PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung galaxy note 3 izlenimleriniz ?

ümitech
05-02-2014, 19:08
İphone 5s kullanmaktayım,
Note 3 almalımıyım? Daha önce s4 kullandım 10 gün sonra yine iphone aldım 1 yıl önce,
Note 3 ü / s4 ten ayıran ,cezbeden yanı nedir?
Şundan dolayı soruyorum :samsungta rehbere girerken-görüşme bittikten sonra vs gereksiz bir bekleme olması ve bende dahil bu durumun birçok kişide takıntı haline gelmesi.
Sony z1 ve htc one 'da bu problem yok fakat samsungta var oğlu var !!!çözülmüyor bir türlü.
Bu hususlar için deneyimli kişiler yazarlarsa sevinirim
İphone cihazlarının akıcılığını ve işletim sistemini(ios) benimsemiş biriyim.kesinlikle z1 veya htc one almayı düşünmüyorum.
İPHONE 5s kalmalı mı note 3 mü almalıyım ?

junicb
05-02-2014, 19:25
5s'ten note3'e geçerseniz, laptop taşıyormuş hissine kapılırsınız. Kendim i5 kullanıyorum, piyasadaki en beğendiğim cihazda htc one. Geçen gün yanyana getirip karşılaştırma fırsatı buldum. Yok abi, ios'taki o stabilite, o geçişler ne bileyim tuhaf ve hantal geldi bana android sistemi. Karar sizin. :)

krm106
05-02-2014, 19:33
Note3 Kullanıyorum Tavsiye Ederim. Her Yönüyle Şarz Olsun Fotograf Kalitesi vs Olsun. Büyük Olmasına Takılmayın Kısa Sürede Alışıyorsunuz.

darkmoon
05-02-2014, 20:06
bende note 3 var tek eksisi ciddi bir yer problemi var telefonun.. pantolon kot cebinde sıkıntı yaratabilir arabada bile bazen koyucak bir yer bulamıyorum sıkıntısı bu..

artısı şu her tür özelliği var iphone ile kıyaslanamaz kesinlikle kullanım kolaylığı cabası telefondan ziyade telefon tablet karşımı bir işlevi var..

kullanmaya başladınmı iphone5 htc falan ekranları ufacık geliyor gözüne gözün alışdımı büyük ekrana diğer teller minnacık geliyor gözüne.. ama ne yalan söyliyim ben bile pek çok işlevini kullanmıyorum aldığım günden beri merak dışında kalemini çıkarıpda kullanmışlığım bile yok..

ekranıda bana biraz geniş geliyor note2 nin ekranı aslında bana tam ideal geliyor 5.5 bu note3 lerin 5.7 biraz geniş gibi geliyor bana.. note3 neo çıkıcakmış 5.5 ekranlı o gelirse bunu verip onu düşünüyorum ..

ümitech
05-02-2014, 22:46
3 kişiden başka yok mu note 3 kullanan? Note 3 neo ne zaman cıkacak bu konuda bilgi sahibi birileri yok mu ?

fore
05-02-2014, 22:55
ip5 ten S4'e geçtim, sonra beğenmedim ip5'e geri döndüm.

Sonra Note2 aldım, kahverengi, rengini çok beğendim, kayıtdışı olarka kapandı( İstanbul Bilişim)
Note2'yi beğenmiştim, ama tekrar androide cesaret edemedim bi süre..

Sonra gözümü karartıp yine ip5'ten note3 e geçtim..

Her telefonda incik boncuk kusur buldum ama note3'te boyutu hariç bir sıkıntı yoktu ta ki ilk başlarda çok iyi giden şarjı 1 günü bitirememeye başlayana kadar. Çok uygulama kullanmıyorum, oyun oynamıyorum ama akşam 6 civarı %10 civarı oluyor.

Çok kullanıyorum gerçi telefon olarak..

Bunun haricinde

Eksileri:

- Büyük. Gerçekten kot cebinden özellikle araba koltuğumda otururken çıkarmak eziyet oluyor bazen..
- IOS'taki stabilite cidden yok ama S4'e göre filan yine de çok iyi.(Örnek: Arabadaki bluetooth sistemi hem konuşma hemde media oynatma için eşleştiriyorum, ip5'te bir kere yapıyorum olay bitiyordu ama note3 ve S4'te her seferinde eşleştirmek gerekiyor mesela)
- Açılmasını bir türlü engelleyemediğim bi "News Feed" uygulaması var.
- Mail sıkıntısı yaşıyorum bazen, aynı maillar 3-4 kere geliyor.
- Iphone dokunmatiği kesinlikle daha iyi..

