PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DeĞer mİ?

Longplay
11-03-2014, 22:38
Arkadaşlar hepinize ii geceler!

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-e220-cabrio-124652212/detay/)

Uzun zamandır bu araca odaklandım. karar konusunda biraz beni zorluyor.. bir yanım mantıklı bir yanım macera diyor! 1 ay önce 82 model 500 sec'imi sattım. Fikirleriniz lütfen!

Boost Up
11-03-2014, 22:48
Sanırsam toplamak için alacaksınız. Eğer öyle bir planınız varsa gözü karartıp, her yerini "0" layıp, dışı amerikan versiyonuna çevrilirse, harika bir keyif arabası olacaktır.

FATİH
11-03-2014, 23:04
iyi geceler! bu tür araçlar meraklıları içindir. meraklısı için de piyasasının üstünde olması veya satarken birkaç bin lira zarar ettirmesi pek anlam ifade etmez. ilandaki araç komple boyalıymış. sahibi neden boyandığını yazmamış. incelemek, araştırmak lazım. ayrıca benim e320'ye 10 yaşını geçmiş diye kasko yapmamışlardı, buna nasıl kasko yapmışlar anlamadım.

Emir_b16a
11-03-2014, 23:44
230 motorlar gzl makinalardır motora yürüyene vs baktırırsanız sıkıntısız binersiniz

yedek parçası boldur gidişide tatmin edicidir

yanlız ön kaput 14 lerde böylemiydi hatırlamıyorum panjur ve kaput eski tip olabilir onu bi araştırmak lazım :)

ha bu arada 300 ce 24 lerine bakarsanız daha memnun olursunuz

onursumer
11-03-2014, 23:46
en sevdiğim kasa cabriodan çekindiğim için bir sure coupelerine bakmıştım

ben kendime güvenip alamadım açıkcası meraklısının alıp uğraşıp binebiliceği turden bir araç

alınır veya alınmaz kısmı tartışılabilicek bir araç değil o yüzden :)

82 sec den sonra çok çok ekstra uğraştırıcağınıda düşünmüyorum

kickbuttowski
12-03-2014, 01:23
Iyi pazarlikla alınabilir ve gayette değer. Enjeksiyonlu 2.2 litre 150hp olan modeli tam da benim istediğimden. Ablamlar sağolsunlar arabanı sat modelli bir şey alalım dediler ama benim gözüm sağda solda E220 coupe arıyor.
Özellikle kazası var mı ona bakın. Eğer on düzen bozuksa selete oturtmakla filan duzelmiyor illa sağa sola çekiyor. Bizimki maşallah viyadukte 170le direksiyonu bırakıyorum yan seride bile kaymiyor.
Kapıları özellikle kapatırken tık diye yerine oturuyor mu bakın o da sonradan duzelmiyor.
Şanzıman ne alemde balatalari ne zaman değişmiş revizyonu ne zaman yapılmış iyice öğrenin. Parçaları değil de işçiliği cep yakıyor. Taş gibi şanzımandir ama ara ara giciklik çıkartır hava hortumlari filan çıkar bazen.
Iç trimlere dikkat edin konsolu gogusu kullugu iviri ziviri bulmak zor yahut masraflı olabiliyor.
Çizgilerine dikkat edin bagaj tam oturmuyorsa ömrü billah ne çizgisi düzelir ne kasmasi geçer.
Eğer alıp toplayacaksaniz arka ve on cam fitilleri yıpranmış mi iyice bakın bulması zor oluyor.

Ben bildigim kadarıyla anlattım umarım yardimci olmuştur. Başka sorunuz olursa geçen yaz biz de 124 topladık bildiğimce yardimci olurum.

Longplay
12-03-2014, 09:40
Sanırsam toplamak için alacaksınız. Eğer öyle bir planınız varsa gözü karartıp, her yerini "0" layıp, dışı amerikan versiyonuna çevrilirse, harika bir keyif arabası olacaktır.

ya kardeşim aracı az çok biliyorum ama emin olmadım. aracı da ha diyince görebileceğim bi yerde değil!

