PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kompleksli Öğretim üyesi

barti
15-01-2014, 13:43
artık canımdan bezmiş durumdayım öğrenci üzerinden ego masturbasyonu yapan br hocadan dolayı.okulda bir tane hoca var final ödevini teslim ettiğimiz halde bırakmış.üniversitede öğrencinin hocaya ne gibi yaptırımları olabilir.Bu işin hak,hukugunu bilen var mı?

TünayK
15-01-2014, 13:49
öğrenciden öğretmene yaptırım mı? anca Mardinli Serseri'den rica edersin diss atar...

bilalMW
15-01-2014, 13:52
hocayla konuş eğer geçirtmezseniz olacakların sorumlusu ben değilim hocam de.

bir arkadaşımızın başına geldi. 2 senelik okulu 3.seneye sarkıttı baktı 4.sene olacak bizim ki gitti konuştu bu şekil baktı geçirmiş. :)

ERDO
15-01-2014, 13:53
genel sekreter ya da bölüm başkanı çözebilir sanki. ya da dekanlığa çıkın çözülmezse.
en olmadı...
http://i.hizliresim.com/wM696a.jpg

barti
15-01-2014, 14:01
öğrenciden öğretmene yaptırım mı? anca Mardinli Serseri'den rica edersin diss atar...

28 yaşına gelmişsin herşeye liseli liseli troll gibi espiri yapmak zorunda degilsin

barti
15-01-2014, 14:02
simdi arkadaslarla okula gidiyorum bolum baskanına sikayet etmeye daha oncedende boyle bir sikayet olup olumlu oldugu olmus

220T
15-01-2014, 14:09
Biz üniversitedeyken şikayet etmiştik,soruşturma açılmıştı.Sınav değerlendirmelerinde objektif davranmadığını,kendince kriterler kullandığını,devam raporunu art niyetli kullandığını belirtmiştik.Hocanın dersimizden alınmasını talep etmiştik.Sonra bir gün dekan yardımcısı swat misali sınıfa operasyon yaptı.:Dİfadeleriniz alınacak tutanak tutulacak dedi,tüm sınıf verdik.Ne oldu?Hoca ertesi sene yine dersimizde.:D

Zorbey
15-01-2014, 14:09
Yaptığınız bir yönden iyi bir yönden kötü. İsim vermeden imza toplayıp götürebilirsiniz.Eğer sizin gittiğinizi öğrenirse sizi daha çok uğraştırır :(

Kadir54
15-01-2014, 14:18
Bundan sadece sen mağdur değilsin. Türkiye genelinde bu tür hocaların oranı son yıllarda baya yükseldi. Bizim Genel Muhasebe hocamız yaz okulundan para kazanmak için sınıfın yarısı bırakacam diyordu açık açık söylüyordu bunu sınıfa karşı :D

Yiğit G.
15-01-2014, 14:19
belkide ödevi begenmedi yetersiz gördü ? Bunu düşündünüz mü ? Gidip yüz yüze oturup konuştunuz mu ?

Chn53
15-01-2014, 14:24
28 yaşına gelmişsin herşeye liseli liseli troll gibi espiri yapmak zorunda degilsin

tünay k ya dissmi attın başına büyük iş aldın :D

TünayK
15-01-2014, 14:25
..........

TünayK
15-01-2014, 14:27

buraya gelip bu kadar salakça bir konu için akıl danışırsan hangi ciddiyette cevap bekliyorsun canım kardeşim??

birde boyundan büyük laflar etme bence canını fena sıkarlar...

urukain
15-01-2014, 14:30
en fazla dekan gider hocayla muhabbet eder o kadar daha fazla bişey bekleme,bizim başımızdada bunlardan bolca var köprüyü geçene kadar ayıya dayı demekten başka çaren yok allah sabır versin şimdiden...

bu arada tünay reise diss atmışsın kolay gelsin :D

MPower's
15-01-2014, 14:32
Benzeri bi olay başıma geldi bu dönem. Muhasebe hocası kopya çektiğimi iddia ederek puanımı düşük verdi oysa ne kopya vardı ne de bi delil, üstelik tutanağı falan boşver sınavda söylemedi bile kopya çekiyosun falan diye. Notları açıklarken söylemiş kopya çekti o yüzden 45 verdim falan diye. İtiraz ettim hocaya gidip, bana dediği laf "bianda nasıl aklına geldi de o kadar yazdın sen son 15 dakikada, bence kopya çektin belki şahit vardır nerden biliyosun? git şikayet et idare mahkemeye ver yine bişey elde edemezsin." aynen bu şekilde alaylı bi şekilde cevap verdi. Bende gidip bölüm müdürene şikayette bulundum hocanın dediklerini aynen aktardım ve gerekli işlemi yapmazlarsa hem adli yönden hem reklam yönünden okulu rezil edeceğimi falan söyledim (vakıf üniversitesi). Aradan 2-3 hafta geçti notum düzeltildi 65 oldu. İyi mi oldu derseniz tabikide iyi oldu fakat suanda bütün hocalar falan bana takmış durumda tek başıma sınav yapacaklar utanmasalar ama yinede hakkımı yedirmediğim için mutluyum size de tavsiye ederim.

