PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ağ Bağlantısı Hakkında Yardım

Agah
07-02-2014, 00:00
Selamlar, yarın arkadaşlarla lan party yapmayı düşünüyorum fakat ağ bağlantıları hakkında bilgim zayıf. Şu sıralar 2 pc yi birbiriyle ethernet kablosu aracılığıyla bağlıyorum ve ev grubu yapınca lan game oynayabiliyorum fakat 3. bi bilgisayar için ne yapmam lazım ? Ethernet splitter ım yok maalesef. ADSL modemi boş bi şekilde fişe takıp 3 tane ethernet bağlasam yine aynı şekil ev grubuyla isteğim gerçekleşir mi ?

Mert Alpay
07-02-2014, 00:06
Abi eğer 3 ethernet girişiniz mümkünse kablonuzda mevcutsa tabiki bağlayabilirsiniz.Ama modeminde çıkış yoksa swich alman gerekir.

Agah
07-02-2014, 00:16
Abi eğer 3 ethernet girişiniz mümkünse kablonuzda mevcutsa tabiki bağlayabilirsiniz.Ama modeminde çıkış yoksa swich alman gerekir.

modem 4 portlu hacı :soru:

Mert Alpay
07-02-2014, 00:28
Ozaman bir problem olmaz 4 bilgisayarda bağlanabilir o modeme sıkıntı olmaz yani ama splitter olmadığını yeni okudum özür diliyorum, splitter olmada internette kopmalar yaşarsın telefonla görüşmen gerekirse kopmalar ve cızırtılar olabilir yüksek ihtimalle o lan party bir kabusa dönüşebilir :)

Agah
07-02-2014, 00:32
Ozaman bir problem olmaz 4 bilgisayarda bağlanabilir o modeme sıkıntı olmaz yani ama splitter olmadığını yeni okudum özür diliyorum, splitter olmada internette kopmalar yaşarsın telefonla görüşmen gerekirse kopmalar ve cızırtılar olabilir yüksek ihtimalle o lan party bir kabusa dönüşebilir :)

telefon ne alaka ?

Mert Alpay
07-02-2014, 00:43
Abi splitter dediğin telefondan modeme çektiğin hattıın arasındaki bir parça ;

http://img176.imageshack.us/img176/5131/localadslqu4.gif

sen telefona splitter takma gereği duymadıysan modeminde yeterli sayıda çıkış varsa bağlarsın bilgisayarları ve lan oluşur bir sıkıntı olmaz.

Ben telefonuda hesaba katarak net cevap vermeye çalıştım :)

Agah
07-02-2014, 00:45
anladım hacı , benim kastettiğim olay telefon kablosu için splitter değil ethernet için. yani bu :)

http://trueview.co.in/pictures/122.gif

Mert Alpay
07-02-2014, 00:52
o splitter değil abi swich eğer modeminde yeterli çıkış yoksa swich gerekli ama yeterli çıkış varsa sorun olmaz swich'e gerek yok

Agah
07-02-2014, 00:59
o splitter değil abi swich eğer modeminde yeterli çıkış yoksa swich gerekli ama yeterli çıkış varsa sorun olmaz swich'e gerek yok

hacı ethernet splitter dedim işte ethernet dağıtıcısı anlamına geliyor şimdi bunu mu tartışalım :D buraya kadar herşey tamam ama bu modemde internet yok bağlı değil saf, kuru şekilde 3 pc 3 ethernet bir de adaptör takılı başka bişey yok. bağlanırız dimi :D

onursumer
07-02-2014, 01:02
Modemde switch ozelligi varsa baglanir ki % 90 vardir :)

Mert Alpay
07-02-2014, 01:04
internet olmadan bağlanabilirsin sorun olmaz :D :D

Agah
07-02-2014, 01:46
Modemde switch ozelligi varsa baglanir ki % 90 vardir :)

internet olmadan bağlanabilirsin sorun olmaz :D :D

duymak istediğim şeyler bunlar işte :D teşekkürler desteğiniz için :)

sweap07
07-02-2014, 07:16
bır tane kablosuz modem net olmasın sorun deıl o modem uzerınden ag kurcaksınız kurdunuz agada o kısıler baglanıcak bız bız boyle yapıyoruz kabloya felan gerek yok

Agah
07-02-2014, 18:15
bır tane kablosuz modem net olmasın sorun deıl o modem uzerınden ag kurcaksınız kurdunuz agada o kısıler baglanıcak bız bız boyle yapıyoruz kabloya felan gerek yok

teşekkürler :heyoo: