PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : oracle hakkında yardım?

speed_emre
25-03-2014, 20:14
arkadaşlar bir çok iş yerinde oracle programı programı kullanıyorlar?

bu program nasıldır karışıkmı çok? Nasıl öğrenebilirim.

Birçok ürün kalemleri olan firmalar kullanıyor genelde iş başvurularında soruyorlar biliyormusun diye nasıl yükleyip öğrenebilirim.

Yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.

gurcell
25-03-2014, 20:26
Oracle bir veritabani yazilimidir basta. Ayrica farkli is surecleri yazilimlari vardir. Firmalarin kullandiklari yazilimlarin veritabanlari, bu oracle uzerinde kosar. Sadece oracle ogrenmek seni dba yapar.

Rockford
25-03-2014, 20:30
acaba ebs erp tarafını mı soruyolar yoksa dba tarafını mı. bir de söylendiği gibi oracle ın bin çeşit tool u bulundugu için hangi birini ögreneceksin.

başvurduğun pozisyon nedir hocam ona göre daha iyi yardımcı olunabilir.

speed_emre
25-03-2014, 20:32
evet farklı versiyonları var ama genelde ürünleri bulmada kullanıyorlarmış. Örnek :10.000 adet ürün var bunlardan istedikleri 1 tanesini bulup dökümanını çıkartıyorlarmış. Hangi program kullanıyorlarki hangi versiyonu?

speed_emre
25-03-2014, 20:33
ambar bölümü için istiyorlar o yüzden biraz öğrenebilsem geri kalanıda zamanla çözerim.

Rockford
25-03-2014, 20:41
Muhtemelen EBS kullanıyolar hocam ama malesef kendi makinana kurup deneyebilme gibi bi opsiyonun bulunan ürün degil.
imkan varsa erp olarak kullanan bir yerde staj falan işine yarayabilir.

speed_emre
25-03-2014, 20:44
hımm en azından demo videoları fln olsaydı azıcık nasıl kullanıldığını görebilseydim. Fikir sahibi olurdum :)

Rockford
25-03-2014, 20:53
Bu tip eğitim dokumanları youtube da bulabilirsin ben örnek bi tane sipariş yönetimi egitim dokumanı ekliyorum da havada kalma ihtimali var bilgilerin ama genel bir göz aşinalığı olur umarım işine yarar.

https://www.youtube.com/watch?v=2mMtLycHK-4

speed_emre
25-03-2014, 21:00
türkçe versiyonu demosu olsaydı iyi olurdu abi :)

ALy
25-03-2014, 21:07
Oracle ilişkisel bir veritabanı türüdür. Eğer bu veritabanını aktif olarak kullanmak istiyorsan aracı yazılımlar(Toad vb.) ile bağlanıp SQL kullanarak yönetimini yapabilirsin.

Oracle'da bir de programlama dediğimiz olay var bu da Oracle Forms. Sanırım sen bundan bahsediyorsun. Client <> Server uygulamaları geliştirilebilen görünümü iğrenç fakat stabile yakın çalışabilen bir programlama türü diyebiliriz. Oracle Forms öğrenmek için Beginners Guide isimli bir tutorial mevcut ilgileniyorsan incelemeni tavsiye ederim.

Fakat yeni birşeyler öğrenmek istiyorsan Oracle'dan ziyade Java'ya meğillenmeni tavsiye ederim. Bende boş zamanlarımda Java'ya bakıyorum.

speed_emre
25-03-2014, 21:12
çok az gördüğüm ve duyduğum bir program yani araştırmaya devam teşekkürler.