imprezaWRC
15-01-2014, 14:46
artık canımdan bezmiş durumdayım öğrenci üzerinden ego masturbasyonu yapan br hocadan dolayı.okulda bir tane hoca var final ödevini teslim ettiğimiz halde bırakmış.üniversitede öğrencinin hocaya ne gibi yaptırımları olabilir.Bu işin hak,hukugunu bilen var mı?

Aldığın notları yazmamışsın, çan eğrisimi var belirtmemişsin.
Ayrıca, final ödevini teslim ettiğinde notun ne olursa olsun, ödev vasat ya da iyi fark etmeksizin hoca size dersten geçme garantisi mi verdi ?

Tekos
15-01-2014, 14:48
Finalimize bile asistanını sokan bir Hoca beni Final sınavından kopya çektim diye sınıfta bıraktı.(kopya da çekmemiştim) gidip şikayet ettim neler yaptım , yok arkadaş sonuç değişmedi ve bizimkisi vakıf üni. Ama bir bölümün başka bir hocası vardı adam sınıflarındaki öğrancilerin %90'nını sınıfta bırakmış 2. senede bu oran neredeyse %100'e dayanınca Hocayı derslerden aldılar.
Maalesef bu konularda genelde hep hocalar haklı çıkıyor.

blumenberg
15-01-2014, 15:07
biizm okulda da var maalesef, fortran diye bi dersimiz var geçen sene 33 kişi kalmış bu sene de tüm bölüm olarak 80 kişi rahat kalırız :D seneye de 80 kişi bu dersi alacagını düşünürsek sanırım eninde sonunda herkesi geçirekler diyebiliriz :D :D :D :D

hocamız dekan olduğu için soru bile soramıyoruz, sorunca siz biliyorsunuz diyor :D

Muharrem C.80
15-01-2014, 15:10
Zaman zaman yaşanan şeyler bunlar. Eğer sen tüm çabanı ortaya koyduğun halde bişey elde edemiyorsan ama bu sana göre değil onlara göre elinden gelenin en iyisini yapmadığını düşünüyorlarsa. Hiyerarşiyi lehine kullanacaksın. Nitekim bu iş tamamen senin insan kazanabilme yeteneğinle ilgili yani aklınla. Şimdiden alışsan iyi olur askerde ve özel sektörde bol bol kullanacaksın.

devil_berk22
15-01-2014, 15:13
aynı tarz hoca türü bizdede mevcut yapılacak şeyler çok kısıtlı ve faydasız oluyor genelde en iyi yok gidip tatlı dil ile konuşmak.

Emir_b16a
15-01-2014, 15:17
buraya gelip bu kadar salakça bir konu için akıl danışırsan hangi ciddiyette cevap bekliyorsun canım kardeşim??

hocaya bunu dicen işte başka çözümü yok :D

KÖROĞLU
15-01-2014, 15:20
Bundan sadece sen mağdur değilsin. Türkiye genelinde bu tür hocaların oranı son yıllarda baya yükseldi. Bizim Genel Muhasebe hocamız yaz okulundan para kazanmak için sınıfın yarısı bırakacam diyordu açık açık söylüyordu bunu sınıfa karşı :D

:) bu muhabbet hala var mı ya, okul yılları geldi aklıma SAÜ 2004 - 2008 İşletme :)

Arkadaş için söylüyorum,

Ben de Ünide O zamanlar dekan dı kendileri, sosyoloji dersini dönem içerisinde 3 defa aldım. Sorduğu sorulara verdiğim cevaplara karşın aldığım notu hiçbir zaman hak etmedim. Hep düşük ve FF geldi. Son sefer de DD ile geçmiştim :) Aynı dersi arkadaşlarım yaz okulunda aldı farklı bir hoca dan, hepsi AA aldı.

Burda şöyle bir durum var hocaya karşı ispat edilebilir bir kanıt yok ise suyuna gitmek.

Zira kimi kime şikayet ediyorsun ? Sen geçicisin şikayet ettiğin hoca da diğeri de kalıcı.. zor bir durum Allah kolaylık versin. Adamı hayattan soğutur..

Berk007
15-01-2014, 15:24
hocanın kankasını bul, torpil yaptır.
hocanın işi olan birisini bul, işi karşılığı seni geçirsin.