Artıları

- Takvimi ve takvim widgetları benim için çok kullanışlı.
- Herhangi birşey seyrederken ekran çok iyi, cidden iphone serisi küçük geliyor
- Şarj süresi azalmasına rağmen benim kullanımımda yinede ip5'ten daha uzun gidiyor.
- Autocad, mail için devamlı kullanıyorum, takvim elim ayağım vaziyette.
- Spen özellikleri başarılı.

Şimdilik bunlar geldi aklıma..

FATİH
05-02-2014, 23:05
s3 ve s4'ten sonra note 3'e geçiş yaptım, yaklaşık 15 gün oldu. s3'ü ilk gödüğümde "çüşşş bu kadar büyük cihaz mı olur lan!" demiştim, şimdi s4 küçük geliyo ve note3 ancak yetiyor ekran boyutu olarak. bu kadar tuhaf bir duygu. birçok özelliğini kullanmasam da memnunum. şu klasik android kasılmaları bu telefonda pek yok gibi.

stabilite ve prestij hariç her konuda 5s'ten üstün. dokunmatik konusunda dünya zirvesinde iphone var tartışmasız. iphone fanlarının birçoğu yüksek stabilitesi sebebiyle 5s'i hemen her telefondan üstün görebilir ama herşey hız değil. ayrıca note 3 de kağnı değil yani.

chip dergisi testlerinde şu an en iyi akıllı telefon note3. sıralama şöyle devam ediyor:
2- lg g2
3- htc one
4- sony z1
5- galaxy s4
6- 5s vs...

inşallah ilerleyen zamanlarda pişman olmam note 3'ten.

.::EmrE::.
05-02-2014, 23:13
Bu iki telefon arasında sürekli kalmışımdır. Beni tanıyan ve konuyu gören arkadaşlar varsa daha iyi anlatırlar, aynı gün içinde 3 kere , aynı ay içinde 4-5 kere Note3-5-Note3 takası yaptım. Note3 alıp ertesi gününde geri götürdüm, birkaç hafta sonra yeniden aldım, 3-4 gün kullanıp iPhone'a geri döndüm. Note 2 iphone note 3 iphone sürekli bu saçma çemberde gidip geliyorum :)

Dün yine alasım geldi Note 3, gold rengi çıkmış bir arkadaşımda varmış satıyordu. Durup düşündüm bu sefer. En çok daha dogrusu tek etkileyen şeyi kocaman ekranı, ama her defasında buna kanıp aldıktan 1 saat sonra tek elle yazamayıp,pişman olduğumu gördüm. İlk birkaç saat fotoğraflara,videolara ve oyunlara o koskocaman ekranda bakmak oldukça keyifli. Fakat sonrası acı haline gelmeye başlıyor. Ekran dışındaki hiçbir özelliği beni cezbetmiyor ve kullanmıyorum. Kalemini falan sahip oldugum süre boyunca hiç kullanmadım.

En büyük etken iOS. Macbook ve iPad kullanıyorum, sonuç olarak tüm cihazlarım bir senkronizasyon halinde. Sürekli iTunes'dan şarkı satın alıp arabada anında dinleyen biriyim, mp3 indirmekle uğraşmak,onları sınıflamak,isimlendirmek,albüm kapakları yapmaktansa 0.89 TL vererek şarkıyı satın almayı böylece daha kaliteli dinlemeyi tercih ediyorum. Bu sistem android'de varmı emin değilim, iTunesu aktif kullanmam, iCloud Pro aboneliğimin olması,ve yaklaşık 5400 şarkımın iCloud serverlarnda saklanması dolayısı ile zaten burda iOS'a bağımlı haldeyim. iOS'un o inanılmaz akıcılığı,basitliği,göz alan tasarımı hiçbir Android telefonda bulamadım. Widget'ları bir kere bile kullanmadım, tüm android telefonlarımda ilk kapattığım şeyler widget ve animasyonlu duvar kağıtları idi - keza telefonu deli gibi kasıyorlardı. Bu sebeple ben ana ekranda falan sadece basitlik istiyorum, android'de ise bu durum çok karışık geliyor bana.

