PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 100.000 tl ufak bİr yatİrİm

GTCihad
26-01-2014, 20:49
Arkadaslar 100bin tl ile en mantikli ne yapilabilir İstanbulda ev vs yanindan gecmek hayal , arsa vs yada farkli prim yapacak bir ilde ev vs ne tavsiye edersiniz

Onur Fatih
26-01-2014, 20:51
Bizim buradan arazi alın. 2 senede nerdeyse 2 katı artıyor fiyatlar.

taylaner
26-01-2014, 20:53
Olmayan biryerde Starbucks vs. gibi bir bayilik alabilirsiniz bir dükkan kiralayıp?

Can's
26-01-2014, 20:55
ev al kucuk evlerden alıp satılır 1*1 1*2 gıbı hatta ıcıne bır takım masraf et sat 1 e 1.25 versın en guzel ıs asla zarar etmessın
iş acmak vs para yatırmak bır ıse sacma ev her zaman para

Mutu
26-01-2014, 20:55
s2000 diyen de çıkar. Yaza az kaldı. :D

i-vtec07
26-01-2014, 20:57
gayrimenkul tabiki..istanbuldaki ev fiyatlarını bilmiyorum ama ev alıp kiraya vermek mantıklı olabilir :)

kalipson
26-01-2014, 20:59
Çatalca civarlarından arazi. NET !!

darkmoon
26-01-2014, 21:05
içlerinde para getiricek en iyisi arsa tarla toprakdır.. toprak ölmez tam aksine işledikçe verimli olur kafayıda çalıştırırsan ileriye dönük rant yapıcak bir yerden alırsan hem raiç olarak prim yapar hemde ekip biçersen kendin yapmasan bile icara versen yıllık cep harçlığı gibi bir para alırsın.. arsada alsan ilerde imkanın olursa apartman villa falan yaptırabilirsin..

onun dışında ev tarzı bir şey alıcaksan 1+1 2+1 gibi ufak daireler çok rövaşda güzel kira getiriyor günlük haftalık aylık v.b ..

MrtYILDIZ
26-01-2014, 21:08
Starbucks coffee Franchise Bayilik Şartları | Yeni İş Fikirleri (http://www.yeniisfikirleri.net/starbucks-coffee-franchise-bayilik-sartlari/)

taylaner
26-01-2014, 21:09
Aynen ufak ufak ev restorasyonu temiz para...

kalipson
26-01-2014, 21:11
Ev işi şimdi güzel de, ben hep şunu söylerim. Küçümsemek ya da hakir görmek gibi sakın anlamayın; keza yarın ne olacağımız belli değil. Ama hep derim, bu memlekette sabah bekçi iken akşama astronot olabilirsin. Rüzgar her an yer değiştirir bu coğrafyada...

Evler şimdi güzel ama arz patlaması var. Bence çok riskli... Zarar eder misiniz; bişey diyemem. Uzmanı değilim ama yatırılacak rakam az bi rakam değil ve başka yatırımlardan gelebilecek olası getirilerle kıyaslandığında "ölü yatırım" olarak adlandırılabilir ileride.

İyi düşünmek lazım; eee biraz da nasip işi bunlar. Ev değil de çeşme de yaptırsanız size yarayacaksa yarar zaten.

ghibli06
26-01-2014, 21:13
Star Bucks dan artık frenchise alamazsınız, kaldı ki hakları satın alan firmalarla iletişime geçerseniz ağızlarını 800-900bin tl den açtıklarını duyarsınız (biz duyduk mesela)

bence 100bin tl sepet yapılabilir, döviz, borsa fon vs... bence 2014 riskli bir yıl her anlamda, sıcak para her an yakınınızda olmalı...

ege_c
26-01-2014, 21:15
franchising diyorum.. Çok kazandırıyor ve şu sıra çok popüler.Gıda veya oto kuaför kategorilerindeki markaların anahtar teslim fiyatlarını inceleyin Google'dan.Zaten ün yapmış ve hazır müşterisi olan markalar altında daha az riskiniz oluyor.Zaten bana göre aynı kategoride ünlenmiş birçok marka varken hırs ve yatırım yapıp sıfırdan bir marka ve mekan oluşturmak tam bir delilik.Biz ailecek çok düşündük bi ara ama babam üzerine düşmediği için fikir olarak kaldı öyle..

arm
26-01-2014, 21:20
En mantıklısı bankaya koy, başın ağrımasın

GTCihad
26-01-2014, 21:21
Bilgiler icin tesekkur ederim arkadaslar

Acikcasi yatirim yazinca yanlis anlasildi sanirim , is olarak asiri derecede yogunum colugu cocugu goremiyorum desem yeridir , surekli seyahatteyim bu sebeple franchise tarzi bisey dusunmuyorum.

Sonuc olarak ev , arsa yada borsa vs olabilir. Ancak 2014 soylediginiz gibi cok riskli bir yil bu sebeple ev veya arsa daha saglam gozukuyor.

Arsa konusunda sac,a bir takintim var nedense , sanki arsa alsam yol gececek , biri gelip gecekondu dikecek yada deger kaybedecek gibi geliyor :)

İstanbulda 100bine 1+1 de alinmiyor Artik.

Arsa ve ev konusunda lokasyon tavsiyeleriniz varmidir

darkmoon
26-01-2014, 21:25
tarihde bana değer kaybetmiş bir arsa göster bugün bırakırım gayrimenkul işini.. Allahın unuttuğu yerdeki tarla bile prim yapıyor.. :)

ege_c
26-01-2014, 21:26
Starbucks'ın franchising rakamları çok ütopik.. Kaldı ki siz gerekirse 2 katını verin yine de ili,ilçeyi,mekanı,halkı markalarına yakıştırmalılar.Hepsi oldu kabul edildi diyelim,personeli kendileri seçer,müşterilerle iletişimden tutun,şekerin peçetenin duracağı yere kadar hiçbirşeye karışamazsınız,izinsiz bir çivi dahi çakamazsınız,alınacak malzemeler,müşteriye sunulan ürünler bellidir,ekstra birşey ekleyemez,tanıtamazsınız,kazandığınızın hesabına kitabına,söz sahibi olma önceliğine kadar herşey onlardadır.Öyle kolay değil yani o işler..

darkmoon
26-01-2014, 21:28
Starbucks'ın franchising rakamları çok ütopik.. Kaldı ki siz gerekirse 2 katını verin yine de ili,ilçeyi,mekanı,halkı markalarına yakıştırmalılar.Hepsi oldu kabul edildi diyelim,personeli kendileri seçer,müşterilerle iletişimden tutun,şekerin peçetenin duracağı yere kadar hiçbirşeye karışamazsınız,izinsiz bir çivi dahi çakamazsınız,alınacak malzemeler,müşteriye sunulan ürünler bellidir,ekstra birşey ekleyemez,tanıtamazsınız,kazandığınızın hesabına kitabına,söz sahibi olma önceliğine kadar herşey onlardadır.Öyle kolay değil yani o işler..

iyide o starbucksa has bir şey değilki bütün franchise'lar böyledir..
franchise zaten bu demek sen hiç bir şey yapmassın bütün şablon çalışanına kadar bellidir ana firma seçer..

