PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MTV sorgulamada aracım gözükmüyor

smtkrgz
26-02-2014, 00:11
Aracımın plakasını ve tescil tarihini girmeme rağmen aracım mtv sorgulamada çıkmıyor.. kayıtlı plaka bulunamadı diyor.. daha önce başına gelen yada konu hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba aramızda ?

Melih-Ö
26-02-2014, 00:18
Aracın vergi dairesine kaydını yaptırdınız mı? Aracı alırken plaka değiştirdiniz mi ?

Ahmet Saraçoğlu
26-02-2014, 00:20
plaka ile isim uyuşmadan bir kuruş dahi yatırmayın vergiye

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/165366-vergi-dairesinde-problem-araci-muayene-ettiremiyorum.html

smtkrgz
26-02-2014, 00:26
aracın plakası çıktı satışını aldım plakası yenilendi.. 34 plakadan 19 plakaya çevrildi.. ruhsat çıkarıldı herşey tamam sistemde plaka kaydı bulanamadı diyor

taytay
26-02-2014, 00:26
Tescil tarihi ile ilgili sıkıntı olabiliyor, bi aracımda yaşamıştım ruhsatta yazan tarihten bi gün önce veya bi gün sonrasına tarihi değiştirip öyle bişiyler yapıp girince çıkıyordu (ay da olabilir ) .

smtkrgz
26-02-2014, 00:41
bütün ayı ve yakın tarihleri denedim olmuyor.. 31 aralık 2013 günü tescil tarihi ruhsatta yazan muhtemelen yılbaşının acizliğine uğrayıp vergi dairesine kaydı yapılmadı aracımın.. yine bir sürü uğraş resmi işlem beni bekliyor sanırım..

snan1910
26-02-2014, 01:01
Endişelenmenize gerek yok, plaka değiştiği için vergi dairesindeki memur arkadaşların yeni plakayı işlemesi lazım ama geç oluyor işte, ruhsatla beraber gidin vergi dairesine 5dk lık işi var, yalnız aracın eski plakasını tam olarak bilerek gidin onuda istiyorlar çünkü

wrcsinan
26-02-2014, 08:16
bütün ayı ve yakın tarihleri denedim olmuyor.. 31 aralık 2013 günü tescil tarihi ruhsatta yazan muhtemelen yılbaşının acizliğine uğrayıp vergi dairesine kaydı yapılmadı aracımın.. yine bir sürü uğraş resmi işlem beni bekliyor sanırım..

muhtemelen tescil tarihiyle yanlış. nakil vasıtalarını arayıp aracın tescil tarihini öğrenebilirsiniz

Uur
26-02-2014, 08:21
Bende Ankaradan aldığım aracı 34 plakaya çevirdim aynı sorun bende de vardı. Kardeşimi gönderdim kimlik ve ruhsatla topkapıdaki vergi dairesine tescil ettirdi ekrana ondan sonra yansıdı. Yaptırırsanız sıkıntı olmaz.

Melih-Ö
26-02-2014, 11:16
Plaka değişince plakayı araca vergi dairesinde tescil ettirmeniz gerekiyor aynısı kuzenimin aracında gelmişti başımıza. Satış ile birlikte gitmeniz gerekiyor bizimki öyle olmuştu.

Leader01
26-02-2014, 15:12
araçta aldığınız da çekme belgesi falan var mıydı ?

smtkrgz
26-02-2014, 16:03
yok çekme belgesi falan yoktu.. e devletten araç sorgulattığım zaman sıkıntı görünmüyor..

tayyar
27-02-2014, 12:11
kardesım aynı olay 1 hafta once esımın aracacını satarken basıma geldı aracın bandrol borcu vardı ınternetten yatırmaya calıstım boyle bır arac kaydı gorunmuyo yazdı motorlu tasıtlar vergı daıresını yatırma ya gıttım arac eskı sahıbı adına kayıtlı gozukuyordu satıs kagıdıyla beraber mtvd tescıl bolumunden adımıza kaydedıldı sonrasında sorun halloldu

tuner faruk
27-02-2014, 12:16
Aracın vergi dairesinde kayıdı gözükmüyordur o nedenle gözükmez aracın ruhsatı ve noter satış kağıdıyla vergi dairesine gidip kayıt yaptırmanız gerekiyor ücretsiz ve 5 dk. süren bir işlem.

smtkrgz
27-02-2014, 14:00
vergi dairesinden aracımın eski plakası adına ocak bandrolümü ödememi ve daha sonra bu aksaklığın giderilceği söylendi.. fakat tescili benim adıma olmayan plakayada ödeme yapmak içime sinmedi açıkcası.. bu durumla karşılaşıp düzelten arkadaşlar acaba bandrolü ödedi demi düzelttiler yoksa direk düzeltip bandrol borcu yeni plakalarında mı göründü ?

eran
27-02-2014, 17:49
Elindeki ruhsatla veya o plakadan yeni plana alındığına dair evrakla nakil vasıtalar vergi dairesine git kaydını yaptır .. 2dklık iş .. Elinde evrak yoksa da, plakayı aldığın teafik şubesine gidip ek1 belgesinin ek9 belgesinin ve satış sözleşmesinin birer nüsha fotokopisini aslı gibidir yaptırıp alıp n.v.v.dairesine git kaydını yapsınlar ..