PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bebek Huqqa Vale hizmeti rezaleti

G_TT_I
29-01-2014, 14:44
Taniyan varsa arayip sahiplerine haber verir ve huqqa'ya gidip valeye araba verenlere uyari olsun diye başlığı aciyorum;

Vale e46 laguna seca blue m3'u biraz once teslim aldu kuru çesmeye getirdi, çevirmeye calisti baya bi ugrasti ama beceremedi :)
Sonra 4 kapili yaninda çizgi olan beyaz e90 ile denedi ama bunlada olmadi.

M3 mga gibi 3 harfli plakali, diğerini bilmiyorum ama bu valelerdeki korkusuzluk beni benden aliyor.

mertkaral
29-01-2014, 14:56
4 kapı e92 yok e90 olabilir 4 kapıysa

Runo
29-01-2014, 15:02
Sırf bu yüzden gittiğim zaman uzağa park edip yürüyorum. Çünkü gerçekten görüp görebileceğiniz en ukala kendini beğenmiş tipli elemanlar çalışıyo orda. İnşallah bir gün birinin aracına birşey olmaz, olmasını sağlayanında başı yanmaz

GÖKTÜRK
29-01-2014, 15:03
bidaha gelirse video çekseniz bence çok güzel olur hukuki yaptırımlarda bulunabilir araç sahipleri

ege_c
29-01-2014, 15:06
Bahsettiğiniz aracın sahibi ile ayni sokakta oturuyoruz şayet oysa ama tanisikligim yok.Taniyanlar vardır sitede, görünce iletir,teyit ederler.

Berk007
29-01-2014, 15:07
Mekan olarak bilemiyorum ama bizim şirketin bir TT'sini istanbulda valeler parçaladılar ve aracı öylece bırakıp kaçtılar.
Çok mecburiyetim olmadığı sürece ve tanıdğım bir vale olmadığı sürece araba teslim etmiyorum, ki tanıdığım bildiklerime bile istemeyerek bırakmak zorunda kalıyorum.

G_TT_I
29-01-2014, 15:08
4 kapi 90-92-93 her ne halt kasaysa ondan iste model yilinida bilmiyorum Şase kodunuda, ama araba beyaz yani şeritli, video cekmeye çalıştım ama olayi fark edene kadar yetisemedim, yolda filan gorurseniz soyleyin haberi olsun en azindan.

orhan_guney
29-01-2014, 15:09
Valeye araba teslim etmem gerekirse gider 1 km kendim yürürüm kendim park ederim.paramı çalışarak kazanıyorum 2 tane it gelecek arabada şekil yapacak,lafım işini doğru yapana değil yapmıyana, işin sonunda fatura bana kesilecek.

Berkan
29-01-2014, 15:10
4 kapı e92 yok e90 olabilir 4 kapıysa

burda takılıcak kısım bu degil valenin arabayı kepaze etme cabası

oldum olası sevmedim zaten bahçeşehirede chocolate saolsun getirdik dikti

sadece benim gördüklerim: aklınızda olsun sakın vermeyin olurda gelirseniz.

1-maseratiyi-captivaya tıkladı

2-arkadasımın duran arabasına sag arkasını biçti tampon far camurluk yok vurdugu aracda müsteri arabası onunda sol onü yok

3-bir kadının arabasının üstüne cıktı tampon indi

4-it gibi gazlıyolar daracık otoparkta

5- yavas gir lan otoparka diye bagrındılar arkamdan ve

ozguvene bak.sanane sanamı sorcam istedigim gibi girerim dedim. ya ordan bi araba cıksa vebalini kim odicek dedi nedemek kim odicek ben odicem kaskom odicek sanamı giriyodan çıktım. elalemin arabasıyla cayır cayır gazlarken patlarken sen kimin vebalini aldın dedim ses yok error verdi en sonunda onlar benim arkadaslarımn arabası onlarla gazlıyorm dedi bide yavşak yavşak hala sinirleniyorm aklıma geldikce.aman diyim sakın vermeyin

şimdi her otoparkaa girişte aynı sekildeyim sürekli bir inatlaşma seklideyiz.bazen atlmaya calısıyo kapıya beni görünce gidiyo falan :)

baretta
29-01-2014, 15:11
Dünya'nın en gereksiz hizmeti şu vale hizmeti adı altında yapılan şey...

34tb9544
29-01-2014, 15:16
Huqqa daki ibn..lerin alayinin a... Koyum gecen hafta biraktim one park edicez dediler arabayi verdim her yerde valeye vermem kiriniti lokma serander saruhan laboom hepsi tanidiktir hepsinde belli ayni adamlar alir arabami huqqa ya artik bisiklet birakmam arabami almaya geldim kapiya araba on tarafta yok nerde araba dedim yaaa bakanin arabasi geldi dedi diger parka aldik bindunya kufur kiyamet duz yere cektik diyolar one cekmeyeceklerini bilsem vermezdim bile boyle serefsizlere artik bisiklet bile vermem

Gry
29-01-2014, 15:17
bende yıllarca valelik yaptım extra iş olarak.

çok fazla üst düzey araç kullandım ve her daim aldığım aracı emanetin canı burnunda olur mantığıyla kullandım.

ama bu vale camiasında bu işi malesef hakkıyla yapan çok az insan var.

bu sebepten hangi mekan olursa olsun mümkün mertebe aracımı teslim etmiyorum.

konu başlığındaki gibi bir olay başınıza geliyor ise bunu mutlaka mekan sahibi ve kapı (vale) sahibine mutlaka iletin. Zaten gereken mutlaka yapılacaktır.

Kahn23
29-01-2014, 15:22
İstinyePark'ta valelik yaptım. Bu söylediklerinizi vale orda yapsın anasını s.. ler.
Max hız 30km. Üstüne çıkman yasak. Sahibinin katı kuralları var. Orda olduğum sürece şikayet gelmişse sadece geç geldiğindendir o da kalabalık saat olduğundan.

Bazı supersport araç sahipleri özellikle Louis Vitton önündeki standa verdiklerinde aracı bağırtarak gitmesini ister :D

Mutu
29-01-2014, 15:23
3 adım yürümemek için alın terinizi hiç tanımadığınız birine emanet ediyorsunuz, ne bekliyorsunuz? :)

Tunç
29-01-2014, 15:27
aslında telefon acıp şikayet etmek lazım

mimarsertac
29-01-2014, 15:29
geçen ay fenerbahçe de bir mekanda aracımızın bagajından vale laptop ve evrak çantasını aldı(eminiz çünkü arabanın bagajını başka yerde ne açtık ne de arabaya bizden başkası dokunda). Polisle güvenlik kamerasını isteyince de ismimizi lekeliyorsunuz mahkemeye vericez diyorlar. Vermeyin aracınızı valelere.

mkerim
29-01-2014, 15:31
Bebekteki bir balık restoranında aracı valeye bıraktığınız andan itibaren onların sorumluluğunda. O aralarda araca kesilmiş bir ceza gelirse bile ödüyorlar. Böyleleri de var.
Yada Etilerde Leventde olan yerlerin valeleri '' A geldi peşindende B gelir arabaları alıp bir gazlarız diyende var. Yada kaza yapıp hurda arabadan çıkardığın vale can havli ile olay yerinden kaçar. Sonra arabanın sahibi gelir. Daha araba tozlanmamıştı derken valelerde gelir vah vah vah sigortası varsa üzülecek bir şey yok derler.
Valeye hediye edecek hiç arabam olmadı.

alp1903
29-01-2014, 15:31
Ya ankarada Valeler gidip gezip geliyolar sonra birde km sıfırlıyo ordan belli olmasın diye, başlarına bişi gelse bu tip şeyler yaparken gram üzülmem.

.::EmrE::.
29-01-2014, 15:32
Benim en ayar oldugum şey mekana gidince valeye vermeyince "o zaman alamayız otoparka" cevabı.

mrtysn
29-01-2014, 15:36
Huqqa'ya arkadaslarla bi kez gidelim nargilesini merak ettik falan o gun valesiyle papaz oldugumdan beri gitmiyorum, ilk ve son oldu.

burda takılıcak kısım bu degil valenin arabayı kepaze etme cabası

oldum olası sevmedim zaten bahçeşehirede chocolate saolsun getirdik dikti

sadece benim gördüklerim: aklınızda olsun sakın vermeyin olurda gelirseniz.

Chocolate'yeyle ben de papaz oldum bikac kez Prestige'in otoparkina birakiyorum genelde :)

Egeli, Lokma, Lucca, La Boom, Yenikoy Kasibeyaz, Bigchefs ve Chilai disinda bogazda hicbir valeye araba vermiyorum, eger killik cikarsa da girmiyorum.

Low-Rider
29-01-2014, 15:40
Vale'ye vereceğim parayı belkide daha fazlasını otoparka veririm, gerekirse yürürüm ama vermem. Bir siktirolup gitsinler.

Melih-Ö
29-01-2014, 15:40
Valeye hayatta araba vermem, sırf bu sebeplerden ötürü. Yazık gerçekten, alıyorlar saçma sapan gazlıyorlar milletin malıyla nasıl bir özgüvense artık.

oxygen
29-01-2014, 15:45
edit ................

34tb9544
29-01-2014, 15:45
Mekanin kapisinin onune cekmiyosa vermiyorum bu yazdigim yerler hep kapi onune cekiyolar lokma kirinti saruhan etiler laboom

srknzfr
29-01-2014, 15:46
2 kere çarptılar eski aracımı 2sinde de paşa paşa ödettim.. ufak hasarlardı belki ama olsun g.t gibi kullanırlarsa seve seve öderler

B.Koçer
29-01-2014, 15:46
cupra varken kordonda kaldırıma allem ettim kullem ettım cıkamadım yok araba takılıyor
vale geldi abi yan sokaga cekelım dıye, lan yanımda arkadasta var rezil olcaz versen bi dert vermesen bi dert düzgünce soyledım durumu duzgun kullanması konusunda rıca ettım sagolsun yan sokağa koymus harbiden adam
arkadasta geçerken gormus fotoğrafını cektı onu arkası saglam fotoğrafta geldi rahat rahat yemek yemiştim sanslıymısım demekki :)

By_HaNNibaLL
29-01-2014, 15:48
bu vale olayi zenginlerin yüzünden cıkıyo hep :D

Ben dobloyla gittim bi kere almadilar kavga ettim kapida e36 3.20yi koymuşlar dedim bundan 2 tane aliyo lan deyus

ugur///
29-01-2014, 15:53
2 sene önce Kuruçeşme de bir mekandan ben çıkarken gelen müşterinin f 430 unu alan vale arkadaş önümde tapagaz bebek yönüne doğru ilerle ken son gördüğüm bebek lucca ya gelmeden önceki yuvarlaktan geri dönerken ufaktan arkayı kaçırıp lastiğin kaldırıma çıktığıydı ondan sonra ettiğim küfür hala o valenin kulaklarını çınlatıyordur heralde...o günden beri en yakın ispark ordan yürümece...

Maxi
29-01-2014, 15:54
vale diye bir kelime çıkardılar
sosyete ya millet
kahya diyemiyor

zaten vermemde, diyelim yanlışlıkla verdik
yakında seçmeli yazılım yapıcam arabaya
1. kademe vale modu olacak
max rpm 2500 istediği kadar bassın gaza

Berkan
29-01-2014, 15:55
Huqqa'ya arkadaslarla bi kez gidelim nargilesini merak ettik falan o gun valesiyle papaz oldugumdan beri gitmiyorum, ilk ve son oldu.

Chocolate'yeyle ben de papaz oldum bikac kez Prestige'in otoparkina birakiyorum genelde :)

tam sinirimi zıplatıyorda köklerini kazıtcaklar ordan bodoz dalıcam kulubeye :D simdi biraz davranıs olarak düzeldiler arkadasımın arabasına caktıklarından sonra..

ama hala hayvan gibi kullanıyorlar gecen arkamda gazlıyo salak ben bastıkca işin kotusu arac sahipleri inip hemen arkasında yada hemen onunde oluyo bunların hepsi. kimsede bişey demiyo bukadar mı umursamaz arac sahipleri

Shadow_Dancer
29-01-2014, 15:55
Bisiklet yine vermem, o mekana girmem yine de vermem..Daha bu sabah aqua floryadakilerle tartıştım..

ugur///
29-01-2014, 15:56
ayrıca dün chocalate ın valesinin arabaya binmek üzereyken kapıyı açıp abi iyi akşamlar ALLAH SEVDİĞİNE KAVUŞTURSUN demesi de bi enteresandı.

