PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KM Düşürme

Burak K.
21-03-2014, 17:12
Bugün muayeneye gittim,aracımın 2 sene önce muayeneye girdiği km ile şu an ki km arasında fark var yani km'si geri çekilmiş. Şimdi dava açacağım bu konuyla ilgili,bu süre zarfında da satılıkta olan arabamın ilanını vs. kaldırdım insanları yanıltmamak için. Bu dava sürecinde izlemem gereken yol hakkında bilgisi olan var mı? Aracın tescil tarihi belli,muayene tarihi ve bugünkü muayeneside belli. Nasıl kanıtlayabilirim bunu?

Benden önceki sahibiyle görüştüm onun arabayı aldığı adamı aradım o da galeriden almış ve sıkıntı şurda ki o adamında arabayı aldığı galeri batmış. Galeri sahibide yok ortalıkta.

By_emre
21-03-2014, 17:17
Güzel bir hesap yapıp Kilometreyi yükselttirip kullanın, aracı alırken keşke baksaydınız.

Burak K.
21-03-2014, 17:19
Güzel bir hesap yapıp Kilometreyi yükselttirip kullanın, aracı alırken keşke baksaydınız.

Baktık her yerine baktık benden önceki sahibide foruma üye o konudada sıkıntı yok ondan önceki sahibinide aradık o da yaşlı bi amca galeriden almış telefonu aldığı galeride batmış.

Burak K.
21-03-2014, 17:21
+ olarak tramere mesaj attığımda km bilgisi gelmiyor bana. muayene kayıtlarında yanlışlık olma ihtimali varmıdır ?

dragon07
21-03-2014, 17:22
erikli su varsa içiceksin kardesim yoksa yinede içiceksin yani soğuk sudan baska bişey yapamazsın

By_emre
21-03-2014, 17:25
5664'e mesaj attığında Km bilgisi gelmiyorsa kesin bir ip**lik var işin içinde aynısı banada oldu bilgi gelmedi servis kayıtlarından baktım gördüm km düşürülme olayını 80.000 km çekmişlerdi

ferroo
21-03-2014, 17:25
bencede ıyı bır hesap yapıp aracınızı eskı km sıne getırın satıcaksanızda ole satın

Burak K.
21-03-2014, 17:27
Eski km'sine getiremesem bile satarken ilanda yazacağım bu durumu. Kimsenin günahını almaya,yalan dolan iş yapmaya gerek yok 3-5 zararla satarız ama haram yemekten iyidir her zaman.

onur_si
21-03-2014, 17:29
Muayene mesajı genelde aracta plaka değişikliği olunca cıkmıyor sase yazıp aynı mesajı atınca gelmesi lazım

By_emre
21-03-2014, 17:29
Kim ne derse desin galerici denildiğinde aklıma ilk bu işler gelir kötü bir durum gerçekten galeri kapanmasaydı bir şekilde konuşur sorardınız ama galeride batmış :(

Risendark
21-03-2014, 17:30
geçmiş olsun ama eğer sizden önceki sahipleri yapmadım diyorsa geriye tek kişi kalıyo oda batan galerici oda orta da olmadığına göre hiç bişey yapamazsınız en güzeli km yi yukarıya çekip satın ;)

levent
21-03-2014, 17:48
Bu arada 5664 e mesaj atınca ilk tramer sonra muayene km si ile ilgili mesaj gelmiyor muydu?

Kendi aracımızı attım da şimdi öylesine, muayene bilgisi gelmedi, sıfırdan beri bizde araç allahtan ama o muayene gelmeyince kesin i.nelik var demek yanlış olur. Sadece iyi araştırmak lazım, önceki sahibi galeriden alan amca yanlış yapmış geçmiş olsun.

Servis kayıtlarından yaklaşık kaç km düşürüldüğünü hesaplayıp satacağınız vakit ilanda belirtirsiniz o şekilde açıklayın derim.

Burak K.
21-03-2014, 17:57
Aracın benden önceki sahibi foruma üye zaten,o konuda sıkıntı yok. Ondan önceki sahibiyle konuştum o da yaşlı bi amca,1 sene binmiş arabaya. Zaten 2 sene önce düşürülmüş km. Benden önceki sahibinden bana gelene kadar 1 sene geçmiş zaten önceki sahibide 1 sene binmiş yani onun aldığı galeride patlıyo iş. Yarın sigortayı arayıp o galerinin adını öğrenmeye çalışacağım da adamda yokmuş ortalıkta dava açsak kime açıcaz.

