PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucuz Hızlı Araç Konusunda Tecrübeli Arkadaşlar

Fatih
07-02-2014, 15:26
Merhabalar;

Sene olmuş 2014 bu zamanda sfi, si, hgt gibi araçlara masrafsız binilir mi?

12-13 olan piyasadan 15e alınsa sıkıntısız olur mu yoksa illa zırt pırt masraf açar mı?

Güncelleme: Arkadaşlar yine araştırırken modifiye olmadan 1.6lar içinde en seri araçlara bakarken E11 pörtlek göz Corollalar ile 1.6 tek kapı Cliolar ilgimi çekti.

Clio küçük olması dezavantaj ama Corolla sedan ve motor kodu 4A-FE yani AE101 ile aynı ve ondan daha ucuz daha donanımlı sadece daha tipsiz:D

Sorunsuz olduğu söyleniyor zaten aynı motor. şanzımanı bilmiyorum.

Piyasası çok mu kötü bunların?
Siteye baktım doğru düzgü bilgi yok araç hakkında.

Birde megane1 k4m var arkadaşlar pek değeri bilinmemiş.

16EC813
07-02-2014, 15:28
enhızlısı en ucuzu rexs :D

DOHC
07-02-2014, 15:38
Ucuz, gitsin istiyorsan Rover 220 turbo....... :)

Chn53
07-02-2014, 15:41
Ucuz, gitsin istiyorsan Rover 220 turbo....... :)

sorunsuz demiş ama :)

bence si ve crx bakın size en az sorunu bu araçlar çıkarır

mesela http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-nadir-temizlikte-full-orjinal-152797539/detay

Turboğuz54
07-02-2014, 15:42
o yaşlarda hızlı sorunsuz araba yoktur kendini kandırma vardır :)

By_HaNNibaLL
07-02-2014, 15:43
Civic Sİ ne problem cıkartabilir ki ?

Motoruna kaportasina baktirin bilen birine 12 13 e alinip binersiniz

Ouz_Vti
07-02-2014, 15:44
Honda dan şaşmamak gerek :)

onn_dear
07-02-2014, 15:50
Sorunsuzluk konusunda honda iyidir ama ufak tefek seyler illaki olur

dahan
07-02-2014, 15:53
ucuz gitsin diyosan,rover 220,kronik hastalıgı hararettir,o da radyatörün küçük olması biraz ,onuda bi şekilde çözersin ,nasıl sorunlu arabaysa sorunsuz 5 yıldır kullanıyorum,bu 220 lerin durmadan neresi bozuluyor acaba merak ettim

Fatih
07-02-2014, 16:05
Açıkçası herkes rover çok sıkıntılı dediği için yazmadım.

Hızlı araca binecez diye senede 4-5 bin lira masraf yapmak da istemiyorum.

Aslında en güzeli gt vectra ama insanlar o yaşta Opel ustalık öğretir temizini arasan yeni meslek edinirsin diyorlar:D

Geçen 106 gti konusu açılmıştı orda da masra yapmadan binemezsin sağlıksı 20 binin üzeri yorumlar yapılınca dedim ki bu araçlar daha vahim o zaman.

Chn53
07-02-2014, 16:07
ucuz gitsin diyosan,rover 220,kronik hastalıgı hararettir,o da radyatörün küçük olması biraz ,onuda bi şekilde çözersin ,nasıl sorunlu arabaysa sorunsuz 5 yıldır kullanıyorum,bu 220 lerin durmadan neresi bozuluyor acaba merak ettim

mekanik ve kaporta parça fiyatları ne durumda 220 lerin :)

guwen_ar
07-02-2014, 16:10
Sorunsuz ucuz ve performans istiyosan megane f7r diyorum.cogu kisi tarafindan sewilmez kasasi ama o paralara aldigin performans yol bilg. yakit her sey cok iyi.
Arka cam kelebekleri bile elektrkli :)

aodabasi
07-02-2014, 16:14
al bi e30 keyfine bak fazla hız zarardır :)

GokhanG
07-02-2014, 16:16
rena21 turbo vardı satılık ona bak derim uygun rakama verecekti arkadaş kalan rakamlada arabanın eksiklerini giderirsin

darkmoon
07-02-2014, 16:16
işin matematiği aslında çok basit. piyasa işi çok tutan ve zamanında çok tutmuş araçların temizini bulmanda bir o kadar zor elli tane el değiştirmişlerdir bu zamana kadar oynanmadık yeri kalmamışdır.. temizleride zaten astronomik fiyatlar istiyorlar ölülerine göre..

zamanında talep görmeyen tutmamış spor araçların temizini sorunsuzunu bulman diğerlerine göre daha fazla olur..

Mesela basit bir örnek primiera gt 2.0.. temizini bolcana sanırım bulabilirsin ayrıca dolu donanımlı kemikli araçdır..

emrekuzdere
07-02-2014, 16:20
90'lı yıllarda ki honda'lar çıkarsa çıkarsa ateşlemeden problem çıkarıyor. Bobin, modül vs vs değişiyor çözülüyor. Ama bu en temizinde de en leşinde de oluyor bazı aralıklarla :) :)

Fatih
07-02-2014, 16:21
işin matematiği aslında çok basit. piyasa işi çok tutan ve zamanında çok tutmuş araçların temizini bulmanda bir o kadar zor elli tane el değiştirmişlerdir bu zamana kadar oynanmadık yeri kalmamışdır.. temizleride zaten astronomik fiyatlar istiyorlar ölülerine göre..

zamanında talep görmeyen tutmamış spor araçların temizini sorunsuzunu bulman diğerlerine göre daha fazla olur..

Mesela basit bir örnek primiera gt 2.0.. temizini bolcana sanırım bulabilirsin.

Aynen durum böyle hocam.
Temizi bulmak zor temizi de çok para.

Yalnız tutulmayan spor araçlarda da parça sorunu var ve pahalı.

Primera GT'nin kaporta parçası çok pahalı.

Sonuç yine paraya bakıyor.:D

16EC813
07-02-2014, 16:23
Aynen durum böyle hocam.
Temizi bulmak zor temizi de çok para.

Yalnız tutulmayan spor araçlarda da parça sorunu var ve pahalı.

Primera GT'nin kaporta parçası çok pahalı.

Sonuç yine paraya bakıyor.:D

aslan besleyen yemini düşünmez :D

darkmoon
07-02-2014, 16:24
fiyatlarını bilmiyorum ama primiera çok sattı o kadar parçalarının senin diğer bakdığın araçlara oranla çokda pahalı olucağını sanmıyorum. gerçi o bir örnekdi o tip araçlar var yani..

Alper_
07-02-2014, 16:27

yatak sarar, bayılır yatak sarmaya..sonrası gelir zaten komple motor yapmak zorunda kalınabilir.

sipsak
07-02-2014, 16:28
tam gürültülü patırtılı konu :D

Fatih
07-02-2014, 16:29
aslan besleyen yemini düşünmez :D

Doğrudur hocam.
En iyisi kedi beslemek o da kedigillerden:D

DoganSuper
07-02-2014, 16:39
vectra gt olabilir :) tertemiz astra gsi veya corsa gsi

Fatih
07-02-2014, 16:39

O kadar basit olmasa gerek sonuçta 20-22 senelik araçlar.
Örneğin; Sİ de kronik yağ pompası sorunu var.

tam gürültülü patırtılı konu :D
Neden ki?

Gko
07-02-2014, 16:40
astra gsi ve ya vectra gt bakın

Jr.Toptas
07-02-2014, 16:47
sorunsuz araba yoktur fatih abi sorunsuz şöför vardır arabasına kadınlara bakan gibi birinden hgt tarzı bir araba alıp durama göre bakımlarla keyif yapıcaksın abi her türlü masraf yapacağın için bence biraz daha para biriktirip daha güzel bir makine al derim ben :)

gokcell13
07-02-2014, 16:49
Dediklerin cok mantıklı yanlız karneli araba bulacaksın.Her onerılen arabayı ciddiye almayıp yürürü, ustası ve garajı belli olan araclara yoneleceksin.Zor iş ama cok ararsan basarırsın.

dc_crx
07-02-2014, 16:51
205 GTİ temizini bulursan orjinal olarak yukarda saydıklarının en hızlısı

Fatih
07-02-2014, 16:58
Dediklerin cok mantıklı yanlız karneli araba bulacaksın.Her onerılen arabayı ciddiye almayıp yürürü, ustası ve garajı belli olan araclara yoneleceksin.Zor iş ama cok ararsan basarırsın.

Bu işlerde uzman yıllarca emek vermiş bir abimize sorduğumda bu soruya bana cevabı: "Kendine yeni bir meslek edinirsin" oldu.:D

Aslında bu konu biraz da karşılaştırma gibi hangisi mantıklıysa sadece o araca yönelip araştırmak.
Bu konuda burası çok iyi yardımlaşma çok güzel.
Sorgulama konularıda var.

bahadırtelli
07-02-2014, 17:09
O paralara hızlı araba rover olur standart type-r kadar gider.
Motoru bitik rover 6-7 binliraya alınıp bu işin ehl 2-3 ustadan birinde motor yapılıp sorunsuzca gazlanır.

By_HaNNibaLL
07-02-2014, 17:37
yatak sarar, bayılır yatak sarmaya..sonrası gelir zaten komple motor yapmak zorunda kalınabilir.

Her araba yatak sarabilir daha önce nasil kullanildiği belli değil 3. 4. el bi araç aliinacak sonuçta sans meselesi.

LnchCntrl
07-02-2014, 17:42
Her araba yatak sarabilir daha önce nasil kullanildiği belli değil 3. 4. el bi araç aliinacak sonuçta sans meselesi.

Her araba yatak sarabilir, ama bi arabanın kronik sorunu yağ pompasıysa o araba ihtimal daha fazladır. Si güzeldir ama hiç sorunsuzda değildir. Zaten öyle bi arabada yok. Hele hızlılarda..

kaan megi
07-02-2014, 17:57
opel gt gsi serisi alırsan sadece sıkıntın sensör olur alt takım motor sağlamılığı olarak opel iyidir sensörde bilinçsiz ustaların tüp falan bağlarken yaptığı hatalardan olur opeldeki donanım konfor hiç bir araçda yoktur o yıllara göre

darkmoon
07-02-2014, 18:48
ölü gt ölü gsi hayattan soğutur..

tek sensör olmaz gsi daki başlıca sorunları sayıyım klima,traction control,abs sensör,rolantide dalgalanma,yağ sızıntıları bolcana keçelerden karterden v.b ... aynısının benzeri gt içinde geçerli.. bu bahsettiğim orta karar bakımsız bir gsi için geçerli..

Mak_
07-02-2014, 19:01
Fiat Palio Sporting Alabilirsiniz 1.6 120 BG Kronik bir sıkıntısı yok bildiğim kadarı ile

speed_emre
07-02-2014, 19:05
bravo aslında olurda temızı bulmak lazım :)

coolvtec
07-02-2014, 19:19
2.0 opel calibra olabilir 150 hp

YunuscanVg
07-02-2014, 19:24
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-mk1-gti-150309138/detay)
Böyle birşey nasıl olur ? :)

Fatih
07-02-2014, 20:28
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-mk1-gti-150309138/detay)
Böyle birşey nasıl olur ? :)

Kardeşim efsane mk1 ama bahsettiğimiz araçlar arasında güvenlik olarak çok zayıf kalır.

Vectra GT kasa olarak en sağlamı görünüyor Primera GT ile beraber.

Hızlı araç diyoruz ama güvenliğide düşünmeliyiz.

Fatih
07-02-2014, 22:55
Teg nasıl olur arkadaşlar?

Bunlarda da Honda sorumsuzluğu var mı?

Yoksa zor bir araç mı?

Emir_b16a
07-02-2014, 23:38
konuştuğunuz ucuz araçların hepsi durumuna göre değerlendirilmeli

corsa 1.7 dti da mantıklı olabiliir

imkanın becerin varsa ef kasa civic alıp integra motoru taksanda yürür

crx alsanda yürütürsün ama ömrü konusunda kimse yorum yapamaz :)

ha satma derdiniz yoksa swift 1.3gti lara bakılabilir uyguna alıp kaporta boya bide motor yaptıabilirseniz uzun süreler hızlı araca binmiş olursunuz ama muhtemelen satarken canınız baya sıkılır :)

EFL_39
07-02-2014, 23:57
fazla kurcalanmamış sfı gsi veya az kilometreli megane f7r tavsiye edrim geri kalanlar bu fiyat aralıgında bu araçlardan iyi olamaz..

Schumi
08-02-2014, 00:23
CRX ve Civic SI önerenler hakikaten gözleri kör olmuş fanatiklikten. D16 gibi yağlama sorunları olup yatak sarmayı çok seven bir aracı ucuz ama hızlı diye araba almak isteyen birisine nasıl öneriyorsunuz ? Niyet belli 13-15 arası alınacak amacı boyunca gazlanıcak. Birde Honda'dan şaşmamak lazım sorunsuz felan diyorsunuz.