_AS_
29-01-2014, 15:58
Şikayet huqqa'ya iletildi. Bilginize.

Mert Safa
29-01-2014, 16:05

Kesinlikle en doğru söz..
Bisikletim olsa hiçbir valeye vermem çoğu yere alınmadım ama yinede vermedim, girmedim böyle rezalet, gereksiz, mantıksız bir sistem yok. Hele ki mekanın önü boş ama onlar parkedicek öyle sacma dava mı var ya :) Nerde vale görsem farketmiyor ya tıklıyor ya gazlıyor.

cosekar
29-01-2014, 16:12
ben 5 sene once astra arabamı bıraktım suada valesine, arabayı istedigimde baski balata sıyırıyordu resmen, kokular falan, bir kerede mini varken bebekte kaldırıma cıkmaya calıstı, marspiyeri flan vurdu vs, o gunden beri valeye mecbur kalmadıkca bırakmıyorum.

Dodoo
29-01-2014, 16:13

Bazı bayan arkadaşlarım vale olmayan yerlere gitmiyorlar ciddi ciddi. :)

Bana kalırsa bence de gereksiz, ben şirket aracı ile mekanlara gittiğim için, içim rahat, araç benim değil çünkü. :)

Maltepe sahilde eski coffeem ' in valesi o cafelerin önünde gazlarken sürdüğü aracı pert edip 2 araca çarpmıştı.

Motora kadar girmişti, airbagler falan açıldı hep. :) Daha yeni araba.

karsiyakaliozi
29-01-2014, 16:15
Nargileci de valemi olurmuş bu ne ya :)

mrtysn
29-01-2014, 16:22
tam sinirimi zıplatıyorda köklerini kazıtcaklar ordan bodoz dalıcam kulubeye :D simdi biraz davranıs olarak düzeldiler arkadasımın arabasına caktıklarından sonra..

ama hala hayvan gibi kullanıyorlar gecen arkamda gazlıyo salak ben bastıkca işin kotusu arac sahipleri inip hemen arkasında yada hemen onunde oluyo bunların hepsi. kimsede bişey demiyo bukadar mı umursamaz arac sahipleri

Ben valenin beyaz Hayabusa'nin onune atladigini gordukten sonra pek kurcalamiyorum gerisini :D

B.Koçer
29-01-2014, 16:22

İstanbul abi :D

İzmir böyle lükse alısık değil :D

Seven7
29-01-2014, 16:27
Çoğu yerin valesinden bir hayr gelmez de, özellikle Huqqa'daki valeleri Allah bildiği gibi yapsın.
Bir kere arkadaş zoruyla gitmek zorunda kaldım, haftaiçi en sakin saatlerdeydi, ön taraf neredeyse bomboştu, ben de aracı ön kısma park ettim. Vale geldi anahtarı istedi, ben de vermek istemeyince 'Bize Ferrari anahtarı da veriliyor Mercedes anahtarı da veriliyor.' diye bir laf etmişti. Havasından mıdır suyundan mıdır Bebek'te olunca ego tavan geziyorlar. Sorsan iş çıkışı arkadaşına akbil bastırıyordur.

baretta
29-01-2014, 16:28
Bizim millette böyle her yeni açılan concon mekana gitme, isim yapma hevesi olduğu sürece daha çok vale rezaleti de olur, sonradan görme 2 günde zengin olan sosyetelerde olur... Boşverin :D

Huqqa nedir ya ismi bile çakma, Lucca'ya gidemedim Huqqa'ya gideyim bari :D

SmT
29-01-2014, 16:28
Farklı amaçla açılmış bir konu ancak çok faydalı olabilir :)
Valesine güvendiğiniz mekanlarıda söylerseniz,o mekana gittiğimizde içimiz biraz daha rahat olur.

Ankara'da pek sıkıntı çıkmadı bugüne kadar genelde hep efendi olanlar denk geldi bana sanırım :)

Low-Rider
29-01-2014, 16:30

sosyetik nargileci :D

Berkan
29-01-2014, 16:35
ataköy marinadakilere veriyorum mecburiyetten .birtek zaten biyere götürmüyor düzden alıp geri geri park ediyor 5 bilemedin 10 mt. hadi ilerden dondu geldi diyelim birton kasis var zaten yada. onune illa bir araba düşüyor :D

34btr1907
29-01-2014, 16:46
ataköy marinadakilere veriyorum mecburiyetten .birtek zaten biyere götürmüyor düzden alıp geri geri park ediyor 5 bilemedin 10 mt. hadi ilerden dondu geldi diyelim birton kasis var zaten yada. onune illa bir araba düşüyor :D

Marinanin icindeki spor merkezinin bariyerli guvenlikli kapisindan fiş al iceri gir 3 saat bedava :D

ahmetbaha-drs
29-01-2014, 16:46

Chocolate'ın valeye arabayı verenleri zaten hiç anlamıyorum bedava otoparka arabayı park ettirmek için üstüne birde para veriyorlar :D Manzo'nun valeleri geldi birde bakalım onlar nasıl olacak. :)

hanz10
29-01-2014, 17:03
Huqqa'ya gittiğimde direk kapının önüne park ettim. Beyfendi biz alırız diyor dedım burda kalsın CAMARO vs 520.D m3 coupe gibi araçlar var astra j yi küçük görmüş haspam. Birde ben gittikten sonra binmiş kaldırıma sıfırlamış araba sıgdırıcam diye. Ataköy marinadakilerde ayrı bir hava ne arabayı beğenirler ne de düzgün sürerler. Arabayı öne park et diyoruz gidip arkaya park ediyor. Her indiğimde km ye bakıyorum adam bı turluyor yani gelırken sunroof açmış sanane arkadaş? Allah valeye düşürmesin aman aman uzak.

rebeloghy
29-01-2014, 17:07
istanbulda durum nedir bilmiyorum fakat , ben 307 me kıyamıyorum değil valeye vermek , oto yıkamada yerini değiştirtmiyorum :) Vermeyin gözünüzü seveyim yazık günah güzelim arabalara..

Evrenoz
29-01-2014, 17:21
Caddebostan Yerfıstığına vermiştim seneler önce.. Gitmiş Migros otoparkına bırakmış, bırakırken de ön kapının altını mantarlara çarpmış.. Göçük, boya kalkması vs..

Parasını vericez, edicez dedi çarpan; birkaç ay koştum peşinden.. O oldu bu oldu diye oyaladı, geciktirdi.. Sıkıldım bende kovalamaktan, başımın gözümün sadakası olsun dedim kendim yaptırdım..

Berkan
29-01-2014, 17:25
Marinanin icindekispor merkezinin bariyerli guvenlikli kapisindan fiş al iceri gir 3 saat bedeva :D

aa valla bunu bilmiyodum iyi oldu :D nası yırtarımdaydım

Chocolate'ın valeye arabayı verenleri zaten hiç anlamıyorum bedava otoparka arabayı park ettirmek için üstüne birde para veriyorlar :D Manzo'nun valeleri geldi birde bakalım onlar nasıl olacak. :)

arabayla geldim kafası heralde :D

manzoda en azından valeleri arabanın üstüne aç kurt gibi atlamıyo usul adaplılar.

orasıda bedava aynı kafa işte ilerden donup karsısına koyuyorm bomboş otopark :D üstüne sahibi alt komsumuz sorun olursa direk iletirim :D

34tb9544
29-01-2014, 17:25
Beyler gerekli gorusmeyi yaptim mekan muduruyle kendisi 40 km ustune cikan arkadasi isten cikardigini soyledi cok titiz. Ve hassasmislar bu konuda kendileri oyle soyledi gerekli islemleri yapacagini soyledi

HaKo
29-01-2014, 17:42
Huqqa ya hiç gitmedim ama giden bir kaç arkadaşım garsonların da çok ukala ve yersiz konuştuklarını söylemişti. Resmen müşteriyi bozmaktan hiç çekinmiyorlarmış. Ama kabahat bizim millette gidip götlerini kaldırıyorlar, adam mekan açmış müşteriye karşı burnundan kıl aldırmıyor. Oraya insan gitmedikden sonra senin mekanın dünyanın en güzel yerinde olsa ne yazar ? Artık parası olan mekan açıyor esnaflığı cashi bol olan yapıyor ama esnaflıktan bi haberler.

MK8800
29-01-2014, 18:35
IstinyePark valeleri haricinde altimda bmw de olsa bisiklette olsa valeye vermem

Onurkk06
29-01-2014, 18:40

Bende bunu söylecektim marinanın girişinde sağdan devam edince kocaman otopark bende bi kaç kere o hataya düştüm ama olayı çözdüm sonradan :)

hakotech
29-01-2014, 18:46
Valeye araba vermeyenlerdenım bende..göster ben park edicem dıyorum,abı bızım almamız lazım dıyen valeye kedi bakısı atıyorum,göz bebeklerimi buyutuyorum cok masum bi hal takınıyorum..ya şimdi dediğimde hayran hayran bana bakarak..malesef beyfendi hala biz almayız cevabı alıyorum,sonra 10 lıra fazla atesleyıp ben alıyorum..sanırım şirin değilim :D

thedevil
29-01-2014, 19:17
Vale ne laa joker mi ?

Volkann
29-01-2014, 19:43
abi vale nedir ya

Draniela
29-01-2014, 19:44
bu vale olayi zenginlerin yüzünden cıkıyo hep :D

Ben dobloyla gittim bi kere almadilar kavga ettim kapida e36 3.20yi koymuşlar dedim bundan 2 tane aliyo lan deyus

kim yaptı onu :D mekan bursa mekanı mı ? :D

SinanAdalı
29-01-2014, 19:46
Huqqa vale'leri sanki normal hayatında hep mercedes maserati'ye biniyo'da gelen arabaları beğenmiyo dangalak herifler. Bende kesinlikle vermiyorum valeye araba gerekirse yürüyorumda, bahsedilen araba modeli mevzusu benimde başımada geldi. Yok neymis efendim adam BMW bırakıyorums porsche bırakıyomusta ben niye bırakmıyomusum. Bunlarında böle takılmalarına ayar oluyorum. En son verdiğim cevap valeye şu oldu '' bu araba benim alın terim, sen senin gibi kullanan birine araba verirmisin dedim '' apışıp kaldı dürzü.

G_TT_I
29-01-2014, 19:58
M3'un plakasi tam olarak gh4936

burak_2885
29-01-2014, 20:03
Bende bikeresinde Supper Club a verdim. Neyse çıkışta arabamı istedim bana "çok trafik var beyfendi isterseniz beraber yürüyelim az ilerde arabanızı teslim edelim" dediler bende olur tamam dedim. Vale ücretini mekanın orda ödedim az ileri ışıkların ordan teslim aldım aracı ( etilere çıkan yokuşun başı ) ilerledim gittim. Eve geldiğimde sağ arka tarafta sürtme vardı. Allahtan pastayla falan gitti ucuz atlattım. Onu mekanın orda farketsem hertürlü alırdım paramı geri de neyse beterinden korusun allah

G_TT_I
29-01-2014, 20:03
Mekan hakkinda baya sıkıntı varmis,
Ben en son suadiye cafeye verdim oda sadece park etsin diye, çünkü ben ditek park edeyim sen parani al diyip mrkana gore 20 yada 50 veriyorum sonra illa biz psrk edelim olmuyor :) direk parani verecem soru yok dedigim anda problem kalkiyor,
Neyse suadiyedeki ben park edeyim anahtar sizde kalabilir dedi geri yanasirken dakka 1 janti surttu yanimda bi arkim vsrdi cirkeflik yapamadim ama adam abi boyum yetmedi dedi isin içinden cikti :)

phantom
29-01-2014, 20:36
yer sahibine işletmesine vs. erişiyosam kapıdan net net yer açtırıyom, kendim parkediyom,
aksi takdirde isterse boş yer bolu'da olsun oraya park ederim,
otobüsle taksiyle gideceğim yere giderim,
ispark'a zorda kalmazsam vermem,
valeye bırak arabayı günahımı vermem.
;)

ugur///
29-01-2014, 20:38
Chocalete ın valesine aracınızı vermeseniz dahi karşı ücretsiz otoparka çektiğinizde hepsi yolunuzu gözlüyor araca binmeniz için bekliyorlar.(bahçeşehir chocalete)

Runo
29-01-2014, 20:50
Geçen perşembe bende bahçeşehir chocolatte da ki party'ye gitmiştim. Tam karşısındaki otoparka bırakmadım sırf valeler var diye. Prestige'in yanındaki açık otoparka bırakıp 2 dk yürüdüm. Diğer kişiler gibi günahımı vermem valeye, ehliyetini emniyetten kapıp gelen vale midir nedir o zımbırtıdan olmuş

Mutlu Değerli
29-01-2014, 20:54
Valeye söleyin ESP'yi kapasın, yoksa yanlamaz :D

şaka bi yana, ayıptır ya. Adamlar güvenerek size göz bebeklerini, mal varlıklarını teslim ediyor. belkide sahibi yanlamaya kıyamıyor, 2-3tane apaçishot alıp gaz veriyolar.