ülkemizde mantık çok basit aslında. Ya menfaat ile ya da torpil ile çözülmeyen iş görmedim henüz.

Sezgin
15-01-2014, 15:25
Aldığın notları yazmamışsın, çan eğrisimi var belirtmemişsin.
Ayrıca, final ödevini teslim ettiğinde notun ne olursa olsun, ödev vasat ya da iyi fark etmeksizin hoca size dersten geçme garantisi mi verdi ?

evet eğer garantı verdıyse arkadaş haklı ama garantı vermedıyse ozaman pek bı hak aranamaz sanırım. bu sefer sorumlu olanda öğrencı olur, uğraş dur sonra

Berkan
15-01-2014, 15:27
güngör evren diye bir hocam vardı sistem analizi dersimydi unuttm adını onun hocası itüden gelme 70+ yaşında anlatsa anlasılmaz sorsan cevaplayasaa yine anlamazdın.

ilk sene iki arkadasımıın yazarken notlarını karıştırdı (kagıtları gösteriodu neyseki) kalan geçt,i geçen kaldı :D asistan aradı hocam notu buydu bole olması lazım diye tmm kalsın ole dedi bıraktı :D

2.sene aynı ödevi yaklasık olarak tüm sınıf yapmamıza ragmen herkes 75 ben 45 almıştım :D

böyle türler var malesef

Baris
15-01-2014, 15:32
hocanın kankasını bul, torpil yaptır.
hocanın işi olan birisini bul, işi karşılığı seni geçirsin.

ülkemizde mantık çok basit aslında. Ya menfaat ile ya da torpil ile çözülmeyen iş görmedim henüz.

Bu kadar basit işte kanka , bende bu olayı yaşıyorum Ege Üni.'de böyle yürüyo tamamen

HondatugraL
15-01-2014, 15:48
Bu kadar basit işte kanka , bende bu olayı yaşıyorum Ege Üni.'de böyle yürüyo tamamen

Bende ege ünideyim harbiden işe yarıyosa butun hocaların ihtiyaçlarını araştırayım ben bakarsın büte kalmayız :hahaha:

ruudvan
15-01-2014, 17:07
Herkesin basina benzer durumlar gelebilir universitede bizim bolum baskanimiz projelerde bana hep eksik not verirdi calintida olsa bnden baskasina hep daha yuksek not verirdiki yarim.donek okulumun uzamasina sebep oldu halbuki gece bircok bulusmada karsilikli gobek bile attik.mezuniyet seromonisinde dans bile ettik 700 kisi icinde tek dans bi ediyoru kadinla oyle dusunun ama not vermezdi bana hep bi kulp bulurdu .sinirlerimi cok yipratti ama simdi umrumda bile degil kendisi.

ceyhun737
15-01-2014, 17:17
Herkesin basina benzer durumlar gelebilir universitede bizim bolum baskanimiz projelerde bana hep eksik not verirdi calintida olsa bnden baskasina hep daha yuksek not verirdiki yarim.donek okulumun uzamasina sebep oldu halbuki gece bircok bulusmada karsilikli gobek bile attik.mezuniyet seromonisinde dans bile ettik 700 kisi icinde tek dans bi ediyoru kadinla oyle dusunun ama not vermezdi bana hep bi kulp bulurdu .sinirlerimi cok yipratti ama simdi umrumda bile degil kendisi.

Rıdvan konuşamadık ne yaptın kardeşim

barti
15-01-2014, 17:36

konunun salakca olduguna sen mi karar veriyorsun hangi sıfatla?bu isin hakkını,hukukunu ogrenmek icin konu actım.kim kimin canını sıkabiliyor sen beni tanımıyorsun bende seni asıl sen bence boyle buyuk laflar etme

barti
15-01-2014, 17:41
tek tek alıntı nasıl yapılıyor bilmiyorum ama okuldan dondum simdi arkadaslarla beraber sikayet dilekcesi verdik hoca hakkında bölüm baskanı sagolsun cok ilgili.belki okuldan okula degisiyor olabilir.oturdu dinledi yol gösterdi.tekrar finali sınav veya ödev olsun degerlendırmeye aldırmak icin de dilekce vermek lazımmıs onu da verdik.kurul toplanıp onlar degerlendiriyor finali.

ben sadece hakkım varsa onu aramaya calısıyorum.kimi kime sikayet ediyorsun gibi mantık bana ters geliyor.eger bi hakkım varsa sonuna kadar ararım ic rahatım yerinde olur.Ödev yapınca illa gecmek gerekiyormu diye sormus biri konu uzun ama özetle o derste final ödevi yaptıgında gecmek gerekiyor.Cunku ödevin kuralları belli,yapılıs sekli,dakikası herseyi belli oldugu icin not kırabilecegi bir yer yok.

pirasa
15-01-2014, 18:13
sakın hocaya karşı ters bir tavır takınma, düzgünce giyin, traşını falan ol. git gir odasına. şu dersi sizden alıyorum ve beklenmedik bir şekilde dersinizden kaldım. geçebilmem için ne yapmam gerekli tarzında bir konuşma yap. kapıdan konuşma masaya yakın dur varsa bir koltuk müsaitseniz oturabilir miyim? de. teşekkür et ve çık.