GTCihad
26-01-2014, 21:30
tarihde bana değer kaybetmiş bir arsa göster bugün bırakırım gayrimenkul işini.. Allahın unuttuğu yerdeki tarla bile prim yapıyor.. :)

Lokasyon olarak tavsiyeniz varmi

CupraR
26-01-2014, 21:30
Beylikdüzü Esenyurt bolgesinden 1+1 2+1 yada hangisi ni bulabilirsen residence sitede bi ev alsan 2 sene kiraya verir ordan bi kar edersin iki sene sonrada aldigin paranin cok daha ustune rahat satarsin.500tl kiraya versen 2 senede 12 bin tl.daire 2 senede % 15 20 rahat artar diye dusunuyorum.

McS_R53
26-01-2014, 21:33
100 bine 10 tane afrikadan siyahi futbolcu alirim kuluplere denemeye veririm begenirlerse tanesini 100 binden cakarim. Zaten yabanci ozentiligimiz var ahahhaa

darkmoon
26-01-2014, 21:34
Lokasyon olarak tavsiyeniz varmi

istanbul çevresi her yer prim yapar.. şu kanal üçüncü şehir havalanı lafları çıkdı trakya tarafı zaten uçdu gitti.. nereye gitsen abi burdan üçüncü köprü yolu geçicek buraya havaalanı yapılıcak buraya üçüncü şehir yapılıcak buraya kanal yapılıcak herkes bir şeyler söylüyor yeri prim yapsın diye bayada yapdı fiyatlar bazı yerlerde 3-4 misli fırladı..

GTCihad
26-01-2014, 21:37
Catalca mantikli ozaman baktim simdi 110 tl civari metrekare fiyatlari , ama arsa isini bilmek lazim

darkmoon
26-01-2014, 21:39
evet boş zamanlarında hobisel araştır bakın derim bazen fırsat yerler oluyor çerkezköy çatalca silivri buralar iyidir arnavutköy çok hızlı gelişiyor.. beklerim ya sabır dersen saray tarafları ağır prim yapar ama fiyatları çok uygundur bu diğer yerlere göre..

Mivec_4G63
26-01-2014, 21:41
Tatlıses çiğköfte şuan revaçta. Nereye açsa tutturuyor adamlar, diğer firmalar riskli ne olacağı belli olmuyor.

edit: Gayrimenkul sektörü olarak 100.000 lira ile çok bişey yapamazsınız, ancak lokasyon olarak Kağıthane'nin değerinin çok artacağını büyük inşaat sektörlerinden duydum.

BaybuRtlu69
26-01-2014, 21:47
Tuzla Orhanlı Bölgesinde bir arsa almanızı tavsiye ederim..

Amcamın 2-3 sene önce 60-70 BİN tl ye aldığı arsa, şuanda 150-200 binden en az kapı açıyor..

Orhanlı bölgesine istanbul medeniyet üniversitesi 2 kampüs kuracakmış sanırım öyle duymuştum, o bölge kalkınmaya başladı iyice

Thracian
26-01-2014, 22:08
istanbul çevresi her yer prim yapar.. şu kanal üçüncü şehir havalanı lafları çıkdı trakya tarafı zaten uçdu gitti.. nereye gitsen abi burdan üçüncü köprü yolu geçicek buraya havaalanı yapılıcak buraya üçüncü şehir yapılıcak buraya kanal yapılıcak herkes bir şeyler söylüyor yeri prim yapsın diye bayada yapdı fiyatlar bazı yerlerde 3-4 misli fırladı..

Aynı fikirdeyim. Silivri çatalca civarları bence mantıklı. Hatta şöyle yapabilirsin. Muhtemel 3 köprü ve yeni otoyolun geçeceği yol ortalama belli (çıkış noktası kınalı kavşağı) o aradan dönüm fiyatları 20-50 olan yer alına bilir. 10 yıl gibi bir düzende 3-4 kat para edeceğine kesin göyle bakıyorum

blacx
26-01-2014, 22:17
iyi analiz ederek ve güvenebileceğin insanların yönlendirmesi ile alacağın bir arsa sana güzel getiri sağlayacaktır

GTCihad
26-01-2014, 22:26
Biraz arastirdimda armavutkoy ucmus :)

İbrahim33
26-01-2014, 22:30
en mantıklısı kelepir arsa bencede.

yan53
26-01-2014, 22:42
Arkadaslar 100bin tl ile en mantikli ne yapilabilir İstanbulda ev vs yanindan gecmek hayal , arsa vs yada farkli prim yapacak bir ilde ev vs ne tavsiye edersiniz

100.değil ama 125 bin tl ye daire verebilirim m.köy gülbağ 'da

Yiğit G.
26-01-2014, 22:43

öyle düşünme.. 6 ay önce maltepeden hemde sahile dogru 120.000 e daire aldım...Maltepe sahilde Go kart pistinin hemen arkasında ki binalarda.. Aldıktan 3 ay sonra emlakçım aradı 160.000 veren var verirmisin dedi vermedim... Kirası 1000 tl ... Birde şimdi apartmanın muthaite gitmesi çıktı... Verdiğim parayı 1 sene içinde 5-6 ya katlıcam sanırım.Çok araştırdım ama ben artık sahibinden de refresh yapıyordum saatte bir.. Öyle buldum evi... İyi araştırırsan neden olmasın.

darkmoon
26-01-2014, 22:44
Biraz arastirdimda armavutkoy ucmus :)

4 yada 5 sene önce arnavutköyden ufak bir yer alsaydın şimdi aldığın para x 6 hatta 7 misli paran olmuşdu diyim..

typh10
26-01-2014, 22:46
likit kalmaya çalışın. Gayri menkul tavsiyesinde bulunan arkadaşlara kesinlikle katılıyorum ama bu yıl farklı.2007'den itibaren şişen balonun patlayacağı,sıcak paranın kaçacağı, çift haneli enflasyon rakamlarını rahat rahat görebileceğimiz bir yıl olacak. Döviz ağılıklı portföy( IMKB kağıdı olmayan,likit fon olmayan) sizi üzmez. Finans doktorasında bir şeyler öğrendiysem 1 yıl içerisinde %30 civarı getirisi olur. Bol kazançlar dilerim.

Batuhan Gül
26-01-2014, 23:10
Devami olmayan tek sey topraktir. Gunumuzde her yere konut yapildigindan kalan yerler her gecen gun degerlenmekte. Yerinizde olsam buyuksehir olmaya aday yerlere yatirim yapardim . Buyuksehir olan sehirlerdeki fiyatlar direk yukselise geciyor

kalipson
26-01-2014, 23:13
+ 1.000.000.0000...

Aynen.

ege_c
26-01-2014, 23:40
iyide o starbucksa has bir şey değilki bütün franchise'lar böyledir..
franchise zaten bu demek sen hiç bir şey yapmassın bütün şablon çalışanına kadar bellidir ana firma seçer..