+ olarak valeye araba bırakmanın hava oldugunu sanan mallarda var, yok degil.

ugur///
29-01-2014, 20:54
En iyi yer prestijin önündeki açık otopark doğru

CaNeR44
29-01-2014, 20:57
Valeye vermeyince cimrisin pintilik yapıyorsun mantığı hele adamı çıldırtır

drago
29-01-2014, 21:05
Mekanın önünde boş yer varsa, kuka varsa, eğer o mekana gideceksem iner kukayı alırım, arabayı da koyarım. 5 kuruş işlemez. Bu duba koyma işinin cezası var, belediyeye belli bir mebla ödemeden park yeri kapatamaz. Valla gördüğümüde zevkine polisi arıyorum, dubaları şöyle bir tekmeliyorlar içimin yağları eriyor.

Laf söyleyen vale, değnekçi adı her neyse yanında 155i arıyorum, telefonu uzatıp al konuş diyorum.

Tunç
29-01-2014, 21:07
Bide bi kızla gidince valeye ben araba vermem diyince kesin bu pintidir diye düşünüyodur kesin :D

Oznsrl
29-01-2014, 21:11
Yorumları okuyunca rahatladım demek ki bende sorun yokmuş neredeyse forumun tamamı aynı şekilde düşünüyor :D valeden bende nefret ediyorum mecbur kalmadıkça bende vermekten kaçınıyorum arabadan anlayanlar alçak olduğunu fark edenler olunca aklım kalmıor diğer durumlarda aklım kalıor :D

Tunç
29-01-2014, 21:14
Bide 40 lira vale parası nedir aylık otoparka üye oluyoruz sanki :)

AlpEren
29-01-2014, 21:17
M3'un plakasi tam olarak gh4936

Arkadasimin arabasi kaanin simdi ariyorum cocugu.. Olay tam ne zaman oldu?

by.gkn
29-01-2014, 21:44
Bende vale olayında aynı şekilde kılım. W115 varken çamlıcada bir cafe ye gittim ben çekerim dedim çocuk inat etti yanaştırayım diye. Yanımda babamda var versene oğlum diyip duruyor hadi dedim vereyim. İndim arabadan arkamı dönüp iki üç adım attım arkamdan sesleniyor ya bunun el freni nerde :D dedim in göster ben park edeyim :D

Şimdi de illa park sıkıntısı olan sadece vale olan bir yere gideceksem en yakın otopark yada ara sokaklara bırakıp öyle geçiyorum mekana ama işte yanında kız arkadaş fln olunca sıkıntı oluyor. Son zamanlarda güvenip bıraktığım tek yer koşuyolu cevizağacı oda göz önünde duruyor diye bırakıyorum. Fenerbahçede de happy moonsta bir sıkıntı yaşamadım. He tek sıkıntı bi keresinde başka araba geldi :D Avrupa yakasında daha hiç güvenipte bırakamadım. Hele anahtar alan kapalı otoparklara tam kılım onlarada hiç park etmem.

Emir_b16a
29-01-2014, 22:02
valenin arabayı kurcalamaması için otomatikte kullandığım taktik kardeşim arabayı p de değil boşta bırak sıkıntı olmasın demek :) bide timer ı açıyorum aptallaşıyolar :D

fatihcelik
29-01-2014, 22:11
bende pazar günü bmw z3 ü The Market (huqqanın bitişiği aynı valeye bırakıyorsun) bıraktım adam daha ben gitmeden asıldı gaza harbi tuşa bamayı unutmuş arabanın patinaj çekememe sesini duydum yanımda arkadaş vardı döndük birbirimize baktık kanka senin arabaya gelene kadar neler var burda siktir et uğraşmayalım dedi bende bişi demedim ama burda yazılanları okuduktan sonra yarın arayacağım artık telefonda kimi bulursam anlatacağım

34tb9544
29-01-2014, 22:35
+90 (530) 176 66 25

Huqqa koksal bey arayin ben bu gun gerekli her seyi soyledim kim sikayet etmek isterse arasin beyler

Ferhat_V
29-01-2014, 23:18
bende maltepe sahilde yalı cafe de veriyordum.araç boyasız navara ön tamponu nereye sürttülerse kaldırmışlardı boyayı..bide oje yada fırçayla boyamış *** etmişler..ertesi gün babam görüpte sorunca fark ettim bende gece fark edemedim..300 tl boya parası verdim..dahada vermiyorum gerekirse kaldırım üstüne yada sahil yoluna park ediyorum..

dj_batukaan
29-01-2014, 23:58
mekana yanastiginda sofor camina egilen o tipsiz sifata baktinmi mal kendini belli ediyor zaten... forumda da bu isi yapan yada yapmis insanlar var onlarda bu kisileri gormustur. baktiginda yuzde 90 ni ayni mal.. zorba, kro cahil cuhela tipler...

Ertug_T.
30-01-2014, 00:00
Yikamaci teybi acinca bile firca atiyorum degil valeye vermek...cok mecbur kalirsam yanimda parkettirip anahtari aliyorum parada vermiyorum..

Aktaş61
30-01-2014, 00:02
geçenlerde bende ilk defa gittim bahsi geçen mekana vale sistemiyle çalıştıklarını tahmin ettiğimden az ilerdeki otoparka gittim direkt içeri girerken valelerden bitanesi araba çıkartıyodu yanımda durdu arabayı soruyo filan geri döndü yanaştırmama yardımcı oldu arabayı, onda da astra j varmış ondan dolayı bişeler soruo edio park parasıda verdirmedi:) müşterilerin arabasına nasıl davranılar orasını bilmiyorum ama düzgün davrananını bende görmedim bugüne o kadar o yüzden hiç bi yerde valeye bırakmam kim ne düşünürse düşünsün hakkımda.

çıkışta daha komik bi olay kapının önünde aşırı bi yoğunluk vardı arabalar birikti bayaa aracını bekleyen genç bi bayanın arabasını cadde tarafında bıraktı vale yoğunluktan dolayı, kız bağırıp çağırmaya başladı herkesinki buraya gelioda benimki niye gelmiyo diye :D milletin nası bi takıntısı var şu vale hizmeti konusunda anlamış değilim:)

cookies
30-01-2014, 00:04
Kapı açtırmak içik 40 lira veremem.. Keza yanımda ki dişi kişilik ondan etkileniyorsa o versin valeye*..

dj_batukaan
30-01-2014, 00:05
iste oyle tipler yuzunden bu adamlar bit gibi turediler

volkan_gs
30-01-2014, 00:07
Yalı' da benim de başıma garip bir şey gelmişti :)
Bir kaç sene evvel eski megane 2 varken bende, mekana geldik 3 araba arka arkaya bıraktık içeri girdik. Sonra arkadaşım kendi arabasından bir şey almaya gitti, 2 dk sonra beni çağırdı dışarı. Dedim heh patladılar arabaya kesin böyle suratında korku dolu bir ifadeyle gel diyor bana :D
Bir çıktım benim arabanın kaput açık başında bir adam kıvılcım çakıyor :D
Başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen koştum dedim abi napıyosun ya falan elinde takviye kablosu başka bir müşterinin arabasından takviye yapmaya çalışıyor. Meğerse benim arabayı stop etmişler bir daha çalışmamış haber vermeden halletmeye çalışıyorlar :)
Yahu elalemin arabasını çekin önce tanımayız etmeyiz, bizim arabalardan alır insan falan dedim. Öyle deyince tamam deyip çektiler müşterinin arabasını bizim arabalardan biriyle uğraşa uğraşa çalıştırdılar bir seferlik aman abi stop ettirme sakın muhabbeti falan :D eve geldim garaja çektim sabah yürüyerek gidip akü aldım sonra :)

Sahil yolunda uğursuzluk var bence ya, şimdikinin aküsü de bostancı iskelesinin önünde bitmişti geçen sene manyetik alan mı var nedir :D

KOSEREN
30-01-2014, 00:17
Kapı açtırmak içik 40 lira veremem.. Keza yanımda ki dişi kişilik ondan etkileniyorsa o versin valeye*..

Son kelimenin üstündeki yıldızı görünce,aşağılarda bir açıklama aradı gözlerim istemsiz :DMehmet Saray hocamın kitabından sonra oldu bu bende :D

@volkan,harbiden var o yolda cünüplük,oralarda gezipte bi olay atlatmamış adam yoktur heralde.Otomatik karartmalı sağ yan ayna camımı o yolda yalan ettiğimde bana giren tl leri ben bilirim :)

Oznsrl
30-01-2014, 00:20
bende maltepe sahilde yalı cafe de veriyordum.araç boyasız navara ön tamponu nereye sürttülerse kaldırmışlardı boyayı..bide oje yada fırçayla boyamış *** etmişler..ertesi gün babam görüpte sorunca fark ettim bende gece fark edemedim..300 tl boya parası verdim..dahada vermiyorum gerekirse kaldırım üstüne yada sahil yoluna park ediyorum..

yalının az ilerisinde otopark var 5 tl anahtar falan bırakmıyosun zaten kocaman yer ben oraya bırakıyorum gidersem kafa rahat oluyo

Ferhat_V
30-01-2014, 00:22
yalının az ilerisinde otopark var 5 tl anahtar falan bırakmıyosun zaten kocaman yer ben oraya bırakıyorum gidersem kafa rahat oluyo

ben orayı o kaydırak olan mekanın otoparkı biliyordum gördüm ama girmedim..artık gittiğimde kendim çekiyorum yada tam mekanın dibinde tuvaletler var orda 10 arabalık yer var oraya gidip tam ortada kimsenin giriş çıkışı engellemicek şekilde boşta bırakıyorum :D

cookies
30-01-2014, 00:23
Son kelimenin üstündeki yıldızı görünce,aşağılarda bir açıklama aradı gözlerim istemsiz :DMehmet Saray hocamın kitabından sonra oldu bu bende :D

@volkan,harbiden var o yolda cünüplük,oralarda gezipte bi olay atlatmamış adam yoktur heralde.Otomatik karartmalı sağ yan ayna camımı o yolda yalan ettiğimde bana giren tl leri ben bilirim :)

*diye hayıflandı kuki.. :D

Jeandan-R
30-01-2014, 00:36
Bir kaç ay öncesine kadar büyük bir kaç mekanda valelik yaptım. Kaç kişiyi uyardım özellikle valeler arkadan itiş araçları seviyorlar, kıçı başı oynuyor diye. 2 tane genç çocuk başkasının arabasıyla yanlama sevdasına vurdular araçları. Bu meslekten sonra aracımı valeye verirken çekinir oldum, bilmediğim adama vermiyorum arabayı zaten.

