PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : murat coillover-amortisor hakkinda

dnr1
10-03-2014, 22:03
Değerli forum üyeleri..ıstanbul kartal sanayi sitesinde amortisör tamiri,basma,coillover l imalatı yapan murat amortisör hakkında amortisör tamiri ve coillover imalatı konusunda olumlu olumsuz yorumlara ihtiyacım var..şimdiden tessekkurler

41AF101
10-03-2014, 22:19
Merhaba , coilover sistemleri ve tamir hakkında bilgim yok.Fakat gördüğüm kadarı ile birçok araca coilover uygulaması yaptılar. Ben aldığım iki farklı araca press uygulaması yaptırdım herhangi bir sorun yaşamadım.

dnr1
10-03-2014, 23:44
Evet işinin ehli bir ustaya benziyor..

GökhanAkdeniz
11-03-2014, 08:42
Bizim semtimizin dükkanı, Murat abi de güleryüzlü adamdır.

İşlerini de iyi yaparlar bir çok arkadaşım coi yaptırdı, bende sürekli orda press yaptırırm her arabama, hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Zaten sıkıntı yaşancak olduğunu hissederlerse müdahale ediyorlar senden önce.

Yani bu kadar basamayız sürter sonra başımıza ekşime vs diye :D

Berkayy
11-03-2014, 08:52
Bizim semtimizin dükkanı, Murat abi de güleryüzlü adamdır.

İşlerini de iyi yaparlar bir çok arkadaşım coi yaptırdı, bende sürekli orda press yaptırırm her arabama, hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Zaten sıkıntı yaşancak olduğunu hissederlerse müdahale ediyorlar senden önce.

Yani bu kadar basamayız sürter sonra başımıza ekşime vs diye :D

Pressleyince konfora ne kadar etkisi oluyor?

dnr1
11-03-2014, 08:57
Eicbachlardan sonra spor amortisör bulamadığım,için on amortisörlerimi yeniledim..5 ayda amortisörler kendini bıraktı..sert yerlerde seke seke gidiyor ön taraf..acilen usta eli deymesi şart..artık,sertlestirirmi,yeni amortisormu yapar,onun tavsiyesi üzerine sıkıntıyı asmam gerekicek..senin selamini söylesem daha bir iyi olur gibime geliyor..yardımcı olurmusun..

GökhanAkdeniz
11-03-2014, 09:16
Pressleyince konfora ne kadar etkisi oluyor?

Çok bir fark yok ben 5 6 arabamda press işlemi yaptırdım, konfor kaybı çok az.

Eicbachlardan sonra spor amortisör bulamadığım,için on amortisörlerimi yeniledim..5 ayda amortisörler kendini bıraktı..sert yerlerde seke seke gidiyor ön taraf..acilen usta eli deymesi şart..artık,sertlestirirmi,yeni amortisormu yapar,onun tavsiyesi üzerine sıkıntıyı asmam gerekicek..senin selamini söylesem daha bir iyi olur gibime geliyor..yardımcı olurmusun..

Özelden yazıyorum şimdi sana abicim.

dnr1
11-03-2014, 10:17
Eyvallah kardeşim çok makbule geçti..sagolasin...

wekoo
11-03-2014, 10:46
kendi aracımda 5 lik yay vardı orj amasör kullanıyordum 1-2 ay sonra patladı tekrar orj amasör alıp kafalarından 5-6 cm kestirip taktırdım yine 1 ay demeden patladı...
cantürkt amasöre kafaları kesik olan amasörleri gönderdim ve problemimi söyledim onlarda gazlı bilemiyorum havalımı sert amasör yapıp gönderdiler taktım lakin arabanın önü biraz yükseldi 5 lik yayı 1 bakla kestik yetmedi 1 bakladaha kestik suan kesikligi iyi süspansiyonda sert koni tarzı yapacagın sey sadece ne kadar sertleştireceginde bunu sylersen istedigin işi yaparlar....

dnr1
11-03-2014, 10:51
Ustayla şimdi görüştüm..alfa 156 nin amortisorlerin gazlı olduğunu sertlesmedigini,ve aracında preste 3.5 tanbaska kurtarmadigini söyledi..helal olsun dedim..adamlar bu işi biliyor..daha önce orjin yaylarım preste telef olmuştu..keşke daha önce bu ustayla tanissaydik

Berkayy
11-03-2014, 15:01
Çok bir fark yok ben 5 6 arabamda press işlemi yaptırdım, konfor kaybı çok az.