Bütün franchiselar öyle değil,hatta nerdeyse hiç biri değil.Starbucks'a o ütopik rakamları ödemek süreç boyunca sizi en yormayacak iş olucaktır.Starbuck'la diğerlerinin arasındaki en büyük fark,ikisine de para ödeyecek olmanıza rağmen,birini beğenirseniz siz seçersiniz,biri beğenirse sizi seçer.Siz hiç duydunuz mu şikayet üzerine kapanan ya da iş yapamadığı için iflas eden bi Starbucks? Çünkü parayı veren sizsiniz ama patron siz değilsiniz,onlardır.İşlerini nasip,kısmet gibi komik şeylere bırakmazlar.Bir yerde Starbucks açılacak ve çok büyük ihtimalle iş yapacak olsa bile o iş olmaz,orası kesinlikle iş yapmalıdır,marka zarar göremez.Bir Starbuck şubesinden memnun kalınıp,diğerinden kalınmama gibi bir durum olamaz,çünkü tek bir yerden yönetilir ve herşey aynıdır.Ama bu durum diğerlerinde böyle değil,ismini vermek istemediğim ama bilinen oto kuaför markalarına ait çok gördüm ben,şikayet üzerine bayiliği iptal edilen ya da gıda sektöründe bulunup merkezin daha sonradan farklı taleplerde de bulunduğu gerekçesiyle bayiliğine kendi kendine son veren.Konu franchisingse,kralı gelsin,benim için starbucks ve diğerleridir.Seçimleri,prensipleri ve gösterdikleri özen konusunda hayranlığım had safhadadır,fakat sadece bu konuda..

Serhat
26-01-2014, 23:50
En mantıklısı arsa olur bencede. 3. köprü ve kanal projesi dolayısıyla Silivri, Çatalca ve denize de yakınsa güzel olur. Ama oradaki arsalarda aşırı prim yaptılar. İlanlardakiler genelde emlakçılar oluyor fiyatlarda yükseliyor haliyle. Bence tanıdığınz ve güvendiğiniz varsa o taraflarda o köylülerden kimin tarlayı sattığını paraya sıkıştığını bilir, bu şekilde daha kelepir arsalar veya fırsatlar olabilir.

fore
26-01-2014, 23:52
Yeşil İnşaat Innovia.. Her şekilde prim yapar...

aybarsdnr
26-01-2014, 23:56
Eğer kısa vadeli kazançlardan ziyade 6 ay-1 hatta 2 senelik bir yatırım düşünüyorsanız, gayrimenkul çok mantıklı. ortaklarımla piyasa değerinin altında yer alıp, bekletip istediğimiz fiyata satıyoruz. havuzda biriken sermaye kazancı da arttırıyor. 200 bin liralık bir yeri 500 e satamazsınız ( kısa vadede ) ancak 1 milyonluk yeri 1.5 milyona satarsınız gibi. güveneceğiniz kişilerle ortak havuz oluşturabilirseniz kazancınız da artacaktır. dilerseniz pm atabilirsiniz. yer vs. hakkında yardımcı olmaya çalışırım. ortaklarımdan biri, Türkiye nin en büyük emlak firmalarından bir tanesi.

yesil
26-01-2014, 23:59
franchising diyorum.. Çok kazandırıyor ve şu sıra çok popüler.Gıda veya oto kuaför kategorilerindeki markaların anahtar teslim fiyatlarını inceleyin Google'dan.Zaten ün yapmış ve hazır müşterisi olan markalar altında daha az riskiniz oluyor.Zaten bana göre aynı kategoride ünlenmiş birçok marka varken hırs ve yatırım yapıp sıfırdan bir marka ve mekan oluşturmak tam bir delilik.Biz ailecek çok düşündük bi ara ama babam üzerine düşmediği için fikir olarak kaldı öyle..

franchising riskleri düşürüyor olabilir ama dediğin kadarda mantıklı bir şey değil. şartlarını çok iyi değerlendirmek gerekiyor. bir çoğunda aylık %10 15 lere varan ödemeler yapmak zorunda kalıyorsun firmalara. dışardan bakınca %10 çok bir şey değil ödenir diyebilirsin ama öyle olmuyor. zaten yapılan bir çok işte %20 %30 karlarla çalışılıyor ve sen kazandığının en azından üçte birini hatta yarısını firmaya ödemiş oluyorsun. ayrıca tablo her zaman söylenen kadar parlak olmuyor. onların verdiği ciro hedefi ile senin yaptığın ciro arasında uçurumlar olabiliyor. her firma için söylemiyorum ama bazı firmalar yanıltıcı bilgiler beyan edebiliyorlar. sen işletmeyi kurana kadar havalarda uçuyorsun, çok kazanacağını sanıyorsun ama işin içine girince beklediğini bulamayabiliyorsun. adamlar baştan senden nakit paralarını alıp cebe atıyorlar, dekorasyon, inşaat maliyetlerini şişirip oradan cebe parayı atıyorlar, tüm ürünleri fahiş fiyattan onlardan alıyorsun zaten. senin işletmen beklenen karı yapmasada onlara giren çıkan olmuyor. zaten mantıklı olan işlek alışveriş merkezlerini kendi bünyelerinde açıyorlar, sana yüksek ciro hedefi beklenmeyen kıyıda köşede yerler kalıyor. yani franchising sistemi tamamiyle mantıksız değil ama dediğim gibi analizini çok iyi yapmak gerekiyor.

ege_c
27-01-2014, 00:09
franchising riskleri düşürüyor olabilir ama dediğin kadarda mantıklı bir şey değil. şartlarını çok iyi değerlendirmek gerekiyor. bir çoğunda aylık %10 15 lere varan ödemeler yapmak zorunda kalıyorsun firmalara. dışardan bakınca %10 çok bir şey değil ödenir diyebilirsin ama öyle olmuyor. zaten yapılan bir çok işte %20 %30 karlarla çalışılıyor ve sen kazandığının en azından üçte birini hatta yarısını firmaya ödemiş oluyorsun. ayrıca tablo her zaman söylenen kadar parlak olmuyor. onların verdiği ciro hedefi ile senin yaptığın ciro arasında uçurumlar olabiliyor. her firma için söylemiyorum ama bazı firmalar yanıltıcı bilgiler beyan edebiliyorlar. sen işletmeyi kurana kadar havalarda uçuyorsun, çok kazanacağını sanıyorsun ama işin içine girince beklediğini bulamayabiliyorsun. adamlar baştan senden nakit paralarını alıp cebe atıyorlar, dekorasyon, inşaat maliyetlerini şişirip oradan cebe parayı atıyorlar, tüm ürünleri fahiş fiyattan onlardan alıyorsun zaten. senin işletmen beklenen karı yapmasada onlara giren çıkan olmuyor. zaten mantıklı olan işlek alışveriş merkezlerini kendi bünyelerinde açıyorlar, sana yüksek ciro hedefi beklenmeyen kıyıda köşede yerler kalıyor. yani franchising sistemi tamamiyle mantıksız değil ama dediğim gibi analizini çok iyi yapmak gerekiyor.

O paraları ödeyecek olan,zaten sunulan gelir ile kendi hesap kitabını,diğer markalar ile karşılaştırır,defalarca araştırır veya profesyonellere danışır heralde.Düşünceniz de haklı olduğunuz noktalar var,tespitleriniz farkındayım,haklısınız..Doğru seçim ve doğru planlama ile sıfırdan kurulacak bir işten daha risksiz ve daha karlı olacağı konusunda hemfikiriz.

