PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vosvos ne kadara toplanır ?

207_TR
16-01-2014, 09:42
Merhaba arkadaşlar

Keyif amaçlı pazardan pazara kullanmak için wos alma niyetim var. 6000 TL civarı satılık voslar var fena değil araçlar.

Arkadaşlarımda diyorki o kadar para verene kadar 1000-1500 TL arasına alalım kendimiz toplatalım diyor.

İç dış boyamaya 1000 TL
Kaporta İşçiliğine 500 TL
Döşemesine max 1000 TL
Motoruna da 1000 TL para harcarız
500 TL de eksiklerine harcasak
6000 TL ye güzel bir araba yaparız diyorlar.

Sizce nasıl yapmalıyım.

Vosvos sevdalısı arkadaşlar varsa yok gösteebilirler mi ?

makif84
16-01-2014, 09:47
valla 3 kez araba toplatmış biri olarak (toplanan araçlarda döküntü değil gümrükten çıkma) ustayla uğraşmak o kadar zorki birde herşey kağıt üstündeki gibi olmuyo incik boncuk derken o hesaba uymuyor.Bence sanayi köşelerinde ustayla uğraşmaktansa iyi toplanmış bi aracı almak sizin sağlığınız açısından daha iyi olur düşüncesindeyim.

fastchild
16-01-2014, 09:56
turklook fatih abiye ulaş bence abi o sana anlatır konuyu görürsede yazar zaten ama evdeki hesap sanayiiye hiç uymuyor

Emre Ekrem
16-01-2014, 10:00
Astar daima yüzünden pahalıya çıkıyor, böyle araçlar toplarken net rakam konuşmak çok zor.

207_TR
16-01-2014, 10:06
Hazırda 6000-7000 TL param var, Şu aracı beğenmiştim Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-bakmaya-deger-orjinal-duz-cam-fiyat-son-takas-olmaz-142236060/detay/)

Arkadaşlarım toplaman daha mantıklı dediler.

EmrGti
16-01-2014, 10:07
valla arkadaşım 1000 TL atılan boyadan fayda gelmez 500 liraya yapılan kaportadan hiç gelmez ki yapılıcağını sanmıyorum en basiti eğer düzgün bir vos çıkartmayı düşünüyorsan kafadan boyasını 3 yada 4 mılyar hemen hemen bi 3 milyarda kaportasına giderki malzemeleri dışında taban sacı çamurluk vs vs fitilleri gibi

motorunada parçalarına sadece 1 milyardan fazla gider ki işçiliği saymıyorum bunun yanında elektrik işçiliğini saymıyorum.

Ben aylardır araştırıyorum bir vos alıp toplıcam düz cam yada bombeli S lerden alıcağım parçalar camları,fitilleri,motor,mekanik kaba taslak hesap 4 milyarı geçiyo ki kaporta boyada hemen hemen 5,6 milyarı seyreder ama böle bitmiyo emin ol en kötü araba hariç 10 milyar gideri var

clioGT
16-01-2014, 10:07
valla rakamı bilmem de, kafanızdaki rakam ve zaman neyse 1.5 la çarpın en azından derim:)

EmrGti
16-01-2014, 10:10
Hazırda 6000-7000 TL param var, Şu aracı beğenmiştim Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-bakmaya-deger-orjinal-duz-cam-fiyat-son-takas-olmaz-142236060/detay/)

Arkadaşlarım toplaman daha mantıklı dediler.

bir arkadaşımın aracı var iyi paralar harcadı bir bak derim ***** sitede ilan no:137018697

atituti
Amerikancilarda sallamasyon fiyat cikardi hep simdide voslar iyice klasik oldugu icin kaporta boyacilar fahiş fiyatlar cekmeye basladi. 15 20 milyar kaporta boya parasi isteyen var amerikanda :) o fiyatlara yapilmasi imkansiz duzgun ama kuytu kosede kalmis bi usta bulmaya bak yoksa bi 10 luk olursun

ronay
Merhaba arkadaşlar

Keyif amaçlı pazardan pazara kullanmak için wos alma niyetim var. 6000 TL civarı satılık voslar var fena değil araçlar.