Longplay
12-03-2014, 09:41
230 motorlar gzl makinalardır motora yürüyene vs baktırırsanız sıkıntısız binersiniz

yedek parçası boldur gidişide tatmin edicidir

yanlız ön kaput 14 lerde böylemiydi hatırlamıyorum panjur ve kaput eski tip olabilir onu bi araştırmak lazım :)

ha bu arada 300 ce 24 lerine bakarsanız daha memnun olursunuz

300ce 24 lerin bi eksikliği motorun yakıtı ve bakımı! binen temiz binmiyor, toplaması da epey adamı zorlar. alırsın sonra ustaların dükkanına çadır açmak zorunda kalırız :))

Longplay
12-03-2014, 09:43
en sevdiğim kasa cabriodan çekindiğim için bir sure coupelerine bakmıştım

ben kendime güvenip alamadım açıkcası meraklısının alıp uğraşıp binebiliceği turden bir araç

alınır veya alınmaz kısmı tartışılabilicek bir araç değil o yüzden :)

82 sec den sonra çok çok ekstra uğraştırıcağınıda düşünmüyorum

aynen en azından yakıt beni zorlamaz gibi,parçası daha rahat bulunur! ustalar cesaret edemiyordu bişey olduğunda! bunda böyle bi sıkıntı olmaz inşallah :)

Longplay
12-03-2014, 09:46
Iyi pazarlikla alınabilir ve gayette değer. Enjeksiyonlu 2.2 litre 150hp olan modeli tam da benim istediğimden. Ablamlar sağolsunlar arabanı sat modelli bir şey alalım dediler ama benim gözüm sağda solda E220 coupe arıyor.
Özellikle kazası var mı ona bakın. Eğer on düzen bozuksa selete oturtmakla filan duzelmiyor illa sağa sola çekiyor. Bizimki maşallah viyadukte 170le direksiyonu bırakıyorum yan seride bile kaymiyor.
Kapıları özellikle kapatırken tık diye yerine oturuyor mu bakın o da sonradan duzelmiyor.
Şanzıman ne alemde balatalari ne zaman değişmiş revizyonu ne zaman yapılmış iyice öğrenin. Parçaları değil de işçiliği cep yakıyor. Taş gibi şanzımandir ama ara ara giciklik çıkartır hava hortumlari filan çıkar bazen.
Iç trimlere dikkat edin konsolu gogusu kullugu iviri ziviri bulmak zor yahut masraflı olabiliyor.
Çizgilerine dikkat edin bagaj tam oturmuyorsa ömrü billah ne çizgisi düzelir ne kasmasi geçer.
Eğer alıp toplayacaksaniz arka ve on cam fitilleri yıpranmış mi iyice bakın bulması zor oluyor.

Ben bildigim kadarıyla anlattım umarım yardimci olmuştur. Başka sorunuz olursa geçen yaz biz de 124 topladık bildiğimce yardimci olurum.
Sahibine göre hiç birşey yok..sadece arka kelebek camında buğulanma oluyormuş. o da kebek camının fitilleriyle alakalıymış..bikaçkişiye sordum fitilini bulabiliriz dediler! bakalım.. 220 000 km hiçbirşey.. artı lpg yok! vs. vs. ayrıca verdiğin bilgiler için teşekkür ederim dostum :)

darkmoon
12-03-2014, 10:04
sec sürmüşsen A124 seni sec den çok daha az yorucaktır.. sanırım çoğu parçası 4 kapılısı ile uyumludur parçada sorun olmaz M111.960 motorda 92 den 96 ya kadar c ve e kasa'da bolcana kullanıldı fazlada bilinmeyen bir motor değil aslında.. yakıtı yazmıyorum böyle araçların konusu geçdimi yakıt bana ikinci planda geliyor. bir bunlarda tentede su akıtma fitillerde sıkıntı oluyor oda eskiyse yenilenmişse sıkıntı olmaz..

