PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En Kalın Cam Filmi Muayeneden Geçiyor Mu?

AhmetKaratay
17-01-2014, 18:26
Aracıma ön hariç diğer camlara en kalın cam filmi yaptırmak istiyorum içinin gözükmesi imkansız olcak şekilde muayeneden geçer mi

turboman
17-01-2014, 18:46
antalyada geçiyor hafif kusurlu ama trafikten geçmiyor basıyolar cezayıı :)

AhmetKaratay
17-01-2014, 18:51
Trafikten geçiyor muayenedende geçiyorsa sıkıntı yok aracı kullanan kişinin yolu görmesine engel kusur teşkil eden eklentiler yasak ön cama yaptırmadığımız sürece sıkıntı yok demek ki :)

turboman
17-01-2014, 18:57
walla bizim burda ilk çevirmede direk söktürüyolar ordakini bilemem

ANCAMARO
17-01-2014, 18:59
Muayneden geçiyor,tüvtürk'ün kendi sitesinde yazıyor. Trafikten geçmez

Maxi
17-01-2014, 19:05
en kalın değil o
en koyu cam filmi

KGüneyli
17-01-2014, 19:06
Muayneden hafıf kusur olarak gecer. Camlar sonradan film yaptırılmıs die.

Ama cevirmede soktururler kesin

fkocak
17-01-2014, 19:10
gece sıkıntı olmaz mı en koyusu?

Burak
17-01-2014, 19:24
Trafikten geçiyor muayenedende geçiyorsa sıkıntı yok aracı kullanan kişinin yolu görmesine engel kusur teşkil eden eklentiler yasak ön cama yaptırmadığımız sürece sıkıntı yok demek ki :)

Polise de boyle dersin filmden yakalaninca :icon_tup:

MK8800
17-01-2014, 19:42
Polise de boyle dersin filmden yakalaninca :icon_tup:

Tabi öyle diyecek Muayeneden geçtikten sonra polisin ne haddine oluyor ??

Burak
17-01-2014, 19:46
Tabi öyle diyecek Muayeneden geçtikten sonra polisin ne haddine oluyor ??

Oyle bir dünya yok maalesef. Cezayı yazar gönderir. Muayenede de hafif kusur zaten.

MK8800
17-01-2014, 19:50
Kusursuz halde muayeneden geçirebilirse camlar filmli iken görüş açısını kısıtlamıyorsa polisin yine böyle bir hakkı var mı ? Bilmediğimden soruyorum kendi aracımda ön cam dahil koyu sayılacak film var ..

Burak
17-01-2014, 19:53
Kusursuz halde muayeneden geçirebilirse camlar filmli iken görüş açısını kısıtlamıyorsa polisin yine böyle bir hakkı var mı ? Bilmediğimden soruyorum kendi aracımda ön cam dahil koyu sayılacak film var ..

Kusursuz halde geçip geçmemesine bakmıyor polis. Cam filmi varsa hiçbir koşul gözetmeden ceza yazabilir. Bir ara mahkeme kararları çıktı cezaların iptali ile ilgili, ama hala cam filmi net olarak yasal değil. Polis görmezden gelebilir orası ayrı.

onursumer
17-01-2014, 20:43

yan camlardan ve arka camdan ayna ile net goruş sağlayabiliyormu kullanan kişi ?

herturlu cezayı yazarlar muayeneden geçsin geçmesin farketmez sorun yaşarsınız ornekleri çok fazla

kanunen koyu renk filmi haklı çıkarabilicek bir durum yok

mstfcn28
17-01-2014, 21:22
Ben ön cam dahil filmle muayeneden hafif kusurlu geçtim.
Polise gelince isterse hepsini söktürür bulunduğun şehre polisine bağlı.
Birde sadece ön cam etkilemiyor görüşü arka kapılardakiler hariç kısmen onlarda olmak üzere hepsi etkilicektir özellikle gece.
Benim fikrim yaptırcaksanda incesinden ön cam dahil yaptır hem kullanımı kolay ve kullanışlı olur, ön cama yaptırmayınca diğerlerine istersen beton dök yinede içi gözükür :)

gökberk
18-01-2014, 01:24
Muayeneden geçer fakat yasak. Yani polis ceza yazabilir.

levent
18-01-2014, 01:41
ben aydınlatmasız yollarda 2 numara ile bazen yan aynalarda görüş sıkıntısı yaşıyorum, bırakın da polisler laf etsin.

mimarsertac
18-01-2014, 09:06
3 numara filmli arabayı gece yarısı aydınlatmasız ortamda geri geri kullanmak zorunda kalın, o zaman tekrar konuşuruz yaşattığı engelleri, kaza ihtimallerini.

