PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herballife saadet zinciri mi kazanç kapısı mı doğal ürünler üreticisi mi?

canozgur106
27-01-2014, 00:13
Arkadaşlar işimin ağır olmamasından ve bol vaktimin olmasından dolayı alternatif yapilabilcek biseyler dusunurken askerden bi astsubayimin bu işi yaptigini gordum hatta ek is olarak degil adam 11senelik meslegini birakip buna baslamis askerden geldigimden beri belki ciddi olarak 3-5 defa gel basla bak dedi ben sallamadim facede bu işi yapanlarin kazanclarina dair biseyler paylasmis cidden iyi paralar cezbedici acikcasi:) Şimdi diyorum ki yapilabilir mi acaba var mi sizinde bu işle ilgili gordugunuz duydugunuz bişeyler..?Bana hani ben gidiyorum seni cagiriyorum sen toplantiya gidiyosun katilim payi oduyosun bana bi miktar para yatio sen bu saglikli yasam urunlerinden satiyosun benim sayemde sisteme dahil oldugun icin bana yine para yatiyo az cok tahmin ediyosunuzdur nasil işledigini..

aybarsdnr
27-01-2014, 00:21
network marketing. kesinlikle tavsiye etmiyorum. herbalife, size belli bir süre sonunda aylık en az x miktarlık mal almanız lazım der, siz satmasanız da o malı alır paşa paşa ödemesini yaparsınız vs.

bu tarz bir işle ilgilenmek istiyorsanız "kyani" daha çok öneririm. bir arkadaşım baya bu işin içinde. herbalifela başladı, biraz parası battı şimdi kyani de aktif. herbalifetan farkı ise, satış yapma, mal alma zorunluluğunuz yok, siz kimseyi kaydettirmeseniz dahi sistem belli süre sonra sizin ID niz altına kayıt yapıyor.

Aslında bu işlerin mantığı, her üyenin yatırdığı para ve aldığı ürünlerin paraları çok büyük bir havuzda toplanıyor, bu havuzdaki paralar bir şekilde işletiliyor ve üyelere büyük pastanın ufacık bir dilimi dağıtılıyor ve tabi tepedekiler parayı götürüyor. yoksa ürün al-sat vs. tamamen hikaye.

ben kyani ye de başlamadım ancak araştırın isterseniz hatta arkadaşımla sizi iletişime geçireyim ilginizi çekerse

CasabLanca
27-01-2014, 00:25
biz organizasyon işiyle uğraştığımız için geçen sene herbalife TR geneli toplantıyı düzenlemiştik 81 ilden katılımcı vardı. bize bile orda kaşla göz arasında birşeyler itelemeye çalıştılar sisteme katmak için :hehe: bir ara katılımcılardan biri 'şu an sahnede konuşan adam aylık 500.000 dolar kazanıyor' dediği an bu işi yaparken inanmak gerektiğini anladık :hehe: :D :D :D

S1NAN
27-01-2014, 00:36
Yılmaz Erdoğan'ın neşeli hayat diye bir filmi vardı o geldi aklıma . Saadet zinciri işine bulaşmanızı tavsiye etmem. Zira bi arkadaşım 1600 tl gibi bi fiyat ödeyip katılmıştı ilk bir iki hafta para yattı daha sonra hiçbişey yok ortada .

canozgur106
27-01-2014, 00:39
Bana olan ısrarını görseniz kaçan balık büyük dersiniz yani ben pek akla yatar bulmamıştim zaten durumu ama adam surukledigini goturuyo:) Herkesle boy boy fotolar katilmayanlar imrenecekler bize diye afisler falan hem guluyorum hem acaba diyorum belki dedim forum bi ışık tutar bana:)

aybarsdnr
27-01-2014, 00:44
Bana olan ısrarını görseniz kaçan bakık büyük dersiniz yani ben pek akla yatar bulmamıştim zaten durumu ama adam surukledigini goturuyo:) Herkesle boy boy fotolar katilmayanlar imrenecekler bize diye afisler falan hem guluyorum hem acaba diyorum belki dedim forum bi ışık tutar bana:)

Hocam klasik taktik bu zaten. çok çok güvenmiyorsanız bence hiç bulaşmayın. hele ki herbalife ise hiç tavsiye etmiyorum

AdemAr
27-01-2014, 00:48
tamamen hikaye..