Bir diğer konu iOS 7. Tüm uygulamalar telefonla bir bütünmüş gibi çalışıyor. Renkler,tam ekran app'ler falan tamamen uyumlu. Android'de simsiyah status bar'dan tut, eski iOS'lardaki tasarımlar,o gölgeli, metal,vs. tarzı kutucuklar falan beni çok sıkıyor artık. Android 4.4'te status bar şeffaf olmuş gerçi ama hala o iOS kalitesi, tipografisi, renklendirmesi falan yok. Appstore'un çeşitliliğine yaklaşmış hatta uygulama sayısı olarak geçti falan deniyor google play ama o kalite orda da yok. Abuk subuk kimlerden belli olmayan app'ler falan.. Bir de bildirimler ; iphone'un ekranında kilitliyken gelen bildirimler kadar hayatı kolaylaştıranı yok.

Kamera olarak iPhone 5 ten iyi ama 5S in kamerası ve özellikle flaşı çok daha kaliteli.

Android'in saçma sapan error mesajları, izinleri, cartları curtları gerçekten sıkıcı geliyor. iPhone'u çok değl ama iOS'u çok seviyorum - kesinlikle daha büyük ekranı olan bir telefona ihtiyacım var ancak bu ölçü 5.7" değil. 4.7 - 5 max yeterli ve umarım artık iPhone 6 mı, air mi her ne olacaksa biraz daha büyük olur. Aklıma geldikçe bişeyler eklerim,

SONUÇ :

Kesinlikle 5S'te kalmalısın. Şahsen bende dün note 3 almaktan yine vazgeçip 5S almaya yöneldim. Bumerang gibi iPhone. Ne kadar atarsan at,bir yerini,birşeyini arıyorsun ve geri geliyor sana.
Özellikle şu siteye bakınca daha da aşık oluyorsun iOS'a.
http://www.imore.com/iphone-vs-android-vs-blackberry-vs-windows-phone-which-phone-should-you-get

Edit : Kullanım kolaylığı açısından android - note 3 diyen arkadaşlar bence kesinlikle ama kesinlikle yanılıyor. Aynı işleri iOS'da çok daha hızlı bir şekilde yapıyorsunuz.

hondafit
06-02-2014, 00:09
attan inip neden eşşeğe bineceksiniz?
5s le yolunuza devam edin pişman olursunuz.

Eyüp
06-02-2014, 00:18
attan inip neden eşşeğe bineceksiniz?
5s le yolunuza devam edin pişman olursunuz.

At ve eşşek :cool: Karşılaştırmalara bakılırsa note3 daha iyi gibi ama..

Fiyat ve Özellik Karşılaştırması - Cep Telefonu - Samsung Galaxy Note 3 N9005 vs Apple iPhone 5s kıyaslaması (http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-vs-Apple-iPhone-5s)

Vtec21
06-02-2014, 00:21
Düşünmeden Note III tabii ki. :)

Büyüklüğünü dert etmeyecekseniz eğer, şaheser bir telefon. Hem şıklığıyla, hem kalitesiyle, hemde özellikleri ile.. ;)

06-02-2014, 00:32
Biraz objektif ve teknik olursanız; kalite açısından note 3 açık ara geride kalır. Plastik malzeme aluminyuma göre ve note 3 iphone un uretim tekniklerine göre oldukca basit ve kalitesiz kalıyor.. Bu 1+1=2. At ve essek olayı burdan cıkabilir. Geri kalan donanımsal özellikler kişiden kişiye değişen gereklikler. İncelemelerdeki performans vs testleri objektif değil bence. Kaldı ki işletim sistemlerine gelince olay note 3 ün takıldıgı ettiği, dondugu ve error üstüne error verdiği yerde kopuyor. Octa çekirdek quad cekirdek isterse 24 çekirdek olsun android akıcılıgı iosa yakın olsa da tam olarak akıcı değil. Hangi android cihazı kullandıysam menünün bir yerinde kasıyor.

