PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf V Hakkında

barakuda26
30-01-2014, 18:04
2005-2008 model 1.6 8v yani lpg uyumlu meşhur hitler motoru diye tabir edilen lpg'li golf nasıldır? artıları eksileri avantajları dezavantajları lpg ile yakıt durumu nasıldır bilen arkadaşlar tecrübesi olanlar yorumlayabilirmi acaba.

internette bu araç ve motorla ilgili pek çok konu var fakat heryerde farklı şeyler yazılmış özellikle donanımlar hakkında yılına göre donanım seviyeleride değişiyo sanırım kafam çok karıştı o yüzden.. bakımları dışında kronik sorunu varmıdır,yol tutuş konfor nasıldır uzun yolda yorarmı ?

örneğin ilanlarda bazı araçlarda gösterge panelinde yarım ekran gösterge var bu modellerde yol bilgisayarı mevcutmudur? bütçe 30.000 tl. bu paraya midline mı alınmalı mutlaka. çünkü primeline ve midline fiyatları aynı hemen hemen. tekrar satmak istediğimizde bize zarar ettirirmi. yani 30.000tl yi hakeden bi arabamıdır sizce?

edit:yazım yanlışı

resatgurcuoglu61
30-01-2014, 22:19
O Kadar Para Bağlayacaksan Audi Al Derim Tek Kullanacaksan Tek Kapısını Aile İle Kullacaksanız 4 Kapılısı Golften Daha Kalitelidir...

ferroo
30-01-2014, 22:22
arkadasım da aynı motorlu a3 aldı performansı harıc memnun ama motoru cok vasat

İbrahim33
30-01-2014, 22:22
ben olsam 30 liraya t-jet motorlu bravo veya focus 1.6 ghia alırdım.

-fatih-
30-01-2014, 23:49
bende 2005 1.6 fsi 115'lik golf 5 vardı..biraz sıkıntılıydı motoru 1.6 102 liğe göre..
tüp takması,çok yakması vs. arkadaşımda da sizin aradığınz motorlusundan vardı.tüp taktırmıştı oda
çok sıkıştırarak kullanıyordu hep arabasını lpg den hep bir sızıntı ses söz konusuydu..onun haricinde normal
düzenli kullanımda hiç şikayeti olmadı yanlış hatırlamıyorsam 1 sene önce tüpte 25 kuruş yakıyordu.

golf 5 lerde benim dikkat ettiğim ve çoğunlukta gördüğüm kronik sorunları gerçi kronikte demeyelim çabuk
yıpranma sorunu olarak far açma tuşunun ve teyp tuşlarının soyulması ve konsoldaki 4 adet hava kanalının ortasında yer alan
sağ sola çevirmek için kullandığımız plastik parça yerlerinde olmaz genelde çabuk kırılır :) ilanlarda ki golf 5 lerin %70 inde kesin eksiktirler :) birde kalorifer sorunu vardı
bende ve benim arkadaşlarımda tam sıcak hava vermiyordu km si yüksek olanlarda..yaptırdıktan sonra hala
sorunu devam eden arkadaşım oldu..

ben kendi arabamla karadenize gittim sınıfına göre rahat ve sessiz bir araba benim gibi kilolu insanı
bile yormadıysa rahattır :D

2007 model sonrasında tam ekran yol bilgisayarı oluyor..yarım ekran olanlarda da herşey mevcut.

primeline en boşu direksiyon simidi bile garip oluyor..midline orta comfortline dolusu..ama galiba düz 1.6 larda
comfortline yoktu..fsi larda oluyordu onlarda 6 ileri oluyor..ama bu arabada orj kol dayama şart acayip rahat
bir sürüş sunuyor..30 bin lira bence biraz fazla aracın durumuna göre değişir tabi.ama lpg varsa araçta rahatça satılabiliyor
arkadaşm aracını hemen satmıştı hemde ağır hasar kaydı komple boya vs olduğu halde..bende lpg yoktu fsi olduğundan biraz
bekledi mecburen arayan herkes lpg takılıyormu diye sormasından sıkılmıştım :) aklıma bunlar geldi şimdilik
hatırladığım başka şeyler olursa eklerim..hayırlısı olsun şimdiden..