Le10ur
27-01-2014, 00:59
bu olaya arkAdaslarda gırmıs bızım gel dıyor su kadar yatır altına adam bul paranı2 ye katla bu devırde bu ıs ıslese herkes yapar uzak durun bence

cookies
27-01-2014, 01:03
İlk partiyi alırsın eş dost kırılmasın diye alır, ikinci üçüncüde ağzını açar bakarsın :) Bide avoncu kadınlar.. ürün başına 0,5kr. kar edecekteeeee, elindekileri bitirecekteeee.. Cart curt.. Çevremde ne kadar dikiş tutturamamış insan varsa bu tarz satışların içine çekildi.. İhlas halı yıkama makinesine kadar.. Ne yalanlar ne dolanlar.. Bir de yalandan hesap yapıyorlar s*çıyorum gülmekten :D Bak dostum iyi düşün bu fırsat insanın hayatında 2-3 kere gelir aylık şu kadar satsan fln filan.. ouvv totale bakıyosun 4000-5000 kazanmışsın.. Yersen.. Yapmayın arkadaşlar gözünüzü seveyim..

Dodoo
27-01-2014, 01:19
Geçiniz. :)

agresive
27-01-2014, 01:29
bende gittim görüşmeye bana bir temsilci atadılar hemen sonra bir salonda toparladılar bizi işi tanıtmak için bu işi yapanları çıkardılar konuşma yapsınlar diye hemşiresi doktoru vs yok bu işi yapmaya başlayalı şu kadar kazanç elde ettim bu kadar elde ettim vs sonra dediler bilmemne otel de konferans olucak katılmak isteyen bu işi yapmak isteyenler davetiyeleri 50 tl karşılığında alıcak artı ilk olarak ürünleri satın alıp kendiniz kullanıcaksınız ve satıcağınız insanlara da kendi gördüğünüz yararları anlatarak satış yapıcaksınız denildi koşarak uzaklaştım ordan bence de hiç bulaşmayın.

ersandeniz
27-01-2014, 07:53
üniversite öğrencisiyken, lise öğretmenim çağırmıştı toplantılarına, komediydi müzik çalıyordu, bir sağa dönüp el çırpıyorlardı bir sola dönüp.. çok eğlenceliydi, o zaman "bıktım artık elin çocuklarıyla uğraşmaktan, emekli olup bu işten çok para kazancam" diyen öğretmen 8 yıl geçmesine rağmen hala emekli olmadı..
bence şaklabanlıktan başka birşey değil..

63owen63
27-01-2014, 08:03
boş iş, tecrübe bile etmeyin.

Victiz
27-01-2014, 08:06
bir de Petra diye bir şirket var. onu da araştırabilirsiniz. birkaç arkadaşım iyi para kazanıyordu en son.

Zetec-S
27-01-2014, 08:09
Network marketing denilen olay. Bunun alım satımsız modelleri de var, geçenlerde arkadaşım girmiş, bana da anlattırdı zorla, ağzı laf yapan kişileri buluyorlar, sistemi yağlayıp ballayıp anlatıyorlar, kazanca gelince aylık 20bin bile kazanabilirsin eğer çalışırsan diye vaatler veriliyor. Şu sıralar üniversite öğrencilerine odaklanmış durumdalar, klasik bahane: " Ailenizden para almadan okumak istemez misiniz?" Açıkçası boş işler.