Kaç cm presslettiniz? ücret ne oldu sonradan eski haline çevirebiliyomuyuz :) p.m alabilirmiyim?

GökhanAkdeniz
11-03-2014, 15:12
Kaç cm presslettiniz? ücret ne oldu sonradan eski haline çevirebiliyomuyuz :) p.m alabilirmiyim?

Hangi arabamı soruyorsun ?

4 de pressledim 5 de 3 de.

Genelde önü kaç yapıyorsam arkayı 1 cm az yaptryorm ki dik dursun araba diye o şekilde hoşuma gidiyorç

ör: ön 5 arka 4 gibisinden.

Ücretler murat oto da sabittir 200 lira 4 yay diye biliyorum 2 yay 100 lira ama 3 ün 5 in lafını yapmazlar yani çok takılmayın rakama.

ProdriveSTI
11-03-2014, 15:26
Elpadre meli abi görürse sana olumsuz ne var ne yok yazar.Çok sever kendilerini. :D

GökhanAkdeniz
11-03-2014, 15:41
Elpadre meli abi görürse sana olumsuz ne var ne yok yazar.Çok sever kendilerini. :D

kırmızı cliosu olan bi arkadaşın yayı krıılmıştı da akıl almak için başlık açmıştı ama sayfalarca vaaz verilmişti çocuk illallah etmişti en sonunda nerden açtım dercesine, ona dönmesin de konu.

elpadre
11-03-2014, 15:58

onların ben ......

kırmızı cliosu olan bi arkadaşın yayı krıılmıştı da akıl almak için başlık açmıştı ama sayfalarca vaaz verilmişti çocuk illallah etmişti en sonunda nerden açtım dercesine, ona dönmesin de konu.

http://www.techturkey.com/forum/yol-tutus-amp-aktarma-ve-frenler/81149-canturk-nam-coil-tavsiye-41.html buyur kardesım cıcek gıbı amortusorlerımın ırzına gectıler d2 coilover almak zorunda kaldım allahından bulsun serefsızler ....

GökhanAkdeniz
11-03-2014, 16:04
onların ben ......

http://www.techturkey.com/forum/yol-tutus-amp-aktarma-ve-frenler/81149-canturk-nam-coil-tavsiye-41.html buyur kardesım cıcek gıbı amortusorlerımın ırzına gectıler d2 coilover almak zorunda kaldım allahından bulsun serefsızler ....

Murat ta mı oldu bunlar ?

emre55
11-03-2014, 16:12

serhat ın yayları ısıtılarak presslenmişti ama, murat amortisör soğuk press yapıyor.

GökhanAkdeniz
11-03-2014, 16:15
serhat ın yayları ısıtılarak presslenmişti ama, murat amortisör soğuk press yapıyor.

Aynen serhat kardeşimizin konusuydu.

Haklısın da baştan söyliyeyim dedim.

dnr1
11-03-2014, 16:45
Pres konusunda murat tecrubeli..neden diye sorarsaniz her baklayi ayri ayri sikistirip presliyormus..bu sayede yaylar ortadan bel vermiyormus..basik arac.comdaki kasap caner komple preslemisti..yaylar ortadan bel verdi..yaylar cop...bu konu cok onemli arkadaslar dikkat edin..usta onemli..ama benim icin tek care ya coillover yada avrupadan 2 tane amortisorsparis etmek..murat usta 2 on coil icin 750 tl cekti..cok tuzlu geldi..??2 on amortisore canturk ne kadar cekerki?

wekoo
14-03-2014, 12:52
Murat ta mı oldu bunlar ?

bende cantürk ke yaptırdım bundan 2 hafta önce lakin posta yazdıgım günden sonra arabanın ön takımında bi boşluk oldugunu hissettim tamirci amasörlerin sallanıyor dedi dünyam başıma yıkıldı 2-3 gündür ses artmaya başladı arıyorum bi kaç kişi sooktum araya ulaşmak zor tel. cvp wermiyorlar varsa daha ehli bi insan ona bari yaptıralım.

