadasi şikayet vs edebiliyormuyuz varmi oyle bisey

free-hifi
05-08-2019, 19:47
Başımdan geçen olayı anlatayım size

Kendim sosyal içiciyim 1 paket yeri gelir bir günde yeri gelir 2 ayda biter.Günlük içmem paket almam.Sadece 2 hafta 1 maç önü olduğunda alkolle birlikte içerim.
Cumartesi akşamı müsafirlerim geldi 7-8 kişi olduk bir yerde aradığım sigarayı bulamadım başka bakkala gittim 2 paket istedim 1 paket verdi.Duymadığını düşünüm 2 paket dedim 1 paket verebilirim dedi.Neden dedim 1 paket verebiliyorum bir kişiye dedi.Şaka falanmı yoksa ciddimisin dedim.Arabadan kuzeni çağırdım ki iş olsun diye değil gerçekten paketin biri bana biri onaydı
Dedim şimdi ne olacak vermicekmisin? Ya abi işte bizede sigara vermiyorlar da ben müşteri kaybetmim diye vermek zorunda kalıyorum da.Dedim beni kaybettin zaten ister ver ister verme.

Bu arada marlboro touch mentol üretimden kalkıyormuş.Yeni bir sigara bulmam gerek kendime :)

Dun aksam banada 15den cakti saolsun bu uyanik zam ogleden sonra 4geldi gibi bir cumle kurdu bu arkadasi şikayet vs edebiliyormuyuz varmi oyle bisey

Fiş aldıysan edebilirsin

Berkan
05-08-2019, 20:11
Fiş aldıysan edebilirsin

K.karti slibi olurmu?

Berk007
05-08-2019, 21:07
Patlatmalılar kalkacak, daimi mentollü olanlar devam galiba.

hiçbir şekilde aromalı sigara olmayacak.

Zaten mentollü sigaraların üretimleri sene başında yasaklandı.
Şu anda aldığınız mentollü sigaraların hepsi kalan stoklar.

2020 itibari ile de renli paket kalmayacak. Bütün paketler tek tip olacak. Yani Parliment,Marlboro,Winston,Kent vb ile Maltepe,President,İnstark, This vb ayırt edilemeyecek.

MertSerhanÖ.
05-08-2019, 21:11
bugün itibariyle tütüne geçmiş bulunmaktayım.Çelikhan Adıyaman tütünü aldım.20 adet hazır sarılı 4TL.
g*tlerine soksunlar 17 lirayı.

MBuğra
05-08-2019, 21:40
Daha bunun gizli zam olan paket kucultmesi var. Ingiltere'de aldigim paketlerde hep 13 dal civari vardi mesela.

Yigit-Y
05-08-2019, 22:14
Daha bunun gizli zam olan paket kucultmesi var. Ingiltere'de aldigim paketlerde hep 13 dal civari vardi mesela.

Hadi inşallah ben Twitter yazayim

Hemen isleme koysunlar

PiscocuK
05-08-2019, 22:26
Elektronik sigaraya donus canlari caliyormu. Orda son durum ne oldu acaba. Zararli zararsiz cok zararli su buhari diye uzuyordu :)

Ferhat_V
06-08-2019, 01:49
zam haberinin çıktığı akşam a101 den 10 paket aldım..dedim bunlar kesmez az daha alayım..tekrar gittiğimde tek fişe 5 adet verebiliriz dediler 4 kere ayrı ayrı işlem yapıp araya başka müşterileri de alıp 20 paket daha aldım..toplam 30 paket kenarda şuan en fazla 2 ay gider ya da gitmez ama artık sıktı zırt pırt her şeye zam koymak..