BAR22
30-01-2014, 00:37
Valeye araba vermeyenlerdenım bende..göster ben park edicem dıyorum,abı bızım almamız lazım dıyen valeye kedi bakısı atıyorum,göz bebeklerimi buyutuyorum cok masum bi hal takınıyorum..ya şimdi dediğimde hayran hayran bana bakarak..malesef beyfendi hala biz almayız cevabı alıyorum,sonra 10 lıra fazla atesleyıp ben alıyorum..sanırım şirin değilim :D

hem arabanı kendin parkedip hem para veriyosun oda enteresan herifler parketsede etmesede parayı götürüyo yani :icon_tup: :D
şu kedi bakışını instagrama koyda merak ettim :D

Oznsrl
30-01-2014, 00:40
ben orayı o kaydırak olan mekanın otoparkı biliyordum gördüm ama girmedim..artık gittiğimde kendim çekiyorum yada tam mekanın dibinde tuvaletler var orda 10 arabalık yer var oraya gidip tam ortada kimsenin giriş çıkışı engellemicek şekilde boşta bırakıyorum :D

mekanın dibindeki tuvaletler olan yeri anlamadım neresi :D ama dediğim yer aklında olsun go kartın arkasında hemen blki 500 araba rahat giricek otopark var rahat olur :)

fastchild
30-01-2014, 00:59
Maltepe Sahil Şato Cafenin elemanlarına kılım bu konuda BMW'yi zaten vermezdim dana gibi araba kesin sürterler korkusuna hatta bi iki laf etmeyede kalktılar ama hala diretiyorum.

Gerçi geçen astra j ile gittik arabayı ben değil kuzen kullanıyordu beni görünce geri döndü kulübesine vale efendi

Sanki park etmek çokmu zor isteyene hizmeti ver , istemeyenin başındanda git ne zorluyorsun trip atıyor bide

Evrenoz
30-01-2014, 01:10
Valelerin araç beğenmeme, aracı ve sahibini küçümseme huyuna da ayrı uyuz oluyorum.. Ulan 3 kuruş maaşa çalışan adamsın; "bize Ferrariler teslim ediliyor" dediğinde sana Ferrari teslim edenler yemek yerken arabalarını parketmekle görevli modern kahyasın. Sana Ferrari teslim edilmesi herhangi bir yeteneğinden ya da ustalığından değil, sadece o kapıda durasın diye para verildiği için.. Neyin artistliğini kime yapıyorsun? O mekana gelmiş adam içeride yemek yerken, sen o mekanın kapısında kar kış demeden beklerken havan kime?

Schumi
30-01-2014, 01:14
Valelerin araç beğenmeme, aracı ve sahibini küçümseme huyuna da ayrı uyuz oluyorum.. Ulan 3 kuruş maaşa çalışan adamsın; "bize Ferrariler teslim ediliyor" dediğinde sana Ferrari teslim edenler yemek yerken arabalarını parketmekle görevli modern kahyasın. Sana Ferrari teslim edilmesi herhangi bir yeteneğinden ya da ustalığından değil, sadece o kapıda durasın diye para verildiği için.. Neyin artistliğini kime yapıyorsun? O mekana gelmiş adam içeride yemek yerken, sen o mekanın kapısında kar kış demeden beklerken havan kime?

Tercüman oldun duygularıma.

Berkel
30-01-2014, 01:28

ibretlik tespit, inanılmaz yakalamışsın abi.

Enes-x
30-01-2014, 01:52
Böyle gelmiş böyle gider :)

hakotech
30-01-2014, 01:57
hem arabanı kendin parkedip hem para veriyosun oda enteresan herifler parketsede etmesede parayı götürüyo yani :icon_tup: :D
şu kedi bakışını instagrama koyda merak ettim :D

aynen ole valla..ee mekana girmem gerek..arkadas *** kusur oluyo,icerde kimse beklemiyosa ve benim park etmeme izin verilmiyosa zaten girmiyorum iceri..kendileri bilir etrafta cafemi yok..onunde lux bir araba durmasi icin utanmasa hali serecek yer cook..lux araba=kiz=erkek=musteri..

o kedi bakisini ciddiye aldiysan ne diyimki ben sana :D

s.alican
30-01-2014, 06:12
istanbulda benimde başıma gelmişti benzin ışığı yanmasa farketmeyecektim..bundan sonra
vale kız papaz :D

mkerim
30-01-2014, 06:37
Bazı yerlerde valelerin yam yamlığına dayanılır gibi değil. Arabayı gördümü oyuncağı geldi gibi bakanlara mecbur kalırsam anahtarı verirken torpidoda para ve sigara var depo da dolu diyorum o anki bakışlarını görmeniz lazım.yada gene ağızından sular akarak gelene sen bu arabayı bırak mehmet beyin arabasını gördünmü acaip gidiyor dedimmi zavallı mehmet durumu oluyor.

turbo&quattro
30-01-2014, 06:41
Hem burada hem Tr de mekanlara araba ile gitmedigim icin sorun yok :)

Caesar
30-01-2014, 07:23
Rangelerdeki vale modu 10 numara vallaha. Değil gaza basmak 50 yi geçemiyor armut :)

darkmoon
30-01-2014, 07:46
ben valesine emin olduğum yerde veririm zaten öyle yerlerin kendi park yerleri olur çoğunun ara sokaklara falan çekmezler uzaklara gitmezler gazlamazlar en fazla aracını götürücekleri 5 metre ilerisi olur..

valesini bilmediğim ve güvenemedğim yerlerde bilhassa bu arnavutköyden bebek hisara kadar olan pek çok yeri kapsıyor yol üstündeki ispark yerlerine park ediyorum..

bazen çok çok mecbur kalırsam aracı nereye çekiyorsunuz diyorum sağa sola bakıyorum anlıyor zaten vale ne demek istediğimi..

Low-Rider
30-01-2014, 07:51
Bebek yokuşunda ki devasa kaldırımlara parkedilen lüks araçları gördükçe acıyorum

wolkanku
30-01-2014, 08:05

imza yapılacak tespit :)

GökhanAkdeniz
30-01-2014, 08:44
ben genelde şanzumanda bir arıza var diyorum :D Uyux oluyorlar :D

HaKo
30-01-2014, 08:59
valeye 40-50 tl vermek nedir arkadaş..

SSagnak
30-01-2014, 09:03
2 ay oluyor bu olay bir kardeşimiz sortie ye gidiyor araç 1999 C kasa mercedes vale almış aracı otoparka arabada katlanır ayna var bas kapansın dimi dingil önce sol aynayı kapatmaya çalışmış uğraşmış çabalamış ama kırmış arabayı yanaştırırken kaldırıma girmiş bi çıkıntı sol arka tekeride yarmış aynaları görmüş mekan çıkışı abi katlamaya çalıştım vurmasınlar diye ulan mal burda düğme var bas kapansın size ferrari porsche veren adamın vau haline demiş alıcam senden merak etme bunun parasını dedi aldı neyseki sahil yolunda bir ara kontrolü kaybetmiş neyseki bişey yok inmiş bakmış lastik komple gitmiş lastiğin parasını da yazdı demem o ki para kolay kazanılmıyor sen başkasının emanetinle kime ne ayar veriyorsun kimsin lannn sen !!!

Tholl-ga
30-01-2014, 09:10
şanzıman arızalı üzerine ihale kalır diyorum tmm siz park edin diyolar

SSagnak
30-01-2014, 09:13
şanzıman arızalı üzerine ihale kalır diyorum tmm siz park edin diyolar

tamamdır şanzman arızalı taktiği harbi on numara ya :icon_tup:

Time-R
30-01-2014, 09:13
Adamlar otoparkin icerisinde bile el freniyle donmeye calisiyorlar.

GökhanAkdeniz
30-01-2014, 09:25
Şanzıman olayı işe yarıyor gerçekten korkuyorlar.

Bigün de bu maltepe de yalı'nın valeleri, mini vardı ozaman, sen tut aynanın tekini elinle kapa.

Çıkıyorum hatun dedi aynanın teki kapalı, hasbinallah, bastım düğmeye, teki açık teki kapalı açık olan kasıldı filan, hay dedimi yapacağını işe sokayım.

1.8 turbo
30-01-2014, 09:30
ben kolay kolay vermem valeye. valelık yapan arkadaslarım vardı o arabaların basına neler gelır, kımler valelık yapar ıyı bılıyorum.
ıstanbula gıttıgımde balta lımanında bır cafeye gıttık vale arabayı almak ıstedı vermedım x6 aldı park etcek bende onu takıp etcem,bana tavır yapcam dıye adam x6 nın canını aldı gıdene kadar.

ızmırde de gazı ılkogretım okulunun bahcesınde en onde duruyoruz para ustu beklıyoruz arkamızda tıguan jıp en arkadan vale audıyle 3 umuzu bırbırımıze kattı. ufacık alanda nasıl basardı hala anlamıs degılım

darkmoon
30-01-2014, 09:30
sanırım o valet sistemi sonradan yapılabiliyordu... valeli yerlere fazla takılıp aracını verenler o tür bir çözüm yapabilir..

Berkan
30-01-2014, 09:36
tamamdır şanzman arızalı taktiği harbi on numara ya :icon_tup:

araç dolu (torpido/bagaj) sıkıntı olmasın diyen arkadasımda var yanaşmıyorlar ısrar etmiyolar ozaman tamam abiye donuyo hemen:D

GökhanAkdeniz
30-01-2014, 09:37
Caddede ki yerfıstığı dahil, barlar sokağında ki heryerin valesi güvensiz, happy moons da çok saçma biyere soktuklarıu için o da güvensiz. Fenere gidince ben ilerdeki ispark ın yerine çekiyorum iyi oluyor.

Maltepe de şato mantar, yalı mantar.

Bir tek maltepe de gönül kahvesinin önünde bekleyen kilolu bir abi var, anahtar almıyoruz bahşişle çalışıyoruz diyor, kendin park ediyorsun sana yardımcı oluyor, gayet kibar hoşgeldin iyi akşamlar diyor, sunroofunuz açık kaldı kapatın diyor uyarıyor.

Valelerin içinde tek delikanlısı o :o

Victiz
30-01-2014, 09:39
geçen yaz bahçeşehir midpoint e girerken arkada valeye verdim arabayı. (s2000) yarım saat sonra ön taraftan bi s2000 geçiyor, biz de arkadaşlarla bakıyoruz. "kanka senin arabaya ne çok benziyor" diyorlar. yaklaştıkça bi baktım anaa benim araba. eleman çıkmış turluyor. gittim aldım arabayı tabi :D

SSagnak
30-01-2014, 09:41
Bu vale işi avrupada tamam adamlar alışık zaten iyi arabalara burda şahin doğan süren tayfa vale oluyor ferrari lamborghni görünce UFO gören masum köylü misali hemen arabayı bi sahiplenme hemen bi hava atma hayırdır arkadaşım

SSagnak
30-01-2014, 09:43
geçen yaz bahçeşehir midpoint e girerken arkada valeye verdim arabayı. (s2000) yarım saat sonra ön taraftan bi s2000 geçiyor, biz de arkadaşlarla bakıyoruz. "kanka senin arabaya ne çok benziyor" diyorlar. yaklaştıkça bi baktım anaa benim araba. eleman çıkmış turluyor. gittim aldım arabayı tabi :D

bagaja 76 lık çakma hks koycan işte onu o valenin bi tarafına sokucan işte istediği kadar sıksın kendini belki vtec açar :D

SekoLive
30-01-2014, 09:50
nişantaşın da kırıntının karşısındaki otoparkda gazlama, arabayı hor kullanma v.s. gibi durumlar yaşamazsınız aklınzda olsun.

Sezgin
30-01-2014, 10:10
Bu vale işi avrupada tamam adamlar alışık zaten iyi arabalara burda şahin doğan süren tayfa vale oluyor ferrari lamborghni görünce UFO gören masum köylü misali hemen arabayı bi sahiplenme hemen bi hava atma hayırdır arkadaşım

Avrupada bir cok ulke gezdim valet olayi oteller disinda yok. Heleki yemek yenilecek bir mekanda yada gece kuluplernde falan imkansiz

SSagnak
30-01-2014, 10:13
Avrupada bir cok ulke gezdim valet olayi oteller disinda yok. Heleki yemek yenilecek bir mekanda yada gece kuluplernde falan imkansiz

O zaman bu saçma uygulama nerden çıktı eskiden kahya vardı sadece otopark ücreti alırdı arabanı kendin park ederdin parasını verirdin şimdi bu dingiller türedi hem para veriyosun hemde anasını ağlatıyor arabanın

ghibli06
30-01-2014, 10:22
O zaman bu saçma uygulama nerden çıktı eskiden kahya vardı sadece otopark ücreti alırdı arabanı kendin park ederdin parasını verirdin şimdi bu dingiller türedi hem para veriyosun hemde anasını ağlatıyor arabanın

imar kanunumuza göre her yapılan binada açık-kapalı otopark olma zorunluluğu var, ama yapmazsanız bir defaya mahsus belediyeye cezasını ödeyip iskan çıkartıyorsunuz, asıl sorun bu işte... çoğu apartmanın mekanın lokantanın hatta iş yerinin otoparkı yok, bütün arabalar sokakta... geçici park yapılması gereken sokak ve caddeler kalıcı arabalarla dolu, belediyeler bunları ranta çevirmek istedi, bedavadan devletin yolunu işgal etmeyin dedi, haraca pardon paraya başladı...

valeler eskiden de vardı adı vale değildi sadece :) bildiğimiz parkçının adı vale oldu sonunda...