Mertİ.
27-01-2014, 00:11
kanal istanbul çevresi olabilirdi ama şuan fiyatları çok yüksek zaten. yeni izmir otobanı güzergahında arsa olabilir ama çoğu yeri zaten parsellediler. borsa aman diyeyim. franchising zor iş olarak yoğunmuşsunuz zaten. mantıklı olan arsa ama kendiniz çok araştırıp şahıstan alın araya komisyoncu girmesin yatırım için.

yesil
27-01-2014, 00:27
O paraları ödeyecek olan,zaten sunulan gelir ile kendi hesap kitabını,diğer markalar ile karşılaştırır,defalarca araştırır veya profesyonellere danışır heralde.Düşünceniz de haklı olduğunuz noktalar var,tespitleriniz farkındayım,haklısınız..Doğru seçim ve doğru planlama ile sıfırdan kurulacak bir işten daha risksiz ve daha karlı olacağı konusunda hemfikiriz.

bu dediğin planlamaları yeni iş kuranlardan kaç kişi yapıyor ki. kaç kişi iş planı hazırlamaktan haberdar, veya kim işini kurarken bir profesyonele(kime göre oda, bunlar bu kadar profesyonel ise gidip kendi şirketlerini kurup zengin olsunlar, niye danışmanlıkla uğraşıyorlar, çok saçma) danışıyor. ben etrafımda iş kuran bir çok kişi gördüm ama bunları yapan tek bir kişi bile göremedim.

Frequency_48
27-01-2014, 00:35
1-) Orta vadede arsa
2-) Kısa vadede ev..

Tecrübeyle sabittir.

Mertİ.
27-01-2014, 00:42
biri buna benzer konuda yazmıştı 90 a ev alıp içine 10 15 para harcayıp 135 rakamlara gidiyor diye araştırmak lazım.

ynsemr
27-01-2014, 00:48
Dövize yatırım yapın. Kriz kapıda

Emir_b16a
27-01-2014, 00:50
tekne almayı düşünün :) çevreniz varsa yada bilginiz,güzel kar etme şansınız var ufak tefek tadilatlarla

cookies
27-01-2014, 01:37
edit: Gayrimenkul sektörü olarak 100.000 lira ile çok bişey yapamazsınız, ancak lokasyon olarak Kağıthane'nin değerinin çok artacağını büyük inşaat sektörlerinden duydum.

Kağıthane'de 10+yıllık 3+1 ler 240 bin civarı gidiyor.. Biraz aşağıda bir fiyatta mümkün, 600.000+ üzeri evlerde var..

eof
27-01-2014, 01:50
dostum iyice bi araştır bence şuan dolar almak en mantıklı iş tahminimce seçimlere kadar yükselmeye devam edicek

ege_c
27-01-2014, 02:37
bu dediğin planlamaları yeni iş kuranlardan kaç kişi yapıyor ki. kaç kişi iş planı hazırlamaktan haberdar, veya kim işini kurarken bir profesyonele(kime göre oda, bunlar bu kadar profesyonel ise gidip kendi şirketlerini kurup zengin olsunlar, niye danışmanlıkla uğraşıyorlar, çok saçma) danışıyor. ben etrafımda iş kuran bir çok kişi gördüm ama bunları yapan tek bir kişi bile göremedim.

Uzun vadeli düşünebilen,minumum giderler ile maksimum gelirler elde edebilecek,gelişen teknolojinin değişen zevklerin farkında,insanların yöneleceği farklı alanları kestirebilen fakat faaliyete geçirecek birikimi bulunmayan insanlar,matematikleri ve görüşleri ile para kazanıyorlar,bunun nesi saçma? Siz para kazanmayı çok kolay bişey sanıyorsunuz heralde.. Kaldı ki aklı olan,birikimini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışır,riskten uzak,gerekçesi ve geleceği olan sektörlere yönelirler.Doğru gözlem,doğru analiz,doğru seçimin istikrarlı bir getirisi olur,oluyorda.Sizin çevrenizde veya dışarıda böyle birine hiç rastlamamış olmanızdan bana ne?

mechanic
27-01-2014, 07:55
Tekell bayi aç. fakirleşen halk içer.

Ome_RS
27-01-2014, 08:18
istanbulda bir mülk almak zor o paraya ama yakın cevreyi arastırabilirsiniz
tatil bölgesi özellikle yalova cınarcık armutlu vs arsa alabilirsiniz.
körfez köprüsünden sonra deli prim yapıcak ki yapıyorda suan zaten

ozgurluk
27-01-2014, 09:12
hocam dolara yatırmak mantıklı görünüyor..

son bir kaç ayın analizlerine bir bak .. bütün analizler dövizin düşeceği yönünde .. ama işin esası öyle değil. yok mb müdahele edicek dolar düşecek ateşini alacak falan filan. sonunda mb müdahele etti .. peki ne oldu ?? hiç bişey.. dolar artmaya devam etti.. 2.4 lere geldi..

öyle mb nin müdahalesiyle bilmem nesiyle olacak bir iş değil bu demekki.

euro olmuş 3.18
dolar olmuş 2.3

ne zaman fetoş ateşler saldı okyanus ötesinden.. o dakikadan sonra piyasalar allak bullak oldu.. döviz fırlamaya başladı..

17 aralık operasyonu olduktan sonra, akp şöyle bir sallandı. başladı fetoşun elemanlarını yargıdan ordan burdan temizlemeye..

seçimde yaklaşıyor.. muhtemelen fetoş bir kaç darbe daha vuracaktır bunlara.

zaten cari açık ebesinin nikahı olmuş. mali parametreler felç duruma ama bunu açıklamıyorlar senelerdir..

fetoş tekrar bi ateş salar okyanus ötesinden.. piyasa yine allak bullak olur döviz fırlar gider.. zaten alt üst olmuş balon ekonominin seçim öncesi nedeni de bi anda sadece fetoş olur çıkar.

velhasıl aslında çok uzun uzun da yazılacak şeyler var ama dolara yatırım yapmak mantıklı görünüyor.

nasipse şubatta askere gideceğim. seçime kadar olan (takribi 1 1.5 aylık) dönem için dolar alıp seçim öncesi satacağım.

sanada tavsiye ederim..

yesil
27-01-2014, 09:45
Uzun vadeli düşünebilen,minumum giderler ile maksimum gelirler elde edebilecek,gelişen teknolojinin değişen zevklerin farkında,insanların yöneleceği farklı alanları kestirebilen fakat faaliyete geçirecek birikimi bulunmayan insanlar,matematikleri ve görüşleri ile para kazanıyorlar,bunun nesi saçma? Siz para kazanmayı çok kolay bişey sanıyorsunuz heralde.. Kaldı ki aklı olan,birikimini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışır,riskten uzak,gerekçesi ve geleceği olan sektörlere yönelirler.Doğru gözlem,doğru analiz,doğru seçimin istikrarlı bir getirisi olur,oluyorda.Sizin çevrenizde veya dışarıda böyle birine hiç rastlamamış olmanızdan bana ne?

faaliyete geçmek için illa birikim olması gerekmiyor. çok düşük sermayelerle trilyonluk olmuş adamlar var. her zengin aile sermayesi ile mi zengin oldu sanıyorsun? ben para kazanmak çok kolay diye birşey mi söylemişim ayrıca sana ne olup olmadığından bana ne, ben kendi fikirlerimi söylüyorum, başkalarının fikirlerinden ve görüşlerinden sana ne ise bu forumda ne işin var o zaman. sen bir işe para yatıran herkes gerekli araştırmaları yapmıştır gibi bir iddada bulunuyorsun bende sana bir çok kişinin yapmadığını söylüyorum. sen demişsin ki franchising gibi bir sistem varken kendin bişeyler yapmaya çalışmak saçmalık. bende diyorum ki asıl senin bu düşüncen saçmalık.