ENGean
07-08-2019, 18:53
Banada 1 pakettrn fazla veremem dedi. Baştan şaka filan zanettim. Sonra ciddi oldugunu anladım.
Dükkandan cıktım bidaha girdim 1 paket daha aldım. Ülke sirk gibi

coolvtec
07-08-2019, 20:58
2 hafta önce yurt dışından gelirken dutyfree'den 6 karton Winston One almıştık 9,5 liradan iyi ki almışız :)))))

free-hifi
07-08-2019, 22:15
Zevkinizr göre 2 ürün öneriyor um thıs mavi ve ya kırmızı şu an 9 TL cuma rtesi 11 olacak Essen grubunun sigarası baya bir müşteriye alıştırdık 1 senedir benzinlik ve a101 den bulabilirsiniz

free-hifi
26-08-2019, 20:54
5 lira zam gündemde sanki elden ele dolaşıyor ama teyit edemiyorum

dasemert
26-08-2019, 21:18
Son zamdan sonra iki farklı tekelciden duymuştum bende tekrardan bir zam daha gelecek yakın zamanda diye.Kesin bilgi değil ama muhtemelen gelir diye düşünüyorum.

Quantum
26-08-2019, 22:24
Maltepe 20
K.Malboro 29
Parliament 32 muhabbetleri dönüyor Twitter da

free-hifi
26-08-2019, 22:38
Maltepe 20
K.Malboro 29

Gerçek olabilir stok yapacagı z diye söylenmiyor

fussy
27-08-2019, 07:49
Bırakmak en iyisi şu saatten sonra.

Yigit-Y
27-08-2019, 07:51
Maltepe 20
K.Malboro 29

İnşallah gerçek haberdir

VW6R
27-08-2019, 08:05
Bilal oğlan genicikle kaçak sigara getiriyo galiba. Kaçak sigaraya muazzam teşvik var

akko
27-08-2019, 09:00
Maltepe 20
K.Malboro 29

Gerçek olma ihtimaline inanıyorum abi.. söyleyecek bir şey bulamıyorum.

BARR
27-08-2019, 09:03
Malbuş 50 lira olmalı havası ancak öle geri gelir.

ghibli06
27-08-2019, 09:15
benim ustalarım günde 2 paket pahalı sigara içiyor ayda 1.000 lirasını sigaraya verip sonra da açız ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz diye isyan ediyor, iphone kablo var mı desem yarısından çıkar, abi telefon kapandı bir yatırsana derler, derim tamam kaç para 'abi 360 tl!'.. çüşşş napıyorsunuz 'abi internet çok yiyor!'... 'abi kredi kartının son günü!', eeeeee, 'abi asgarisini yatırayım bari 1500-2000 yolla da!'

kazandığımızdan fazlasını harcadığımız, gereksiz harcamaların hayatımızın çoğunu kapladığı sanal bir gerçek hayat yaşıyoruz...

rebelh
27-08-2019, 09:20
kesin yine 2-3 lira zam gelecek ama önden psikolojiyi hazırlıyorlar
3 lira zam gelince herkes derin bir oh çeker :)

Ormanci
27-08-2019, 09:52
Bi arkadaşım "sarma" sigaraya geçmiş. Ama şu paketli tütün satılanlardan değil, "yerli milli" üretici tütünü :D Diyor ki, adamla baya bi muhabbet etmişler, adamın tarlası varmış tütünü yetiştiriyor bilmemne yapıyor, yahu demiş seni yakalamıyorlar mı, jandarma, polis? Yok abi diyormuş. Hepsi bizden zaten, tanıyoruz ediyoruz vesaire... Bi şekilde dokunmuyorlar adamlara diyor.

Diğer bir arkadaş da espriyle karışık, "acaba Reis bu Marlboro vs gibi yabancı firmalara gitmesin diye mi yapıyor" falan dedi :) Yok dedik o kadar ince mi düşünecekler..

Birçok kişi geçmeye başlamış böyle. Güya kimyasal falan filan yokmuş ama garantisi ne, nasıl güveniyorsun, oraları da şüpheli :)

BARR
27-08-2019, 10:01
Bi arkadaşım "sarma" sigaraya geçmiş. Ama şu paketli tütün satılanlardan değil, "yerli milli" üretici tütünü :D Diyor ki, adamla baya bi muhabbet etmişler, adamın tarlası varmış tütünü yetiştiriyor bilmemne yapıyor, yahu demiş seni yakalamıyorlar mı, jandarma, polis? Yok abi diyormuş. Hepsi bizden zaten, tanıyoruz ediyoruz vesaire... Bi şekilde dokunmuyorlar adamlara diyor.

Diğer bir arkadaş da espriyle karışık, "acaba Reis bu Marlboro vs gibi yabancı firmalara gitmesin diye mi yapıyor" falan dedi :) Yok dedik o kadar ince mi düşünecekler..

Birçok kişi geçmeye başlamış böyle. Güya kimyasal falan filan yokmuş ama garantisi ne, nasıl güveniyorsun, oraları da şüpheli :)

Ben sigara ve tütün ürünü kullanmıyorum ancak çevremde kullanan arkadaşlarımın çoğu sarma sigaraya geçti onların aldıkları yerlerin sölediklerine göre bu ara baya bir baskın ve denetim varmış yabancı uyruklu kaçak sokulan bu sarma tütün ve kağıtları vs için...

aslan
27-08-2019, 10:19
Sigara içenler bulabilirlerse Bitlis tütnü bulup sarma sigaraya geçsinler bence

DOHC
27-08-2019, 10:22

Şirketten bir arkadaş bu stile geçti. 20 sarma sigara 4 TL imiş aldığı dükkanda.

mikelazi
27-08-2019, 10:24
zam falan gelmez.

ocağa kadar :)

Quantum
27-08-2019, 11:53
Şu sigara içmeyenlerin "daha da zam gelsin.. inşallah 50 lira olur.. Az bile gelmiş.." kafasına da hayranım.. Bu kafada olsam 90 yaşına kadar yaşarım herhalde..

Çünkü bana dokunmayan yılan kafası.. Çok tehlikeli tipler bunlar.. Bu zihniyetleri çevrenizde barındırmayın.. Kaypaktırlar.. Kendi işlerine gelmediği bir durumda anında satarlar, seni korumazlar, kollamazlar.. Bir bakmışsın senin için kıymık kadar zarar göreceğini hissetsin, "sana giren çıkandan bana ne" derler.. Dışlayın böyle tipleri çevrenizden..

Başka bir örnek;
"Yaz mevsiminin sıcağından nefret ediyorum, kış gelsin, eğlenelim, çok seviyorum kış mevsimini" diyen tipler de aynı bu zeka seviyesinde..
Bir gün olsun sevinmedim kış geliyor diye.. Dışarıda yaşayan bir sürü hayvan aklıma gelir.. Sokaklarda yaşayan evsizler aklıma gelir canım sıkılır.

"Arabam yok, benzin 50 TL olsun bana ne ülen"
"İçki içmiyorum tombul şişeye gelen zamdan, aslan sütüne gelen zamdan bana ne, içmeyin sizde.."
"İzmirdeki yangından bana ne, orada yaşamıyorum ben.. "
"Ensardaki çocukların başına gelenlerden bana ne.. Benim çocuğum yok ki orada.. Hem iyi olmuş, sevmiyorum ben o tip kurumları, belki oralara çocuklarını gönderen aileler akıllanır göndermez.."

Bu cümlelerin hepsi, kafası böyle çalışan kişilerin aklından geçen cümleler.. Biraz daha fütursuzları bunları dillendiriyor hatta..

Böyle tipler hep kendilerini düşünür, ancak Karma bunlara bir gün bir çelme takar, o zaman iş işten geçmiş olur işte..

Diyeceğim o dur ki, kafalar çiçek.. Bu tip kafa yapılarını çok güzel kullanıyor tepedekiler.. Aynen devam.. Çok az kaldı..

emresener
27-08-2019, 12:12
az önce sigara aldım. British tobacconun attığı mesajı gösterdi adam. dün akşam yayılan haberle ilgili bir yalanlama. "iş ortaklarımız herhangi bir fiyat değişikliğimiz mevcut değildir."
ama herzaman ki gibi ateş olmayan yerden duman çıkmaz. bu son zamdan sonra 1 eylülde de bir şey olacak gibi haberler vardı. .

hayırlısı.

ontheair
27-08-2019, 13:18
Şu sigara içmeyenlerin "daha da zam gelsin.. inşallah 50 lira olur.. Az bile gelmiş.." kafasına da hayranım.. Bu kafada olsam 90 yaşına kadar yaşarım herhalde..