Arkadaşlarımda diyorki o kadar para verene kadar 1000-1500 TL arasına alalım kendimiz toplatalım diyor.

İç dış boyamaya 1000 TL
Kaporta İşçiliğine 500 TL
Döşemesine max 1000 TL
Motoruna da 1000 TL para harcarız
500 TL de eksiklerine harcasak
6000 TL ye güzel bir araba yaparız diyorlar.

Sizce nasıl yapmalıyım.

Vosvos sevdalısı arkadaşlar varsa yok gösteebilirler mi ?

kabaca yapılmıycak düzgün bişi yapılıcak dersen rakamları ikşier katına çıkarman gerekiyor :icon_tup:

Falmor
16-01-2014, 10:12
En azından kaporta boya masrafı olmayan al,motor işi daha kolaydır her zaman.

EmrGti
16-01-2014, 10:13
buda bir arkadaşın aracı yine ***** sitede satılık hatta ben bile almayı düşünüyorum en azından hazır binerim psikolojim bozulmaz ve daha az para çıkmış olur cebimden

http://i.hizliresim.com/ekjWZD.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

207_TR
16-01-2014, 10:13
Mercedes Yetkili Bayisinde çalışıyorum, usta çok işi düzgün yaptırabileceğim.

Usta konusunda sıkıntım yok.

207_TR
16-01-2014, 10:15
bir arkadaşımın aracı var iyi paralar harcadı bir bak derim ***** sitede ilan no:137018697

O kadar yüksek rakamlara çıkmayı düşünmüyorum.

O rakamlara çıkarsam Mercedes 190 2.3 bakacağım.

Chn53
16-01-2014, 10:15
Valla kaporta boya 1.500 e bitiriyosan helal olsun , 500 lira ile kaportaci sadece göcükleri duzeltir paslara elini sürmez , 1 sene sonra boya kabarır şişer vs yani kaporta en onemli yeri arabayi butun paslardan arindirman lazim

207_TR
16-01-2014, 10:17
buda bir arkadaşın aracı yine ***** sitede satılık hatta ben bile almayı düşünüyorum en azından hazır binerim psikolojim bozulmaz ve daha az para çıkmış olur cebimden

http://i.hizliresim.com/ekjWZD.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Ne kadar istiyorki aracına, ilanı var mı ?

hkkcn
16-01-2014, 10:20
Usta o yazdigin fiyatlara unut toplamayi araba haricinde en az. 9 10 lira gidiyo..

Burak
16-01-2014, 10:20
Rakamlar biraz iyimser geldi.

EmrGti
16-01-2014, 10:23
Ne kadar istiyorki aracına, ilanı var mı ?

kardeşim bu araca 13 civarı istiyordu ama yine konuşulur tabi çok güzel bir araç daha fotoları var bence bir düşün derim ilandan kaldırmış

ayrıca inan 500 tl ye kaporta 1000 tl ye boya olmaz en kötü 5 milyar ki buda en kötü adam mesela bu araca baya masraf yaptı ama nedir çok yüksek rakamlara veremez satamaz piyasası belli böle bir araç alırsan başın ağrımaz rahat eder binersin bir düşün detaylı foto istersen yollarım yada arkadaşın numarasını veririm konuşursun

by.gkn
16-01-2014, 10:27
Aldığınız araca görede çok fark ediyor bu durum ve toplamalık alıyorsanız minimum fiyata maksimum elde tutulur yanı olması gerekiyor.

Ertug_T.
16-01-2014, 10:28
Sikintili isler malesef zaten vosvos goren kaportaci ustalarin yarisi ya kacmaya basliyo yada agzini cok yuksek rakamdan acar..