darkmoon
27-01-2014, 09:59
arkadaşlar konuyu takip etmiyorsunuz sonra birde biribirnizle tartışıyorsunuz.. :)

konuyu açan arkadaşın zaten kendine ait bir işi varmış ve başını kaşıycak vakdi yokmuş zaten.. :)

ek bir iş aramıyor sadece param bankada eriyceğine mantıklı nelere yatırım yapabilirim alternatif olarak diyor bir köşede değerlensin misali..

onun mantığı çerçevesinde ev arsa altın fon dan başka bir şeyde olmaz.. dövizde devamlı sıcak takip ister heleki şu sıralar riskli ne olucağı belli değil.. bence bu paralelde konuşmak konuyu açan arkadaşada faydalı olur..

kalipson
27-01-2014, 10:17
Arsa, Arsa, Arsa !!!... Sadece TRAKYA 'dan !!!

Ben de yakın zamana kadar çoook araştırdım... TR'de elbette her yer prim yapar zamanla. Hatta atlayıp gidip Hakkari'den yer alsanız da yapar. Ama, prim var, PRİM var...

100bin de iyi bir taş... İyi planlayıp attığınız zaman güzel bi kurbağaya değdirebilirsiniz.

slave
27-01-2014, 10:19
Çatalca civarlarından arazi. NET !!

+1000 ve silivri selimpasada ev yada tekirdagda arsa acayip degerleniyor

kalipson
27-01-2014, 10:22
TRAKYA zaten emlak ve gayrimenkulde açık ara TR'de önde. Bir de buna T.dağ'ın Büyükşehir olacağını kattığınız zaman PRIM nasıl olur anlaşılır sanıyorum az çok.

Bu arada, 89'dan beri T.dağ'da oturuyoruz. Sırf internette ya da sahibinden.com'dan bakıp da rastgele bilgi paylaşımında bulunmadığımı da belirtmek isterim.

NOT: Emlakçı değilim, değiliz, emlakçı akrabamız da yok... :)

Edit: T.dağ'da şu arsa, tarla işlerinden kimler şansa, bala zengin oldu; anlatsam duygulanırsınız !!! Hatta, kısa bir örnekle taçlandırayım. Köseilyas denen bir köy vardır Merkez'de. Tabii, B.şehip olacağı kesinleşince burası da mahalle statüsüne geçti şu an. Yaklaşık 1 sene olmuştur belki bu dediğim. Sonra ne mi oldu?? Arazileri rekor prim yaptı. Köy denen yerin neredeyse şu an tüm sakinleri potansiyel zengin !!!

Yiğit G.
27-01-2014, 10:26
İnmeli çıkmalı işlere güvenilmez burda. En güzel yatırım daire dir.Dairenin tapusunda bir sorun yoksa gözün kapalı al.Golf parası ne olcak al unut.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-baran-emlak-tan-ikbaliyede-kelepir-satilik-151863631/detay)

köpek baglasan oturmaz bile desen yinede al eski ise.3-5 seneye hepsi yenilenicek...

darkmoon
27-01-2014, 10:28
TRAKYA zaten emlak ve gayrimenkulde açık ara TR'de önde. Bir de buna T.dağ'ın Büyükşehir olacağını kattığınız zaman PRIM nasıl olur anlaşılır sanıyorum az çok.

Bu arada, 89'dan beri T.dağ'da oturuyoruz. Sırf internette ya da sahibinden.com'dan bakıp da rastgele bilgi paylaşımında bulunmadığımı da belirtmek isterim.

NOT: Emlakçı değilim, değiliz, emlakçı akrabamız da yok... :)

oralar her daim prim yapar.. ama oralarda artık raice doydu istanbullular çok yerler aldılar.. oralardada hala körde kalmış raici ağır ilerliyen yerlere yönelip bir köşeye bırakıp beklemek lazım şu sıralar..

selimpaşa çatalca silivri çerkezköy artık bu saatten sonra ucuz yer bulmak hayal..

hani şu kanal yeni yapılıcak üçüncü şehir havalanı falan.. onlar oldukdan sonra isterse senin aldığın yer körde kalsın gene rant yapar..

Slmcnsl
27-01-2014, 10:38
Bnm tercihim arsadan yana olurdu.

Cimmeria
27-01-2014, 14:30
vaktin yoksa ev alıp tadilat yaptırmak biraz zor iş açıkçası...

ama vakit varsa uygun ev kovalayıp içi yıkık alıp 20 civarına yenileyip 1 yıl kiraya verip satmak en mantıklısı, özellikle şişli beşiktaş civarında ev kulübe bile olsa 1 ay boş kalmaz gayet prim de yapar...

arsa konusu biraz daha orta vade işi, hisseliydi imar izniydi gene uğraştıracak işler, ama her daim kazandırıyor katılıyorum.

GTCihad
27-01-2014, 16:50
Yeşil İnşaat Innovia.. Her şekilde prim yapar...

Emre Yeşil arkadaşımız bize yardım eder mi :)

GTCihad
27-01-2014, 16:51
tekne almayı düşünün :) çevreniz varsa yada bilginiz,güzel kar etme şansınız var ufak tefek tadilatlarla

ufal bir teknemiz var 8bucuk metre bırakın karı yedi bitirdi bizi sıfır yaptırdık

GTCihad
27-01-2014, 16:53
arkadaşlar konuyu takip etmiyorsunuz sonra birde biribirnizle tartışıyorsunuz.. :)

konuyu açan arkadaşın zaten kendine ait bir işi varmış ve başını kaşıycak vakdi yokmuş zaten.. :)

ek bir iş aramıyor sadece param bankada eriyceğine mantıklı nelere yatırım yapabilirim alternatif olarak diyor bir köşede değerlensin misali..

onun mantığı çerçevesinde ev arsa altın fon dan başka bir şeyde olmaz.. dövizde devamlı sıcak takip ister heleki şu sıralar riskli ne olucağı belli değil.. bence bu paralelde konuşmak konuyu açan arkadaşada faydalı olur..

:icon_tup: Aynen öyle evimiz arabamız var çok şükür bu miktarı kaybetmeyelim uçmasada hafiften değerlendirelim istiyorum en az riskli şekilde

HaKo
27-01-2014, 16:55
arsaya yatırın , veya yeni projelerden topraktan 1-2 1+1 daireye girin prim yapıyor her türlü. Beylikdüzü ve Esenyurt taraflarında hala var topraktan 60-70 liraya satılan evler.