Bu arada arabanın ilk plakası,yani daha önce değişmemiş hiç.

ronay
21-03-2014, 18:36
boşuna uğraşmış olursunuz bence km tekrar yükseltip satışa tekrar koyun bence

SGTI
21-03-2014, 18:50
Hatirladigim kadariyla 3.satisdan sonra ilk saticinin olayla baglantisi kalmiyor .ki siz bu durumdasiniz .Dolandiricilikla alakali acilan konulardan hatirliyorum bu meseleyi.

Jem89
21-03-2014, 18:52
Maalesef yapılacak hiçbir şey yok.. Ama tutumundan dolayı tebrik ederim seni kardeşim.. En azından arabayı satarken alan kişiye bunu söylemen bile bir insanlık göstergesi.. Helal olsun.. :)

Benim aracımda da yapılmıştı.. c4'ü sattık biz.. 130k civarlarındaydı.. 3 sene sonra arabayı 120k larda ilanda görmüştüm :)

Burak K.
21-03-2014, 18:57
boşuna uğraşmış olursunuz bence km tekrar yükseltip satışa tekrar koyun bence

Şu an kaç binde oldugunu bilemedigim için bu şekilde satışa koyup açıklamada belirtip alıcılarla söyleyeceğim.

Hatirladigim kadariyla 3.satisdan sonra ilk saticinin olayla baglantisi kalmiyor .ki siz bu durumdasiniz .Dolandiricilikla alakali acilan konulardan hatirliyorum bu meseleyi.

Çok bilgim yok o konularda fakat yasadışı bi durum varsa öyle bir şey olacağını pek düşünmüyorum öyle olsa herkes yapsın bunu 3 kere satış yapılsın araca farklı kişilere sonra 1. asıl suçlu adam çekilsin işin içinden?

Maalesef yapılacak hiçbir şey yok.. Ama tutumundan dolayı tebrik ederim seni kardeşim.. En azından arabayı satarken alan kişiye bunu söylemen bile bir insanlık göstergesi.. Helal olsun.. :)

Benim aracımda da yapılmıştı.. c4'ü sattık biz.. 130k civarlarındaydı.. 3 sene sonra arabayı 120k larda ilanda görmüştüm :)

Bugün Tüv'de ki arkadaş abi zaten km düşürülmüş sende düşür öyle sat gibisinden bişeyler saçmaladı. İnsanlara kolay geliyor haram yemek anlamıyorum bu durumu. :)

SercanTurkoz
21-03-2014, 18:57
Aracın mekanik testi yapılabiliyor üç aşagı beş yukarı kaç km de olduğu anlaşılabiliyor yıpranma durumuna göre.
Bunu yaptırıp sonrasında km yükseltirebilirsin.
Davayla uğraşcagın bişey yok olsa bile bişey çıkartamassın.

Burak K.
21-03-2014, 19:00
Aracın mekanik testi yapılabiliyor üç aşagı beş yukarı kaç km de olduğu anlaşılabiliyor yıpranma durumuna göre.
Bunu yaptırıp sonrasında km yükseltirebilirsin.
Davayla uğraşcagın bişey yok olsa bile bişey çıkartamassın.

Eğerki satın alınan galeri açık olsaydı veya sahibi yurtdışına kaçmamış olsaydı sağlam bi avukat ve belgelerle çözecektik işi ama işte yapamıyoruz.

KOSEREN
21-03-2014, 19:45
İlana km düşürülmüş vs. yazarsan normal binici araçta başka bişey olmasa bile işkillenir,araçla ilgilenmez.Anca al-sat yapanlar,mezarcılar arar.Canın sıkılır.Km yi yükselttirip sat bence.

ferroo
21-03-2014, 19:46
bu km dusurenlerın ALLAH belasını versın araba alamaz olduk