EmrGti
16-01-2014, 10:30
ben düz cam toplıcam sevdasına sattım yeni 1303 S weberli 2500TL ye adam şimdi topluyo dağıttılar arabayı sonra pişman oldum kısmet böleymiş bende toplıcam ama acele etmiyorum sebebi bu işler aceleye gelmiyo denk gelicek düşücek anında kapatıcaksın alıp yüriceksin ama bence toplu al bak rakamlar çok iyi 13,10 flan sen gir bu işe en kötü 15 milyar ile çıkarsın ve hala eksikleri kalır

levent
16-01-2014, 10:55
ben şöyle söyliyim,

1500 e alınan vosta 500 lira olarak tahmin ettiğiniz kaporta işçiliğine usta yakınınız değilse 2500 verirsiniz.

bir arkadaşımıza topladık biz , vakit olarak uzun sürdü ancak kaporta işini yapan kişi akrabasıydı ayrıca boyayı da ustanın arkadaşı yaptı uygun fiyata. motor vs ile 15000 e yakın bir şeye mal oldu eğer adam akıllı olsun isterseniz.

2 taban sacı, bilimum custom kes biç kaynakla işleri, üzerinden kazınan 3 katlı boya 2cm macun.. 40 yaşında arabalar, bunlar hep başına gelmiş şeyler. en iyisi en az bir defa toplanmıştır daha önce..

0M42
16-01-2014, 11:01
Klasik araç alacak arkadaşlar aracı en ince detayına kadar inceleyip aklında sıfır soru işareti kalarak alsınlar.Çürüğü örtmek çok basittir öyle klasikler varki görünürde cillop gibi soyduğunda içi kansere yenik düşmüş olduğunu görürsün böyle bir klasik araba sadece çöp tür.Kaldı ki içi çöp dışı cillop aracada gerçekten cillop aracada hemen hemen aynı rakamlar isteniliyor özellikle vw bug serisi buna bir örnektir bilginize.

darkmoon
16-01-2014, 11:13
vos vos gibi bir aracın şanslısınki türkiyede dna sını çözmüş çok insan var her klasik araçda bu şanslı yakalayamassın türkiyede.. ustası var hastası var grupları var bir kesmi var kısaca.. trilyonerınden tutda orta kesim alt kesime kadar hastası var garajında tutan var..

Bence bu araçları toplayan yada toplamış koyu bir vosvoscuya danış yada vos vos ustaları olur sanayide adamların işleri güçleri hayatları tek yapdıkları araçlar vosvoslardır onlarda bilinir ismen onlara sor bu maliyetleri..

kafanıza göre maliyet çıkartmayın her zaman süprizler çıkar.. heleki vosvos gibi yatanında çürüğü çarığı isi pası çok olan araçlarda daha fazla çıkar..

Doğu
16-01-2014, 12:27
vosvosla 4. yılına giren biri olarak söylüyorum, araba hariç 15. 000 TL bütçen yoksa düşünme bile.

ne yazık ki senin yazdığın fiyatlar hayal :)

hddsheriff
16-01-2014, 12:37
vosvos ayrı bir dünya , diğer bütün arabalarda bildiğiniz ne varsa unutun. 1000 tl ye alacağınız arabanın taban saçları ve marpiyerleri çürük olacak. Kupa şase ayırmadan onlar değişmez. 1000-1500 tl civarı parçalar tutsa diye liste uzayıp gider :) Doğunun dediği gibi araba +15000 gibi bir bütçe yoksa hiç bulaşma. 6 bin tl civarına eli yüzü düzgün bir vos al sürebildiğin kadar keyfini sür. Bu araba öyle bir hastalık ki uğraşmadan duramıyorsun. Yok pop-out cam alayım , yok buhar fanı alayım , yok basıp kamber vereyim , jantları ofsetlendireyim , elektronik ateşleme yapayım , pilot koltuk takayım, empi shifter takayım , bla, bla , bla diye uzayıp gidiyor. 20 ye mal ettiğin arabayı 12-13 e zor satıyorsun durum bu. Ben vosvos olayına girdim -10 bin tl ile çıktım :D

207_TR
16-01-2014, 13:49
vosvosla 4. yılına giren biri olarak söylüyorum, araba hariç 15. 000 TL bütçen yoksa düşünme bile.

ne yazık ki senin yazdığın fiyatlar hayal :)

Araba hariç 15.000 TL dediğiniz galiba sandık motor,sıfır kupa falan düşünüyorsunuz.