Purmol35
18-01-2014, 09:11
avukatın biri cezayı ödemeyip bir de dava açmıştı kazanmıştı , ondan sonra serbestti diye biliyorum tam araştırmak lazım .

omerta.
18-01-2014, 09:16
3 numara filmli arabayı gece yarısı aydınlatmasız ortamda geri geri kullanmak zorunda kalın, o zaman tekrar konuşuruz yaşattığı engelleri, kaza ihtimallerini.

Aynen kendı aracımda koyu fılm var. gece arabayı parkederken ön 2 camı indiriyorum aynaları gormek ıcın :) ama fılmlı araba kullanmak buyuk rahatlık guneşi cok iyi kesiyor.

erdem325
18-01-2014, 09:17
konunun çok dışına çıkmadan birşey sormak istiyorum bende..
bu cam filmlerinin tamamen şeffaf olanı var mı?
ben camın dış tarafından bu şekilde bir film uygulaması ile camın çizilmesi ve yıpranması önlenebilir mi diye merak ediyorum da.
malumunuz camlar zamanla pürüzsüzlüğünü kaybedip parlama yapıyor, bu şekilde bir film olayı varsa camlara uygulanıp her yıl yenilense camlar sorunsuz kalır diye düşünyorum.
olabilites varmıdır?

sweap07
18-01-2014, 09:21
Bizim transitte sadece yan camlarda olmasına ragmen muayanede hafıf kusur olarak gectı antalyada sütcülerde.

Oznsrl
18-01-2014, 09:29
İstanbulda yakında güneş gözlüğüne bile ceza yazıcaklar :D o derece uygulama yapıyolar.

Muayenede film var diye araç bıraksalar hergün kavga çıkar onn için ses etmiyolar bnce :D ama trafikler affetmiyo özellikle caddebostan suadiye fener o taraflarda ne olduğunu anlamadan cezayı yiyosun.bizim bi abiyi motorlular yolda giderken durdurup men etti hiç acıma yok

mert_can 41
18-01-2014, 09:53
konunun çok dışına çıkmadan birşey sormak istiyorum bende..
bu cam filmlerinin tamamen şeffaf olanı var mı?
ben camın dış tarafından bu şekilde bir film uygulaması ile camın çizilmesi ve yıpranması önlenebilir mi diye merak ediyorum da.
malumunuz camlar zamanla pürüzsüzlüğünü kaybedip parlama yapıyor, bu şekilde bir film olayı varsa camlara uygulanıp her yıl yenilense camlar sorunsuz kalır diye düşünyorum.
olabilites varmıdır?

Şefaf cam filmi varmış bende araştırmıştım arabaları ve evleri güneşten korumak için yapılıyomuş :)

blackweb
20-01-2014, 10:52
Ön cam hariç hepsi hafif kusur geçiyor.

Yiğit G.
20-01-2014, 11:53
kimse dememişki "en kalın" cam filmi nasıl oluyor :)

Edit: biri demiş :)

therev
20-01-2014, 12:14
cam filmi bir tek elinizde goz veya cilt hastaligi raporu varsa kabul ediliyor.

CanBrs
20-01-2014, 14:37
Arkadaşımı ankarada polis durduruyor ***** cam filmi olayları . Bursada bir sıkıntı yok şu aralar. aynı şekilde bahsediyor. Polisin cevabı ise standart : Burası anGara hemşerim .

adilhcl
20-01-2014, 17:27
kendı aracımda komple cam fılm lı olarak 4 defa muayeneden gectım ön cam dahıl fılm lıydı ;)

oralunlu
05-07-2014, 14:05
%20'ye kadar sorun olmaz. Ben bunlardan kullanıyorum: .........

Y.Emre
05-07-2014, 14:15

Niye arabanın sağında, solunda arkasında yol yok mu ? :icon_wack

Ceza insafına kalmış polisin.. Kapılarda en açık tonda (mercedeslerin mavi camı gibi olan) filmleri bile söktürttü polis..