Onur Fatih
21-03-2014, 19:54
Km si düşürülmüş araba benim başıma da geldi 80 bin km diye bindiğim araba en az 300k kmdeydi :) öğrendiğimde çok üzüldüm ve çok sevdiğim arabadan bi anda soğudum büyük ihtimal aynı durum sende de olacak bence bi şekilde sat arabanı 3ü 5i dşünme kardeşim Allah sabır versin

zekky
21-03-2014, 19:56
Yapacagin en iyi sey km yi yukseltmek suanda tahminin neyse o km ye almak.
Baska bisey elde etmek cok zor 1 hafta sonra falan anlasan tamam ama ustunen nerdeyse 3 sahip gecmis kanitlayamazsin.

ferroo
21-03-2014, 19:58
aynen hıc ugrasmayın orj km sıne dondurun

dnr1
21-03-2014, 20:00
Abicim hata sende..clio,megane,fluence,Linea bunlar hep şirket araclari hicmi aklına gelmedi..bu modellerin diğerlerine göre daha riskli olduğu...neyse öğrenmiş oldun..km yide göstergeler yenisi ile değişti gerçek km si bu de.alan adamın içine kurt düşürme..eğer km oynanmış dersen satamazsin..mundar olur..allah yardimcim olsun..

Burak K.
21-03-2014, 20:00
İlana km düşürülmüş vs. yazarsan normal binici araçta başka bişey olmasa bile işkillenir,araçla ilgilenmez.Anca al-sat yapanlar,mezarcılar arar.Canın sıkılır.Km yi yükselttirip sat bence.

Satmayıp binedebilirim daha karar veremedim o konuda.

bu km dusurenlerın ALLAH belasını versın araba alamaz olduk

Amin.

Km si düşürülmüş araba benim başıma da geldi 80 bin km diye bindiğim araba en az 300k kmdeydi :) öğrendiğimde çok üzüldüm ve çok sevdiğim arabadan bi anda soğudum büyük ihtimal aynı durum sende de olacak bence bi şekilde sat arabanı 3ü 5i dşünme kardeşim Allah sabır versin

Arabadan soğumadım henüz. :) Canım sıkıldı çok fazla.

Yapacagin en iyi sey km yi yukseltmek suanda tahminin neyse o km ye almak.
Baska bisey elde etmek cok zor 1 hafta sonra falan anlasan tamam ama ustunen nerdeyse 3 sahip gecmis kanitlayamazsin.

Zaten galeriyi bulamıyorum. :)

berkay_aydin
21-03-2014, 20:08
300 binde olsa ne olacak km'de fazla takılmayın çok yıpranmamışsa, benim aracıma yüksek km'li diyinlerde aldıkları 110 binde corsa 2010 senesinde 200 binde muayneye girdiğini görünce üzülüyorlar..

slowmotion
21-03-2014, 20:14
Gecmis olsun, km dusurene agir sovuyorum

ferroo
21-03-2014, 20:14
300 binde olsa ne olacak km'de fazla takılmayın çok yıpranmamışsa, benim aracıma yüksek km'li diyinlerde aldıkları 110 binde corsa 2010 senesinde 200 binde muayneye girdiğini görünce üzülüyorlar..

:hahaha::hahaha::hahaha:

Ahmet Saraçoğlu
21-03-2014, 20:20
geçmiş olsun burak , takribi kaç km düşürülmüş?

Burak K.
21-03-2014, 20:25

KM takıntım yoktur çok şükür arabanın motoru,yürüyeni çok iyi kaportasında boya dahi yok duruşu vs. diri ama benim canımı sıkan bunu alırken anlayamamış olmam.

geçmiş olsun burak , takribi kaç km düşürülmüş?

Abi sağolasın. 100 bin ve üzeri diye tahmin ediyorum abi. Önceki sahipleriyle konuştum onlarda hatırlamıyorlar kaç km yaptıklarını.

firat_07
21-03-2014, 20:33
muaynede km yanlış yazma olasılıgıda yüksek daha düne kadar kimse dikkat etmiyordu benim başıma gelen 19bin km deki dobloyu ilk muaynesinde 190bin km yazdılar ben ertesi gün farkettim km yanlış yazıldıgını gittim ama hiçbir düzeltme yapmadılar sadece km yanlış yazıldıgına dair bi çıktı verdiler

Burak K.
21-03-2014, 20:35
muaynede km yanlış yazma olasılıgıda yüksek daha düne kadar kimse dikkat etmiyordu benim başıma gelen 19bin km deki dobloyu ilk muaynesinde 190bin km yazdılar ben ertesi gün farkettim km yanlış yazıldıgını gittim ama hiçbir düzeltme yapmadılar sadece km yanlış yazıldıgına dair bi çıktı verdiler

Böyle birşeyi nasıl kanıtlayabilirim ki?

berkay_aydin
21-03-2014, 21:56
KM takıntım yoktur çok şükür arabanın motoru,yürüyeni çok iyi kaportasında boya dahi yok duruşu vs. diri ama benim canımı sıkan bunu alırken anlayamamış olmam.

