PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet kursuna erken kayıt ???

Heval
02-03-2014, 20:54
Abilerim merhaba Mayıs'ın 17sinde 18 yaşımı doldurmuş olucam ehliyet kursuna erkenden kayıt olabilir miyim Haziranın 14ünde sınav var yetişebilir miyim ona bilen abilerim varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim teşekkürler şimdiden :)

Mpower
02-03-2014, 21:27
Yasını doldurucaksın sonra kursa kayıt olucaksın başka yolu yok
O kadar beklemişsin biraz daha sabret :D

Ben önceden yazılmıştım kursa değişen bir şey olmadı 3 ay bekledım yasım dolduktan sonra

Serhat
02-03-2014, 21:29
Ehliyet kursuna kayıt olabilirsin fakat sınava yaşın yetmiyorsa sınava başvuramassın. Hazıranın kayıtları ne zaman başlıyor o önemli.

metehancihangir
02-03-2014, 21:47
ehliyet kursuna erken kayıt var bildiğim kadarıyla sınav harcının yattığı son güne kadar 18 ine girersen sınava girebiliyosun diye biliyorum

Turboğuz54
02-03-2014, 21:57
Malesef kardeşim öyle olmuyo

rebeloghy
02-03-2014, 22:59
çok denemiştim erken kaydı neler teklif etmiştik , bir değil 5 -6 kurs gezdim. Milli eğitim bakanlığına liste gidiyor , liste gittiği gün 18 doldurmuş olursan gel değilse yok başka yolu dedi her yer boynumuzu büküp bekledik.. :)

Gko
02-03-2014, 23:08
18 yasini doldurmadan kursa bile kayit olamazsin, oluru yok yani

ÜSTÜNERC
02-03-2014, 23:13
onceden ayarlanıyodu bi şekilde söyle yasını doldurmana 10-15 gun kalmıssa erken kayıt yapıyorlardı,fakat son 1 senedir iyice sıkılaştırdılar bu işleri artık 18 yasını doldurmana 1 gün bile kalsa yasını doldurmadıgın taktirde kayıt işlemi mümkün değil.Kayıt bilgilerini nüfüs cüzdanı fotokobisiyle meb'e yolluyorlar dogal olarak yasını doldurmadıgın ortaya cıkıyor.Üzülerek söylüyorum yasını doldurana kadar beklemek zorundasın.

low&slow
03-03-2014, 00:04
Kardeşim nisanda gidiyosun kayıt oluyorsun kursa, hazirandada sınava giriyorsun :)

Risendark
03-03-2014, 01:00
kardeşim maalesef olmuyor haa şunu da belirtiyim biliyorum şimdi çok heveslisin hemen bir an önce almak istiyorsun ama alıncada afedersin o heves gidiyo bumuydu la diyosun en azından benim için öyle oldu :) sabret az kalmış zaten :)

burakk.
03-03-2014, 07:55
Kardesim denilenler cok dogru erkenden almak diye bir sey yok gecen sene bende ayni senin dedigin olay icin cok ugrastim ama giremedim maalesef yasin doldugunda gel dediler eskisi kadar al gulum ver gulum degil artik her sey nizamiyla yuruyor. Bi onceki postta denildigi gibi bende habiden aldik ne b.k oldu diyorum eskisinden daha az suruyorum arabayi :)

edemirbas
03-03-2014, 15:29
Bu listenin girmesi ne kadar sürüyor peki? 15 nisanda doğumgünüm var, 11 nisandaki sınava yetişemem, mecburen hazirandaki sınava girmem lazım. Ama en azından kurs hazirana kadar aradan çıksın istiyorum :D

Birde aynı anda A ve B sınıfı ehliyet kullanmak için kurs işi nasıl ouyor? Ekstra masrafı ne olur bana?

canimrecepcim
03-03-2014, 16:26
Oluyor kayıt.Şahsen sınava girebiliyorsa o tarihte çok kayıt almışlığım var.Sadece yaşı uygun olduğu dönemde açılan sınıfa yazılır.O sınıfın listelerine göre gider.Ha her yer işi bu kadar karıştırmak istemez kaçınır orası ayrı.

GÖKTÜRK
03-03-2014, 17:36
konusu açılmışken sorayım bende 27 haziranda giriyorum 18ime temmuzdaki sınava girmem mümkün mü

edit: temmuz 12 sınav tarihi

AEM
04-03-2014, 00:25
kardeşim 29 haziranda sınavım vardı 2 haziran doğum günümdü giremedim. Sistem nasıl bilmiyorum şuanda ama ehliyetsizliğin daha güzel olduğunu biliyorum :D ehliyet yokken çıkıp gazlamak polisten kaçmak zevkliydi her yere bakıyosun gözün açık geziyosun ehliyeti aldıktan sonra gazladık işte aa polismi varmış falan filan oluyosun bence almayın :D

Risendark
04-03-2014, 00:56
aynen ehliyetsizken pür dikkat sürüyodum arabayı polis gördü mü yusuf yusuf :D şimdi polisin yanından geçiyorum çevirmiyo arkadaş ehliyetsiz geçmeye kalksak çevirir kesin :D bi gösteremedim şu ehliyeti aynasızlara :)

Edit:Bu arada mobil sınav sistemi var bilmiyorum her yerde var mı ama benim işlemlerim daha çabuk bitti sürücü kursyla görüşün o şekilde yapabiliyorlarsa yapsınlar ;)

GuneyOnur
04-03-2014, 02:09
aynen ehliyetsizken pür dikkat sürüyodum arabayı polis gördü mü yusuf yusuf :D şimdi polisin yanından geçiyorum çevirmiyo arkadaş ehliyetsiz geçmeye kalksak çevirir kesin :D bi gösteremedim şu ehliyeti aynasızlara :)

Edit:Bu arada mobil sınav sistemi var bilmiyorum her yerde var mı ama benim işlemlerim daha çabuk bitti sürücü kursyla görüşün o şekilde yapabiliyorlarsa yapsınlar ;)

Arkadaş ehliyetsiz 1 kere yakalandım yırttım ama ehliyetli çevirmiyorlar ya turuncu park + sarı sis geziyorum kuralları çiğniyorum.Genede yok çevirmiyorlar :)