Ahmet Saraçoğlu
05-07-2014, 14:25
İki aracımdada satış esnası men akldırmak için alıcı ile sökmek , resim çektirip men kaldırmak zorunda kaldık.ciddi eziyet.dahada ne film taktırırım ve filmli arabayla gezerim

İbrahim33
05-07-2014, 18:52
en koyu filmden bende çektirdim benim arabaya , karanlık havada bende sorun yaşıyorum bazen.

gökberk
05-07-2014, 18:59
%20'ye kadar sorun olmaz. Ben bunlardan kullanıyorum: Carub Renkli Çizilmez Cam Filmi 50 Cm x 6 Mt Gri ASC TRHGR-25 BR1205003 - KolayOto (http://kolayoto.com/carub-renkli-cizilmez-cam-filmi-50-cm-x-6-mt-gri-asc-trhgr-25.html)

Tamam alacağız o siteden bir şeyler.

Boost Up
05-07-2014, 18:59
Hafif kusurla geçiyor

Frid
05-07-2014, 19:24
bence camları boyamak daha mantıklı bir hareket olur, ne içeriden ne dışarıdan görünmesin :D

ali-gb
27-04-2015, 00:45
2 Numara muayeneden geçiyor ama 3 numara geçmiyor diye biliyorum.
Polis ceza keserse, Trafik mahkemesine başvuruyorsunuz o avukatın yaptığı gibi. Dilekçede Kaza anında cam kırıklarından zarar görmemek, güneşin zararlı ışınlarından etkilenmemek vs yazıyorsunuz, sonuç aleyhinizze olursa cam filmlerini sökmeye gerek kalmıyor cezayı da ödemiyorsunuz. ve torpido da polis her durdurduğunda o kararı gösteriyorsunuz, sonra polise güle güle diyorsunuz :D

MCN21
27-04-2015, 06:52
Muayene ile polisi karistirmayin cok ayri isler. Polis 1 numarada olsa sokturme ihtimali var. Hicbir kanunun da degistigi yok. Yok avukat cezayi dusurtmus serbest olmus falan yalaaann! Ben goz aliyorum yaptiririm sonra gider sokturur 1 hafta icinde de cezami oder trafikten menimi sildiririm ugrasirim diyen varsa gitsin yaptirsin. Yoksa gelip buraya onde film yok ama ceza yedim. 1 numara film varsi ceza yedim nasil olur diye cok konular acildi.

omR35
27-04-2015, 08:44
aracımın bütün camlarında artık numarasını bilmiyorum ciddi koyu film var hatta ben de sizler gibi gece park ederken camları komple indiriyorum aynayı görebilmek için, gözlerimde de ciddi bi güneş sorunu var güneş gözlüğüyle bile yolda yürüyemiyorum araba kullanamıyorum güneşli havada.şimdi ben özel veya devlet hastanesi vs bi göz doktorundan güneşe karşı alerji vs gibi bi rapor alsam çevirmede böyle böyle desem derdimi anlatsam raporu göstersem ceza yemekten filmleri sökmekten kurtulabilir miyim?

denizhandinc
27-04-2015, 09:01
aracımın bütün camlarında artık numarasını bilmiyorum ciddi koyu film var hatta ben de sizler gibi gece park ederken camları komple indiriyorum aynayı görebilmek için, gözlerimde de ciddi bi güneş sorunu var güneş gözlüğüyle bile yolda yürüyemiyorum araba kullanamıyorum güneşli havada.şimdi ben özel veya devlet hastanesi vs bi göz doktorundan güneşe karşı alerji vs gibi bi rapor alsam çevirmede böyle böyle desem derdimi anlatsam raporu göstersem ceza yemekten filmleri sökmekten kurtulabilir miyim?

Kagıt üzerinde kurtulursun ama uygulamada sonuc alabilir misin emin degilim. Bu memlekette stock Golf R a egzos var diye ceza yazmaya calısan memurda var, bu olaydan haberi bile olmayan memurda.

SekoLive
27-04-2015, 09:04

gözlük takmak tamamda arabaya film cektirmek göz alerjisinden olmamalı.

ama vucut alerjısı vardır günese cıkmanız yasakdır böyle bi raporla işinizi görme imkanınız daha fazla ama gözümü güneş aldı v.s. cektirdim olayı filme ceza yazıcak polisi bence kesmez.

delta0o
27-04-2015, 09:48
alakalı oldugu ıcın yenı konu acmamak ıcın burdan sorayım dedım

çatlak cam muayeneden gecer mı?

i-vtec07
27-04-2015, 09:51
alakalı oldugu ıcın yenı konu acmamak ıcın burdan sorayım dedım