Mesajım biraz saçma olmuş olabilir kusura bakma ama gram soğumaman için yazdım :) bu arada çok fark varsa yanlış olma ihtimalide yüksektir 30 bin yerine 300 bin gibi..

Y.Emre
21-03-2014, 22:27
Geçmiş olsun Burak, servise bi göster istersen, bazı araçlarda km verisi kadran dışında birkaç yerde birden saklanıyor. C4 için durum ne bilmiyorum ama c4te de varsa öyle birşey hiç olmazsa orjinal kilometrenin ne olduğunu bilirsin.. Belki Tüv'de hata vardır?

Burak K.
21-03-2014, 22:33
Mesajım biraz saçma olmuş olabilir kusura bakma ama gram soğumaman için yazdım :) bu arada çok fark varsa yanlış olma ihtimalide yüksektir 30 bin yerine 300 bin gibi..

Geçmiş olsun Burak, servise bi göster istersen, bazı araçlarda km verisi kadran dışında birkaç yerde birden saklanıyor. C4 için durum ne bilmiyorum ama c4te de varsa öyle birşey hiç olmazsa orjinal kilometrenin ne olduğunu bilirsin.. Belki Tüv'de hata vardır?

Yarın servise gidip bakım geçmişine bakacağım. Ona göre şekillenecek her şey. Km düşürülmüşse de şu durumda yapacak bişey yok artık.

TAHİR SARIBAŞ
21-03-2014, 23:26
öncelikle geçmiş olsun,dava açmakla hiç birşey çıkartamazsınız;

adamın direk diyeceği olay göstergem bozuktu gittim çıkmacıdan gösterge aldım taktım bu kilometredeydi der adam en basiti,hiç bi hak iddia edemezsiniz (kötü bi örnek,akıl vermiş oldum kusura bakmayın :))

Burhan
22-03-2014, 01:03
Gecenlerde 2 taksici konusurken kulak misafiri oldum biri digerine arabayi satcam diyo digeride taksi cikmasi olu fiyata gider diyo adamin dedigi aynen su rengini degistir kilometreyi dusur vur ustune cilayi babanin ogluna sat memlekette keriz cok artik insanimiz gercekten haram yemegi basit saniyo :(

Schumi
22-03-2014, 01:37
Forumdan bir arkadaşım aynı durumda km yükseltmek için KM'ciye gitti maslakta. Adam kadranı bozdu. Sök tak yaparken camını kırdı. 2 ay oldu hala yeni bir kadran alıcak KM'ci ona. :D Adamlar alışmışlar düşürmeye yükselt diyince Fatal Error veriyorlar haberin olsun. :D

ef186
22-03-2014, 01:43
Eski km'sine getiremesem bile satarken ilanda yazacağım bu durumu. Kimsenin günahını almaya,yalan dolan iş yapmaya gerek yok 3-5 zararla satarız ama haram yemekten iyidir her zaman.

Çok yorum yazmam ama alenen yazmışsın helal olsun kardeşim .

tolga_55
22-03-2014, 07:08
Gecenlerde 2 taksici konusurken kulak misafiri oldum biri digerine arabayi satcam diyo digeride taksi cikmasi olu fiyata gider diyo adamin dedigi aynen su rengini degistir kilometreyi dusur vur ustune cilayi babanin ogluna sat memlekette keriz cok artik insanimiz gercekten haram yemegi basit saniyo :(

bilmiyoki çıkan kundaktaki çocuğundan çıkıyor.