Tabiki hepsi yatak saracak diye bişi yok ama çok sık rastlanan birşey.

ahmetbaha-drs
08-02-2014, 00:25
VW Golf mk3 GTI, Seat Ibiza 2.0 Cupra-Cordoba SX ve ya Xsara VTS diğerlerine göre daha ucuz bulma ihtimaliniz var, güzel arabalar bence.

halilkarakas
08-02-2014, 00:28
CRX ve Civic SI önerenler hakikaten gözleri kör olmuş fanatiklikten. D16 gibi yağlama sorunları olup yatak sarmayı çok seven bir aracı ucuz ama hızlı diye araba almak isteyen birisine nasıl öneriyorsunuz ? Niyet belli 13-15 arası alınacak amacı boyunca gazlanıcak. Birde Honda'dan şaşmamak lazım sorunsuz felan diyorsunuz.

Tabiki hepsi yatak saracak diye bişi yok ama çok sık rastlanan birşey.

pejocular bile çözmüş D serisini kardeşim :D

ben olsam integra alırdım

taytay
08-02-2014, 00:32

aynen çok sever d16a9 sarmayı ben 3 kere sardırdım (crx ve si ) da ordan biliyorum :D

Bencede Teg al..

Schumi
08-02-2014, 00:44
pejocular bile çözmüş D serisini kardeşim :D

ben olsam integra alırdım

Serçe parmağı kadar kolları yamultmayıda çok severde yazmiyim dedim. :D Bu arada benden önce Alper yazmış galiba. Tüh olmadı bu. :D

halilkarakas
08-02-2014, 00:48
Serçe parmağı kadar kolları yamultmayıda çok severde yazmiyim dedim. :D Bu arada benden önce Alper yazmış galiba. Tüh olmadı bu. :D

yağlama problemi olmasa iyi motor aslında :D

TigeR
08-02-2014, 00:58
dizel yüklemek daha mantıklı abi şu devirde :D bir de bi ara forumda 6500e 106gti vardı draglar için kullanılıyordu trafikten çekilmiş o alınıp biraz masrafla kullanılabilir sanki

GÖKTÜRK
08-02-2014, 01:34
belki haddime değil o kadar bilgili insan yorum yapmıs ama ucuza hızlı araç her zaman sorun çıkartır bence denedik gördük şahsen motor yaptırmak zorunda kaldık sanayiyle dost olduk gerçekden ha şuda var ucuza hızlı araba yok mu vardır bir sürü ama temizini bulmak lazım iyi araştırmak lazım

pcvirus
08-02-2014, 01:39
aslında işin özü yine temiz araba leş arabaya dönüyor temiz bi esayda
çok çok rahat gazlanabilir
yağlama sorunu adam 200 k lara gelmiş arabalardan bahsediyoruz
çevremde çok yatak saran esay gördüm
ama hiçbiri sebepsiz değildi
ya çok fazla km si olmuş artık bakımsızlığı belli olan araçlardı ya yan sanayi pompa takılan
yada çıkma pompa takılan
doğru düzgün orjinal parçalarla toplanan bir d serisinde ben yatak saranı görmedim
ama işte işin özü temiz araba

mad_max1978
08-02-2014, 02:19
f7r alırdım o paralara şahsen

kadir jdm civic
08-02-2014, 08:41
Merak ediyorum D serisinde yatak saranların arabalarına nasıl baktıklarını hele hele crx te yag sogurutucu varken.

Ben Sİ ile çok gazladım ve gazladıgım motor km si 250 bın birinde 200 bin bir taneside çok fazla gazlamasamda 440 bınde motoru zorladım. hepsi orjinal motor ve yansanayi hiç bir malzeme yoktu. Kullandıgım arabaların motorlarında hiç bir sorun olmadı

Hal böyle olunca Sİ kullanan arkadaşlar Typer kullanıyormuş gibi Sİ lerini kullanırsa gayet güzel şekilde eline alırlar motorlarını.

Suan hangi arabayı alırsanız alın hangi marka oldugunun bir önemi yok adam gibi motor bakımları iyi ustalarca yapılmazsa düzgün yağ konmazsa bilinçsizce gazlanırsa tüm motorlar kırılır.

Ben eg kasayı sevdiğim için Sİ herzaman alırım nekadar gidip nekadar gitmediği çok önemli değil.

Maksat illa gazlamak birilerini geçmekse bitik 106 vts alırım AHM ye bırakırım çok süper çıkar veya F7R alırım biraz ugraşırım iyi olur. Şartlar zorlanır Clio RS alınır masraf ile güzel hale gelir. GSİ temizini bulursan al ama tesisatı sensörleri saglam olsun. yada al bir crx yada ef kasa üzerine çak b16 yı typer kovala suan yapılan örnekleri var.

taytay
08-02-2014, 09:04
Merak ediyorum D serisinde yatak saranların arabalarına nasıl baktıklarını hele hele crx te yag sogurutucu varken.

Ben Sİ ile çok gazladım ve gazladıgım motor km si 250 bın birinde 200 bin bir taneside çok fazla gazlamasamda 440 bınde motoru zorladım. hepsi orjinal motor ve yansanayi hiç bir malzeme yoktu. Kullandıgım arabaların motorlarında hiç bir sorun olmadı

Hal böyle olunca Sİ kullanan arkadaşlar Typer kullanıyormuş gibi Sİ lerini kullanırsa gayet güzel şekilde eline alırlar motorlarını.

Suan hangi arabayı alırsanız alın hangi marka oldugunun bir önemi yok adam gibi motor bakımları iyi ustalarca yapılmazsa düzgün yağ konmazsa bilinçsizce gazlanırsa tüm motorlar kırılır.

Ben eg kasayı sevdiğim için Sİ herzaman alırım nekadar gidip nekadar gitmediği çok önemli değil.

Maksat illa gazlamak birilerini geçmekse bitik 106 vts alırım AHM ye bırakırım çok süper çıkar veya F7R alırım biraz ugraşırım iyi olur. Şartlar zorlanır Clio RS alınır masraf ile güzel hale gelir. GSİ temizini bulursan al ama tesisatı sensörleri saglam olsun. yada al bir crx yada ef kasa üzerine çak b16 yı typer kovala suan yapılan örnekleri var.

Demekki sarıyormuş bu kadar saran varken sen istisnaymışsın demekki illaki sarmayan da vardır .

Kullananları merak ediyormuşsun extra bişiy yapmıyoruz bu sitede herkez bilinçli zaten 2002 -2003 senelerinde bindim kullandım onun üstüne çok araba değiştirdim hepsi de 106,vts,rs vs vs hiç biri de yatak sarmadı bu işlere dün girmedik , zaten hepsi sarıcak diye birşey yok genelleme yapıyoruz yani ben yağlama sorunu yaşamayan pek görmedim .

Birde nasıl typer gibi kullanılıyor si ?
Bu arada bu sitede beni tanıyanlar ne kadar çok crx sevdigimi bilir ama d16a9 hiç sevmiyorum yada beni çok uğraştırdı ondan sevemedim :) .

35AR5226
08-02-2014, 09:07
Açıkçası herkes rover çok sıkıntılı dediği için yazmadım.

Hızlı araca binecez diye senede 4-5 bin lira masraf yapmak da istemiyorum.

Aslında en güzeli gt vectra ama insanlar o yaşta Opel ustalık öğretir temizini arasan yeni meslek edinirsin diyorlar:D

Geçen 106 gti konusu açılmıştı orda da masra yapmadan binemezsin sağlıksı 20 binin üzeri yorumlar yapılınca dedim ki bu araçlar daha vahim o zaman.

benim bi abi aldı vectra gt 49 binde araç kazası yok garaj aracı ama satmaz bence :)

Gko
08-02-2014, 09:49
GSMP 2013 - FLAT OUT Rafa (http://www.youtube.com/watch?v=FxrWTZjtCXo)

şöyle aklını çeleyim abi hahaha :D

şaka bi yana vectra tip itibariyle hoş değil ama 14-15 civarına astra gsi bulabilirsin ecotech sfi fark etmez saglıklı bi ecotech seni gerektiği kadar tatmin eder

darkmoon
08-02-2014, 10:22

şaka bi yana vectra tip itibariyle hoş değil ama 14-15 civarına astra gsi bulabilirsin ecotech sfi fark etmez saglıklı bi ecotech seni gerektiği kadar tatmin eder

bunları paylaşıyorsunuzda türkiyede bu kondisyonda bir gsi için en az aldığınız gsi ın üstüne 10-15 bin tl daha harcamanız gerek.. :)

gsi cılarda çıkar yazar. bu kondisyonlarda gsi tr de az var olanlarda 18-20 den aşağı istemiyorki yapdıkları masrafın yanında o para bile zarar..

Gko
08-02-2014, 10:34
bunları paylaşıyorsunuzda türkiyede bu kondisyonda bir gsi için en az aldığınız gsi ın üstüne 10-15 bin tl daha harcamanız gerek.. :)

gsi cılarda çıkar yazar. bu kondisyonlarda gsi tr de az var olanlarda 18-20 den aşağı istemiyorki yapdıkları masrafın yanında o para bile zarar..

ben onu kondisyon olarak koymadım paylaşım olsun diye koydum.

gsi vardı bizde de 2 sene önde 80 bindeydi kırmızı ecotech gayette iyi gidiyodu sfiler ile 3. vitesin sonuna kadar gidiyodu araba. acil satmamız gerekti o zamanda 12.500e zor sattık arabayı şimdi olsa 17den aşağı verilmezdi. bütçe 15 bin denilmiş o paraya en mantıklı araba astra gsi

Fatih
08-02-2014, 12:10
Öncelikle yorumda bulunan herkese çok teşekkür ederim.
Çok yardımcı oldunuz.
Esayda ki sıkıntıyı biliyordum. Yabancı forumlarda da bahsediliyor.
Her Honda sorunsuz olacak diye birşey yok.

Gelen yorumlardan en mantıklı Sfi Vectra yada Astra görünüyor.
Golf 3 gti aklıma gelmemişti onuda ekledim.
Tek kapılardan F7R araştıracam ama öncelik 4 kapı.

belki haddime değil o kadar bilgili insan yorum yapmıs ama ucuza hızlı araç her zaman sorun çıkartır bence denedik gördük şahsen motor yaptırmak zorunda kaldık sanayiyle dost olduk gerçekden ha şuda var ucuza hızlı araba yok mu vardır bir sürü ama temizini bulmak lazım iyi araştırmak lazım
Kardeşim hangi araçtı sizin?

benim bi abi aldı vectra gt 49 binde araç kazası yok garaj aracı ama satmaz bence :)
İşte böyle temiz denk getirmeye çalışacam.
Abin yaza doğru satmak istersen bana haber verir misin?

Bu ne arkadaş harbiden çok iyi.
Cidden aklımı çeldi.:D
Stock olarakda güzeldir bu araç.

Son sorum sfi değilde ecotech olsa sensör arızası çok veriyor mu?
İnternette yazmışlar böyle birşeyler opelim nette falan.

35AR5226
08-02-2014, 12:13
satcağını sanmıyorum opel servisi zaten ama öyle bişi olursa haber veririm

Gko
08-02-2014, 12:16
Son sorum sfi değilde ecotech olsa sensör arızası çok veriyor mu?
İnternette yazmışlar böyle birşeyler opelim nette falan.

yani çok değilde nadir diyelim. halledilmiycek bi sorun degil ama ufak bişey

GÖKTÜRK
08-02-2014, 13:35
bizde 2001 model 206 gti vardı hız olarak belki öbur araçlar kadar gitmiyo deniliyo ama bence gayet iyiydi ve saglıklı 206 gtinin neler yapabılecegı forumdada bi çok araçla kanıtlandı donanım olarakda modeline göre gayet iyiydi

-aykt-
08-02-2014, 14:02
Delsol :))

Gko
08-02-2014, 14:10
Delsol :))

15e delsol :beuj:

kaan megi
08-02-2014, 17:13
ölü gt ölü gsi hayattan soğutur..

tek sensör olmaz gsi daki başlıca sorunları sayıyım klima,traction control,abs sensör,rolantide dalgalanma,yağ sızıntıları bolcana keçelerden karterden v.b ... aynısının benzeri gt içinde geçerli.. bu bahsettiğim orta karar bakımsız bir gsi için geçerli..

daha önce gsi oldudamı bunlar başına geldi okadar gsi forumlarında üyeyim bu saydıklarını sende duydum bi kaçı haricinde rölantideki dalgalanmanın sebebi sensör keçeden yağ kaçırma yapıldığı halde kaçırcak tek bi yer var üst karter diğer yerleri kolay kolay tekrar kaçırmaz sağlam yapıldıysa şu bi gerçekki herşey roll değil o yıllara göre ve şu anki şartlara göre top spedde hala iddealı bi makine güvenli donanımlı konforlu dediğin gibi 7 bin liraya gsi alınırsa bi 7 binde yer yemez değil saygılar

wekoo
08-02-2014, 17:21
bence alın bir 1,7 opel dizel hem yakıt hem yürütmek istediginizde yürüte bilirsiiniz...