8 senede üniversiteyi bitirdim. son iki dönemde en kazık denen dersler dahil 26 ders verdim 13 13. eğer kimseye gidip konuşmasaydım bu derslerden tam 11 tanesini kalıyordum. bazı hocalar duyarlıdır açar senin bütün derslerden notlarına bakar, başarılıysa kanaatini kullanır virgüle bile puan verir. bazı hocalar umursamazdır senin sınav kağıdınla , cevap anahtarını sanki bir somunla vida gibi birbirine uydurmaya çalışır uymuyorsa direk basar sıfırı, hiç bakmaz. gidip konuşursan en azından geriye bi bakmasını sağlayabilirsin, hiç olmadı akılda yer edinirsin. yaptırım olarakda itiraz dilekçesi verirsin, dilekçe sorumlusu olarak hocaya gider. hiç kağıda bile bakmadan "öğrencinin notu bildirildiği gibidir herhangi bir değişiklik yok" der. sadece ümit etmekle kalırsın :D

Caesar
15-01-2014, 18:19
Barti önden freekick kullandı tünay karşıladı ve sert bir degajla karşı sahaya gönderdi.

Barti tekrardan topu aldı ve tünayla karşı karşıya.

Tünay evet kanka sıra sende:)

qatrio
15-01-2014, 18:24
sen yine iyisin ben ikü de okuyorum bizdeki hoca asistanlarını görmen lazım sanarsın 2x doç 3.5x prof tadındalar kendini hoca sanıyolar işin ilginç yani bu elemanlar ders e giriyo ders veriyo hoca olmayınca.Onuda geçtim sınav kağıtlarını değerlendirenler var.

bilalMW
15-01-2014, 18:33
sen yine iyisin ben ikü de okuyorum bizdeki hocam asistanlarını görmen lazım sanarsın 2x doç 3.5x prof tadındalar kendini hoca sanıyolar işin ilginç yani bu elemanlar ders e giriyo ders veriyo hoca olmayınca onuda geçtim sınav kağıtlarını değerlendirenler var.

sizin iküden şikayet etmedeyen bir öğrenci görmedim zaten. Nasıl bir okul la blog açsam hit olur sizin not hikayeleri ile :D

Shadow_Dancer
15-01-2014, 18:36
Özel okulda mı okuyorsun ?

denizalpakinci
15-01-2014, 18:37
Hemen hemen aynı şeyi bende yaşadım,şikayet ettik birşey değişmedi daha fazla bilendi bana hatta.Olan benim 3 yılıma oldu okulu bırakmak zorunda kaldım tekrar sınava girdim başka bir üniversiteye yerleştim.Benim ayrıldığım yıl başka bir öğrenciyle daha sorun yaşamış sanırım bir sonraki yıl soruşturma geçirip Zonguldak'a yollanmış.Genelde birbirlerini savunuyorlar yani şikayet edince de elinize bişey geçmiyor hatta daha zararlı çıkabilirsin.

Vintage
15-01-2014, 18:53
ayar ver ayar bide rahat ol gül karşısında
evine gizlice gir öldür yada öldürme öldürme sadece korkut
yada sabahın köründe aynı otobüse bin yada bi anda hep etrafında ol bi planın olduğunu düşünsün tırssın
ulan bayılıyorum böyle aksiyonlara :D

İbrahim33
15-01-2014, 19:01
3-4 taneniz bir araya gelip tenhada posta koyun.ciddiyim.

Muharrem C.80
15-01-2014, 19:24
sen yine iyisin ben ikü de okuyorum bizdeki hocam asistanlarını görmen lazım sanarsın 2x doç 3.5x prof tadındalar kendini hoca sanıyolar işin ilginç yani bu elemanlar ders e giriyo ders veriyo hoca olmayınca onuda geçtim sınav kağıtlarını değerlendirenler var.

5 yıl geçti mezun olalı. Görüyorumki hiçbişey değişmemiş.