Bunlar dısında ekranı olsun kalem teknolojisi olsun donanımsal olarak teknolojik ama pratik değil. İphone da bir parmak izi okuyucusu olmasını kac kere dilemişimdir özellikle yolda giderken şifre girmeye calısırken. E o zaman neden note 3 dusundun dersen dediğim gibi bazen ekran cok kucuk geliyor ve o kocaman full hd ekran cidden cok etkileyici oluyor.

hondafit
06-02-2014, 00:40
At ve eşşek :cool: Karşılaştırmalara bakılırsa note3 daha iyi gibi ama..

Fiyat ve Özellik Karşılaştırması - Cep Telefonu - Samsung Galaxy Note 3 N9005 vs Apple iPhone 5s kıyaslaması (http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-vs-Apple-iPhone-5s)
Donanım olarak iyi ama işletim sistemi olarak felç bir telefon.

Dou
06-02-2014, 00:51
Ben note 2 kullanıyorum, note 3 çıkacağı zaman alacağım diyordum, görünce hayal kırıklığı oldu açıkçası vazgeçtim. Mutlaka çok daha iyi telefondur ama note 2 den geçmeye gerek görmedim.

Şu an telefon alacak olsam lg g2 ye bakardım.

Risendark
06-02-2014, 01:01
Note 3 kullanıyorum herşey harika tek sıkıntı cebime sığmıyor. cebime soksam çıkartamıyorum çıkartsam geri sokmakta güçlük çekiyorum. Tek problemimiz sıkıntımız bu. onun dışında işletim sisteminde vs. sinde en ufak sıkıntı yok. takılma donma vs. kesinlikle söz konusu değil fotograf ve video kalitesi harkulade. Ve IPhone'dan da kat kat üstün bi telefon babamda 5s var kıyaslanamaz bile içerik ve sistem olarak ;) (bence)

Edit: karşılaştırmada da zaten üstün olduğu açık ve net ortada.

murat86
06-02-2014, 08:09
İphone 3 den beridir bütün seriyi kullandım 5s dahil çok pis iphone cuyumdur bi delilik ettim değişiklik olsun note 3 aldım 1,5-2 aydır kullanıyorum, Büyüklüğüne alışıyorsun alıştıktan sonra bi iphone alınca eline inanılmaz ufak geliyo sanki sınırlandırılmıs gibi oluyosun okadar büyükki ekranı rahat rahat hareket edebiliyosun, bi eksiki var benim için dolmusta evde işte yanında biri varsa sıır ekrandan herkez o mesajları okuyabiliyo :) Bi tanede en önemli artısı aktif kullanırım telefonu sosyal paylasım siteleri blablabla , bu sekilde 1.5 gün 2 gun arası gidiyor şarjı.

Kahn23
06-02-2014, 08:22
Eğer Facebookta "SmokeTeg Integra"nın sahibi Bülent'i takip eden varsa dün Note3 ile ilgili paylaştığı fotoğraflara bi baksın. Birkaç ay önce Vodafone'dan garantili olarak alınan cihaz şarjdayken patlamış..

turbo&quattro
06-02-2014, 08:25
Lg g2 ye gecis yapmayi cok dusundum ama her defasinda vazgectim. Oyle aman aman telefon kullanan biri degilim pratik olmasi benim icin cok onemli. kocaman tel, tek elle yazamama sorunu birde ipad, macbook ve iphone kombosundan vazgecememek zor geliyor. Benim ihtiyaclarima gore bana i5 bile fazla ama buyuklugu vs..dert etmeyecek kisiler icin galaxy, lg g2, daha mantikli gibi.

eleanor
06-02-2014, 08:35
iphone 5 i yaklaşık 6 ay kullandım sonra galaxy s4 aldım ve 3 ay sonra pişman oldum.Takılmalar oluyordu falan yine iphone a geri döndüm.Ama abim note 3 kullanıcısı ve çok ama çok takıntılı bi adam note 3 den önce Galxys4 kullanıyordu yavaşlık dokunmatik ekran iphonekadar değildi.Şuan note 3 ündünden çok ama çok memnun tek sıkntı herkesin dediği gibi büyüklük.almassan eksikliğini hissetmessin.alırsanda pişman olmassın öyle birşey.