Çünkü bana dokunmayan yılan kafası.. Çok tehlikeli tipler bunlar.. Bu zihniyetleri çevrenizde barındırmayın.. Kaypaktırlar.. Kendi işlerine gelmediği bir durumda anında satarlar, seni korumazlar, kollamazlar.. Bir bakmışsın senin için kıymık kadar zarar göreceğini hissetsin, "sana giren çıkandan bana ne" derler.. Dışlayın böyle tipleri çevrenizden..

Başka bir örnek;
"Yaz mevsiminin sıcağından nefret ediyorum, kış gelsin, eğlenelim, çok seviyorum kış mevsimini" diyen tipler de aynı bu zeka seviyesinde..
Bir gün olsun sevinmedim kış geliyor diye.. Dışarıda yaşayan bir sürü hayvan aklıma gelir.. Sokaklarda yaşayan evsizler aklıma gelir canım sıkılır.

"Arabam yok, benzin 50 TL olsun bana ne ülen"
"İçki içmiyorum tombul şişeye gelen zamdan, aslan sütüne gelen zamdan bana ne, içmeyin sizde.."
"İzmirdeki yangından bana ne, orada yaşamıyorum ben.. "
"Ensardaki çocukların başına gelenlerden bana ne.. Benim çocuğum yok ki orada.. Hem iyi olmuş, sevmiyorum ben o tip kurumları, belki oralara çocuklarını gönderen aileler akıllanır göndermez.."

Bu cümlelerin hepsi, kafası böyle çalışan kişilerin aklından geçen cümleler.. Biraz daha fütursuzları bunları dillendiriyor hatta..

Böyle tipler hep kendilerini düşünür, ancak Karma bunlara bir gün bir çelme takar, o zaman iş işten geçmiş olur işte..

Diyeceğim o dur ki, kafalar çiçek.. Bu tip kafa yapılarını çok güzel kullanıyor tepedekiler.. Aynen devam.. Çok az kaldı..

Naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. Sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. Sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.

mikelazi
27-08-2019, 14:14
yaşıtım bir arkadaşımla tartışıyorduk.
dolar-euro yükselmiş,yakıt fiyatları artmış bana ne.ne arabam var ne dövizim.sen düşün diyordu.

ulan angut 40 yaşına gelmişsin ne bir araban olmuş,nede bir birikimin esas sen düşün.biz herkezin eşit şartlarda yaşamasını istiyoruz,seninde hakkını savunuyorum farkında değilsin dedim.baya sinirlenmişti,uzun zamandır konuşmuyor benle :)

parlement içiyordu,şu sıralar rothmanscı oldu

rebelh
27-08-2019, 14:19
yaşıtım bir arkadaşımla tartışıyorduk.
dolar-euro yükselmiş,yakıt fiyatları artmış bana ne.ne arabam var ne dövizim.sen düşün diyordu.

ulan angut 40 yaşına gelmişsin ne bir araban olmuş,nede bir birikimin esas sen düşün.biz herkezin eşit şartlarda yaşamasını istiyoruz,seninde hakkını savunuyorum farkında değilsin dedim.baya sinirlenmişti,uzun zamandır konuşmuyor benle :)

parlement içiyordu,şu sıralar rothmanscı oldu

hakettiğini yaşıyor işte ne güzel

Ormanci
27-08-2019, 14:34
Sinirlenmesi daha da iyiymiş :) Yani aydınlanma da yaşamıyor, ilginç :)

mikelazi
27-08-2019, 14:50
Sinirlenmesi daha da iyiymiş :) Yani aydınlanma da yaşamıyor, ilginç :)

ampülü var. :))))))

ghibli06
27-08-2019, 14:55
şunu kabul edelim ki devletin en büyük gelir kalemi içki-sigaradan alınan vergiler, akaryakıttan alınan vergiler, otomobilden alınan ÖTV ler , hiç biri diğerinden farklı değil mantık olarak, çok eski değil 100-120 tl ye depo fullediğimiz günler, şimdi 5-6 paket sigara o paralar... üretip dışarı satamadığımız sürece bu sarmal devam edecek, asgari ücret GSMH bilmem ne kadar diyorlar ama bu para geldiği gibi gidiyor...