Dookan
22-03-2014, 07:17
Forumdan bir arkadaşım aynı durumda km yükseltmek için KM'ciye gitti maslakta. Adam kadranı bozdu. Sök tak yaparken camını kırdı. 2 ay oldu hala yeni bir kadran alıcak KM'ci ona. :D Adamlar alışmışlar düşürmeye yükselt diyince Fatal Error veriyorlar haberin olsun. :D

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahaha

ilbeyyagci
22-03-2014, 07:24

Sabah sabah fena güldüm :D

asot
22-03-2014, 09:10
ben corsa dizel almıştım 2013 yılında 130000 km yazıyorda göstergede , 5664 e mesaj atmamıştım, sonradan ne alakaysa attım, bir baktım 2 yıl önce km.si 220.000 km.de.. :D :D ama düşük km.li olanlardan daha sorunsuzdu.. Aldığım çocuğu bir kere bile aramadım, çünkü biliyordum ki ondan önceki sahipleri yapmıştır.

ferroo
22-03-2014, 09:18
Sabah sabah fena güldüm :D

iyi guldum haa :D

Rec.O
22-03-2014, 09:50
geçen gün bi tane polo 6n e baktım 98 km bilgisi malasef bazılarında geliyor bazılarında gelmiyor bana sonradan geldi..

2010 220.000 km 2012 180.000 km de satılıktaki km 120.000 km gerisini siz düşünün böyle karektersiz şerefsizler olduğu sürece şehir dışından arabaya bakmaya gitmeye korkuyorum..

Fatih
23-03-2014, 15:48
Geçmiş olsun.

Bende geçen gün az daha kmsi düşürülmüş esayı almaya gidiyordum.

Araç İzmirde kmsi 115bin yazılmış. Plaka mesajı attım hasar kaydı yok yazdı.

Km bilgisi 2-3 saat sonra geliyor bekledim gelmedi tam yola çıktım 10dk sonra msj geldi.

Araç 2011 de 227 binde muayeneye girmiş. 2013te 144 binde şuan 115 binde.

Kmsi artacağına azalıyor aracın.

Kozmetik olarak iç dış tertemizdi yanıltıyor dış görünüş.

Burak K.
23-03-2014, 15:54
Araç muayene olduğu senede 80.000'de serviste bakıma girmiş. Tam bakım tarihini pazartesi günü öğrenicem servisten,muhtemelen yine klasik tüvtürk yanlışlığı...

ferroo
23-03-2014, 16:09
yeni pololarinda alayi sirket arabasi haberiniz olsun

atabay
23-03-2014, 16:11
98 model civic otomatik sedan baktik 190bin km de. yetkili serviste sorgulattik 2012 de 300 bin km
de sanziman yagi motor takozu degismis bilgisi uzerine aracin diri ve temiz kazasiz olmasi noterde son buldu.

ferroo
23-03-2014, 16:26
bu bı yerden kesınlıkle çıkıyor bunu hıc düşünmüyorlar sanırım bu galerıcıler...bu ısı en cok yapanda galerıcıler gecende bı poloya bakmaya gıttım sırket aracuı olduğu 500 km den bellı oluyor maffomus araba son demlerını oynuyor dahda 78 km de:)))) abı bu araba sırket arabası dıyorum yok abıcım ne alakası var kesınlıkle sırket arabsı degıl dıyor en sonunda tamam abı hayırlı satışlar dedım ne dıyım :D

Onur Fatih
23-03-2014, 16:34
focuslarda öyle linealarda
ben geçen hafta araba pazarına gittim galericinin biri linea ve focus çekmiş koymuş arabanın içine baktım deformasyon var az çok ama km si 78 bin de. Zaten hep bu aralığa çekiyolar yeni araçları biliginiz olsun. Neyse biraz daha inceledim sağ sol kapıda şirketin sticker'ı varmış sökmüşler ama lekesi duruyor. Eminim o arabanın kmsi düşürülmüş. Bide adam diyor ki istediğin yere götür fabrikasına götür orijinal km. :D

ferroo
23-03-2014, 17:03
focuslarda öyle linealarda
ben geçen hafta araba pazarına gittim galericinin biri linea ve focus çekmiş koymuş arabanın içine baktım deformasyon var az çok ama km si 78 bin de. Zaten hep bu aralığa çekiyolar yeni araçları biliginiz olsun. Neyse biraz daha inceledim sağ sol kapıda şirketin sticker'ı varmış sökmüşler ama lekesi duruyor. Eminim o arabanın kmsi düşürülmüş. Bide adam diyor ki istediğin yere götür fabrikasına götür orijinal km. :D

focusların sedanı sırket araçları hb sırket aracı gormedım ben ama olursada cok nadır hb ıcın konuşuyorum ben zaten hb bakıyorumda cok dıkkat etmek lazım yaa vala araba alamıyorum amk :)