Kahn23
30-01-2014, 10:23
Vale diyip geçmeyin. Aylık min. 2,5-3k maaşları var :D

Sezgin
30-01-2014, 10:25
valeler eskiden de vardı adı vale değildi sadece :) bildiğimiz parkçının adı vale oldu sonunda...
Ve isin en ilginc tarafi, vale servisi saglayan firmalarin kurulmasi. Mekanlarla anlasip vale personeli yolluyorlar, tam anlamiyla bir sektor haline geldi. Hatta cogu mekanin vale kartibda " Vale hizmeti x firmasi tarafindan saglanmaktadir." Yazar, dikkat ettiyseniz.

darkmoon
30-01-2014, 10:26
vale eskidende vardı adı vale değildi üstlerinde vale montları yokdu o kadar..

türkiyede vale çok doğal kimse garipsemesin avrupada mekan açmanın mecburi standartları var.. park yeri var osu busu var adam oraya koyup mekana giriyor..

bizde park yeri yok geliyor godoman abim son model aracıyla gidipde aralara derelere yada 100 metre ileri koymaz duruyor iniyor halledin diyor giriyor içeri.. oda haklı kendince göbek eriycek takım kirlenicek mekana yürürken..

0M42
30-01-2014, 10:49
Birinci sınıf tüketici ve özenti ve tembel bir millet olduğumuz için bu tür saçmalıkların olmasıda gayet normaldir.

Berkan
30-01-2014, 10:53
Ve isin en ilginc tarafi, vale servisi saglayan firmalarin kurulmasi. Mekanlarla anlasip vale personeli yolluyorlar, tam anlamiyla bir sektor haline geldi. Hatta cogu mekanin vale kartibda " Vale hizmeti x firmasi tarafindan saglanmaktadir." Yazar, dikkat ettiyseniz.

boku çıkmış versiyonunu kanyonda görebilirsiniz dikkat ettiyseniz

paket tasıma muayneye götürme depo doldurma vs gibi bakınız :D

AVM, Ofis, Rezidans, Tesis ve Sitelerde 7/24 Concierge - (http://alfred.com.tr/tr/)

Faruk_Vtec
30-01-2014, 11:01
esenkent qubba cafeyı tek geçerım, aracınızı rahatlık ıstedığınz yere çekebılırsınız ahhaa.. :D

abımle beraber butun gun avm'lerde dolaşmıştık çok yorgundum arabadan ınesım yktu, abım şurda oturalım dedı, nyse ıstemeyerekte gıttım mekana, kapının onunde 10 tane kuka var, ucretsız vale yazıo zatn ustunde..

b=ben
v=vale

b: kolay gelsın vale ucretsız mı?
v: 5 lıra abım
b: tmm, kolay gelsın ben başka yere gıdım
v: yk abım olur mu oyle şey, gel sen ıstedığın yere çek
b: yk saol, başka yere gıdecem ben
v: (ordan dığer valeye seslendı oğlum şu baştakı arabayı çıkar, en baştakı arabayı çıkardılar) abı sen çek en başa arabanıda kıtle anahtar sende kalsın, lafı olmaz, ayıp edıosn.. :D

bahçeşehır balkon'da da beyaz C180 ve beyaz 3.16 olmayanları vale kabul etmıo sanırım :D ne zmn onunden geçsem bu ıkı model aractan başka araç olmuo ahhaha.. :D

Kadyr
30-01-2014, 11:04
valeye araba vermem. at öteye çekip yürüyorum bide ona paramı vericem ben park edemiyorum sanki

aTaBeY
30-01-2014, 11:27
Antepde öyle sorunlarımız pek yok ben birtek çarşıda otoparka girerken yokuşun başında veriyorsun aracı onlar kapalı alana alıyorlar. Tanımadıklarına artistler ama tanıdıkdan sonra aracında modifiyeliyse gözleri gibi bakıyorlar örnegin benim aracın kusuru ön yere çok yakın önde esnek lip var her giriş çıkışta sürter bende bilirim ama eleman efendiliğinden her giriş çıkışta özür diler bıkmadan usanmadan :) böyle iyi tiplerde var.. Sizin büyük şehirde olsam asla ve asla vermem ne o paraları veririm valeye nede arabamı

ErT_ThM
30-01-2014, 12:27
Vale"ye araba vercek kadar daha zengin değilim
Şu otoparklarda anahtar istiyolar ya onada ayar oluyorm ama mecbur yer olmayınca bırakmak zorunda kalıyo insan özellikle ortaköy'de

Ferhat_V
30-01-2014, 12:42
mekanın dibindeki tuvaletler olan yeri anlamadım neresi :D ama dediğim yer aklında olsun go kartın arkasında hemen blki 500 araba rahat giricek otopark var rahat olur :)

tam yalının bitişiği boş arsa gibi bişey var orda..girişide o senin bahsettiğin otoparkın girişinden yapılıyor sağda 1 arabalık yol var ordan giriyorsun..

MCN21
30-01-2014, 12:57
Vale olayi secmeli olmali bence , ya parkta yer acmalilar kendimiz koymaliyiz yada isteyenlere (genelde bayanlar tercih ediyor ) bildiimiz valelik sistemini vermemiler. Istanbulda cogu iyi yerde istemeyerekte olsa vermek zorunda kaliyoruz :( adama alcak duze koy dersin kaldirima koyar , yer yoktu arkaya goturdum der kantta cizik cikar. Egzoz lari kardirima vurur geri geri gelirken onlari duzelttirirsin . Kapiyi zank diye acar altlarini kaldirima vurur. Giden parfumdur gozluktur saymiyorum bile !!!

SGTI
30-01-2014, 13:05
boku çıkmış versiyonunu kanyonda görebilirsiniz dikkat ettiyseniz

paket tasıma muayneye götürme depo doldurma vs gibi bakınız :D

AVM, Ofis, Rezidans, Tesis ve Sitelerde 7/24 Concierge - (http://alfred.com.tr/tr/)

vale-depo doldurma ???
oha

Berkan
30-01-2014, 13:23
valla öyle :D

deponu doldurup getirmeye atıyorm 20 tl alıyor muayene götür getire 50 tl gibi gibi poşet tasıma 10 tl gibi salladım fiyatları tabi

baya sallamısım mesela :D

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1/1463039_262169150602931_170448611_n.jpg

Low-Rider
30-01-2014, 13:27
bu al fred bizim patron'un şirketi, akıllı adam vesselam :D

mkerim
30-01-2014, 13:45
İç leventte kebapçılardan birinde yemeğe giderken o gece orada bir davet olduğu için yer bulmak zor olur diye taksi ile gittim. Gidince trafikten restoranın önüna kadar bile gidemedim. Bende arada indim. İndikten sonra kıyafet kontrolü yaparken bir baktım otoparkçılar etrafı kontrol ediyor. geceye gelen çok insan olacağından amcamlar sokakları ablukaya almış. bende arabaların arasından çıkınca park ettim zannetti. önce anahtarı ver dedi. ben olmaz veremem zaten park ettim diyince bu sefer arkadaşlarına duran arabaları teyid edip benim arabayı bulmaya çalışınca bende arabanın birinin etrafında dönüp gittim arkamdan bağırıyor anahtarı ver diye bende sana gerek yok parkettim diyorum. adam o kadar hırslandı ki arabanı çizerim bir daha bulamazsın diye bağırıyordu peşimden. Adamlardaki hırsa bak ya para vereceksin yada arabaya zarar verecekler

Yigit-Y
30-01-2014, 13:50
Huqqada vale ye vermek rus ruleti oynamak gibi birsey daha oncede duyduklarim var zaten

Uzaga park edip yurumek iyidir

FIRFIR
30-01-2014, 14:02
Mekanlar padişah yaptılar adamları emanet malın canı burnunda zaten ,

Sahil şeridi genelleme yapıyorum çünkü sürekli her mekana giderim her yerde artist eline sorumlulugu almış sanki mekan sahibi,
Arabamıda çarptılar söke söke aldım,kavgada ettim,beddua da ettim,alayını sevmiyorum istisna namusu serefiyle ekmek için bu işi yapanlar dışında,,,Mutlaka mekan cevrelerinde ispark veya baska bi otopark vardır az yürürüm arabamın içine eden valeye değil otoparka veririm parayı , anahtarım cebimde kafam rahat otururum.Kimse şikayet etmez kimse uğraşmazsa meydan boş gazlarlarda vururlarda,,,Allahından bulsun demekle bazen olmuyo vesile sen olacaksın...bugun sana yarın bana,,,

-hemen yapışır aracı alalım sen yer göster ben alırım olmaz malesef heyy allahımm...
-mekan önüne cekersin abi oraya aaraba alıyoruz der bu araba değilmi dersin,,,
-Bu otopark alanı isparktan ücretsiz olarak kiralanmıştır tabelalarını en görünmez yerlere koyarlar,,
-Gece klübüdür 20 verirsin abi 40 lira yapışır hemen neyin 40 lirası len soygun resmen,,
-Kasa fişi istersin abi kalmadı yok yaaaa bi siz uyanıksınız,,,FİŞ almadan bırakmayın,,,
-Araç bırakırsın araç kartı istersin biz yıllardır burdayız abi der sen kimsin...
-Aracını kendin parkedersin anahtar sendedir gelir vale arac kartı uzatır bu ne len ben parkettim anahtarım bende ... ???
-Arkadasla bulusmaya gidersin senden önce gitmiştir mekana bilirsin yanından araba gecer dip gaz ararsın -olm gitmedin mi -yoo geldim - eeee araban gecti dip gaz ... ???
-Hizmettir anlarım 30 lira 40 lira neyin vale parası VİP davettesindir hadi onuda anlarım soygunun alası,,,
-Vale hizmeti 'X' firma tarafından verilmektedir ' benim ilgim yok onlarla hallet ???
-İspark cokmu masum oda aynı lacivert, yerine göre 6-7 lira verirsin bi saat gelirsin camda fiş yok adamı ara bulasın, veya son mesai saatidir abi ne verirsen ver der fiş kesmez nedense hep rulo biter fişi almadan gitmem yasal otopark mafyası ,,,
-Radyo kanalı değişir nedense ?? Koltuk ayarı hemen değişir arabaya yerleşir...gezmeye gidiyo,,,
-Çıkan başka müşteri arabasını ister aracı uzaktadır gelen araca 4 kişi biner arabaları toplar gider servis oldu araba...

-Diye devam eder......

Yürüyelim Arkadaşlar,,,Dizlerimiz açılır,,,temiz hava alırız,,,

arifba
30-01-2014, 14:14
Bizim restoranında vale hizmeti var.

Valelerin en çekindiği laf su "Arabada emanet var. Gözümün önünde dursun"

İnanın aracınız en önde olur kimse yaklaşamaz..

Tholl-ga
30-01-2014, 14:19
Bizim restoranında vale hizmeti var.

Valelerin en çekindiği laf su "Arabada emanet var. Gözümün önünde dursun"

İnanın aracınız en önde olur kimse yaklaşamaz..

şanzıman arızasından sonra bazen bunuda kullanıyorum ;) :D

G_TT_I
30-01-2014, 15:11
Bugun huqqa tarafindan arandim detaylari verdim, kendileri olayla ilgili direk arastirma yapacaklarini ilgili vatandasi bukacaklarini soylediler,
Sonuc olarak kendini bilmez ne makani dusunuyor ne milletin arabasını, başlığın dogru yere ulastigini düşünüyorum.

Olayi yapan icinde hayirlisi olmus olabilir, daha buyuk maddi zarara gitmeden akilanir insallah.

fussy
30-01-2014, 15:24
ordaki valeler bi dünya zaten. Mekandan arayıp işlem yapacaklarını söylemeleri güzel haber. Belki orası düzelir en azından.