Ome_RS
27-01-2014, 08:12
babam bundan 5-6 sene önce bi heves arkadas gazıyla oyle bişeyin içine girmişti baslangıcta 3500tl lik ürün alması gerekiyordu supervisor olmak için neyse aldı etti ama hiç denildiği gibi gitmiyor işler ufak bir zararla bıraktı ugrastıgın emeğin stres de cabası yani gerek yok kendini yorarsın :)

YavuzNaz
27-01-2014, 08:22
Banada çok fos bir iş geliyor, etrafımda bu işlere girip para kazanan adama ben rastlamadım, çocukluk arkadaşım girdi bu herbalife işine ofis bile tuttular, birgün benide çağırdılar takım öncüsü diye tanıttıkları adam ayda 20 binlira para kazanıyormuş bana anlattıklarına göre her ay dahada çok kazanıyor diye, adam bir geldi bildiğin keko üzerine giymeye ceketi yok, bu mu lan ayda 20 binlira kazanan adam dedim :D Bana göre bu tarz firmaların herbalife, forever living, oriflime vs. Dağıtım, perakande, personel ve her türlü lojistik masraflarının altına girmemek için bu masrafları birkaç insan üzerinden ürünlerini piyasaya sürerek insanların gözünü boyayıp ürünü satarak elde ediyor, adamların mantığı 100 kişiden 10 kişisi ürün alsın, zaten daha fazla sayıda insan alıyor.

canozgur106
27-01-2014, 14:54
Bizim adam harbi bağlantıcı çıktı demek ki :) Dikkat ettiğim şey bu işi İstanbul'da yaşamasına rağmen daha ufak bir şehirde yapması Gaziantep ve Kilis tarafında. İlk önce ailesinden başlamış kuzenler , onların arkadaşları vs. gibi insanlarla bu işe atılmış. Yani bu benim izlenimim. Orada eğitim düzeyi düşük gelir düzeyi yüksek yada kötü olmayan yastık altında parası olan insanlara dadanmış durumda tahminimce :D

YavuzNaz
27-01-2014, 15:09
işin zaten başlangıç noktası önce eş dost akraba tanıdığı düdükleyeceksin diyor :D zaten onlarda aynı şekilde yaparsa zincir oluyor :D :D

Burhan
27-01-2014, 15:34
çok ciddi para kazananlar var bu dogru ama cok vakıt lazım bos adam ısı (vakıt boslugu kastedılen ) ve ıkna kabılıyetı gerek bıraz zahmetlı ve ben yakın cevremde bu ısı yapıpta oyle deli para kaldıranda gormedım

Vtec21
27-01-2014, 19:49
üniversite öğrencisiyken, lise öğretmenim çağırmıştı toplantılarına, komediydi müzik çalıyordu, bir sağa dönüp el çırpıyorlardı bir sola dönüp.. çok eğlenceliydi, o zaman "bıktım artık elin çocuklarıyla uğraşmaktan, emekli olup bu işten çok para kazancam" diyen öğretmen 8 yıl geçmesine rağmen hala emekli olmadı..
bence şaklabanlıktan başka birşey değil..

Harfiyen katılıyorum. :)

Bende bir arkadaşımın vasıtası ile toplantılarına katılmıştım. Koskoca adamlar sağdan sola, soldan sağa doğru alkış tutuyorlardı kliplerde oynayan kiralık mankenler gibi. :D

Milleti keklemekten başka bir şey değil bence de. Toplantıda sunumu yapan şahısta zaten çene ve dil kuvveti olduğundan ötürü söyledikleriyle toplantıya gelenleri büyülemeye çalışıyorlar.

Hazırladıkları birkaç slayt ile Öncesi ve Sonrası misali fotoğrafları gösterip kilo verme, kilo alma, kas yapma vs. vs. türü ürünleri tanıtıyorlar. Geçmişte yaşadıkları birkaç anıyı anlatıyorlar. Nasıl değiştiklerini ve Herbalife ile tanıştıklarından bu yana hayat ile daha barışık olduklarını dile getiriyorlar bla bla blaaa...