Longplay
13-03-2014, 07:56
aynen.. en ufak parçasını 1 hafta bekliyordum :)

turkerrr
13-03-2014, 14:27
iyi geceler! bu tür araçlar meraklıları içindir. meraklısı için de piyasasının üstünde olması veya satarken birkaç bin lira zarar ettirmesi pek anlam ifade etmez. ilandaki araç komple boyalıymış. sahibi neden boyandığını yazmamış. incelemek, araştırmak lazım. ayrıca benim e320'ye 10 yaşını geçmiş diye kasko yapmamışlardı, buna nasıl kasko yapmışlar anlamadım.

konu ile alakalı değil ama 10 yaş üstü araçlara kasko yapılabiliyor ...

Berk007
13-03-2014, 14:36
bu tamamen zevk meselesi. Bu tip araçlar ile ben de ilgileniyorum ama şu sıralar almam pek mümkün değil. değer mi sorusunun cevabı bana göre her türlü değer.
benim hoşuma gidiyorsa ben keyif alıyorsam ve mutluysam gerisi teferruat. başkaları anca hayal eder siz gerçekleştirmiş olursunuz :)

FATİH
13-03-2014, 17:40
konu ile alakalı değil ama 10 yaş üstü araçlara kasko yapılabiliyor.
sigortacı başından savmış demek ki bizi. araştıralım...

Emir_b16a
13-03-2014, 19:44
istanbulda olsan hiç problem yaşamazdın iyi ustamız vardı :)

da 300 ce binici arabasıdır 230 e dende çok fazla yakmaz :)

ayrıca aracı alırken kaportasını vs sini ztn göstericeksiniz de ilk bakıcağınız şey motor çalışırken üst yağ kapağını açın elinizi üzerine tutun üfleme azsa motor sağlıklıdır üflama fazlaysa fazla yağ atıosa ilerde sıkıntı çıkarma ihtimali yüksektir :)

ÜSTÜNERC
13-03-2014, 21:42
parcası en bol olan araclardandır.Gurcistan batumdan ucuza alıp dıledıgınız gibi parca degıısımı yaparsınız.Zevk meselesi bu arac kımısı bu fıyata pahalı der kımısı alır sürer keyfine bakar.

Longplay
16-03-2014, 09:33
arkadaşlar koskoyu biraz araştırdımm. direk yaptırmanın zor olduğunu ancak başka bi araç üstünden aktarma yapılabileceğini söylediler! ee bu işlem de biraz zor olacağı, ikinci bi arabaya ihtiyaç olacağı vs vs işlemlerinden imkansız görünüyor..
Ayrıca kronik problemi olarak ustalara soruyorum.. cevap vermiyorlar! arızası olmaz falan filan diyorlar.. bi tente işi sıkıntı :( onda da sorunsuz olduğunu belirtiyor sahibi..Bakalım bugün bi baktırcaz aracı.. Olursa Yuppiiii :))))

fastchild
16-03-2014, 10:07
hayırlı olsun bende Coupé bakıyorum 230CE bakalım bizede kısmet olacakmı

kickbuttowski
16-03-2014, 11:32
hayırlı olsun bende Coupé bakıyorum 230CE bakalım bizede kısmet olacakmı

Niye 230 bakiyon enjeksiyonlu modellrre baksana.

turkerrr
17-03-2014, 10:02
arkadaşlar koskoyu biraz araştırdımm. direk yaptırmanın zor olduğunu ancak başka bi araç üstünden aktarma yapılabileceğini söylediler! ee bu işlem de biraz zor olacağı, ikinci bi arabaya ihtiyaç olacağı vs vs işlemlerinden imkansız görünüyor..
Ayrıca kronik problemi olarak ustalara soruyorum.. cevap vermiyorlar! arızası olmaz falan filan diyorlar.. bi tente işi sıkıntı :( onda da sorunsuz olduğunu belirtiyor sahibi..Bakalım bugün bi baktırcaz aracı.. Olursa Yuppiiii :))))

10 yaş üstü araçlara kasko yapmayan şirketlerde var yapan şirketlerde var ...

yapanların bazıları parçadan eskime payı kesiyor bazıları kesmiyor...

benim acentesi olduğum 6 şirketten 2 si hasardan eskime payı kesmeden kasko yapıyor 10 yaş üstü araçlara ...