Tunç
30-01-2014, 15:39
Bugun huqqa tarafindan arandim detaylari verdim, kendileri olayla ilgili direk arastirma yapacaklarini ilgili vatandasi bukacaklarini soylediler,
Sonuc olarak kendini bilmez ne makani dusunuyor ne milletin arabasını, başlığın dogru yere ulastigini düşünüyorum.

Olayi yapan icinde hayirlisi olmus olabilir, daha buyuk maddi zarara gitmeden akilanir insallah.

sevinidirici bir haber gercekten en azından ilgilenmişler, kesinlikle mekanın bu tarz olaylardan haberi olmuyordur valelerin terbiyesizliği tamamen.

34tb9544
30-01-2014, 16:02

Benide aradilar huqqa tarafindan simdi arandik diye birakabilirmiyiz birde bunlar x sirketin degil kendi dukkanlarinin valesi icerde 200-300 hesap ode bide kapida para ver gecen kir ciceginde corba ictim corba 7-8 lira vale 10 lira 5 verdim bakiyo bide durzu

cookies
30-01-2014, 17:24
Et-inn steak'e gittim valeye veriyorsun mecbur! Mekanın kendi otoparkı var valesi var! Tuvalete de kolonya tutan eleman koy tam olsun.. Neyse Aracı getirdi 10 lira çıkardım verdim, diyor ki; vale ücreti 20 lira.. Dedim çağır şefin kim.. Hikayenin gerisi Türk klasikleri işte.. :D Ulan sanki geyşa tutuyoruz ha.. Ne uyuz oluyorum bunlara..

Gimifayf
30-01-2014, 17:38
Rangelerdeki vale modu 10 numara vallaha. Değil gaza basmak 50 yi geçemiyor armut :)

Aynennn.
Range bu konuda candir, ona ragmen babam yine de valeye vermiyo sukur. :D

KVNC
30-01-2014, 18:47
valeye araba verilmez, çok net, illa mekanın otoparkını kullanacaksanız veya yakın olsun diyosanız, yanaşın valeye, çıkarın parayı ücreti ödeyeceğim ama kendim parkedicem, sen yeri göster diyin.

G_TT_I
30-01-2014, 21:47
Vale modu revoda var ama kullanmam cunku Turk 50yi gecemezse yapmayacagi varsa bile arabaya daha cok zarar verir, gaza abanir tumseklerden 50 ile geçer vs.

Sinan_Kose
31-01-2014, 00:24
Maltepe sahil benzine giderim. Yanımda bi arkadaş varsa in şu kukayı kaldır derim. Koyarım arabayı içeri girerim. Bir defasında aracın anahtarını almamız gerekiyor gibi bişey söyledi. Sebep ? dedim. Kapının önüne çekeceğiz falan dedi. Gerek var mı ? dedim. kafasından hafif duman çıktı yok dedi. Güzel dedim girdim içeri.

Oznsrl
31-01-2014, 00:46
bazı yerlerde arka arkaya çekiyolar o zaman seve seve olmasada verioz anahtarı :D

zekky
31-01-2014, 01:48
Benide aradilar huqqa tarafindan simdi arandik diye birakabilirmiyiz birde bunlar x sirketin degil kendi dukkanlarinin valesi icerde 200-300 hesap ode bide kapida para ver gecen kir ciceginde corba ictim corba 7-8 lira vale 10 lira 5 verdim bakiyo bide durzu

Kanka sen yine verme :)
Bmw varken umrumda değildi komple boyalıydı zaten otomatik, çok çok jantı çizerdi.
Şimdi öyle bi duruma geldimki canım çektiği bişey olsa vale verme zorunluluğum olduğu mekana s.kim şişse yine gidip yemiyorum :))

BoOoM
31-01-2014, 02:00
şanzıman arızasından sonra bazen bunuda kullanıyorum ;) :D

Ayni şey benimde başima geldi kemer aura clubun valesi geri vites pistonlarini kırdı araci aldik ve çiktik kafamizda güzel olduğu için daha sonra fark ettik ertesi gün gittiğimizde araba böyledi dedi.. Tatil burnumdan geldi bana açtiği masrafta cabasi..

Samet03R
31-01-2014, 02:17
Kurucesme kahvesinde scirocco yla el freni ceken vale gördüm Kahvenin yanında migrosun otoparkında :D Hatta bir saat önce falan da Harun Taştanın M5 le caddede gazlıyodu vale ortaköy bebek arası iki üc tur attı.. Gittim sordum napıyosun hayırdır diye müsterinin aracıyla fakat kendisinin istediigni söyledi :D

mrtoncl
02-02-2014, 03:40
en güzeli arabam'da emanet var göster ben cekerim, hepsinde işliyor.

Octane
02-02-2014, 14:05
Cuma gecesi istanbuldaydim. Bir nargile iceyim oyle yola cikayim dedim. Bebekte arastirdim neresi guzel, al fakheer diye bir yer varmis 900 liraya nargile satiyormus onu es gectim, ottoman diye bir yer buldum. Dikkatimi ceken, sagda solda vale oldugu cok belli olan kisilerin pahali araclarla yarin yokmus gibi gazlamalariydi. Neresi tam bilmiyorum kucuk meydan gibi bir yerde de beyaz bir q7 ile patlamislardi orada olanlariniz gormustur. Nasil izin verdiniz bu kadar genis davranmalarina aklim almadi. Su anki araclarimi bosver, altimda sahin bile olsa vermem valeye. 100 metre yuruyun arkadaslar.

Runo
02-02-2014, 14:23
Al fakheer de nargile 900 tl mi :eek: her çeşitte aynı mı yoksa şaka mı :D

Melih-Ö
02-02-2014, 14:39
Al fakheer de nargile 900 tl mi :eek: her çeşitte aynı mı yoksa şaka mı :D

Özel bir modeli var o 900 tl, su yerine canlı meyve falan koyuyorlar :) normali 30-40 falan olması lazım.

Birkan61
02-02-2014, 14:46
http://i.hizliresim.com/KPnBqO.jpg

Runo
02-02-2014, 15:19
Özel bir modeli var o 900 tl, su yerine canlı meyve falan koyuyorlar :) normali 30-40 falan olması lazım.

Bilgilendirme için teşekkür ettim, üzümlüsünü çok met ettilerde bende denemek istiyodum 900tl fiyat görünce 900'e çıkmayalım dedim :)

Runo
02-02-2014, 15:20
http://i.hizliresim.com/KPnBqO.jpg

Eyvallah teşekkür ettim fiyat listesi için

5500
02-02-2014, 15:31
Vay arkadaş 900 lira iyimis. Asgari ücret degil.

SinanAdalı
02-02-2014, 15:48
Bu listeye hayat sigortasıda dahilmi ? :D Bu nedir arkadaş ya.

qatrio
02-02-2014, 16:06
900 liraya nargile icsem dumani uflemem ki.

batucan
02-02-2014, 16:12
900 liraya nargile icsem dumani uflemem ki.

:hahaha::hahaha::hahaha:

TolgaEsentepe
02-02-2014, 16:21
Insanlar hakikaten şaşırmış... bu fiyatlar nedir.....

fatihcelik
02-02-2014, 16:34
900 liralık nargilenin zaten parasını tutan şampanyası 900 liraya nargile satıyolar diyince millet bütün nargileler öyle zannediyor .41 tl ye mesele elmanın içini oyup tütün atıyolar üstünü folyoyla kapatıp közü dayıyolar tadı normaline göre biraz daha iyi belki ama abartılcak bir şeyi yok arada sırada gitmek için elverişli bir mekan :)

s2kfreak
02-02-2014, 16:37
ıyıde zaten koydugu sampanya don perignon sisesi 800 tl cıvarı tabı onuda koymuyodur ya tutarsa

fatihcelik
02-02-2014, 16:39
ıyıde zaten koydugu sampanya don perignon sisesi 800 tl cıvarı tabı onuda koymuyodur ya tutarsa

bildiğim kadarıyla şişenin içine bir kısmını döküyor geri kalanınıda masada servis ediyor . 1 ay önce gittiğimizde arkadaşlarla garsonu biraz samimi bulup sorduk hiç içen oldu mu diye şimdiye kadar 2 kere sattık dedi :D

Frid
02-02-2014, 16:56
mekan sahipleri önem vermiyorsa gerisi boş.

d.perignon şişesini de hediye ediyorlar galiba :D :D :D

34btr1907
02-02-2014, 18:04
benım bıldıgım masaya servıs falan etmıyolar şampanyayı ama istersen getırtırsın tabı :D

http://i.imgur.com/NfYjvau.jpg

yiğit
02-02-2014, 18:28
Şişeyi masaya getirmiyolar normalde,istenirse getiriyolar.ananas lüle nargilesi başarılı tavsiye ederim:) valeside tanıdık olanların aracına özen gösteriyo yabancıya bilemem ama :)

ef186
02-02-2014, 18:32
Konu disina cikmayiniz arkadaslar .

Saro-Ş
04-02-2014, 22:39
3 Hafta Önce Pazar Günü Arkadaşımın Golf Aracı Ile Rumelihisarı NAR Cafenin Valesi Yaşlı Bir Vatandaşı Ezdi Yoğun Bir Noktadır Orası Havada Güneşli Olunca Pazar Günü Kalabalığı Ile Nasıl Becerdi Siz Düşünün Asıl Mesele Vale Kazayı Üstlendi Ama Sadece Ben Çarptım Şahısa Olan Bölümünü Araçta 15.000 TL Hasar Var + Amcanın Hastane Masrafları En Önemli Nokta Ise Valenin Herhangi Bir Sigortası Veya Narda Çalıştığına Dahi Bir Evrak Yok Istanbulda Vale Hizmeti Veren Mekanların Yarısının Hizmeti Gayrı Resmiidir.Sormak Gerek Mecbur Kalıp Verdiğimiz Zaman Sigortanız Varmıdır Diye.

Huqqa Iyi Bir Mekandır Herşeyin En Iyisi Olması İçin Çabalayan Bir İşletmecisi Var,Bunlar Markayı Ciddi Zedeleyici Durumlar Mekan Işletmecisine Bende Bu Durumu Birebir Olarak Anlatıcam Bu Konuyuda Görürse Daha Etkili Olut

AlpEren
05-02-2014, 08:43
CAK99 plaka tt eğerki sahibi tanıyorsanız haber verin huqqa nın valesi launch control dahil herseyi yaptı arabaya..

mody
05-02-2014, 08:53
CAK99 plaka tt eğerki sahibi tanıyorsanız haber verin huqqa nın valesi launch control dahil herseyi yaptı arabaya..

bu olay yeni olduysa, huqqa'nın uyarıları pek dikkate almadığı gibi bir durum çıkıyor ortaya...

S.Özeren
05-02-2014, 11:40
3 Hafta Önce Pazar Günü Arkadaşımın Golf Aracı Ile Rumelihisarı NAR Cafenin Valesi Yaşlı Bir Vatandaşı Ezdi Yoğun Bir Noktadır Orası Havada Güneşli Olunca Pazar Günü Kalabalığı Ile Nasıl Becerdi Siz Düşünün Asıl Mesele Vale Kazayı Üstlendi Ama Sadece Ben Çarptım Şahısa Olan Bölümünü Araçta 15.000 TL Hasar Var + Amcanın Hastane Masrafları En Önemli Nokta Ise Valenin Herhangi Bir Sigortası Veya Narda Çalıştığına Dahi Bir Evrak Yok Istanbulda Vale Hizmeti Veren Mekanların Yarısının Hizmeti Gayrı Resmiidir.Sormak Gerek Mecbur Kalıp Verdiğimiz Zaman Sigortanız Varmıdır Diye.

Huqqa Iyi Bir Mekandır Herşeyin En Iyisi Olması İçin Çabalayan Bir İşletmecisi Var,Bunlar Markayı Ciddi Zedeleyici Durumlar Mekan Işletmecisine Bende Bu Durumu Birebir Olarak Anlatıcam Bu Konuyuda Görürse Daha Etkili Olut

Nar'a en son gittiğimde valeyi dövüyordum az kalsın anlatmaya gerek yok zaten yazıdada belli ediyor valeleri.

birazcık gerisinde ispark var çıkın oraya siz bişey demeden abi bu araç basık aşşaağa indirmeyin burda kalsın falan muamelesi görürsünüz.