GTCihad
27-01-2014, 17:00
Arsa konusunda detaya girersek ;

Alırken nelere dikkat etmek lazım
Tapu işleri nasıl oluyor
Hisseli arsa ne demek
Dolandırılmamak için nasıl bir işlem yapmak lazım , belediyeden gidip parsel v.s. mi kontrol ettirmeli
Gabari v.s. ne demektir.
Her arsaya bina yapılır mı , hangi arsada hangi oranda inşaat yapılır vs.

phantomLord
27-01-2014, 17:04
ülkemizin şu an en zenginleri gayrimenkul kazançlarıyla bulundukları yerlere gelmişlerdir.
tek önerim arsaya yatırım yapman dolandırılmamak içinde alıcağın yerin emsal yerlerini piyasada araştırman.

yasin_R
27-01-2014, 17:27
İnnovia dan 2 tane 50 ser bin pesinle durumuna gore al daire:) kiraya ver yada bekle sat 1 2 sene sonra

HaKo
27-01-2014, 17:28
İnnovia dan 2 tane 50 ser bin pesinle durumuna gore al daire:) kiraya ver yada bekle sat 1 2 sene sonra

50 bin peşine daire var mı innovia da ?

arsenikli
27-01-2014, 17:53
Kadıköyün merkezinde galeryum pasajı var ilk dükkanımız 4 bin liraya aldık daha sonra para lazım oldu 8e sattık askere gitmeden önce alıyım bi dükkan öle gidiyim dedim 15 20 istediler dükkanlara geçenlerde sordum 35 40 dan aşağı dükkan kalmamış bence yatırım yapılıcak çok mantıklı biyer çok güzel değer kazanıyor

vodkan
27-01-2014, 18:05
arsa işi en mantıklısı fakat bütçenize uygun arsa ilerde size fazla getiri sağlamaz.
sizin yerinizde olsam daire alırım.
yarın ne sürpriz olacak derdi yok,kira geliri, satışı, değeri her zaman kendini hızlı ve garanti amortiler.

darkmoon
27-01-2014, 18:50
Arsa konusunda detaya girersek ;

Alırken nelere dikkat etmek lazım
Tapu işleri nasıl oluyor
Hisseli arsa ne demek
Dolandırılmamak için nasıl bir işlem yapmak lazım , belediyeden gidip parsel v.s. mi kontrol ettirmeli
Gabari v.s. ne demektir.
Her arsaya bina yapılır mı , hangi arsada hangi oranda inşaat yapılır vs.

tapu arsayı aldığın yerin belediyesinde tapu işlemlerinin yapıldığı bölüm olur alım satımının yapıldığı bazısında yan binadada olur ama genelde küçük yerlerde bir aradadır hükümet konağı gibi ordan alım satımı yapıyorsun..

alırken arsanın konumu dikkat et almadan önce tapudan adam çağır en son 50 tl gibi bir rakama geliyordu arsanın tam yerini belirlesin yoksa ne simsarlar var adam şurası der götürür seni bir yere ama arsa aslen kelalaka bir yerde çıkar :)

dolandırılmamak için tapudan gidip genel bilgiyi teyit alın arsa hakkında..

gabari misal arsana bina yapıcaksan belediyenin verdiği yükseklik kat iznidir.. arsa ise ve bina yapmaya müsait ise proje çizimi yaptırılır yada önceden vardır zaten..

hisseli işlere hiç ama hiç bulaşmayın girmeyin hisseli işde kardeşler arasında bile kavgalar sorunlar çıkıyor..

birde arsa diye o kadar takılı kalmayın neticede param erimesin değerli olsun diye giriyorsanız ileriye yönelik alıyım dursun derseniz tarlalarda iyi prim yapar.. heleki tarlaya imar izni çıkarda arsaya dönerse paranın gözünü vurursunuz :) tarlayken 100 bin tl ye aldığınız sallıyorum 3 dönüm yer arsaya dönerse olur en az 400-500 bin oda en az :)

en sonda arsama kimse bir şey yapmasın istiyorsan telle çevirirsin millet özel mülk sahipli olduğunu anlar..

hellchaosdead
27-01-2014, 19:35
corludan taksi..yada tekırdag cevrelerınden hatlı munubus dusunun derım ben..kımsenın fark etmedıgı ama bı anda sacma sapan fıyat artıslarını daha once cok gordum..buna ınanarak 3 tane aldım...buyuksehır olduktan sonra hatlar yerıne oturdumu baya para eder tahmınen..dıger sıhırlerdende orneklere bakabılırsınız..

GTCihad
28-01-2014, 20:18
Arkadaslar cok tesekkurler bilgi ve ilginiz icin arstirmalara devam ediyorum ama kafamda cok sekillendi ozellikle darkmoon arkadasimizada tesekkur ederm

yigitblr
29-01-2014, 08:53
Abi halkalıda oturuyorum.3 sene once buraya tasındıgımızda marmarayın ve hastanelerin buraya tasınacagı soylentilerini duydum.Bizimde o zamanlar 120 bin lira gibi bir paramız vardı bulundugumuz sitede ise 60 bin peşinatla ev alınabiliyordu babama söylediğimde pek önemsemedi yine aynı zamanlar yan sitemizde ise 3+1 daireler 150-180 bin lira arasına alınabiliyordu.Peki şimdi ne oldu?Neyse biz geçen sene aldık bir ev yine bu siteden ama 120 liraya ve borcu vardı hala yan sitede 3+1 ler 240-260 bin liralara çıktı.Marmaray geldi,acıbadem hastanesi geldi.Daireden başka bişey alma bence abi

olivera7
29-01-2014, 09:45
Dolar gömüldü dolar alın :D bugun fed 10 milyar dolar ve üzeri azaltım yaparsanyine yukarı haraket baslar :D

yesil
29-01-2014, 09:54
şimdi herkes ev arsa demiş ama 2014 yılı içindede emlak krizi olabilir muhabbetleri var, bence şu an için parayı faize yatırın hazır faizlerde yükselmişken. olmasını hiç istemem ama bakarsınız bir emlak krizi patlar krizi fırsata çevirip o zaman emlak yatırımı yaparsınız.

darkmoon
29-01-2014, 10:03
bu faiz arttırımı ilerki zamanlarda banka kredilerine bilhassa ev kredilerine yansıycak bu gerçek..

ozgurluk
29-01-2014, 10:55
Dolar gömüldü dolar alın :D bugun fed 10 milyar dolar ve üzeri azaltım yaparsanyine yukarı haraket baslar :D

belirttiğin tutarda kısması bekleniyor tüm piyasalarda.

seninle aynı görüşteyim..

ozgurluk
29-01-2014, 11:09
dolar sabah 2.17 2.18 lerdeydi şu an 2,22 lerde

euro sabah 3 ün altındaydı şimdi üzerine çıktı..

fed açıklaması yaklaştıkca kur artar daha..

olivera7
29-01-2014, 11:23
dolar sabah 2.17 2.18 lerdeydi şu an 2,22 lerde

euro sabah 3 ün altındaydı şimdi üzerine çıktı..

fed açıklaması yaklaştıkca kur artar daha..