Kara cahil birisi değilim heralde. 74 vosvosum vardı, 9 yıl önce perte gitti.

Kullanmamış yada ilk defa direksiyonuna oturacak birisi değilim.

İyi durumda kullanılmayan bir araç bulup 1500 TL gibi bir rakama aldıktan sonra 15.000 TL harcamam diye düşünüyorum.

Şahan
16-01-2014, 14:12
taban sacı çürük, kulelerinde çürükleri olan, vergi, muayene borcu ve ruhsat masrafı olan, yani satış yapılması için 3500 lira (aracın fiyatı ve borçları dahil) ile başlayan dedemin 72 model sunrooflu vosvosunu henüz satamamış olmamım sebebi bencede 15000 civarına toplanacak olmasıdır diye düşünüyourum.

hddsheriff
16-01-2014, 14:35
Araba hariç 15.000 TL dediğiniz galiba sandık motor,sıfır kupa falan düşünüyorsunuz.

İyi durumda kullanılmayan bir araç bulup 1500 TL gibi bir rakama aldıktan sonra 15.000 TL harcamam diye düşünüyorum.

bulacağın vosvos en azından 40 yaşında olacak , kimse iyi durumda olan arabasını 1500 gibi bir rakama vermez. Arabayı yaptırmayı düşündüğün ustaya gidip sor bakalım komple boya kazınacak , kupa şase ayrılıp çürükler temizlenecek , zehirli astar ve pütür atılacak , iç izolasyonu yapılacak bir fiyat ver de bakalım ne rakam çıkartıcak sana. 15 bin harcadığın vosvos u çocuğuna miras bırakırsın o derece düzgün olur.

EmrGti
16-01-2014, 14:43
yakın zamanda sattım 1303S 1600 motor weber karbüratörlü 1 ay kadar oluyo satalı özel plaka idi TC 34 plaka neyse bu şekilde sattım 2500 TL'ye koyduğum saat aldılar arabayı hiç beklemedim...

Sonuç şu çok uyguna verdim solunda gördüğünden başka bişey yoktu ve 8 senedir çalışmamasına rağmen akü değiştirdik ve tek marşta çalıştı hee nedir düz cam sevdasına verdim sonra pişman oldum bende toplıcam çünkü acele etmiyorum araştırıyorum hala...Az para değil hemen hemen benım elımde 20,25 tl masraf cıkar ben titizim çünkü

http://i.hizliresim.com/KZL3Oa.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

EmrGti
16-01-2014, 14:48

çamurlukların tanesi 500 , 4 tanesi 2000 yapar farları stopları,sinyaller tamponlar 1500 tutuyo bununla birlikte taban sacları 750 lira ve aynaları 100 tl en basit fiyatları bununla birlikte daha fazlasıyla devam ediyo ofsetli jantları 500 tl boyasız oda 1000 tl ye geliyo .

motora geçersek iş uzuyo gidiyo düzgün bişey istiyosan yolda bırakmasın tek marş 1500,2500 arası parçalara çık ustalığından bahsetmiyorum bile elektriği var kaporta boyası kardeşim 1500TL ye satılan arabadan hayır bekleme muane borcu sigortası çürükleri motoru çalışmaz hayatta çıkaramazsın o paralara tanıdığın olsa bile o iş yaş