Fatih_
05-02-2014, 11:43
Kim bu huqqa nın valeleri , ne kadar kazanıyorlar :D

Huqqa ya gidip konuyu gösterip , doğru vale benim diyesim geldi , kazançlarını merak ettim iş bulma arefesindeyim zaten

CyberKnight
16-06-2014, 18:11
Mekan: Fenerbahçe Burj Cafe

Genelde hep gittiğim mekandır ama aracımı hiç valeye vermem prensip meselesi,bi gün gittim yine mekan önüne park alanına parkettim baktım vale geldi anahtar istiyor, yok dedim vermedim,diretti, bende aldım aracı birkaç mekan öteye park ettim.Sonra geçtim mekana oturmaya başladım, aradan 10 dakika geçmedi Burj Café valelerinden biri golf6'yı aldı tadilat halindeki kaldırım taşlarının birine çaktı,araçtan indi tampona bakmadı bile,anahtarı yerine koydu.Bu mekanın valelerinden zaten gördüğüm kadarıyla çoluk çocuk,pek tavsiye etmem araç emanet etmenizi.

pasha34
16-06-2014, 18:35
Valelerle uğraşmamak için genelde istediklerinde yer gösterin ben bırakım giderken de veririm paranızı diyorum... cıktıgımda bazen geliyorlar almaya bazen gelmiyorlar.. altımda dünyanın en külüstür arabası bile olsa hicbirine vermek istemem... arabalara hayvan muamelesi yapıyorlar..

Jeandan-R
16-06-2014, 19:04
Mekan: Fenerbahçe Burj Cafe

Genelde hep gittiğim mekandır ama aracımı hiç valeye vermem prensip meselesi,bi gün gittim yine mekan önüne park alanına parkettim baktım vale geldi anahtar istiyor, yok dedim vermedim,diretti, bende aldım aracı birkaç mekan öteye park ettim.Sonra geçtim mekana oturmaya başladım, aradan 10 dakika geçmedi Burj Café valelerinden biri golf6'yı aldı tadilat halindeki kaldırım taşlarının birine çaktı,araçtan indi tampona bakmadı bile,anahtarı yerine koydu.Bu mekanın valelerinden zaten gördüğüm kadarıyla çoluk çocuk,pek tavsiye etmem araç emanet etmenizi.

Bende cliors varken bi kere vermiştim valeye(Mekan yine Burj). Kesici sesini duydum arka sokaktan sonra araba geldi, vale birde abi çok güzel gidiyor araba dedi tabi motor buz gibi vs. Bi ufak diyalog yaşamıştık, sonrasında oraya arabamı hiç bırakmadım, arkadaşlarım olmadığı sürece de uğramadım.

rahmi
16-06-2014, 19:06
Bu valeler mekandan sogutur insanı.

Zero
16-06-2014, 20:43
Nisantasinda adini hatirlayamadigim meshur bir meyhaneye hayatimda ilk ve son defa rs i birakmistim.Geldigimde aracin icinde anormal bir koku jant surterek parketmis(iterek sokmuslar) baski balata bitirmis.Ben sadece park ettim birsey yapmadim diyor bide .....Sans eseri alkollu degildim cok nazik yaklastim bide biz hiyari doveriz diye arkadaslarini cagirmis çip..

TLH
17-06-2014, 03:46
Geçen sene sevdiğim bi abimle bara gitmiştik, altımızdaki araç şahin(sarı:D) vale geldi abi aracı alamayız otopark dolu dedi, yeni kasa 520 bir yanında c180 vardı bu iki araçtan bitanesini kaldır benimkini sok gerekiyosa sahibini çağır buraya vs tarzı konuştu vale garibim bizim abinin tipten ve giyinişindn korkmuş olmalı 520yi çıkarttı soktu şahini oraya :D

Arada bi valeye sert çıkmakta ağır abi ayakları oynamakta fayda var, alın terimle kazanıp aldığım aracı g-tüne don alamayacak ama "Ferrari teslim eden var sen kimsin havaları" yapan yamyamlara teslim etmem ben.

sagi
17-06-2014, 08:33
her vale bir değildir heralde :)

SekoLive
17-06-2014, 08:36
her vale bir değildir heralde :)

işletmecide bir değil

kimi arabaları hızlı getir müsterileri bekletme gerisine karısma der

kimisi bana az şikayet getir der.

ona görde vale yolunu çizer.

cok düzgün valelik yapanlar arabanın canını almayı bilmiyormu yada apaçi gibi olanlar adam gibi araba sürmeyi bilmiyoralrmı illa biliyorlar.

Berkan
17-06-2014, 08:58
" araba dolu " göster ben park ediyim dedinmi hiç biri yanaşmıyor itinayla çalışıyor deneyin :D

Mivec_4G63
17-06-2014, 09:57
Kanlıca lacivertin valeleri de hisara doğru gazlıyor, otağtepeye çıkan yokuşun orada el freni çekiyorlar. Allah akıl fikir versin.

sanctuary35
17-06-2014, 10:34
şu vale sektörünü bitirseler ya madem herkes sikayetci

YasinTEMUR
17-06-2014, 10:53
Bu valeler her yerde sıkıntılı galiba Eskişehirde 222 de valeye ver aracını akan trafikte geri geri bi hareketler bi hareketler o yüzden artık yürüyerek gitmek daha mantıklı heryere çektiriyosa giriceksin yoksa hadi hayırlı işler diyip geçmek daha iyi ben alın teriyle araba alıcam biri gelip benim önümde gazlıcak soğukmuş sıcakmış demeden çat diye basıcak günahtır ya

MK8800
17-06-2014, 11:09
Otel valeleri haricinde araç valeye verilmez bence . Oteller genellikle işe alirken daha iyi araştirip eleme yapiyorlar fakat mekanlarda tek amaç maksat vale olsun düşüncesi olduğu için ne mekan sahipleri dikkatli ne de valeler .

FiReWaLL
17-06-2014, 11:13
valeye ben çekerim sana gerek yok diyince trip yapıyolar :D

rahmi
17-06-2014, 11:14
İstanbul/Maltepe sahilde migros ile karting arasındaki bölgede valelerden illah etti millet şikayetlerden sonra bölgenin %80'i ispark oldu.

mimarsertac
17-06-2014, 11:24
Valeyle uğraşılmaz. İsparka park edip yürüyorum. Mis gibi. Valeye vereceğim parayı oraya veriyorum.

B.Koçer
17-06-2014, 11:24
Alfa ile cok trip yedim , abi biz porshce cektik yaaa diye :D Loganı almıyor ellemiyor valeler haha :D

EserBodrum
17-06-2014, 11:26
Sadece İStanbul değil Bodrum'dada bazı mekanlarda valelere verilmez.

BurakOzdemir
17-06-2014, 12:15
bahçeşehirde gölet tarafında valeler iptal beyler 2 araç çalındı 1si glk diğerini unuttum oda güzel bişeydi. isparka geçmiş şuan gölet tarafındaki otopark

Berkan
17-06-2014, 12:21
bahçeşehirde gölet tarafında valeler iptal beyler 2 araç çalındı 1si glk diğerini unuttum oda güzel bişeydi. isparka geçmiş şuan gölet tarafındaki otopark

yeni a6 öbürüde

+ kalantor bir abinin aracından baya yüklü nakit para calındı arac icinden . baya olarlar oldu aracın sahibi geldi gırtlagına dayadı paramı bulun diye falan ondan sonra olan oldu zaten biletleri kesildi. o valelerden 2-3 tanesi şuanda Benzin ile prestige mall arasında ufak alandalar :)

göletteki kapalıda ispark oldu artı olarak ; prestige önü manzonun önü manzodan northa shields'e giden yolda saglı sollu gelicek sonrada muhtemelen bankaların ordaki 3.caddeyede gelir :)

coastguard
17-06-2014, 12:22
Otel valeleri haricinde araç valeye verilmez bence . Oteller genellikle işe alirken daha iyi araştirip eleme yapiyorlar fakat mekanlarda tek amaç maksat vale olsun düşüncesi olduğu için ne mekan sahipleri dikkatli ne de valeler .

Kardeşim otel valelerindede durum pek farklı değil , sadece onları görmüyorsunuz çoğunlukla katliamı otelin kapalı otoparkında yapıyorlar :D

ceratoniaorg
17-06-2014, 12:44
Antalya'da resmi mi bilmiyorum ama şirket altında çalışıyorlar. Bir çok mekanı bağlamış firma standını atmış cafe ise 1 club ise 2-3 eleman koyup çalıştırıyor. Kurumsal gözükse de eğitimli kişiler yok.

exca-
17-06-2014, 12:47
Büyük konuşmiyim ama ölüm kalım olmadıkça valeye araba vermem. Bir kere verme gafletinde bulundum. Arkadaşımın mekanında ve gözümün önüne park etmesine rağmen 200kmde ki jantların ikinisi boydan boya çizdirdi.

Sarıyer'de vale kaza yaptı - Sayfa 1 Sabah - Galeri - Yaşam - 01 Ocak 0001 Pazartesi (http://www.sabah.com.tr/multimedya/galeri/yasam/sariyerde-vale-kaza-yapti)

Vale milyon dolarlık arabayla kaza yaptı! video izle,video seyret (http://www.samanyoluhaber.com/web-tv/vale-milyon-dolarlik-arabayla-kaza-yapti-8612-video-haberi/)

Sezgin
17-06-2014, 17:05

Ondan mi iptal olmus valeler. İyide olmus gerci sacma sapan bisiydi oranin vale alani olmasi

omerf.
17-06-2014, 17:23
Bir kez orduda caddy'i valeye verdim 3 sokak ileri ana caddeye paketmiş. çıkışta da anahtarı verdi araban sahil yolunda belediyenin önünde abi dedi. sahil yolunda da ters şeritten gidip ters parketmiş. son oldu zaten bidaha da vermedim hiç.

turbo&quattro
17-06-2014, 17:24
Kardeşim otel valelerindede durum pek farklı değil , sadece onları görmüyorsunuz çoğunlukla katliamı otelin kapalı otoparkında yapıyorlar :D

18-19 yaslarinda bellboyken otelin kapali otoparkinda yada gece 2-3 den sonra yaptiklarim aklima geliyorda.... Otel, bar... cogu ayni.

Gimifayf
17-06-2014, 17:54
Mekan: Ankara Tunali Gitanes
Yaklasik 2 ay once Emektar'la 4 kisi gittik, normalde s.kseler valeye vermem ama yanimizda bayanlar oldugundan dolayi bi seferlik verdim, ilk ve son oldu zaten.
Araci mekan girisinin hemen yanindaki otoparka park edecekti ve de dikkatli olsun yuklenmesin diye sanziman arizali fazla yuklenme ustune kalir bak diye uyardim, cikista araci istedim vale mekan onune getirmeyip buyrun diye otoparka kadar eslik etti anahtari verdi bindik D'ye alip ilerleyecektim ki caaarttt diye ses geldi indim bi baktim okuzun evladi otoparklardaki sari demirler var ya o demirin ustune cikarmis ve ben ilerleyince de arka tampon pert tabi.
Bu ne diyorum bilmiyorum siz yaptiniz diyo tamponun kirilan parcasi nerde lan o zaman simdi olduysa diyorum denyo toplamis parcalari yerde parca bile yok. Mudurunu cagirdim ilk siz yaptiniz diyodu sert cikinca abi arkadasi ekmeginden etme basinin gozunun sadakasi olsun demeye basladi nalet ettim o saatte orda onlari dovsen karakolluk olsan ugrastigina degmez.

BurakOzdemir
17-06-2014, 18:36
Bahcesehirde gölet tarafında manzoda vale var başka yerde yok kimse Tufaya düşüp vermesin 2 ayda 10a yakın araba çalındı aman dikkat aman

Mr.K
17-06-2014, 18:44
yav ztn baz alalım şimdi bşehiri
kapalı katlı otopark var niye valeye veriyo millet anlamıyorum ki..hemde bedava.
prestijin açık alanıda aynı şekilde..

hadi bebeğe gittin vs anlarım park yeri sorunlu veyahut cok uzaga park etmen gerekiyo blabla..
yapmayın beyler malınızı düşünün kolay kazanılmıyo.