Aynen dediğin gibi 2.18 den dolar aldım 2.23 ü gördü gözüm yemedi satmaya :D bu gece 9 da karar açıklanacak iş o zaman belli olur fakat borsa yine düştü özellikle bankalar yüzde 3 dususte sabah satmayan aklımı ...

guwen_ar
29-01-2014, 11:32
Uzun zamandir luleburgaz'da gayrimenkul isi ile ugrasiriz.kendi gucumuz yettigi kadar elimize nakit gectigi kadariyla alir kendimiz satariz arsalar tarlalar gun gectikce deger kazaniyor trakya bolgesinde.bi kac unlu ile calistik hala calisiorz tabi onlar bile gelirleri cok ust duzeyde olmalarina ragmen 100 binden fazla para gommuyolar trakya bolgesinde ve kazandigi paralardan cok memnunlar.cerkezkoy-silivri falan bunlar artik 100 bin yatirim icin hayal olmus yerlesim yerleri.oralari artik arsayi al fabrika kur seklinde dewam ediyor.yada en az 5-6 yil beklemeyi goze alman gerekir.bunun icin 100 binde yeterli deil kesinlikle.
Corlu sonrasi (edirne'ye dogru) ve luleburgaz civarinda guzel arsalar bulunabilr o paralara.
Sakin yanlis anlamayin beni internete yazdiginiz zaman luleburgaz corlu edirne'de 100 u gecik gayrimenkul danismani var amacim sadece bilgilendirmek :icon_tup:

kalipson
29-01-2014, 11:46
"147930661" , "77852352" , "134069918" , "140383250" , "149808255" .....

Sahibinden'de tarayabildiklerim. En az 180 metrekare ve 4-5 kat imarlı, yeri ve muhiti para eden ARSAlar...

Muhit çok önemli. Bakılan arsanın yakınında AVM, Kamu kuruluşu, vb var mı? Yoksa da ileride yapılması muhtemel yerlerin konusu geçiyor mu? Asanın yakınındaki bi kahveye gidip 1 adet ince bel çay içerken bile az çok fikriniz oluşur.. :)

Tarla olacaksa da en az 1500-2000 metrekare bakın ki yarın öbür gün imara açıldığında duruma göre yarısına kadar mundar olabiliyor; yol, vb. geçiyor...

Arsa alınırsa "x" zamanda prim yaparsa, tarlada bu süre genelde yaklaşık "2x" olur. Bunu da yazın bi kenara.

darkmoon
29-01-2014, 12:05
o bölgede bölge derken trakyadan bahsediyorum yatırıma şu an için bana göre uygun en ideal bölge saray ve çevresi artısı istanbula yakın olması hiç bir toplu konut site hiç bir yatırımın olmaması ... otobandan bassan 15-20 dakkada basamasan sohbet ede ede 45 dakikada istanbul merkeze gelirsin.. yatırıma uygun fabrika site v.b gibi .. zaten ytong pepsi falan fabrikaları var orda..

tek sıkıntısı işde heryer tarla ve hiç biryerde imar izni yok.. bakalım tekirdağ büyük şehir olursa belki olardada bir kıpırdanma olur.. yada şu büyük kanal üçüncü şehir havalanı v.b gibi projelerden biri oralara denk yakın gelirse ancak o zaman..

not : konuyu açan arkadaş için uygun değil.. :) genel olarak yazdım ben saraydan yer alıcaksan unutucaksın 5-10 sene o yeri ancak öyle bir para eder..

kalipson
29-01-2014, 16:08
Evet... Arsa alacaksan minimum 2-3 sene. Tarla ise 6-10 sene arası değişir.

Tabii prim, prim olsun derseniz. Yoksa, 100e alıp seneye 120ye satmak çok da bi ekmek yedim denilebilecek bir rakam değil bence.

GTCihad
30-01-2014, 22:17
o bölgede bölge derken trakyadan bahsediyorum yatırıma şu an için bana göre uygun en ideal bölge saray ve çevresi artısı istanbula yakın olması hiç bir toplu konut site hiç bir yatırımın olmaması ... otobandan bassan 15-20 dakkada basamasan sohbet ede ede 45 dakikada istanbul merkeze gelirsin.. yatırıma uygun fabrika site v.b gibi .. zaten ytong pepsi falan fabrikaları var orda..

tek sıkıntısı işde heryer tarla ve hiç biryerde imar izni yok.. bakalım tekirdağ büyük şehir olursa belki olardada bir kıpırdanma olur.. yada şu büyük kanal üçüncü şehir havalanı v.b gibi projelerden biri oralara denk yakın gelirse ancak o zaman..

not : konuyu açan arkadaş için uygun değil.. :) genel olarak yazdım ben saraydan yer alıcaksan unutucaksın 5-10 sene o yeri ancak öyle bir para eder..

Bugun is icin saray bolgesindeydim ytong fabrikasi musterimiz orada tavsiye ettiginiz yer fabriklarain oldugu gidis gelis cift yon yol kismi sanirim ... Otoyoldan saray cikisindan cikinca o yola kadar olan kisim tek yon , koy evleri var , o kisimda imar vardir sanirim ama cok arada

MiaMi
31-01-2014, 09:13
Beylikdüzü tarafında daire almak isterseniz yardımcı olurum.

murat-m
31-01-2014, 09:24
Tekirdag-saray veya kocaeli-cayirova 'dan arsa alabilirsin.fena gelisiyorlar.cerkezkoy kapakliyida dusunebilrsin.diger taraftan sicak paraya ihtiyacin olabilecegi gunler gelecek likiti korumak lazim.

darkmoon
31-01-2014, 10:01
Bugun is icin saray bolgesindeydim ytong fabrikasi musterimiz orada tavsiye ettiginiz yer fabriklarain oldugu gidis gelis cift yon yol kismi sanirim ... Otoyoldan saray cikisindan cikinca o yola kadar olan kisim tek yon , koy evleri var , o kisimda imar vardir sanirim ama cok arada

evet orası önden girişi birde karadenizden girişi var saraya ytong gene arkalarda önlere doğru tem çıkışından saraya döndüğünüzde pepsi fabrikası vardır beyazköy bahçedere köyü sinanlı köyü v.b detaya girilirse o civarları bence aşmamak lazım çünkü teme aşırı yakın.. ytong oralarda iyi ama aşalarda kalıyor biraz..

sarayın karadeniz girişide müthiş bir yeşillik doğal ortam var tem giriş tarafı daha çok tarla..

toki nin orda yerleri var bu biliniyor ama daha ibr şey yapmadılar sarayda doğalgaz tesisleri doğalgazda var yer altı kaynakalrıda zengin..

zaten gezersseniz görürsünüz bazı tarlaların ortasında beton atmışlardır.. zamanında bp falan oralarda araştırma yapılmış.. köylülerin dediği bir şey bulamamışlar yada çıkan gaz belki çıkartmaya değmiycek bir orandaydı neyse gitmişler deldikleri yerleride beton atmışlar..

bizim ordaki sohbetlerdede dedim bir şey bulamasalar niye beton atmakla uğraşsınlar örterler giderlerdi.. beton atmışlarsa bence bunlar ilerde çıkartmalık bırakıp gitmişlerdir ..

yani oralarda potansiyel var ama sıkıntı şuki ne zaman bilinmeyenli bir denklem ama 5 yıl sonra ama 15 yıl sonra.. primde yapıyor yapmıyor değil 2005-2006 ya 15 bin tl eden sallıyorum bir tarla şu anda rahat 110-120 bin tl ediyor..

kahramanoğlu
31-01-2014, 10:44
araba al sat o parayı katla derim

kalipson
31-01-2014, 11:04
Tekirdağ Merkez'den şaşmayın. Risk almayın bence. Sonuçta şehir merkezi ve Büyükşehir olacak. Tekirdağ'daki emlakçılara değil de başka illerdeki emlakçılara bile şu soruyu sorun... "Büyükşehir olacak bir şehrin merkezinden mi yer alsak, yoksa uzakta kalan ama ileride potansiyel prim yapacak yerden mi??"