Yiğit G.
06-02-2014, 09:01
bende çok düşündümde çok fazla takılmalar oluyormuş kitlenlemeler vs note 3 alıpda pişman olan sayısı az değil

Note III alıp pişman olan varmı ? (http://forum.donanimhaber.com/m_85302940/mpage_1/tm.htm)

note 3 alıp pişman olanlar klubu vardı donanımhaberde ama bulamadım

MMMacit
06-02-2014, 09:07
Ben 2 Aydır Kullanıyorum Ne Donma Yaşadım Ne Kitlenme Tek Eksi Yönü Büyük Telefon Ele Sığmıyor Nerdeyse. Geri Kalan Herşeyi Kusursuz Diyebilirim.

Berkan
06-02-2014, 09:58
s3 sahibiyim samsungun tek sıkıntısı o gereksiz zirilyon tane uygulamanın arkada calısmasından ve silinmemesinden hatta kapatılmamasından kaynaklı.azcık araştırmayla 5dk bile sürmeyecek işlemle custom rom.larla bir canavara dondurebilirsiniz telefonu (kısmen stock yazılımla nova launcer yükleyin oda ise yarıyor).3 aya yakındır 4.3.2 kullanıyorm slim romlu daha ne takılma ne bişey oldu .canım sıkıldı 4.4.2 ye kitkata geçtim 3-4 gün önce yine aynı şekilde ama birazcık 4.3.2 ye göre rami biraz daha harcıyor çıkalı nekadar oldu zatn.canın yine sıkıldı yine sil 4.1 yükle 4.2 yükle hepsi sana kalmış

takılmadan bahsediyosak ip4 le bir ios 7 nasıl kan ağlatır kullanın onu geçtim son seri 5/5s degözümün onunde kaç kere takıldı arkadaslarımn. daha dün annemin 5s i tangoda takıldı kaldı ekran.yani onda varsa ondada var cokda farklı degiller.

ben memnunum androidden. gerekirse torrentimi kurar dl de yapar rarlı zipli dosyamı bigüzel açar exe.mi kurar devam ederim. tkaarım flash gibi kullanırım itunes gibi baglanmam gibi gibi ip ninde artılar vardır illaki.

dhde yazmıs biri samsung goruntu diye sadece ama ip goruntu ve basit olması lazım. tam tersine cocuksu teması ve andorid vari üstten alttan cıkan bilgi ekranları .bide basit ama telefonda smiley bile olmazmı onun icin bile prog. indiriyosn yoksa gülücükte yok vs vs cok .uzattım daha gider böyle herkese göre mevzusu gibi mesala mercedes begenirim cokda hoş modelleri var ama bir bmw varken gidipte almam :D

darkmoon
06-02-2014, 10:15
note 3 ile iphone5 neye göre kıyaslanıyor bilmiyorum note3 deki sadece air view ve hand gesture olayı bile iphone'dan bence üstün kılar.. eye geture da varda o biraz işin show kısmı ben aldığımdan beri bir kere kullandım sonra kapattım eye gesture. ama hand gesture çok kullanışlı çok faydasını gördüm ve air view da öyle .... özellikle elleriniz kirli iş yapıyorsanız çok işe yarıyor..

ekranı hand write a imkan veriyor yani acil durumda s pen ile al notu otomatik atsın hafızaya hatta tel nosu yaz algılarsa atsın deftere direk arama yapabilirsin..

dış kaplaması dandik bencede bende elime aldığımda bana biraz uyduruk gelmişdi..

stabiliteye gelince benim tel yurtdışından geldiği için zaten garantisi yok ben root attım pek çok şeyi sildim o newsfeedler falan bende çıkmıyor misal..

benim için açıkcası iki eksisi var birincisi boyutu bazen arabada ceplik bardaklık kısmına bile koyamıyorum mesela jazz da sığmıyor ancak yan koltuğa koyman lazım biri yoksa oda hoşuma gitmiyor biri camı patlatır alır kapar kaçar korkusu var.. bir kızarkadaşımın aracında yapdılar çünkü çantasını kapıp kaçdılar.. bir sıkıntısı boyutu

ikincisi ise Fm radyo özelliğinin olmaması ben var sanıyordum yokmuş .. o can sıkıcı .. çünkü yürürken eski tellerimdede çok sık kullandığım bir şeydi..