Hiç bulaşmayın derim.

nostra
27-01-2014, 20:08
Bu işe girersen para kazanmayı bırak , çevrendeki eşini dostunu bile kaybedebilirsin. gördüğün her insana potansiyel müşteri gözüyle bakacaksın..toplantılar beyin yıkama merkezleri gibi çalışıyor. birini çıkarıyolar karşınıza. bakın bu adam bilmem kaç bin tl kazanıyor diyolar. sende vayyy demek kazanılıyomuş diyosun , dalıyosun işe. sana bi ilk parti iteliyolar. sende bütün çevrene iteleme çabası içinde boğulurken bu işin olmayacağını anlıyorsun.

Kadyr
27-01-2014, 20:31
Bunlarin mallari iyimi acaba yahu

wolrath
27-01-2014, 21:02
annemın canı sıkılıyo dıye babamla beraber gırdıler bu olaya :) ettıklerı zarar umrumda degıl acıkcası. babam net 15kg verdı annemın seker hastalıgı bıraz olsun kudurmayı bıraktı. arada bır barça vs ye gıdılıyor beraber. eglenıyorlar da yani sadece anlatıldıgı gıbı oyle mal mal su su kadar kazanıyor toplantıları degıl. işe para kazanmak ıcın bakıyorsan yorum yapamam o senın dılıne kalmış ama ortam vs guzel yani. saglık acısından da iyi olur...bu shake mesela yok satıyordu elde kalmıyordu bı aralar ;)

http://1.bp.blogspot.com/-uJ0pcubqP7c/UBN60ty9T5I/AAAAAAAAANw/CyJTCu7gIdc/s1600/haveyouhadyourshaketoda.jpg

VTec_king
27-01-2014, 22:59
eğer network marketing işine giricekseniz kyani yi tavsiye ederim
9 ayda 300.000$ kazanan oldu..

BaDCaT
27-01-2014, 23:04
Benim supplement bayiliğim var ve distributörlük alıyorum şimdi kısmetse.Bunlarda beni bulmuş bi yerden geldiler teklif ettiler bunları da satarsın yanında falan çok kazanırsın ama o iş yaş bi de mega holdings var bununla beraber kocaman bir balon..

academian97
27-01-2014, 23:09
Bayanlara hitap ediyor ama "Tupperware" olayı nasıl peki?

canozgur106
28-01-2014, 00:24
Bu işten para kazanan insan sayisi çok değildir diye tahmin ediyorum bi süre sonra yılıp bırakanlar sayesinde esas işi kovalayan yılların gediklisi olanlar kazanıyo bence parayı açikcasi insanlara böyle bire bir bisey satmak şu zamanda gercekten zor adam evi nasil gecindircem derdindeyken ona bu saglikli yaşam urunleri adi altinda biseyler satmak deveye hendek atlatmak olur:D Satilmaz mi satilir belki ama bi defa belki iki defa sabit zengin musterilerin olucak onlara saticaksin yeni yeni kurbanlar bulup onlara satip sisteme dahil ediceksin beni sisteme dahil etmeye calisan adam kendini bu işe adamis yapar mi yapar belki ama o cok azimli 11yillik astsubayligi birakip kendine ekmek kapisi secmis burayi..İşin özü burdan hayat kazanip ev bakmak gelecek kurmak bencede bi hâyal ürünleri güzel olabilir belki.

TolgaEsentepe
28-01-2014, 00:44
ürünlerinden memnun kalmıştım ancak o para işleri falan ıı ııhh direk 1e1 tecrübeye dayanarak diyorum :)

ÇAĞAN
28-01-2014, 01:53
sistemi veya kazançları bilmiyorum , benim kucuk kuzen ugraşıyor 3-4 ürün aldım bende destek amaçlı , ürünlerden çok memnun kaldım...bitince gene alırım kaliteli.

