PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mahalleye hırsız dadandı, ne gibi önlemler alınabilir?

skunk11
19-03-2014, 17:49
Yaklaşık 2 ay önce karşımda ki binada avukatlık bürosu soyuldu.5 adet bilgisayar, 2 tane para kasası, 2 tane plazma tv filan.. Bir de üstüne oturup adamcağızın viskisini yudumlamışlar, şişeyi ve bardakları bırakmışlar.Polis tabii ki hiç bir şey bulamadı, 10 12 gündür apartmanın altında beslediğim sokak köpeği gece saat 3:00-3:30 sularında havlamaya başlıyordu ve 5 e kadar susmuyordu.Bende uykusu hafif bir insan olduğum için balkona çıkıp mama atıp susturmaya çıktığımda tabi etrafta hiç kimseler yok, 3-4 gün önce mahallede 3 arabanın bagajını patlattılar yine bilgisayarlar filan gitmiş, dün sabah arabaya bindim baktım benim cam fitilleri içine girmiş, yalnız buraya dikkat kıvrılmamış, içine itilmiş resmen.İndim yolcu kısmına baktım o da aynı.Anahtarla zor düzelttim oraları.Evim hemen aracımı koyduğum yeri görüyor.Ne gibi önlemler alabilirim? 2.kat olduğum için çok yakınım hatta, kamera koymayı düşünüyorum şuan.Ama alternatif olarak başka seçeneklere açığım.Okuduğunuz için teşekkür ederim

lnd_samet
19-03-2014, 18:10
aracamı yönelik tedbir evemi?

skunk11
19-03-2014, 18:17
evde alarm var zaten, araca değil de mahalleye yönelik? Herkes kamera taktırsa çekinirler mi? Kimin yaptığınıda biliyoruz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan insanlar.Yakalandıkları zaman direk paket ülkelerine.

Eğer araca yönelik daha yapılacak bir şey varsa yapalım

korkmazz
19-03-2014, 18:30
valla abicim adamlar kafaya koyduğunda alarm felan dinlemiyor.daha geçen hafta abimin ikinci kattaki evine adamlar camdan girmiş yatak odasına monteli kasayı rafları kırarak almışlar.adam o kadar aşmış ki olayı kasayı sökememiş rafla beraber almış götürmüş ne parmak izi var ortada ne başka bi şey...

_yekta_
19-03-2014, 18:34
bu eşyaların o dairede ve arabada olduğunu nerden biliyorlar ?? demek ki birileri birşeyleri takip ediyor şüpheli görünen kişilere binan yüksek katında oturuyorsanız dürbünle bir süre izleyebilirsiniz yada mahallede ev kiralayıpta yine evden dışarıyı kesen yada sağa sola girip çıkanları izleyebilirsiniz

Hassas alarm olabilir gerçi oda herşeye bağırıyor bir zaman bakmıyorsunuz bile ama bir seçenek

Kamera olayında güzel gece görüşlü yakınlaştırma sağa sola dönme özelliği olan birşey alıp bilgisayardan sokağı izliyebilirsiniz , hatta güvenlik yazılımlarında o anda kameranın çektiği karede hareketlilik olursa kayda başla/ uyarı ver seçeneğini kullanıp aracınızın etrafında hareket olunca haberdar olabilirsiniz , hatta telefondan bile yataktan kalkmadan izleyebilirsiniz , gündüz işte çalışırken yine evinizi izleyebilirsiniz çok yönlü güvenlik için böyle yol öneririm , benim tavsiyem birde havalı tüfek ile alıp böyle bir durumda kullanmanızı öneririm öldürmez ama ciddi korku bırakır bu şerefsizlerin üstünde

skunk11
19-03-2014, 18:38
Abi bu dediğin kameranın markası modeli serisi nedir? Hareket sensörlü filan? Evde kurusıkı tabancam var zaten göz korkutma amaçlı almıştım, çakma glock :)

sertac1
19-03-2014, 18:42
viski sisesi bardaklardan bir sonuca ulaşamadılar mı ? kamerada koysanız bir sonuca götürür mü ? adamlar hukuk bürosunu soymuş Sivil ekip mahalleyi kontrol altına alamaz mı ?