Onur Fatih
23-03-2014, 19:09
focusların sedanı sırket araçları hb sırket aracı gormedım ben ama olursada cok nadır hb ıcın konuşuyorum ben zaten hb bakıyorumda cok dıkkat etmek lazım yaa vala araba alamıyorum amk :)

focusla uğraşan pek yok ben olsam pd130 bora bakardım illa hızlı bişeyler istiyosan. Hatta agu 1.8t alabilirsin benim aklımda var o. Biraz da benzinliye binelim :) Satıyım hele şunu bi. :D

ferroo
23-03-2014, 19:28
focusla uğraşan pek yok ben olsam pd130 bora bakardım illa hızlı bişeyler istiyosan. Hatta agu 1.8t alabilirsin benim aklımda var o. Biraz da benzinliye binelim :) Satıyım hele şunu bi. :D

askere gıdıcem kasımda pd 150 felan gelınce artık focusu sevdım hem dolu hem benı tatmın edıyodu hem az yakıyodu bıtane buldum bakalım yarın sabah bakmaya gıdıcem :)bak hele :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-degisensiz-boyasiz-askeri-personelden-149179801/detay)

GokhanK.
24-03-2014, 09:09
...............

Onur Fatih
24-03-2014, 11:53
askere gıdıcem kasımda pd 150 felan gelınce artık focusu sevdım hem dolu hem benı tatmın edıyodu hem az yakıyodu bıtane buldum bakalım yarın sabah bakmaya gıdıcem :)bak hele :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-degisensiz-boyasiz-askeri-personelden-149179801/detay)

sağ ön ve arka çamurlukta hafif ezilmeler var gibi yine de bi bak. Bundan sonra en ufak ezikli büzüklü arabayı almam. Kendi arabamdan soğudum bu yüzden :D konuyu çorba etmeyelim. :D

ömerve
24-03-2014, 18:37
Öyle bir yaptırım olması lazım ki kimse bu işe kalkışmaya cesaret edemeyecek.Başka türlü bu işin sonu nasıl gelecek? Avrupada falan nedir bu işin cezaları varmı bilgisi olan?

ferroo
24-03-2014, 18:57
sağ ön ve arka çamurlukta hafif ezilmeler var gibi yine de bi bak. Bundan sonra en ufak ezikli büzüklü arabayı almam. Kendi arabamdan soğudum bu yüzden :D konuyu çorba etmeyelim. :D

araca bugun baktım yemın edıyorum hayattan sogudum resımde ne kadar guzel duruyodu arabayı uzaktan yanıma gelırken gordum yanıma geldıgınde hayal kırıklıgı yasadım sol taraf tamamen dunya harıtası :D dedım abı bu araba nettekı arabamı emınmısın fln dedım gonderdım adamı ayıp bıısy bıde hatasız fln yazmıs araba dunya harıtası gıbı

Burak K.
24-03-2014, 18:59
Öyle bir yaptırım olması lazım ki kimse bu işe kalkışmaya cesaret edemeyecek.Başka türlü bu işin sonu nasıl gelecek? Avrupada falan nedir bu işin cezaları varmı bilgisi olan?

Yaptırım olarak bişey yok çünkü bahaneleri çok yapanların. Km saati değişti der,konsol değişti der. Kanıtlaması zor bi durum.

krm106
24-03-2014, 19:04
Cokmu aşı yapmislar burak ?

Burak K.
24-03-2014, 19:07
Cokmu aşı yapmislar burak ?