MCN21
14-03-2014, 13:46
abi yanlış anlamayında bu kadar kişinin başı bu el yapımı coillerden ve presslenmiş yaylardan yanmışken neden hala böyle konular açılıyor anlamıyorum... Tamam dah uygun olabilirler ama ileriyi düşünün , hadi onu geçtim yürüyen aksam kendi canınızı aracınıza binenleri düşünün yanlış anlamadıysam gecen sayfada ön takım için 750 tl denmis , coilover setleri zaten 1500-2000 tl den başlıyor ... orjinalleri dahada uygundur diye düşünüyorum ... Bence biraz daha diş sıkıp ya coilover alınmalı yada orjinal süspansiyonlar kullanılmalı

dnr1
14-03-2014, 18:00
Eyvah eyvah..aman abi costum amortisormu......ben kaçar..bunu yazdığınız iyi oldu arkadaşlar..y. tanmda niyetleniyordum...amaninn...

Mr.K
14-03-2014, 19:09
Pres konusunda murat tecrubeli..neden diye sorarsaniz her baklayi ayri ayri sikistirip presliyormus..bu sayede yaylar ortadan bel vermiyormus..basik arac.comdaki kasap caner komple preslemisti..yaylar ortadan bel verdi..yaylar cop...bu konu cok onemli arkadaslar dikkat edin..usta onemli..ama benim icin tek care ya coillover yada avrupadan 2 tane amortisorsparis etmek..murat usta 2 on coil icin 750 tl cekti..cok tuzlu geldi..??2 on amortisore canturk ne kadar cekerki?

yaw bende ank'da presledim ama oyle tektek falan degil birbutun şeklinde ,şimdi sen böyle diyince bi düşündüm acaba çıkartınca dediğin gibimi olcak ? ön 6 arka 5cm şeklinde 2senedir tık yok bitek arka amortisörlerim miadını doldurdugu ıcın degıstım o kaddar.Dışardan bakınca gozukurmu bahsettıgın durum ? Yada belirtisi var mı ?

ProdriveSTI
14-03-2014, 19:10
Murat Cantürk benim,sorularınızı alıyım lütfen. :D

elpadre
14-03-2014, 19:29
Murat Cantürk benim,sorularınızı alıyım lütfen. :D

senınde ..........:D

dnr1
14-03-2014, 22:41
Iyi espiriydi......

emreaydın
15-03-2014, 16:50
Bir yanlış anlaşılma var sanırım cantürk amörtisör ile.murat coil farklı firnalar değil mi?

elpadre
15-03-2014, 17:26
valla ben murat cantürk amortusore sektırıorum kısaca :D

emre55
15-03-2014, 18:22
Bir yanlış anlaşılma var sanırım cantürk amörtisör ile.murat coil farklı firnalar değil mi?

farklı firmalar, cantürk amortisör yani Murat abi izmitte, Murat Amortisör Kartal oto sanayide.

emreaydın
15-03-2014, 23:46
farklı firmalar, cantürk amortisör yani Murat abi izmitte, Murat Amortisör Kartal oto sanayide.

Aynen bende öyle biliyorum ondan sordum karıştırılmış firmalar valla cantürkte bir kere custom coil yaptırdımm konfor sıfır biraz adamına göre muamele yaptıklarını düşünüyorum sekmekten bir hal olmuştuk ön takıma verdiği zarar cabası

emre55
16-03-2014, 00:21
Aynen bende öyle biliyorum ondan sordum karıştırılmış firmalar valla cantürkte bir kere custom coil yaptırdımm konfor sıfır biraz adamına göre muamele yaptıklarını düşünüyorum sekmekten bir hal olmuştuk ön takıma verdiği zarar cabası

valla şans işi galiba ya, biz 2 araba yaptırdık cantürk e, sadece birinin amortisör vurma yapıyordu telefonla ulaşamadık ansızın sabah 8 de dükkanın önüne gittik, sağolasın mahçup etmedi halletti gönderdi bizi :) ve 2 arabada sekme yok gibi birşeydi, biri dip basıktı biri de çamurluk lastik arasında ama pay vardı yani.

dnr1
17-03-2014, 20:41
Bütün cevaplara teşekkür..tek kurtuluş orjinal coilover anlaşılmıştır..ucuza halletcem derken arabayı çöpe atmayalim