Alper_
08-02-2014, 17:24
bence alın bir 1,7 opel dizel hem yakıt hem yürütmek istediginizde yürüte bilirsiiniz...

onlarda yüklenince az yakmıyor diye biliyorum şevko :rolleyes:

slowmotion
08-02-2014, 17:26
205 gti verelim:) bir kaporta bir döşeme yaptir gerisini ben hallettim:)

kaan megi
08-02-2014, 17:35
1.7 yüklenince ekonominin yanından geçmiyor

Emir_b16a
08-02-2014, 18:39
Neden kimse msjimi okumamis :) butce 12 000 civariysa mantikli olan swift gti almak , alir almaz direk kaporta boya ic aksamdaki eksiklerin toplanmasi vs uzerine motorun durumuna gore rektifiye yuruyendeki eksikleri giderme :) alin size senelerce hizmet edicek araba Honda falan 7000 e sasisi kulesi saglam bisi bulucaksinki az bisi toplayabilesin :) 1.3 gti diyorum hem az yakar hemde kalmadi stock motor miss

ramorex
08-02-2014, 18:47
benden tavsiye elin anahtar tutmuyorsa ucuz hızlı araba alma

EOG
08-02-2014, 19:07
Hızlı bi araba için sürekli ayrılabilecek bir bütçe lazım, bunu unutmamak lazım öncelikle. 12.000 - 13.000 civarında aldığın aracına her ay min. 250 - 500 TL bütçe ayırmak lazım, kondisyonunu korumak, ufaktan iyileştirmeler yapmak için.

Kişisel fikrimi belirtecek olursam, devir ekonomi devri, biraz daha zorlayıp düzgün bir 1.7 dti corsa bakabilrsin. Kronik sorunlarına el attıktan sonra soft yazılım, turbo upgrade vs 200 hp lere kadar yolu var, sonuçta dizel de olsa aşırı beslemeli araç.

İkinci bir fikir ise senin elinin yatkınlığına ve mekaniğe ilgine göre cazip olabilir. Uygun fiyata motorsuz bi CRX bulup non-vtec B18 swaplayabilirsin sonrasında da LS vtec yaparsın bütçen el verdikçe. Torklu, alt devirleri dolu dolu olur :D

Her ne olursa olsun üzerinde uğraştıkça sana güç verecek araçları düşün, hondalar mekanik olarak sorunsuz olmaktan ziyade mekaniği basit araçlar. Dizel corsa ise asla elinde kalmaz, bu devirde hep alıcısı var, beğenmezsen satar yoluna bakarsın.

Fatih
08-02-2014, 19:21
205 gti verelim:) bir kaporta bir döşeme yaptir gerisini ben hallettim:)
205 bana çok ufak hocam.

Neden kimse msjimi okumamis :) butce 12 000 civariysa mantikli olan swift gti almak , alir almaz direk kaporta boya ic aksamdaki eksiklerin toplanmasi vs uzerine motorun durumuna gore rektifiye yuruyendeki eksikleri giderme :) alin size senelerce hizmet edicek araba Honda falan 7000 e sasisi kulesi saglam bisi bulucaksinki az bisi toplayabilesin :) 1.3 gti diyorum hem az yakar hemde kalmadi stock motor miss
Okudum elbette swifti biliyorum çok iyi giden bir araç ama ufak işte.:)

Galiba öyle yapacam elim anahtar tutmaz hocam.

Hızlı bi araba için sürekli ayrılabilecek bir bütçe lazım, bunu unutmamak lazım öncelikle. 12.000 - 13.000 civarında aldığın aracına her ay min. 250 - 500 TL bütçe ayırmak lazım, kondisyonunu korumak, ufaktan iyileştirmeler yapmak için.

Kişisel fikrimi belirtecek olursam, devir ekonomi devri, biraz daha zorlayıp düzgün bir 1.7 dti corsa bakabilrsin. Kronik sorunlarına el attıktan sonra soft yazılım, turbo upgrade vs 200 hp lere kadar yolu var, sonuçta dizel de olsa aşırı beslemeli araç.

İkinci bir fikir ise senin elinin yatkınlığına ve mekaniğe ilgine göre cazip olabilir. Uygun fiyata motorsuz bi CRX bulup non-vtec B18 swaplayabilirsin sonrasında da LS vtec yaparsın bütçen el verdikçe. Torklu, alt devirleri dolu dolu olur :D

Her ne olursa olsun üzerinde uğraştıkça sana güç verecek araçları düşün, hondalar mekanik olarak sorunsuz olmaktan ziyade mekaniği basit araçlar. Dizel corsa ise asla elinde kalmaz, bu devirde hep alıcısı var, beğenmezsen satar yoluna bakarsın.

Bu son msjlardan sonra fikrim değişiyor. Dışardan geldim şimdi bu işle az buçuk uğraşan arkadaşlarımla görüştüm onlarda aynısını söyledi.

Sanayide swaptır, ls vtec yapmaktır falan bunları hep buradan okuyup öğreniyorum.
Kendi elimden birşey gelmez bu konularda.
Zaten o kadar uğraşacak zaman yok.

Ben öyle roll falan da kovalamam.
Sadece buradaki videoları izliyorum eğlencelide geliyor açıkçası.

Galiba haklısınız en iyisi bütçeyi arttırıp 1.8 tdci focus yada 1.9 toledo alıp sadece yazılım yapmak.

Jeandan-R
08-02-2014, 19:24
Bütçe arttırcaksanız clio rs öneririm ben. O paralara en giderli araçlardan birtanesi sanırım

darkmoon
08-02-2014, 20:21
daha önce gsi oldudamı bunlar başına geldi okadar gsi forumlarında üyeyim bu saydıklarını sende duydum bi kaçı haricinde rölantideki dalgalanmanın sebebi sensör keçeden yağ kaçırma yapıldığı halde kaçırcak tek bi yer var üst karter diğer yerleri kolay kolay tekrar kaçırmaz sağlam yapıldıysa şu bi gerçekki herşey roll değil o yıllara göre ve şu anki şartlara göre top spedde hala iddealı bi makine güvenli donanımlı konforlu dediğin gibi 7 bin liraya gsi alınırsa bi 7 binde yer yemez değil saygılar

evet oldu ve hala var sfi..

M3CSL
08-02-2014, 22:54
xsara vts f7r sonrasında ecotech 97 gsı onerırım.. sfı masrafı az olmayan bır arac ne cıkcagı bellı deıl..

McKrop
09-02-2014, 00:09
Bende fiyat performans acisindan en mantikli arac ariyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

EEE
09-02-2014, 00:41

O motor olene kadar çalışır
Kolay kolay yolda birakmaz hasat ve bol hasarlisinda dedikleri olur
Yillardir c20xe kullandim yolda bile kalmadik oksurur ama hasta zor olur

EEE
09-02-2014, 00:43

Doğru bu merak beni mekaniker yapti

Fatih
09-02-2014, 09:33
Doğru bu merak beni mekaniker yapti

Yok hocam kalsın o zaman.
Her ay kondisyon da tutmak için 250-300 harcarsam bunun daha yakıtı makıtı var.
Gazlamakta isteyecez yakıt artacak.

Güçlü dizel daha iyi gibi.
Siz ne diyorsunuz 1.8tdci yada 1.9 tdi arkadaşlar?

dragon07
09-02-2014, 09:45
astra sfi alırdım yerinde olsam dökük almazsan memnun eder :)

Gko
09-02-2014, 09:48
Yok hocam kalsın o zaman.
Her ay kondisyon da tutmak için 250-300 harcarsam bunun daha yakıtı makıtı var.
Gazlamakta isteyecez yakıt artacak.

Güçlü dizel daha iyi gibi.
Siz ne diyorsunuz 1.8tdci yada 1.9 tdi arkadaşlar?

ben hala gsi diyorum :) yakıtı şehir içi fena değildir sizi üzmez diye düşünüyorum.

onun dışında 1.9tdi varken 1.8tdci saçma olur

KÖROĞLU
09-02-2014, 10:16
Konya dod gökmen de xsara VTS var. Fiyati makul, araç resimden diri görünüyor. İç hacim baya geniştir ( ayni kasa xsara VTR kullandim 1 seneden fazla) VTS donanim olarak ta güvenlik olarak ta doludur.

Motoru 306 gti ile ayni. Yuruyende birçok parca ortak. Farkları sanzumanlari. Xsara 5 306 6 ileri. Std 167 hp olması lazim. Karsilastirmalarda 306 bin daha iyi olduğu soyleniyor. Bi Almanya gore daha baziktir belki ama hizli donanimli güvenli olması güzel.

Std donanim.

Elektrikli sunroof - 4 airbag - ABS - yari otom. Klima vs. - full deri döşeme.

Kendi aracim satilsa ilk bakacagim arabadir kendisi. Belki de sana nasiptir bilinmez :)

EEE
09-02-2014, 10:16
Gsi al masrafsız olur
Dizel alırsın turbo patlar 1000 liran gider
Pompa patlar 1000 ,gider
Enjektör cortlar ne gider bilmem
Ama astra gsi al 100 gider 50 gider 200 gider
benim mekanikerligim +450 den sonra başladı rahat ol

sinanbaysal
09-02-2014, 10:25
Corollada dusunebılırsın hızlı ve sorunsuz :)

Burhan
09-02-2014, 10:49
Clio rsi yada corsa gsi. Corsa gsi alirsan 98 bul sonruf cift airbag falan var fiyatlari uygun clio rsi ve gsilarin aradgin fiyattalar

Fatih
09-02-2014, 11:17
ben hala gsi diyorum :) yakıtı şehir içi fena değildir sizi üzmez diye düşünüyorum.

onun dışında 1.9tdi varken 1.8tdci saçma olur
Örneğin kaçtır?
Escort ile 10 litre LPG yakıyorum.

Konya dod gökmen de xsara VTS var. Fiyati makul, araç resimden diri görünüyor. İç hacim baya geniştir ( ayni kasa xsara VTR kullandim 1 seneden fazla) VTS donanim olarak ta güvenlik olarak ta doludur.

Motoru 306 gti ile ayni. Yuruyende birçok parca ortak. Farkları sanzumanlari. Xsara 5 306 6 ileri. Std 167 hp olması lazim. Karsilastirmalarda 306 bin daha iyi olduğu soyleniyor. Bi Almanya gore daha baziktir belki ama hizli donanimli güvenli olması güzel.

Std donanim.

Elektrikli sunroof - 4 airbag - ABS - yari otom. Klima vs. - full deri döşeme.

Kendi aracim satilsa ilk bakacagim arabadir kendisi. Belki de sana nasiptir bilinmez :)
Xsarayı daha önce incelemiştir parçası pahalı ve bulunmuyor dedikleri için elemiştim.

Gsi al masrafsız olur
Dizel alırsın turbo patlar 1000 liran gider
Pompa patlar 1000 ,gider
Enjektör cortlar ne gider bilmem
Ama astra gsi al 100 gider 50 gider 200 gider
benim mekanikerligim +450 den sonra başladı rahat ol
Ha o zaman tamam sorun değil arada sırada 100-200.
O zaman ben kenarıya bi 2-3 bin ayırırsam yürütebilirim gsi.

Corollada dusunebılırsın hızlı ve sorunsuz :)
Dostum ae101 ve ek kasaya istenen paralar çok fazla değil mi?
Saydığım araçların hiçbiri kadar yürümez ama tabi yakıt olarak, piyasa olarak, parça bakımından daha iyiler. Yalnız ek kasanın after marketi daha iyi.

Gko
09-02-2014, 11:21
gsi ile benzinde ş.içi ayağınıza bağlı olarak 9-10 yakarsınız maksimum dediğim ecotech ama.

egzos, düzgün bi filtre sistemi ve emme ile gözle görülür sonuç alırsınız. yani benzin koy bin bi araba gsi

Fatih
09-02-2014, 11:25
gsi ile benzinde ş.içi ayağınıza bağlı olarak 9-10 yakarsınız maksimum dediğim ecotech ama.

egzos, düzgün bi filtre sistemi ve emme ile gözle görülür sonuç alırsınız. yani benzin koy bin bi araba gsi

Sağol kardeşim LPG ile 12 litreye kadar sıkıntı olmaz.

sinanbaysal
09-02-2014, 12:19
Dostum ae101 ve ek kasaya istenen paralar çok fazla değil mi?
Saydığım araçların hiçbiri kadar yürümez ama tabi yakıt olarak, piyasa olarak, parça bakımından daha iyiler. Yalnız ek kasanın after marketi daha iyi.

İlk ve son cumlenıze katılıyorum :) Ama ae101 ın saydıgınız aracların hıcbırı kadar yurumedıgını nerden bılıyosunuz ? Ben altımdakı stock corolla ıle 94 gsi civic si teg lerla kafa burun yuruyorum ;)

Gko
09-02-2014, 12:27
İlk ve son cumlenıze katılıyorum :) Ama ae101 ın saydıgınız aracların hıcbırı kadar yurumedıgını nerden bılıyosunuz ? Ben altımdakı stock corolla ıle 94 gsi civic si teg lerla kafa burun yuruyorum ;)

bende şöyle bişey atıyım ortaya, herşey sağlıkta bitiyo.