ALPER-VNS
15-01-2014, 19:32
ayık olmak lazım :D

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/27/2s7y.jpg (https://imageshack.com/i/0r2s7yj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/607/mh6f.jpg (https://imageshack.com/i/gvmh6fj)

senna
15-01-2014, 20:38
3-4 taneniz bir araya gelip tenhada posta koyun.ciddiyim.

okulun koridorunda üstüne atlayın sopalarla dalın ağzını yüzünü kırın ellerini çekiçleyin bi daha kalem tutamasın

yaw eğer bir insan haksız iş yapıyorsa er geç o döner şiddetle çözülecek bir şey değil hepimizin başına gelmiştir posta koymakla olacak şey değil sadece bu değil hiç biyerde kanınız kaynıyor tamamda mantıklı şeyler söyleyin

OMTechJr.
15-01-2014, 20:49
tOxJTsm6lZQ

Benimde başıma çok geldi halende gelmekte ama elden bişey gelmiyor onlar dayanışma içinde. ancak dayınızdan rica ettiğiniz taktirde (varsa) bi güzellik yaparlar meb'den.

Bulut Y.
15-01-2014, 21:00
it iti ısırmıyor malesef

TünayK
15-01-2014, 21:07
konunun salakca olduguna sen mi karar veriyorsun hangi sıfatla?bu isin hakkını,hukukunu ogrenmek icin konu actım.kim kimin canını sıkabiliyor sen beni tanımıyorsun bende seni asıl sen bence boyle buyuk laflar etme

Olm ben sana ne yapacam. Standart klavye delıkanlısı sandın herhelde sen benı. Ben sana bı abı tavsıyesınde bulundum. Coluk cocukla ısım olmaz benım. Hadı gıt drslerıne calıs sınıfta da uslundur cıcek ol emı. Bak ogretmenlerın kızar sonra... Ası sey senı...

Mivec_4G63
15-01-2014, 21:17
İşin hukuki boyutu: Hocanın sana vermiş olduğu FF notu artık ne diye geçiyorsa, buna hukukta idari işlem deniyor. İdari işlemlere karşı, idari işlemin iptalini bu kararı öğrendikten sonra 60 gün içerisinde idare mahkemelerine başvurarak dava edebilirsin. Dava sürecinde almış olduğun notlar tarafsız bir hoca ya da o işin uzmanı tarafından incelenir. Mahkeme seni haklı bulursa bu FF notunu iptal eder, ve hakkın olan not ne ise onu alırsın.

kelalper
15-01-2014, 22:07
Uludağda iki yıllıkların hocasını atolyeden dışarı attım benim çalışma saatimde torna tezgahına tecavüz ettikleri için. Rektör dersten aldırdı. Sözlü savunmamı istedi kadında oradaydı. Aynen teker teker anlattım. Kadın okul dışından bir müşterisi için parça yaptıklarını söyledi. Kadının makine ile yakından uzaktan alakası yok. Bende her detayına kadar anlattım. Yiv ucunu soğutucu bağlamadan kullandıkları için köreldiğini bütün gece onu düzeltmek için uğraştığımı vs vs anlattım. Tamam evladım sen çık dedi. Arkamdan kıyamet koptu odada. Ne mi oldu. Malzeme hocası bana taktı. Ortalamamın içine etti. Bırakamadı. Çünkü hep geçer kağıt verdim. Ama ortalamamı yedi. Kocasıymış meğer.
İstatistik hocası göremiyor diye siyah tükenmez kullanma koşulu koydu. Bende unuttum. 100 lük kağıt verdim 0 aldım. Sonradan çaktım olayı. Hocaya gittim hiç bişey okuyamadım 0 verdim dedi. Okulum uzayacaktı sırf o ders yüzünden. Dilekçeyle itiraz ettim. Asistanı okumuş. 98 aldım geçtim. Bu tip hocalar hep vardı hepte olacak. işin içine insan girdi mi bunlar olacak.

Merthan
15-01-2014, 22:17
Bi üniversite hocaları bide polisler,egolarından yanlarına yaklaşılmıyor. Dünyayı yarattık havalarından ötürü hepsinden nefret ediyorum. İnsan gibi konuşmak istersin aşağılarlar,soru sorarsın dengesiz dengesiz konuşurlar. Günaydın dersin yalakalık olarak algılarlar,demezsin tribe girerler.
20-24 yaşındaki insanlarla kendilerini tatmin ediyorlar.

Oznsrl
15-01-2014, 23:08
o öğretim üyesinden hiyerarşik olarak üst seviyede olan biriyle aran iyiyse sorununu halledebilirsin bence :)

barti
16-01-2014, 00:02
İşin hukuki boyutu: Hocanın sana vermiş olduğu FF notu artık ne diye geçiyorsa, buna hukukta idari işlem deniyor. İdari işlemlere karşı, idari işlemin iptalini bu kararı öğrendikten sonra 60 gün içerisinde idare mahkemelerine başvurarak dava edebilirsin. Dava sürecinde almış olduğun notlar tarafsız bir hoca ya da o işin uzmanı tarafından incelenir. Mahkeme seni haklı bulursa bu FF notunu iptal eder, ve hakkın olan not ne ise onu alırsın.

tesekkur ederim merak ettigim buydu konuyu acarken.Aile dostu avukatımızı aradım bende oda aynı seyı soyledi bilirkişi inceliyormus notu ama uzun sürebilecegini soyledi bunu iyi dusun tasın dedi.

