PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lpg işletme hakkında bilgi...

muratburunce
08-03-2014, 09:38
Arkadaşlar aracımı alırken lpg yeni takılmış fakat işletilmemişti ve muayne bitimine 2ay vardı araç sahibi muaynede işletecem yaptırmadım demişti bende işin açıkcası hiç araştırmadım kendim halledirim diye düşündüm o şekilde aldım... şimdi netten araştırdım 1ay içinde değişiklik için başvuru yapılmassa cezası var araç otoparka çekilmiş gibi işlem yapıp 200-300 tl civarı cezadan bahsediyorlar bazı yerlerde işin aslı nasıldır?

yani muayne istasyonuna gidip direk işletemiyorumuyum sızdırmazlık raporumu fln alıp gitsem? nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer :)

XSi
08-03-2014, 10:06
Fatura ve proje var mi elinde? Fatura tarihinden itibaren 1 ay sure var.

Bende taktirdim henuz fatura proje almadim muayene tarihine vakit var diye.

muratburunce
08-03-2014, 10:07
Fatura ve proje var mi elinde? Fatura tarihinden itibaren 1 ay sure var.

Bende taktirdim henuz fatura proje almadim muayene tarihine vakit var diye.

proje var ama fatura varmı hiç bakmadım ne yalan söylim fatura yoksa ne gibi çözüm üretebilirim?

GRKN
08-03-2014, 10:11
lpg yenı takılmıs gıbı proje tarıhı ve fatura tarıhı olması yetrlı olucak yane elınde fatura yoksa ılgılı bayı ıle gorussup fatura kesme rıca dılecek kdv sı odenerek tabı proje var demısın tarıhıne bı bak onuda bayı ıle goruserek cozebılrısn cozulmucek bı olay degıl defalarca aynı ıslemı yaptım ben ...

muratburunce
08-03-2014, 10:17
lpg yenı takılmıs gıbı proje tarıhı ve fatura tarıhı olması yetrlı olucak yane elınde fatura yoksa ılgılı bayı ıle gorussup fatura kesme rıca dılecek kdv sı odenerek tabı proje var demısın tarıhıne bı bak onuda bayı ıle goruserek cozebılrısn cozulmucek bı olay degıl defalarca aynı ıslemı yaptım ben ...

inşallah çözerim bu kdr sıkıntı olacağını bilsem halledipte ver derdim aracı :)

ulasoztas1
08-03-2014, 10:17
fatura tarihinden sonra 1ay içinde işletmezsen cezası var. Ben olsam cezanın miktarını tam olarak öğrenirim sonra gidip bir lpg montaj yerine sadece proje için fiyat alırım yeni takılmış gibi göstermek için. Hangisi ucuza geliyorsa o yolu seçerim ;)
ayrıca proje hangi ilde çizildiyse o şehirden sızdırmazlık raporu alman lazım işletmek için.

muratburunce
08-03-2014, 10:23
fatura tarihinden sonra 1ay içinde işletmezsen cezası var. Ben olsam cezanın miktarını tam olarak öğrenirim sonra gidip bir lpg montaj yerine sadece proje için fiyat alırım yeni takılmış gibi göstermek için. Hangisi ucuza geliyorsa o yolu seçerim ;)
ayrıca proje hangi ilde çizildiyse o şehirden sızdırmazlık raporu alman lazım işletmek için.

ceza olarak 81 tl diyorlar nette baya baktım... lpg ankarada takılmış ankara aracı ztn o konuda sıkıntı yok takan bayiyle görüşmek lazım bakalım..

KÖROĞLU
08-03-2014, 10:24
Fatura şart - proje olacak. Proje icin montaj yaptirdigin / yapilan yerin muhendisinin imza ve muhru olmali. Ben bu muhur yuzunden cok ugrastim. Ek-1 belgesi doldurman gerekiyor. Muameleci halleder 10 liraya yapiyorlar. Tuv e tespite gidiyosun. Giderken sizdirmazlik ve egzost emisyon evraklarin tam olmasi lazim. Ve son olarak ruhsat yapragin yenilenecek.

Ben bi muayene yaptidrim evlere şenlik 400 tl para cikti cebimden.

Muayenesiz ve lpg si islenmemis araba almam tövbe ettim...

Kolay gelsin hocam...

muratburunce
08-03-2014, 10:28
Fatura şart - proje olacak. Proje icin montaj yaptirdigin / yapilan yerin muhendisinin imza ve muhru olmali. Ben bu muhur yuzunden cok ugrastim. Ek-1 belgesi doldurman gerekiyor. Muameleci halleder 10 liraya yapiyorlar. Tuv e tespite gidiyosun. Giderken sizdirmazlik ve egzost emisyon evraklarin tam olmasi lazim. Ve son olarak ruhsat yapragin yenilenecek.

Ben bi muayene yaptidrim evlere şenlik 400 tl para cikti cebimden.

Muayenesiz ve lpg si islenmemis araba almam tövbe ettim...

Kolay gelsin hocam...

çok iç açıcı bir msj oldu saol :D bende tövbe edecek gibiyim sanırım

KÖROĞLU
08-03-2014, 10:43
çok iç açıcı bir msj oldu saol :D bende tövbe edecek gibiyim sanırım

Ahahahah dostum gercekler acitiyo maalesef kusura bakma..

Yeminle sahibinden de araba bakarken ilk muayene tarihine dikkat eder oldum :)

Bi de ben kosturmadim bunlari yaparken. Verdim lpg yi takan yere arabayla birlikte evraklari onlar halletti...

Keske muayenesini yaptir ver diyeydin.

Neyse almissin arabayi yapacak bisey yok, kazasiz belasiz binersin insallah :)

muratburunce
08-03-2014, 10:49
Ahahahah dostum gercekler acitiyo maalesef kusura bakma..

Yeminle sahibinden de araba bakarken ilk muayene tarihine dikkat eder oldum :)

Bi de ben kosturmadim bunlari yaparken. Verdim lpg yi takan yere arabayla birlikte evraklari onlar halletti...

Keske muayenesini yaptir ver diyeydin.

Neyse almissin arabayi yapacak bisey yok, kazasiz belasiz binersin insallah :)

saol kardeşim allah razı olsun cümlemiz kazasız belasız binelim :)

bende versem onlar halledermiki acaba gerçi araya komisyon koyarlarmı?