PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışından Gelen Telefon Kayıt ??

ayku82
07-04-2014, 15:29
Arkadaşlar selamlar,

Yurtdışından eşim bir telefon getirdi. Turkcell hattıyla yaklaşık 1 hafta kayıt ettirmeden kullandı. Kayıt ettirmeyi unutup atladık. Haliyle Turkcell mesaj atmış telefonunuz 1 Nisan'da kapanıcaktır diye ve şu an cihaz kilitli..

Bu konuda konuştuğum birkaç kişi vergisini öde , turkcelle git pasaport kopyasıyla 10 gune açılır dediler. Bazıları da kapalı cihazın vergisini ödeseniz bile artık açılmaz vs dedi. Boşu boşuna 120 TL ödeyip elimizde süs diye kalıcaksa devleti zengin etmenin anlamı yok.

Bilgili arkadaşlar yazarsa çok memnun olurum, teşekkürler şimdiden.

srdralc
07-04-2014, 15:48
Ülkeye giriş tarihinizin üzerinde 1 ay geçmediyse kaydettirebilirsiniz.
Cihazınız en geç 3-4 gün içerisinde açılır.

Imei ile harcını yatırıp pasaport sahibinin adıyla, Turkcell'e giderseniz cihaz kaydınızı yapabilirsiniz.
Kapalı ya da açık olması bir şey değiştirmiyor.
Kapalı binlerce cihaz alıyor telefoncular ve gurbetçilerin pasaportu beklenerek açılıyor sıkıntı yaşamazsınız.

mmustu
07-04-2014, 15:50
telefonun marka modeli nedir ?

Risendark
07-04-2014, 15:56
119.50 tl para yatırıyosunuz sonra turkcell e gidip kayıt yaptırıyorsunuz cihazınız 3-4 gün içinde açılıyor ve kullanıyorsunuz.haa ıphone değilse cihaz imei kopyalama yapılır ama kaçak yollarla işlem yapmayın ne gerek var...

ayku82
07-04-2014, 16:45
Cihaz Samsung S3 Mini. Bende yasal yollardan yapma taraftarıyım. Çok saolun arkadaşlar, yarın vergisini yatırır , Turkcelle giderim kayıt ettirmeye.

Mr.K
07-04-2014, 21:21
türkcell ciddi para istiyo

pttden şifre alıp net üstünden kendiniz yapın..

Risendark
08-04-2014, 01:22
ben turkcelle gidin dedim de 50 milyona yapıyo boşuna kazıklanmaya gerek yok ptt den e devlet şifrenizi alın öyle yapın ayrıca parayı yatırdığınız dekontta pasaport sahibinin isminin yazması lazım ben yeni telefon getirdim amerikadan bu yüzden kaldı kaydı tekrar uğraştım pasaporttaki isimle dekonttaki isim uyuşmadığı için haberiniz olsun.

onursumer
08-04-2014, 08:18
Harcinizi yatirin edevlet sifrenizle internet uzerinden kaydedin hic turkcell ile ugrasmayin

Pasaport giris tarihini kacirmadiginiz surece cihaz kaydetmede sorun cikmaz

ayku82
09-04-2014, 10:52
Arkadaşlar şöyle bir sorum olacak, kayıt ettireceğimiz pasaport yabancı pasaport. Türkiye'de sadece 1 numara ile kullanılacağına dair emniyetten resmi yazı aldım. Şimdi bankaya 119 TL vergimi yatırsam , e-devletten yabancı kişi için şifre alıp kayıt işlemi yapabilir miyim ?

Türkcele bedel ödemeden eğer kendim ptt'den yabancı pasaportlu kişi için e-devlet şifresi alabiliyorsam bu şekilde halledicem. Ama merak ettiğim nokta , örneğin yabancı pasaport olmasaydı TC pasaportuna kayıt yaptırcak olsaydım gidip vergimide ödedikten sonra e-devlette nasıl kayıt yapacaktım ? Pasaport giriş çıkış sayfasını mı scan edip e-devlet sitesine yüklüyoruz. Devlet kendisi mi benim giriş çıkışlarımdan görüyor direk sistem kısaca nasıl işliyor e-devlet sitesinde ?