Berkayy
31-01-2014, 00:25
bende 2005 1.6 fsi 115'lik golf 5 vardı..biraz sıkıntılıydı motoru 1.6 102 liğe göre..
tüp takması,çok yakması vs. arkadaşımda da sizin aradığınz motorlusundan vardı.tüp taktırmıştı oda
çok sıkıştırarak kullanıyordu hep arabasını lpg den hep bir sızıntı ses söz konusuydu..onun haricinde normal
düzenli kullanımda hiç şikayeti olmadı yanlış hatırlamıyorsam 1 sene önce tüpte 25 kuruş yakıyordu.

golf 5 lerde benim dikkat ettiğim ve çoğunlukta gördüğüm kronik sorunları gerçi kronikte demeyelim çabuk
yıpranma sorunu olarak far açma tuşunun ve teyp tuşlarının soyulması ve konsoldaki 4 adet hava kanalının ortasında yer alan
sağ sola çevirmek için kullandığımız plastik parça yerlerinde olmaz genelde çabuk kırılır :) ilanlarda ki golf 5 lerin %70 inde kesin eksiktirler :) birde kalorifer sorunu vardı
bende ve benim arkadaşlarımda tam sıcak hava vermiyordu km si yüksek olanlarda..yaptırdıktan sonra hala
sorunu devam eden arkadaşım oldu..

ben kendi arabamla karadenize gittim sınıfına göre rahat ve sessiz bir araba benim gibi kilolu insanı
bile yormadıysa rahattır :D

2007 model sonrasında tam ekran yol bilgisayarı oluyor..yarım ekran olanlarda da herşey mevcut.

primeline en boşu direksiyon simidi bile garip oluyor..midline orta comfortline dolusu..ama galiba düz 1.6 larda
comfortline yoktu..fsi larda oluyordu onlarda 6 ileri oluyor..ama bu arabada orj kol dayama şart acayip rahat
bir sürüş sunuyor..30 bin lira bence biraz fazla aracın durumuna göre değişir tabi.ama lpg varsa araçta rahatça satılabiliyor
arkadaşm aracını hemen satmıştı hemde ağır hasar kaydı komple boya vs olduğu halde..bende lpg yoktu fsi olduğundan biraz
bekledi mecburen arayan herkes lpg takılıyormu diye sormasından sıkılmıştım :) aklıma bunlar geldi şimdilik
hatırladığım başka şeyler olursa eklerim..hayırlısı olsun şimdiden..

Primelineda modellerinde tam ekran yol bilgisayarı yok maalesef. Kronik olarak otomatik klimalarda çalışmadığı sürece hafif tıkırtı sesi gelir. 2008 olmasına rağmen benim arabada bile var bu problem.

Ek olarak 2007 modellerde teyp ve plastik parçalardaki soyulma problemi giderildi. 2008 modellerde ise konfor ünitesi güncellendi yani rcd510 takıldığında akü bitirirme problemi ortadan kalktı.

Size tavsiyem yüksek modelli olmak şartıyla kesinlikle midline alın hatta sportline modelide var onlar daha dolu oluyor ama modelleri düşük onlarada bakabilirsiniz. Modeller arası Ciddi malzeme farkı var. Bende gt yakın arkadaşımda comfortline başka arkadaşımda ise primeline var. Birinden inip diğerine bindiğimizde başka araç havası var.

Motor olarak düz 1.6 lar lpgye uygun ve sağlam motorladır ancak gitmiyolar :) fsi ise lpgye uyumlu ancak pahalıya takılıyor diye biliyorum ve çok yakıt seçen bir motor tavsiye etmem. Ben tsi almanızı öneririm donanımsız bile olsa :) şimdiden hayırlı olsun.

-fatih-
31-01-2014, 00:34
benmde tercihim bütçeyi hafif biraz daha düzeltip gt almak en mantıklısı :)

Ertug_T.
31-01-2014, 00:42
2 yil golf V gti a bindim..bahsettiginiz model degil ama kasa olarak harikaydi her konuda..konfor-kalite vs unutacagimi zannetmem..yine olsa yine alirim..

Berkayy
31-01-2014, 00:43
benmde tercihim bütçeyi hafif biraz daha düzeltip gt almak en mantıklısı :)

Tabikide ancak temiz bir GT aranıyorsa min. 35 ten yukarıya çıkmak gerekir. Zaten ***** sitede alınabilecek bir kaç tane gt var onlarda 40 tan aşağı istemiyorlar :) ucuz Gt başa çok büyük masraflar açabilir motorları çok hassas. GT olursa 2008 öneririm başta motorda olmak üzere bir çok parçası revize edildi.

barakuda26
31-01-2014, 00:51
yorumlar için teşekkürler.. aile aracı olucak o yüzden öncelik az yakması yani tüplü olması gerek. tsi ve gt ler yakıt olarak üzer şu koşullarda. a3'lerin 4 kapıları yüksek fiyatlı ve kilometreli. golfte daha düşük kilometreli araçlar bulunabiliyo a3'ün 4 kapısı pek yok piyasada satılık olanlarda fsı tüpe uyumsuz :)