'12 122lik tsi ile corollaya 5-6 boy atıyorum.

98 ecotech gsi ile civic si'a sayamıcagımız kadar boy attık 0dan kalktıgımızda.

yani saglıklı ae101 ile saglıklı gsi yan yana yürüyemez

sinanbaysal
09-02-2014, 12:37

Sen 1.2 tsi ıle 6 boy atmıssın ama daha dun 1.4turbo 140 hp astraya 1-2 boy attım.. Ben denedıgım dıger aracları yazmıyorum sadece abımın oraya sıraladıgı araclardan baz aldım ve hepside gayet saglıklı.. Senın denedıgın corolla ıcın gecerlı işte, ya senın golf ultra saglıklı yada corolla saglıksız ;)

Gko
09-02-2014, 12:53
Sen 1.2 tsi ıle 6 boy atmıssın ama daha dun 1.4turbo 140 hp astraya 1-2 boy attım.. Ben denedıgım dıger aracları yazmıyorum sadece abımın oraya sıraladıgı araclardan baz aldım ve hepside gayet saglıklı.. Senın denedıgın corolla ıcın gecerlı işte, ya senın golf ultra saglıklı yada corolla saglıksız ;)

1.2 değil 1.4 tsi.

arabanızı kötülemiyorum ama tekrarlıyorum sağlıklı corolla ile sağlıklı gsi yürüyemez:icon_tup:

kadir jdm civic
09-02-2014, 13:11
Demekki sarıyormuş bu kadar saran varken sen istisnaymışsın demekki illaki sarmayan da vardır .

Kullananları merak ediyormuşsun extra bişiy yapmıyoruz bu sitede herkez bilinçli zaten 2002 -2003 senelerinde bindim kullandım onun üstüne çok araba değiştirdim hepsi de 106,vts,rs vs vs hiç biri de yatak sarmadı bu işlere dün girmedik , zaten hepsi sarıcak diye birşey yok genelleme yapıyoruz yani ben yağlama sorunu yaşamayan pek görmedim .

Birde nasıl typer gibi kullanılıyor si ?
Bu arada bu sitede beni tanıyanlar ne kadar çok crx sevdigimi bilir ama d16a9 hiç sevmiyorum yada beni çok uğraştırdı ondan sevemedim :) .

Genelde Typer kullanan arkadaşlar 1. vites kesici 2. vites kesici videoların yayınlıyor o kasıt ile bunu dedım. Sİ de kesiciye kallarak gidildiğinde 20 senelik 200 bın km deki motora zarar verirsiniz.

Herkes sanslı olucak diye bir kaide yok fakat yağlama sorunu olan bir motor diyorsunuz bende kullanan arkadaşlara çok söylerım 100-150 tl verip yağ basınc saati neden takmıyorsunuz veya yağ sıcaklık. neden 10 40 yağ konulup motora yüklenilir. veya daha açık birsekilde söylıyeyım. Adam 10 40 yağ koymuş aracına yağ koyalı olmuş 8 - 9 bın km sonra bu yağ ile topspeed yapmaya cıkıyor sonra motor kol çıkardı yatak sardı.

Ben Civic Sİ de en fazla 4 bın km yağ değiştiririm mobil 1 10 60 kullanıyorum sürekli ve bir sıkıntı yaşamadım su zamana kadar.

Deneme Tecrübelerime Dayanarak söyluyorum Honda ve Opel camiasında tanıdıklarım çok fazladır opel gsı ile çok fazla denemişliğim vardır.

Ben corollanın Civic Sİ yi geçiceğini düşünmüyorum İstanbuldayım burada deneyecek corolla deneyecek varsa Si var deneriz.

Ecotech GSI Civic Sİ yi gecemez.

Saglıklı GSI Civic Si yi gecer.

122 hp Roccolar Civic Sİ yi gecemez.

160 hp Roccolar Civic Sİ yi gecer.

Bunlar denenmiş araçlardır. Öyle hayalı veya hesaplayarak yazılmış seyler degildir.

Sizlerin Denediği Araçların durumu nedir ne degildir bilemem deneyip gördüğüm seyleri yazdım daha farklı sonuçlarda vardır fakat araçların saglıklı olup olmadıgını bilmediğim için onları yazmıyorum.

Bu konuyu açan arkadaş 15 bın liraya sorunsuz gazlayacak araba arıyor arabanın ne oldugu çok önemli degil.

O yuzden söyle bir açıklama yapayım.

Civic Si de düşük km temiz araç hiç bir sıkıntı yaşamazsın ararsın 12 - 14 bın arasında alsan yürütmek için 3 bın tl daha harcarsın kısa sanzımanıydı egzosu idi portporlis yazalım vs. EG kasaya bir hayranlıgın var ise alırsın.

106 gtı veya Vts alırsın 12 13 e var ne durumda olup olmadıgını bilemem var ama Garajların birisine birakırsın 3 bın harcasan FN2 typerları zorlarsın gecersin bile. Stock Typerı gecermisin bilemem.

306 gtı almaya kalksan temizine 15 16 bın istiyorlar anca Vtec kadar gidiyor çok denendi. yüklesen önü açık bir araç gene 5 6 bın harcarsın

GSI alsan temiz bulman gerekli 10 bıne alıcagın GSI sana 10 bın tl daha masraf acar. ama yapılı örnekleri var. 13 bıne alsan 4 bın harcasan typer kovalarsın.

GSI alıcaksan KADET GSI al 6 bıne 7 bıne komple motora gir çogu arabaya kafa tutarsın.

F7R alsan 12 13 bıne temızleri cok sitede yapılmış örnekleri var gene 3 4 bın harcarsın. Nekadar yürürsün bilmıyorum görmek lazım.

Corsa GSI alsan yüklesen en fazla Vtec kadar gider dahasıda gitmez.

Clio RS alsan 15 bıne gene motor bakımıydı ayarıydı falan 2 bın harcarsın güzel gider.

Her türlü ne alırsan al masraf edeceksin yürütmek gazlamak için bence yol yakınken vazgeç paranı yatır bir yere deger kazansın.

İlla birsey alıcam dersende Portpolis yazalım kısa sanzıman ile en iyi giden arabalar GSI - Clio RS - F7R dır.

Gko
09-02-2014, 13:20
Bizdeki ecotech 69bindeydi 2 sene once karsiyakadan aldik bilmem kac senedir yatiyodu sadece bakimini yaptirdik egzos filtreydi. Saglikli gsi si'ı gecti yani bende.havadan.atmiyorm

kadir jdm civic
09-02-2014, 13:37
Bizdeki ecotech 69bindeydi 2 sene once karsiyakadan aldik bilmem kac senedir yatiyodu sadece bakimini yaptirdik egzos filtreydi. Saglikli gsi si'ı gecti yani bende.havadan.atmiyorm

Aynı polimikler hep oluyor sadece sizde degil bizim ortamımızda aynı durum söz konusu. O yuzden yola çıkmak en güzeli ama mesafe olduğundan bu sözler havada kalıyor.

Gko
09-02-2014, 13:41
Aynı polimikler hep oluyor sadece sizde degil bizim ortamımızda aynı durum söz konusu. O yuzden yola çıkmak en güzeli ama mesafe olduğundan bu sözler havada kalıyor.

Gsi hala bizde olsa seve seve denerdim mesafe olmasi sozlerin havada ucusmasi anlamina gelmiyo. Konu sahibi 15bin civari sorunsuz gazlayabilcegi araba ariyo. Biraz sabredip duzgun bi gsi alirsa memnun kalir

kadir jdm civic
09-02-2014, 13:45
Gsi hala bizde olsa seve seve denerdim mesafe olmasi sozlerin havada ucusmasi anlamina gelmiyo. Konu sahibi 15bin civari sorunsuz gazlayabilcegi araba ariyo. Biraz sabredip duzgun bi gsi alirsa memnun kalir

Sadece 15 bıne araba almak ile bitmıyor ki iş keşke bitse. Araç alacak arkadaşa iyi secim yapmasını diliyorum hayırlısı ile biner gazlar allah kaza bela vermeden.

darkmoon
09-02-2014, 13:46
gsi da abs ışığı bir yanar bir söner yağı akar kokar tc si bir devre girer bir çıkar
çoğunun kliması iptaldir yol bilgisayarının ekranı bitikdir pikseller ölmüşdür iticilerde sıkıntı vardır
bu halde de araç yürür sorunsuz çoğu insanda bu halde yürütüyor zaten çünkü bu yazdıkalrım aracın gitmesine yürümesine mani değil ama titiz adam bu şekilde binmez akarını kokarını sıkıntılarını halledip sorunsuz bebek gibi sürerim dersen gözden en az 10 bin tl yi çıkartıcaksın..

bu tip arabalar 70 yaşındaki bir insanı ameliyata almaya benzer bir kere açdınızmı içini geçmişde yapılmış bir çok yamalı hatalı yada geçiştirmelik işlerde ortaya çıkar onlarıda düzeltmeye çalışırsınız bu sefer yeni sorunlar peydahlanır onlarla uğraşınız hatta bazı işleri iki defa yapmak zorunda kalırsınız dersinizki dört dörtlük aracım oldu fabrikadan çıkdığı günkü gibi bütün parçaları orjinal v.b kullanırsınız bir bakarsınız hesap kitap yaparsınız yapdığınız masraf 15 bin tl lere varmışdır.. değermi göreceli bence değmez katiyen gsi için bunca şeye ve masrafa..

o yüzden dedim o fiyatlara piyasa işi kaç el değiştirdiği belli olmayan araçlar almakdansa zamanında az tutmuş ama gene performans verileri iyi araçlara yönelmekde fayda var çünkü o tip araçların temizini bulmak nispeten çok daha rahat olur..

EEE
09-02-2014, 13:56
gsi da abs ışığı bir yanar bir söner yağı akar kokar tc si bir devre girer bir çıkar
çoğunun kliması iptaldir yol bilgisayarının ekranı bitikdir pikseller ölmüşdür iticilerde sıkıntı vardır
bu halde de araç yürür sorunsuz çoğu insanda bu halde yürütüyor zaten çünkü bu yazdıkalrım aracın gitmesine yürümesine mani değil ama titiz adam bu şekilde binmez akarını kokarını sıkıntılarını halledip sorunsuz bebek gibi sürerim dersen gözden en az 10 bin tl yi çıkartıcaksın..

bu tip arabalar 70 yaşındaki bir insanı ameliyata almaya benzer bir kere açdınızmı içini geçmişde yapılmış bir çok yamalı hatalı yada geçiştirmelik işlerde ortaya çıkar onlarıda düzeltmeye çalışırsınız bu sefer yeni sorunlar peydahlanır onlarla uğraşınız hatta bazı işleri iki defa yapmak zorunda kalırsınız dersinizki dört dörtlük aracım oldu fabrikadan çıkdığı günkü gibi bütün parçaları orjinal v.b kullanırsınız bir bakarsınız hesap kitap yaparsınız yapdığınız masraf 15 bin tl lere varmışdır.. değermi göreceli bence değmez katiyen gsi için bunca şeye ve masrafa..

o yüzden dedim o fiyatlara piyasa işi kaç el değiştirdiği belli olmayan araçlar almakdansa zamanında az tutmuş ama gene performans verileri iyi araçlara yönelmekde fayda var çünkü o tip araçların temizini bulmak nispeten çok daha rahat olur..

1995 model corsa gsi m var yillarca orjinal motorla kullandim sorun sifir ayni corsayi swaplayarak
2 sene astra gsi motoru olan c20xe kullandim sorun sifir ariza isigi bir veya iki kere yandi sondu ve yaklasik 3 senedir 3 ayri turboyla kullaniyorum abs isigim bir kere sensor koptu ondan yandi baska yanmadi hala aktif.
Dediklerinizin tumunu onceki astra gsi m da yasadim ancak o hasatti.
Simdi sozun kisasi hasat araba alinirsa benzer arizalar ve sıkıntılar hep var olacaktir.
Hondada baska
Opelde baska
Peugeout ta baska sikintilar.
Birisi kadet al demiş 6 ya kadet alip uzerine 4 lirayi bilincli bir sekilde harcarsan sana 100.000 km hic bir masraf acmayacak kadar sorunsuz olur. Tek sart aldigin araba hasat olmasın.

darkmoon
09-02-2014, 14:03
1995 model corsa gsi m var yillarca orjinal motorla kullandim sorun sifir
2 sene astra gsi motoru olan c20xe kullandim sorun sifir ariza isigi bir veya iki kere yandi sondu ve yaklasik 3 senedir 3 ayri turboyla kullaniyorum abs isigim bir kere sensor koptu ondan yandi baska yanmadi hala aktif.
Dediklerinizin tumunu onceki astra gsi m da yasadim ancak o hasatti.
Simdi sozun kisasi hasat araba alinirsa benzer arizalar ve sıkıntılar hep var olacaktir.
Hondada baska
Opelde baska
Peugeout ta baska sikintilar.
Birisi kadet al demiş 6 ya kadet alip uzerine 4 lirayi bilincli bir sekilde harcarsan sana 100.000 km hic bir masraf acmayacak kadar sorunsuz olur. Tek sart aldigin araba hasat olmasın.

ben sana kısaca şöyle söyliyim o zaman şu anki aracını piyasadaki senin deyiminle haşat gsi fiyatına satarmısın satmassın.. niye satasın..

senin dediğin astra gsi lar şu anda bir avucu geçmez hatta idda ediyorum sfi gsi lar 5'i bence geçmez.. eğer bu gsi olaylarını kovalıyorsan sende bilirsin zaten..

sende biliyorsunki onlarda araçlarına 17-18 istiyorlar haklı olarak bir taneside bizde op orjinal tertemiz biriside gökhanda mavi olan onunkide op orjinal sıfır sorunsuz ama sorsan 20 den aşağı istemez.. bunlar istisna biz burda 11-13 lük piyasa işi araçlardan bahsediyoruz..
Yani konu içinde kalmak lazım. :)

hkkcn
09-02-2014, 17:52
gsi,gti,honda grupları canı cigeri alınmış arabalar hocam bence hiç düşünmeyin düşünüyorsanızda ucuza motoru bitik alıp kendiniz komple a dann z ye toplayın motorunu.