Erdem K.
27-08-2019, 15:27
Ben sigara ve tütün ürünü kullanmıyorum ancak çevremde kullanan arkadaşlarımın çoğu sarma sigaraya geçti onların aldıkları yerlerin sölediklerine göre bu ara baya bir baskın ve denetim varmış yabancı uyruklu kaçak sokulan bu sarma tütün ve kağıtları vs için...

senin benden başka arkadaşın mı var ?!? :confused:

ben de zaten sigara kullanmıyorum

beratyuksel
27-08-2019, 18:39
Ben de elektroniğe geçtim son zamdan sonra. Son derece mutluyum açıkçası, hem sigaradan daha az zararlı bir şey hem de cebim rahatladı.

Bir de her alanda bir çalışma yapıyor adamlar sanırım, tütün satan yerler baskın yiyor denilmiş yukarıda da. Benim basında çıkan elektronik sigara adam öldürdü haberleri dikkatimi çekiyor. Sürekli basında... Halbuki olayın gerçeği adam likit yerine esrar koymuş tanka asılmış sonra güm.. Elektronik sigara ile ne alakası var olayın mesela..

Quantum
27-08-2019, 19:54
Ben de elektroniğe geçtim son zamdan sonra. Son derece mutluyum açıkçası, hem sigaradan daha az zararlı bir şey hem de cebim rahatladı.

Bir de her alanda bir çalışma yapıyor adamlar sanırım, tütün satan yerler baskın yiyor denilmiş yukarıda da. Benim basında çıkan elektronik sigara adam öldürdü haberleri dikkatimi çekiyor. Sürekli basında... Halbuki olayın gerçeği adam likit yerine esrar koymuş tanka asılmış sonra güm.. Elektronik sigara ile ne alakası var olayın mesela..

İyi araştırın o konuyu.. Elektronik sigaranın normal sigaradan daha az zararlı olduğuna ilişkin somut bilimsel bir kaynak yok. Bu "daha az zararlı" cümleleri sadece şehir efsanesi.. Başkalarının cümleleri.. Kimyasal likit bir maddenin ısısını artırılması sonucu ortaya çıkan duman ın (buhar değil o, duman) içinde ne olduğunu bilmiyor kimse.. Kimyasal tepkime sonrası ortaya çıkan gazlar konuları enteresan konudur. Çok iyi araştırın derim.

TolgaUs
27-08-2019, 20:38
İyi araştırın o konuyu.. Elektronik sigaranın normal sigaradan daha az zararlı olduğuna ilişkin somut bilimsel bir kaynak yok. Bu "daha az zararlı" cümleleri sadece şehir efsanesi.. Başkalarının cümleleri.. Kimyasal likit bir maddenin ısısını artırılması sonucu ortaya çıkan duman ın (buhar değil o, duman) içinde ne olduğunu bilmiyor kimse.. Kimyasal tepkime sonrası ortaya çıkan gazlar konuları enteresan konudur. Çok iyi araştırın derim.

Ben arkadaşlarıma bu konuyu bi türlü anlatamıyorum. Olm ucuz benzini gördüğün zaman bile pimpiriklenen adamsın kaçtane soru geliyo aklına.
Ucuz likit niye alıyosun malmısın sen diyorum. Bişey olmaz bana diyo. Kafayı yemişler vallahi.
Youtube da zilyon çeşit kendi likitini evinde oturup yapan adam var. En azından içine ne koyduğunu biliyosun. Dışarda ucuz satanlar belirsiz.

https://www.youtube.com/watch?v=O-6Uzyky37M

beratyuksel
27-08-2019, 20:51

Abi bilimsel bir çok yazı okudum konuyla ilgili, kendim de 6. sınıf tıp fakültesi öğrencisiyim.
Likit içerisindeki kimyasal ve o kimyasalı üreten marka son derece önemli. Özellikle VG denilen bitkisel gliserin maddesinin sigaranın içindeki her maddeden daha az zararlı olduğu çok net bir konu. PG denilen propilen glikol maddesi de günlük 3ml'ye kadar tüketimde 1 paket sigaradan yine daha az zararlı.
Burada zaten önemli olan konu "DAHA AZ" zararlı olması. Net bir şey var ki asla zararsız falan değil. Her nefeste zarar var net.