1 tane bile farklı cevap çıksın, ben de buradayım.

Bir de şu var. Atacak bir tane merminiz var. Neden uzakta kalan hedefe atacaksınız ki?? Önemli olan şey, 12'den vurmak değil mi...

darkmoon
31-01-2014, 11:17
önemli olan şey cebindeki paraya göre en ideal yeri almak.
arkadaşın 100 bin tl si var..

100 bin tl ye bırak tekirdağı şu anda çatalca,silivri,çerkezköy civarında ele avuca tutulur ileriye dönük projelik (apartman,villa,fabrika v.b ) bir yer bile bulmak zor iş..

tabi araştırmak lazım bazen sıkışan oluyor süpriz fiyatlı yerler oluyor kovalamak lazım..

kalipson
31-01-2014, 11:24
Tekirdağ merkez'de böyle yerler inanılacak gibi değil ama hala birkaç tane var.

Benim bile sattığım bir arsa var ve yarın kısmetse kaporasını alıyorum bi aksilik çıkmazsa.

Merkez'de çok enteresan yerler var. Yolun bi tarafı 2 kat imarlı, diğer tarafı 4 katlı. Bazı yerler 5 katlı ama fiyat fırlıyor bu sefer de...

Bir bilenle araştırmak lazım. Hemen atlamamak lazım. Fiyatı uygun kalıyor diye 2 katlı yerleri "itelemeye" çalışan çokça emlakçı ile karşılaştım. Ama araştırınca 4 katlı olanını bulduydum mesela. Yanı başına da hastane yapılacak.

Seçimlere kadar aldın aldın zaten... Sonra en az %20 fark ekle üzerine.

meh66
31-01-2014, 11:31
bu faiz arttırımı ilerki zamanlarda banka kredilerine bilhassa ev kredilerine yansıycak bu gerçek..

Yansidi zaten yillik %17 civarlarindaydi ticari kredi simdi % 26-28 konusuluyo

-Aydın-
31-01-2014, 11:37
Konuyu sapıtmak istemem sadece burada bu konuya bu işlerle uğraşanlar bakabilir düşüncesi ile yazıyorum. Çerkezköy'de bir arsamız var 4 dönüm uzun vadeli yatırım amaçlı almıştık. Şimdi evlilik vs durumlarına girdim ev, düğün vs derken arsayı satmak istiyorum, o civarlarda bu işlerle uğraşan bizden güvenilir biri varsa bana yazarsa sevinirim. Teşekkür..

maskaran
31-01-2014, 11:43

kar zarar kişiye göre değişir neyle kıyasladıgına baglı :)

darkmoon
31-01-2014, 11:48
kar zarar kişiye göre değişir neyle kıyasladıgına baglı :)

kıyaslamam yok sadece zarar eden arsa göster diyorum..
kar zarar kişiye göre değişmez kar kardır 3 aldığın şeyi 5 satıyorsan bu kardır.. ama o karı bir günde yaparsın ama bir yılda..
dersen ama o kar beni kesmez o senin kendi teferruatında olan bir şey geneli bağlamaz..

eanday
31-01-2014, 11:50
Ben olsam bostancı erenköy civarında nargile cafe açardım

maskaran
31-01-2014, 12:26
kıyaslamam yok sadece zarar eden arsa göster diyorum..
kar zarar kişiye göre değişmez kar kardır 3 aldığın şeyi 5 satıyorsan bu kardır.. ama o karı bir günde yaparsın ama bir yılda..
dersen ama o kar beni kesmez o senin kendi teferruatında olan bir şey geneli bağlamaz..

2010 da 10 liraya aldıgım arsayı 2013 de 11 liraya satarsam bu karmı olur zarar mı ?

luca55
31-01-2014, 12:28
Ankarada arsa yatırımı yapmayı düşünen olursa bana özelden ulaşabilir karlı bir yer var.Ben aldım çok şükür şuan üzerinede koydu ve koymayada devam ediyor.

darkmoon
31-01-2014, 12:31
2010 da 10 liraya aldıgım arsayı 2013 de 11 liraya satarsam bu karmı olur zarar mı ?

örnek yanlış.. öyle bir kar şekli olmaz..

tefe tüfe nin üstündeyse kardırki arsa herzaman tefetüfenin 10 misli üstünde kar yapar..

bu arada verilen örnekde abest öyle bir arsada bir kar olmaz yani 2010 a aldığın yer 2013 de 11 liraya satma gibi bir durum olmaz..

maskaran
31-01-2014, 12:35
sorum gayet açık ona cevap verebilirmisiniz size göre kar ama bana göre zarar herkes yatırım yaparken altın döviz mantıgını yapar altın 2010da 53.000 lira şu an 90.000 lira bu karı hiç birşey yapmadı malesef

darkmoon
31-01-2014, 12:54
sorum gayet açık ona cevap verebilirmisiniz size göre kar ama bana göre zarar herkes yatırım yaparken altın döviz mantıgını yapar altın 2010da 53.000 lira şu an 90.000 lira bu karı hiç birşey yapmadı malesef

soru açıkda kar oranı mantıksız öyle bir kar olmaz..

bırak arsayı en kör yerden tarla olsa 10 a aldığın yer 3 sene sonra satarsın en kötü konumda olsa 15 - 20' ye ..

Kaldıki arsada olay değişikdir...
bir duyum alırsın yada öyle bir şans yüzüne gülerki karşına bir benzinlik yada yanına bir site bir fabrika yada dev bir proje yapılır yada yapılıcakdır senin 10 aldığın arsan 3 sene sonra 200-300'de olur biz bunlarıda çok gördük..

yada mütahit gelir hayır diyemiceğiniz bir teklif sunar arsanıza apartman avm iş merkezi v.b yapılır ordan size iki üç daire 5-10 dükkan verir ne altını ne dövizi kira verseniz hayatınız kurtulur..

bu yada diye yazdığım şeyler gördüğüm şeylerdir onuda belirtiyim yaşanmış şeylerdir yani..

Dediğiniz doğrudur enstruman çokdur altın döviz fon borsa forex v.b akıllı girişimci adam 53 bin tl den 120 bin tl yapmasınıda bilir onun üstünü yapmasınıda bilir buralarda ama bunlardada risk faktörü vardır her daim neticede inişli çıkışlı konjektüre siyasi ekonomik duruma göre değişen şeyler..

altıncılar hergün piyasaları takip ediyor yok şu kadar indi yok şu kadar çıkdı toprakda öyle bir mevzu yok aldınmı at köşeye unut bitti..

arsada düşüş asla olmaz olsa olsa ekonomi kötü olsa çıkışında ağırlaşma olur o kadar.. yani iyi bir ekonomide 30 alıp 40 satıcağın yeri ekonomi kötüyse 36-37 ye satarsın.. ama gene karın sabittir arsa asla zarar ettirmez riski hiç yokdur..

Yanlış anlaşılmasın altın almayın demiyorum bende alıyorum azda olsa cüzzi forex de oynuyorum hobisel cüzzü miktarlarla..
döviz,altın forex bunlarda kovalanırsa güzel para getiriyor..

Hondafatih
31-01-2014, 12:58
s2000 diyen de çıkar. Yaza az kaldı. :D

yazacaktım valla :)