İbrahim Erdem
09-02-2014, 22:38
suzuki swift gti.

7-8 e alınır gerisi ile toplanır. Yakıt olarak makul ve gidişi de gayet tatminkar birkaç seneye düşünüyorum.

rebel
09-02-2014, 23:30
kac yasında araçlardan bahsediyorsunuz hala kağıttaki verilerle konuşan var yada bir arabayla deneyip geçtim diyen.. her arabanın kondsiyonu birmi ?

si değil ama ies le kalktım araç benden 250 kg hafif ama kafa kafaya yürüyorum. muadil araçlarlada yürüdüm hepsi en az 150 200 kg hafifti ama sonuç hep kafa kafaya oluyor. biri ciğersizdir belki biri hor kullanılmıştır vs vs ama kendi aracım hem beni hemde karşı tarafı biçok kez şasırttı. bu yaştaki araçları tartışırken diğer roll vıdeoları yada kağıt üzeri değerler değilde yoldaki değerleriyle deneyip kendı tecrubenızle kıyaslarsanız daha mantıklı olur. benım tavsıyemde f7r megane coupe . sağlıklısı da bulunur aranırsa diğer araclara göre. donanımı şımartır ve düzgünü geçemesede ufak oynamalarda clio rs kovalar . fransızları sevmıyorum ama f7r benı sasırtan bır arac. eğer sağlıklı bulurum dersenız 206 gti da rc emme gaz kelebeği ufak tefek ıslemlerle cokkk cokkk tatmınkar gıdıyor

President
10-02-2014, 11:14
Konu başlığını ucuz hızlı araç diye açarsan kan gövdeyi götürür :) Burası techturkey burdan çıkış yok :D

Öncelikle ihtiyaçlarını belirlemelisin. Dikkat edersen tavsiyede bulunan arkadaşlar araçların stock halinden çok kapasiteleri ve yapılabilecek farklı setuplar ile alınabilecek faydalar konusunda yorum yapmışlar.

Peki senin amacın ne?

Sorunsuz ve stock halde kullanacağın performansı tatminkar bir araç mı arıyorsun?
Yoksa ufak tefek modlarım uğraşırım masraf eder yürütürüm, gazlarım, rolling yaparım diye mi araç arıyorsun?

İhtiyaçlarını net bir şekilde belirlersen daha net sonuç alırsın. 2. şık için gördüğün gibi tercihler ve yapılabilecekler çoğalıyor.

Ama 1. şık dersen sana sedan otomatik si öneririm. Otomatik olduğundan genelde aileler tarafından kullanılıyor ve çok yorulmamış oluyorlar. Biz geçen sene kardeşime aldık çok memnunuz. Manuel kadar gitmiyor haliyle ama manuele çevrilebilir isteğe göre.

Alırken yatak vuruntusu olmamasına ve şanzımanın tepkilerine (vuruntu) baktırıp kasası düzgünse alabilirsin. Aldıktan sonra triger seti, yağı yoğurdu ve yağ pompasını orjinal ile yenilersen, beddua almamışsan sorunsuz binersin.

Fatih
10-02-2014, 11:53
Konu başlığını ucuz hızlı araç diye açarsan kan gövdeyi götürür :) Burası techturkey burdan çıkış yok :D

Öncelikle ihtiyaçlarını belirlemelisin. Dikkat edersen tavsiyede bulunan arkadaşlar araçların stock halinden çok kapasiteleri ve yapılabilecek farklı setuplar ile alınabilecek faydalar konusunda yorum yapmışlar.

Peki senin amacın ne?

Sorunsuz ve stock halde kullanacağın performansı tatminkar bir araç mı arıyorsun?
Yoksa ufak tefek modlarım uğraşırım masraf eder yürütürüm, gazlarım, rolling yaparım diye mi araç arıyorsun?

İhtiyaçlarını net bir şekilde belirlersen daha net sonuç alırsın. 2. şık için gördüğün gibi tercihler ve yapılabilecekler çoğalıyor.

Ama 1. şık dersen sana sedan otomatik si öneririm. Otomatik olduğundan genelde aileler tarafından kullanılıyor ve çok yorulmamış oluyorlar. Biz geçen sene kardeşime aldık çok memnunuz. Manuel kadar gitmiyor haliyle ama manuele çevrilebilir isteğe göre.

Alırken yatak vuruntusu olmamasına ve şanzımanın tepkilerine (vuruntu) baktırıp kasası düzgünse alabilirsin. Aldıktan sonra triger seti, yağı yoğurdu ve yağ pompasını orjinal ile yenilersen, beddua almamışsan sorunsuz binersin.
İlhan hocam sağolasın her zaman yardımcı oluyorsun.
Rollinge çıkmam hiç aklımda yok.
Benim isteğim basınca çıtırdan yürüsün. Klima açık bana eziyet olmasın.

President
10-02-2014, 12:06
İlhan hocam sağolasın her zaman yardımcı oluyorsun.
Rollinge çıkmam hiç aklımda yok.
Benim isteğim basınca çıtırdan yürüsün. Klima açık bana eziyet olmasın.

Burada tavsiye edilen araçların hepsi zaten stock olarak belli performansı verebilen araçlar. Tercih yaparken senin için en önemlisi aracın kurcalanmamış ve düzgün olması. Diğer hususlar açısından şunları düşünebilirsin,

Fiyat aralığına göre alacağın araç hangi segment?
ABS gibi basic güvenlik donanımı var mı?
Üretim yılı, modeli teknolojik olarak aşırı bir değişim gösteriyor mu?

ferhatcam
25-02-2014, 19:25
bende çok araştırdım bu konuyu en mantıklısı 1.7 corsa sanırım. onunda temizini bulmak çok zor. saçma gelebilir ama getz in 1.5 dizel 110 luk versiyonu kafama yatıyo, yüklenebilir. fazla beklentisi olmayan birinide tatmin eder. hemde yeni model bi araba

Fatih
25-02-2014, 19:46
bende çok araştırdım bu konuyu en mantıklısı 1.7 corsa sanırım. onunda temizini bulmak çok zor. saçma gelebilir ama getz in 1.5 dizel 110 luk versiyonu kafama yatıyo, yüklenebilir. fazla beklentisi olmayan birinide tatmin eder. hemde yeni model bi araba

Valla benim bu kadar yorumdan sonra en çok esay yattı aklıma.

Aslında tegde olur ama kaporta parçası bulunmuyor ve pahalı yazmışlar daha önceki konularda.

İleride yüklemeye Hondalar daha uygun bu konuda.

1.7dti da çok iyi forumda örnekleri var ama aile aracı değil bana sedan lazım.

dahan
25-02-2014, 19:46
erformanslı bir araç geçmişinde sahibleri tarafından temiz kullanılmışsa servis malzeme vs, ahım şahım sorun çıkartacagını sanmıyorum,tam tersi olmuşsa sorunlar peşpeşe gelir,,sorunlu araç degilde biliçsiz kullanıcı var,,mesela çevremde bazı kişiler sabahın ayazında arabayı çalıştırır çalıştırmaz vınnn,,kaç kere uyardım

Alper_
25-02-2014, 22:07
o paralara en mantıklısı 106..hesaplı alırsınız güzel bir bakım yapılır, timing, yazılım, filtre, düz boru ve sona da kumandalı bir egzoz taktırırsınız keyifle binersiniz..dikkatli kullanın bakımlara özen gösterin yeterli..yürüyen, motor, şanzuman iyi olsun gerisi çok önemli değil :)

Onur Fatih
26-02-2014, 00:47
Vectra gt sfi ufak tefek bi kac seyden sonra feh li vti gecersin. :) si larda cok guzel kisa polish feh sanirim onlar chipleniyor guzel yurur
Ben olsam 1.9 tdi ibiza alirim 14-15 e var. Custom turbo enjektor debriyaj 190-200 beygir olur. Maliyet max 3 bin. Kesinlikle uzmez hem hafif. Biraz daha butce ayrilirsa 2260 ve coler ile 250 hp zorlanir. Atmosferik ile ugrasmaya degmez 10 lora harcarsin 2 boy hizlanrsin dizel alirsan 10 lira harcarsin 5 boy hizlanirsin . Hangisi mutlu ederse artik... :)

Onur Fatih
26-02-2014, 00:50

Aslında tegde olur ama kaporta parçası bulunmuyor ve pahalı yazmışlar daha önceki konularda.

Sedan lazimsa polo classic 1.9 tdi

boosted_pug
26-02-2014, 01:50

Dostum yanlis anlama marka fanatikligi yapmak istemiyorum hatta suan ikinci hondama biniyorum ve cok memnunum ama.

esay i direk elemelisin nekadar da honda sorunsuz sikintisiz bilmemne deselerde d16a9 motorlu bi arac cok cok cok temiz olmadigi sürece illa motor masrafi acar ya yatak sarar ya döker ses yapar vs. dünya kadar crx , si sahibi motor yaptirmis adam var hatta ard arda bile yaptiranlari biliyorum son noktaya gelip kaç tane swap konusu var sitede bence bunlari göz önünde bulundurmalisin

Parca konusuna gelirsek b, k, serisi bi motora sahip hondan yoksa okadarda bol ve ucuz parca bulamiyosun bulunan parcalar zaten üniversal olanlar sipesifik parca bulmak d serisinde digerleri kadar ucuz degil

Kaldiki yas olarakda arabalarin kasalari biyere geldi 92 model 22 yasinda bi arabadan bahsediyoruz koltuu dösemesi tavasi sunroofu camlarin mekanizmalari ic trimler heran sikinti cikartabilecek yerler ve bazi parcalar sadece cikma olarak bulunabiliyor

Bence honda olucaksa 1.6ies düsününebilirsin ilk etap icin f,e,h yapip ikinci safhada p29 piston kisa ve yazilim ile yillarca sorunsuz binilir, 1.9 tdi da bence düsünülmesi gereken poyansiyeli olan bi araç

Son olarak bende seninle ayni durumdayim arabami satip eglenceli bi sedan almam gerekiyor ama daha karar veremedim

mert_can 41
26-02-2014, 02:13
Bir sorum olucak si veya crx almak her zaman kafamın köşesinde varda ufak bir bilgi edinsem yağ pompasında sorun vardı sanırım kronik arzaydı alır almaz bu pompayı sıfırıyla değiştirsem fayda edermi yani yatak sarmanın önüne geçermiyim yoksa yatak sarması için başka sorunları da varmıdır şimdiden teşekkürler :)

Agah
26-02-2014, 02:29
Bir sorum olucak si veya crx almak her zaman kafamın köşesinde varda ufak bir bilgi edinsem yağ pompasında sorun vardı sanırım kronik arzaydı alır almaz bu pompayı sıfırıyla değiştirsem fayda edermi yani yatak sarmanın önüne geçermiyim yoksa yatak sarması için başka sorunları da varmıdır şimdiden teşekkürler :)

o dediğin si ın yada crx in kronik sorunu değil, ustalarımızın kronik sorunu. oem orjinal pompa kullanıldığı sürece sıkıntı yok. yansanayi kullanınca ustalarımız işler değişiyor . :)

Fatih
26-02-2014, 10:42
Öncelikle tekrar yorumda bulunan tüm arkadaşlara teşekürler.

o paralara en mantıklısı 106..hesaplı alırsınız güzel bir bakım yapılır, timing, yazılım, filtre, düz boru ve sona da kumandalı bir egzoz taktırırsınız keyifle binersiniz..dikkatli kullanın bakımlara özen gösterin yeterli..yürüyen, motor, şanzuman iyi olsun gerisi çok önemli değil :)
Küçük araç olmasa kesinlikle ilk tercihim olur.