Bunun dışında dediğim gibi gözünüz alışdımı diğer telefonların boyutu oyuncak gibi geliyor gözünüze..

bunu tv gibi düşünün biri evinize 120 ekran led tv koyuyor sizin gözünüz artık o tv ye alışıyor sonra 6 ay sonra led tv yi çıkarıp 37 ekran tv koyuyor aynı hesap ...

bataryası ortalama beni bir gün götürüyor ama performans bataryalarıda var 10 bin maha kadar.. tabi onların ayrı kılıf arka kapakları falan var..

stabiliteye gelince bazen kafayı yemeler oluyor klasik android olayı ama nadir genelde pek bir sıkıntısı yok..

ben esas note2 istemişdim 5.5 inç boyut olarak benim çok hoşuma gidiyordu..
note 2 nin sanırım üretimi durmuş yada önermediler onun yerine note3 neo çıkartıcaklarmış 5.5 ekranlı o çıkarsa bunu verip onu alıcam..

unutmadan birde samsungda glaxy gear olayı var oda ayrı güzel bir mevzu.. ucuz olsa ben düşünürdüm şahsen..

Berkan
06-02-2014, 10:51
abi root'tan dolayı gitmiş olabilir radyo diyecem a benimde basıma geldi nerde bu diye arandım durdum tüm yükledigim romlarda .yoksa orjinalde de mi yok

darkmoon
06-02-2014, 11:19
orjinalde yok.

Jön Türk
06-02-2014, 11:36
S3, S4 son olarak Note3 kullanıyorum.S4 ü servise verdiğimde 2 gün iphone kullandım soğudum.
İphone kullanan arkadaşlarıma note3 aldırdım hepsi mutlu teşekkür ediyorlar.

06-02-2014, 12:02
İphone u 5 inç yapsalar olay çözülecek de inatla büyütmediler ekranı :) konu hangi telefonu alsam olsaydı iki telefonu da inceleyin öyle karar verin olurdu mntıklı cevabı, eksileri ve artıları ile iki cihazın da birbirine göre üstünlükleri var fakat günlük kullanımda ne yapmaya kalkarsanız kalkın her iki cihaz da tüm isteklerinize yanıt verebilecek kadar gelişmiş. Note 3 ün yapıp i5 in yapamayacagı bir tek kalem olayı olur herhalde, i5 de daha portatif ve tek el kullanımı rahat.

Fakat siz 5S sahibisiniz zaten ve bence bos yere bir alısveriş olur.. Zaten en gelişmiş cihazlardan birine sahipsiniz.

yan53
06-02-2014, 12:10
note 3 ile iphone5 neye göre kıyaslanıyor bilmiyorum note3 deki sadece air view ve hand gesture olayı bile iphone'dan bence üstün kılar.. eye geture da varda o biraz işin show kısmı ben aldığımdan beri bir kere kullandım sonra kapattım eye gesture. ama hand gesture çok kullanışlı çok faydasını gördüm ve air view da öyle .... özellikle elleriniz kirli iş yapıyorsanız çok işe yarıyor..

ekranı hand write a imkan veriyor yani acil durumda s pen ile al notu otomatik atsın hafızaya hatta tel nosu yaz algılarsa atsın deftere direk arama yapabilirsin..

dış kaplaması dandik bencede bende elime aldığımda bana biraz uyduruk gelmişdi..

stabiliteye gelince benim tel yurtdışından geldiği için zaten garantisi yok ben root attım pek çok şeyi sildim o newsfeedler falan bende çıkmıyor misal..

benim için açıkcası iki eksisi var birincisi boyutu bazen arabada ceplik bardaklık kısmına bile koyamıyorum mesela jazz da sığmıyor ancak yan koltuğa koyman lazım biri yoksa oda hoşuma gitmiyor biri camı patlatır alır kapar kaçar korkusu var.. bir kızarkadaşımın aracında yapdılar çünkü çantasını kapıp kaçdılar.. bir sıkıntısı boyutu

ikincisi ise Fm radyo özelliğinin olmaması ben var sanıyordum yokmuş .. o can sıkıcı .. çünkü yürürken eski tellerimdede çok sık kullandığım bir şeydi..

