PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik kazası sonrası ameliyat-tedavi masrafları ile ilgili sorular???

punto_multijet
15-03-2014, 18:27
En iyisi olayı başından anlatayım.

Mayıs '13 sonunda motorla bir trafik kazası geçirmiştim. sol diz altında parçalı (tibia plato) kırıklarım vardı. bununla ilgili olarak devlet hastanesi acildeki doktor ilk basta bunları farketmedi. Kaza cuma gecesi oldu bacağımı komple alçıya alıp pzrtesi kontrole gel dedi. Daha sonrasında kontrole gittiğimde bu kırıkların farkına vardı ve acil ameliyat olman gerekli dedi. Ancak burada biz bunu beceremeyiz eğer gidebilirsen mikro cerrahiye git ancak ben devlet hastanesinden sevkedemem dedi. Bende beklemeden mikro cerrahiye gittim ve hemen ameliyata aldılar tabii bu gidiş gelişler hep ambulansla oldu çünkü hep yatar durumdaydım. Sadece bu ameliyat bana yaklaşık olarak 20bin civarına maloldu . Şimdi Allaha şükür 1 T, 1 L plaka ve 10 adet çivi ile mutlu mesutum arada ağrım olsada.

Sonuç olarak olay kısaca bu. Şimdi ben bu ameliyat masraflarını, ambulans masraflarını, fizik tedavi masraflarını vs. kasko ve trafik sigortasından almak istediğimde bana söylenen trafik kazasıda olsa artık ödemeleri Sgk yapıyor. Ancak sgk ya gittiğimde ise böyle bir şey yok trafik kazası bu kasko ve sigorta firmasından alacaksınız diyorlar. Anlayacağınız daha 5 kuruş para alamadım bu kazanın tedavi masrafları ile ilgili. Tecrübeliler, konu hakkında bilgi sahibi olanlar lütfen yardım. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Serhat
15-03-2014, 18:30
Geçmiş olsun zor bir dönem geçirmişsiniz, inşallah zararınızı karşılayacak bir yol bulabilirsiniz.

SekoLive
15-03-2014, 23:08
Platinler kalico oldugundan bir tazminat alman mumkun.sanrm alkol vs yoksa kaza aninda. Ben size bi numara atyim bunun islerini yapan bir firma var görüşün

punto_multijet
16-03-2014, 10:35
Platinler kalico oldugundan bir tazminat alman mumkun.sanrm alkol vs yoksa kaza aninda. Ben size bi numara atyim bunun islerini yapan bir firma var görüşün

yok ben işin tazminat kısmında değilim açıkçası. benim istediğim ameliyat tedavi masraflarını almak sadece

Day Walker
16-03-2014, 12:28
Öncelikle geçmiş olsun :(

Avukat yada mahkeme yolundan önce karşı tarafın sigorta şirketine başvurmanı öneririm.

Ameliyat vs. İşlemlerin faturalarını belgenlendirmeni isteyeceklerdir.

Bide sigorta şirketi hangisidir.

ERY98
16-03-2014, 17:32
Çok geçmiş olsun abim, bende 7 ocak tarihinde yaralanmalı bir trafik kazası geçirip ambulans ile hastaneye kaldırılmıştım, çok şükür ki hiç bir negatif durum oluşmadı sağlığımda, kazada 8 de 8 haklıydım, haklı olduğum gibi alkol, araç muayenesi, zorunlu trafik sigortası vb. gibi benim kaskomu engelleyecek sorunlarda olmayıp herşey yolundaydı, trafik polisi şikayetçimisin diye sorduğunda olmamıştım, çünkü kendisi "kaza sebebiyle sağlığında oluşan veya daha ileri tarihlerde kaza sebebiyle sağlığında sonradan meydana gelecek olaylar için sonradanda şikayetçi olup bu durumla ilgili gerekli yaptırımları karşı taraftan sağlayabilirsin, şuan sorun yoksa şikayetçi olmayıp, ileride 1 yıl sonra kaza sebebinden sağlığında sorun çıkarsa ozamanda bunu kanıtlayarak yine şikayetçi olabilirsin." demişti. Sizin sorunuza tam olarak cevap olmasada yinede burada ki konuşmadan ben sizinde benim gibi karşı taraftan bu durumları karşılayabileceğiniz kanaatindeyim. Belki tek ihtimal size neden bize danışıp anlaşmalı olduğumuz hastaneye gitmediniz derler buradada hakkınızı hukukunuzu ararsınız, umarım işiniz çözülür, tekrar geçmiş olsun..