EmrGti
16-01-2014, 14:51
ve ve tekrar tekrar sölüyorum eğer bir vos toplıcaksan mutlaka kupa şase ayrılıcak ve ayrıca bununda masrafları fazlasıyla olucak öyle bu işler basit değil belli ki sanayi ortamında yada bu işlerin içinde fazla değilsin o yüzden sana toplanmışını al diye tavsiye veriyoruz paran boşuna gitmesin cebinde kalsın ustaları parçacıları zengin etme sen yee ve toplarken ömründen ömür gider deme di deme eğer söylediklerimde bir yalnışlık varsa abilerim kardeşlerim arkadaşlarım söleyin burdaki herkes senin iyiliğin için konuşuyo :) inşallah hayırlısı olur senin için

Doğu
16-01-2014, 15:38

Sana kara cahilsin veya herhangi bir aşağılamada bulunan mı oldu?

Amerikayı yeniden keşfetmek istiyorsun, tercih senin.

207_TR
17-01-2014, 08:03
ve ve tekrar tekrar sölüyorum eğer bir vos toplıcaksan mutlaka kupa şase ayrılıcak ve ayrıca bununda masrafları fazlasıyla olucak öyle bu işler basit değil belli ki sanayi ortamında yada bu işlerin içinde fazla değilsin o yüzden sana toplanmışını al diye tavsiye veriyoruz paran boşuna gitmesin cebinde kalsın ustaları parçacıları zengin etme sen yee ve toplarken ömründen ömür gider deme di deme eğer söylediklerimde bir yalnışlık varsa abilerim kardeşlerim arkadaşlarım söleyin burdaki herkes senin iyiliğin için konuşuyo :) inşallah hayırlısı olur senin için

Teşekkür ederim,

Otomotivin içindeyim daha önce söylediğim gibi Mercedes bayisinde çalışıyorum, elimin altında tüm ekipmanlara sahip servis var.

Tabi kupa ayırıp çürük tamir ettiremem serviste uygun olmaz ama ustayla ilgili sorunum yok.

Tabi söylediğiniz gibi çok zaman ve çok para, işin ucu kaçabilir.

En güzeli max. 10.000 TL ye kadar daha önce restoreden geçmiş derli toplu bir araç almak.

207_TR
17-01-2014, 08:04
Sana kara cahilsin veya herhangi bir aşağılamada bulunan mı oldu?

Amerikayı yeniden keşfetmek istiyorsun, tercih senin.

Dostum aşağılamada bulundun demedim zaten ama üstteki postta da konuşma tarzın yanlış amerikayı yeniden keşfetmek gibi bir durum yok yanlış bir tabir.

207_TR
17-01-2014, 08:06
O zaman abiler,dostlar ve amerikalılar :)

6000 TL - 10.000 TL arasında kemik direksiyon + metal torpido araç arayışım var yardımcı olursanız sevinirim.

EmrGti
17-01-2014, 09:16
kardeşim kimse sana kötü konuşmuyor madem bu işin içindesin bilirsin o zaman 500TL 'ye kaporta 1500TL ye boya yapılmadığını yapılan arabaları görüyoruz ne halde olduklarını basar iki günde macunu çeker dükkanda bi boya al sana araba dmi böle olmaz işte sana burdaki arkadaşlar abiler işi anlatıyo biri de ben olarak anlatmaya doğru yolda ilerlemeni sağlamaya çalışıyoruz yeri geldi benimde yardıma ihtiyacım oldu abilerim işi bilenler sağolsun yardım ettiler çözüldü

şimdi gelelim arabaya sen sac torpido dediğin prelerde ve düz camlarda mevcut belli ki düz cam istiyorsun o zaman 1302,1300,1200 standar, bu tiplere bakıcaksın 1303 ve 1303S ile işin yok senin nettede bu arabaların en kötüsü 4 milyardan başlıyor .