Alpero
17-06-2014, 18:51
Daima tanıdığım bildiğim mekanlara giderim Valelerde benı tanıdığından dolayı hicbir sorun yasamadım suana kadar

Kız arkadaslarım için vale gercekten mekan tercih sebebi

Dodoo
17-06-2014, 19:03
18-19 yaslarinda bellboyken otelin kapali otoparkinda yada gece 2-3 den sonra yaptiklarim aklima geliyorda.... Otel, bar... cogu ayni.

Sen de mi Yusuf abi :D. Ahahahah :D

turbo&quattro
17-06-2014, 19:10
Sen de mi Yusuf abi :D. Ahahahah :D

Hahahaha ergendik o zamanlar :D otoparkta donutlar abartip e5 de gazlamalar. Gram aklimiz yokmus valla.

Mehmetmert
17-06-2014, 19:12
Ben hayatta valeye vermem, yanimda kiz olsa bile ya in burda gir mekana, yada ben park etmeye gidiyorum ordan benimle gelirsin diyorum.Ister cimri desin ister baska birsey, zaten oyle olmadigini anlayacaktir.
Baska bir olayda:

Adanada Hayal Kahvesinden ciktik, arkadas duruyor kapida
-Lan ne bekliyorsun gitsene arabana dedim
-Valeye verdim, getirsin gidicem dedi
-Bende arka sokakta el freni ceken, kaldirima cikmaya calisan bir FR vardi ben park ederken seninki olmasin dedim.
-Saka yapiyorum zannetti, araba bir geldi sağ 2 jant cizik icinde, oyleki tekerlerde bembeyaz tozu bile duruyor kaldirima ciktigi yerlerin.Birde eliyle tozunu silmeye kalkmis.
-Bende harbiden park ederken dikkat etmedim arkadasin arabasimi dkye, sadece FR oldugunu gordum.Kavga gurultu dedim ugrasma nazarlik olsun...

Berkan
17-06-2014, 22:11
Bahcesehirde gölet tarafında manzoda vale var başka yerde yok kimse Tufaya düşüp vermesin 2 ayda 10a yakın araba çalındı aman dikkat aman

ordandamı çalındı :eek:alt kat komsumuz manzonun sahibi ozellikle belirtirim boyle durum varsa sorarım halbuki oranın valelerin eli yüzü düzgünler gibi duruyorlardı

kapalı katlı otopark var niye valeye veriyo millet anlamıyorum ki..hemde bedava.

hadi bebeğe gittin vs anlarım park yeri sorunlu veyahut cok uzaga park etmen gerekiyo blabla..

kankim az çok biliyosun bahçeşehiri kimse üstüne alınmasın ama halkı değişik mekanın onune arabayı ceker/çektirir seklin biri bin paradır ama icerde para harcamaz akrep girer o an.
ayrıca o senle tepesine cıkıp takıldıgmız kapalı mimarinı sevdigim otoparkı bayadır paralı oldu :) chocolatenin karsısıdaki kocaman acık otopakrda valeyi kovdu polis :D ispark oldu cumartesi hatta taa yukarıya kadarda yakında ispark olcak

sagi
18-06-2014, 20:22
işletmecide bir değil

kimi arabaları hızlı getir müsterileri bekletme gerisine karısma der

kimisi bana az şikayet getir der.

ona görde vale yolunu çizer.

cok düzgün valelik yapanlar arabanın canını almayı bilmiyormu yada apaçi gibi olanlar adam gibi araba sürmeyi bilmiyoralrmı illa biliyorlar.

illaki firmaya göre farklılık gösterebilir bende eskiden valelik yapmıştım ataköy marinada hızlı ve çok dikkatliydik pati çekme gaza sert basma hepsi yasaktı izin günümüz harcanırdı valelerin başına bir değnekçi kesinlikle şart gözden uzak olduklarında her haltı yiyebiliyolar

Mr.K
18-06-2014, 20:29
kankim az çok biliyosun bahçeşehiri kimse üstüne alınmasın ama halkı değişik mekanın onune arabayı ceker/çektirir seklin biri bin paradır ama icerde para harcamaz akrep girer o an.
ayrıca o senle tepesine cıkıp takıldıgmız kapalı mimarinı sevdigim otoparkı bayadır paralı oldu :) chocolatenin karsısıdaki kocaman acık otopakrda valeyi kovdu polis :D ispark oldu cumartesi hatta taa yukarıya kadarda yakında ispark olcak

e tmm kanka gene prestij gene kalıyo aydınlatması vs de var 10numara bu arada o kapalı giriş çıkış çok sıkıntı yaa mersoyu sürttüm kaç kez orda ben.Onun harici çaklıtın karşı karanlığa mikseler parketmem(gece yarısı içeriz sohbet o ayrı manzara doluysa:D) ben zaten ii olmuş gene ispark olması o ayrı dava.

emir91
18-06-2014, 21:20
Bahçeşehirde hala durum idare eder otopark olarak müsait yerler var ispark yavaş yavaş çökücek gibi manzaraya falanda gelmeseler bari :D

BurakOzdemir
19-06-2014, 08:04
manzoda sorun yok bahçeşehir geneline araç hırsızları dadanmış onu dedim yanlış anlaşılma olmasın baya araba götürdüler bahçeşehirden

Berkan
19-06-2014, 08:10
1 GLK 220 cdi 1 A6 gitti.1de çok yüklü miktarda para 20-30 gibi bişeydi

onun dışında otoparkta hergün enaz 2 cam patlattılar arka koltukla karaltı görmeyiversinler.neyse ispark olması güvenlik acısından iyi oldu para verme acısından kötü :D

bilalasmali
19-06-2014, 12:23
ben hep kendim çekerim arabamı tabi klasik cevapları abi otopark uzakta tamam kardeşim der gene kendim çekerim yoksa bir gram araç verilmez bunlara tabi işini hakkı ile yapanlar hariç

benim gördüğüm işini temiz yapan valelerde var tabi

Viaport Vale Ve Ataköy Marina adamlar hakkını veriyor

Berkan
19-06-2014, 12:28
Marinın adam akıllı olmasının tek sebebi deli gibi adım başı tümsek var ve aracı aldıgı yerden enfazla iki manevrayla park ediyor olmadı arkasına çekiyor.

ordada valelerin oraya sola donmek yerine girmeyip düz kapıdan gecin 2 yada 3 saat ücretsiz ordaki otopark :) 2 adım yürüyerek

bilalasmali
19-06-2014, 12:33
Marinın adam akıllı olmasının tek sebebi deli gibi adım başı tümsek var ve aracı aldıgı yerden enfazla iki manevrayla park ediyor olmadı arkasına çekiyor.

ordada valelerin oraya sola donmek yerine girmeyip düz kapıdan gecin 2 yada 3 saat ücretsiz ordaki otopark :) 2 adım yürüyerek

yok olmaz illa mekan önünde ineceğiz şeklimiz olsun para bayılmaya alışmışız :D:D:D:hahaha:

mrtysn
19-06-2014, 16:11

Ben marinada oyle yapiorum valla haftada 3-4 kez gidince baktim valeye ciddi ciddi para birakiyorum diye gidip marina otoparkina koyuyorum 3 saat ucretsiz :)

sagi
19-06-2014, 17:19
Ben marinada oyle yapiorum valla haftada 3-4 kez gidince baktim valeye ciddi ciddi para birakiyorum diye gidip marina otoparkina koyuyorum 3 saat ucretsiz :)

evet orası ücretsizdi otel girişi var sağda biliyosunuz orasıda ücretsizdi :D

Ogedov
19-06-2014, 17:22

Geçen gün gözümün önünde manevra yaparken bi tampon bi far çipetpet oldu valla :D

Berkan
20-06-2014, 10:24
Geçen gün gözümün önünde manevra yaparken bi tampon bi far çipetpet oldu valla :D

hepsi aynıda en usturuplularıdır far diyosun kanka sükretmek lazım bahçeşhirdekileri anlattım az cok onun yanında devede kulak :D adam maseratiyi captivaya tıkladı sen hesap et :D

Sezgin
20-06-2014, 10:30

Prestige nin acik otoparki kapali , insaat halinde. Acik olan ufak bi kisim var orayada manzo parkediyor.
O katli kapali otoparkta bazen parali oluyor, sanirim kultur merkezindeki etkinliklere bagli olarak. Mecbur vale kaliyordu geriye ama simdi cok guzel olmus o alanin ispark olmasi.

Birde ek soru ; ispark plakaya ucreti yazip borc olarak gorurnurse sistemde, herhangi bir yasal zorunlulugu var mi odeme icin ?

Sezgin
20-06-2014, 10:33
1 GLK 220 cdi 1 A6 gitti.1de çok yüklü miktarda para 20-30 gibi bişeydi

onun dışında otoparkta hergün enaz 2 cam patlattılar arka koltukla karaltı görmeyiversinler.neyse ispark olması güvenlik acısından iyi oldu para verme acısından kötü :D

Bu arada dun kiz kardesimin arabasinin komple bagaj camini indirmisler. Gerci bahcesehirde degil, arkadasina gitmis. Esenkent Regnum eltkentte oluyor olay. Cocuk subenin yan sokagi.

Berkan
20-06-2014, 10:41
aynen öyle senelerdir patlaıyolar camları bahçeşehir esenkent aman diyim aracın icinde gozukur çöp bile bırakma bişey sanıyolar tıkıstırın bagaja.

Artık ispark oldu katlıda Sezgin dün tabelasınıda diktiler bariyeride değiştiler galiba.prestige onunden manzonun yukarı cıkıp saga donen golet girisinden northun önüne kadarda devam edicek duydugma gore ispark.dediginde dogru bir prestige in o yanı kaldı orayada cafe bişey acılırsa oranın otoparkı olur artık :D

zorunlulugnu bilmiyorm ama odemessen kalıyor galiba oyle cünkü bnim nezamandan oldugnu bilmediğim 5tl cıkmıstı eski araçta.250 tlye kadar olan borcu herhangibi isparkcıya yapışıp borcum var diyip odeyebiliosun :)

Sezgin
20-06-2014, 10:44
aynen öyle senelerdir patlaıyolar camları bahçeşehir esenkent aman diyim aracın icinde gozukur çöp bile bırakma bişey sanıyolar tıkıstırın bagaja.

Artık ispark oldu katlıda Sezgin dün tabelasınıda diktiler bariyeride değiştiler galiba.prestige onunden manzonun yukarı cıkıp saga donen golet girisinden northun önüne kadarda devam edicek duydugma gore ispark.dediginde dogru bir prestige in o yanı kaldı orayada cafe bişey acılırsa oranın otoparkı olur artık :D

zorunlulugnu bilmiyorm ama odemessen kalıyor galiba oyle cünkü bnim nezamandan oldugnu bilmediğim 5tl cıkmıstı eski araçta herhangibi isparkcıya yapışıp borcum var diyip odeyebiliosun :)

Basladi o insaati zaten prestigenin icine cok guzel bi mekan geliyor, acik otoparkida onlar alir yasasin ispark !! :) ben esenkent ve bogazkoyu bahcesehirden saymadigim icin acikcasi orada camin patlatiasina pek sasirmadim. Nitekim cocuk subedeki polislerde pek sasirmadi. "Bu ara burada cok oluyor yeaaa" dedi ve gittiler :)

Berkan
20-06-2014, 10:49
Basladi o insaati zaten prestigenin icine cok guzel bi mekan geliyor, acik otoparkida onlar alir yasasin ispark !! :) ben esenkent ve bogazkoyu bahcesehirden saymadigim icin acikcasi orada camin patlatiasina pek sasirmadim. Nitekim cocuk subedeki polislerde pek sasirmadi. "Bu ara burada cok oluyor yeaaa" dedi ve gittiler :)

jandarmadaykende aynıydı bakın kim oldugna kadar bliyorz sahintepe bir p.ç diyo evine gidip alıyorz ama bulamıyorzki aldıgı malları vs diyo kamerada vs. olmayınca cacık sasılcak bişey degil kısaca :D

Hakan-N
20-06-2014, 11:35
Fatih Medical park hastanesinin valelerine de arac teslim etmeyin son ses muzikle turluyorlar

BurakOzdemir
21-06-2014, 09:20
jandarma polisten iyiydi cok ciddiyim!