@merthan çok haklısın.benimde ağırıma giden o zaten.

131mirafiori
16-01-2014, 00:26
Ben hazırlıkta sınıfta kaldım nasıl olduysa Bursa'dan babamın bir arkadaşı rektörle kanka çıktı randevu aldık bursa'dan yanına gittim rektör'ün bana sadece tek kelime dedi ''çalışsaydın'' sonrada güldü bıyık altından :D :D 1 sene kayıt dondurdum 2 sene hazırlık okudum şu an 1. sınıftayım zaten geç başlamışım battı balık yan gider hesabı hiç takmıyorum... :) Evden para almadığım için rahat hissediyorum belkide kendimi...

fdoganb
16-01-2014, 00:40
Sanırm aynı okuldayız. Ben de bir dersten gçen dönem beklediğimin çok altında harf notu alınca hocaya 3 mail 1 dilekçe ile ulaşmaya çalıştım (hoca okulda kadrolu değildi) ama nafile. Benimki yine seninki kadar önemli olmadığı için sağlık olsun dedim geçtim. Inşallah sen olumlu bir sonuç elde edersin

doush
16-01-2014, 00:59
Dilekçe yazıp gerekli yerlere şikayet edin.

ruudvan
16-01-2014, 04:05
Rıdvan konuşamadık ne yaptın kardeşim

hallettik .tek problem ordaki yer oldu aslında.bi ara detaylı konuşuruz.

coder
16-01-2014, 04:55
Hangi üniversite :)

FaTiH44
16-01-2014, 07:24
şerefsiz danışman yüzünden okulum 1 sene uzadı,not ortalamam sayesinde düştü.Kadın takıntılı bi tipti,ders seçim zamanı ilk günden ders seçip yollardım kotalar dolmadan onay versin diye 2 gün beklerdi kota dolmuş diyip dersi onaylamazdı.Kaç sefer şikayet ettim ama nafile bi *** olmadı.Hatta bi arkadaşım bu kaltak yüzünden okulu bıraktı.Topunun Allah belasını versin.

opamp
16-01-2014, 08:50
Hangi üniversite :)

Ahaa Network'a sızıp notları değiştirecek kesin :D

O.Z
16-01-2014, 09:13

Adamın Dibisin Karşim :D

Konuya gelince ;
Ben böyle durumla pek karşılaşmadım fakat bizide bırakan bir hoca olmuştu .
Maddi sıkıntıları yüzünden Tatil yapamadı için o dönem yaz okulları meşhur . Benimle beraber tatil yapamıcakları okula beklerim diyip herkezi bırakmıştı.

Ders kolaydı fakat o kadar çok teferuat gerektiriyordu ki adam bırakmak için ne kadar teferuat varsa sormuş haliyle kalmıştık :D

Yaz okulunda geçirdi . . .
Bence şikayetten önce yaz okulu yada büt var mı kesin vardır 10-20 kişi üstü oluşuma sebeb verir . Hangi hocalar gelicek yada hangi hocalar düzenlicek onu öğren ,

Sonra hoca'nın statüsü nedir . . .

Sen bölüm başkanına gidersin adam prof.'sa yada yönetimdeyse vede başkanla ve diğer yönetimle arası iyiyse onu ihtarda bulunurlar Kimliğin ortaya çıkarsa Hoca emekli olana kadar gelmek zorunda kalırsın :D

Tehdit hakkını kullanıcaksanda sağlam olduna inandığın 2-3 arkadaş grubu ile hocayı dışarda yakala odasına sakın gitme , dışardada tek yakalamaya çalış ki ortada alehine şahit 'lik edicek vede tehdit'i unsur delili bırakma . . .