Vectra gt sfi ufak tefek bi kac seyden sonra feh li vti gecersin. :) si larda cok guzel kisa polish feh sanirim onlar chipleniyor guzel yurur
Ben olsam 1.9 tdi ibiza alirim 14-15 e var. Custom turbo enjektor debriyaj 190-200 beygir olur. Maliyet max 3 bin. Kesinlikle uzmez hem hafif. Biraz daha butce ayrilirsa 2260 ve coler ile 250 hp zorlanir. Atmosferik ile ugrasmaya degmez 10 lora harcarsin 2 boy hizlanrsin dizel alirsan 10 lira harcarsin 5 boy hizlanirsin . Hangisi mutlu ederse artik... :)
İbiza 1.9 çok az var temizi denk gelirse çok iyi olur.
Aslında 20li rakamlara çıkabilsem senin araç var aklımda.

Dostum yanlis anlama marka fanatikligi yapmak istemiyorum hatta suan ikinci hondama biniyorum ve cok memnunum ama.

esay i direk elemelisin nekadar da honda sorunsuz sikintisiz bilmemne deselerde d16a9 motorlu bi arac cok cok cok temiz olmadigi sürece illa motor masrafi acar ya yatak sarar ya döker ses yapar vs. dünya kadar crx , si sahibi motor yaptirmis adam var hatta ard arda bile yaptiranlari biliyorum son noktaya gelip kaç tane swap konusu var sitede bence bunlari göz önünde bulundurmalisin

Parca konusuna gelirsek b, k, serisi bi motora sahip hondan yoksa okadarda bol ve ucuz parca bulamiyosun bulunan parcalar zaten üniversal olanlar sipesifik parca bulmak d serisinde digerleri kadar ucuz degil

Kaldiki yas olarakda arabalarin kasalari biyere geldi 92 model 22 yasinda bi arabadan bahsediyoruz koltuu dösemesi tavasi sunroofu camlarin mekanizmalari ic trimler heran sikinti cikartabilecek yerler ve bazi parcalar sadece cikma olarak bulunabiliyor

Bence honda olucaksa 1.6ies düsününebilirsin ilk etap icin f,e,h yapip ikinci safhada p29 piston kisa ve yazilim ile yillarca sorunsuz binilir, 1.9 tdi da bence düsünülmesi gereken poyansiyeli olan bi araç

Son olarak bende seninle ayni durumdayim arabami satip eglenceli bi sedan almam gerekiyor ama daha karar veremedim

Hocam daha öncede yazdım ben bu esay olanı çözemedim.
500 liraya orjinal yağ pompası al istediğin kadar gazla diyende var.
Oem pompada kullansan garantisi yok 1 günde sarabilir 1 sene sonra diyende var.
Çok temiz esayda güzel fikir ama geçen sitede satıldı mümkünatı yok o paraları veremem 22 yaşındaki araca.

En mantıklısı ies elbette ama temizine nasıl paralar isteniyor.
Birde üzerine 3-4 bin harcasan geldi mi araç 25 bine.

Vectra A güzel olur ama sensör arızası zartu zurtu bitmez yakıtı fazla deniliyor.

Aslında olay dönüp dolaşıp maddiyata denk geliyor.
Gülü seven dikenine katlanır hesabı.

Yada bir sefer esaya motor yaptırırz deyip gireşecez lakin söylediğiniz gibi ard arda olmazsa iyi olur.:D

16EC813
26-02-2014, 10:51
Öncelikle tekrar yorumda bulunan tüm arkadaşlara teşekürler.

Küçük araç olmasa kesinlikle ilk tercihim olur.

İbiza 1.9 çok az var temizi denk gelirse çok iyi olur.
Aslında 20li rakamlara çıkabilsem senin araç var aklımda.

Hocam daha öncede yazdım ben bu esay olanı çözemedim.
500 liraya orjinal yağ pompası al istediğin kadar gazla diyende var.
Oem pompada kullansan garantisi yok 1 günde sarabilir 1 sene sonra diyende var.
Çok temiz esayda güzel fikir ama geçen sitede satıldı mümkünatı yok o paraları veremem 22 yaşındaki araca.

En mantıklısı ies elbette ama temizine nasıl paralar isteniyor.
Birde üzerine 3-4 bin harcasan geldi mi araç 25 bine.

Vectra A güzel olur ama sensör arızası zartu zurtu bitmez yakıtı fazla deniliyor.

Aslında olay dönüp dolaşıp maddiyata denk geliyor.
Gülü seven dikenine katlanır hesabı.

Yada bir sefer esaya motor yaptırırz deyip gireşecez lakin söylediğiniz gibi ard arda olmazsa iyi olur.:D

bisefer si ye motor yaptırıp arkana bakmadan 200 bin gidecegini sanıyosan aldanırsın d16a9 bisefer açıldımı japon havası kaçıyo :D o yüzden açılmamış motoru gazlayıp bittikten sonra atacaksın ,bunu için d16a9 çöp motor diyolar :D

Fatih
26-02-2014, 11:08
bisefer si ye motor yaptırıp arkana bakmadan 200 bin gidecegini sanıyosan aldanırsın d16a9 bisefer açıldımı japon havası kaçıyo :D o yüzden açılmamış motoru gazlayıp bittikten sonra atacaksın ,bunu için d16a9 çöp motor diyolar :D

Üstad sende öyle diyorsan çekinirim ben esaydan.
Açılmamış olanda kalmamıştır herhalde.
Kısaca sizde tavsiye etmiyorsunuz yada diken batacak artık mı diyorsunuz:rolleyes:

16EC813
26-02-2014, 11:12
valla giren şemsiye açılmaz :D bizim içerde plaj oluştu :D

taytay
26-02-2014, 11:21

ahuahauhauha abi yaw kopardın d16 ya bende tövbe ettim :D Sorun yaşamayan arkadaşlarımızda var tabi :) ...

Fatih
26-02-2014, 11:22

Hahaha:D
Ben anladım üstad sağolasın.

Fatih
26-02-2014, 13:08
Arkadaşlar araştırırken bir konuya denk geldim.
@Sercanius arkadaştan alıntılıyorum.
Önce konu linki http://www.techturkey.com/forum/genel/139753-d16a9-toplamak-mi-b16a2-mi-2.html

D serisi motorun çok bitikse, önden arkadan yamalıysa, ustan yoksa fln hiç uğraşma kanser olursun.. ister bitik olsun ister fena değil denilecek durumda olsıun diyelim ki uğraşmaya kalktın; tam sağlıklı hale getirmek için en az 2 defa rektefiye yaptırıcaksın yani 8000-9000 harcayacaksın ve bu kadar harcamana rağmen acaba ne zaman kol bacak çıkarıcam diye dişini sıkarak gezeceksin.. Yok dişini sıkmadan tamam oldu bu motor artık diyerek umursamadan gazlamaya devam edersen ummadığın bi anda o saatli bomba patlayacak :D emek, para ve hevesin buharlaşıp gidecek.. Sağlıklı yürüyen Si ve CRX yokmu var tabiiki ama kaç tane? Birde git onlara sor araçlarını o şekil sağlıklı yürütmek için ne kadar uğraşmışlar, doğru ustayı buldukları için ne kadar şanslıymışlar, motorları daha ilk alırken yani orijinalinden ne kadar temizmiş, diktirilen kızlık zarı gibi gibi blok yamalımıymış.. acaba sen o kadar şanslı olacakmısın, hırs yapıp o kadar emek ve para harcayabilecekmisin? işin sonu koca bir hiç olabilir.. dohc d16 sorunlu bir motor, piyasadaki dohc d16 ların alayı yamalı, kim ne derse desin bu da bu motorun çok iyi bir motor olmadığının ispatıdır.. Kimse alınmasın yanlış anlamasın kusura bakmasın ama gazlansın gazlanmasın hangi markada hangi modelde böyle kronik kol çıkarma hastalığı olan bir motor var? e30lar, şahinler, 106 lar böyle zorlandığı halde yatak sarar, kitler, kendini bitirirr vs ama kronik bi şekilde kol çıkarmaz... diğer markalarda istisna olur bu işler. dohc d16 da standart doğal birşey. Bu kronik kol bacak çıkarma savunulacak bir tarafı olmayan büyük bir ayıptır, malesef acı ama gerçektir, 1984 yılının teknolojisini barındıran ve fazla hassas bir motor.. Geçmiş dönemde daha iyisi yokken en iyisi oydu eyvallah. otomatik vites Si üzerinde çok uzun ömürlü ve sağlıklı çalışan bir motor olabilir, CRX veya düz vites Si üzerinde gazlandığında ise kısa ömürlü ve belli bir süre için yüksek randıman verip miladı dolunca işi biten bir motor. Çok çok iyi bakılması gereken ve masraftan kaçınılmaması gereken bir motor ancak ozaman verim alınır. En basitinden örneği bi subap ayarı yaptırıp külbütörü söktürsen tekrar yerine kapattıktan sonra bujilere yağ dolması ve külbütör etrafından sızan yağı önlemek için akla karay seçersin. Defalarca sök tak conta vs yaparsın işini gücünü bırakıp böyle saçma sapan işlerle paranı ve zamanını öldürürsün, 50tl deyip geçme bunun gibi bir sürü sıkıntısı akı poku bir araya gelip birleşio bütün keyfi hevesi alıp götürüyo. Tam herşeyi düzelttik bitti artık şkürler olsun dediğin an üzerine yatak sesleri, kol çıkarmalar, duman atmalar, distribütör ve sensör arızaları vs vs eklenince kendini sorun yumağı içinde buluverirsin.. S..erim arabasını tekerini yeter ulan ben bunla mı uğraşıcam kanser oldum, millet suyunu çıkarmış çilesini ben çekiyorum dersin... Tabi çok şanslıysan ve yılmayıp çok emek harcarsan bunların başına gelmeme ihtimali de var.. Bu yüzden bence elindeki d16 çok temiz değilse uğraşmaya değmez. Ha amcadan si bulsan üzerinde zil stock orjinal ellenmemiş tertemiz bi motorun olsa koru, ona çok iyi bak derdim.. ama öyle motor kaldımı? Usta konusundada 10 senedir gördüğüm bir şey var her D16 rektefiye ettiren benim ustam çok iyi der.. bak eminmisin sonra yanlış olmasın diye sorunca tabiiki emminim yapılsında gör orjinal topluyoruz 3500tl parça aldım cevabı alınır.. Bazen çok nadirde olsa gerçekten iyi ustaya denk gelinir adam bir toplatır helal olsun dersin 50.000 100.000km sıkıntısız gider ama bu şansa kalmış bi olay herşeye hazırlıklı olmak lazım.. aynı futbol takımlarının başına yeni getirilen tecrübeli ve başarılı teknik direktörler gibi. sonunun ne olacağını sezon başında kimse bilemez..

Bu benim görüşüm, fikirlerim beni bağlar, kimse üzerine alınmasın, fikirlerime katılmayabilirsiniz..

16EC813
26-02-2014, 13:10
meşhur ordinaryüs yüksek profösör doçent doktor sercanüz :D o şimdi asker :D

Fatih
26-02-2014, 13:10
Bu mesajdan sonra esay gelmez bana.

Ama geriye ne kaldı?:beuj:

16EC813
26-02-2014, 13:13
Bu mesajdan sonra esay gelmez bana.

Ama geriye ne kaldı?:beuj:

swap rexs :D

Fatih
26-02-2014, 13:22
swap rexs :D

Çok para üstad.

Sfi ne diyorsunuz?

Yada 3.0 V6 accord kökten çözüm hiç uğraşma:D

16EC813
26-02-2014, 13:35
Çok para üstad.

Sfi ne diyorsunuz?

Yada 3.0 V6 accord kökten çözüm hiç uğraşma:D

25 binlik swap rexsle 75 binlik süslü helgalara go yaparsın :D

E46
26-02-2014, 13:39
Hondadan şaşma

Gry
26-02-2014, 16:37

abi beni bitirdin... :D

Yiğit G.
26-02-2014, 16:54

crx aracım 24 yaşında hala üstünde orjinal yağ pompası var.Yani kronik sorun değil.Eğer yağ pompası orj ise veya orj parça takıldıysa değiştirmene gerek yok.Ama tabiki değiştirsen kafan rahat eder 500-600 gibi bir fiyatı var.Mesela si ve crx lerde kol çıkarmayada kronik arıza derler ama yine yağ pompası ile ilgilidir :) Benim gördüğüm kronik diyebilecegimiz tek sorun adını unuttum bir hava karısımını saglayan bir zıpçıktı var onda sorun olabiliyor sorun oluncada boşta dururken devir bi aşağı bir yukarı oynuyor.

::ZaFeR::
26-02-2014, 17:00
crx aracım 24 yaşında hala üstünde orjinal yağ pompası var.Yani kronik sorun değil.Eğer yağ pompası orj ise veya orj parça takıldıysa değiştirmene gerek yok.Ama tabiki değiştirsen kafan rahat eder 500-600 gibi bir fiyatı var.Mesela si ve crx lerde kol çıkarmayada kronik arıza derler ama yine yağ pompası ile ilgilidir :) Benim gördüğüm kronik diyebilecegimiz tek sorun adını unuttum bir hava karısımını saglayan bir zıpçıktı var onda sorun olabiliyor sorun oluncada boşta dururken devir bi aşağı bir yukarı oynuyor.