Sh4rk
19-03-2014, 18:48
Cok skintili durum her an tetikte olmak fena , Allah sabir versin

korkmazz
valla adamlar gözünü karartıp giriyor deli cesareti var karaktersizlerde çünkü bu bahsettiğim olay dükkanımın hemen üstünde ikinci katta oluyor.

_yekta_
Abi bu dediğin kameranın markası modeli serisi nedir? Hareket sensörlü filan? Evde kurusıkı tabancam var zaten göz korkutma amaçlı almıştım, çakma glock :)

işin aslı birçok marka ve model var para durumuna göre seçebilirsin arama motorlarına yaz bir sürü seçenek var

örnek video

https://www.youtube.com/watch?v=DoNu5_KT-2E

Yalnız havalı tüfekle ayaktan popodan vurmak birazda kan çıkartması ciddi insanın psikolojisini alt-üst eder , kurusıkı biraz tehlikeli hem icraat yok adamda birde gerçeği varsa al başına bela ama perde arkasından havalı tüfekle kimse nerden geldiğini anlamaz popolar süzgeç olur

Can's
19-03-2014, 18:55
sadece sızde degıl ben bahcelıevlerde oturuyorum bu cıvarda sıte olmayan her yere gırdıler herkes sızın gıbı tedbır almak ıstyor gecmıs olsun zor bır durum doldurdular bunları ulkeye:ofk:

Berkan
19-03-2014, 18:59
buara aynı şey bahçeşehirdede var . göletteki acık otoparkta (chocalte ahpub vsnin ordaki)

içindede bagajdada hiç birşey bırakmayın 2 gündür 2 araç patlattılar okadar inasna ragmen ikisininde direk bagajına saldırmıs baska hiç biyerine dokunmuyolar birinin bagajdaki laptobu götürmüş falan filan o yüzden gelen olursa yanına alsn yada otoparkın sonlarına dogru bırakmasın karanlıkta kalıyo sonları..

Runo
19-03-2014, 19:06
Bahçeşehir chocolate'ın karşısındaki otopark görevlileri zaten çok temiz gelmiyor gözüme

skunk11
19-03-2014, 19:07
Valla çok tedirginim bu aralar ya, hemen evimin sokağında köşede otopark var tanıdık onunla konuşuyordum bugün buraya bıraksana arabanı benim otoparkıma girmeye götü yemez kimsenin diyor ve öyle de yani 10 yıldır araba çaldırmadılar hiç ak.

Kurusıkı tırt yatağın köşesinde güzel bir emanetim var, kurusıkıyı kafasına dayadığın zaman güzel olur diye düşünüyorum.Hak ediyor şerefsizler

Bahçeşehir chocolate'ın karşısındaki otopark görevlileri zaten çok temiz gelmiyor gözüme

Evet bende fark ettim, göletin orada hicazkar berdan mardini aldı ekibini temizledi, onun eski ekibinde de çakallar vardı.

skunk11
20-03-2014, 13:14
viski sisesi bardaklardan bir sonuca ulaşamadılar mı ? kamerada koysanız bir sonuca götürür mü ? adamlar hukuk bürosunu soymuş Sivil ekip mahalleyi kontrol altına alamaz mı ?

Viski şişesi ve bardaklardan sonuca ulaşılmadı çünkü bardaklarda iz yoktu.Sanırım eldiven vardı ve içtikten sonrada yıkadılar mı artık sildiler mi bilemiyorum ama iz yoktu yani.Sivil ekip geldi ilk soyulduğunda bakındı sağa sola sonra gitti.Tetikte yatıyoruz zaten artık, avukatta arada ofiste kalmaya başladı o da paranoyaklaştı artık.Kusura bakma kardeşim, dün gözümden kaçmış cevap veremedim.

aslan
20-03-2014, 13:24
Mahalleli ile konuşup bir bekçi tutabilirsiniz ortak olarak