Maddi imka'nın iyise ; Hocaya arabasının markasına göre coil over yada mit set hediye et belki kafası yerine gelir :D

oguz
16-01-2014, 11:08
Benım anlamadıgım kendılerıde aynı sıkıntıları çeken kendılerıde ogrencı olmus olan hocalarımızın bu durumlardan ne gıbı zewk aldıklarıdır , sozde bıze her konuda profesyonel olmayı calısmayı ogreten ama işin aslı Arkan varsa girdabı,
basit bır ornekle babası ozel unı.rektor olan bır arkadasım sınıfta kalıo dıe ozel sınaw bıle ayarladılar cocuk sa delıkanlı cıkıp bolum baskanıyla bıle aılecek gorusuyorken , ben hakkımla kaldım gırmıyorum sınava dedı ,! tek dersten az daha okul uzucaktım anlattım konustum ızah ettım durumu adam benı ılgılendırmez dedı kaale almadı bıldıgın yuzumuze bakmadı , sonra dekana cıktım yalvar yakar tek ders için hocam yapmasın dedık dekan konustu yıne fayda etmedı , adamın kankasına ulastık gorustuk yıne fayda etmedı , :D gıttım eşini buldum ona soledım en son ve ders o kadar onemsızkı ... Adam yanına cagırdı solediği yazın cok cırkınde bu bır nevı saygısızlıktı oyuzden kaldın saga sola haber salman da kalmanı garantılestırdı ama ılk defa eşimden yardım ısteyen oldu bende sasırdım deyıp gecırdı , adamdakı mantıgaa bakın ,, Okulda da iştede hersey referans ve cevreye bakar , ve hocalarla ıkılı ılıskılerıne .. sadece 100 luk kagıt vermek yetmez sevmesende gıdıp bır sekılde muhabbet kurucaksın , düşünki ticaret yapıosun ...

karsiyakaliozi
16-01-2014, 11:11
içinde bulunduğumuz hassas zamanlar düşünülerek başına gayet güzel çorap örülebilir :)

MK8800
16-01-2014, 11:14
Hak ve hukukla cozemeyecegin bir durum . Zaten böyle durumlarin hak hukukla çözülüp sonuca varildigini gormedim . Dışarıdan halledeceksin ya iyi ya kötü sonucuna da katlanacaksin.

altugkocer
16-01-2014, 11:25
Aynı durum benim de başıma gelmişti, ben hocanın evine pimapen yaptırmıştım, bi arkadaşım laminant parkesini yaptırdı ve AA ile geçtik. Bu sadece benim bildiklerim :) Bilmediğim neler vardır daha kimbilir.

Sonuç olarak hoca böyle şeyler istiyor olabilir :D şikayetle falan hallolacak işler değil bunlar. Hocaya karşı birşey ispat edemezsin. Hoca daima haklıdır :)

Not: Devlet Üniversitesi mezunuyum

yilmazcatalbas
16-01-2014, 13:03
Eğer bir kusurun yoksa;

Yani tez çalışman gerçekten iyiyse yada sınavın çan eğrisine uygunsa, geçerli notu aldıysan bölüm başkanına durumu bildirirsin, olmadı dekanlığa bir dilekçe verirsin haklıysan emin ol yanında duran akademik unvana sahip insanlar olur ama eğer haksızsan ve bunları yapıyorsan geçmiş olsun demektir

barti
19-02-2014, 00:33
arkadaslar abiler merhaba tekrar bu konuyu acarken sizlere danıstıgımda bazıları dalga gecti,bazıları atarlı ergen muamelesi yaptı,bazıları kimi kime sikayet ediyorsun dedi.herkesin düsüncesine saygım var.

Sonucu paylasma geregi duydum sınavın tekrar okunmasından bir sonuc alamadık yine f notu geldi fakat hocayı sikayet etmistik arkadasımla bolum baskanına onceki sayfalarda da yazmıstım.senelerdir o hocanın tekelinde olan o derse bu donem itibariyle alternatif olarak bolumun dunya iyisi(verdigi derslerden herkes neredeyse ccle gecer oyle dusunun)aslında o dersle hicte alakası olmayan bir hocayı getirdiler.suan hepimiz yeni hocadan ders alıyoruz eskiden mecburen diger adamdan almak zorundaydık.sikayetten sonra boyle birsey yaptı okul.

Yani özetle hakkımı aradım sonuc boyle olmasaydı da pisman degildim hakkımı aramıs olmanın iç huzuru vardı en azından.Bunuda forumla paylasmak istedim herkese saygılar yorumları dusunceleri icin.

CaNeR44
19-02-2014, 00:42
özel okulsa özellikle toplu itirazlarda aşırı şikayet olursa hocaya yol gösterebilirler oda okulun karakteri ile ilgili ama dersini aldığın hocanın not vermesi konusunda okulun sahibi olsa yök başkanı dahil kimse karışamaz tabi buda hocanın karakteri ile ilgili bir durum ama her zaman işe yarayan sonuç her zaman işe yaramıştır iyi geçinmek alttan almak güleryüz kurtulduğun için tebrikler

Tugral
19-02-2014, 01:08
arkadaslar abiler merhaba tekrar bu konuyu acarken sizlere danıstıgımda bazıları dalga gecti,bazıları atarlı ergen muamelesi yaptı,bazıları kimi kime sikayet ediyorsun dedi.herkesin düsüncesine saygım var.