tylan
28-01-2014, 03:11
cevrem de bırsuru arkadasımı üye yapmıslar bu herbalife dalgasına. Bıktırdılar benı. Yer de belli ya cantasını kapan tanıdık eş dost geliyor dukkana satamayınca gel senı de uye yapalım demeye baslıyorlar hemen bi de uye olmak ıcın 3-4 bın lıra gibi mevladan baslıyorlarmıs. Valla kımse kusura bakmasın komık gelıyor bana bi çanta ılaç satıcan da zengın olucan

canozgur106
28-01-2014, 19:57
100 kişide işi 1 bilemedin 2 kişi kıvırır onlarda biz olmayız çölde kutup ayısı bizi devirir:D

GokhanRS
28-01-2014, 20:02
para gerçekten çok kazanan, çok var. ancak aynı ürünü zayıfa kilo al diye, şişmana kilo ver diye satmak dolandırıcılık değildirde nedir?

burak_2885
28-01-2014, 20:33
Saçmalık abidesi başka bişey değil :)

MBuğra
28-01-2014, 21:01
Liseden cok cok yakin bi arkadasim bu mega holdings isine girmis universitede. Bi gun aradi, gel bulusalim vs. Neyse gittim ki ben muhabbet edicez cay icecez sandim. Cocuk bi antmaya basladi, soyle zengin olursun boyle para kazanirsin, buyuk adam olucaksin, gelecegin sektoru. He dedim pekiolay ne, olay 50 lira etmeyecek bi internet sitedi icin 1500 tl vericeksin sonra esi dostu sisteme katmak icin kandiracaksin. Bunlarin pesindeki tipler acayip bi sekilde inandirilmis oluyor, nasil yapiyolar bilmem.

bkaraca
28-01-2014, 21:24
Mg@ hldng in başındaki arkadaşı bir yakınım vasıtasıyla biliyorum korkunç bir para kazanıyor ve altındaki bir kaç kişide dahil, diğer üyeler filan hayal etmeye devam etsin . Zincirin ilk halkaları kazanır gerisi balon.

canozgur106
28-01-2014, 23:42
Mg@ hldng in başındaki arkadaşı bir yakınım vasıtasıyla biliyorum korkunç bir para kazanıyor ve altındaki bir kaç kişide dahil, diğer üyeler filan hayal etmeye devam etsin . Zincirin ilk halkaları kazanır gerisi balon.

Doğru demişsin kafa adamlar kazanıyor diğerleri cepten yiyor..

VTec_king
29-01-2014, 23:45
bu iş amwayle başladı 60 küsür senedirde sektördeler ve çok para kazanan oldu bu işten
şu anda ben kyani adlı network marketing sistemindeyim sadece 1 ay uğraştım bıraktım yatırdığım parayı geri aldım ve uğralmadığım halde şu anda altımda 24 üye var beni bu işe sokan arkadaşlarım yürüdü gittiler amerika sehayatı kazandılar araba çeki kazandılar onbinlerce $ aldılar benim gibi bu işi bilmeyen adamlardı ama işi sıkı tuttular ve şu anda gayet güzel kazanıyorlar

lethaldoze
30-01-2014, 00:11
Bizim arkadaşlar da götürdü bi ofise. Anlatıyorlar bişeyler. 2 soru sordum eror verdiler. :D Bütün arkadaşlarımı uyardım ama öyle birr inanmışlarki bide yalan söylüyorlar şöyle kazanan var böyle kazanan var görüyoruz diye. 6 ay sonra hepsi battı :D

Mutu
30-01-2014, 00:14
Arkadaşınızın ısrarı bana kaçtı, gel beraber kaçsın ısrarı olsa gerek. Ben daha bu işlerden kanlı canlı para kazanan görmedim. Hep bi şu şu kadar kazanmış, şu şu kadar yıllık işinin bırakmışla inandırma çabaları.

canozgur106
30-01-2014, 00:38
Kyani çok daha iyi diyen arkadaşlar var onunla ilgili yapıp tecrübe edinen arkadaşlar aktarsın kanlı canlı yorumlarını:)