PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio sembol 1-2 atma sorunu

Mehmet Opc
06-02-2014, 16:23
Merhaba arkadaşlar renault clio sembol 2012 model araç kullanıyorum şuanda 1.2 80 beygirlik benzinli araç aracı sıfır aldıgımızdan beri 1 den 2 ye atarken araç sirkeleniyor yokuş çıkıcam mesela 1 den 2 ye atıyorum araç topallıyor gibi oluyor yüksek devirlerdede oluyor düşük devirlerdede oluyor başka hiç bir viteste böyle bişey yapmıyor ben aracı servise götürdüm garantisi var çünkü renaultun servisini az çok bilirsiniz hepsi on başı hiç biri bişeyden anlamayan vasifsiz işçi doğaldır yapar motor ufak geliyor kasaya dediler peki motor güçsüz dediler bana hiç inandırıcı gelmedi acaba sorun neden kaynakların bu arada araç şuanda 43 binde ve 40 binde baska balata değiştirdigimiz halde aynı sorun devam ediyor şöylede bişey var 1 de dip gaz yapıp ayagım gazdayken 1 den 2 ye attığım zamanda araçta öyle sirkeleme olmuyor ama ayagımı gazdan çekip attigimda oluyor veya çok yavaş ayagımı debriyajdan çektigimdede böyle bi sorun olmuyor

hasimkamil
06-02-2014, 16:26
Arac tuplumu?

Mehmet Opc
06-02-2014, 16:26
araçta tüp yok basıkta değil

aykutsafakyaman
06-02-2014, 16:30
Bende 1.5 dci 2011 kullanıyorum . Benimde vites degistirmeyle ilgili sikintim vardi . Soguk havaya bagliymis simdi simdi daha iyi ne zamandan beri var bu sorun

Mehmet Opc
06-02-2014, 16:44
aracı ilk aldıgımız günden itibaren bu sorun var hava soguk olsun sıcak olsun hep yapıyor

Oznsrl
06-02-2014, 16:50
bende clio 3 var 3 yıldan fazladır sürüyorum 1 den 2 ye aragazı vermediğim sürece pürüzsüz geçmiyor yada çok özenerek atmak gerekiyor :D diğer viteslerde dediğin gibi sorun yok pürüzsüz geçiyor debriyajın kavraması çok kısa en tepede belki 2-3 cm lik bi hareket alanında kavrama olluyor ben ona bağlıyorum baskıbalata bilya ıvırzıvır değiştirdiğimdede aynıydı ben normal karışılıorm sürdüğm biçok renoda böyleyli çünkü

guwen_ar
06-02-2014, 16:59
Ayni durum yillar once 1.6 16v bravoda yasiyoduk surekli cok alakasiz bi durum ama benzin pompasinda sikinti cikti.alaksiz diyorum cunku 2. Viteste yapiyordu ve ayni sizin anlatiiginiz gibi.bence sacmalikti ama benzin pompasi degistiginde bole bi sorun kalmadi :)

Mehmet Opc
06-02-2014, 17:03
bende clio 3 var 3 yıldan fazladır sürüyorum 1 den 2 ye aragazı vermediğim sürece pürüzsüz geçmiyor yada çok özenerek atmak gerekiyor :D diğer viteslerde dediğin gibi sorun yok pürüzsüz geçiyor debriyajın kavraması çok kısa en tepede belki 2-3 cm lik bi hareket alanında kavrama olluyor ben ona bağlıyorum baskıbalata bilya ıvırzıvır değiştirdiğimdede aynıydı ben normal karışılıorm sürdüğm biçok renoda böyleyli çünkü

o zaman 1 den 2 ye atarkan şahinci gibi ara gazımı vermem gerekiyo :)

Mehmet Opc
06-02-2014, 17:03
Ayni durum yillar once 1.6 16v bravoda yasiyoduk surekli cok alakasiz bi durum ama benzin pompasinda sikinti cikti.alaksiz diyorum cunku 2. Viteste yapiyordu ve ayni sizin anlatiiginiz gibi.bence sacmalikti ama benzin pompasi degistiginde bole bi sorun kalmadi :)

bakalım söylicem servise garantiden benzin pompasını değiştirmeye çalışırım :)

Type-Rdinc
06-02-2014, 21:05
2000 model symbol var aynı şey bizdede oluyor 1 den 2 ye geçerken bi sallama yapıyo 14 yıldır farklı kasalarda aynı sorunun devam etmesi ayrıca ilginç tabi :D