Bunun haricinde de likit içerisinde 2 bileşen daha var bunlar da nikotin ve aroma. Nikotin sigarada da var zaten karşılaştırılacak bir konu değil. Aroma ise kullanmıyorum ben.

Ben arkadaşlarıma bu konuyu bi türlü anlatamıyorum. Olm ucuz benzini gördüğün zaman bile pimpiriklenen adamsın kaçtane soru geliyo aklına.
Ucuz likit niye alıyosun malmısın sen diyorum. Bişey olmaz bana diyo. Kafayı yemişler vallahi.
Youtube da zilyon çeşit kendi likitini evinde oturup yapan adam var. En azından içine ne koyduğunu biliyosun. Dışarda ucuz satanlar belirsiz.

https://www.youtube.com/watch?v=O-6Uzyky37M

Abi hazır likit almıyorum ben, aroma da kullanmıyorum. Sadece VG PG ve nikotin, başka bir şey yok. Buna da nbase deniliyor.
Nbase'i de hiç paradan esirgemeden en kaliteli markalar ne ise, en kaliteli neresi satıyor ise oradan almaya çalışıyorum her zaman.

beratyuksel
27-08-2019, 20:54

Bu arada BBC'nin e-sigara ve sigara ile ilgili bir belgeseli vardı, bulamadım abi ama denk gelirsen izlemeni tavsiye ederim.
Günümüzde genelde e-sigara ile ilgili yapılan araştırmalardan hiç sigara içmemiş/tütün ürünü kullanılmamış bireyler üzerinde gerçekleştirilenler basına vs yansıtılıyor.
Ancak normal sigara/tütün ürünleri ile e-sigara arasında karşılaştırma yapan çalışmalarda e-sigaranın daha az zararlı olduğu kanıtlanmış olan çalışmalar var.

Burada tek sorun şu; e-sigara çok yeni bir olay. Uzun vadedeki etkileri bilinmiyor. Ancak kısa vadedeki etkileri normal sigara/tütün ürünleri ile karşılaştırıldığında çok daha optimistik. Yine de bu uzun vadede de aynı şeyin olacağı garantisini vermiyor.

TolgaUs
27-08-2019, 20:56
Abi bilimsel bir çok yazı okudum konuyla ilgili, kendim de 6. sınıf tıp fakültesi öğrencisiyim.
Likit içerisindeki kimyasal ve o kimyasalı üreten marka son derece önemli. Özellikle VG denilen bitkisel gliserin maddesinin sigaranın içindeki her maddeden daha az zararlı olduğu çok net bir konu. PG denilen propilen glikol maddesi de günlük 3ml'ye kadar tüketimde 1 paket sigaradan yine daha az zararlı.
Burada zaten önemli olan konu "DAHA AZ" zararlı olması. Net bir şey var ki asla zararsız falan değil. Her nefeste zarar var net.

Bunun haricinde de likit içerisinde 2 bileşen daha var bunlar da nikotin ve aroma. Nikotin sigarada da var zaten karşılaştırılacak bir konu değil. Aroma ise kullanmıyorum ben.

Abi hazır likit almıyorum ben, aroma da kullanmıyorum. Sadece VG PG ve nikotin, başka bir şey yok. Buna da nbase deniliyor.
Nbase'i de hiç paradan esirgemeden en kaliteli markalar ne ise, en kaliteli neresi satıyor ise oradan almaya çalışıyorum her zaman.