Sonucu paylasma geregi duydum sınavın tekrar okunmasından bir sonuc alamadık yine f notu geldi fakat hocayı sikayet etmistik arkadasımla bolum baskanına onceki sayfalarda da yazmıstım.senelerdir o hocanın tekelinde olan o derse bu donem itibariyle alternatif olarak bolumun dunya iyisi(verdigi derslerden herkes neredeyse ccle gecer oyle dusunun)aslında o dersle hicte alakası olmayan bir hocayı getirdiler.suan hepimiz yeni hocadan ders alıyoruz eskiden mecburen diger adamdan almak zorundaydık.sikayetten sonra boyle birsey yaptı okul.

Yani özetle hakkımı aradım sonuc boyle olmasaydı da pisman degildim hakkımı aramıs olmanın iç huzuru vardı en azından.Bunuda forumla paylasmak istedim herkese saygılar yorumları dusunceleri icin.

özel okul sanırım :D

canimrecepcim
19-02-2014, 15:21
Özelden ismini soyismini üniversitesini at bana.Bizde de birkaç tane var böyle özellikle altını çiziyorum.Geçebilecek seviyede kağıt verdiğim dersten kalıyorum.2016'da yani 5. senemin sonunda öldürmeyi planlıyorum.

Ciddiyim.

aslan
19-02-2014, 15:41
Özelden ismini soyismini üniversitesini at bana.Bizde de birkaç tane var böyle özellikle altını çiziyorum.Geçebilecek seviyede kağıt verdiğim dersten kalıyorum.2016'da yani 5. senemin sonunda öldürmeyi planlıyorum.

Ciddiyim.

Ne kadar kolay değilmi?

altugkocer
19-02-2014, 15:47

Ciddiyim.

helal olsun :bravo:

canimrecepcim
19-02-2014, 15:51
Elbette kolay değil.Fakat hiç kimse benim ne vaktimi ne de paramı çalıp yüzüme karşı abuk sabuk espriler yapamaz.Kaldı ki 5. yılın başında bu iki şahısa bildireceğim zaten durumu.Son şansları olduklarını bile bile oyun oynarlarsa benim yapabileceğim bir şey yok.Ben bu işi 2 yıldır enine boyuna nasıl yapacağımı en ufak ayrıntısına kadar oturdum düşündüm etüdünü yaptım.He tabi bu sırada ben zannetme ki ders çalışmayıp tamamen buna güveniyorum falan.

EmrE-35
19-02-2014, 16:00
Elbette kolay değil.Fakat hiç kimse benim ne vaktimi ne de paramı çalıp yüzüme karşı abuk sabuk espriler yapamaz.Kaldı ki 5. yılın başında bu iki şahısa bildireceğim zaten durumu.Son şansları olduklarını bile bile oyun oynarlarsa benim yapabileceğim bir şey yok.Ben bu işi 2 yıldır enine boyuna nasıl yapacağımı en ufak ayrıntısına kadar oturdum düşündüm etüdünü yaptım.He tabi bu sırada ben zannetme ki ders çalışmayıp tamamen buna güveniyorum falan.

Komedi ya :) fake falan mı bu adam?

doncarlo
19-02-2014, 16:04
Benide öldür bro.

EmrE-35
19-02-2014, 16:24
Adam testere final ı çekecek tüm öğretim görevlilerini sırayla öldürecek :)

http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/saw_movie.jpg

canimrecepcim
19-02-2014, 16:26
Adam testere final ı çekecek tüm öğretim görevlilerini sırayla öldürecek :)

http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/saw_movie.jpg

Yok be 1i garantiye oynuyor 2. şansını zorluyor gibi :D

Kakus
19-02-2014, 16:30
Ahahaha. Harbi harbi öldürecek misin dostum? Helal olsun ya, maşaallah; vatana millete hayırlı evlat. :D

K0213
19-02-2014, 16:30
il teşkilatına yalandan üye ol, sonrada baş örtüsü tak sonra sınava gir boş kağıt ver, tez ödevi olarak emine şenlikoğlu kitabı ver, hoca korkar geçirir ;)

_yekta_
19-02-2014, 21:08
Düşük not veren hocaya dayak | Hürhaber (http://www.hurhaber.com/dusuk-not-veren-hocaya-dayak/haber-164311)

arkadaşım hacettepede okumuştu bu olayı anlattı kolunada ciddi zarar vermişler , adam birden bire melek oldu konuşma şekli değişti , öğrencilerine iyi davranma başladı diye 5 dakka önce anlattı :D bu gibi şeyler ne yazik ki işe yarıyor :D