Bunun dışında dediğim gibi gözünüz alışdımı diğer telefonların boyutu oyuncak gibi geliyor gözünüze..

bunu tv gibi düşünün biri evinize 120 ekran led tv koyuyor sizin gözünüz artık o tv ye alışıyor sonra 6 ay sonra led tv yi çıkarıp 37 ekran tv koyuyor aynı hesap ...

bataryası ortalama beni bir gün götürüyor ama performans bataryalarıda var 10 bin maha kadar.. tabi onların ayrı kılıf arka kapakları falan var..

stabiliteye gelince bazen kafayı yemeler oluyor klasik android olayı ama nadir genelde pek bir sıkıntısı yok..

ben esas note2 istemişdim 5.5 inç boyut olarak benim çok hoşuma gidiyordu..
note 2 nin sanırım üretimi durmuş yada önermediler onun yerine note3 neo çıkartıcaklarmış 5.5 ekranlı o çıkarsa bunu verip onu alıcam..

unutmadan birde samsungda glaxy gear olayı var oda ayrı güzel bir mevzu.. ucuz olsa ben düşünürdüm şahsen..
düşünürsen bende beyaz var turkcellden alınma 2 aylık cizik yok...pm atabilirsin düşünürsen satıcam

darkmoon
06-02-2014, 12:24
düşünürsen bende beyaz var turkcellden alınma 2 aylık cizik yok...pm atabilirsin düşünürsen satıcam

note 2 düşünmüyorum sağol neo çıkarsa ona geçicem..

İphone u 5 inç yapsalar olay çözülecek de inatla büyütmediler ekranı :) konu hangi telefonu alsam olsaydı iki telefonu da inceleyin öyle karar verin olurdu mntıklı cevabı, eksileri ve artıları ile iki cihazın da birbirine göre üstünlükleri var fakat günlük kullanımda ne yapmaya kalkarsanız kalkın her iki cihaz da tüm isteklerinize yanıt verebilecek kadar gelişmiş. Note 3 ün yapıp i5 in yapamayacagı bir tek kalem olayı olur herhalde, i5 de daha portatif ve tek el kullanımı rahat.

Fakat siz 5S sahibisiniz zaten ve bence bos yere bir alısveriş olur.. Zaten en gelişmiş cihazlardan birine sahipsiniz.

yeni iphone air ekranı 5.5 yada 5.7 civarı olucak deniyor öyle söylentiler var..

şu anki iphone ile note3 özellik donanım olarak kıyaslanırsa note3 iphone dan özellik donanım olarak 3 adım öndedir.. sadece air view spen handwrite gesture'lardan 3 adım öne geçer.. iphone da olmayıpda note3 de olan özellikleri tane tane yazmıyım merak edenler araştırsa zaten görür..

free-hifi
24-12-2014, 15:42
konuya hort çekeyim

http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-galaxy-note-3-n9005-32-gb-rose-gold-siyah-cep-telefonu-fiyati,122778.html#

n9005 modeli istanbul bilişimde var ama garantisi istanbul bilişimden diyorlar her hangi bir sıkıntı olur mu?

Kahn23
24-12-2014, 15:57
konuya hort çekeyim

http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-galaxy-note-3-n9005-32-gb-rose-gold-siyah-cep-telefonu-fiyati,122778.html#

n9005 modeli istanbul bilişimde var ama garantisi istanbul bilişimden diyorlar her hangi bir sıkıntı olur mu?

İst. Bilişim ithalatçı ve distribütör garantili ürünler satar.

Genelde sorunsuzdur.

free-hifi
24-12-2014, 16:01
İst. Bilişim ithalatçı ve distribütör garantili ürünler satar.

Genelde sorunsuzdur.

Almayı düşünüyorum bunu bakalım kısmetse

MBuğra
24-12-2014, 16:09
ios her nekadar güzel olsa da, üreticiler artık yazılımla telefonları eskitip, kullanıcıları yeni telefon almaya itiyorlar. ios 7 yüklenmiş iphone 4'lere bakarsanız dediğimi anlarsınız. eski sürümü yüklesen bu sefer de uygulamalar, ios sürümüne uygun olmuyor.

İşte android'in en güzel özelliği, telefonunuz güncel modellerden olmasa da, güncel romlarla gayet stabil ve güncel cihaza sahip olabilirsiniz. Note II sahibiyim, şu an telefonum fazlasıyla yetmekte bana.