Kankacım beni yanlış anlama kuvantum abiye ek olarak yazmıştım ben. Seni yargılama maksatlı değil.
Dışarda çok fazla kandırılan ve sağlığına sigaradan daha fazla zarar veren çok fazla insan var. Yazık hepsine..
İnşallah bir vakit sonra esigara yıda bırakırsın da içine çektiğin tek şey okşijen olur ^^

beratyuksel
27-08-2019, 21:01
Kankacım beni yanlış anlama kuvantum abiye ek olarak yazmıştım ben. Seni yargılama maksatlı değil.
Dışarda çok fazla kandırılan ve sağlığına sigaradan daha fazla zarar veren çok fazla insan var. Yazık hepsine..
İnşallah bir vakit sonra esigara yıda bırakırsın da içine çektiğin tek şey okşijen olur ^^

Yok abi yanlış anlamadım, zaten %100000 haklısın. Hazır likitlerin içinde ne olduğu gerçekten belli değil. Zaten denetim yok hiçbir şey yok.
Ki hazır likitleri geçtim, evde kendin de aromalı bir likit yapmak istesen yine likitin içine koyacağın aromayı bir yerden temin ediyorsun. Yine o aroma içerisinde ne olduğuna dair net bir bilgiye sahip olmak çok zor.. Hatta mentol ve tarçın içeren aromaların insan sağlığına ciddi anlamda zararlı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmış durumda şuan.
Yani bu lanet şeyin en "sağlıklısı" aromasız sadece nbase denilen likiti tüketmek.

Zaten e-sigara yapılan yönlendirmelerin de asıl amacı içine konulan nbase'deki nikotin oranını azaltarak önce nikotin bağımlılığından sonra da duman çekme vb. psikolojik ve davranışsal bağımlılıklardan kurtulmak. Ancak sigara denilen illetin bağımlılığından kurtulmak için en önemli şey fizyolojik bağımlılığa neden olan nikotinden kurtulmak. Ben direkt bırakmayı da denedim.. Malesef başaramadım. Şimdi amacım nikotinden kurtulup, sonra tamamen hepsine elveda demek. :)

KÖROĞLU
27-08-2019, 21:05
:) adam masaya dökmeyin baz likiti çok yapışkan lekesi çok zor çıkar diyor,

ciğerini masa kadar düşünmüyor, cidden komik. Çok şükür şu sigara mevzusuna hiç bulaşmadım. Belki bulaşsam ben de bunların peşinde koşuyor olacaktım.

Enteresan gerçekten, içen herkesin tez zamanda bırakması dileğiyle.

TolgaUs
27-08-2019, 21:14
Yok abi yanlış anlamadım, zaten %100000 haklısın. Hazır likitlerin içinde ne olduğu gerçekten belli değil. Zaten denetim yok hiçbir şey yok.
Ki hazır likitleri geçtim, evde kendin de aromalı bir likit yapmak istesen yine likitin içine koyacağın aromayı bir yerden temin ediyorsun. Yine o aroma içerisinde ne olduğuna dair net bir bilgiye sahip olmak çok zor.. Hatta mentol ve tarçın içeren aromaların insan sağlığına ciddi anlamda zararlı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmış durumda şuan.
Yani bu lanet şeyin en "sağlıklısı" aromasız sadece nbase denilen likiti tüketmek.

Zaten e-sigara yapılan yönlendirmelerin de asıl amacı içine konulan nbase'deki nikotin oranını azaltarak önce nikotin bağımlılığından sonra da duman çekme vb. psikolojik ve davranışsal bağımlılıklardan kurtulmak. Ancak sigara denilen illetin bağımlılığından kurtulmak için en önemli şey fizyolojik bağımlılığa neden olan nikotinden kurtulmak. Ben direkt bırakmayı da denedim.. Malesef başaramadım. Şimdi amacım nikotinden kurtulup, sonra tamamen hepsine elveda demek. :)

Arkadaşım şu sıralar biraz sıkıntı çekiyor. Ben bunu esigaraya bağlıyorum ama o olacağı varmış içmesemde olacaktı kafasında.
Ciğer çekim profesyonel bir alet yaptı kendine. Ve gerçekten profesyonel hakkını yiyemicem. Aralıksız istediğin kadar çek hiç bir boğaz yanması yaşamıyorsun. Herneyse..
Bu nargile gibi çektikçe çekiyor içine hayvan gibi duman çıkartıyor ağzından. Neredeyse 2.5 3 yıldır kullanıyor. Ve artık böbreklerimde batma gibi bi his oluşuyo demeye başladı.
Vucuduna çok fazla likit sokmaktan olduğunu söylüyorum ama nafile. Hayırlısıyla bunada bi bıraktırabilsem.. Çıldırdı artık ağız çekim yetmemeye başladı ciğer çekime çıldırdı çocuk.