ilker_yusuf
17-01-2014, 11:31
Ben bile bakıyorum bazen ama ciddi ğaralar lazım bu araçlar için. Babam aşılamıştı sevgisini. 62 ve 63 düz cam 74 bombeli varı. En son 2004 sattık. O zman klasiklere bu kadar hakim değildim.sıkışık dönem diye satmıştı bu kadar değerleneceğini bilsem satmaz yavaş yavaş kendim toplardım şimdi. Hayırlısı olsun ama bu araçlar özel araçlar yurtdışından çok parça getirttiğimizi bilirim. Ne hesaplaraanız fazlası gider

yesil
17-01-2014, 12:14
motor modifiyesi yapılıyormu bu araçlara, 2000 3000 tl bütçeyle 100 beygir üstü güçler alınır mı acaba?

aqustic
17-01-2014, 13:16
Vosvos apayrı bir dünyadır arkadaşım.
Benımkini benden önceki sahibi 13 000 liraya topladı.Araba kumlandı boyandı Konyada.
Ben aldıktan sonra müzik sistemiydi tüpüydü elektronik ateşlemesiydi bokuydu püsüydü derken bir 3000 lira harcadım...
Şimdi sırada ofsetli jant ve termostat taktırcam.
Vosvos sıcak para akışı ister, ilgi ister ama sahibini çok da mutlu eder.Ben ömür boyu binecegim için hiçbir masraftan kaçınmıyorum.
O nedenle toplarken iyi düşünmeniz gerekli.

aqustic
17-01-2014, 13:22
Nasıl olmuş arkadaşlar:) Kendim custom yaptım:D
https://www.youtube.com/watch?v=XY7aOHLWp0U&feature=youtu.be

darkmoon
17-01-2014, 17:48
vosvos toplıycak adamın ya sıcak para akışı olucak.. yada parçayı kendi alıcak elide anahtar tutucak çoğu işini kendi yapıcak usta işçilik masraflarından büyük kar edicek..

evrendogu
17-01-2014, 18:17
O kadar yüksek rakamlara çıkmayı düşünmüyorum.

O rakamlara çıkarsam Mercedes 190 2.3 bakacağım.

İyi durumda kullanılmayan bir araç bulup 1500 TL gibi bir rakama aldıktan sonra 15.000 TL harcamam diye düşünüyorum

Teşekkür ederim,

Otomotivin içindeyim daha önce söylediğim gibi Mercedes bayisinde çalışıyorum, elimin altında tüm ekipmanlara sahip servis var.

Tabi kupa ayırıp çürük tamir ettiremem serviste uygun olmaz ama ustayla ilgili sorunum yok.

Tabi söylediğiniz gibi çok zaman ve çok para, işin ucu kaçabilir.

En güzeli max. 10.000 TL ye kadar daha önce restoreden geçmiş derli toplu bir araç almak.

O zaman abiler,dostlar ve amerikalılar

6000 TL - 10.000 TL arasında kemik direksiyon + metal torpido araç arayışım var yardımcı olursanız sevinirim

Bütün bu mesajlarından anladığım kadarıyla senin yapmak istediğin şey eli yüzü düzgün, sorunsuzca gidebilen bir eski böcek sahibi olmak. 1500 - 2000 tl ye hurdadan başka birşey alamazsın. Alırsan en az 20.000 harcarsın sağlıklı yürümesi için ( çok güzel olacak demiyorum ). Kemik direksiyonlu ve metal torpidolu model ve al bin git şekilde böcek için 15000 den yukarı çıkman gerekir ( yinede kendine göre 1-2 harcarsın ).

Yani düzgün böcek için rahatlıkla söyleyebilirim ki en az 25000 tl hazır paran olacak ve paradan önemlisi ise bilgin, sabrın ve alet edevatın olacak.

Bunlar yoksa hiç bulaşma 190 2.3 ( cosworth makina ) al derim. He onunda temizi yok şu ara ( araştırmıştım yakın bir zamanda ).