Bende de yağ pompası hala orjinal.Rolanti sorunu hafiften bende de var.Bazen kafasına göre dalgalandımda duruldum diyor :D

mert_can 41
26-02-2014, 17:21
o dediğin si ın yada crx in kronik sorunu değil, ustalarımızın kronik sorunu. oem orjinal pompa kullanıldığı sürece sıkıntı yok. yansanayi kullanınca ustalarımız işler değişiyor . :)
Burda çok korkutular bu konuda teşekkür ederim :)

Çok teşekkür ederim abi tam olarak aradığım cevap buydu ozaman gönül rahatlıyla crx veya si bakabilirim teşekkürle tekrardan :)

Agah
26-02-2014, 17:30

Çok teşekkür ederim abi tam olarak aradığım cevap buydu ozaman gönül rahatlıyla crx veya si bakabilirim teşekkürle tekrardan :)

sen yine de o kadar rahat olma :) kocaelindesin sanırım alacağın aracı hikmet ustaya bi göster :)

taytay
26-02-2014, 17:42

Sen otobanlarda yolda kalıp soguktan biyerlerin donmadımı ozaman yatak sarmamışmıyın sen :hahaha:

mert_can 41
26-02-2014, 17:44
sen yine de o kadar rahat olma :) kocaelindesin sanırım alacağın aracı hikmet ustaya bi göster :)

evet kocaeli deyim alıcağım araç nerde olur bilemem izmite crx bulmam zor temiz o yüzden şehir dışına falan bakınırım heralde ama tabi nasip kısmet 2 yılık bir proje kafamdaki şuhanki aracım la yola devam edicem o zamana kadar :)

ahmet3425
26-02-2014, 17:53
Kendi aracimdir diye demiyorum verdigim paraya benim aracla yuruyebilecek yine benzer fiyatlarda baska bir arac oldugunu dusunmuyorum.

Fiyat/ performance tavan...

Fatih
26-02-2014, 18:06

Hocam senin araçta 4 senedir yatak vurmuyor muydu?

O da yağ pompasından mı oldu?

burakcan
26-02-2014, 19:14
abi para senin keyif senin ama harcayacak devamlı nakit paran yoksa hızlı araba arama derim ben gc 8 aldım hızlıydı ama benzin ve de servis derken kredi kartına bayağı bi girdik ,gc8 i satıp 5.20 aldım o da gitmedi ama masrafı bitmedi. :) bana sorarsan naçizane fikrim standart aile arabası al normal bin bide egsoz yaparsın kendin mutlu olursun yoksa sadece sanayiye çalışırsın paralarına yazık.Tabi parada seçimde sizin umarım aradığınızı bulursunuz

Fatih
26-02-2014, 19:58
abi para senin keyif senin ama harcayacak devamlı nakit paran yoksa hızlı araba arama derim ben gc 8 aldım hızlıydı ama benzin ve de servis derken kredi kartına bayağı bi girdik ,gc8 i satıp 5.20 aldım o da gitmedi ama masrafı bitmedi. :) bana sorarsan naçizane fikrim standart aile arabası al normal bin bide egsoz yaparsın kendin mutlu olursun yoksa sadece sanayiye çalışırsın paralarına yazık.Tabi parada seçimde sizin umarım aradığınızı bulursunuz

Arkadaşım tavsiyen için sağol.
Sürekli sanayiye harcayarak param yok zaten o yüzden bu kadar uzadı karar aşaması.
Ama tecrübelerinizden gördüğüm kadarıyla masraf yapmadan olmayacak bu işler.

eran
26-02-2014, 20:09
Babacan masrafsız araba mı var? :) O nasıl bişey ben henüz arkadaslarımda veya etrafımda hiç öyle bişey duymadım .. Masrafların coğu keyfii oluyo orası ayrı mesele ama şahsen ben hiç bi arabama at arabası muamelesi yapamıyorum .. Ki çoğu arkadasım da öyle .. İlla bi yerine bişey yapıyoruz, al bin vur kırbacı sat, bu sitede öyle bi adam yoktur zannımca :)

16EC813
26-02-2014, 20:13
aslan besleyen yemini düşünmez rexs atasözü :D

16EC813
26-02-2014, 20:16

bence sen yinede kork ,tabi kıyıda birikmiş3-4 bin liran varsa sıkıntı yok korkmana da gerek yok :D

bizden rahatı gevşektir demeyi çok isterdim ama ,sen yinede fazla rahatolma

Fatih
26-02-2014, 20:43
Babacan masrafsız araba mı var? :) O nasıl bişey ben henüz arkadaslarımda veya etrafımda hiç öyle bişey duymadım .. Masrafların coğu keyfii oluyo orası ayrı mesele ama şahsen ben hiç bi arabama at arabası muamelesi yapamıyorum .. Ki çoğu arkadasım da öyle .. İlla bi yerine bişey yapıyoruz, al bin vur kırbacı sat, bu sitede öyle bi adam yoktur zannımca :)

Masrafsız derken 5 kuruş harcamayalım anlamında değil.
Motor yaptırdın tamam dedin kafa rahat hoop yatak sardı.
İki yazlamak için senede sanayiye 4-5 bin harcamak dediğim.
Sonuçta bunlar 20 yasında sıfır sorun diye birşey olmaz.

Bütçeyi zorlamayacak küçük masraflar sorun değil diyeyim kısaca.
Örneğin ise sıfır sorun mübarek.

Agah
26-02-2014, 20:47
iyisimi sen bi tane eg al b16 motor at üzerine kafan rahat olsun :D

turbo16
26-02-2014, 20:58
miilet yazıyor ama boş beleş hem ucuz hem sorunsuz şu devirde asma kabağı buralarda yetişmez

yok hondalar yatak yorgan sarıyormuş sen adam gibi yere yaptır düzgün parça kullan
işibilerek kullan sarıyor mu

sen al arabayı çalıştırır çalıştırmaz redline yaparsan ferrari olsa sarar;)

onn_dear
26-02-2014, 21:06
Hayatinda hondaya binmemis adamlar yorum yapiyor ya deli oliyorum. Adam gibi kullanan yok bakim yapan yok kiymet bilen yok duzgun usta yok sonra arabam yatak sardi masraf cikardi vs vs

redlinemst
26-02-2014, 21:35
2.0 sağlıklı ve orjinal bir tipo bulun tavsiyem,aklınızın bir kenarında bulunsun italyan grubuda :)

İkinci el araba loto gibidir şans işi birazda ama ne alırsanız alın hep masraf tabi

16EC813
26-02-2014, 22:02
hem ucuz hem cam kenarı yok öle bi dünya ,bahsi geçen arabalar spor arabalar

Gry
26-02-2014, 22:20
2.0 sağlıklı ve orjinal bir tipo bulun tavsiyem,aklınızın bir kenarında bulunsun italyan grubuda :)

İkinci el araba loto gibidir şans işi birazda ama ne alırsanız alın hep masraf tabi

O söylediğinden kime fayda gelmiş de sen kalkmış tavsiye ediyorsun?

Birakin su marka fanatikligini artik..

atituti
26-02-2014, 22:46
bu zamana kadar duydugumuz gordugumuz si in yag pompasi zayif lafi palavrami degil mi ?

Yiğit G.
27-02-2014, 08:51
Sen otobanlarda yolda kalıp soguktan biyerlerin donmadımı ozaman yatak sarmamışmıyın sen :hahaha:

puhahah sorma ya sabaha karşı bide :D yok kanka ben hiçbirzaman yatak sarmadım.O senin dediğin olay da aracın beynine giden sokette sorun olmuştu.Baya bir bulamadık sorunu sonra soketi elektrikçiye tamir ettirince düzeldi.

Hocam senin araçta 4 senedir yatak vurmuyor muydu?

O da yağ pompasından mı oldu?

hayır benimki yatak vurma değil.Yüksek hararet sebebi ile 4. piston vuruntu yapıyordu.

Bende de yağ pompası hala orjinal.Rolanti sorunu hafiften bende de var.Bazen kafasına göre dalgalandımda duruldum diyor :D

Ben gittim taa o zaman 250 lira verdim çıkmasını aldım o parçanın , o parçada da aynı sorun varmış :D Kaderimi kabullendim öle kullanıyorum :)

Gönül rahatlığıyla crx veya si alınmaz :)) Temiz alırsan rahat edersin o ayrı ama yaşını almış sert kullanılmış araçlar bunlar illaki birşeyler çıkıcaktır ama kronik sorunları yok bu araçların.Atıyorum eski peugolarda ekışmetre kronik bir sorundur mesela.Ben eski hondalarda öyle bir kronik sorun duymadım daha.Ha en çok karşılastıgım crx için 180- 200 üstünde egzos kopuyor :))) Sunroof uçabiliyor yüksek hızlarda.Bunun gibi şeyleri var :)

maxpower
27-02-2014, 09:24
20 yaşında araba tavsiye ederken korkma al demek ne kadar doğru

si da olsa başka marka model de olsa o yaşta araba alıyorsan masraf edersin. bakımlı, temiz araba alırsan senden önceki sahibi para harcamıştır yaptırmıştır. sende başka şeylere harcarsın :D

ben olsam si alacağıma 106/saxo alırım. bunlarında parçası/ustası var. daha modelli olur, donanım olarak daha iyidirler vs.

tuner faruk
27-02-2014, 10:29
CRX yatak sarar muhabbetine açıklık getirelim önce; Şuan 2. CRX'ime biniyorum ve çevremde olan Crxlerden iyi biliyorum motoru adam gibi yapılmış olan ve dikkatli kullanılan Crx kolay kolay yatak sarmaz. İlk Crx'im 140.000 deydi 120.000 de yatak sardığından motor yapılmıştı fakat motor yapılırken rektifiyecide barası yapılmış her parçanın ne durumda olduğuna bakılıp yatak sarmaması için tekrar her parça alınmış yağ pompası sıfır servisten alınıp takılmıştı hiç bir sorun olmadan rahat 10.000 bindim ve ozamanlar daha toydum uçana kaçana sıkıyodum birisi yanımda vites küçültse hakaret sayıyodum :D buna rağmen bir defa yağ ışığının yandığını yada çalıştırırken geç söndüğünü görmedim :)

Şimdiki Crx'im 255.000 kmde ve hiç motor açılmamış önceki sahipleri TRT müdürü 10 sene ,Danıştay üyesi 10 sene binmiş aldığım çocuk 5.000 km anca binebilmişti Ankaradan geldiğim gün radar Hondaya bıraktım yatak sarmaması için ne gerekiyosa yapalım dedim açıldı bakıldı ne yataklarda bir gram iz nede yağ pompasının basıncında düşüklük vardı
fabrikadan nasıl çıktıysa hala o şekilde motor yani tamamen kullanım şekliyle ve motor yapılmışsa rektifiyecinin nasıl rektifiye yaptığıyla alakalı bi durum CRX 'in yatak sarması.

Geçen hafta daha rodajda olan arkadaşım yatak sardı ama tamamen rektifiyeci hatasından dolayı o nedenle CRX alma gibi bir düşünceniz varsa ya tanıdık eşten dosttan yada geçmişi bilinen yorulmamış bir Crx alın hem kafanız hem cebiniz rahat olsun :)

Fatih
27-02-2014, 14:36
Hondadan şaşma

Yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.
Evet Honda'dan şaşılmayacak. Çok araştırdım.
Özellikle d16a9 hakkında çok yazı okudum.

Öncelikle yağ pompası sorunu halledilecek.
Yan sanayi yatak kullanılmamış olacak.
Rektefiye yapılacaksa orjinal parçalar kullanılacak. Fabrika ayarlarına göre yapabilen tecrübeli bir rektefiyeci ile çalışılacak.

Para yeterse İes alınacak uğraşması daha kolay bir motor, parçası herşeyi bol.
Para yetmezse esay olacak. Honda kararında; 12 senedir 1.4 İSi aynı Honda özel servisine götürmemiz usta sıkıntısı olmayacağıda büyük etken oldu.

Yiğit G.
27-02-2014, 15:08
CRX yatak sarar muhabbetine açıklık getirelim önce; Şuan 2. CRX'ime biniyorum ve çevremde olan Crxlerden iyi biliyorum motoru adam gibi yapılmış olan ve dikkatli kullanılan Crx kolay kolay yatak sarmaz. İlk Crx'im 140.000 deydi 120.000 de yatak sardığından motor yapılmıştı fakat motor yapılırken rektifiyecide barası yapılmış her parçanın ne durumda olduğuna bakılıp yatak sarmaması için tekrar her parça alınmış yağ pompası sıfır servisten alınıp takılmıştı hiç bir sorun olmadan rahat 10.000 bindim ve ozamanlar daha toydum uçana kaçana sıkıyodum birisi yanımda vites küçültse hakaret sayıyodum :D buna rağmen bir defa yağ ışığının yandığını yada çalıştırırken geç söndüğünü görmedim :)

Şimdiki Crx'im 255.000 kmde ve hiç motor açılmamış önceki sahipleri TRT müdürü 10 sene ,Danıştay üyesi 10 sene binmiş aldığım çocuk 5.000 km anca binebilmişti Ankaradan geldiğim gün radar Hondaya bıraktım yatak sarmaması için ne gerekiyosa yapalım dedim açıldı bakıldı ne yataklarda bir gram iz nede yağ pompasının basıncında düşüklük vardı
fabrikadan nasıl çıktıysa hala o şekilde motor yani tamamen kullanım şekliyle ve motor yapılmışsa rektifiyecinin nasıl rektifiye yaptığıyla alakalı bi durum CRX 'in yatak sarması.