Muayene bilgilerinde hata var Kerem abi muhtemelen. Çünkü araba muayeneye girdiği senede 80.000'de bakıma girmiş serviste. Tam bakım tarihini öğrenemedim henüz.

krm106
24-03-2014, 19:11
Tüvde o boku cok yiyolar dikkat etmek lazim geri donmeside zor oluyo arayip bagarip cagarip mahkemeye vericem diye tehdit edince duzeltiyolar :)

Burak K.
24-03-2014, 19:26
Tüvde o boku cok yiyolar dikkat etmek lazim geri donmeside zor oluyo arayip bagarip cagarip mahkemeye vericem diye tehdit edince duzeltiyolar :)

İnternetten araştırdım da düzeltme olmuyomuş,bi kağıt veriyolarmış sadece yanlış yazılmıştır gibisinden.

onursumer
24-03-2014, 19:33
geçmiş olsun acıkcası ben tuv bilgilerinede güvenemiyorum orda yanlış yazdıklarında km yi gene sıkıntı oluyor

birde dava surecinde sanırım herkes bir onceki satışı aldığı kişiye dava açıyordu yanlış hatırlamıyorsam

İbrahim33
17-06-2015, 18:18
Km düşürme değil de , km çarpıtma durumunu yaşadım , Az kalsın yediriyorlardı linkteki arabayı bana. Dikkat edin. Evlat olur valla evlat , benim gibi alfa diye yanıp tutuşan bir adam bile vazgeçti düşünün artık :)

Arabaya baktırdım , motor yürüyen 10 numara , kaporta çok iyi , içi tertemiz vs. neyse tam pazarlığa oturacaktık , dedim ki bi tramer sorgulaması yapayım. Bir mesaj attım ki geçen sene 267 bin de muayaneye girmiş araba. Şaşırdım yahu dedim bu arabanın km'si düşürülmüş , ayıp değil mi hemşerim keriz miyiz biz dedim. Bu araba km hesabına göre 300.000 km'de. E abi yol bilgisayarında 180 bin yazıyor ama mil üzerinden yazıyor , çocuklar yanlış girmiş ilana. İlana yanlış girmişte o kadar inceledik arabayı niye söylemiyorsun mil üzerinden diye. Yersen hesabı yapmaya çalıştınız , size yakışmadı bu dedim.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2006-mod.cok-temiz-ve-servis-bakimli-1.9-jtd-dizel-213914583/detay)

Fatih
17-06-2015, 19:08
Km düşürme değil de , km çarpıtma durumunu yaşadım , Az kalsın yediriyorlardı linkteki arabayı bana. Dikkat edin. Evlat olur valla evlat , benim gibi alfa diye yanıp tutuşan bir adam bile vazgeçti düşünün artık :)

Arabaya baktırdım , motor yürüyen 10 numara , kaporta çok iyi , içi tertemiz vs. neyse tam pazarlığa oturacaktık , dedim ki bi tramer sorgulaması yapayım. Bir mesaj attım ki geçen sene 267 bin de muayaneye girmiş araba. Şaşırdım yahu dedim bu arabanın km'si düşürülmüş , ayıp değil mi hemşerim keriz miyiz biz dedim. Bu araba km hesabına göre 300.000 km'de. E abi yol bilgisayarında 180 bin yazıyor ama mil üzerinden yazıyor , çocuklar yanlış girmiş ilana. İlana yanlış girmişte o kadar inceledik arabayı niye söylemiyorsun mil üzerinden diye. Yersen hesabı yapmaya çalıştınız , size yakışmadı bu dedim.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2006-mod.cok-temiz-ve-servis-bakimli-1.9-jtd-dizel-213914583/detay)

Msjı okuyunca aklıma takıldı. Motor 10 numara, yürüyen 10 numara, kaporta çok iyi, iç aksam çok iyi yani araç bütün testlerden tam not almış. Demekki özenle kullanılmış bakımlı bir araç.

Peki böyle düzgün bir aracı kmsi düşürüldüğü için yüksek km korkusundan mı almadınız?

Galerici kandırmaya çalıştığı için mi?

İbrahim33
17-06-2015, 19:46
Km'den korktuğum için almadım. 180 bin km'ye bile çoğu insan cesaret edemiyor. Zaten alıp satıyorum ben , yarın öbür gün satmaya kalktığımda evlat olur.

İbrahim33
17-06-2015, 19:47
Km'den korkmak değilde satarken sıkıntı olmasından korkmak diyelim aslında.

Fatih
17-06-2015, 19:58
Km'den korktuğum için almadım. 180 bin km'ye bile çoğu insan cesaret edemiyor. Zaten alıp satıyorum ben , yarın öbür gün satmaya kalktığımda evlat olur.

Anladım arkadaşım sağol.