Kolay gelsin..

aykutsafakyaman
17-01-2014, 18:40
Aynen dert benimde kafamı yiyo sürekli . İzmirde bi abimde 74 turuncu sunrooflu bi vosvos aldı bi köşeye bıraktı . araba 2 sene yattı desem yeridir hatta 3.senesi şuan . Ben konuşuyodum ehliyeti alınca alırım falan diye de kimle konuştuysam yanaşma astarı daha pahalıya gelir falan dedi. Araba geldiğinde baya diriydi şimdi lastik patlamış boya çatlamış motoru hiç bilmiyorum ne halde . Ve abim 5500 istiyodu arabaya . Trabzona geldim hala kafamı yiyo alsamıydım diye soruyorum bazen kendime ?

207_TR
18-01-2014, 00:14
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-bakmaya-deger-orjinal-duz-cam-fiyat-son-takas-olmaz-142236060/detay)

Bu araca gözümü dikmiş durumdayım.

aykutsafakyaman
18-01-2014, 00:47
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-bakmaya-deger-orjinal-duz-cam-fiyat-son-takas-olmaz-142236060/detay)

Bu araca gözümü dikmiş durumdayım.

Fiyat gayet uygun gözüküyor motor da saglamsa alinabilir de km de 45 kurus biraz fazla degil mi

cabrioleter
18-01-2014, 01:35
Bu vosvoslar ortalama ne kadar yakiyor?

StyleALP
18-01-2014, 11:11
Bu vosvoslar ortalama ne kadar yakiyor?

1.6 69 modeli motoru orta seviyede vosvosum 45 krş yakıyordu.

rapstar
18-01-2014, 11:12
500 kaporta, 1500 boya yaparsın hemde çok güzel yaparsın ama sen yaparsın usta yapmaz :D 1500 e alacağın vosvos ta sadece marşpiyellerle taban sacları 1000 lira tutar. 500 e hangi kaportayı yaptırıyosun 1500 lük vosvosa :D Vosvosla uğraşmaya başladığın zaman seveceksin sevdiğin zaman böyle olmasın birazdaha düzgün olsun binicem edicem diye diye 15000 liraya sadece arabayı toplarsın. Ee bu ne ya vosvosum oldu birazda aksesuar alayım dersin bi bakmışsın araba hariç 20.000 lira çıkmış cebinden ve ben neye harcadım bu kadar dersin çoğu harcadığın paranın hesabını bile veremezsin kendine :D Ha acırmısın acımazsın harcadığın paraya fakat 6000 7000 e 1500 liralık vosvos toplanmaz. Ama topladıktan sonraki ilk cadde turundaki keyifi hiç bi araçta bulamazsın. Bende hep ömür boyu hızlı bi arabam olsun gazliyim yanliyim patliyim dedim. Bi kere vosvosa bindim bi kerede toplama maceramız oldu hastalık haline geldi bende hisli arabalar olduğunu düşünüyorum:D Elektronik bişeyler olmadığı için mekanik bi aracın keyfi çok başka oluyormuş. Madem MB de çalışıyorsun 190'a bin derim ben.

Emir_b16a
18-01-2014, 11:20
1 500 liraya yaptırdığınız kaporta boyadan hayır gelmez 1 sene sonra düzgün olan herşey bozulur hesabınızı ona göre yapın

aracın durumu kondüsyonu bilinmeden şu şu kadara toplanır demek yanlış

toplanırken can sıkıntısından yarım bırakılmış bi vosvso bulmak ucuz maliyetli olabilir

ama motor 0 kaporta 0 yürüyen sorunsuz toplamak dert

giti geli masrafı vs si bnm tahminim almak toplamak en az 20 000 liraya mal olmalıki değerli bişey olsun

yoksa 7000 8000 gibi bütçelere daha keyifli daha az yakan daha binilebilir araçlar mevcut

fth_doğan
18-01-2014, 11:33
arakadaş kastamonudaa ki aracın sahibinin teli varmı :D