Geçen hafta daha rodajda olan arkadaşım yatak sardı ama tamamen rektifiyeci hatasından dolayı o nedenle CRX alma gibi bir düşünceniz varsa ya tanıdık eşten dosttan yada geçmişi bilinen yorulmamış bir Crx alın hem kafanız hem cebiniz rahat olsun :)

2007 gibi ben bostancı sanayide iken sanırım egzoscunun önündeydim , jeep tarzı bir araçtan 40 lı yaslarda bir bey indi aracın yanına geldi , konustuk biraz meğerse aracın 90 yılında ilk sahibiymiş.Plakası hiç değişmemiş.2. generasyon ilk crx miş hatta tr de alınan kendisi de bagdat caddesi taraflarında oturuyormuş o zamanlar.Çok duygulanmıştı :)

tuner faruk
27-02-2014, 16:23
2007 gibi ben bostancı sanayide iken sanırım egzoscunun önündeydim , jeep tarzı bir araçtan 40 lı yaslarda bir bey indi aracın yanına geldi , konustuk biraz meğerse aracın 90 yılında ilk sahibiymiş.Plakası hiç değişmemiş.2. generasyon ilk crx miş hatta tr de alınan kendisi de bagdat caddesi taraflarında oturuyormuş o zamanlar.Çok duygulanmıştı :)

Simdiki Crximin eski sahibiyle gorustum cunku 97 den beri butun aldigi civatasina kadar faturasina kadar saklamis adam delsolumun sahibiyle ayni semtteydik reklamciydi kendisi 2. sahibiydi arasira beni cagirip arabayi gormek isterdi ilk sahibide arkadasiymis izmirden ondan almis telefonda gorusmustuk onunlada degisik oluyo ya delsolu sattiktan sonra soylemistim sattigimi adam neresinde ne hangi serviste degistiyse direk soyluyodu bana :D

mert_can 41
27-02-2014, 17:45
bizden rahatı gevşektir demeyi çok isterdim ama ,sen yinede fazla rahatolma
abi ikinci el arabada zaten istesemde fazla rahat olamıyorum si veya crx alırkende mümkün mertebe temizini arıcam bulamasam pek bulaşmıcam zaten bu arada abi alıntıda 2-3 kenarda varsa diye yazı okudum ama yazan kaynağı bulamadım onun için sizden cevaplıcam şuhanki aracımı satıp alıcağım için kenarda param olur o da biraz cesaretlendiriyo tabi soruna değilde modifiyeye harcarsam daha iyi olur :D

Gönül rahatlığıyla crx veya si alınmaz :)) Temiz alırsan rahat edersin o ayrı ama yaşını almış sert kullanılmış araçlar bunlar illaki birşeyler çıkıcaktır ama kronik sorunları yok bu araçların.Atıyorum eski peugolarda ekışmetre kronik bir sorundur mesela.Ben eski hondalarda öyle bir kronik sorun duymadım daha.Ha en çok karşılastıgım crx için 180- 200 üstünde egzos kopuyor :))) Sunroof uçabiliyor yüksek hızlarda.Bunun gibi şeyleri var :)

sunroof uçma olayını 2 kere falan duydum abi illaki eski araba sorun çıkartıcaktır bunu biliyorum ama hani yatak falanda sararsa beni üzer onun dışındaki yağ pompası tarzı şeyleri yaptırabilirim teşekkür ederim bilgilendirme için :)

zaten maksimum 5 ay falan kullanır satarım tek amacım biraz güçlendirip birde hafifletip pistlere çıkmak istiyorum allah nasip ederse uzun soluklu kullanmıcam pek :)

16EC813
27-02-2014, 17:58
abi ikinci el arabada zaten istesemde fazla rahat olamıyorum si veya crx alırkende mümkün mertebe temizini arıcam bulamasam pek bulaşmıcam zaten bu arada abi alıntıda 2-3 kenarda varsa diye yazı okudum ama yazan kaynağı bulamadım onun için sizden cevaplıcam şuhanki aracımı satıp alıcağım için kenarda param olur o da biraz cesaretlendiriyo tabi soruna değilde modifiyeye harcarsam daha iyi olur :D

sunroof uçma olayını 2 kere falan duydum abi illaki eski araba sorun çıkartıcaktır bunu biliyorum ama hani yatak falanda sararsa beni üzer onun dışındaki yağ pompası tarzı şeyleri yaptırabilirim teşekkür ederim bilgilendirme için :)

zaten maksimum 5 ay falan kullanır satarım tek amacım biraz güçlendirip birde hafifletip pistlere çıkmak istiyorum allah nasip ederse uzun soluklu kullanmıcam pek :)

hepböle başlar bu aşklar ama sonu mutlu bitmez :D

Fatih
13-03-2014, 12:25
Güncelleme: Arkadaşlar yine araştırırken modifiye olmadan 1.6lar içinde en seri araçlara bakarken E11 pörtlek göz Corollalar ile 1.6 tek kapı Cliolar ilgimi çekti.

Clio küçük olması dezavantaj ama Corolla sedan ve motor kodu 4A-FE yani AE101 ile aynı ve ondan daha ucuz daha donanımlı sadece daha tipsiz

Sorunsuz olduğu söyleniyor zaten aynı motor. şanzımanı bilmiyorum.

Piyasası çok mu kötü bunların?
Siteye baktım doğru düzgü bilgi yok araç hakkında.

Birde megane1 k4m var arkadaşlar pek değeri bilinmemiş

tuner faruk
13-03-2014, 13:08
E11 Corollanın piyasası gerçekten yavaş birde parça bulman zor AE101 zamanımda çok sıkıntı yaşadım 1.6 Clio Sport almak daha mantıklı hem tip olarak daha sportif hemde motor ve parça olarak daha verimli yakıt konusundada güzel Clio yerinde olsam Clio alırdım :)

Fatih
13-03-2014, 13:11
E11 Corollanın piyasası gerçekten yavaş birde parça bulman zor AE101 zamanımda çok sıkıntı yaşadım 1.6 Clio Sport almak daha mantıklı hem tip olarak daha sportif hemde motor ve parça olarak daha verimli yakıt konusundada güzel Clio yerinde olsam Clio alırdım :)

Dostum sağol yorum için clio sport megane1 ile aynı motor.

O zaman megane daha iyi olmaz mı hem aileye uygun.

İeslerle kafa burun gidiyor galiba bu araçlar.

KÖROĞLU
23-05-2014, 09:19
Dostum sağol yorum için clio sport megane1 ile aynı motor.

O zaman megane daha iyi olmaz mı hem aileye uygun.

İeslerle kafa burun gidiyor galiba bu araçlar.

Clio hafiflikten dolayı daha hızlı olur mutlaka. Megane daha geniş ve konforludur ve daha yavaştır (stock)

Megane'ın 2000 sonrası yani makyajlı olanlar 1.6 16V 110 luk. makyaj öncesi olanlar 1.6 8V 80 -90 Hp arasında olması lazım.

Ben de sürekli clio bakıyorum ama fiyatları biraz yukarda aynı bütçelere ( 12 - 14K arası) 2000 - 2002 Clio ya da megane alınabilir.

Alacak olsam ilk tercihim 2000 sonrası sunrooflu kumaş - deri koltuklu clio olurdu.

Sonra da yine sunrooflu megane 1 makyajlı bakardım.

Ucuz ve hızlı diyorsan bu arada forumda satılık baya temiz proton 218 var 1.8 138 Hp fabrika verisi. İncele derim. 13 küsürlü bir rakam istiyordu sahibi.

pcvirus
23-05-2014, 09:29
crx ve si yürüyen arabalar kategorisinin en yavaş araçlarıdır
bunların altındakiler ies lerde dahil hızlı araç kategorisine girmiyor
bana göre günlük araçlar

Risendark
23-05-2014, 09:55
Toyota yı iyi düşünün dayım 9 yıldır biniyor sorunuz araç parçaları da bulunuyor rahatlıkla onu da geçtim bence ufak tefek oynanirsa tipi de düzeltilir

By_MuGeN
23-05-2014, 10:02

Mesela basit bir örnek primiera gt 2.0.. temizini bolcana sanırım bulabilirsin ayrıca dolu donanımlı kemikli araçdır..

katılıyorum eski bir gt kullanıcısı olarak

CTG
23-05-2014, 10:24
hızlı
sorunsuz
ucuz

2 sini seç :) 3. bir madde denkleme giremez

Fatih
23-05-2014, 12:03
Clio hafiflikten dolayı daha hızlı olur mutlaka. Megane daha geniş ve konforludur ve daha yavaştır (stock)

Megane'ın 2000 sonrası yani makyajlı olanlar 1.6 16V 110 luk. makyaj öncesi olanlar 1.6 8V 80 -90 Hp arasında olması lazım.

Ben de sürekli clio bakıyorum ama fiyatları biraz yukarda aynı bütçelere ( 12 - 14K arası) 2000 - 2002 Clio ya da megane alınabilir.

Alacak olsam ilk tercihim 2000 sonrası sunrooflu kumaş - deri koltuklu clio olurdu.

Sonra da yine sunrooflu megane 1 makyajlı bakardım.

Ucuz ve hızlı diyorsan bu arada forumda satılık baya temiz proton 218 var 1.8 138 Hp fabrika verisi. İncele derim. 13 küsürlü bir rakam istiyordu sahibi.
Teşekkürler.

crx ve si yürüyen arabalar kategorisinin en yavaş araçlarıdır
bunların altındakiler ies lerde dahil hızlı araç kategorisine girmiyor
bana göre günlük araçlar
Hocam o zaman hiç kasmaya gerek yok.
Eski araca o kadar para vermeyelim az hızlı gidecek diye.

Toyota yı iyi düşünün dayım 9 yıldır biniyor sorunuz araç parçaları da bulunuyor rahatlıkla onu da geçtim bence ufak tefek oynanirsa tipi de düzeltilir
Teşekkürler.

katılıyorum eski bir gt kullanıcısı olarak

hızlı
sorunsuz
ucuz

Bu çok iyiydi:D
harbiden 3 birden olmuyor.

zOnstyLe
23-05-2014, 13:16
Yürüyen katagorisinde değil ama bulabilirsen temiz hor kullanılmamış A kasa vectra öneririm 2.0 motor korkutmasın guzel bi tüple yakıtı gerçekten cooook düşüyor ara ara sıkıstırmayla keyfte alırsın hacim gercekten cok baska hem güçlü hem aile için ideal sorunda cıkartmıyor, aktif olarak kullandığım 94 model 90000 Km'de 2.0 GLS var yazdıklarım tecrübeyle sabit yani.

slowmotion
23-05-2014, 15:07
hızlı
sorunsuz
ucuz

KESİNLİKLE doğru, girerse fiyat X 3 oluyor :(

Agah
23-05-2014, 15:16
KESİNLİKLE doğru, girerse fiyat X 3 oluyor :(

işte 3. denklem fiyatı x3 yapıyorsa denklem yine 2 ye düşüyor :D

CTG
23-05-2014, 16:14
aynen aynı hesaba çıktı :D

16EC813
23-05-2014, 16:22
sen daha bulamadınmı ucuz hızlı aracı,bi mücizeyi başarmışsındır diyebekliyodum :D

Gry
23-05-2014, 16:40
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-okuyunnnnn-aciklamayiiiiiiii-142202533/detay)

bu iyidir.

levent
23-05-2014, 16:57
Corolla'nın aftermarket parçası TR de büyük sıkıntı ki E11 lerin dünya genelinde AE111 olarak düşündüğümüzde zibille varyasyonu var, bizdekiler sadece orta doğunun bi kısmı ve avrupa'da olan versiyon.

Yürüyen olarak ae101 lerle de uçuk kaçık farkları yok, amortisör/yay/gergi sertlikleri hariç aynı altyapıdalar.

ae101 e olan coil e11 e de olur yani o bakımdan sorun yok ancak bi parça almak isteseniz Honda veya Renault'a alacağınız parçanın 2 katı maliyetle aynı parçaya sahip olursunuz TR şartlarında.

motor 4afe'dir, 3. jenerasyondur. ae101 lerin 98 modeller harici hepsi 2. jenerasyon 4afe ye sahiptir.

3. jenerasyonun 2. jenerasyondan farkı ise, sıkıştırma 9.5 yerine 9.8.. emme manifoldu, egzoz sistemi tamamen farklı ve yazılımsal ufak farklılık var motorda bu emme - egzoz farklılığının gereksinimi olarak.

biz 2001 - 2005 kasım arası kullandık, ae101 sonrasında.

ae101 den standart olarak daha iyi yol tutar daha iyi durur, içi biraz daha basıktır. dar gelebilir ilk başta özellikle yanal genişlik olarak.

ancak modlanma gibi bir düşünce varsa 4 kapı clio çok daha mantıklı olacaktır.