çatlak cam muayeneden gecer mı?

camları pek detaylı incelediklerini görmedim ben yada bana denk gelmedi . çatlak aşırı büyük diğilse geçer bence . hatta bi stıcker yapıştırı verin üstüne ufak bi şeyse içiniz rahat olur .

omR35
27-04-2015, 10:15
Kagıt üzerinde kurtulursun ama uygulamada sonuc alabilir misin emin degilim. Bu memlekette stock Golf R a egzos var diye ceza yazmaya calısan memurda var, bu olaydan haberi bile olmayan memurda.
gece gündüz arabanın içi neredeyse hiçbir şekilde görünmüyor filmlerden dolayı.ben de bu şekilde + güneş gözlüğü takarak sağlıklı bi görüş sağlayabiliyorum müsait bi anımda raporu kovalayacağım bakalım teşekkürler

gözlük takmak tamamda arabaya film cektirmek göz alerjisinden olmamalı.

ama vucut alerjısı vardır günese cıkmanız yasakdır böyle bi raporla işinizi görme imkanınız daha fazla ama gözümü güneş aldı v.s. cektirdim olayı filme ceza yazıcak polisi bence kesmez.

gözlerimde de sorun var miyop uzağı net göremiyorum sırf bu güneş sorunu yüzünden numaralı gözlük kullanamıyorum lens + güneş gözlüğü ile dışarı çıkıyorum.güneş gözlüğüyle bile istemsiz bi yüzümü kaşımı gözümü kasıyorum ve bu çok kısa sürede baş ağrısı yapıyor.koyu cam filmi çektirdikten sonra hiç sıkıntım kalmadı hatta güneş gözlüğü bile takmıyorum kısa mesafe de de işte bu cam filmleriyle ciddi etiket arac fazlasıyla dikkat çekiyor bi şekilde göz veya vücut alerjisi raporunu kovalayayım eniyisi ben teşekkürler yardımınız için

SekoLive
27-04-2015, 10:16
gözlerimde de sorun var miyop uzağı net göremiyorum sırf bu güneş sorunu yüzünden numaralı gözlük kullanamıyorum lens + güneş gözlüğü ile dışarı çıkıyorum.güneş gözlüğüyle bile istemsiz bi yüzümü kaşımı gözümü kasıyorum ve bu çok kısa sürede baş ağrısı yapıyor.koyu cam filmi çektirdikten sonra hiç sıkıntım kalmadı hatta güneş gözlüğü bile takmıyorum kısa mesafe de de işte bu cam filmleriyle ciddi etiket arac fazlasıyla dikkat çekiyor bi şekilde göz veya vücut alerjisi raporunu kovalayayım eniyisi ben teşekkürler yardımınız için
gözündeki duruma baktır bence, anlattıkların cok miyop nedeniyle olacak durumlar değil.

geçmiş olsun

omR35
27-04-2015, 10:40
gözündeki duruma baktır bence, anlattıkların cok miyop nedeniyle olacak durumlar değil.

geçmiş olsun

teşekkürler miyop ayrı bir de güneşle ilgili sorunları var gözlerimin yıllardır.daha önce bikaç kez göründüm sonuç alamadım güneş gözlüğüyle devam ediyorum da ister istemez güneşte yüzümü kasıyorum elimde olmadan heryer parlıyor falan anında baş ağrısı yapıyor.koyu cam filmi ve güneş gözlüğüyle bu sorunumu ancak çözebiliyorum bu çözümü de memur beyler onaylamayacak korkusu sardı bi çıkış yolu bulmam lazım

ErkanCanS
27-04-2015, 15:06
Muayene ile polisi karistirmayin cok ayri isler. Polis 1 numarada olsa sokturme ihtimali var. Hicbir kanunun da degistigi yok. Yok avukat cezayi dusurtmus serbest olmus falan yalaaann! Ben goz aliyorum yaptiririm sonra gider sokturur 1 hafta icinde de cezami oder trafikten menimi sildiririm ugrasirim diyen varsa gitsin yaptirsin. Yoksa gelip buraya onde film yok ama ceza yedim. 1 numara film varsi ceza yedim nasil olur diye cok konular acildi.