beratyuksel
27-08-2019, 21:20
Arkadaşım şu sıralar biraz sıkıntı çekiyor. Ben bunu esigaraya bağlıyorum ama o olacağı varmış içmesemde olacaktı kafasında.
Ciğer çekim profesyonel bir alet yaptı kendine. Ve gerçekten profesyonel hakkını yiyemicem. Aralıksız istediğin kadar çek hiç bir boğaz yanması yaşamıyorsun. Herneyse..
Bu nargile gibi çektikçe çekiyor içine hayvan gibi duman çıkartıyor ağzından. Neredeyse 2.5 3 yıldır kullanıyor. Ve artık böbreklerimde batma gibi bi his oluşuyo demeye başladı.
Vucuduna çok fazla likit sokmaktan olduğunu söylüyorum ama nafile. Hayırlısıyla bunada bi bıraktırabilsem.. Çıldırdı artık ağız çekim yetmemeye başladı ciğer çekime çıldırdı çocuk.

Abi işte bu iş böyle e-sigara diyince bitmiyor
O ciğer çekim dediğin mesela çok daha zararlı. Bu cihazları, bu olayı sigara bırakmak için basamak olarak görmek lazım her zaman bunu asla unutmamak lazım. Bunun dışına çıkınca olay hobi kısmına vs dönünce bu sefer ciğer çekimler daha farklı aromalar derken kopuyor. Ekonomik olarak da kopuyor olay.
Ki hem aromalar daha zararlı hem de bir de üstüne ciğer çekim diyince içinde ne olduğunu bilmediğin maddeyi direkt olarak ciğere dolduruyorsun demek.
Diğer mesajımda mentol ve tarçınla ilgili yazdığım bilimsel araştırma da böbrek yetmezliğine neden olduğunu gösteriyordu. Muhtemelen dediğinde haklısın yani abi, likitteki aromalardan dolayı böbreklerde bir şeyler oluyor olabilir.
Benim önerim ikna et abi, aromayı bıraksın, ciğer çekimi acilen bıraksın direkt normal sigarayı nasıl içiyorsa ona dönsün.

ruudvan
28-08-2019, 01:28
:) adam masaya dökmeyin baz likiti çok yapışkan lekesi çok zor çıkar diyor,

ciğerini masa kadar düşünmüyor, cidden komik. Çok şükür şu sigara mevzusuna hiç bulaşmadım. Belki bulaşsam ben de bunların peşinde koşuyor olacaktım.

Enteresan gerçekten, içen herkesin tez zamanda bırakması dileğiyle.

baz likit dediği ne bilmiyorum hiç kullanmadımama vg de pg de suda anında cözünüyor.lekesi zor cıkar diyen izlenme kasıyodur.

Quantum
28-08-2019, 02:00
Tamam o zaman Berat. Konuya hakimim, herşey kontrolüm altında relax diyorsan sorun yok :)

KÖROĞLU
28-08-2019, 07:01
baz likit dediği ne bilmiyorum hiç kullanmadımama vg de pg de suda anında cözünüyor.lekesi zor cıkar diyen izlenme kasıyodur.

o kısım bana enteresan geldi, aslında benim hala anlamadığım bir nesneyi ağzına sokup onun içinden çıkan dumanı da içine çekme manyaklığı :D

bağımlılık harici buna bir açıklama getiremiyorum kendi içimde. Herkes bırakır bir gün umarım diyeceğim ama zor.

malkoc
28-08-2019, 07:36
Ben son çareyi bırakmakta buldum 1,5 yılı geçti bırakalı. Eğer aklının bi köşesinde bırakmayı düşünenler varsa champix i tavsiye ederim. İlacın kullanılan 1 aylık dönemi ruhsal ve psikolojik olarak biraz sancılı geçiyor ama olsun sonunda bıraktırıyor. Ben hastaneden ücretsiz almıştım hala aynı şekilde mi bilmiyorum.