Eğer o avukat olayı doğruysa ( ki bende haberlerde benzer şeyler görmüştüm ) emsal karar niteliği taşır. Kanunun falan değişmesine gerek yok yani. Yeni davalarda hakim bu tür kararları emsal olarak kullanır.
Benim fikrimi sorarsanız polis her türlü cezayı yapıştırır tabi :) Zaten en çok söyledikleri laf '' Git mahkemeye ver kardeşim haklıysan iptal ederler zaten.''

akn06
27-04-2015, 15:08
ön cam dahil film geçer muayneden hafif kusur olarak

rebeloghy
27-04-2015, 21:57
Muayeneden hafif kusur olarak geçiyor , trafikte inatlaşırsanız ceza yeniyor. (Yaşandı)

Muayeneden geçmiş mi bu araç geçmiş ahanda buyrunuz kağıdı burada diye gösterdim , bize ne peki bundan ? Biz kurala bakıyoruz eklentiler yasak, cam filmi de buna dahil , git dava aç iptal ettir cezayı biz yazarız dediler.

En güzeli ılımlı yaklaşıp aracı annem ablam kullanıyor , trafikte rahatsız edilmemeleri açısından , güneş alerjim var güneş açısından vs vs diye alttan alarak yaklaşmak. İnadın sonucu ceza oluyor :)

TigeR
27-04-2015, 22:24
6 Yıldır tüm arabalarımızda film oldu o kadar çevirmeye girdik çok şükür bir polis de çıkıp bir şey demedi :D

TheKaptan
28-04-2015, 01:37
bende 2 numara film vardı 3 hafta önce suadiye otoparkının orda ceza yedim mecbur söktük :) tekrar yaptırıp yaptırmama konusunda kararsızım

Mertİ.
28-04-2015, 02:20
yanlar 4 ön 2 numara muayeneden geçer mi? polis birşey demedi bugune kadar

Ufuk
28-04-2015, 06:49
Ya aq bir yaptırayım dedim pişman oldum en koyusundan ön cam dahil yapıldı. Birde arka cama 2kat en koyu yaptırdım(arkadaki arabadan kabak gibi gözükmeyelim diye)
Dikiz aynasına bakıyorum orada birisi parkları yakmış geliyor yan aynadan bakıyorum farları yanık geliyor camı açıp bakıyorum selektör yapmış geliyor :D
200lira vermemiş olsam söktürücemde 200liraya kıyamıyorum. Azıcık yaz olsun hele ceza yiyene kadar :D

Berkan
28-04-2015, 07:35
Muayeneden hafif kusur olarak geçiyor , trafikte inatlaşırsanız ceza yeniyor. (Yaşandı)

Muayeneden geçmiş mi bu araç geçmiş ahanda buyrunuz kağıdı burada diye gösterdim , bize ne peki bundan ? Biz kurala bakıyoruz eklentiler yasak, cam filmi de buna dahil , git dava aç iptal ettir cezayı biz yazarız dediler.

En güzeli ılımlı yaklaşıp aracı annem ablam kullanıyor , trafikte rahatsız edilmemeleri açısından , güneş alerjim var güneş açısından vs vs diye alttan alarak yaklaşmak. İnadın sonucu ceza oluyor :)

artık çok inatlaşma ***** yasadan sonra gel kardesim öyle der basar makul süpheli diye götürürse filmin yanında birton tantanayla ugrasırsın ;)

emrekuzdere
28-04-2015, 19:18
avukatın biri cezayı ödemeyip bir de dava açmıştı kazanmıştı , ondan sonra serbestti diye biliyorum tam araştırmak lazım .

O iş öyle olmuyor Uğurcum :D :D Polis cezayı her türlü yazıyor, sende dava aç sende kazan diyor ardından da :D :D

ufuksaracci
28-04-2015, 19:28
Annemin güneşe çıkmasında problem var ve elinde heyet raporu . Eski otomobilim annemin üzerineydi ve ruhsatta raporun aslı gibidir yazan fotokopisi bulunuyordu. Çevirmede memurun önce film var dedikten sonra raporu gösterince geçmiş olsun diyerek bıraktığı oldu ve hiç ceza yemedim. Diyeceğim şu ki eğer cidden bir rahatsızlığını var ise bu polis bun göz ardı edemiyor. Bahsetttiğim rapor heyet raporu ve kolay kolay alınmıyor.

ErkanCanS
29-04-2015, 17:33
Güncel haber : Cam filmi cezas (http://www.sozcu.com.tr/2015/gunun-icinden/cam-filmi-cezasini-iptal-ettirdi-818077/)

TheAce
29-04-2015, 17:40
bu ceza maddesine göre, film yasak ise eğer güneş gözlüğü de yasak olmalı :)